TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ракометарките на Кометал Ѓ.П. убедливо го совладаа Монтекс

А1 - 17.02.2002

Ракометарките на Кометал Ѓ.П. на најубав можен начин го потврдија пласманот во 1/4 финалето на Лигата на шампионките. Попладнево тие на гостувањето во Љублин го декласираа домашниот Монтекс и забележаа висока победа од 17 гола разлика 38:21.

Нацева: Монтекс не ни е да се биде или не

Вест - 16.02.2002

РАКОМЕТ, ЛИГА НА ШАМПИОНКИ, 5. КОЛО - КОМЕТАЛ ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ВЧЕРА ЗАМИНА ЗА ПОЛСКА Нејзините голови му пресудија на Крим. - Андријана Будимир Кометал Ѓорче Петров утре влегува во завршната борба за едно од првите две места во Д групата од Лигата на шампионките, позиции што водат во наредната, ...

Кометал Ѓорче Петров оди на бод или два

Утрински - 16.02.2002

Иако победата не му е императив во утрешното гостување на Монтекс во ЛШ РОБЕРТ ДИМИТРИЕВСКИ И покрај тоа што првпат во годинашната Лига на шампионите не е исправен пред императивот на победата, бидејќи од преостанатите две кола доволни му се два бода за пласман во четврт-финалето, поранешниот ...

Кометал ЃП уште во Полска ќе го брка пласманот во четвртфиналето

Дневник - 16.02.2002

Ракомет - Лига на шампионки - Со победа с’ ќе биде решено, но, и со еден бод би биле презадоволни - вели Александар Панов , тренерот на скопјанки Ракометарките на Кометал Ѓорче Петров уште на гостувањето во Полска, против Лубела Монтекс, в недела, ќе се обидат да ги решат сите дилеми за пласманот ...

Кометал го чека пекол во сала за илјада гледачи

Утрински - 15.02.2002

Полскиот првак самоуверен во пресрет на неделниот дуел од Лигата на шампионите Од нашиот дописник ЗДРАВКО СТАМАТОСКИ ПОЗНАЊ - Сите во Лублин очекуваат продолжување на врвните игри на Монтекс од минатите две кола, кога словенечкиот Крим ЕТА Неутро Робертс дома и рускиот АКВА во Волгоград, едноставно ...

Седум бода, сепак, доволни

Утрински - 13.02.2002

Расчистени дилемите за шансите на Кометал ЃП за четврт-финалето РОБЕРТ ДИМИТРИЕВСКИ Љубителите на ракометот во Македонија, посебно навивачите и симпатизерите на поранешниот европски вицешампион Кометал Ѓорче Петров, можат да здивнат, бидејќи шансите за пласман во четврт-финалето на Лигата на ...

Седум бода (не)доволни за четврт-финале

Утрински - 12.02.2002

Победата на Монтекс во Волгоград незгодна за Кометал ЃП РОБЕРТ ДИМИТРИЕВСКИ Сензационално високата победа на полскиот првак Монтекс Лублин од дури 32:22 (16:9) против АКВА во Волгоград го доведе во непријатна положба македонскиот шампион Кометал Ѓорче Петров во поглед на шансите за пласман во ...

Кометал ЃП и Вардар одложија по три меча

Утрински - 12.02.2002

Поради настапите во европските ракометни купови Заради што поуспешен настап на европската сцена во наредните десетина дена, на македонските претставници Кометал Ѓорче Петров во Лигата на шампионите и Вардар во Челенџ-купот им е прифатено барањето за одложување по три натпревара од женската ...

На ѓорчепетровки им требаат три бода од двата меча за сигурен пласман

Дневник - 12.02.2002

РАКОМЕТ - И ПОКРАЈ ПОБЕДАТА ПРОТИВ КРИМ ВО ЛШ Работата ја усложни победата со 10 гола разлика на полскиот Монтекс против АКВА, во Волгоград Кратко траеше радоста на ракометарките на Кометал Ѓ.Петров по победата од 27-26 над Крим ЕТА Неутро Робертс, во Д-групата на Лигата на шампионките.

Кометал го победи европскиот првак, а судиите ќе заплачеа од мака

Вест - 11.02.2002

РАКОМЕТ - ЛИГА НА ШАМПИОНКИ, 4. КОЛО Елеганција во движење. - Наталија Малахова КОМЕТАЛ ЃОРЧЕ ПЕТРОВ - КРИМ ЕНР 27:26 (14:14) СКОПЈЕ. - СРЦ "Кале". Гледачи: 2.500. Судии: Хансон и Олсон (Шведска). КОМЕТАЛ ЃП: Нацева 1 (8 одбранети удари+седмерец), Пласницкаја (1+1), Калиниченко 1, Кастратовиќ 2 ...

Европскиот шампион сосе судиите на колена!

Утрински - 11.02.2002

Слатка одмазда на Кометал ЃП (27:26) во драматичен меч со Крим во Лигата на шампионите РОБЕРТ ДИМИТРИЕВСКИ Поранешниот европски вицешампион Кометал Ѓорче Петров го презеде водството во Д-групата од Лигата на шампионите, откако во четвртото коло му се реваншира на актуелниот европски првак Крим Ета ...

Кометал во мај почнува да гради сопствена сала?

Дневник - 11.02.2002

Ракометарките на Кометал Ѓ.Петров есенва најверојатно ќе почнат да играат во нова спортска сала, која би требало да ја гради спонзорот Кометал. И покрај најавите дека Трифун Костовски, спонзорот на клубот, е заинтересиран за изградба на големата градска спортска сала со околу 8.000 седишта, тој ...

Европскиот првак ни ја отвори вратата кон четврт-финалето

Дневник - 11.02.2002

РАКОМЕТ - ВТОРА ПОБЕДА НА ЃОРЧЕПЕТРОВКИ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНКИТЕ По победата над Крим ЕТА Неутро Робертс, 27-26, ракометарките на Кометал Ѓ.Петров го презедоа лидерското место во Д-групата Успевајќи да се одбранат во последните 17 секунди од мечот против актуелниот европски првак, Крим ЕТА Неутро ...