TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анчелоти: Роналдо ја заслужува „Златната топка“

Дерби - 17.11.2013

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, во изјава за италијанското радио „Deejay“ потенцирал дека Кристијано Роналдо треба да ја добие престижната награда „Златна топка“ која ФИФА ја доделува секоја ...

Откако стана јасно дека нема да победи: Роналдо ќе го бојкотира доделувањето на „Златната топка“!

МКД - 16.11.2013

Португалскиот фудбалски ас Кристијано Роналдо нема да присуствува на доделувањето на признанието „Златна топка“, кое традиционално го доделува Светската фудбалска асицијација (ФИФА), објави шпанскиот ...

Анчелоти најави протест доколку Роналдо не ја освои златната топка

СуперСпорт - 16.11.2013

Тренерот на Реал Мадрид го поддржува својот играч во конкуренцијата за златната топка, тој најави протест доколку португалецот не го добие тоа признание.

Роналдо нема да присуствува на церемонијата при доделувањето на “Златната топка”!

Спортклуб - 16.11.2013

Фудбалерот на Реал Мадрди ќе ја бојкотира свеченоста која ја организира ФИФА, па уште од сега извесно е дека престижното признание ниту оваа година нема да заврши зад името на Португалецот.

Роналдо го бојкотира доделувањето на златната топка!

СуперСпорт - 16.11.2013

Фудбалерот на Реал Мадрид ќе ја бојкотира свеченоста која ја организира ФИФА, сега е веќе се поизвесно дека португалецот нема да ја добие престижната награда.

Медиумите најавија бојкот на Роналдо кон ФИФА, тој молчи

Дерби - 16.11.2013

Голем дел од светските медиуми најавуваат дека Кристијано Роналдо нема да се појави на церемонијата на која ќе се додели награда за најдобар светски играч за изминатата сезона, a тој се уште нема ...

Роналдо нема да присуствува на церемонијата при доделувањето на „Златната топка“!

Хитпортал - 16.11.2013

Ф удбалерот на Реал Мадрди ќе ја бојкотира свеченоста која ја организира ФИФА, па уште од сега извесно е дека престижното признание ниту оваа година нема да заврши зад името на Португалецот.

Ако Меси ја освои Златната топка „ќе умрам“ од смеа

Точка - 16.11.2013

Интересен коментар во врска со доделувањето на Златната топка за најдобар фудбалер за 2013 година има стоперот на Барселона, Пике. Наградата за најдобар фудбалер на годината ќе биде доделена во ...

Рибери: Златната топка ќе ми стои на каминот

Екипа - 15.11.2013

Оваа 2013 година минува во знакот на Баерн Минхен, тим што доминираше како во финишот од ланската, така и на стартот од новата сезона. Затоа, не е никакво изненадување што Франк Рибери се потенцира ...

Карлос: Роналдо треба да ја освои Златната топка

СуперСпорт - 15.11.2013

Легендарниот Роберто Карлос смета дека Кристијано Роналдо мора да ја освои Златната топка во оваа година. Португалецот постигна неверојатни 62 гола во оваа каледарска година, и 24 во оваа сезона, а ...

Роберто Карлос му дава поддршка на Роналдо за „Златната топка“

+инфо - 15.11.2013

Поранешниот бразилски фудбалски репрезентативец и некогашен член на Реал Мадрид Роберто Карлос денеска изјави дека „Златната топка“ за 2013 година треба да му припадне на Кристијано Роналдо.

Пике: Многу ќе се смеам, ако Меси повторно ја доби “Златната топка”

Локално - 15.11.2013

Дефанзивецот на Барселона, Жерард Пике изјави дека “ќе се смее многу” ако клубскиот колега во тимот на каталонците Лионел Меси ја освои “Златната топка” петти пат по ред.

Златната топка на Рибери ќе стои над каминот

Вечер - 15.11.2013

Најдобриот фудбалер во дресот на актуелниот европски клупски шампион, Баерн (Минхен), Франк Рибери, најпосле собра храброст за да изјави дека во негови раце треба да заврши престижната награда на ...

Роберто Карлос му дава поддршка на Роналдо во битката за „Златната топка“

Бриф - 15.11.2013

Поранешниот бразилски фудбалски репрезентативец и некогашен член на Реал Мадрид Роберто Карлос денеска изјави дека „Златната топка“ за 2013 година треба да му припадне на Кристијано Роналдо.

Рибери: Мојата сопруга направи место за Златната топка во нашиот дом

Точка - 15.11.2013

Францускиот репрезентативец и фудбалер на Баерн Минхен, Франк Рибери откри дека неговата сопруга подготвила место за Златната топка. Иако доделувањето на Златната топка е закажано за во јануари ...

