TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓорчев: Татковината останува во сигурни раце

Deutsche Welle - 27.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ најави двојна победа на изборите. „Татковината е во сигурни раце“, порачаа од партијата, соопштувајќи дел од резултатите на предвремените парламентарни избори и вториот круг на ...

Ѓорчев:Таковината е во сигурни раце Груевски останува премиер,Иванов претседател

Нова ТВ - 27.04.2014

„Таковината е во сигурни раце Никола Груевски останува премиер, Ѓорѓе Иванов останува претседател“, рече Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ прогласувајќи убедлива победа на предвремените парламентарни ...

Ѓорчев - Груевски останува премиер

Р.С.Европа - 27.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ вечерва на прес-конференција соопшти дека води на вториот круг од претседателските избори и предвремените парламентарни избори. Од 66 отсто обработени податоци од аналитичкиот центар на ...

ВМРО-ДПМНЕ слави во Охрид

Р.С.Европа - 27.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ во Охрид прослави победа, јавува нашиот репортер Мики Трајковски. Во владејачката партија велат дека разликата од 8 илјади гласови покажуваат оти охриѓани ја почитуваат работата на ...

Михаилов: Граѓаните на Охрид ја почитуваат работата на ВМРО ДПМНЕ

Нова ТВ - 27.04.2014

Со развиорени знамиња и со прослава на градскиот плоштад и низ улиците на Охрид, ВМРО ДПМНЕ прослави и прогласи победа и во Охрид. Претседателот на ОК на ВМРО ДПМНЕ, Атанаско Михаилов рече дека Охрид ...

ВМРО-ДПМНЕ: Татковината е во сигурни раце, Иванов останува претседател, а Груевски премиер

МКД - 27.04.2014

Татковината е во сигурни раце, Никола Груевски останува премиер, а Ѓорги Иванов претседател на Република Македонија, изјави вечерва Влатко Ѓорчев од изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ прогласувајќи ...

Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ оствари убедлива победа

Телма - 27.04.2014

-Тоа што може да го кажеме е дека татковината е во сигурни раце - Груевски останува премиер. Татковината е во сигурни раце - Иванов останува претседател на Македонија, рече на прес конференција по 22 ...

Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ победува на двојните избори

Утрински - 27.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ вечерва на прес-конференција соопшти дека води на вториот круг од претседателските избори и предвремените парламентарни избори. Од 66 отсто обработени податоци од аналитичкиот центар на ...

ДИК: ВМРО-ДПМНЕ добива 7 пратеници повеќе, а СДСМ губи 8

МКД - 27.04.2014

Државната изборна комисија досега обработи 85 отсто од гласовите кои ако веднаш се преработат во пратенички места, новиот состав на Собранието на Република Македонија ќе изгледа вака: ВМРО-ДПМНЕ ќе ...

ФОТО: ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ со убедлива победа

Утрински - 27.04.2014

Неофицијални партиски резултати: ВМРО-ДПМНЕ освои 63 пратенички места, СДСМ 34, ДУИ 19, ДПА 6, и едно место освои НДП на Руфи Османи Премиерот Никола Груевски и владината коалиција предводена од ...

ФОТО: ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за прослава на двојна победа во Струмица

А1 On - 27.04.2014

Од Изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица се подготвуваат за прослава на двојна победа на изборите на плоштадот „Гоце Делчев“, пренесува Радио Струмица нет.

Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ победи на претседателските и на парламентарните избори

А1 On - 27.04.2014

„Татковината е во сигурни раце. Никола Груевски останува премиер на Македонија! Ѓорге Иванов останува претседател на Република Македонија“, објави вечерва Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ на партиската ...

Ѓорчев: Татковината е во сигурни раце, Груевски премиер, Иванов претседател!

Капитал - 27.04.2014

Татковината е во сигурни раце, Никола Груевски останува премиер на Република Македонија. Ѓорге Иванов останува претседател на Република Македонија, изјави вечерва Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ.

Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ победува на двојните избори

Алфа - 27.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ вечерва на прес-конференција соопшти дека води на вториот круг од претседателските избори и предвремените парламентарни избори. ВМРО-ДПМНЕ вечерва на прес-конференција соопшти дека води на ...

Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ победува на двојните избори

Идивиди - 27.04.2014

Скопје, 27 април 2014 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ вечерва на прес-конференција соопшти дека води на вториот круг од претседателските избори и предвремените парламентарни избори.

Ѓорчев: Татковината е во сигурни раце

+инфо - 27.04.2014

Татковината е во сигурни раце, Никола Груевски останува премиер на Република Македонија. Ѓорге Иванов останува претседател на Република Македонија, изјави вечерва Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ.

Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ победи и на претседателските и на парламентарните избори

Фактор - 27.04.2014

„Татковината е во сигурни раце. Никола Груевски останува премиер на Македонија! Ѓорге Иванов останува претседател на Република Македонија“, објави вечерва Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ на партиската ...

ФОТО: Јохан горд на своето Љубанци - парламентарни ВМРО-ДПМНЕ 662 СДСМ 44

Сител - 27.04.2014

Јохан Тарчуловски горд на своето Љубанци на Facebook напиша: И како да не се гордееш со своето село. Кога во првиот круг имавме резултат ВМРО-576 сдсм -56. Ветивме ке бидеме уште појаки.

Ѓорчев: Татковината е во сигурни раце

Локално - 27.04.2014

Татковината е во сигурни раце, Никола Груевски останува премиер на Република Македонија. Ѓорге Иванов останува претседател на Република Македонија, изјави вечерва Владимир Ѓорчев од пресс центарот на ...

ВМРО ДПМНЕ прогласи победа

Канал5 - 27.04.2014

ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија прогласи победа на предвремените парламентарни и претседателските избори. Од изборниот штаб на партијата Владимир Ѓорчев им се заблагодари на сите ...

Еве како ВМРО ќе слави во Струмица – Торта и бина веќе подготвени (Фото)

МК News - 27.04.2014

Од Изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица се подготвуваат за прослава на двојна победа на изборите на плоштадот „Гоце Делчев“, пренесува Радио Струмица нет.

Ѓорчев изрази благодарност до дијаспората

Сител - 27.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата се во убедливо водство на денешните предвремени парламентарни и претседателски избори. Влатко Ѓорчев кој ги соопшти моменталните резултати, искажа силна и искрена ...

ВМРО-ДПМНЕ со 63 пратеници во новото собрание

Вечер - 27.04.2014

Неофицијални резултати според ВМРО-ДПМНЕ од обработени 80,32% ВМРО-ДПМНЕ 60 пратеници + 3 од дијаспората СДСМ 34 пратеници ДУИ 18 пратеници ДПА 6 пратеници ГРОМ 1 пратеник НДП 1 ...

ВМРО ДПМНЕ прогласи победа

МК News - 27.04.2014

ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија прогласи победа на предвремените парламентарни и претседателските избори. Од изборниот штаб на партијата Владимир Ѓорчев им се заблагодари на сите ...

ВМРО-ДПМНЕ 63 пратеници СДСМ 34

Сител - 27.04.2014

Според аналитичкиот центар на ВМРО-ДПМНЕ од 80.32% од обработени податоци ВМРО-ДПМНЕ ќе освои 63 пратеници од кои 3 од дијаспората, СДСМ 34, ДУИ 18, ДПА 6, ГРОМ 1, НДП ...

Еве во ЖИВО како слави ВМРО во Струмица

МК News - 27.04.2014

Во Струмица ВМРО ДПМНЕ слави победа. На следниот линк може да пратите во живо што се случува во Струмица http://sitel.com.mk/live Еве како ВМРО ќе слави во Струмица – Торта и бина веќе подготвени ...

Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ победува на двојните избори

Сител - 27.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ вечерва на прес-конференција соопшти дека води на вториот круг од претседателските избори и предвремените парламентарни избори. Од 66 отсто обработени податоци од аналитичкиот центар на ...

На плоштадот „Македонија“ во Скопје веќе се слави победата на ВМРО-ДПМНЕ

МРТ - 27.04.2014

Во центарот на главниот град Скопје, на плоштадот Македонија, почнува да се слави победата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, сопштува репортерот од теренот на МТВ.

ВМРО-ДПМНЕ 63 пратеници СДСМ 34

МК News - 27.04.2014

Според првичните проекции ВМРО-ДПМНЕ ќе освои 60 пратенички места, плус три од дијаспора. Тоа се 7 места повеќе од последниот пратенички состав. СДСМ пак би имал 34 пратеника или 8 помалку од бројот ...

Ставрески: Вечерва победи народот - Вечерва победи Струмица

Сител - 27.04.2014

Струмица е вмровски град. Вечерва ќе славиме затоа што заслуживме. Работевме вредно и напорно сите. Од утре продолжуваме со работа за нови дела да ги реализираме проектите што ги ветивме за Струмица ...

ВМРО ДПМНЕ слави на скопскиот плоштад

Канал5 - 27.04.2014

Победничка атмосфера на ВМРО ДПМНЕ во ценарот на Скопје. Неколку стотици граѓани се собрани на плоштадот Македонија да ја прослават двојната победа на оваа партија и Коалицијата –извести репортерот ...

Во Македонска Каменица, Иванов освоил 2.865, а Пендаровски 1.631 глас

Телеграф - 27.04.2014

Листата на пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата во Македонска Каменица освоиле 2.703 гласа Според првичните резултати добиени од Изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, во 17.

Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ победува на двојните избори

Бриф - 27.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ вечерва на прес-конференција соопшти дека води на вториот круг од претседателските избори и предвремените парламентарни избори. Од 66 отсто обработени податоци од аналитичкиот центар на ...

СТРАНСКИ МЕДИУМИ: Груевски победи на изборите во Македонија

Телеграф - 27.04.2014

Српската радио-телевизија пренесува дека ВМРО-ДПМНЕ прогласила двојна победа, а лидерот на СДСМ, Зоран Заев, ја обвинил власта за масовно купување гласови Ѓорге Иванов и ВМРО-ДПМНЕ прогласија победа, ...

