TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Кои се идните планови на Заев и СДСМ

Локално - 14.11.2015

Погледнете го синоќешното гостување на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во емисијата 360 на Алсат-М телевизија. – Која е ПР агенцијата која што е ангажирана од СДСМ ? – Како планира СДСМ да се спроведат регуларни избори согласно надлежностите на ...

ФОТО: Струмичани сами бараат решение за проблемите, Заев на Палма де Мајорка

Нетпрес - 14.11.2015

Соочени со перманентно отсуство на градоначалникот Зоран Заев, струмичани почнаа да бараат решение за основните проблеми со кои секојдневно се соочуваат, а за кои нивниот градоначалник нема никаков слух, пишува „ Курир “.

(ВИДЕО) Погледнете го гостувањето на Зоран Заев во емисијата 360 на Алсат М

Бриф - 14.11.2015

Погледнете го вечерашното гостување на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во емисијата 360 на Алсат-М телевизија. – Која е ПР агенцијата која што е ангажирана од СДСМ ? – Како планира СДСМ да се спроведат регуларни избори согласно надлежностите на ...

Фото: СНАЈДИ СЕ ПА ЖИВЕЈ: Струмичани сами си ги решаават маките, Заев во Палма де Мајорка

Пулс24 - 14.11.2015

Соочени со перманентно отсуство на градоначалникот Зоран Заев, струмичани почнаа да бараат решение за основните проблеми со кои секојдневно се соочуваат, а за кои нивниот градоначалник нема никаков слух.

Република: Кој го кара Заев на српски?

Сител - 13.11.2015

Порталот Република открива скандалозни информации во врска со ангажирањето и со наплатата на советниците на СДСМ од Србија, како и за подредената улога на Зоран Заев кон нив. Епилогот на тие совети е познат – државата се соочува со најголемата ...

„Република“: Кој го кара Заев на српски?

Fox.mk - 13.11.2015

Во што е вплеткан врвот на СДСМ со ангажирање на советниците од Србија, кои пак се поврзани со корупциски скандали, но и со пропагандата во Косово по која се случуваат масовни протести и судири меѓу полицијата и Србите на Косово во кои има и жртви? ...

„Република“: Кој го кара Заев на српски?

Нетпрес - 13.11.2015

Во што е вплеткан врвот на СДСМ со ангажирање на советниците од Србија, кои пак се поврзани со корупциски скандали, но и со пропагандата во Косово по која се случуваат масовни протести и судири меѓу полицијата и Србите на Косово во кои има и жртви? ...

„Република“: Кој го кара Заев на српски?

Денешен - 13.11.2015

Во што е вплеткан врвот на СДСМ со ангажирање на советниците од Србија, кои пак се поврзани со корупциски скандали, но и со пропагандата во Косово по која се случуваат масовни протести и судири меѓу полицијата и Србите на Косово во кои има и жртви? ...

„Република“: Кој го кара Заев на српски?

Курир - 13.11.2015

Во што е вплеткан врвот на СДСМ со ангажирање на советниците од Србија, кои пак се поврзани со корупциски скандали, но и со пропагандата во Косово по која се случуваат масовни протести и судири меѓу полицијата и Србите на Косово во кои има и жртви? ...

ФОТО: Струмичани сами се снајдоа како да си ги решат маките, Заев во Палма де Мајорка

Курир - 13.11.2015

Соочени со перманентно отсуство на градоначалникот Зоран Заев, струмичани почнаа да бараат решение за основните проблеми со кои секојдневно се соочуваат, а за кои нивниот градоначалник нема никаков слух.

Кој го кара Заев на српски?

Република - 13.11.2015

Во што е вплеткан врвот на СДСМ со ангажирање на советниците од Србија, кои пак се поврзани со корупциски скандали, но и со пропагандата во Косово по која се случуваат масовни протести и судири меѓу полицијата и Србите на Косово во кои има и жртви? ...

Кој го кара Заев на српски?!

Пулс24 - 13.11.2015

Во што е вплеткан врвот на СДСМ со ангажирање на советниците од Србија, кои пак се поврзани со корупциски скандали, но и со пропагандата во Косово по која се случуваат масовни протести и судири меѓу полицијата и Србите на Косово во кои има и жртви? ...

