TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонците од Мала Преспа немаат интерес да гласаат кај нас

Н.Македонија - 09.11.2012

Македонците од Пустец вадат македонски лични карти за да можат да добијат здравствени книшки и сини картони, тврди градоначалникот на Пустец.

СДСМ поднесе докази за „предизборна миграција“ во Ресен

Утрински - 08.11.2012

Опозицијата очекува Обвинителството во Битола итно да отвори постапка и да ги открие одговорните за наводното фалсификување документи Битола - Опозицискиот СДСМ му отвори работа на битолското ...

МВР трага по нови гласачи

Алфа - 08.11.2012

Полицијата се вклучи во проверката на новите гласачи кои аплицирале за лични карти во Ресен. Надлежниот обвинител во Битола за Алфа потврди дека во пријавата на СДСМ не е наведен можен сторител, но ...

Ефтимовска: ВМРО-ДПМНЕ најде како да ги изигра гласачите во Ресен (ВИДЕО)

+инфо - 08.11.2012

- Власта е свесна за катаклизмичното владеење на ВМРО-ДПМНЕ во Ресен и затоа ВМРО-ДПМНЕ најде формула како да ги „прејде“ гласачите во овој град.

И полицијата ќе ги бара кираџиите од Пустец во Ресен!

+инфо - 08.11.2012

Полицијата се вклучи во проверката на новите гласачи кои аплицирале за лични карти во Ресен. Надлежниот обвинител во Битола за телевизија „Алфа“ потврди дека во пријавата на СДСМ не е наведен можен ...

ВИДЕО: Ефтимовска за скандалот во Ресен

Sky - 08.11.2012

Власта докажува дека не ферма никакви препораки. Доволен доказ е она што се случува во Ресен, изјави денеска во Собранието пратеничката Дивна Јовковска Ефтимовска.

СДСМ достави докази за лажни гласачи во Ресен

24 Вести - 07.11.2012

Социјал - демократите и официјално од битолското јавно обвинителство побараа да открие чиј е станот каде се регистрираат фиктовните гласачи во Ресен, кој нотар ги заверува договорите и кој државен ...

Предизборната миграција во Ресен стигна во битолското обвинителство

Р.С.Европа - 07.11.2012

Секретарот на опозицискиот СДСМ Андреј Петров ги достави сите материјали со кои располага партијата за обвинувањата дека во Ресен масовно им се издаваат лични карти на жители од Мала Преспа за да ...

СДСМ до обвинителството достави докази за случајот во Ресен

Телма - 07.11.2012

Генералниот секретар на СДСМ Андреј Петров во Основното јавно обвинителство во Битола ја достави документацијата што ја поседува неговата партија, според која тврди дека во Ресен се прави ...

(ВИДЕО) СДСМ ги достави до обвинителството доказите за скандалот во Ресен

А1 On - 07.11.2012

СДСМ денеска ја достави папката со доказите за случајот во Ресен, до Основното јавно обвинителство во Битола и очекува веднаш да отвори постапка и да ги открие одговорните.

СДСМ со документи до обвинителство за ресенскиот случај, Груевски ги демантира

Кајгана - 07.11.2012

Социјалдемократскиот сојуз во среда поднесе документи до Основното јавно обвинителство во Битола и очекува тоа веднаш да отвори постапка и да ги открие одговорните за, како што тврдат, носењето нови ...

Преселбата на гласачи преселена во обвинителството

Алфа - 07.11.2012

Фотографиите и нотарските договори во папка се предадени во Јавното обвинителство во Битола – СДСМ не се откажува од намерата надлежните да докажат дека власта пријавува нови жителства низ градовите ...

Петров: Обвинителството да отвори истрага за лажните гласачи во Ресен

+инфо - 07.11.2012

Генералниот секретар на СДСМ, Андреј Петров, денеска соопшти дека партијата има докази за случајот во Ресен и го повика јавното обвинителство во Битола веднаш да отвори постапка.

СДСМ: Скандалот во Ресен - доказ дека Владата не сака фер избори

Сител - 07.11.2012

Ова е голем скандал, со кој се урива демократскиот поредок и со кој се создава огромна недоверба во институциите и во нивниот капацитет да овозможат фер и демократски избори.

СДСМ со документи до обвинителство за случајот во Ресен

Либертас - 07.11.2012

Социјалдемократскиот сојуз денеска поднесе документи до Основното јавно обвинителство во Битола и очекува тоа веднаш да отвори постапка и да ги открие одговорните за, како што тврдат, носењето нови ...

