TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најдоброто од Калиопи на новиот албум

Вест - 04.10.2007

Поп-дивата Калиопи денес заминува за Сплит , Хрватска каде заедно со групата "Индекси" на 7 ќе одри концерт во Сплит. Од тука, концерти ќе се одржат на 9 во Љубљана, 12 во Нови Сад и на 14 ќе гостуваат во "Сава центар" во Белград.

Калиопи во офанзива на повеќе фронтови

Утрински - 04.10.2007

Калиопи и нејзините соработници вечерва тргнуваат на пат, што може да се нарече и нејзино музичко освојување на поранешните ЈУ-простори, конкретно во Хрватска. Пред заминувањето, Калиопи организираше прес - конференција во кафулето „Тренд“ во Скопје, што претставуваше своевидна промоција на ...

Калиопи ќе ја освојува Хрватска со нов албум

Дневник - 04.10.2007

Збирката од 17 најквалитетни нумери поп-изведувачката ја објави за реномираната хрватска издавачка куќа „Аквариус рекордс “ , за која в година ќе сними студиско издание Поп-дивата Калиопи во кафулето „Тренд“ вчера ја промовира колекцијата од своите најголеми хитови наменета за македонскиот, но и за ...

17 добри причини

Вечер - 04.10.2007

Еден албум веќе е завршен, уште еден е во најава, неколку спота... Ова е само дел од она што Калиопи го сработи пред денешниот пат за Хрватска, каде што ја очекува уште многу работа поврзана со материјалот што треба да се издаде за тамошниот пазар.

Калиопи со набиена агенда

Утрински - 03.10.2007

Издавањето на новото цеде „The Best of...“, концертната турнеја „Индекси и пријателите“, стартот на новиот циклус на популарната емисија „Вртелешка“ со Весна Бејби и Васил Зафирчев како водителски тандем, новиот албум на Олгица Христовска ќе бидат дел од темите на денешната средба на поп-дивата ...

Компилацискиот албум ќе се промовира и во Скопје

Време - 02.10.2007

Новиот компилациски албум на Калиопи со нејзините најголеми хитови најверојатно ќе биде промовиран утре пред македонската публика, а веднаш потоа ќе може да се купи во сите специјализирани музички продавници. Албумот, кој првенствено е наменет за хрватскиот пазар и пред извесно време го објави ...