Весниците за тангото меѓу Груевски и Заев

Р.С.Европа - 12.11.2015

Новите министри и заменици министри во предизборната влада, извештајот на ЕУ за Македонија и пукањето во хирургот во државна болница, топ теми во весниците. „Груевски и Заев заиграа танго - тројца нови министри во предизборната Влада“, излезе ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ако сака да стане премиер, Заев треба веднаш да поднесе оставка на градоначалничката функција во Струмица

МКД - 12.11.2015

Зоран Заев потврди дека после изборите во април веќе не постои ниту една причина поради која СДСМ не би ги признала резултатите, соопшти ВМРО-ДПМНЕ реагирајќи на изјавата на претседателот на СДСМ. „Страв - не страв, избори ќе има.

(ВИДЕО) Заев: Од април ќе бидам премиер, а не градоначалник

Локално - 12.11.2015

Изборот на министрите и на заменик министрите од редовите на СДСМ е само еден чекор кон незапирливот пат кој ќе ги донесе демократските промени во Репубика Македонија, рече Заев на прес-конференцијата пред главниот влез на Собранието, откако беше ...

Пешевски: Ако Заев е сигурен дека ќе стане премиер нека даде оставка од градоначалничката функција

Press24 - 12.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ ја поздравува одлуката на Зоран Заев да го предводи СДСМ на претстојните предвремени парламентарни избори и да се бори за мандат за Претседател на Владата. Во продолжение следува интегрален текст од вчерашната прес-конференција на ...

Пешевски: Заев потврди дека по изборите во април не постои ниту една причина поради која СДСМ не би ги признала ...

Република - 12.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ ја поздравува одлуката на Зоран Заев да го предводи СДСМ на претстојните предвремени парламентарни избори и да се бори за мандат за Претседател на Владата. -Тоа значи дека на 24-ти април граѓаните директно ќе избираат помеѓу Никола ...

ЗАЕВ: Од април ќе ја водам новата Влада на Македонија

Fox.mk - 12.11.2015

Изборот на двајцата министри и тројца заменици од редовите на СДСМ во текот на вчерашниот ден, за Зоран Заев не значи и коалицирање со Владата предводена од Никола Груевски, туку е дел од Договорот од Пржино, изјави Заев на прес конференција одржана ...

Заев: Од април ќе ја водам новата Влада на Македонија (видео)

Кумановски м. - 12.11.2015

Изборот на двајцата министри и тројца заменици од редовите на СДСМ во текот на вчерашниот ден, за Зоран Заев не значи и коалицирање со Владата предводена од Никола Груевски, туку е дел од Договорот од Пржино, изјави Заев на прес конференција одржана ...

Заев: Новите министри гаранција за почитување на законите

Телма - 11.11.2015

- Изборот на новата влада со министрите и нивните заменици со право на вето е само уште еден чекор во незапирливиот пат којшто ќе ги донесе демократските промени во Македонија, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Пешевски: Ако Заев е сигурен дека ќе биде премиер, нека даде оставка во Струмица

Нова ТВ - 11.11.2015

Вицепремиерот Владимир Пешевски како член на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска а прес-конференција истакна дека ВМРО ДПМНЕ ја поздравува одлуката на Зоран Заев да го предводи СДСМ на претстојните предвремени парламентарни избори и да се бори ...

Заев: По изборите нема да бидам градоначалник, ќе ја имам честа да бидам премиер

Нова ТВ - 11.11.2015

По изборите на 24.април нема повеќе да бидам градоначалник, туку ќе ја добијам честа да ја водам новата влада, изјави денеска лидерот на СДСМ, Зоран Заев по седницата на која беа именувани министрите Оливер Спасовски и Фросина Ременски као и ...

Заев: Се чувствува првична релаксираност, следуваат демократски промени

Нова ТВ - 11.11.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорката на Австрија во Македонија, Ренате Коблер. Како што соопштуваат од СДСМ, амбасадорката Колбер изразила почит кон демократските заложби на лидерот на опозицијата и на раководството ...

