TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стоилов: Се уште го немаме загубено првото место

Дерби - 16.11.2014

Стојанче Стоилов е оптимист дека Вардар ќе смогне сили да возврати во дуелот со Веспрем за првото место во групата Ц. Следната сабота во Унгарија ќе се одигра возвратната средба меѓу овие две екипи како дел од шестото коло на ракометната Лига на ...

Стоилов: Првото место не е загубено, се стасува и по потешкиот пат

Дневник - 16.11.2014

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар загуби од унгарски Веспрем со 23-24 (11-13) во 5. коло од групата Ц во Лигата на шампионите. Во полната сала од СЦ „Јане Сандански“ Вардар го забележа првиот пораз во елитното натпреварување сезонава, иако ...

Гонзалес: Последната минута беше катастрофа

Кајгана - 16.11.2014

Тренерот на Веспрем, Антонио Карлос Ортега, по победата над Вардар (24:23), призна дека неговиот тим среќно стигнал до триумфот во „Јане Сандански“. Од друга страна неговиот колега и сонародник Раул Гонзалес рече дека последната минута од мечот ...

Последните 90 секунди од мечот, кобни за Вардар

Хитпортал - 16.11.2014

М атјаж Брумен можеше да биде херој, а на крај беше трагичар. Ракометарите на Вардар го доживеаја првиот сезонски пораз во рамките на Лигата на шампионите. Прв кој ја освои тврдината „Јане Сандански“ е унгарскиот шампион Веспрем кој забележа среќна ...

Изјави од прес конференција: Вардар – Веспрем

Топки - 16.11.2014

Изјави на прес конференцијата по натпреварот Вардар – Веспрем. Стојанче Стоилов (линиски играч): ” Ова беше натпревар за прво место во групата кој несреќно го загубивме. Но ако се прашувам јас ние го загубивме мечот на почетокот, кога правевме ...

Стоилов: Мечот го загубивме во првото полувреме

Канал5 - 16.11.2014

Пивотот на Вардар Стојанче Стоилов за синоќешниот поразот од Веспрем рече дека е резултат на слабата игра во првото полувреме. - Ова беше меч за прво место во групата кој несреќно го загубивме.

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Вардар – Веспрем

Спорт365 - 16.11.2014

Вардар несреќно против Веспрем, загуби со 23:22. Можеби една од повеќето причини за поразот на Вардар беше кобната секунда кога несреќниот Брумен промаши пенал за водство од 2 гола позитива на само 90 секунди пред крајот на ...

Стоилов: Мечот го загубивме во првото полувреме

А1 On - 16.11.2014

Пивотот на Вардар Стојанче Стоилов за синоќешниот поразот од Веспрем рече дека е резултат на слабата игра во првото полувреме. - Ова беше меч за прво место во групата кој несреќно го загубивме.

Кога се нема „ветер во грбот“

SportMedia - 16.11.2014

Вардар ја прекина серијата од пет натпревари во Лигата на шампионите без пораз, но имаше шанса и го потврди големиот карактер што го поседува. Имаше негатива, ја издржа грубата игра на противникот, се врати во игра, имаше и водство, но ...

ЛШ: Вардар испушти победа против Веспрем

Сител - 16.11.2014

Во драматична завршница македонскиот вицепрвак Вардар загуби добиен меч против Унгарскиот Веспрем кој на крајот успеа да триумфира со 24-23. Црвено-црните на 90 секунди до крајот имаа гол предност и изведуваа седмерец.

РЕЗУЛТАТИ ВО ЛШ: Несреќен пораз на Вардар, победа на Брест Мешков

Пулс24 - 16.11.2014

Вчера се одиграни три средби од 5. коло на Лигата на шампионите. Вардар го доживеа својот прв сезонски пораз во Лигата на шампионите. Вардарци несреќно загубија натпревар во кој на 90 секунди до крајот имаа гол предност и изведуваа седмерец.

Стоилов: Мечот го загубивме во првото полувреме

Lider - 16.11.2014

Пивотот на Вардар Стојанче Стоилов за синоќешниот поразот од Веспрем рече дека е резултат на слабата игра во првото полувреме. - Ова беше меч за прво место во групата кој несреќно го загубивме.

Комити го испратија Вардар како победник/Видео (Лидер)

Lider - 16.11.2014

И покрај поразот од Веспрем од 23-24, навивачката група на Вардар,Комити својот клуб го испратија како победник. Погледете: ...

Веспрем извојува победа над Вардар во јане сандански,

Телма - 15.11.2014

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар вечерва загуби од унгарски Веспрем со 24:23 во 5. коло од групата Ц во Лигата на шампионите. Вардар во најголем дел од првото полувреме „бркаше“ негатива, најчесто 2-3 разлика, за на полувреме да се отиде со ...

Веспрем му гостува на Вардар, Дибиров ветува одличен ракомет

Дерби - 15.11.2014

Во петтото коло од групата Ц на ракометната Лига на шампионите вечерва во Скопје силите ќе си ги одмерат Вардар и Веспрем, две екипи кои беа меѓу најдобрите осум минатата година, а оваа започнаа со четири победи во првите четири кола.

Маргуч: Комитите се вистински фанатици

Дерби - 15.11.2014

Словенечкиот ракометар во редовите на Веспрем, Гашпер Маргуч, на официјалната страна на Лигата на шампионите искажа комплименти за навивачите на Вардар, нивниот следен противник во ова натпреварување.

Ортега: Вардар е голем тим

Дерби - 15.11.2014

Вечерва од 19 часот во СЦ „Јане Сандански“ се игра дерби натпреварот од групата Ц во Лигата на шампионите во кој силите ќе ги одмерат нашиот вицепрвак Вардар и гигантот Веспрем. Унгарците кои сезонава се непоразени во сите конкуренции и славеа во ...

Вардар прокоцка шанса да го победи силниот Веспрем

Дерби - 15.11.2014

Вардар беше на прагот од победа на денешниот дерби дуел против Веспрем во Лигата на шампионите, но сепак Унгарците со голема доза на среќа успеаја да прокнижат големи два бода од пеколното гостување во „Јане Сандански“ (23:24).

