TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спарси конечно славеа во Портланд

Оn.net - 11.11.2012

По седумте порази во низа екипата на Сан Антонио успеа да дојде до победа на едно гостување во Портланд, каде тимот на Грег Попович по возбудливиот финиш славеше со 112:109.

Спарси конечно го освоија Портланд

Екипа - 11.11.2012

Кошаркарите на Сан Антонио спарс конечно успеаја да најдат начин да слават на гостински терен против Портланд. Избраниците на Грег Попович синоќа успеаја да стигнат до победа од 109-112, да продолжат ...

Спарси подобри од Портланд

Кајгана - 11.11.2012

Во ноќта помеѓу саботата и неделата, во НБА лигата се одиграа вкупно девет натпревари. Победи забележаа фаворитите Сан Антонио, Филаделфија, Денвер, Бостон, додека Детроит и Вашингтон се уште немаат ...

Чикаго подобар од Минесота

А1 On - 11.11.2012

Синоќа во НБА лигата се одиграа вкупно девет натпревари, победи забележаа фаворитите Сан Антонио, Филаделфија, Денвер, Бостон, Чикаго, додека Детроит и Вашингтон сеуште немаат победи во лигата.

Филаделфија продолжува со победите, прва победа на Шарлот над Далас во историјата

БркајРабота - 11.11.2012

Тимот на Филаделфија, оствари трета победа по ред, овој пат над типот на Торонто, со резултат 93:83. Во тимот на Сиксерси, тројца играчи беа со ист број на поени.

Чикаго ја прекина серијата на Минесота, Спарси конечно со победа во Портланд

+инфо - 11.11.2012

Чикаго Булс успеа да ја прекине победничката серија на Минесота, славејќи на домашен терен со 87-80. Најзаслужни за славјето на „биковите“ беа резервистот Нејт Робинсон, кој за половина час игра ...

Чикаго ја прекина серијата на Минесота

Сител - 11.11.2012

Чикаго ја прекина серијата на Минесота од три последователни победи по успехот со 87:80 во натпревар од Националната кошаркарска асоцијација.

Чикаго ја прекина серијата на Минесота

Либертас - 11.11.2012

Чикаго Булс успеа да ја прекине победничката серија на Минесота, славејќи на домашен терен со 87-80. Најзаслужни за славјето на „биковите“ беа резервистот Нејт Робинсон, кој за половина час игра ...

Сан Антонио со победа на гости против Портланд

Primetime - 11.11.2012

Екипата на Грег Попович одигра извонредно на гостински терен против Портланд и без Тони Паркер успеа да дојде до 6. триумф оваа сезона.

Спарси подобри од Портланд

Хајд Парк - 11.11.2012

Во ноќта помеѓу саботата и неделата, во НБА лигата се одиграа вкупно девет натпревари, победи забележаа фаворитите Сан Антонио, Филаделфија, Денвер, Бостон, додека Детроит и Вашингтон сеуште немаат ...

Спарси до шестата победа

Пулс24 - 11.11.2012

Синоќешната програма на НБА лигата на паркетот донесе девет натпревари. На Запад со одлична игра продолжи Сан Антонио кој го совлада тимот на Портланд, Чикаго и без Дерик Роуз ги зема бодовите против ...

Спарси подобри од Портланд

Макфакс - 11.11.2012

Во ноќта помеѓу саботата и неделата, во НБА лигата се одиграа вкупно девет натпревари, победи забележаа фаворитите Сан Антонио, Филаделфија, Денвер, Бостон, додека Детроит и Вашингтон сеуште немаат ...

Никси со најдобар старт во последните 19 години

Оn.net - 10.11.2012

Тимот на Њујорк по првите десет дена од новата НБА сезона е единствен непоразен тим во лигата, остварувајќи ја и својата четврта победа во низа во дуелот со Далас.

НБА: Никси на 4-0, конечно победа за Лејкерси

Екипа - 10.11.2012

Изминатава ноќ одиграни се 13 натпревари во НБА лигата со забележани победи на Њујорк, Мајами, Сан Антонио, Оклахома и Лејкерси.