ВМРО-ДПМНЕ почна да слави во Кичево (ФОТО)

Вистина.мк - 27.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ почна да слави и во Кичево. И покрај дождот, кичевци масовно излегоа на кичевските улици каде што се слушаат и свирежи од автомобили со што се најавува претстојната победа на владејачката ...

Ѓорчев изрази благодарност до дијаспората

Вистина.мк - 27.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата се во убедливо водство на денешните предвремени парламентарни и претседателски избори. Влатко Ѓорчев кој ги соопшти моменталните резултати, искажа силна и искрена ...

Фото: Тортата во Струмица е подготвена

Вистина.мк - 27.04.2014

Од Изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица се подготвуваат за прослава на двојна победа на изборите на плоштадот „Гоце Делчев“, пренесува Радио Струмица нет.

На плоштадот „Македонија“ во Скопје веќе се слави победата на ВМРО-ДПМНЕ

Вистина.мк - 27.04.2014

Во центарот на главниот град Скопје, на плоштадот Македонија, почнува да се слави победата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, сопштува репортерот од теренот на МТВ.

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во Струмица со 975 гласа разлика

Вистина.мк - 27.04.2014

Струмица е вмровски град. Вечерва ќе славиме затоа што заслуживме. Работевме вредно и напорно сите. Од утре продолжуваме со работа за нови дела да ги реализираме проектите што ги ветивме за Струмица ...

ВМРО-ДПМНЕ: Татковината останува во сигурни раце

Тера - 27.04.2014

Татковината е во сигурни раце, Никола Груевски останува премиер на Македонија, Ѓорге Иванов останува претседател на Македонија, порачаа од ВМРО-ДПМНЕ, соопштувајќи дел од резултатите на предвремените ...

ВМРО-ДПМНЕ почна да слави во Кичево (фото)

Република - 27.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ започна да слави и во Кичево. И покрај дождот кичевци масовно излегоа на кичевските улици каде се слушаат и свирежи од автомобили со што се најавува претстојната победа на владејачката ...

Ѓорчев изрази благодарност до дијаспората

Курир - 27.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата се во убедливо водство на денешните предвремени парламентарни и претседателски избори. Влатко Ѓорчев кој ги соопшти моменталните резултати, искажа силна и искрена ...

ФОТО: ВМРО-ДПМНЕ почна да слави и во Кичево

Курир - 27.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ почна да слави и во Кичево. И покрај дождот, кичевци масовно излегоа на улиците каде што се слушаат и свирежи од автомобили со што се најавува претстојната победа на владејачката партија, ...

ВМРО-ДПМНЕ прогласи убедлива победа во голем број општини

Курир - 27.04.2014

Влатко Ѓорчев на пресконференцијата на ВМРО-ДПМНЕ ги соопшти резултатите во изборните единици, истакнувајќи дека ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија водат со голема разлика пред СДСМ.

Првични проекции: ВМРО-ДПМНЕ 63, СДСМ 34 пратеника

Република - 27.04.2014

Според првичните проекции ВМРО-ДПМНЕ ќе освои 60 пратенички места, плус три од дијаспора. Тоа се 7 места повеќе од последниот пратенички состав. СДСМ пак би имал 34 пратеника или 8 помалку од бројот ...

Ставрески: Струмица е вмровски град

Република - 27.04.2014

Струмица е вмровски град. Вечерва ќе славиме затоа што заслуживме. Работевме вредно и напорно сите. Од утре продолжуваме со работа за нови дела да ги реализираме проектите што ги ветивме за Струмица ...

Првични проекции: ВМРО-ДПМНЕ 63, СДСМ 34 пратеника

Курир - 27.04.2014

Според првичните проекции ВМРО-ДПМНЕ ќе освои 60 пратенички места, плус три од дијаспора, пишува Република.мк. Тоа се 7 места повеќе од последниот пратенички состав.

ВМРО-ДПМНЕ прогласи убедлива победа во голем број општини

Нетпрес - 27.04.2014

Влатко Ѓорчев на пресконференцијата на ВМРО-ДПМНЕ ги соопшти резултатите во изборните единици, истакнувајќи дека ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија водат со голема разлика пред СДСМ.

ФОТО: Еве како ќе изгледа Македонското Собрание!

За Се - 27.04.2014

Според првичните проекции ВМРО-ДПМНЕ ќе освои 60 пратенички места, плус три од дијаспора. Тоа се 7 места повеќе од последниот пратенички состав. СДСМ пак би имал 34 пратеника или 8 помалку од бројот ...

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во Струмица со 975 гласа разлика

Курир - 27.04.2014

Носителот на листата од ИЕ4 на ВМРО ДПМНЕ Зоран Ставрески истакна дека ВМРО-ДПМНЕ води со 975 гласа разлика пред СДСМ и дека Струмица е вмровски град. Вечерва ќе славиме затоа што заслуживме.

ВМРО-ДПМНЕ со седум пратеника повеќе од досега

Република - 27.04.2014

Според првичните резултати ВМРО-ДПМНЕ во новиот состав би имала 63 пратенички места. Последните податоци од аналитичкиот центар на ВМРО-ДПМНЕ говорат дека ГРОМ сепак, нема да влезе во парламентот.

ВМРО-ДПМНЕ со проекција за пратенички места: ВМРО-ДПМНЕ 63, СДСМ 34

Република - 27.04.2014

Според аналитичкиот центар на ВМРО ДПМНЕ, владејачката партија на предвремените парламентарни избори освоила 425.000 гласови, а СДСМ 265.000 гласови. Бројките преточени во мандати според проекциите ...

Кичевци масовно го слават убедливото водство на ВМРО-ДПМНЕ (фото)

Република - 27.04.2014

Кичевци масовно излегоа на градскиот плоштад за да го прослават убедливото водство на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија. Се прославува и на кичевските улици и во изборниот штаб на ...

Ставрески: Струмица е ВМРО-вски град

Нетпрес - 27.04.2014

Струмица е ВМРО-вски град. ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата со убедливо водство и во оваа општина. -Вечерва ќе славиме затоа што заслуживме. Работевме вредно и напорно сите.

ВМРО-ДПМНЕ: Татковината останува во сигурни раце

Макфакс - 27.04.2014

Татковината е во сигурни раце, Никола Груевски останува премиер на Македонија, Ѓорге Иванов останува претседател на Македонија, порачаа од ВМРО-ДПМНЕ, соопштувајќи дел од резултатите на предвремените ...

Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ победува на двојните избори

Lider - 27.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ вечерва на прес-конференција соопшти дека води на вториот круг од претседателските избори и предвремените парламентарни избори. Од 66 отсто обработени податоци од аналитичкиот центар на ...

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во Струмица со 975 гласа разлика

МКД Прес - 27.04.2014

Струмица е вмровски град. Вечерва ќе славиме затоа што заслуживме. Работевме вредно и напорно сите. Од утре продолжуваме со работа за нови дела да ги реализираме проектите што ги ветивме за Струмица ...

Ова се моменталните резултати меѓу ВМРО-ДПМНЕ во Делчево и Кратово

Maxim - 27.04.2014

Парламентарни Кратово ВМРО-ДПМНЕ 1.646 СДСМ 511 Делчево ВМРО-ДПМНЕ 961 СДСМ 676 ВМРО-НП 163 ГРОМ ...

Како стојат изборните резултати во неколку македонски општини

Maxim - 27.04.2014

Парламентарни избори Карпош ВМРО-ДПМНЕ 5.381 СДСМ 4.957 ГРОМ 1.833 Битола ВМРО-ДПМНЕ 8.000 СДСМ 5.500 Ресен ВМРО-ДПМНЕ 2.930 СДСМ ...

ВМРО-ДПМНЕ со водство во уште во три општини

Maxim - 27.04.2014

Парламентарни избори Општина Кичево - досега пребројани 27% од гласовите ВМРО-ДПМНЕ 7.380 СДСМ 3.370 Кавадарци - досега обработени 40% од гласовите ВМРО-ДПМНЕ 4.690 СДСМ 2.666 ГРОМ 1.389 Делчево ...

Иванов го гази Пендаровски и во Македонска Каменица

Maxim - 27.04.2014

Според првичните резултати добиени од Изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, во 17-те избирачки места во општина Македонска Каменица кандидатот за претседател на оваа партија и на коалицијата „За подобра ...

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за голема прослава во Струмица

Falanga - 27.04.2014

Многу граѓани се собрани пред регионалниот изборен штаб на ВМРО-ДПМНЕ. Во исчекување на официјалните резултати од парламентарните и претседателските избори, пред регионалниот изборен штаб на ...

СДСМ води само во една општина- еве која

Maxim - 27.04.2014

Општина Центар е единствената општина во Македонија каде листата на СДСМ има предност Центар: ВМРО-ДПМНЕ 2.977 СДСМ ...

Трипати поголема разликата меѓу ВМРО ДПМНЕ и СДСМ во Пробиштип

Maxim - 27.04.2014

Парламентарни избори Пробиштип ВМРО-ДПМНЕ 6.530 СДСМ 2.145 (Податоци според аналитичкиот центар на ...

Ѓорчев и ВМРО ДПМНЕ пресреќни од фантастичната победа

Maxim - 27.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ со убедлива победа во првата изборна единица, објави вечерва Влатко Ѓорчев. Во Аеродром, за ВМРО-ДПМНЕ гласале дури 15.000 граѓани, додека во Кисела Вода е 2 спрема 1 со 8.000 гласови за ...

ФОТО: Кичевчани гордо слават и ја пејат химната на ВМРО ДПМНЕ

Maxim - 27.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ почна да слави и во Кичево. И покрај дождот, кичевци масовно излегоа на улиците за да ја прослават победата. На плоштадот во Кичево веќе почнаа да се собираат голем број граѓани пеејќи ја ...