Ортега: Дојдовме да се браниме, имавме среќа на крајот

Дерби - 15.11.2014

Гостите од Унгарија беа соочени со пораз во финишот на мечот, кога Вардар повремено имаше два гола предност, откако во првиот дел тие имаа предност од четири гола. Поради тоа на прес конференцијата, претставниците на Веспрем реално оценија дека ...

Вардар го напаѓа врвот: Веспрем е ривал по мерка

Екипа - 15.11.2014

По паузата од дваесетина дена македонските тимови денеска и официјално ги продолжуваат настапите во елитните европски клупски натпреварувања. Први на мегдан излегуваат ракометарите на Вардар, кои за противник ќе го имаат унгарскиот гигант Веспрем, ...

Гонзалез: Последната минута беше катастрофа

Екипа - 15.11.2014

Вардар одигра квалитетен натпревар, остави срце на терен, стигна до предност во самиот финиш, но и тоа не беше доволно за да се избегне пораз од Веспрем. Токму затоа, логично е големото разочарување што владее во таборот на „вардарци“ по вечерашниот ...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Од победа до пораз за неполни 90 секунди

Екипа - 15.11.2014

Вардар го претрпе првиот пораз сезонава во Лигата на шампионите, и тоа на домашен терен од лутиот ривал Веспрем, со што македонскиот состав си ги сведе на теорија шансите за освојување на првото место во групата.

Вардар загуби добиен меч, Веспрем го освои „Јане Сандански“

Екипа - 15.11.2014

Вардар го претрпе првиот пораз во оваа сезона од Лигата на шампионите, откако македонскиот вицепрвак вечерва капитулираше пред унгарскиот гигант Веспрем со 23-24. „Црвено-црните“ имаат за што да жалат бидејќи имаа во рацете добиен меч, предност од ...

ФОТО: Вардар му подари победа на Веспрем

Утрински - 15.11.2014

Ракометарите на Вардар направија од готово вересија против Веспрем, подарувајќи му победа на унгарскиот првак од 24:23 во "Јане Сандански" во дербито од петтото коло во групата Ц од Лигата на шампионите.

Вардар по победа над Веспрем за прво место во групата

Алсат-М - 15.11.2014

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар вечерва ќе „брка“ победа над унгарски Веспрем за искачување на првото место во групата Ц од Лигата на шампионите. Досега Веспрем има четири победи од четири натпревари во Лигата на шампионите, а Вардар три ...

Вардар-Веспрем, дуел на непоразените во Групата Ц

Кајгана - 15.11.2014

По пауза од еден месец, со натпреварите од петтото коло продолжуваат возбудувањата во ракометната Лига на шампиони. Дербито на ова коло ќе се одигра во СЦ „Јане Сандански“ каде Вардар ќе го пречека тимот на Веспрем.

Јане Сандански го почувствува првиот пораз (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 15.11.2014

Во трилер завршница Вардар пропушти голема победа и прво место во групата, Веспрем е првиот клуб кој се радува во Јане Сандански. ...

Веспрем се спаси во Скопје

Оn.net - 15.11.2014

Големиот Веспрем дојде до помалку среќна победа на вечерашниот дуел во Скопје, во рамките од 5. коло од Лигата на европските шампиони во ракомет. Унгарскиот шампион беше поуспешен од Вардар со 24:23, а победата ја обезбеди во последните десетина ...

Веспрем се лизна од рацете на Вардар, несреќен пораз во Јане Сандански

МКД - 15.11.2014

Тажна ноќ во Јане Сандански, Вардар беше на прагот да го собори моќниот Веспрем, но македонскиот тим несреќено во последните моменти го загуби натпреварот. Вардар пропушти голема шанса за победа над Вестпрем и прво место во групата, црвено-црните ...

Несреќен пораз на Вардар од Веспрем

СуперСпорт - 15.11.2014

Одличната атмосфера исполнета со многу љубов беше показател за тоа каков натпревар гледаа љубителите на ракометот во салата „Јане Сандански“. Борбата за првото место започна со головите на Веспрем и разлика од 5-2 по десет минути игра.

Несреќен пораз на Вардар, победа на Брест Мешков. денешни Резултати во лш

РК Металург - 15.11.2014

Денеска се одиграни три средби од 5. коло на Лигата на шампионите. Вардар го доживеа својот прв сезонски пораз во Лигата на шампионите. Вардарци несреќно загубија натпревар во кој на 90 секунди до крајот имаа гол предност и изведуваа седмерец.

Вардар немаше среќа, минимален пораз од Веспрем

Вардар - 15.11.2014

Вардар го претрпе првиот пораз во Лигата на шампионите, со минутмални 24-23 од Веспрем. Нашиот тим, иако губеше во голем дел од натпреварот, воспостави контрола во последните 20-тина минути и можеше лесно да победи, но шансата ја испушти во самата ...

Стоилов: Мечот го загубивме во првото полувреме

Вардар - 15.11.2014

Веспрем го совлада Вардар со 24-23 во 5. коло од ЛШ во еден тежок и изедначен натпревар во кој лесно можеше да го добие и нашиот тим. На прес-конференцијата по натпреварот Унгарците признаа дека имаа повеќе среќа во финишот.

Вардар по победа над Веспрем за прво место во групата

Локално - 15.11.2014

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар вечерва ќе „брка“ победа над унгарски Веспрем за искачување на првото место во групата Ц од Лигата на шампионите. Досега Веспрем има четири победи од четири натпревари во Лигата на шампионите, а Вардар три ...

Ортега: Тежок меч во прекрасна арена со фантастична атмосфера

Алфа - 15.11.2014

Вечерва во арената Јане Сандански, ракометарите на Вардар го пречекуваат унгарскиот првак Веспрем во дуел од петтото коло во Лигата на шампионите. Ова е меч на двата непоразени тима во Ц групата.