Груевски:Во Ресен нема фалсификување на лични документи

МРТ - 07.11.2012

СДСМ обвинува дека власта подготвува изборен фалсификат. До битолското јавно обвинителство достави папка со фотографии кои како што тврдат во опозициската партија покажувале граѓани во Ресен кои ги ...

СДСМ до обвинителството ги достави доказите за скандалот во Ресен

Sky - 07.11.2012

Ова е папката во која ги имаме доказите за случајот во Ресен, изјави денеска Андреј Петров, покажувајќи ги документите за како што велат од СДСМ, изборниот фалсификат во Ресен.

СДСМ: Скандалот во Ресен - доказ дека Владата не сака фер избори

Press24 - 07.11.2012

Ова е голем скандал, со кој се урива демократскиот поредок и со кој се создава огромна недоверба во институциите и во нивниот капацитет да овозможат фер и демократски избори.

СДСМ поднесе документи до обвинителство за случајот во Ресен, Груевски ги демантира

Хајд Парк - 07.11.2012

Социјалдемократскиот сојуз денеска поднесе документи до Основното јавно обвинителство во Битола и очекува тоа веднаш да отвори постапка и да ги открие одговорните за, како што тврдат, носењето нови ...

СДСМ со документи до обвинителство за случајот во Ресен, Груевски ги демантира

Пулс24 - 07.11.2012

Социјалдемократскиот сојуз во среда поднесе документи до Основното јавно обвинителство во Битола и очекува тоа веднаш да отвори постапка и да ги открие одговорните за, како што тврдат, носењето нови ...

СДСМ поднесе докумети до обвинителство за случајот во Ресен, Груевски ги демантира

Макфакс - 07.11.2012

Социјалдемократскиот сојуз во среда поднесе документи до Основното јавно обвинителство во Битола и очекува тоа веднаш да отвори постапка и да ги открие одговорните за, како што тврдат, носењето нови ...

СДСМ: Владата не сака фер избори, а за тоа доказ е скандалот во Ресен

Maxim - 07.11.2012

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска оваа папка му ја предава на Основното јавно обвинителство во Битола и очекуваме тоа веднаш, неодложно да отвори постапка и да ги открие одговорните.

Предизборна миграција од Мала Преспа во Ресен

Р.С.Европа - 06.11.2012

Македонци од Мала Преспа вадат лични карти на адреси во Ресен. Опозицијата обвинува дека власта ги носи за да гласаат за ВМРО-ДПМНЕ на наредните избори.

Жители на Мала Преспа по „изборни“ лични карти во Ресен

Телма - 06.11.2012

Неда Вурмо од Мала Преспа, Албанија е Македонка која живее во изнајмен стан во Ресен и има тезга на ресенскиот пазар. Има македонска лична карта и вели дека гласа на избори.

Груевски нема сознанија за изборни манипулации во Ресен

Телма - 06.11.2012

Премиерот Груевски нема сознанија за она што се случува во Ресен, за тврдењата на опозицијата дека на лица кои не се од таа општина масовно им се издаваат лични документи со кои ќе можат...

“Преселените гласачи“ СДСМ ќе ги носи во Обвинителство

Алфа - 06.11.2012

Битолското обвинителство ќе треба да ги истражува доказите за случајот со преселување на гласачи во Ресен, што опозицијата го обзнани вчера.

Сезонски гласачи или работници

Алфа - 06.11.2012

Сезонски овоштарски работници или гласачи на власта – што се крие зад обвинувањата што ги пласираше опозицијата? Градоначалникот на Ресен, Михаил Волкановски за Алфа открива дека низ овоштарниците на ...

Дали битолското обвинителство ќе ги открие гласачите „преселници“?

+инфо - 06.11.2012

Битолското обвинителство ќе истражува дали се валидни доказите за случајот со преселување на гласачи во Ресен, со кои, како што вчера обвини СДСМ, власта подготвува изборна измама.

СДСМ: Власта се обидува да ги фалсификува претстојните локални избори

24 Вести - 05.11.2012

Власта се обидува да ги фалсификува претстојните локални избори, тврди опозициската СДСМ. Од партијата презентираа податоци за кои велат дека докажуваат оти власта врши промена на структурата на ...

СДСМ:Власта најде нов начин за фалсификат на избори

Р.С.Европа - 05.11.2012

СДСМ денеска обвини дека во одредени општини власта работи на промена на структурата на гласачи со масовно одобрување живеалишта на соодветни адреси и издавање нови лични карти, и оти во овие ...