Успеа ли ВМРО ДПМНЕ да освои 63 пратеници? - еве како ќе изгледа новиот собраниски состав

Maxim - 27.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ 60 пратеници + 3 од дијаспората СДСМ 34 пратеници ДУИ 18 пратеници ДПА 6 пратеници ГРОМ 1 пратеник НДП 1 ...

Вака изгледа распределбата на мандати, според податоците на Аналитичкиот центар на ВМРО-ДПМНЕ

Maxim - 27.04.2014

Еве како изгледа распределбата на мандати, според податоците на Аналитичкиот центар на ВМРО-ДПМНЕ. Досега, според ВМРО-ДПМНЕ, се обработени 85% од гласовите.

Ставревски: Покажавме дека Струмица е вмровски град!

Maxim - 27.04.2014

Честитки за струмичани! Победи Струмица победивте вие, победи народот“ „Им благодарам на сите што гласаа во овој демократски амбиент независно за кого го дадоа гласот.

Груевски:Граѓаните ќе ја поддржат работата и посветеноста

Сител - 26.04.2014

Масовна поддршка од граѓаните за кандидатот за претседател на Република Македонија Ѓорге Иванов и за „Коалицијата за подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, со цел да се спречат сценаријата и ...

Димовски: Заев неразумно навредуваше во оваа кампања

Нова ТВ - 25.04.2014

На крај од изборната кампања за претседателските и парламентарните избори дозволете ми да ја предочам разликата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ, заедно со Коалицијата за подобра Македонија од една страна и ...

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Пробиштип

Телма - 25.04.2014

Коалицијата на ВМРО ДПМНЕ синоќа од митинг во Пробиштип најави нова инвестиција, фабрика за производство на текстил со нови 5000 вработувања. Кандадатот за претстедател Ѓорге Иванов, покрај за ...

Партиите ветуваат: ниски даноци, странски инвестиции и инфраструктурни проекти

Inbox7 - 25.04.2014

Фокусот на економските програми на партиите е отворање на нови работни места. Битка се води и околу решенијата за даночна полититика и привлекување на инвестициите.

Партиските програми како (не)задолжителна литература

Inbox7 - 25.04.2014

Деновиве до рацете на речиси сите стигнаа партиските програми. Се делат насекаде, на митинзите, пазарчињата, во весници, по врати. Повеќето партии визијата за земјава ја нудат на десетици или пак ...

ДУИ и ДПА, која во власта?

Inbox7 - 25.04.2014

Резултатот на предвремените парламентарни избори ќе биде ист како оној од последните избори, оддржани во 2011 година. Ова е прогнозата на познавачите на политичките прилики во Македонија, кои велат ...

2004 година – превирања и поделби во ВМРО-ДПМНЕ

Inbox7 - 25.04.2014

Годината на загинувањето на Трајковски, односно 2004 година , како што тврди Заев, не е само клучна за трансакциите поврзани со Македонска банка. Таа година е клучна и за ВМРО ДПМНЕ , бидејќи ...

Груевски: Двојна победа за ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата на изборите

Дневник - 25.04.2014

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата во Првата изборна единица Никола Груевски на митингот во Свети Николе рече дека в недела неговата партија ќе слави двојна победа.

Груевски: Посилна победа за непречена реализација на 2.046 проекти

А1 On - 25.04.2014

Посилна победа на ВМРО-ДПМНЕ на изборите в недела и обединување за реализација на 2.046 проекти од изборната програма, очекува премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

(ВИДЕО) Димовски: Заев продолжува со својата омраза кон своите политички конкуренти

А1 On - 25.04.2014

На 27 април граѓаните ќе одлучуваат помеѓу две опции. Едната е опцијата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, која понуди реален и добро сработен концепт со конкретни проекти кои ќе им ...

ФОТО: Аеродром преплавен со флаери од Ивица Коневски

А1 On - 25.04.2014

Се е ставено во машината за изборна пропагадна во корист на владејачката ВМРО-ДПМНЕ. Министрите во работно време одат од врата на врата и имаат средби со граѓаните, агитираат и градоначалниците.

ВИДЕО Дарковска: Поранешни членови на Демократска алтернатива царуваат во ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 25.04.2014

Она што ни се случува денес е живот во лага. Живееме во земја во која лагата е режимски диктирана слика на стварноста, а вистината е скриената стварност под оклопот на пропагадните измислици на ...

ВМРО ДПМНЕ во Кочани

МРТ - 25.04.2014

„За само 3 ипол недели влез на странки инвестиции најавија 9 компании кои ќе ги отворат вратите за 13 илјади работни места. Така работи ВМРО ДПМНЕ и коалицијата „за подобра македонија“, рече Никола ...

Груевски: Девет нови инвестиции со 13.000 работни места за 25 дена

Сител - 25.04.2014

Убедлива победа на ВМРО-ДПМНЕ на предвремените парламентарни и на вториот круг од претседателските избори в недела, како резултат на сработеното и проектите со новата изборна програма, најави лидерот ...

Груевски: Посилна победа за 2.046 проекти

Локално - 25.04.2014

Посилна победа на ВМРО-ДПМНЕ на изборите в недела и обединување за реализација на 2.046 проекти од изборната програма, очекува премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски Во пресрет на гласањето ...

Димовски: Нудиме реален концепт со конкретни проекти

Сител - 25.04.2014

На 27 април граѓаните ќе одлучуваат помеѓу две опции. Едната е опцијата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, која понуди реален и добро сработен концепт со конкретни проекти кои ќе им ...

ГРУЕВСКИ: Девет нови инвестиции со 13.000 работни места

Телеграф - 25.04.2014

Пред кочанчани Груевски зборуваше и за вложувањата во земјоделството и субвенционирањето на речиси сите области од аграрот, за можноста за користење државно земјоделско земјиште, за поволностите ...

ФЛЕШМОБ: Унијата на млади сили заокружи 5

Телеграф - 25.04.2014

Освен на скопскиот плоштад, УМС истото го направи и во другите поголеми градови во Македонија Унијата на млади сили денеска со своевиден флешмоб ја поддржа партијата ВМРО-ДПМНЕ, формирајќи го ...

(ВИДЕО) Дарковска: Браќа и сестри, вистински патриоти, не ви е ли доста?

Бриф - 25.04.2014

-Она што ни се случува денес е живот во лага. Живееме во земја во која лагата е режимски диктирана слика на стварноста, а вистината е скриената стварност под оклопот на пропагадните измислици на ...

ДИМОВСКИ: СДСМ на овие избори заборави на граѓаните

Телеграф - 25.04.2014

Според Димовски, ВМРО-ДПМНЕ од почетокот до крајот водела исклучително позитивна кампања, а целта била на граѓаните да им се презентира програмата со 2.046 различни проекти На 27 април граѓаните ќе ...

Дарковска од ВМРО НП: Да се предвидат работите однапред и да се обезбеди среќен живот за својот народ е ретка ...

Бриф - 25.04.2014

-Да се предвидат работите однапред и да се обезбеди среќен живот за својот народ е ретка привилегија само на најдобрите, единствените и неповторливите.

ГРУЕВСКИ: ВМРО-ДПМНЕ работи за сите, придружете се кон победничкиот тим

Телеграф - 25.04.2014

Придружете се на Ѓорге Иванов да продолжи како и досега стабилно, цврсто и мудро да ја води Македонија како претседател, на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, да продолжи со 2.046 проекти да ја гради ...

Груевски: СДСМ ветува се’ и сешто, но народот не им верува

Вистина.мк - 25.04.2014

Осврнувајќи се на кампањата на политичкиот конкурент СДСМ, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Груевски истакна дека коалицијата „За подобра Македонија“ и кандидатот Ѓорге Иванов убедливо победиле во првиот круг ...

Груевски: Проектите кои ќе ги реализира ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат за сите граѓани на Македонија

Вистина.мк - 25.04.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на еден ден пред завршувањето на кампањата апелираше до сите граѓани на Македонија да го дадат својот глас за победничкот тим на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За ...

Груевски најави убедлива победа на 27 април

Тера - 25.04.2014

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Никола Груевски на митингот што во четвртокот се одржа во Кочани ги повика сите граѓани масовно да излезат и да го дадат својот глас, а пред граѓаните на овој град најави дека ...

Јанкулоска: СДСМ знаат дека нивниот погрешен концепт ќе биде поразен

Вистина.мк - 25.04.2014

Успеавте да ја препознаете разликата и пред ве недели, кога во првиот круг од претседателските избори извојувавме историска победа од над 120.000 гласови разлика.

Јанкулоска: Србите од Куманово прават разлика

Вистина.мк - 25.04.2014

Носителот на листа во втората изборна единица од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Јанкулоска денес во Куманово присуствуваше на најмасовниот настан на Србите. -Пред нив ги презентиравме проектите од програмата на ...

Димовски: Од СДСМ наместо програма, видовме само лични навреди, омраза и гнев

Вистина.мк - 25.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ од самиот почеток на оваа кампања до самиот крај водеше исклучиво позитивна кампања. Наша цел беше на граѓаните да им ја презентираме нашата програма составена од 2046 различни проекти.

Груевски: СДСМ виде дека народот не ги поддржува, па започна со клевети, монтажи, измислици

Вистина.мк - 25.04.2014

Нашите дела се видливи насекаде и никој не може да ги избрише и порекне. Затоа направете избор според вашето убедување и испратете порака кон сите кои имаат нечесни планови кон нашата држава и ...

ВМРО ДПМНЕ: Според анкетите победуваме и во Струмица

Вистина.мк - 25.04.2014

Вечерва ВМРО ДПМНЕ својата изборна кампања на локална ниво со толпа народ и силен огномет ја заврши со митинг во Старата струмичка чаршија. Пред големиот број струмичани носителот на четвртата ...