Раул Гонзалез: На победа за прво место во групата

Алфа - 15.11.2014

Вечерва во Скопје гостува Веспрем, лидерот на табелата во Ц групата во арената Јане Сандански ќе се соочи со Вардар. Двата тима се уште немаат пораз во Лигата на шампионите, а нашиот тим со евентуална победа ќе избие на првото место на табелата.

Душебаев: Ќе биде тешко, но одиме на победа

Алфа - 15.11.2014

Вечерва од 19 часот во арената Јане Сандански ракометарите на Вардар го пречекуваат директниот ривал за првото место во Ц групата, Веспрем. Во нашиот тим се свесни за квалитетот на противникот, но сите во еден глас ветуваат максимално залагање и ќе ...

Составот на Вардар за дуелот со Веспрем

Алфа - 15.11.2014

Вечерва од 19 часот во арената Јане Сандански, Вардар го пречекува Веспрем. Дуелот можете да го следите низ директен пренос на Алфа. Во составот на нашиот тим го нема Илија Абутовиќ, кој поради црвениот картон на мечот со Монпеље мора да паузира ...

Грми спортскиот храм: Вардар – веспрем (живо)

Телеграф - 15.11.2014

На „црвено-црните“ им е потребна победа за барем една недела да му го одземат лидерското место на унгарскиот првак На сопственикот на клубот Вардар, Сергеј Самсоненко, пред почетокот на натпреварот, му беше доделена „13 ноемвриската“ награда.

Вардар несреќно загуби од Веспрем

Локално - 15.11.2014

Ракометарите на Вардар загубија од Веспрем со 23:24 во дербито на групата Ц во Лигата на Шампионите. Ова беше прв пораз на домашен терен за “црвено-црните“. Веспрем го задржа максималниот ефект забележувајќи ја петтата победа во петтиот натпревар.

Прв пораз за Вардар во Лигата на шампиони, Веспрем славеше во СЦ „Јане Сандански“

Алфа - 15.11.2014

Вардар го забележа првиот пораз во елитното натпреварување откако вечерва во Скопје на победа од 24:23 се радуваше Веспрем. Во крајно неизвесен натпревар победникот се решаваше во последните минути од дуелот во Јане Сандански во кои повеќе ...

ГОНЗАЛЕЗ: Катастрофа во една минута

Телеграф - 15.11.2014

„На една минута пред крајот имавме шанса за победа, но се случи тоа што се случи, катастрофа“ - разочарано констатираше стратегот на Вардар Вардар вечерва го претрпе првиот пораз во Лигата на шампионите сезонава , а тренерот Раул Гонзалез смета дека ...

СТОИЛОВ: По потешкиот пат кон лидерската позиција

Телеграф - 15.11.2014

Несреќно го загубивме дуелот со Веспрем...но главниот проблем беше лошиот почеток на мечот - смета пикерот Првото место во групата „Ц“ од Лигата на шампионите не е загубено смета пивотменот на Вардар, Столе Стоилов, по поразот од Веспрем, во 5.

ЛАВОВСКА БИТКА ВО „ЈАНЕ САНДАНСКИ“: Вардар поразен со еден гол разлика (ГАЛЕРИЈА)

Телеграф - 15.11.2014

Со погодокот од пенал во последната минута Момир Илиќ стави крај на надежите на „вардарци“, а на Веспрем му донесе победа од 23:24 Првиот пораз во Лигата на шампионите, Вардар го претрпе на домашен терен од главниот ривал за лидерското место во ...

Вардар по победа над Веспрем за прво место во групата

А1 On - 15.11.2014

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар вечерва ќе „брка“ победа над унгарски Веспрем за искачување на првото место во групата Ц од Лигата на шампионите. Досега Веспрем има четири победи од четири натпревари во Лигата на шампионите, а Вардар три ...

Вардар во финишот испушти поволен резултат со Веспрем

+инфо - 15.11.2014

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар вечерва загуби од унгарски Веспрем со 24:23 во 5. коло од групата Ц во Лигата на шампионите. По овој исход во полниот СЦ „Јане Сандански“ Вардар го забележа првиот пораз во елитното натпреварување, иако беше ...

Сулиќ: Ова е најтешкот натпревар за Веспрем досега

Tip.com.mk - 15.11.2014

Ракометарите на Веспрем вчера пристигнаа во Скопје, имаа можност да одморат да го почувствуваат СЦ „Јане Сандански“ со единствениот тренинг пред денешниот натпревар. Унгарскиот шампион игра против македонскиот ракометен клуб на Вардар вечерва од ...

Штербик: Мора да го победиме Веспрем

Бриф - 15.11.2014

Арпад Штербик сезонава брани во фантастична форма и потврди дека е еден од најдобрите голмани на светот. Токму од настапот на чуварот на мрежата на Вардар во многу зависи и епилогот на дуелот со Веспрем. “Овој натпревар ни е многу значаен.

Вардар по победа над Веспрем за прво место во групата

Канал5 - 15.11.2014

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар вечерва ќе „брка“ победа над унгарски Веспрем за искачување на првото место во групата Ц од Лигата на шампионите. Досега Веспрем има четири победи од четири натпревари во Лигата на шампионите, а Вардар три ...

Вардар во финишот испушти поволен резултат со Веспрем

А1 On - 15.11.2014

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар вечерва загуби од унгарски Веспрем со 24:23 во 5. коло од групата Ц во Лигата на шампионите. По овој исход во полниот СЦ „Јане Сандански“ Вардар го забележа првиот пораз во елитното натпреварување, иако беше ...

Падна ореолот на „Јане Сандански": Вардар сам се победи!

Точка - 15.11.2014

Унгарски Веспрем е првата екипа која се радувала на победа во разгорениот „Јане Сандански“. Нападот на Вардар чкрипеше од почетокот на мечот. За осум минути македонските претставници успеаја четири пати да ја загубат топката со лошо додавање, а да ...

Вардар - Веспрем во 19:00

Оff.net - 15.11.2014

Денешната спортска понуда се состои од пет квалификациски средби за Европско првенство во 2016, ракометна Лига на шампиони и тениско полуфинале од турнирот во ...