Заев: Од април ќе бидам премиер, а не градоначалник

24 Вести - 11.11.2015

Лидерот на опозицијата Зоран Заев денеска порача дека нема намера да биде градоначалник од април, затоа што ќе биде премиер. По изјавата на Заев, реагираа од ВМРО-ДПМНЕ, од каде велат дека одлуката Зоран Заев да го предводи СДСМ на претстојните ...

Заев: Од април ќе бидам премиер, а не градоначалник

Утрински - 11.11.2015

Изборот на преодната Влада, на новите министри за внатрешни работи и за труд и социјална политика и на тројцата заменици министри со право на вето е само уште еден чекор по незапирливиот пат што ќе ги донесе демократските промени во Република ...

Заев: По изборите во април ќе ја водам новата влада

Капитал - 11.11.2015

„Премиерот е тој што треба да даде оставка 100 дена пред одржувањето на избрите и треба да се формира нова влада, со нов премиер. После 24 април нема да бидам градоначалник зошто ќе ја добијам честа да ја водам новата влада на Република Македонија“.

Заев- Преодната влада чекор кон демократски промени

Р.С.Европа - 11.11.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев изјави денеска дека изборот на преодната влада, на новите министри за внатрешни работи и за труд и социјална политика и на тројцата заменици министри со право на вето е само уште еден чекор по незапирливиот пат што ќе ги ...

ВМРО ДПМНЕ-Заев ги потценува гласачите

Р.С.Европа - 11.11.2015

Од ВМРО ДПМНЕ денеска соопштија дека одлуката Зоран Заев да го предводи СДСМ на предвремените парламентарни избори и да се бори за мандат за претседател на Владата, за партијата е можност граѓаните директно да избираат меѓу него и Никола Груевски и ...

Заев: По изборите нема да бидам градоначалник, туку премиер

МКД - 11.11.2015

Премиерот е тој што треба да даде оставка 100 дена пред одржувањето на изборите и треба да се формира нова влада, со нов премиер. По 24 април нема да бидам градоначалник зашто ќе ја добијам честа да ја водам новата влада на Република Македонија, ...

Пешевски: Ако Заев е сигурен дека ќе биде премиер, нека даде оставка од градоначалничката функција

МКД - 11.11.2015

ВМРО ДПМНЕ ја поздравува одлуката на Зоран Заев да го предводи СДСМ на претстојните парламентарни избори и да се бори за мандат за Претседател на Владата.Тоа значи дека на 24-ти април граѓаните директно ќе избираат помеѓу Никола Груевски и Зоран ...

Пешевски: Ако Заев е толку сигурен дека ќе биде премиер, нека си поднесе оставка од Струмица

МК News - 11.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ ја поздравува одлуката на Зоран Заев да го предводи СДСМ на претстојните предвремени парламентарни избори и да се бори за мандат за Претседател на Владата. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Владимир ...

Пешевски: Заев да си даде оставка од градоначалничката функција

Фокус - 11.11.2015

„Доколку Зоран Заев е сигурен дека граѓаните ќе гласаат за него, ВМРО ДПМНЕ го повикува да си даде оставка од функцијата градоначалник на Струмица.“ -Зоран Заев денес самиот се прогласи за иден премиер.

Пешевски: Заев сам се прогласи за премиер и ги потцени граѓаните

+инфо - 11.11.2015

Зоран Заев денес самиот се прогласи за иден премиер. Зоран Заев денес уште еднаш покажа што мисли за правото на граѓаните самите да судат и да одлучуваат. Зоран Заев, денес уште еднаш ги потцени сите гласачи, порача Владимир Пешевски, член на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Добро е што на изборите граѓаните ќе бираат меѓу Заев и Груевски

А1 On - 11.11.2015

Одлуката Зоран Заев да го предводи СДСМ на претстојните предвремени парламентарни избори и да се бори за мандат за претседател на Владата, за ВМРО-ДПМНЕ е можност на 24 април граѓаните директно да избираат помеѓу него и Никола Груевски и помеѓу ...

Заев се подготвува за премиер

Кајгана - 11.11.2015

Изборот на преодната владата, на новиот министер за внатрешни работи и за труд и социјална политика и тројцата заменици министри со право на вето, е само уште еден чекор по незапирливиот пат којшто ќе ги донесе демократските промени во Република ...