Груевски: СДСМ ветува се и сешто, но народот не им верува

Курир - 25.04.2014

Осврнувајќи се на кампањата на политичкиот конкурент СДСМ, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Груевски истакна дека коалицијата „За подобра Македонија“ и кандидатот Ѓорге Иванов убедливо победиле во првиот круг ...

Груевски: Проектите кои ќе ги реализира ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат за сите граѓани на Македонија

Курир - 25.04.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на еден ден пред завршувањето на кампањата апелираше до сите граѓани на Македонија да го дадат својот глас за победничкот тим на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За ...

Груевски најави убедлива победа на 27 април

Хајд Парк - 25.04.2014

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Никола Груевски на митингот што во четвртокот се одржа во Кочани ги повика сите граѓани масовно да излезат и да го дадат својот глас, а пред граѓаните на овој град најави дека ...

Груевски најави убедлива победа на 27 април

Portal - 25.04.2014

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Никола Груевски на митингот што во четвртокот се одржа во Кочани ги повика сите граѓани масовно да излезат и да го дадат својот глас, а пред граѓаните на овој град најави дека ...

Јанкулоска: СДСМ знаат дека нивниот погрешен концепт ќе биде поразен

Курир - 25.04.2014

Успеавте да ја препознаете разликата и пред ве недели, кога во првиот круг од претседателските избори извојувавме историска победа од над 120.000 гласови разлика.

Јанкулоска: СДСМ знае дека нивниот погрешен концепт ќе биде поразен

Република - 25.04.2014

Успеавте да ја препознаете разликата и пред ве недели, кога во првиот круг од претседателските избори извојувавме историска победа од над 120.000 гласови разлика.

Јанкулоска: Србите од Куманово прават разлика

Курир - 25.04.2014

Носителот на листа во втората изборна единица од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Јанкулоска денес во Куманово присуствуваше на најмасовниот настан на Србите. -Пред нив ги презентиравме проектите од програмата на ...

Злоупотреба на деца во партиски цели

24Струмица - 25.04.2014

На социјалните мрежи се појави фотографија на која се гледа дека носителот на кандидатската листа за пратеници во шестата изборна единица од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Попоски, се фотографирал со ...

Фото: Злоупотреба на деца во партиски цели

Фама - 25.04.2014

На социјалните мрежи се појави фотографија на која се гледа дека носителот на кандидатската листа за пратеници во шестата изборна единица од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Попоски, се фотографирал со ...

Гласови се освојуваат со конкретни проекти

Република - 25.04.2014

Ќе речете економијата зависи од политиката на владата, а не од претседателот, па каква врска има довербата што му ја даваат граѓаните на претседателот со тоа.

ФОТО: УМС на уникатен начин покажа дека го поддржува ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 25.04.2014

Унијата на млади сили на уникатен начин покажа дека ќе ја поддржи партијата ВМРО-ДПМНЕ на претстојните избори. Тие денеска на скопскиот плоштад „Македонија“ го формираа бројот 5.

Народот верува дека ВМРО-ДПМНЕ ќе освои 62 пратенички места

Република - 25.04.2014

Поголем дел од Македонците веруваат дека ВМРО-ДПМНЕ ќе има апсолутно мнозинство во Собранието. На наштето анкетно прашање Ќе успее ли ВМРО – ДПМНЕ да освои 62 пратеници?, 67 отсто одговориле дека ...

Политичките партии со завршни обраќања до гласачите

ТВМ - 25.04.2014

Од ОО СДСМ на денешната завршна прес конференција повикаа гласачите да излезат на избори и да гласаат според сопствената волја. При тоа порачаа дека се согласуваат со политичките противници само со ...

Димовски: Од СДСМ наместо програма, видовме само лични навреди, омраза и гнев

Курир - 25.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ од самиот почеток на оваа кампања до самиот крај водеше исклучиво позитивна кампања. Наша цел беше на граѓаните да им ја презентираме нашата програма составена од 2046 различни проекти.

Димовски: Од СДСМ наместо програма, видовме само лични навреди, омраза и гнев

Република - 25.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ од самиот почеток на оваа кампања до самиот крај водеше исклучиво позитивна кампања. Наша цел беше на граѓаните да им ја презентираме нашата програма составена од 2046 различни проекти.

Димовски:СДСМ ќе продолжи да тоне во својот затворен свет на гнев, омраза и очај

Нетпрес - 25.04.2014

„На крај од изборната кампања за претседателските и парламентарните избори дозволете ми да ја предочам разликата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ, заедно со Коалицијата за подобра Македонија од една страна и ...

Груевски: СДСМ виде дека народот не ги поддржува, па започна со клевети, монтажи, измислици

Курир - 25.04.2014

Нашите дела се видливи насекаде и никој не може да ги избрише и порекне. Затоа направете избор според вашето убедување и испратете порака кон сите кои имаат нечесни планови кон нашата држава и ...

Груевски: СДСМ виде дека народот не ги поддржува, па започна со клевети, монтажи, измислици

Република - 25.04.2014

- Нашите дела се видливи насекаде и никој не може да ги избрише и порекне. Затоа направете избор според вашето убедување и испратете порака кон сите кои имаат нечесни планови кон нашата држава и ...

Груевски вети нови вработувања во источниот регион

Канал 8 - 25.04.2014

В недела масовно да излеземе на избори и поддршката да ја дадеме на опцијата што нуди реални проекти кои вистински се остваруваат. Неа ја застапува коалицијата “За подобра Македонија“ предводена од ...

ВМРО ДПМНЕ: Според анкетите победуваме и во Струмица

Курир - 25.04.2014

Вечерва ВМРО ДПМНЕ својата изборна кампања на локална ниво со толпа народ и силен огномет ја заврши со митинг во Старата струмичка чаршија. Пред големиот број струмичани носителот на четвртата ...

ВМРО ДПМНЕ: Според анкетите победуваме и во Струмица

Република - 25.04.2014

Вечерва ВМРО ДПМНЕ својата изборна кампања на локална ниво со толпа народ и силен огномет ја заврши со митинг во Старата струмичка чаршија. Пред големиот број струмичани носителот на четвртата ...

Прес на ВМРО-ДПМНЕ - Кочани: “Опозицијата обвинува, ние градиме“

Канал 8 - 25.04.2014

Единственото што го знае опозицијата е да критикува и да обвинува, иако граѓаните на Кочани добро знаат кој ги распродаде кочанските фирми и остави стечајци без егзистенција.

Груевски најави убедлива победа на 27 април

Макфакс - 25.04.2014

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Никола Груевски на митингот што во четвртокот се одржа во Кочани ги повика сите граѓани масовно да излезат и да го дадат својот глас, а пред граѓаните на овој град најави дека ...

Груевски: СДСМ ветува се и сешто, но народот не им верува

Денешен - 25.04.2014

Осврнувајќи се на кампањата на политичкиот конкурент СДСМ, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Груевски истакна дека коалицијата „За подобра Македонија“ и кандидатот Ѓорге Иванов убедливо победиле во првиот круг ...

Груевски: Девет нови инвестиции со 13.000 работни места за 25 дена

Денешен - 25.04.2014

Убедлива победа на ВМРО-ДПМНЕ на предвремените парламентарни и на вториот круг од претседателските избори в недела, како резултат на сработеното и проектите со новата изборна програма, најави лидерот ...

УМС: Младите масовно да излезат на избори

Kumanovo News - 25.04.2014

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска ги повика младите од градот масовно да излезат на престојните избори и да гласаат за претседателскиот кандидат и листата на пратеници на ВМРО-ДПМНЕ.

Димовски: Нудиме реален концепт со конкретни проекти

Lider - 25.04.2014

На 27 април граѓаните ќе одлучуваат помеѓу две опции. Едната е опцијата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, која понуди реален и добро сработен концепт со конкретни проекти кои ќе им ...

Димовски: Нудиме реален концепт со конкретни проекти

Денешен - 25.04.2014

На 27 април граѓаните ќе одлучуваат помеѓу две опции. Едната е опцијата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, која понуди реален и добро сработен концепт со конкретни проекти кои ќе им ...

Груевски: СДСМ виде дека народот не ги поддржува, па започна со клевети, монтажи, измислици

Денешен - 25.04.2014

Нашите дела се видливи насекаде и никој не може да ги избрише и порекне. Затоа направете избор според вашето убедување и испратете порака кон сите кои имаат нечесни планови кон нашата држава и ...

Груевски:Граѓаните ќе ја поддржат работата и посветеноста

Lider - 25.04.2014

Масовна поддршка од граѓаните за кандидатот за претседател на Република Македонија Ѓорге Иванов и за „Коалицијата за подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, со цел да се спречат сценаријата и ...

Груевски: Му посакувам на Заев што подолго да е претседател на СДСМ

Falanga - 25.04.2014

Јас му посакувам многу здравје и долг живот, и подолго да е претседател на СДСМ,рече Груевски. Денес имавме една убава вест во економијата и една убава вест во внатрешната политика.

Димовски: Нудиме реален концепт со конкретни проекти

Maxim - 25.04.2014

На 27 април граѓаните ќе одлучуваат помеѓу две опции. Едната е опцијата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија, која понуди реален и добро сработен концепт со конкретни проекти кои ќе им ...

Јанкулоска: СДСМ знаат дека нивниот погрешен концепт ќе биде поразен

Falanga - 25.04.2014

Таа нагласи дека граѓаните се искусни и сакаат својот глас да го дадат не за празни зборови, туку за програма и проекти.. Успеавте да ја препознаете разликата и пред ве недели, кога во првиот круг од ...

Иванов: Тоа што го ветуваме и го исполнуваме

МКД - 24.04.2014

Ѓорге Иванов, претседателскиот кандидат на ВМРО – ДПМНЕ вчера одржа говор на митингот во Куманово каде ја претстави својата платформа за иден мандат. Тој во своето обраќање им се заблагодари на ...