Маргуч: „комитите“ се вистински фанатици

Спортклуб - 15.11.2014

Денес во Скопје, во салата „Јане Сандански“ во Аеродром ќе се одигра дербито во Лигата на Шампионите помеѓу Вардар и Веспрем. По тој повод, за официјалниот веб сајт на ЕХФ, изјава даде играчот на Вепсрем, Гашпер Маргуч, кој истакна дека во Скопје ќе ...

Ортега: Цела Европа ја знае атмосферата во Скопје – Вардар е мал фаворит!

SportMedia - 15.11.2014

Вардар вечерва треба да покаже дека одличниот старт во Лигата на шампионите е основан на квалитетот и на извонредната форма на целата екипа, меѓутоа ќе има шанса и да докаже дека е кадарен да се носи со екипите кои имаат Ф4-материјал.

Веспрем го освои „Јане Сандански“ на 12 секунди до крајот

Оff.net - 15.11.2014

Ракометарите на Вардар испуштија голема победа против конкурентот за првата позиција во групата Ц од ракометната Лига на ...

„Вардарци“ го посакуваат првото место во групата, Веспрем мора да падне

Спорт365 - 15.11.2014

Македонскиот вицепрвак го посакува првото место во групата „Ц“. Македонскиот вицешампион Вардар, денес со почеток од 19,00 часот на домашен терен во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје го пречекува унгарски Веспрем во рамките на петтото коло од групата ...

По голема борба Вардар поразен со пенал во последните секунди

Pixel.mk - 15.11.2014

Вицешампионот на Македонија денеска во СЦ „Јане Сандански“ доживеа несреќен пораз во дербито на колото со унгарски Веспрем, екипа која по пет кола во Лигата на шампионите има исто толку ...

Раул Гонзалез: Пропуштивме голема шанса!

SportMedia - 15.11.2014

Тренерот на ракометарите на Вардар, Раул Гонзалез по болниот пораз во финишот на средбата со Веспрем, буквално од добиен натпревар, изјави по мечот дека жали за пропуштената шанса во Скопје да падне унгарскиот гигант и лански учесник на завршниот ...

Вардар немаше среќа, Веспрем ги однесе бодовите

За Се - 15.11.2014

Пеколот во Јане Сандански, двомечот на гигантите, жестоката ракометна битка, заврши во корист на посреќните. Унгарскиот првак ги однесе бодовите и е првиот тим кој победи во новиот дом на црвено-црните.

Стоилов: Сѐ уште не сме го загубиле првото место!

SportMedia - 15.11.2014

Македонскиот репрезентативец Стојанче Стоилов вели дека ова беше важна победа за Веспрем во трката за првото место во групата Ц, но тоа не значи дека Вардар ги загуби шансите. „ Ова беше натпревар за прво место во групата кој несреќно го загубивме.

Ортега: Бевме пред пораз, но имавме преголема среќа!

SportMedia - 15.11.2014

Тренерот на унгарски Веспрем, Антонио Карлос Ортега призна дека неговиот тим имал голема среќа и дека биле пред пораз, но дека е најважно што ги освоиле двата бода за да бидат на првото место во групата.

Стоилов: „сеуште не се откажуваме од првото место“

Спортклуб - 15.11.2014

Екипата на Вардар загуби несреќно на натпреварот од Лигата на шампионите против унгарскиот гигант Веспрем, дуел кој решаваше за првото место во групата. Македонскиот репрезентативец во редовите на Вардар, Стојанче Стоилов, сеуште има надеж дека ...

Последните 90 секунди од мечот, кобни за Вардар (ВИДЕО)

Спорт365 - 15.11.2014

Матјаж Брумен можеше да биде херој, а на крај беше трагичар Ракометарите на Вардар го доживеаја првиот сезонски пораз во рамките на Лигата на шампионите. Прв кој ја освои тврдината „Јане Сандански“ е унгарскиот шампион Веспрем кој забележа среќна ...

Вардар во финишот испушти поволен резултат со Веспрем

Канал5 - 15.11.2014

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар вечерва загуби од унгарски Веспрем со 24:23 во 5. коло од групата Ц во Лигата на шампионите. По овој исход во полниот СЦ „Јане Сандански“ Вардар го забележа првиот пораз во елитното натпреварување, иако беше ...

Падна ореолот на „Јане Сандански“: Вардар сам се победи! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 15.11.2014

Веспрем е првата екипа која се радувала на победа во разгорениот „Јане Сандански“, откако вечерва му го нанесе првиот пораз на Вардар сезонава во ЛШ со минимални 24-23. Клучна беше 59. минута од натпреварот, кога Брумен имаше седмерец при водство од ...

Стојанче Стоилов: Се уште сме во игра за првото место

Спорт365 - 15.11.2014

„Вардарци“ разочарани по првиот пораз сезонава Во рамите на 5.коло од Лигата на шампионите тимот на Вардар го доживеа првиот пораз оваа сезона во Лигата на шампионите. Атмосферата на прес-конференцијата по мечот помеѓу Вардар и Веспрем не беше баш ...

Гонзалес: „ни се случи катастрофа во финишот“, Ортега: „Имавме голема среќа“

Спортклуб - 15.11.2014

Вардар одигра добро против Веспрем, беше на прагот на победа на една минута до крајот на натпреварот, а тогаш следуваше вистински бродолом и шок за нашиот гигант. Веспрем дојде до победа во самиот финиш, кога ги искористи кардиналните грешки од ...

Вардар несреќно поразен во самиот финиш, Веспрем го преживеа „Јане Сандански“

Спортклуб - 15.11.2014

Екипата на Вардар не успеа да дојде до најавуваниот и посакуваниот триумф над најголемиот фаворит во групата, екипата на Веспрем. Вардарци несреќно загубија од гостите од Унгарија, подобро кажано сами се победија, откако во финишот при напад за ...