Њујорк единствена екипа без пораз

А1 On - 10.11.2012

Њујорк Никс остана единствената непоразена екипа во НБА лигата откако славеше на свој терен против Далас со 104-94, додека ЛА Лејкерс беше убедлив против Голден Стејт победувајќи со 101-77.

Њујорк и натаму без пораз во НБА лигата

Кајгана - 10.11.2012

Тринаесет натпревари беа на програмата во НБА лигата, а во нив победи забележаа Њујорк, Мајами, Сан Антонио, Оклахома и Лејкерси.

Никс сеуште главна тема во НБА (Видео)

Спортманиа - 10.11.2012

Главна тема во НБА лигата е сеуште Њујорк Никс. Синоќа славеа против Далас 104:94 и останаа единствен непоразен тим во лигата.

Никси со перфектен скор, победа за Лејкерси по отказот на Браун

+инфо - 10.11.2012

Њујорк Никс остануваат единствен непоразен тим во НБА лигата во новата сезона, славејќи против Далас со 104-94. Кармело Ентони со 31 поен, 7 скока и Џ. Р.

Њујорк и натаму без пораз во НБА лигата

Макфакс - 10.11.2012

Тринаесет натпревари беа на програмата во НБА лигата, во нив победи забележаа Њујорк, Мајами, Сан Антонио, Оклахома и Лејкерси.

Видео: Клиперси го „сопреа“ Сан Антонио

Пулс24 - 09.11.2012

Богата вечер имаше во НБА лигата каде се одиграа доста добри и интересни средби, Клиперси го сопреа победничкиот ритам на Сан Антонио Спарс, додека Лејкерси го изгубија натпреварот со Солт Лејк Сити.

Прв пораз за Сан Антонио во НБА лигата

24 Вести - 08.11.2012

Кошаркарите на Сан Антонио го доживеаја првиот пораз во новата сезона од НБА лигата, откако ноќеска на гостувањето во Лос Анџелес, кај Клиперс загубија со 106:84.

Лејкерси мразат џез

Оn.net - 08.11.2012

Лејкерси го претрпеа и четвртиот пораз во петте одиграни меча оваа сезона, а честа на градот ја спасија Клиперси кои лесно го совладаа Сан Антонио, нанесувајќи им го првиот пораз.

Клиперси го запреа Сан Антонио

Екипа - 08.11.2012

Серијата победи на Сан Антонио спарс беше прекината откако овој тим беше целосно надигран и заслужено поразен на гостувањето против ЛА клиперс со 106-84.

НБА: прв пораз за Сан Антонио

Телма - 08.11.2012

Кошаркарите на Сан Антонио го доживеаја првиот пораз во новата сезона од НБА лигата, откако ноќеска на гостувањето во Лос Анџелес, кај Клиперс загубија со 106:84.

Клиперси први ги стопираа Спарси

Утрински - 08.11.2012

Сан Антонио поразен со 106:86, четврти пораз на Лејкерси Богатата НБА-вечер донесе добра и лоша вест за екипите од Лос Анџелес.

Прв пораз за Сан Антонио во НБА лигата

Дневник - 08.11.2012

Кошаркарите на Сан Антонио го доживеаја првиот пораз во новата сезона од НБА лигата, откако ноќеска на гостувањето во Лос Анџелес, кај Клиперс загубија со 106:84.

Џезерите ги преслушаа Лејкерс, прв пораз на Сан Антонио

Кајгана - 08.11.2012

Екипата на ЛА Лејкерс го запиша четвртиот пораз во петтиот натпревар во новата сезона, во НБА лигата. За разлика од Лејкeрси, Мајами, кој е актуелен шампион во лигата продолжи со импресивните игри, ...

НБА: И Јута го преслуша Лејкерс, прв пораз за Сан Антонио

Спортски - 08.11.2012

Екипата на ЛА Лејкерс го запиша четвртиот пораз во петиот одигран натпревар во новата сезона, во НБА лигата. За разлика од Лејкeрси, Мајами, кој е актуелен шампион во лигата продолжи со импресивните ...