Карлос: Роналдо ја заслужи Златната топка

Курир - 15.11.2013

Легендарниот бразилски фудбалер Роберто Карлос, изјави дека играчот на мадридски Реал Кристијано Роналдо, заслужува да ја освои Златната топка. Португалскиот фудбалски интернационалец во моментов е ...

Рибери исчисти над каминот кој е во дневната соба

Нетпрес - 15.11.2013

Откако му стана јасно дека ја има подршката од поголемиот број на фудбалски стручњаци и фанови, францускиот интернационалец од редовите на актуелниот европски клупски шампион, Баерн (М), Франк ...

За Ибрахимовиќ Роналдо и Меси се фаворити

Курир - 15.11.2013

Шведскиот фудбалски интернационалец од Пари Сен Жермен Златан Ибрахимовиќ, вели дека Кристијано Роналдо и Лионел Меси се главни кандидати за освојување на Златната топка.

Ибрахимовиќ : Меси или Роналдо ќе ја совојат златната топка

Lider - 15.11.2013

Златан Ибрахимовиќ смета дека Лионел Меси и Кристијано Роналдо се главни фаворити за “златната топка”.Тој сепак не ја отфрла можноста Франк Рибери да ја добие наградата за најдобар фудбалер на светот ...

Рибери: Јас сум најдобар

Оn.net - 14.11.2013

Французинот веќе планира каде во својата куќа ќе ја смести Златната топка, награда која му се доделува на најдобриот фудбалер за изминатата година. Франк Рибери секако беше еден од најзаслужните за ...

Ибра: Меси и Роналдо се фаворити за „Златната топка“

Екипа - 14.11.2013

Златан Ибрахимовиќ смета дека Лионел Меси и Кристијано Роналдо се фаворити за освојување на „Златната топка“ оваа година. Популарниот Ибра, сепак, не ја отфрла можноста и Франк Рибери да ја земе ...

Рибери веќе најде место за Златната топка!

Спортклуб - 14.11.2013

Фаворитот на светските обложувалници се чини дека и самиот верува во освојување на престижниот трофеј “Златна топка” и наградата за најдобар играч на светот.

"И во Франција ги преферираат Роналдо и Меси"

ЗаЗабава - 14.11.2013

Французинот Франк Рибери го изрази своето разочарување што не добива исто внимание и признанија како и Лионел Меси и Кристијано Роналдо. Откако со Баерн минатата сезона ја освои тројната круна, ...

Рибери: Порано бев многу добар, сега сум најдобар

Дерби - 14.11.2013

Францускиот интернационалец во редовите на Баерн Минхен, Франк Рибери, во изјава за „Лекип“ истакнал дека тој со своите игри изминатата сезона заслужил да се закити со приматот освојувач на „Златната ...

Пепе: ФИФА го фаворизира Меси

Дерби - 14.11.2013

Фудбалерот на Реал Мадрид тврди дека ФИФА некоректно го фаворизира Лионел Меси на сметка на неговиот соиграч Кристијано Роналдо кој според Пепе и е најдобар светски фудбалер во моментов.

Ибрахимовиќ: Меси и Роналдо фаворити

Алфа - 14.11.2013

Ибрахимовиќ сепак не ја отфрла можноста Франк Рибери да ја добие наградата за најдобар фудбалер на светот бидејќи имаше фантастична година со Баерн Минехн.

Пепе: ФИФА го фаворизира Меси

СуперСпорт - 14.11.2013

Централниот дефанзивец на „Кралскиот клуб” смета дека е очигледно дека ФИФА неоправдано го фаворизира Меси кога е во прашање доделувањето на златната топка.

Рибери: Мојата сопруга припреми место за златната топка

СуперСпорт - 14.11.2013

Францускиот репрезентативец и фудбалер на Баерн, Франк Рибери, е убеден дека тој ќе биде добитникот на златната топка. Рибери е толку сигурен во тоа што откри дека неговата сопруга веќе го припремила ...

Кој е фаворит за Златната топка според Ибра?

СуперСпорт - 14.11.2013

Иако и самиот е во конкуренција за престижната награда, Златан Ибрахимовиќ смета дека во трката водат два фудбалери. На основа на проценка на обложувалниците, Франк Рибери оваа година има најголеми ...

Роберто Карлос: Кристијано ја заслужува “Златната топка” и мислам дека ќе ја освои

Локално - 14.11.2013

Португалската мегаѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо заслужува да ја освои “Златната топка” за 2013 година, смета Роберто Карлос. Уште повеќе, поранешниот лев бек на “лос бланкос” верува дека ...