Веспрем среќно победи, Брумен трагичар

Н.Македонија - 15.11.2014

Македонскиот вицепрвак Вардар, го претрпе првиот пораз во годинешната Лига на шампионите со 23-24, откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје, во рамките на 5-то коло од групата Ц, во драматична и крајно неизвесна завршница од полуфиналист во ...

Лацковиќ: Никогаш во кариерата не сум загубил вака натпревар

SportMedia - 15.11.2014

Помалку од две минути Вардар го делеа од освојување на бодови на дуелот со Веспрем. Несреќниот пораз од Веспрем, 23-24 за „црвено-црните“ значи дека шансите за првото место во групата се речиси загубено, но остануваат во игра за второто место.

Веспрем „зготви“ гулаш во Скопје, прв пораз на „црвено-црниот“ тим сезонава

Спорт365 - 15.11.2014

Македонскиот вицепрвак загуби од унгарскиот шампион Во рамките на 5.коло од Лигата на шампионите, тимот на Вардар Веспрем со 23:24 (11:13) . Со овој пораз македонскиот тим е чекор поназад од амбициите за првото место, но се чини нема да има проблем ...

Вардар против Веспрем за прво место во групата

Курир - 15.11.2014

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар вечерва ќе „брка“ победа над унгарски Веспрем за искачување на првото место во групата Ц од Лигата на шампионите. Досега Веспрем има четири победи од четири натпревари во Лигата на шампионите, а Вардар три ...

Опасните Унгарци сериозен предизвик за Вардар

Република - 15.11.2014

Вистински ракометен спектакл ќе има во Скопје во меч од Ц групата во Лигата на шампионите меѓу двете првопласирани екипи Вардар и Веспрем вечерва од 19 часот. Новата вардарова тврдина спортскиот центар „Јане Сандански“ ќе биде претесен да ги прими ...

ЛШ: Вардар го пречекува Веспрем

Сител - 15.11.2014

Ракометарите на Вардар вечерва во СЦ „Јане Сандански“ го играат дуелот за првото место во овој момент во групата В од Лигата на шампионите. Во Скопје ќе гостува унгарскиот Веспрем екипа која последните 15 години е постојан учесник во завршните ...

Веспрем не подлегна на вулканот во „Јане Сандански“ во првото полувреме

Република - 15.11.2014

Во првото полувреме во Скопје во рамките од Лигата на шампионите меѓу Вардар и Веспрем во преполната арена „Јане Сандански“ Веспрем води со 13-11. Гигантот од Унгарија не подлегна на атмосферата од преполната сала во која нема место ни игла да се ...

Веспрем е првиот тим кој го победил Вардар во „Јане Сандански“ (23-24)

Република - 15.11.2014

Во петтото коло од ракометната Лига на шампиони РК Вардар загуби на домашен терен до гигантот Веспрем со 23-24. Во натпревар во кој одбраната го доби натпреварот гостите во текот на целиот натпревар играа на една карта, да си отидат од Скопје ...

Вардар поразен од Веспрем

Курир - 15.11.2014

Вардар го претрпе првиот пораз во Лигата на шампионите, со минимални 24-23 од Веспрем. Македонскиот вицешампион, иако губеше во голем дел од натпреварот, воспостави контрола во последните 20-тина минути и можеше лесно да победи, но шансата ја ...

Вардар-Веспрем, дуел на непоразените во Групата Ц

Макфакс - 15.11.2014

По пауза од еден месец, со натпреварите од петтото коло, продолжуваат возбудувањата во ракометната Лига на шампиони. Дербито на ова коло ќе се одигра во СЦ „Јане Сандански“ каде Вардар ќе го пречека тимот на Веспрем.

Вардаровата тврдина да остане неосвоива

Спорт - 15.11.2014

Судирот на непоразените, македонскиот вицешампион Вардар и унгарскиот првак Веспрем, вечерва (19 часот) во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје, може да одигра клучна улога за расплетот на настаните во групата „Ц“, во Лигата на шампионите Во моментов еден ...

Вардар загуби од Веспрем

Макфакс - 15.11.2014

Ракометарите на Вардар, во дербито на петтото коло во Ц групата во Лигата на шампиони, загубија од Веспрем со 23:24. Поразот од унгарците беше прв за Вардар на домашен терен сезонава и прв воопшто во шампионската лига.

Вардар во инфаркт натпревар поразен од Веспрем

Вечер - 15.11.2014

„Црвено - црните“ можеа да победат на овој натпревар, но во последната минута при резултат 23:22, Брумен промаши пенал. Во следниот напад гостите израмнија на 23:23. Словенецот во последните секунди повторно направи катастрофална грешка, прво ја ...

Гонзалес: Катастрофа беше последната минута

Макфакс - 15.11.2014

Тренерот на Веспрем, Антонио Карлос Ортега, по победата над Вардар (24:23), призна дека неговиот тим среќни стигнал до триумфот во „Јане Сандански“. Од друга страна неговиот колега и сонародник Раул Гонзалес рече дека последната минута од мечот ...

Вардар по победа над Веспрем за прво место во групата

Lider - 15.11.2014

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар вечерва ќе „брка“ победа над унгарски Веспрем за искачување на првото место во групата Ц од Лигата на шампионите. Досега Веспрем има четири победи од четири натпревари во Лигата на шампионите, а Вардар три ...

Вардар беше пред победа, но го загуби финишот

Lider - 15.11.2014

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар вечерва загуби од унгарски Веспрем со 24:23 во 5. коло од групата Ц во Лигата на шампионите. По овој исход во полниот СЦ „Јане Сандански“ Вардар го забележа првиот пораз во елитното натпреварување, иако беше ...

Вардар во пеколна атмосфера сака да го изгори Веспрем

Дневник - 14.11.2014

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар вечерва во Скопје („Јане Сандански“ 19 ч) ќе се обиде да ги освои двата бода против унгарскиот состав Веспрем и да направи рокада на врвот од табелата во Групата Ц од Лигата на шампионите.