Прв пораз за Сан Антонио во НБА лигата

Хитпортал - 08.11.2012

К ошаркарите на Сан Антонио го доживеаја првиот пораз во новата сезона од НБА лигата, откако ноќеска на гостувањето во Лос Анџелес, кај Клиперс загубија со 106:84.

Нов пораз на Лејкерси

ЗаЗабава - 08.11.2012

Синоќа беа одиграни дури 13 натпревари во НБА лигата, а во центарот на вниманието повторно беше Лос Анџелес Лејкерс кој забележа уште еден пораз.

Клиперси им го нанесоа првиот пораз на Сан Антонио

БркајРабота - 08.11.2012

Клиперс остварија победа со резултат 106:84, каде што Блејк Грифин беше најзаслужен за победата на својот тим со 22 поени и 10 скокови, додека уште седум играчи од неговиот тим, оствари двоцифрен ...

Прв пораз на Сан Антонио

А1 On - 08.11.2012

Прв пораз во петтиот меч сезонава претрпе Сан Антонио Спарс на гостувањето против ЛА Клиперс, кои убедливо славеа со 106-84, додека шампионот Мајами хит со 103-73 ги преслуша Бруклин Нетс во богатата ...

Прв пораз на Сан Антонио, Мајами ги згази Нетси

+инфо - 08.11.2012

Прв пораз во петтиот меч сезонава претрпе Сан Антонио Спарс на гостувањето против ЛА Клиперс, кои убедливо славеа со 106-84, додека шампионот Мајами хит со 103-73 ги преслуша Бруклин Нетс во богатата ...

НБА Лига: Далас се изедначи со Сан Антонио

Сител - 08.11.2012

Тимот на Далас со победата над Торонто по пет натпревари има четири победи и се изедначи со билансот на Сан Антонио. И двете екипи имаат 4-1 (победи- порази) откако ноќеска „мамузите“ беа убедливо ...

Прв пораз за Сан Антонио во НБА лигата

МРТ - 08.11.2012

Кошаркарите на Сан Антонио го доживеаја првиот пораз во новата сезона од НБА лигата, откако ноќеска на гостувањето во Лос Анџелес, кај Клиперс загубија со 106:84.

Прв пораз на Сан Антонио

Либертас - 08.11.2012

Прв пораз во петтиот меч сезонава претрпе Сан Антонио Спарс на гостувањето против ЛА Клиперс, кои убедливо славеа со 106-84, додека шампионот Мајами хит со 103-73 ги преслуша Бруклин Нетс во богатата ...

Шампионот Мајами доминантен, нов пораз на ЛА Лејкерси

Канал5 - 08.11.2012

Шампионска претстава на Мајами, премиерен пораз на Сан Антонио и нов неуспех на фаворитот ЛА Лејкерс е краткото резиме на утринската програма во НБА лигата.

Грифин и Џордан ги замрзнаа Спарси

Вечер - 08.11.2012

По четири натпревари Сан Антонио го доживеа првиот пораз во лигата и тоа од ЛА Клиперс Во НБА-лигата се одиграа 13 натпревари од кои 3 посебно го привлекоа вниманието.

Клиперси му ставија рампа на Сан Антонио

Нетпрес - 08.11.2012

Победничката серија на Сан Антонио Спарс во НБА лигата е прекината откако беа надиграни на гостувањето против ЛА Клиперс со 106-84.

Џезерите ги преслушаа ЛА Лејкерс, прв пораз на Сан Антонио

Хајд Парк - 08.11.2012

Екипата на ЛА Лејкерс го запиша четвртиот пораз во петиот одигран натпревар во новата сезона, во НБА лигата. За разлика од Лејкeрси, Мајами, кој е актуелен шампион во лигата продолжи со импресивните ...

Џезерите ги преслушаа ЛА Лејкерс, прв пораз на Сан Антонио

Макфакс - 08.11.2012

Екипата на ЛА Лејкерс го запиша четвртиот пораз во петиот одигран натпревар во новата сезона, во НБА лигата. За разлика од Лејкeрси, Мајами, кој е актуелен шампион во лигата продолжи со импресивните ...