Заев: Од април заминувам од градоначалничката позиција, ќе имам чест да ја водам Владата

Фокус - 11.11.2015

На 24 -ти април ќе го вратиме Уставот. „Во Македонија мора да има и ќе има слобода и демократија. Нашето учество во преодната Влада е во улога на контролори да ја вратиме слободата, а на 24-ти април ќе го вратиме уставот за кој сите се залагаме.

СДСМ: Зоран Заев ќе биде Премиер и Македонија повторно ќе биде успешна

МК News - 11.11.2015

„Не само што се сложуваме дека по изборите на 24-ти април Македонија ќе ја добие препораката за членство во Европската унија туку се обврзуваме дека ќе ги вратиме европските вредности во Македонија.

Заев: По 24 април нема да бидам градоначалник, туку премиер

Фокус - 11.11.2015

По изборите на 24.април нема повеќе да бидам градоначалник, туку ќе ја добијам честа да ја водам новата влада, изјави претседателот на СДСМ, Зоран Заев, по денешната собраниска седница на која беа избрани новите министри и заменици-министри.

Заев: Се чувствува првична релаксираност, следуваат демократски промени

+инфо - 11.11.2015

Се чувствува првична релаксираност кај граѓаните. Целта на нашето учество во Владата е да обезбедиме гаранции за фер и демократски изборен процес, а по изборите на 24 април слободна и европска Република Македонија, рекол претседателот на СДСМ, Зоран ...

СДСМ: Со Зоран Заев Македонија повторно ќе биде успешна

+инфо - 11.11.2015

Не само што се сложуваме дека по изборите на 24 април Македонија ќе ја добие препораката за членство во Европската унија туку се обврзуваме дека ќе ги вратиме европските вредности во Македонија, порачува СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ќе може да се маскира во премиер само на Струмичкиот карневал

+инфо - 11.11.2015

СДСМ продолжува да ги потценува граѓаните на Република Македонија. Зоран Заев може да се нарекува иден премиер на Македонија, секој смее да си го билда егото на начин кој му е најсоодветен, меѓутоа ако не победи на избори и ако не ја добие довербата ...

Заев: Од април нема да бидам градоначалник туку ќе бидам премиер

А1 On - 11.11.2015

Изборот на нови министри предложени од опозиццијата за лидерот на СДСМ Зоран Заев е чекор кон демократските промени во земјата. Учеството на овие министри во Владата, како што рече тој, е во улога на контролори да ја гарантираат слободната воља на ...

Заев: Се чувствува првична релаксираност, следуваат демократски промени

А1 On - 11.11.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорката на Австрија во Македонија, Ренате Коблер. Амбасадорката Колбер изрази почит кон демократските заложби на претседателот Заев и на раководството на СДСМ на патот кон разврска на ...

СДСМ: Со Зоран Заев Македонија повторно ќе биде успешна

А1 On - 11.11.2015

„Не само што се сложуваме дека по изборите на 24-ти април Македонија ќе ја добие препораката за членство во Европската унија туку се обврзуваме дека ќе ги вратиме европските вредности во Македонија.

ОБНОВЕНО Заев: Од април ќе бидам премиер, а не градоначалник (ВИДЕО)

+инфо - 11.11.2015

Изборот на министрите и на заменик министрите од редовите на СДСМ е само еден чекор кон незапирливот пат кој ќе ги донесе демократските промени во Репубика Македонија, рече Заев на прес-конференцијата пред главниот влез на Собранието, откако беше ...

Пешевски: Ако Заев е сигурен дека ќе стане премиер, тогаш нека даде оставка од градоначалничката функција

Точка - 11.11.2015

Зоран Заев денес самиот се прогласи за иден премиер. Зоран Заев денес уште еднаш покажа што мисли за правото на граѓаните самите да судат и да одлучуваат. Зоран Заев, денес уште еднаш ги потцени сите гласачи, рече во среда Владимир Пешевски, член на ...

ВМРО - ДПМНЕ: Добро е што граѓаните ќе бираат помеѓу Груевски и Заев

Сител - 11.11.2015

Одлуката Зоран Заев да го предводи СДСМ на претстојните предвремени парламентарни избори и да се бори за мандат за претседател на Владата, за ВМРО-ДПМНЕ е можност на 24 април граѓаните директно да избираат помеѓу него и Никола Груевски и помеѓу ...