Груевски: Посилна победа за непречена реализација на проектите

Утрински - 24.04.2014

Посилна победа на ВМРО-ДПМНЕ на изборите в недела и обединување за реализација на 2.046 проекти од изборната програма, очекува премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Груевски: За СДСМ и овие избори ќе бидат нерегуларни

Дневник - 24.04.2014

В недела ќе случи победа на Ѓорге Иванов за претседател и победа со 62 места во парламентот. Тоа ќе биде една од најголемите победи во историјата на независна Македонија.

Документи, снимки ... за не дај боже!

Н.Македонија - 24.04.2014

Добро е да се утврди автентичноста на аудио снимката, без разлика дали од МВР или во тужба за клевета Во Македонија кружат политички приказни дека властите, поранешни и сегашни, во текот на ...

(ВИДЕО) Ковачевски: Наша обврска ќе биде изградба на нов стадион во Битола

А1 On - 24.04.2014

„Во 8 – те години од своето владеење на сите избори, без разлика дали биле локални, парламентарни или претседателски, ВМРО-ДПМНЕ нудеше проекти за изградба на нов стадион во Битола.

Груевски: Посилна победа за непречена реализација на 2.046 проекти

Н.Македонија - 24.04.2014

Посилна победа на ВМРО-ДПМНЕ на изборите в недела и обединување за реализација на 2.046 проекти од изборната програма, очекува премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски Во пресрет на гласањето ...

ВИДЕО Ковачевски: СДСМ ќе го изгради стадионот што ВМРО-ДПМНЕ напразно го ветуваше

+инфо - 24.04.2014

Во осумте години од своето владеење, на сите избори, без разлика дали биле локални, парламентарни или претседателски, ВМРО-ДПМНЕ нудеше проекти за изградба на нов стадион во Битола.

Коле Чашуле успеа и Ројтерс да го девалвира

Либертас - 24.04.2014

Реномираниот „Ројтерс“ – една од водечките светски новински агенции денеска објави предизборна анализа насловена како „Конзервативниот премиер на Македонија пред победа на вонредните избори“.

Груевски: Посилна победа за непречена реализација на 2.046 проекти

Сител - 24.04.2014

Посилна победа на ВМРО-ДПМНЕ на изборите в недела и обединување за реализација на 2.046 проекти од изборната програма, очекува премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Митинг на ВМРО ДПМНЕ во Пробиштип

МРТ - 24.04.2014

Поддршката, Груевски ја побара, за како што рече големиот број реализирани проекти за оваа општина, но и за источна Македонија , воопшто. За регионот на Пробиштип и околината, делата на ВМРО, рече ...

Документи, снимки … за не дај боже!

Бриф - 24.04.2014

Во Македонија кружат политички приказни дека властите, поранешни и сегашни, во текот на владеењето собираат документи, снимки, досиеја и други материјали за наводно сторен криминал од своите ...

(ВИДЕО) Kовачевски: Наша обврска ќе биде изградба на нов стадион во Битола

Бриф - 24.04.2014

-Во 8 – те години од своето владеење на сите избори, без разлика дали биле локални, парламентарни или претседателски, ВМРО-ДПМНЕ нудеше проекти за изградба на нов стадион во Битола.

ГРУЕВСКИ: Победа за непречена реализација на 2.046 проекти

Телеграф - 24.04.2014

Груевски истакна дека ќе ги остават СДСМ да продолжат со нивниот начин на работење и делување, кое го оцени како општо, а не конкретно како тоа на ВМРО-ДПМНЕ Посилна победа на ВМРО-ДПМНЕ на изборите ...

Иванов: Тоа што го ветуваме и го исполнуваме

Тера - 24.04.2014

Ѓорге Иванов, претседателскиот кандидат на ВМРО – ДПМНЕ вчера одржа говор на митингот во Куманово каде ја претстави својата платформа за иден мандат. Тој во своето обраќање им се заблагодари на ...

Ангелевска за образованието

Тера - 24.04.2014

-ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата За Подобра Македонија продолжуваат со вистинската и сериозна грижа за образованието. Во Проверено стои дека веќе од овој октомври започнува воведувањето на државни квоти за ...

Ковачевски за ветувањата на власта

Тера - 24.04.2014

- Во 8 – те години од своето владеење на сите избори, без разлика дали биле локални, парламентарни или претседателски, ВМРО-ДПМНЕ нудеше проекти за изградба на нов стадион во Битола.

Ѓорчев: Влезот на странските компании во кочанско ќе има позитивни ефекти и за околните општини

Вистина.мк - 24.04.2014

Кандидатот за пратеник во Третата изборна единица Влатко Ѓорчев на вечерашниот митинг во Кочани истакна дека пред 11 дена на првиот изборен круг од претседателските избори резултатот во Кочани беше ...

Груевски: Му посакувам на Заев што подолго да е претседател на СДСМ

Вистина.мк - 24.04.2014

Денес имавме една убава вест во економијата и една убава вест во внатрешната политика. Економската е најавата за крупна инвестиција, политичката е тоа што Заев рече дека немало да поднесе оставка.

Иванов: Очекувам Mакедонија да стане силна економија и привлечна дестинација за странски инвестиции

Portal - 24.04.2014

Претседателскиот кандидат од ВМРО – ДПМНЕ, Ѓорѓе Иванов, во средата одржа говор на митингот што беше организиран во Куманово и пред кумановчани ја претстави својата платформа за иден мандат, а ги ...

Иванов: Очекувам Mакедонија да стане силна економија и привлечна дестинација за странски инвестиции

Хајд Парк - 24.04.2014

Претседателскиот кандидат од ВМРО – ДПМНЕ, Ѓорѓе Иванов, во средата одржа говор на митингот што беше организиран во Куманово и пред кумановчани ја претстави својата платформа за иден мандат, а ги ...

Реакција на ВМРО ДПМНЕ на прес конференцијата на СДСМ

Дума - 24.04.2014

Во времето кога СДСМ беше на власт платата на просветните работници изнесуваше 12.000 денари. Поголемо омаловажување од тоа не постои. Денес, кога ВМРО-ДПМНЕ е на власт платите во образованието се ...

КОВАЧЕВСКИ: На ВМРО-ДПМНЕ не треба да му се верува!

Sky - 24.04.2014

Прес конференција, Васко Ковачевски, Носител на пратеничка листа за ИЕ 5, - интегрален текст: Почитувани граѓани! Во 8 – те години од своето владеење на сите избори, без разлика дали биле локални, ...

Димитровски: “Андонов да одговори што е со финансиската проневера за увоз на ракети“

Канал 8 - 24.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ и партиите од коалицијата што ја предводи ќе продолжи со позитивна кампања и нема да се занимава со ширење лаги и невистини. Тоа беше речено на прес конфенеренцијата што заеднички ОК ...

Ѓорчев: Влезот на странските компании во кочанско ќе има позитивни ефекти и за околните општини

Курир - 24.04.2014

Кандидатот за пратеник во Третата изборна единица Влатко Ѓорчев на вечерашниот митинг во Кочани истакна дека пред 11 дена на првиот изборен круг од претседателските избори резултатот во Кочани беше ...

Влатко Ѓорчев: Влезот на странските компании во кочанско ќе има ефекти и на околните општини

Република - 24.04.2014

Кандидатот за пратеник во Третата изборна единица Влатко Ѓорчев на вечерашниот митинг во Кочани истакна дека пред 11 дена на првиот изборен круг од претседателските избори резултатот во Кочани беше ...

Ѓорчев: За плати и пензии не е потребен консензуален туку ефикасен буџет

Нетпрес - 24.04.2014

Кандидатот за пратеник во Третата изборна единица Влатко Ѓорчев на вечерашниот митинг во Кочани истакна дека пред 11 дена на првиот изборен круг од претседателските избори резултатот во Кочани беше ...

Груевски: Му посакувам на Заев што подолго да е претседател на СДСМ

Курир - 24.04.2014

Денес имавме една убава вест во економијата и една убава вест во внатрешната политика. Економската е најавата за крупна инвестиција, политичката е тоа што Заев рече дека немало да поднесе оставка.

Груевски: Му посакувам на Заев што подолго да е претседател на СДСМ

Република - 24.04.2014

Денес имавме една убава вест во економијата и една убава вест во внатрешната политика. Економската е најавата за крупна инвестиција, политичката е тоа што Заев рече дека немало да поднесе оставка.

Иванов: Очекувам Mакедонија да стане силна економија и привлечна дестинација за странски инвестиции

Макфакс - 24.04.2014

Претседателскиот кандидат од ВМРО – ДПМНЕ, Ѓорѓе Иванов, во средата одржа говор на митингот што беше организиран во Куманово и пред кумановчани ја претстави својата платформа за иден мандат, а ги ...

Груевски: Посилна победа за непречена реализација на 2.046 проекти

Lider - 24.04.2014

Посилна победа на ВМРО-ДПМНЕ на изборите в недела и обединување за реализација на 2.046 проекти од изборната програма, очекува премиерот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.

Ѓорчев: Влезот на странските компании во кочанско ќе има позитивни ефекти и за околните општини

Денешен - 24.04.2014

Кандидатот за пратеник во Третата изборна единица Влатко Ѓорчев на вечерашниот митинг во Кочани истакна дека пред 11 дена на првиот изборен круг од претседателските избори резултатот во Кочани беше ...

Груевски му посака на Заев што подолго да е претседател на СДСМ/ВИДЕО

Lider - 24.04.2014

-Денес имавме една убава вест во економијата и една убава вест во внатрешната политика. Економската е најавата за крупна инвестиција, политичката е тоа што Заев рече дека немало да поднесе оставка.

Иванов: Очекувам Mакедонија да стане силна економија и привлечна дестинација за странски инвестиции

Falanga - 24.04.2014

Тој вети дека доколку ја добие поддршката на граѓаните за мандат, во следните пет години ќе работи со ист интензитет и иста посветеност. Претседателскиот кандидат од ВМРО – ДПМНЕ, Ѓорѓе Иванов, во ...