Рибери: Французите повеќе ги сакаат Роналдо и Меси од мене

Локално - 14.11.2013

Еден од главните претенденти за освојување на “Златната топка”, Франк Рибери е на мислење дека во неговата родна Франција преферираат наградата да биде дадена на некој од неговите главни конкуренти – ...

Рибери: Дури и во Франција повеќе ги преферираат Роналдо и Меси

Точка - 14.11.2013

Францускиот репрезентативец Франк Рибери е разочаран од тоа што во неговата земја не му обрнуваат толку внимание колку што тоа го добиваат Кристијано Роналдо и Лионел Меси.

Масло на Блатер: Роналдо аутсајдер за Златната топка?

Курир - 14.11.2013

Португалскиот фудбалски интернационалец и член на Реал Мадрид Кристијано Роналдо, е аутсајдер во трката за „Златната топка“. Според информациите на светските обложувалници, коефициентот за триумф на ...

Ибрахимовиќ - Роналдо и Меси се фаворитите за Златната топка

Inpress - 14.11.2013

Париз, 14. ноември 2013 (ИНПРЕС) Ѕвездата на ПСЖ Златан Ибрахимовиќ изјави дека Кристијано Роналдо и Лионел Меси се најголемите фаворити за освојувње на „Златната топка“.

Роналдо аутсајдер во трката за „Златната топка“

Дерби - 13.11.2013

Португалецот, Кристијано Роналдо и оваа година најверојатно ќе остане без „Златната топка“, ако им веруваме на обложувалниците. Според информациите квотата за Роналдо да ја освои оваа награда е преку ...

Паѓа коефициентот за Златната топка на Рибери

Оff.net - 12.11.2013

Веднаш по објавувањето на имињата на кандидатите за наградата за најдобар фудбалер на годината, кладилниците го фаворизираа Лионел Меси, но откако тој се повреди, сега главен фаворит за наградата е ...

Златна топка – Обложувалниците го фаворизираат Рибери, навивачите Кристијано, Меси испадна од конкуренција...

Спортклуб - 12.11.2013

Како што се ближи изборот за најдобриот фудбалер на годината и доделувањето на Златната топка, се погласни се шпекулациите и нагаѓањата во врска со тоа кој ќе го понесе ласкавото признание.

Роналдо го “растури” Меси во анкетата за добитникот на “Златната топка”!

Спортклуб - 12.11.2013

Угледниот британски спортски медиум Скај Спортс пред три дена ја стартуваше анекетата со прашањето “Кој играч ја заслужува Златната топка?”, а истата покажа дека голем процент од испитаниците сметаат ...

КОЈ ЈА ЗАСЛУЖУВА ЗЛАТНАТА ТОПКА? Роналдо 8 770, Меси само 840 гласа!

СуперСпорт - 12.11.2013

Најдобриот фудбалер на Реал Мадрид Кристијано Роналдо заслужува да ја добие Златната Топка, наградата за најдобар играч на светот, резултат е од анкетата „Скај Спорт“.

Златна топка – Обложувалниците го фаворизираат Рибери, навивачите Кристијано, Меси испадна од конкуренција…

Хитпортал - 12.11.2013

К ако што се ближи изборот за најдобриот фудбалер на годината и доделувањето на Златната топка, се погласни се шпекулациите и нагаѓањата во врска со тоа кој ќе го понесе ласкавото признание.

На Роналдо му се заканува дебакл во изборот за златната топка

СуперСпорт - 12.11.2013

Кристијано Роналдо во последните четири години три пати завршуваше зад Лионел Меси за наградата „Ballon d’Or.” Во изборот што следи без оглед што можеби го игра најдобриот фудбал му “насмевнува” дури ...

Диего Симеоне: Меси заслужува да ја освои Златната топка

Локално - 12.11.2013

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне изјави дека Лионел Меси заслужува да ја освои Златната топка. “Меси заслужува да ја овои Златната топка. Тој е уникатен фудбалер и други како него нема”, ...

Тиаго Силва: Ибра ја заслужува “Златната топка”

Локално - 11.11.2013

Дефанзивецот на ПСЖ, Тиаго Силва изјави дека неговиот соиграч Златан Ибрахимовиќ заслужува да ја освои “Златната топка”. Бразилскиот репрезентативец, кој играше со Ибра и во Милан, е убеден дека ...

Роналдо: Златната топка не зависи од мене

Курир - 11.11.2013

Фудбалерот на Реал Мадрид Кристијано Роналдо изјави дека не сака да зборува за наградата за која конкурира Златната топка. Португалскиот фудбалски интернационалец од редовите на шпанскиот вицешампион ...