Заев: Ќе се кандидирам на следните избори

Сител - 11.11.2015

Изборот на преодната Влада, на новите министри за внатрешни работи и за труд и социјална политика и на тројцата заменици министри со право на вето е само уште еден чекор по незапирливиот пат што ќе ги донесе демократските промени во Република ...

Заев се подготвува за премиер

Точка - 11.11.2015

Изборот на преодната владата, на новиот министер за внатрешни работи и за труд и социјална политика и тројцата заменици министри со право на вето, е само уште еден чекор по незапирливиот пат којшто ќе ги донесе демократските промени во Република ...

ВМРО-ДПМНЕ ја поздрави одлуката на Заев да се бори за премиер

Телеграф - 11.11.2015

Зоран Заев денес самиот се прогласи за иден премиер. Зоран Заев денес уште еднаш покажа што мисли за правото на граѓаните самите да судат и да одлучуваат. Зоран Заев, денес уште еднаш ги потцени сите гласачи, изјави Владимир Пешевски, член на ...

Заев: Нема да бидам градоначалник, туку премиер

Канал5 - 11.11.2015

Изборот на нови министри и заменици од редовите на СДСМ во преодната влада е само еден чекор до демократски промени, изјави лидерот на СДСМ Заев по собраниската седница. Заев очекува да ја води новата влада по изборите на 24 ...

Пешевски: Заев самиот се прогласи за премиер

Канал5 - 11.11.2015

ВМРО ДПМНЕ ја поздрави одлуката на Заев да се бори за мандат за претседател на влада. Тоа ќе значи дека граѓаните на 24 април ќе избираат меѓу Груевски и Заев и проектите на владејачката партија и деструкцијата на СДСМ, изјави Владимир Пешевски.

ЗАЕВ: Изборот на нови министри е нов чекор кон демократски промени

Телеграф - 11.11.2015

Учеството во Преодната влада на овие луѓе е апсолутно контролна, а контролната улога е за да ја вратиме слободата во нашата земја, рече Заев Изборот на Преодната влада, на новиот министер за внатрешни работи и за труд и социјална политика и тројцата ...

Заев: Изборот на министрите чекор до демократските промени во Македонија

Канал5 - 11.11.2015

Изборот на преодната Влада, на новите министри за внатрешни работи и за труд и социјална политика и на тројцата заменици министри со право на вето е само уште еден чекор по незапирливиот пат што ќе ги донесе демократските промени во Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: Добро е што на изборите граѓаните ќе бираат меѓу Заев и Груевски

Репортер - 11.11.2015

Одлуката Зоран Заев да го предводи СДСМ на претстојните предвремени парламентарни избори и да се бори за мандат за претседател на Владата, за ВМРО-ДПМНЕ е можност на 24 април граѓаните директно да избираат помеѓу него и Никола Груевски и помеѓу ...

Пешевски: Ако Заев е сигурен дека ќе стане премиер, тогаш нека даде оставка од градоначалничката функција

Макфакс - 11.11.2015

Зоран Заев денес самиот се прогласи за иден премиер. Зоран Заев денес уште еднаш покажа што мисли за правото на граѓаните самите да судат и да одлучуваат. Зоран Заев, денес уште еднаш ги потцени сите гласачи, рече во среда Владимир Пешевски, член на ...

„Заев потврди дека по изборите не постои ниту една причина поради која СДСМ не би ги признала резултатите“

Нетпрес - 11.11.2015

Зоран Заев потврди дека после изборите во април веќе не постои ниту една причина поради која СДСМ не би ги признала резултатите, рече на вчерашната прес-конференција членот на Извршниот Комитет на ВМРО – ДПМНЕ Владимир Пешевски.

ПЕШЕВСКИ: Заев потврди дека после изборите во април не постои ниту една причина поради која СДСМ не би ги признала ...

Fox.mk - 11.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ ја поздравува одлуката на Зоран Заев да го предводи СДСМ на претстојните предвремени парламентарни избори и да се бори за мандат за Претседател на Владата. „Тоа значи дека на 24-ти април граѓаните директно ќе избираат помеѓу Никола ...