ВМРО-ДПМНЕ: За целиот имот набројан од Заев, има валидни документи

Нова ТВ - 23.04.2014

- На СДСМ и на Зоран Заев очигледно им пречи што ВМРО-ДПМНЕ има сопствени штабови во поголемите градови низ Македонија. Ако тоа им пречи, ние сме спремни да се откажеме од тие штабови и нашите ...

ВМРО-ДПМНЕ: На СДСМ му пречи што имаме штабови

Р.С.Европа - 23.04.2014

На СДСМ и на Зоран Заев очигледно им пречи што ВМРО-ДПМНЕ има сопствени штабови во поголемите градови низ Македонија, реагира владејачката ВМРО-ДПМНЕ, откако лидерот на СДСМ Зоран Заев обвини дека ...

А, имотот на СДСМ?

Утрински - 23.04.2014

„На СДСМ и на Зоран Заев им пречи што ВМРО-ДПМНЕ има свои штабови во поголемите градови низ Македонија. Но СДСМ е партија која наследи огромен имот од поранешниот Сојуз на комунисти на Македонија, ...

Груевски: Уште четири дена до двојната победа на ВМРО-ДПМНЕ

Утрински - 23.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ попладнево одржа митинг во Свети Николе, каде што претседателот на партијата Никола Груевски рече дека по четири дена ќе слават двојна победа.

Бучковски: Владата на ВМРО-ДПМНЕ не може да биде успешна без нас!

Фокус - 23.04.2014

ВМРО е во срцето на секој Македонец, но нашата судбина не може да биде во рацете на ДПМНЕ, смета поранешниот премиер и лидер на СДСМ, а денес висок функционер на Алијансата за позитивна Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Купивме штабови, но не по цената која ја презентираше СДСМ

Фокус - 23.04.2014

По обвинувањето на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, дека партијата ВМРО-ДПМНЕ, три месеци пред распишувањето на претседателските избори, се стекнала со имот од над 1,6 милиони евра, со реакција ...

ВМРО-ДПМНЕ: Имаме имот, ама не вреди 1,6 милиони евра

А1 On - 23.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ потврди дека купила имот за свои штабови во градови низ Македонија, но негира дека вредноста на имотот е 1,6 милиони евра. „Прво, да точно е дека ВМРО-ДПМНЕ купила имот за свои штабови во ...

(ВИДЕО) Спасовски: Со масовна излезност да ги спречиме злоупотребите на власта

А1 On - 23.04.2014

Денеска сме овде во Струга, со граѓаните, како дел од кампањата да поразговараме и да ги претставиме мерките на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија.

Груевски: Уште четири дена до двојната победа

Н.Македонија - 23.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ попладнево одржа митинг во Свети Николе, каде што претседателот на партијата Никола Груевски рече дека по четири дена ќе слават двојна победа - ...

Груевски: Остануваат уште четири дена до двојната победа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата

А1 On - 23.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ попладнево одржа митинг во Свети Николе, каде што претседателот на партијата Никола Груевски рече дека по четири дена ќе слават двојна победа.

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “За подобра Македонија“ на митинг во Куманово

Алфа - 23.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ денешниот предизборно организиран ден го завршија со митинг во Куманово. Кандидатот за претседател Ѓорге Иванов изјави дека гласовите од таму, во ...

Муслиу: Груевски не е уценет од ДУИ, туку си бара комоција во владеењето

+инфо - 23.04.2014

Калкулацијата на владеачката партија ВМРО-ДПМНЕ на 27 април во парламентот да обезбеди 62 пратеника не е предизвикана од никакви уцени од ДУИ, туку Никола Груевски, бара да си обезбеди поголема ...

ВМРО-ДПМНЕ: Имаме имот, ама не вреди 1,6 милиони евра

+инфо - 23.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ потврди дека купила имот за свои штабови во градови низ Македонија, но негира дека вредноста на имотот е 1,6 милиони евра, како што велат, презентирал денеска лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

ВИДЕО Спасовски: Со масовен одѕив в недела да ги спречиме злоупотребите на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 23.04.2014

После осум години власт на ВМРО-ДПМНЕ на Македонија навистина и се потребни промени за нов почеток, а тоа ќе се случи ако со масовен одѕиз ги спречиме злопотребите на ВМРО-ДПМНЕ и Груевски на денот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ние купуваме, СДСМ користи имот на граѓаните

Фактор - 23.04.2014

На СДСМ им пречи што ВМРО-ДПМНЕ има партиски штабови во поголемите градови низ Македонија, реагираат од владејачката партија на денешната прозивка од опозицискиот лидер Зоран Заев за новостекнатиот ...

Груевски: За СДСМ и овие избори ќе бидат нерегуларни

Сител - 23.04.2014

Остануваат уште само пет дена до изборите, до двојната победа на ВМРО-ДПМНЕ и на коалицијата. Победа и на Ѓорге Иванов за претседател и победа со 62 места во Парламентот.

Митинг ВМРО-ДПМНЕ Општина Бутел

МРТ - 23.04.2014

Слушнавме многу анкети и различни резултати, но на 13-ти април ја имавме најверодостојната анкета,кога граѓание дадоа многу јасна поддршка за претседателскиот кандидат Ѓорге Иванов,која резултираше ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ подготвува сценарио за да има алиби за изборниот пораз

Канал5 - 23.04.2014

СДСМ подготвува сценарио за непризнавање на изборните резултати, велат во ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ има информации дека членовите и активистите на СДСМ се подготвуваат за создавање конфликтни ситуации ...

ВМРО-ДПМНЕ: Имаме имот, ама не вреди 1,6 милиони евра

Либертас - 23.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ потврди дека купила имот за свои штабови во градови низ Македонија, но негира дека вредноста на имотот е 1,6 милиони евра, како што велат, презентирал денеска лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Јанкулоска: Куманово ја препозна разликата

Сител - 23.04.2014

Куманово ја препозна разликата која се состои во 2.046-те проекти што ги нуди ВМРО- ДПМНЕ, а кои се однесуваат на сите категори граѓани, рече Гордана Јанкулоска, носител на листата во Втората изборна ...

Голем дел од проектите во програмата "проверено" се наменети за младите

Сител - 23.04.2014

23.04 АЛЕКСАНДАР ДИНЕВ Младите се во центарот на вниманието на ВМРО ДПМНЕ, доказ за ова е и програмата “Проверено” во која се предвидени голем број проекти за млади лица во повеќе области беше ...

Груевски: Уште четири дена до двојната победа

Локално - 23.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ попладнево одржа митинг во Свети Николе, каде што претседателот на партијата Никола Груевски рече дека по четири дена ќе слават двојна победа - ...

СТРАНЦИ ВО КАМПАЊИТЕ: Партиите сакаат да го мотивираат членството

Телеграф - 23.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ носеше европратеници на митинзите за да покаже дека партиските политики се препознатливи и надвор. во овој дел СДСМ треба да се потруди повеќе, вели Пачемски Снимената видеопорака во која ...

(ВИДЕО) Спасовски: Со масовна излезност да ги спречиме злоупотребите на власта

Бриф - 23.04.2014

Денеска сме овде во Струга, со граѓаните, како дел од кампањата да поразговараме и да ги претставиме мерките на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, рече Оливер Спасовски денеска во Струга.

ГРУЕВСКИ: За четири дена ќе славиме двојна победа

Телеграф - 23.04.2014

Македонија ја препозна разликата и покажа дека има разлика помеѓу политичките конкуренти и помеѓу нивниот начин на работење, истакна Груевски ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ ...

Груевски најави историска победа на 27 – ми април

Тера - 23.04.2014

Уште пет дена до двојната победа на ВМРО – ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија", најави лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Никола Груевски, на митингот што во вторникот коалицијата го одржа во скопската ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ користи имот од граѓаните вреден над пет милиони евра

Тера - 23.04.2014

На СДСМ и на Зоран Заев очигледно им пречи што ВМРО-ДПМНЕ има сопствени штабови во поголемите градови низ Македонија. Ако тоа им пречи, ние сме спремни да се откажеме од тие штабови и нашите ...

За земјоделската политика на ВМРО ДПМНЕ

Тера - 23.04.2014

-Денес Комисијата за земјоделие при ОК ВМРО ДПМНЕ Битола одржа отворен ден за средба со граѓаните и земјоделците од Општина Битола, во отворената канцеларија на ВМРО ДПМНЕ на Широк Сокак.

Спортски активности на младите на ВМРО ДПМНЕ

Тера - 23.04.2014

-Оваа недела УМС на ВМРО ДПМНЕ организира спортски натпревари кои завршуваат во петок. Денес организираме куглање со порака до младите да се занимаваат со спорт.

Јанкулоска: Изградба на експресен пат долг 22 км. од Миладиновци до Куманово

Вистина.мк - 23.04.2014

Куманово ја препозна разликата која се состои во 2.046-те проекти што ги нуди ВМРО- ДПМНЕ, а кои се однесуваат на сите категори граѓани, рече Гордана Јанкулоска, носител на листата во Втората изборна ...

Ѓорѓиевски: Врз кумановци се врши притисок во корист на Пендаровски

Вистина.мк - 23.04.2014

Кандидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Зоран Ѓорѓиевски од „Отвореното студио“ порача дека на 27-ми април и покрај големиот притисок граѓаните ќе излезат на ...

Груевски: Уште четири дена до двојната победа на ВМРО-ДПМНЕ

Вистина.мк - 23.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ попладнево одржа митинг во Свети Николе, каде што претседателот на партијата Никола Груевски рече дека по четири дена ќе слават двојна победа.

Јанкулоска: Куманово одлучи да сврти нов лист, сега нема враќање

Вистина.мк - 23.04.2014

Носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во ИЕ 2 Гордана Јанкулоска од митингот во Куманово порача дека граѓаните на овој град конечно сфатиле колку е погубна ...