Сулиќ: Ова е најтешкиот натпревар за Веспрем досега

Вардар - 14.11.2014

Ракометарите на Веспрем денеска пристигнаа во Скопје, но имаа можност и да одморат да го почувствуваат СЦ „Јане Сандански“ со единствениот тренинг пред утрешниот натпревар. Унгарскиот шампион игра против Вардар утревечер во 19 часот и се надева дека ...

Преку Веспрем кон врвот

Идивиди - 14.11.2014

Продолжението од групната фаза во Лигата на шампионите за македонскиот вицешампион Вардар ја носи можеби најтешката задача во групата „Ц“, двомечот со Веспрем. Првиот судир е закажан за в сабота, 19 часот, во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје.

Ортега: Не чека тежок меч во жестока атмосфера

Алфа - 14.11.2014

Унгарскиот шампион Веспрем е следниот противник на Вардар во Лигата на шампионите. Нашиот состав се соочува со лидерот на табелата во групата, но до сега покажа дека Вардар е најдобар токму против најсилните.

Штербик: Одиме на победа по многу значајни бодови

Алфа - 14.11.2014

Утре во арената Јане Сандански, ракометарите на Вардар ќе се соочат со лидерот на табелата во Ц групата, Веспрем. Мечот почнува од 19 часот и ќе можете да го следите низ директен пренос на Алфа.

Илиќ: Не очекува тежок натпревар

Алфа - 14.11.2014

Утре од 19 часот ракометарите на Вардар ќе го одиграат петтиот натпревар во Лигата на шампионите. Противник е лидерот на табелата во Ц групата, Веспрем, тим кој сезоната се уште ја нема почувствувано горчината на поразот.

Лацковиќ: Ветуваме жестока борба и одиме на победа

Алфа - 14.11.2014

Ракометарите на Вардар утре од 19 часот во арената Јане Сандански за противник го имаа лидерот на табелата во Ц групата, Веспрем. Дуелот со унгарскиот шампион е вистински тест за можностите на нашиот состав.

Веспрем против Вардар ќе го има најтешкиот меч досега!

Спорт365 - 14.11.2014

Ракометарите на Веспрем денеска пристигна во Скопје, а во вечерните часови во СЦ „Јане Сандански“ го одржаа единствениот тренинг пред утрешниот натпревар. Унгарскиот шампион утревечер ќе му се спротистави на македонскиот вицешампион Вардар и се ...

Штербик: одиме на победа

Спортклуб - 14.11.2014

Утре во „СЦ Јане Сандански, екипата на Вардар ќе го пречека тимот, односно лидерот од групата Ц, Веспрем. Натпреварот започнува од 19 часот. Голманот на РК Вардар Арпад Штербик, кој што оваа сезона брани во фантастична форма, најави дека „Вардарци“ ...

Унгарскиот гигант во Скопје, Лекаи Мате: Вардар е многу силен на домашен терен

Tip.com.mk - 14.11.2014

В сабота од 19:00 ч. во групата Ц македонскиот машки ракометен клуб Вардар ќе ги одмери силите против непоразениот досега во Лигата на шампионите, унгарскиот гигант Веспрем во СЦ “Јане Сандански“ во Скопје.

Момир Илиќ: Веќе не е чудно да се загуби во Скопје!

SportMedia - 14.11.2014

Најдобрата екипа во групата на Вардар ќе биде на големо искушение и во Скопје да го одржи совршениот ритам во кој пулсира од почетокот на Лигата на шампионите. Ракометарите на унгарскиот првак Веспрем веќе трчаа на теренот кој сѐ уште не знае ништо ...

Преку Веспрем кон врвот

Спорт - 14.11.2014

Најважниот меч во досегашниот тек од ЛШ се игра во Скопје. Ако падне Веспрем, тогаш „црвено-црните“ барем една недела ќе стојат на првото место во групата „Ц“ и полни самодоверба ќе го чекаат реваншот Продолжението од групната фаза во Лигата на ...

Вардар го пречекува ВЕСПРЕМ ВО дербито ВО Ц групата

Телма - 13.11.2014

ВЕСПРЕМ Е ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ ЕКИПИ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар в сабота против Веспрем ќе се обиде да ги освои двата бода и со тоа избие на врвот на табелата во групата Ц од Лигата на шампионите.

Вардар - Веспрем, дуел на екипи со шпански шмек

Вест - 13.11.2014

Тренерот на Вардар, Раул Гонсалес, не штедеше суперлативи за следниот противник во Лигата на шампионите, најтрофејниот унгарски клуб Веспрем, со кого ќе се сретне в сабота во "Јане Сандански", а дополнителен мотив за докажување ќе му биде фактот што ...

Прибак: Шанса да го преземеме првото место во групата

Дерби - 13.11.2014

Ракометниот клуб на Вардар во сабота од 19 часот во СЦ „Јане Сандански“ го игра петтиот натпревар од Лигата на шампионите против унгарскиот шампион Веспрем. Веспрем е еден од трите тима во Европа кои имаат перфектен учинок по првите четири кола во ...

Гонзалес: Веспрем е еден од петте најдобри клубови во ЛШ

Екипа - 13.11.2014

Вардарци се подготвени за голем дуел со силниот Веспрем, в сабота (19 часот) во СЦ „Јане Сандански“, во обид да се искачат на првото место во групата од Лигата на шампионите. Тренерот Раул Гонзалес е свесен дека „црвено-црните“ пред себе ќе имаат ...

Вардар го сака скалпот на Веспрем

Утрински - 13.11.2014

Прибак нагласува дека ова е најважниот меч во групата, бидејќи со победа ќе го преземат првото место од унгарскиот шампион По близу едномесечна пауза во Лигата на шампионите, ракометарите на Вардар им се враќаат на обврските во најсилното клупско ...

Вардарци го респектираат Веспрем но веруваат во победа (ФОТО)

МКД - 13.11.2014

Без суспендираниот Абутовиќ но со расположени дванаесетмина, РК Вардар ќе се обиде да го совлада Веспрем во „Јане Сандански" во натпреварот од петтото коло од групната фаза во Лигата на шампионите.