Прв пораз за Сан Антонио во НБА лигата

Денешен - 08.11.2012

Кошаркарите на Сан Антонио го доживеаја првиот пораз во новата сезона од НБА лигата, откако ноќеска на гостувањето во Лос Анџелес, кај Клиперс загубија со 106:84.

Реј Ален ја надмина границата од 23.000 поени

А1 On - 07.11.2012

Бекот на шампионот Мајами Хит Реј Ален на натпреварот против Феникс, кој неговата екипа го доби со 124:99 го постигна 23.000 поен во својата кариера во НБА лигата.

Реј Ален постигна 23.000 поени во НБА лигата

Сител - 07.11.2012

Бекот на шампионот Мајами Хит Реј Ален на натпреварот против Феникс, кој неговата екипа го доби со 124:99 го постигна 23.000 поен во својата кариера во НБА лигата.

Спарси прв пат стартуваат со 4-0

Оn.net - 06.11.2012

Во 40-годишната историја на Сан Антонио, клубот освои четири НБА титули, има 32 учества во плејофот и 18 титули во својата дивизија. Но се досега никогаш не ја почнале сезоната со скор од 4-0.

Сан Антонио го има најдобриот старт во клупската историја (ВИДЕО)

МКД - 06.11.2012

Зад кошаркарите на Сан Антонио спарс е 40-годишна историја со четири шампионски титули во НБА-лигата, 18 победи во сопствената дивизија и 32 учества во плејофот, но досега немале повеќе од три победи ...

Тест: Како да препознаете мал генијалец?

Рингераја - 06.11.2012

Ако Вашето дете има вонсериски потенцијали, овој тест ќе Ви помогне да ги препознаете. Секое дете има посебни, само нему својствени особини, а родителите се должни да ги забележат и развијат неговите ...

Убедливи победи на Мајами, Далас и Њујорк

Кајгана - 06.11.2012

Осумте натпревари кои синоќа се одиграа во НБА лигата ги одбележаа убедливите победи на Мајами, Далас и Њујорк. Мајами го победи Феникс со 124:99, а Леброн Џејмс и Двејн Вејд ги предводеа актуелните ...

Спарси ја продолжија серијата

ЗаЗабава - 06.11.2012

Екипата на Сан Антонио Спарс првпат во 40-годишната историја успеа да стартува со четири победи во исто толку натпревари.

НБА: Убедливи победи на Мајами, Далас и Њујорк

Спортски - 06.11.2012

Убедливите победи на Мајами, Далас и Њујорк ги одбележаа осумте натпревари кои се одиграа во НБА лигата. Мајами го победи Феникс со 124:99, Леброн Џејмс и Двејн Вејд ги предводеа актуелните шампиони ...

ВИДЕА: Сан Антонио со најуспешен старт во историјата

+инфо - 06.11.2012

Со лесната победа на домашен терен од 101-79 против Индијана, Сан Антонио го постигнаа 4. триумф во новата НБА сезона, што претставува нивен нов рекорд.

НБА лига: Сан Антонио и Њујорк со најдобар старт

Сител - 06.11.2012

На осумте натпревари во НБА лигата одиграни ноќеска, три завршија со победи на гостинските екипи, а меѓу нив беше и триумфот на Њујорк – трет за оваа екипа која има најдобар биланс на Исток.

Сан Антонио со најуспешен старт во историјата

Либертас - 06.11.2012

Со лесната победа на домашен терен од 101-79 против Индијана, Сан Антонио го постигнаа 4. триумф во новата НБА сезона, што претставува нивен нов рекорд.

НБА: Убедливи победи на Мајами, Далас и Њујорк

Хајд Парк - 06.11.2012

Убедливите победи на Мајами, Далас и Њујорк ги одбележаа осумте натпревари кои се одиграа во НБА лигата. Мајами го победи Феникс со 124:99, Леброн Џејмс и Двејн Вејд ги предводеа актуелните шампиони ...