СДСМ: Власта подготвува изборен фалсификат, ВМРО-ДПМНЕ: Си бараат алиби за поразот

Вест - 05.11.2012

"Власта населува гласачи во градовите, во избирачките места каде што стои слабо и преку подрачните единици на Министерството за правда помага во експресно вадење нови лични карти со сменето ...

Власта штанца нови гласачи, Шврговски да ја спречи манипулацијата!

МКД - 05.11.2012

Власта подготвува фалсификат на локалните избори со помош на државни службеници и нотари, на тој начин што внесува нови гласачи во Изборниот список, вели Андреј Петров од СДСМ.

СДСМ: криминално се менува структурата на гласачите

Телма - 05.11.2012

СДСМ денеска обвини дека во одредени општини власта работи на промена на структурата на гласачи со масовно одобрување живеалишта на соодветни адреси и издавање нови лични карти, и оти во овие ...

СДСМ обвинува за изборни манипулации

Утрински - 05.11.2012

„Ова е огромен скандал. Иста ваква режимска матрица на штанцање нови доселени гласачи можевме да видиме во Србија за времето на Милошевиќ“, грмна вчера опозицискиот СДСМ, барајќи јавниот обвинител да ...

СДСМ: СКАНДАЛ, власта подготвува изборен фалсификат во Ресен

А1 On - 05.11.2012

СДСМ тврди дека власта подготвува изборен фалсификат во Ресен и дека власта не сака да се откаже од намерите да манипулира со волјата на гласачите.

СДСМ: Власта подготвува изборен фалсификат

Алфа - 05.11.2012

Со изборен инжењеринг власта се подготвува да направи фалсификат на следните локални избори. Вакво сериозно обвинување денеска искажаа од опозициската СДСМ.

ГАЛЕРИЈА СКАНДАЛ: Власта подготвува изборен фалсификат

+инфо - 05.11.2012

Државни службеници во спрега со нотари, а со одобрение на владејачката партија подготвуваат изборен фалсификат на претстојните локални избори, внесувајќи во Изборниот список нови гласачи во некои ...

СДСМ: Власта спрема изборен фалсификат

Либертас - 05.11.2012

Секретарот на СДСМ, Андреј Петров напомена дека Државни службеници во спрега со нотари, а со одобрение на владејачката партија подготвуваат изборен фалсификат на претстојните локални избори, ...

СДСМ обвини за манипулации со новодоселени гласачи

МРТ - 05.11.2012

СДСМ денеска обвини дека во одредени општини власта работи на промена на структурата на гласачи со масовно одобрување живеалишта на соодветни адреси и издавање нови лични карти, и оти во овие ...

СДСМ со фотографии обвинува: Власта подготвува изборен фалсификат

Press24 - 05.11.2012

На денешната прес конференција ќе изнесеме нови факти кои ги поткрепуваат сомневањата дека власта не сака да се откаже од намерите да манипулира со волјата на гласачите.

СДСМ: Власта не сака да се откаже од намерите да манипулира со волјата на гласачите

Нетпрес - 05.11.2012

По неколку информации дека во одредени општини власта работи на промена на структурата на гласачи со масовно одобрување живеалишта на соодветни адреси и издавање нови лични карти, до нас пристигнаа ...

СДСМ обвини за носење луѓе од Мала Преспа за гласање

Пулс24 - 05.11.2012

По неколку информации дека во одредени општини власта работи на промена на структурата на гласачи со масовно одобрување живеалишта на соодветни адреси и издавање нови лични карти, до СДСМ пристигнале ...

Галерија: СДСМ: Власта спрема изборен фалсификат

Sky - 05.11.2012

Секретарот на СДСМ, Андреј Петров напомена дека Државни службеници во спрега со нотари, а со одобрение на владејачката партија подготвуваат изборен фалсификат на претстојните локални избори, ...

СДСМ објави можен фалсификат на идните избори во Ресен

Хајд Парк - 05.11.2012

По неколку информации дека во одредени општини власта работи на промена на структурата на гласачи со масовно одобрување живеалишта на соодветни адреси и издавање нови лични карти, до СДСМ пристигнале ...

СДСМ обвини за носење луѓе од Мала Преспа за гласање

Макфакс - 05.11.2012

По неколку информации дека во одредени општини власта работи на промена на структурата на гласачи со масовно одобрување живеалишта на соодветни адреси и издавање нови лични карти, до СДСМ пристигнале ...

СДСМ со фотографии обвинува: Власта подготвува изборен фалсификат

Maxim - 05.11.2012

На денешната прес конференција ќе изнесеме нови факти кои ги поткрепуваат сомневањата дека власта не сака да се откаже од намерите да манипулира со волјата на гласачите.