Отворено студио – митингот во Велес во живо на „Република“

Република - 23.04.2014

„Република“ ќе го пренесува во живо големиот митинг на ВМРО-ДПМНЕ и на коалицијата „За подобра Македонија“ што вечерва, со почеток во 18 часот ќе се одржи во Велес.

Предизборни активности на ВМРО-ДПМНЕ

Kiss - 23.04.2014

Кандидатот за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ за престојните парламентарни избори, Светлана Краперова, денес беше во посета на живинарската фарма Везе Шари во Требош, по што се сретна со сметководители и ...

Реакција на Центарот за комуникации на ВМРО ДПМНЕ на прес конференцијата на СДСМ

Дума - 23.04.2014

На прес конференцијата на СДСМ реагираа од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ во Велес. Во нивната реакција се вели дека половина од проектите што денеска ги најави опозицијата власта ги реализира ...

ВМРО ДПМНЕ потврдија дека купиле штабови!

Sky - 23.04.2014

- На СДСМ и на Зоран Заев очигледно им пречи што ВМРО-ДПМНЕ има сопствени штабови во поголемите градови низ Македонија. Ако тоа им пречи, ние сме спремни да се откажеме од тие штабови и нашите ...

Јанкулоска: Изградба на експресен пат долг 22 км. од Миладиновци до Куманово

Курир - 23.04.2014

Куманово ја препозна разликата која се состои во 2.046-те проекти што ги нуди ВМРО- ДПМНЕ, а кои се однесуваат на сите категори граѓани, рече Гордана Јанкулоска, носител на листата во Втората изборна ...

Јанкуловска во посета на населбата Ајдучка Чешма (видео)

Кумановски м. - 23.04.2014

Во пресрет на вечерашниот митинг во Куманово, ВМРО ДПМНЕ и носителот на листата Гордана Јанкуловска остварија посета на нас. Карпош, при што пред мештаните беа презентирани проектите од програмата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ користи имот од граѓаните вреден над пет милиони евра

Portal - 23.04.2014

На СДСМ и на Зоран Заев очигледно им пречи што ВМРО-ДПМНЕ има сопствени штабови во поголемите градови низ Македонија. Ако тоа им пречи, ние сме спремни да се откажеме од тие штабови и нашите ...

Јанкулоска: Куманово ја препозна разликата која се состои во 2.046-те проекти на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 23.04.2014

Куманово ја препозна разликата која се состои во 2.046-те проекти што ги нуди ВМРО- ДПМНЕ, а кои се однесуваат на сите категори граѓани, рече Гордана Јанкулоска, носител на листата во Втората изборна ...

Ѓорѓиевски: Врз кумановци се врши притисок во корист на Пендаровски

Курир - 23.04.2014

Кандидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Зоран Ѓорѓиевски од „Отвореното студио“ порача дека на 27-ми април и покрај големиот притисок граѓаните ќе излезат на ...

Ѓорѓиевски: Врз кумановци се врши притисок во корист на Пендаровски

Република - 23.04.2014

Кандидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Зоран Ѓорѓиевски од „Отвореното студио“ порача дека на 27-ми април и покрај големиот притисок граѓаните ќе излезат на ...

СПАСОВСКИ: Со масовна излезност да ги спречиме злоупотребите на власта! (ВИДЕО)

Sky - 23.04.2014

Изјава, СДСМ, Оливер Спасовски - интегрален текст: Денеска сме овде во Струга, со граѓаните, како дел од кампањата да поразговараме и да ги претставиме мерките на Социјалдемократскиот сојуз на ...

Груевски: Уште четири дена до двојната победа

Нетпрес - 23.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ попладнево одржа митинг во Свети Николе, каде што претседателот на партијата Никола Груевски рече дека по четири дена ќе слават двојна победа.

Груевски: Уште четири дена до двојната победа на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 23.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ попладнево одржа митинг во Свети Николе, каде што претседателот на партијата Никола Груевски рече дека по четири дена ќе слават двојна победа.

Иванов: Вашиот глас покажува дека водиме исправна политика

Нетпрес - 23.04.2014

На 13 април вие ја направивте разликата. Вашите гласови се дел од 123 илјади гласови разлика. Вашите гласови се дел речиси од 450 илјади гласа. Вие ја направивте разликата.

Груевски: Уште четири дена до двојната победа на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 23.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ попладнево одржа митинг во Свети Николе, каде што претседателот на партијата Никола Груевски рече дека по четири дена ќе слават двојна победа.

Јанкулоска: Куманово одлучи да сврти нов лист, сега нема враќање

Курир - 23.04.2014

Носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во ИЕ 2 Гордана Јанкулоска од митингот во Куманово порача дека граѓаните на овој град конечно сфатиле колку е погубна ...

Јанкулоска: Куманово покажа дека прави разлика меѓу нас и СДСМ

Нетпрес - 23.04.2014

Носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во ИЕ 2 Гордана Јанкулоска од митингот во Куманово порача дека граѓаните на овој град конечно сфатиле колку е погубна ...

Груевски најави историска победа на 27 – ми април

Макфакс - 23.04.2014

Уште пет дена до двојната победа на ВМРО – ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, најави лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Никола Груевски, на митингот што во вторникот коалицијата го одржа во скопската ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ користи имот од граѓаните вреден над пет милиони евра

Макфакс - 23.04.2014

На СДСМ и на Зоран Заев очигледно им пречи што ВМРО-ДПМНЕ има сопствени штабови во поголемите градови низ Македонија. Ако тоа им пречи, ние сме спремни да се откажеме од тие штабови и нашите ...

Јанкулоска: Куманово ја препозна разликата

Денешен - 23.04.2014

Куманово ја препозна разликата која се состои во 2.046-те проекти што ги нуди ВМРО- ДПМНЕ, а кои се однесуваат на сите категори граѓани, рече Гордана Јанкулоска, носител на листата во Втората изборна ...

Груевски: Уште четири дена до двојната победа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата

Lider - 23.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ попладнево одржа митинг во Свети Николе, каде што претседателот на партијата Никола Груевски рече дека по четири дена ќе слават двојна победа.

ВМРО-ДПМНЕ: Ние купуваме, СДСМ користи имот на граѓаните

МКД Прес - 23.04.2014

На СДСМ им пречи што ВМРО-ДПМНЕ има партиски штабови во поголемите градови низ Македонија, реагираат од владејачката партија на денешната прозивка од опозицискиот лидер Зоран Заев за новостекнатиот ...

Груевски: Остануваат уште четири дена до двојната победа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата

Денешен - 23.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ попладнево одржа митинг во Свети Николе, каде што претседателот на партијата Никола Груевски рече дека по четири дена ќе слават двојна победа.

ФОТО: Пишев и Ставрески ги дуваа свеќите на вмровската торта

Maxim - 23.04.2014

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за нов мандат Васил Пишев го прослави својот роденден. Свеќичките на тортата со грбот на ВМРО-ДПМНЕ заедно со него ги дуваше и министерот за финансии и носител на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ние купуваме, СДСМ користи имот на граѓаните

Falanga - 23.04.2014

Од партијата на власт потенцираат дека за разлика од нив, СДСМ го користи огромниот имот на поранешниот Сојуз на комунисти на Македонија. На СДСМ им пречи што ВМРО-ДПМНЕ има партиски штабови во ...

Изборите со многу извесни резултати и една голема неизвесност

Deutsche Welle - 22.04.2014

Аналитичарите не предвидуваат пресврт во изборните резултати од првиот круг, но расте неизвесноста дали опозицијата ќе ги прифати за легитимни, поради нејзините бројни забелешки за непостоење на фер ...

Груевски: Да извојуваме двојна победа и да ги реализираме проектите

Утрински - 22.04.2014

Ве повикувам масовно да излезете на гласање на 27 април заради себе бидејќи во програмата „Проверено“ на ВМРО-ДПМНЕ ќе најдете многу проекти што ќе им помогнат на сите.

Бучковски: новата Влада без нас не може да биде успешна

Телма - 22.04.2014

-нема да влеземе во НАТО и ЕУ ако шириме националистички пораки и говор на омраза. Јас посакувам добро за државата. ВМРО е во срцето на секој Македонец.

Груевски: За СДСМ и овие избори ќе бидат нерегуларни

Утрински - 22.04.2014

Остануваат уште само пет дена до изборите, до двојната победа на ВМРО-ДПМНЕ и на коалицијата. Победа и на Ѓорге Иванов за претседател и победа со 62 места во Парламентот.

Груевски: Остана уште малку до двојната победа

Дневник - 22.04.2014

Помали цени за роаминг-услугите, електронски и брз начин на добивање услуги од државните институции, нова медицинска опрема, реновирани болници и, за него најбитно, нови инфраструктурни проекти, ...

Груевски: Да извојуваме двојна победа

А1 On - 22.04.2014

Ве повикувам масовно да излезете на гласање на 27. април заради себе бидејќи во програмата „Проверено“ на ВМРО-ДПМНЕ ќе најдете многу проекти што ќе им помогнат на сите. Ве повикувам на 27.

Хорски повик за гласање: Добра идеја или не?

Идивиди - 22.04.2014

„Има разлика“ е мотото со кое владејачката ВМРО-ДПМНЕ ги повика граѓаните со право на глас да излезат на претстојните претседателски и парламентарни избори и да се определат за нивната политичка ...

Аналитичари: хорот на Груевски популизам како во времето на комунизмот

Алсат-М - 22.04.2014

Рекламните спотови на ВМРО-ДПМНЕ, кои преку хорско пеење повикуваат на 62 пратеници, личат на популистички методи од времето на комунизмот. За Агим Јонуз, овие спотови се кулминација на злоупотребата ...

Груевски: За СДСМ и овие избори ќе бидат нерегуларни

А1 On - 22.04.2014

Остануваат уште само пет дена до изборите, до двојната победа на ВМРО-ДПМНЕ и на коалицијата. Победа и на Ѓорге Иванов за претседател и победа со 62 места во Парламентот.