НБА: Убедливи победи на Мајами, Далас и Њујорк

Макфакс - 06.11.2012

Убедливите победи на Мајами, Далас и Њујорк ги одбележаа осумте натпревари кои се одиграа во НБА лигата. Мајами го победи Феникс со 124:99, Леброн Џејмс и Двејн Вејд ги предводеа актуелните шампиони ...

Прва победа за Лејкерси во новата сезона од НБА лигата

24 Вести - 05.11.2012

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс во четвртиот натпревар ја постигнаа првата победа во новата сезона од НБА лигата. „Езерџиите“ го совладаа Детроит со 108:79.

Тандер изненадени од Хоукси, сефте на Лејкерси

Оn.net - 05.11.2012

Актуелниот шампион на Западната конференција загуби на свој терен од Атланта за втор пораз во третиот свој настап оваа сезона.

Лејкерси го разбија малерот

Екипа - 05.11.2012

Кошаркарите на ЛА лејкерс не дозволија да стигнат до најлошиот старт на сезоната во клупската историја, па по трите порази во низа во својот четврти обид конечно успеаја да го забележат и првиот ...

Прва победа за Лејкерси во новата НБА сезона

Утрински - 05.11.2012

„Езерџиите“ го совладаа Детроит со 108:79 за прво славје во вкупно четвртиот меч во годинашното првенство Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс во четвртиот натпревар ја постигнаа првата победа во ...

Никс подобри од 76-ките, Орландо и Атланта со изненадувачки победи

СуперСпорт - 05.11.2012

Во првиот дуел кој се одигра вечерва помеѓу екипите на Њујорк Никс и Филаделфија заврши со победа на Никси од 100 спрема 84.

Прва победа за Лејкерси во новата сезона од НБА лигата

Дневник - 05.11.2012

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс во четвртиот натпревар ја постигнаа првата победа во новата сезона од НБА лигата. „Езерџиите“ го совладаа Детроит со 108:79.

Лејкерси конечно победија

А1 On - 05.11.2012

По трите стартни порази кошаркарите на ЛА Лејкерс не дозволија да стигнат до најлошиот старт во клупската историја, во својот четврти обид конечно успеаја да го забележат и првиот триумф.

Прва победа за Лејкерс

Спортманиа - 05.11.2012

Лос Анџелес Лејкерс конечно ја оствари првата победа во новата НБА сезона и тоа на натпреварот против Детроит. 108:79 е постигнатиот резултат на дуелот одигран во „Стејплс“ на кој домаќините имаа ...

Прва победа за Лејкерси во новата сезона од НБА лигата

Хитпортал - 05.11.2012

К ошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс во четвртиот натпревар ја постигнаа првата победа во новата сезона од НБА лигата. „Езерџиите“ го совладаа Детроит со 108:79.

Лејкерси конечно до првата победа

Спортски - 05.11.2012

Синоќа во НБА лигата се одиграа пет натпревари, нив ги одбележа првата победа на ЛА Лејкерс во новата сезона, додека актуелниот шампион на Западната конференција загуби на свој терен од Атланта за ...

Лејкерси конечно во вистинско светло

Кајгана - 05.11.2012

Синоќа во НБА лигата се одиграа пет натпревари, а нив ги одбележа првата победа на ЛА Лејкерс во новата сезона. „Езерџиите“ забележаа победа над Детроит со 108:79.

Сан Антонио реди победи, а Лејкерси порази

Н.Македонија - 05.11.2012

Екипата на Сан Антонио ја забележа третата сезонска победа, против Јута, со 110-100, во меч од НБА-лигата КОШАРКА - НБА-ЛИГА Најзаслужни за триумфот беа првите ѕвезди во тимот, Тим Данкан (19 поени, ...

Лејкерс го разбија малерот (видео)

365 - 05.11.2012

Кошаркарите на ЛА Лејкерс не дозволија да стигнат до најлошиот старт на сезоната во клупската историја, па по трите порази во низа, во својот четврти обид конечно успеаја да го забележат и првиот ...

