TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Партиите почнаа со поднесување на пратеничките листи во ДИК

Р.С.Европа - 11.11.2016

До Државната изборна комисија до денеска до 15 часот кандидатски листи за претстојните предвремени парламентарни избори поднела само партијата ПДП. Се очекува до полноќ, кога завршува рокот, сите политички партии да достават кандидатски листи до ...

Коалицијата за промени И правда ги достави кандидатските листи до дик

ТВ21 - 11.11.2016

Коалицијата за промени и правда, која ја сочинуваат Демократски сојуз, ФРОДЕМ, ДЕМОС И МОРО-РП, до Државната изборна комисија ги достави листите за кандидати за пратеници за шест изборни единици, соопшти попладнево коалицијата.

Трет Блок ги поднесе кандидатските листи

+инфо - 11.11.2016

Трајанов ја предводи листата во единицата, Кекеновски во двојката, а Мојсовски во шестката. Коалиција за Промени и Правда - Трет Блок (Демократски сојуз, ФРОДЕМ, ДЕМОС И МОРО-РП), до Државната изборна комисија, ги достави листите за кандидати за ...

Коалиција за Промени и Правда – Трет Блок: Кандидатските листи за пратеници доставени до ДИК

А1 On - 11.11.2016

Коалиција за Промени и Правда – Трет Блок (ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ, ФРОДЕМ, ДЕМОС И МОРО-РП), до Државната изборна комисија, ги достави листите за кандидати за пратеници за 6-те изборни единици .

Коалицијата за промени и правда ги достави кандидатските листи до ДИК

Сител - 11.11.2016

Коалицијата за промени и правда, која ја сочинуваат Демократски сојуз, ФРОДЕМ, ДЕМОС И МОРО-РП, до Државната изборна комисија ги достави листите за кандидати за пратеници за шест изборни единици, соопшти попладнево коалицијата.

Партиите почнаа со доставување на кандидатските листи до ДИК

Телеграф - 11.11.2016

Се очекува до полноќ, кога завршува рокот, сите политички партии да достават кандидатски листи До Државната изборна комисија денеска до 15 кандидатски листи за претстојните предвремени парламентарни избори ги поднеле партијата ПДП и Коалицијата за ...

И коалицијата за промени и правда, трет блок достави кандидатски листи за пратеници до ДИК

Локално - 11.11.2016

Коалиција за Промени и Правда – Трет Блок (ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ, ФРОДЕМ, ДЕМОС И МОРО-РП), до Државната изборна комисија, ги достави листите за кандидати за пратеници за 6-те изборни единици .

Коалиција за Промени и Правда ги достави кандидатските листи до ДИК

Макфакс - 11.11.2016

Коалиција за Промени и Правда – Трет Блок (ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ, ФРОДЕМ, ДЕМОС И МОРО-РП), до Државната изборна комисија во петок ги достави листите за кандидати за пратеници за 6-те изборни единици.

Само ПДП и Коалицијата за промени и правда досега ги доставиле пратеничките листи до ДИК

Мета - 11.11.2016

Партијата за демократски просперитет (ПДП) и Коалицијата за промени и правда, која ја сочинуваат Демократски сојуз, ФРОДЕМ, ДЕМОС И МОРО-РП денеска до Државната изборна комисија ги доставија листата на кандидати за пратеници во шесте изборни единици ...

Коалицијата за промени и правда ги достави кандидатските листи до ДИК

еМагазин - 11.11.2016

Коалицијата за промени и правда, која ја сочинуваат Демократски сојуз, ФРОДЕМ, ДЕМОС И МОРО-РП, до Државната изборна комисија ги достави листите за кандидати за пратеници за шест изборни единици, соопшти коалицијата.

Само ПДП и Коалицијата за промени и правда досега доставија пратеничките листи до ДИК

Либертас - 11.11.2016

Партијата за демократски просперитет (ПДП) и Коалицијата за промени и правда, која ја сочинуваат Демократски сојуз, ФРОДЕМ, ДЕМОС И МОРО-РП денеска до Државната изборна комисија ги доставија листата на кандидати за пратеници во шесте изборни единици ...

Павле Трајанов во единица, Слободан Богоевски во четворка

Телма - 10.11.2016

Коалицијата за промени и правда ги соопшти кандидатските листи. Лидерот на Демократски сојуз, Павле Трајнов ќе предводи во единица, во двојка носител е Јове Кекеновски со ФРОДЕМ. Весна Стојменчовска е носител во третата, а изненадувањето на ...