Пешевски: Ако Заев е сигурен дека ќе стане премиер, тогаш нека даде оставка од градоначалничката функција

Курир - 11.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ ја поздравува одлуката на Зоран Заев да го предводи СДСМ на претстојните предвремени парламентарни избори и да се бори за мандат за Претседател на Владата. Во продолжение следува интегрален текст од вчерашната прес-конференција на ...

Заев се подготвува за премиер

Макфакс - 11.11.2015

Изборот на преодната владата, на новиот министер за внатрешни работи и за труд и социјална политика и тројцата заменици министри со право на вето, е само уште еден чекор по незапирливиот пат којшто ќе ги донесе демократските промени во Република ...

(ВИДЕО) Заев: Нов чекор кон демократски промени во Македонија

Бриф - 11.11.2015

Зоран Заев, претседател на СДСМ Почитувани граѓани, Изборот на преодната владата на новиот министер за внатрешни работи и за труд и социјална политика и тројцата заменици министри со право на вето е само уште еден чекор по незапирливиот пат кој што ...

СДСМ: Се чувствува првична релаксираност, следуваат демократски промени

Репортер - 11.11.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорката на Р.Австрија во Р.Македонија, Ренате Коблер. Амбасадорката Колбер изрази почит кон демократските заложби на претседателот Заев и на раководството на СДСМ на патот кон разврска на ...

Пешевски: Ако Заев е толку сигурен дека ќе биде премиер, нека си поднесе оставка од Струмица

Денешен - 11.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ ја поздравува одлуката на Зоран Заев да го предводи СДСМ на претстојните предвремени парламентарни избори и да се бори за мандат за Претседател на Владата. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Владимир ...

Заев: Од април нема да бидам градоначалник туку ќе бидам премиер

Репортер - 11.11.2015

Изборот на нови министри предложени од опозиццијата за лидерот на СДСМ Зоран Заев е чекор кон демократските промени во земјата. Учеството на овие министри во Владата, како што рече тој, е во улога на контролори да ја гарантираат слободната воља на ...

Заев: Од април ќе бидам премиер, а не градоначалник

Бриф - 11.11.2015

Изборот на нови министри предложени од опозицијата за лидерот на СДСМ Зоран Заев е чекор кон демократските промени во земјата. Учеството на овие министри во Владата, како што рече тој, е во улога на контролори да ја гарантираат слободната воља на ...

СДСМ: Ќе ги вратиме европските вредности во Македонија

Репортер - 11.11.2015

Не само што се сложуваме дека по изборите на 24-ти април Македонија ќе ја добие препораката за членство во Европската унија туку се обврзуваме дека ќе ги вратиме европските вредности во Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Добро е што на изборите граѓаните ќе бираат меѓу Заев и Груевски

Lider - 11.11.2015

Одлуката Зоран Заев да го предводи СДСМ на претстојните предвремени парламентарни избори и да се бори за мандат за претседател на Владата, за ВМРО-ДПМНЕ е можност на 24 април граѓаните директно да избираат помеѓу него и Никола Груевски и помеѓу ...

Пешевски: Заев уште еднаш ги потцени сите гласачи

Пулс24 - 11.11.2015

ВМРО ДПМНЕ ја поздравува одлуката на Зоран Заев да го предводи СДСМ на претстојните предвремени парламентарни избори и да се бори за мандат за Претседател на Владата. Тоа значи дека на 24-ти април граѓаните директно ќе избираат помеѓу Никола ...

Заев и СДСМ знаат дека изборот на народот како и девет пати досега ќе биде ВМРО-ДПМНЕ

Пулс24 - 11.11.2015

СДСМ продолжува да ги потценува граѓаните на Република Македонија. Зоран Заев може да се нарекува иден премиер на Македонија, секој смее да си го билда егото на начин кој му е најсоодветен, меѓутоа ако не победи на избори и ако не ја добие довербата ...

ВМРО-ДПМНЕ: Нема враќање назад за СДСМ

Пулс24 - 11.11.2015

Нема враќање назад за СДСМ. Интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ: Целата домашна и меѓународна јавност е сведок на денешниот настап на Заев. Страв - не страв, избори ќе има. И Заев ќе мора да излезе на изборите.