Лејкерси конечно победија

ЗаЗабава - 05.11.2012

По осумте порази во подготвителниот период и трите на стартот од новата сезона, екипата на Лос Анџелес Лејкерс конечно успеа да победи.

Лејкерси ја забележаа и првата победа

СуперСпорт - 05.11.2012

За Лос Анџелес Лејкерс Двајт Хауард постигна 28 поени, Коби Брајант постигна 15 поени и направи 8 асистенции, а Лос Анџелес Лејкерс конечно победи оваа сезона. Синоќа гоо победија Детроит со 108-79.

ВИДЕО: Конечно победа за Лејкерси

+инфо - 05.11.2012

Кошаркарите на ЛА Лејкерс конечно успеаја да забележат победа, искалувајќи го бесот по фрустрациите од 11 едноподруго порази на Детроит Пистонс со 108-79.

Прва победа за Лејкерси во новата сезона од НБА лигата

Сител - 05.11.2012

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс во четвртиот натпревар ја постигнаа првата победа во новата сезона од НБА лигата. „Езерџиите“ го совладаа Детроит со 108:79.

Прва победа за Лејкерси во новата сезона од НБА лигата

МРТ - 05.11.2012

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс во четвртиот натпревар ја постигнаа првата победа во новата сезона од НБА лигата. „Езерџиите“ го совладаа Детроит со 108:79.

Лејкерси конечно победија

Либертас - 05.11.2012

Лејкерси во четвртиот обид дојдоа до првата победа, прегазувајќи го Детроит со 108:79. Двајт Хауард со своите 28 и Мета Ворлд Пис со 18 поени беа најефикасни кај Лејкерси, за кои Коби Брајант додаде ...

Лејкерси ја прекинаа црната серија

Канал5 - 05.11.2012

Црната серија во НБА лигата синоќа ја прекинаа Лејкерси, кои по три последователни порази конечно дојдоа до триумф и тоа убедлив против Детроит со 108-79.

Конечно победа за Лејкерси, Аталанта ја приземји Оклахома

Точка - 05.11.2012

Конечно пристигна и таа вечер, кошаркарите на Лејкерси ја дочекаа победата. Езерџиите бесот го истурија врз Детроит кој го совладаа со 29 поени разлика.

Конечно победа и на Лејкерси

Курир - 05.11.2012

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс во четвртиот натпревар ја постигнаа првата победа во новата сезона од НБА лигата. „Езерџиите“ го совладаа Детроит со 108:79.

Лејкерси конечно до првата победа

Таратур - 05.11.2012

Синоќа во НБА лигата се одиграа пет натпревари, нив ги одбележа првата победа на ЛА Лејкерс во новата сезона, додека актуелниот шампион на Западната конференција загуби на свој терен од Атланта за ...

Прва победа за Лејкерси во новата сезона од НБА лигата

Press24 - 05.11.2012

Противникот беше „скршен“ веќе во првиот период, кои домашните го добија со 34:13 Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс во четвртиот натпревар ја постигнаа првата победа во новата сезона од НБА лигата.

Прва победа за Лејкерс во новата сезона

Primetime - 05.11.2012

„Езерџиите“ од Лос Анџелес конечно ја прекинаа серијата од три порази, откако на домашен терен убедливо го совладаа Детроит со 108:79 .

Прва победа за Лејкерси

Нетпрес - 05.11.2012

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс, во четвртиот натпревар ја забележаа првата победа во новата сезона од НБА лигата. „Езерџиите“ го совладаа Детроит со 108:79.

НБА: Лејкерси конечно победија

Макфакс - 05.11.2012

Во ноќта помеѓу неделата и понеделникот, во НБА лигата се одиграа пет натпревари, нив ги одбележа првата победа на ЛА Лејкерс во новата сезона.

Видео: Прва победа за Лејкерси во овогодишната НБА

Денешен - 05.11.2012

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс во четвртиот натпревар ја постигнаа првата победа во новата сезона од НБА лигата. „Езерџиите“ го совладаа Детроит со 108:79.