TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дурeнт ги скроти „биковите“

Оn.net - 09.11.2012

Со одличната игра на Кевин Дурeнт во последниот период, екипата на Оклахома Сити славеше на гостувањето против Чикаго со 97:91.

Дурант ги среди „биковите“

Екипа - 09.11.2012

Оклахома сити тандер стигна до значајна победа на жешкиот терен во Чикаго откако Кевин Дурант ги презеде работите во свои раце и не дозволи неговиот тим да го претрпи третиот пораз оваа сезона во ...

Дурант ги скроти „биковите“

Утрински - 09.11.2012

Најдобриот играч на Оклахома придонесе со 24 коша за победата во Чикаго од 97:91 Како да се сопре Кевин Дурант е прашањето на кое Чикаго не успеа да најде одговор.

НБА: Гостински победи на Оклахома и ЛА Клиперс

Кајгана - 09.11.2012

Две средби се одиграа во НБА лигата, во кои победија екипите на Оклахома Сити и ЛА Клиперс. Актуелните вицешампиони, кошаркарите на Оклахома Сити Тандер, благодарение на одличната игра во последната ...

Оклахома сигурна,Клиперс ја потврди победата во Портланд (Видео)

Спортманиа - 09.11.2012

Вечерва имаше два натпревари на НБА програмата. Оклахома Сити Тандер во последните три и пол минути ја потврди победата во Чикаго.

Дурант ги среди „Биковите“

365 - 09.11.2012

Оклахома Сити Тандер стигна до значајна победа на жешкиот терен во Чикаго откако Кевин Дурант ги презеде работите во свои раце и не дозволи неговиот тим да го претрпи третиот пораз оваа сезона во ...

Дурант предводник во победата над „биковите“

Дневник - 09.11.2012

Оклахома сити тандер стигна до значајна победа на жешкиот терен во Чикаго откако Кевин Дурант ги презеде работите во свои раце и не дозволи неговиот тим да го претрпи третиот пораз оваа сезона во ...

Оклахома пресилна за Чикаго

А1 On - 09.11.2012

Оклахома Сити Тандер предводени од најдобриот поентер во минатата сезона, Кевин Дурант славеше со 97:91 на гостувањето против Чикаго Булс, додека гостинска победа 103:90 забележаа и ЛА Клиперс против ...

Ноќ на гостите во НБА

БркајРабота - 09.11.2012

Кошаркарите на Оклахома славеа на гостувањето против Чикако со резултат од 97:91. Победата на Тандерсите ја донесе Кевин Дурент.

ВИДЕА: Дурант ги среди „биковите“, Клиперси пресилни за Портланд

+инфо - 09.11.2012

Оклахома предводена од Кевин Дурант славеше со 97-91 на гостувањето против Чикаго Булс, додека гостинска победа 103-90 забележаа и ЛА Клиперс против Портланд Треилблејзерс.

Дурант ги среди „биковите“

Либертас - 09.11.2012

Оклахома предводена од Кевин Дурант славеше со 97-91 на гостувањето против Чикаго Булс, додека гостинска победа 103-90 забележаа и ЛА Клиперс против Портланд Треилблејзерс.

Гостинските екипи поуспешни во двата ноќешни натпревара од НБА лигата

МРТ - 09.11.2012

Два натпревара се одиграа ноќеска во најсилната светска клупска кошаркарска лига - НБА, во кои победи остварија гостинските екипи.

Преку Дурент Оклахома стигна до победа над Чикаго

Канал5 - 09.11.2012

Кевин Дурент беше најзаслужен за победата на Оклахома над Чикаго на гости синоќа во НБА. Ланскиот најдобар стрелец во лигата постигна 8 од 24-те поени во последните три минути од натпреварот, кој ...

„Биковите“ скротени од Оклахома

Курир - 09.11.2012

Оклахома славеше на гостувањето кај Чикаго со 97:91, а најзаслужен за победата на гостите беше Кевин Дурент кој се разигра во последната четвртина.

Оклахома ги скроти биковите

Нетпрес - 09.11.2012

Тимот на Оклахома Сити забележа значајна победа на жешкиот терен во Чикаго откако Кевин Дурант ги презеде работите во свои раце и не дозволи неговиот тим да го претрпи третиот пораз сезонава во ...

НБА: Гостински победи на Оклахома и ЛА Клиперс

Макфакс - 09.11.2012

Две средби се одиграа во НБА лигата, во нив победи забележаа екипите на Оклахома Сити и ЛА Клиперс. Актуелните вицешампиони, кошаркарите на Оклахома Сити Тандер, благодарение на одличната игра во ...

НБА: Гостинските екипи поуспешни во двата натпревара

Денешен - 09.11.2012

Два натпревара се одиграа ноќеска во најсилната светска клупска кошаркарска лига – НБА, во кои победи остварија гостинските екипи.

НБА: Убедлива Оклахома сити, прва победа на Денвер

Екипа - 07.11.2012

Денот кога САД бираше свој претседател одиграни се само три натпревари во НБА лигата, и во сите три славеа домаќините. Оклахома од самиот старт демонстрираше сила против Торинто покажувајќи дека е ...