Вардар ќе го симнува Веспрем од врвот

Дневник - 13.11.2014

Ракометарите на Вардар се подготвени за дуелот со унгарски Веспрем, в сабота (19 часот) во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. Ова ќе биде обид вардарци да се искачат од второто на првото место во групата од ЛШ, каде што лидер е Веспрем.

Против Веспрем треба да одиграме подобро и од мечот со Рајн-Некар

Вардар - 13.11.2014

РК Вардар го очекува петтиот натпревар во Лигата на шампионите оваа сезона, трет пред публиката во „Јане Сандански“. Мечот против Веспрем може да се покаже како многу важен во распределбата на првите позиции во групата Ц и затоа црвено-црните ...

Вардар со победа над Веспрем атакува на првата позиција

Локално - 13.11.2014

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар в сабота против Веспрем ќе се обиде да ги освои двата бода и со тоа избие на врвот на табелата во групата Ц од Лигата на шампионите. По четири натпревари унгарскиот претставник има бод предност во однос на ...

Вардар подготвен за дуелот со Веспрем

Алфа - 13.11.2014

В сабота ракометарите на Вардар во меч од петтото коло во Лигата на шампионите го пречекуваат лидерот во Ц конкуренцијата. Веспрем. Дуелот унгарскиот првак директно решава за освојувачот на првото место групата и е вистински предизвик за нашиот ...

Битката за врвот се води во Скопје

Телеграф - 13.11.2014

„Имаме одлична шанса во Скопје со победа да го преземеме врвот, барем за една недела“ - коментира на денешната средба со медиумите Раул Гонзалез, тренерот на Вардар Македонскиот вицешампион Вардар, в сабота (19 часот), во СЦ „Јане Сандански“ ќе го ...

Вардар со победа над Веспрем атакува на првата позиција

А1 On - 13.11.2014

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар в сабота против Веспрем ќе се обиде да ги освои двата бода и со тоа избие на врвот на табелата во групата Ц од Лигата на шампионите. По четири натпревари унгарскиот претставник има бод предност во однос на ...

РК Вардар: „Играме против Веспрем, еден од најдобрите тимови во Европа“

Популарно - 13.11.2014

РК Вардар го очекува петтиот натпревар во Лигата на шампионите оваа сезона, трет пред публиката во „Јане Сандански“. Мечот против Веспрем може да се покаже како многу важен во распределбата на првите позиции во групата Ц и затоа црвено-црните ...

Вардар со победа над Веспрем атакува на првата позиција

+инфо - 13.11.2014

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар в сабота против Веспрем ќе се обиде да ги освои двата бода и со тоа избие на врвот на табелата во групата Ц од Лигата на шампионите. По четири натпревари унгарскиот претставник има бод предност во однос на ...

Вардар со победа над Веспрем атакува на првата позиција

Канал5 - 13.11.2014

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар в сабота против Веспрем ќе се обиде да ги освои двата бода и со тоа избие на врвот на табелата во групата Ц од Лигата на шампионите. По четири натпревари унгарскиот претставник има бод предност во однос на ...

Вардар против Веспрем за врвот на групата Ц

Pixel.mk - 13.11.2014

Веројатно еден од клучните дуели во битката за самиот врв во групата Ц во Лигата на шампионите ракометарите на Вардар го играат овој викенд кога во Скопје гостува екипата на ...

Во РК Вардар позитивни вибрации пред дуелот против Веспрем

Спортклуб - 13.11.2014

Во пресрет на дуелот од 5-то коло од ЛШ, РК Вардар ќе се соочи си силниот унгарски тим Веспрем. Денеска Вардар имаше пресконференција, на која што присутни беа тренерот Раул Гонзалез и Немања Прибак.

Штербик се надева на поволен резултат против Веспрем

Tip.com.mk - 13.11.2014

Македонскиот ракометен клуб на Вардар во рамките од петтото коло во Лигата на шампионите в сабота од 19:00 ч. ќе игра против лидерот во групата Ц, унгарскиот Веспрем во СЦ “Јане Сандански“ во Скопје.

Немања Прибак: Веспрем е силен тим, но мора да падне во Скопје

Спорт365 - 13.11.2014

„Вардарци“ оптимистички пред дуелот со унгарскиот шампион Во пресрет на дуелот од 5.коло од Лигата на шампионите против унгарскиот Веспрем, се одржа прес конференција на која беа присутни тренерот Раул Гонзалез и Немања Прибак, кои ги искажаа своите ...

Прибак: Ова е голема шанса да го преземеме првото место во групата

SportMedia - 13.11.2014

Вардар бележи, речиси, беспрекорни резултати во досегашниот дел од сезоната во Лигата на шампионите, но најважниот испит допрва следува. В сабота во Скопје гостува лидерот во групата, унгарскиот првак Веспрем, кој е еден од трите тимови во Европа ...

ЛШ, Немања Прибак: Имаме голема шанса да го совладаме Веспрем најдобриот тим во Европа

Tip.com.mk - 13.11.2014

Денеска по повод натпреварот помеѓу РК Вардар (Македонија) и Веспрем (Унгарија) во машката ракометна Лига на шампионите (13. ноември 2014 год., 19:00 ч.) се одржа прес-конференција во конгресната сала на СЦ “Јане Сандански“ во Скопје.

Вардар-Веспрем битка за првото место во групата

Курир - 13.11.2014

РК Вардар го очекува петтиот натпревар во Лигата на шампионите оваа сезона, трет пред публиката во „Јане Сандански“. Мечот против Веспрем може да се покаже како многу важен во распределбата на првите позиции во групата Ц и затоа црвено-црните ...

Против Веспрем за првото место во групата

Сител - 13.11.2014

Во сабота нова битка во СЦ „Јане Сандански“ гостува унгарскиот шампион и долгогодишен учесник во Лигата на шампионите Веспрем. Во моментов на табелата унгарската екипа е со бод предност пред Вардар, но тоа е мотив повеќе за „црвено-црните“.