DW: (НЕ) извесни избори и резултати

Локално - 22.04.2014

Аналитичарите не предвидуваат пресврт во изборните резултати од првиот круг, но расте неизвесноста дали опозицијата ќе ги прифати за легитимни, поради нејзините бројни забелешки за непостоење на фер ...

Груевски: Да извојуваме двојна победа и да ги реализираме 2.046 проекти

Сител - 22.04.2014

Ве повикувам масовно да излезете на гласање на 27 април заради себе бидејќи во програмата „Проверено“ на ВМРО-ДПМНЕ ќе најдете многу проекти што ќе им помогнат на сите.

Груевски: Да извојуваме двојна победа и да ги реализираме 2.046 проекти

Вечер - 22.04.2014

Веруваме во Македонија, рече Иванов, затоа што го гледаме оптимизмот насекаде низ државата, гледаме дека граѓаните го поддржуваат и го поздравуваат она што се прави.

Груевски: За СДСМ и овие избори ќе бидат нерегуларни

Локално - 22.04.2014

Остануваат уште само пет дена до изборите, до двојната победа на ВМРО-ДПМНЕ и на коалицијата. Победа и на Ѓорге Иванов за претседател и победа со 62 места во Парламентот.

Груевски: Да извојуваме двојна победа и да ги реализираме 2.046 проекти

Телеграф - 22.04.2014

Потценувањето на граѓаните од СДСМ и Заев, како што потенцира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ќе значи дека на 27 април коалицијата „За подобра Македонија“ ќе добие над 500 илјади гласови и над 62 пратеника ...

ГРУЕВСКИ: За СДСМ и овие избори ќе бидат нерегуларни

Телеграф - 22.04.2014

Ние работиме тимски. Владата со градоначалниците, Владата со пратениците, Владата со претседателот. Затоа победуваме, затоа што работиме тимски, рече Груевски Остануваат уште само пет дена до ...

Груевски: СДСМ ќе се сили уште 6 дена, после глас нема да им чуеме

Вистина.мк - 22.04.2014

На 13 април народот масовно излезе на избори и даде јасна и недвосмислена порака. Тој недвосмислено убедливо гласаше во корист на кандидатот на ВМРО-ДПНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, ...

Груевски: Да извојуваме двојна победа и да ги реализираме проектите

Вистина.мк - 22.04.2014

Ве повикувам масовно да излезете на гласање на 27 април заради себе бидејќи во програмата „Проверено“ на ВМРО-ДПМНЕ ќе најдете многу проекти што ќе им помогнат на сите.

Груевски: Во изминатиов период Македонија стана една од земјите со најдобра бизнис клима

Тера - 22.04.2014

„На 27 април сите на гласање за да изгласаме двојна победа и да ја реализираме новата програма на ВМРО – ДПМНЕ во која има 2.046 проекти кои ќе им помогнат на сите", порача лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, ...

Груевски: СДСМ ќе се сили уште 6 дена, после глас нема да им чуеме

Курир - 22.04.2014

На 13 април народот масовно излезе на избори и даде јасна и недвосмислена порака. Тој недвосмислено убедливо гласаше во корист на кандидатот на ВМРО-ДПНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, ...

Груевски: СДСМ ќе се сили уште 6 дена, после глас нема да им чуеме

Република - 22.04.2014

На 13 април народот масовно излезе на избори и даде јасна и недвосмислена порака. Тој недвосмислено убедливо гласаше во корист на кандидатот на ВМРО-ДПНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, ...

Груевски: Да извојуваме двојна победа и да ги реализираме 2.046 проекти

Република - 22.04.2014

Ве повикувам масовно да излезете на гласање на 27 април заради себе бидејќи во програмата „Проверено“ на ВМРО-ДПМНЕ ќе најдете многу проекти што ќе им помогнат на сите.

Груевски: Во изминатиов период Македонија стана една од земјите со најдобра бизнис клима

Portal - 22.04.2014

„На 27 април сите на гласање за да изгласаме двојна победа и да ја реализираме новата програма на ВМРО – ДПМНЕ во која има 2.046 проекти кои ќе им помогнат на сите“, порача лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, ...

ВМРО ДПМНЕ утре организира митинг во Куманово

Кумановски м. - 22.04.2014

Според најавите, утре /24.04.2014/ со почеток во 20:30 часот на градскиот плоштад во Куманово, ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија ќе организираат митинг на кој ќе бидат претставени ...

Груевски: Во изминатиов период Македонија стана една од земјите со најдобра бизнис клима

Макфакс - 22.04.2014

„На 27 април сите на гласање за да изгласаме двојна победа и да ја реализираме новата програма на ВМРО – ДПМНЕ во која има 2.046 проекти кои ќе им помогнат на сите“, порача лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, ...

Груевски: СДСМ ќе се сили уште 6 дена, после глас нема да им чуеме

Денешен - 22.04.2014

На 13 април народот масовно излезе на избори и даде јасна и недвосмислена порака. Тој недвосмислено убедливо гласаше во корист на кандидатот на ВМРО-ДПНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“, ...

Груевски: Да извојуваме двојна победа и да ги реализираме 2.046 проекти

Денешен - 22.04.2014

Ве повикувам масовно да излезете на гласање на 27 април заради себе бидејќи во програмата „Проверено“ на ВМРО-ДПМНЕ ќе најдете многу проекти што ќе им помогнат на сите.

Ѓорѓиевски ја посети фабриката за чевли “Бос - М“

Kumanovo News - 22.04.2014

Зоран Ѓорѓиевски, кандидат за пратеник од ВМРО - ДПМНЕ денеска ја посети фабриката за производство на чевли “Бос - М“ каде ги презентираше мерките кои партијата ги планира за наредниот четиригодишен ...

Груевски: За СДСМ и овие избори ќе бидат нерегуларни

Lider - 22.04.2014

Остануваат уште само пет дена до изборите, до двојната победа на ВМРО-ДПМНЕ и на коалицијата. Победа и на Ѓорге Иванов за претседател и победа со 62 места во Парламентот.

Груевски: СДСМ ќе се сили уште 6 дена, после глас нема да им чуеме

Falanga - 22.04.2014

Потоа сменија плоча и почнаа да говорат дека народот е крив. На 13 април народот масовно излезе на избори и даде јасна и недвосмислена порака. Тој недвосмислено убедливо гласаше во корист на ...

Неопределените кумановци незаинтересирани за избори

Р.С.Европа - 21.04.2014

Дел од граѓаните во Куманово не се заинтересирани за политика, велат дека кој и да победи на претстојните избори, нив не ги интересира. Партиски неопределените и оние кумановци кои ја загубиле ...

Сценаријата за бојкот и улична демократија најмногу ќе и одговараат на Грција

Алфа - 21.04.2014

Се погласните шпекулации дека опозицијата подготвува непризнавање на изборните резултати и тактика на улична демократија, наидуваат на критики во јавноста.

ВИДЕО И хор им пее на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 21.04.2014

ВМРО-ДПМНЕ во изборната кампања испроба и хорско пеење како дел од промотивните спотови. Хорот пее песни во кампањата „Има ...

Митинг на ВМРО ДПМНЕ во Аеродором

Локално - 21.04.2014

Во моментот Владата и ВМРО и Коалицијата имаат составено имаат едно силно јадро на исклучително квалитетни луѓе во делот на економијата, но и не само на економијата и во делот на безбедноста и во ...

Груевски: На 27 април ќе славиме двојна победа

Вечер - 21.04.2014

МИТИНГ НА КОАЛИЦИЈАТА "ЗА ПОДОБРА МАКЕДОНИЈА" ВО АЕРОДРОМ Државата, рече претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓе Иванов, во скопски Аеродром, се препознава по тоа што создава услови за ...

Груевски: Нудиме концентрација од квалитет и знаења

Тера - 21.04.2014

Ваква концентрација на искусни, полни со знаење и квалитетни кадри досега на политичката сцена на Македонија немало концентрирани во една влада и во моментот ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата За подобра ...

Груевски: Оваа Влада има фантастичен спој на силни индивидуи и тимска работа

Курир - 21.04.2014

Во моментот Владата и ВМРО и Коалицијата имаат составено имаат едно силно јадро на исклучително квалитетни луѓе во делот на економијата, но и не само на економијата и во делот на безбедноста и во ...

Груевски: Оваа Влада има фантастичен спој на силни индивидуи и тимска работа

Република - 21.04.2014

Во моментот Владата и ВМРО и Коалицијата имаат составено имаат едно силно јадро на исклучително квалитетни луѓе во делот на економијата, но и не само на економијата и во делот на безбедноста и во ...

Конкретни проекти наспроти најави во обид

Република - 21.04.2014

СДСМ не­кои про­е­кти во сво­ја­та из­бор­на про­гра­ма, бу­квал­но, ги има иско­пи­ра­но од вла­де­јач­ка­та пар­ти­ја, ка­ко што е ос­ло­бо­ду­ва­ње­то од пла­ќа­ње со­ци­јал­ни при­до­не­си за ...

Груевски: Нудиме концентрација од квалитет и знаења

Макфакс - 21.04.2014

Ваква концентрација на искусни, полни со знаење и квалитетни кадри досега на политичката сцена на Македонија немало концентрирани во една влада и во моментот ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата За подобра ...

Оваа Влада има силно јадро од квалитетни луѓе во економијата, земјоделството, безбедноста…

Lider - 21.04.2014

Во моментот Владата и ВМРО и Коалицијата имаат составено имаат едно силно јадро на исклучително квалитетни луѓе во делот на економијата, но и не само на економијата и во делот на безбедноста и во ...

Договорено е, претседателот на Собранието ќе биде од ДУИ

МКД Прес - 21.04.2014

ДУИ ја добива претседателката фотелја во Собранието во следниот мандат. Ова за „Либертас“ го потврдуваат извори од ДУИ, кои сакаат да останат анонимни.