Магијата на Орландо не помина во Чикаго

Утрински - 07.11.2012

Кошаркарите на Чикаго дојдоа до третата победа во четвртиот овосезонски настап во НБА-лигата, на домашен терен го совладаа Орландо со 99:93.

Победи за домашните во натпреварите од НБА

Дневник - 07.11.2012

На трите натпревари од најсилната светска клупска кошаркарска лига - НБА одиграни ноќеска победи остварија екипите кои играа на домашен терен.

Победи за домашните екипи во ноќешните натпревари од НБА лигата

Хитпортал - 07.11.2012

Н а трите натпревари од најсилната светска клупска кошаркарска лига – НБА одиграни ноќеска победи остварија екипите кои играа на домашен терен.

Нова победа на Тандер

ЗаЗабава - 07.11.2012

Синоќа беа одиграни три натпревари во НБА лигата, а победа на свој паркет остварија екипите на Оклахома, Чикаго и Денвер.

Чикаго стигна до третата победа во новата сезона

А1 On - 07.11.2012

На трите натпревари од најсилната светска клупска кошаркарска лига – НБА одиграни ноќеска победи остварија екипите кои играа на домашен терен.

НБА: Оклахома, Денвер и Чикаго без проблем на домашен терен

Спортски - 07.11.2012

Три натпревари се одиграа во НБА лигата, на кои победи забележаа екипите кои играа на домашен терен: Оклахома, Денвер и Чикаго.

Булси со победа, за двојно славје во Чикаго

БркајРабота - 07.11.2012

Вчера вечер, се одиграа само три натпревари, каде што сите гости го напуштија теренот порази. Тимот на Чикаго, го победи Орландо, со резултат од 99:93, каде што најзаслужен за победата беше центарот ...

Денвер со прва победа, Оклахома убедливи

365 - 07.11.2012

Денот кога САД бираше свој претседател одиграни се само три натпревари во НБА лигата, и во сите три славеа домаќините. Оклахома од самиот старт демонстрираше сила против Торонто покажувајќи дека е ...

ВИДЕА: Булси ги наострија роговите против Орландо

+инфо - 07.11.2012

Трите синоќешни пресметки во НБА поминаа во знакот на домаќините. Чикаго Булс со 99-93 славеа против Орландо Меџик, „Громовите“ од Оклахома зататнеа против Торонто со 108-88, а Денвер пред своите ...

НБА: Три домашни победи

Сител - 07.11.2012

Три средби се одиграа во текот на ноќта во најсилната светска кошаркарска НБА лига. Најубедлива беше екипата на Оклахома која славеше со 20 разлика на дуелот со Торонто.

НБА лига: Вечерва играат 26 екипи

Сител - 07.11.2012

Во НБА лигата вечерва ќе има богата прогреама бидејќи дури 26 екипи ќе се појават на теренот, а двојките се: Шарлот – Феникс, Бостон – Вашингтон, Атланта – Индијана, Мајами – Бруклин, Милвоки – ...

НБА: Три домашни победи

Либертас - 07.11.2012

На трите натпревари од најсилната светска клупска кошаркарска лига – НБА одиграни ноќеска победи остварија екипите кои играа на домашен терен.

Победи за домашните екипи во ноќешните натпревари од НБА лигата

МРТ - 07.11.2012

На трите натпревари од најсилната светска клупска кошаркарска лига - НБА одиграни ноќеска победи остварија екипите кои играа на домашен терен.

Орландо срушен во Јунајтед центарот во Чикаго

Канал5 - 07.11.2012

Во Јунајтед центарот во Чикаго Орландо го доживеа првиот пораз во новата сезона од НБА лигата. Добрата игра на Булси на стартот на последната четвртина беше клучна за конечниот триумф над Орландо од ...

Триумф на Чикаго, Оклахома и Денвер

Нетпрес - 07.11.2012

На трите одиграни натпревари синоќа во НБА лигата домаќините го собраа целиот плен. Чикаго го совлада Орландо со 99:93, откако ја доби последната четвртина со 31:23.

Видео: Чикаго во последната четвртина му го нанесе првиот пораз на Орландо

Пулс24 - 07.11.2012

Чикаго Булс доминираше во последната четвртина на мечот со Орландо, Луол Денг и Нејт Робинсон беа клучни играчи на Чикаго Булс во победата над Орландо Меџикс со резултат 99-93.

НБА: Домашни победи на Оклахома, Денвер и Чикаго

Макфакс - 07.11.2012

Три натпревари се одиграа во НБА лигата, на кои победи забележаа екипите кои играа на домашен терен: Оклахома, Денвер и Чикаго.

Победи за домашните екипи во НБА лигата

Денешен - 07.11.2012

На трите натпревари од најсилната светска клупска кошаркарска лига – НБА одиграни ноќеска победи остварија екипите кои играа на домашен терен.

Конечно победа за ЛА Лејкерс,Оклахома поразена.

Mnogoo - 05.11.2012

Предводник на тимот од Лос Анџелес беше Двајт Хауард со 28 поени и 7 скока, додека Мета Ворлд Пис додаде 18 поени, 5 скока и 4 асистенции.