Раул Гонзалес: Со победа ќе бидеме први во групата

Република - 13.11.2014

РК Вардар во сабота во Скопје во СЦ „Јане Сандански“ го игра дерби дуелот од групата Ц во ракометната Лига на шампиони против Веспрем кој е прв на табелата со осум бодови. Вардар заостанува еден бод по ремито со Монпелје и овој меч е шанса со победа ...

Веспрем со полна сила во Скопје

Спорт - 13.11.2014

Капитенот Ласло Наѓ, по едномесечна пауза се врати во тимот, а постои можност да биде во комбинација за дуелот со „црвено-црните“ Еден од најголемите ривали на Вардар не само во групната фаза од Лигата на шампионите туку и во регионалното ...

Гонзалес и Прибак: Веспрем е исклучително квалитетен тим

Макфакс - 13.11.2014

Петтото коло во Ц групата во ракометната Лига на шампиони носи дуел на двете непоразени екипи во оваа конкуренција Вардар и Веспрем. Во предходните четири рунди Вардар трипати победи и еднаш одигра нерешено, додека унгарскиот шампион е еден од трите ...

Веспрем никогаш не бил посилен

Вечер - 13.11.2014

Унгарците долги години се во врвот на европскиот ракомет, но сметам дека сезонава го играат најдобриот ракомет, вели средниот бек на македонскиот вицешампион Немања Прибрак Ракометарите на Вардар ќе имаат извонредна мо'ност да се искачат на првото ...

Вардар со победа над Веспрем атакува на првата позиција

Lider - 13.11.2014

Македонскиот ракометен вицепрвак Вардар в сабота против Веспрем ќе се обиде да ги освои двата бода и со тоа избие на врвот на табелата во групата Ц од Лигата на шампионите. По четири натпревари унгарскиот претставник има бод предност во однос на ...

Во продажба влезниците за дуелот со Будуќност

Алфа - 12.11.2014

Од денеска во продажба се пуштени билетите за неделниот натпревар од Лигата на шампионки меѓу Вардар и Будуќност. Цената на влезниците за мечот в недела се продаваат по цена од 350 денари, ВИП билетите чинат 500 додека ВИП премиум чинат 1.000 денари.

Вардар ги пушти во продажба билетите за мечот со Веспрем

Алфа - 11.11.2014

Вардар во продажба ги пушти влезниците за саботниот натпревар со Веспрем што ќе се игра во арената Јане Сандански. За поединечна продажба се останати околу 1.000 билети, во блоковите за седење. Тие ќе бидат по цена од 350 денари.

ЛШ: Почнува продажбата на поединечните влезници за мечот Вардар-Веспрем

Tip.com.mk - 11.11.2014

Сите заинтересирани кои сакаат да бидат дел од дерби натпреварот од третото коло на група Ц од ЕХФ Лигата на шампионите меѓу досега непоразените Вардар и Веспрем, на 15 ноември, од денеска (вторник) ќе може да си купат и поединечен билет за истиот ...

Уште мал број на билети за претстојниот меч Вардар – Веспрем

Спорт365 - 11.11.2014

Македонскиот претставник во елитното клубско натпреварување информира. Македонскиот вицешампион Вардар викендов на домашен терен го пречекува унгарски Веспрем, во рамките на петтото коло од групата „Ц“ од Лигата на Шампионите.

Билетите за Вардар – Веспрем од 120 до 350 денари

Република - 11.11.2014

Вардар во продажба ги пушти влезниците за саботниот натпревар со Веспрем што ќе се игра во арената Јане Сандански. За поединечна продажба се останати околу 1.000 билети, во блоковите за седење. Тие ќе бидат по цена од 350 денари.

Билетите за Вардар-Веспрем од денеска во продажба

Нетпрес - 11.11.2014

Сите заинтересирани кои сакаат да бидат дел од дерби натпреварот од третото коло на група Ц од ЕХФ Лигата на шампионите меѓу досега непоразените Вардар и Веспрем, на 15 ноември, од денеска (вторник) може да купат и поединечен билет за истиот ...

Почнува продажбата на билетите за мечот Вардар-Веспрем

Курир - 11.11.2014

Сите заинтересирани кои сакаат да бидат дел од дерби натпреварот од третото коло на група Ц од ЕХФ Лигата на шампионите меѓу досега непоразените Вардар и Веспрем, на 15 ноември, од денеска (вторник) може да купат и поединечен билет за истиот ...

Пуштени во продажба билетите за натпреварот помеѓу Вардар и Веспрем

Пулс24 - 11.11.2014

Сите заинтересирани кои сакаат да бидат дел од дерби натпреварот од третото коло на група Ц од ЕХФ Лигата на шампионите меѓу досега непоразените Вардар и Веспрем, на 15 ноември, од денеска (вторник) може да купат и поединечен билет за истиот ...

Билетите за Вардар – Веспрем се во продажба

Lider - 11.11.2014

Сите заинтересирани кои сакаат да бидат дел од дерби натпреварот од третото коло на група Ц од ЕХФ Лигата на шампионите меѓу досега непоразените Вардар и Веспрем, на 15 ноември, од денеска (вторник) може да купат и поединечен билет за истиот ...

Втор пораз за Вардар во СЕХА-лигата

Дневник - 10.11.2014

Македонскиот машки ракометен вицепрвак, Вардар го доживеа вториот пораз во регионалната СЕХА-лига на гостувањето кај белорускиот Брест Мешков (30-22).

Почнува продажбата на поединечните билети за мечот со Веспрем

Вардар - 10.11.2014

Сите заинтересирани кои сакаат да бидат дел од дерби натпреварот од третото коло на група Ц од ЕХФ Лигата на шампионите меѓу досега непоразените Вардар и Веспрем, на 1 5 ноември , од утре (вторник) ќе може да си купат и поединечен билет за истиот ...

Вардар падна на испитот во Брест

Спорт - 10.11.2014

Натпреварот што требаше да биде генерална проба за регионалниот првак Вардар, во пресрет на дуелите со Веспрем во Лигата на шампионите, донесе поинаков расплет „Црвено-црните“ го претрпеа вториот ...