Павле Трајанов носител на ИЕ1 на Коалицијата за промени и правда

Нова ТВ - 10.11.2016

Денес беа избрани носителите на Изборни единици (ИЕ) на Коалицијата за промени и правда предводена од Демократскиот сојуз (ДС) со ФРОДЕМ, ДЕМОС, МОРО – Работничка партија. Носители се Павле Трајанов, лидерот на ДС во првата ИЕ, лидерот на ФРОДЕМ ...

Коалицијата за промени и правда ги објави носителите на листи за изборите

МКД - 10.11.2016

Коалицијата за промени и правда предводена од Демократскиот Сојуз, ФРОДЕМ, ДЕМОС и Работничката партија-МОРО денеска ги презентираа кандидатите и носителите на листи за престојните избори.

Коалиција за промени и правда: Трајанов, Кекеновски, Богоевски... носители на листите

МКД - 10.11.2016

Павле Трајанов во единицата, Јове Кекеновски во втората изборна единица, во ИЕ 3 носител на коалициската листа ќе биде м-р Весна Стоименовска, во четворката ќе биде Слободан Богоевски, Александар Делов во петката и Бранко Мајсторовски во шестката.

КПП: Павле Трајанов во „кецот“, екс разузнавачот Богоевски во „четворката“

+инфо - 10.11.2016

Слоганот е Коалицијата е „Не се плашете режимот паѓа“. Коалицијата за промени и правда на Демократскиот сојуз, ФРОДЕМ, МОРО Работничката партија и ДЕМОС на конвенцијата која се одржа попладнево, ја објави кандидатската листа за пратеници.

Слободан Богоевски носител на листа на Коалицијата за промени и правда

Фокус - 10.11.2016

Коалицијата за промени и правда на Демократскиот сојуз, ФРОДЕМ, Работничката партија- МОРО и ДЕМОС попладнево ја објави кандидатската листа за пратеници. Носител на првата изборна единица е лидерот на ДС Павле Трајанов, лидерот на ФРОДЕМ Јове ...

Кандидатска листа на Коалицијата за промени и правда: Трајанов, Кекеновски, Слободан Богоевски

А1 On - 10.11.2016

Коалицијата за промени и правда на Демократскиот сојуз, ФРОДЕМ, МОРО Работничката партија и ДЕМОС ја покажа кандидатската листа за пратеници на коалицијата. Ноистел во изборната единица 1 ќе биде лидерот на ДС, Павле Трајанов, во двојка ќе биде Јове ...

Трајанов во 1, Кекеновски во 2, Богоевски во 4 – објавена кандидатската листа на Коалицијата за промени и правда

Точка - 10.11.2016

Коалицијата за промени и правда на Демократскиот сојуз, ФРОДЕМ, МОРО Работничката партија и ДЕМОС на конвенцијата наречена „Не грижете се, режимот паѓа“, во четврток вечер ја објави кандидатската листа за пратеници.

Коалицијата за промени и правда ја објави кандидатската листа за пратеници

Канал5 - 10.11.2016

Коалицијата за промени и правда на Демократскиот сојуз, ФРОДЕМ, МОРО Работничката партија и ДЕМОС на денешната конвенција ја објави кандидатската листа за пратеници. Носител во изборната единица 1 ќе биде лидерот на Демократскиот сојуз, Павле ...

Коалицијата за промени и правда денеска ќе ги објави кандидатските листи

Точка - 10.11.2016

Опозициската Коалицијата за промени и правда, којашто ја сочинуваат партијата Демократски сојуз, движењето ФРОДЕМ, Демос и МОРО-РП, во средата во 17 часот ќе ја одржи својата конвенција на којашто ќе бидат промовирани носителите на листи и ...

Павле Трајанов и Слободан Богоевски носители на листи на „Коалицијата за промени и правда “

Локално - 10.11.2016

Денеска Коалицијата за промени и правда предводена од Демократскиот сојуз каде се уште , ФРОДЕМ, ДЕМОС, МОРО- Работничка партија, во 17 часот ќе одржи конвенција на која ќе бидат презентирани кандидатите и носителите на листи, на овој трет политички ...

(ВИДЕО) Бoгоевски и Трајанов ветија дека за 1 година нема да има мафија во власта

Локално - 10.11.2016

Коалицијата за промени и правда ги презентираше носителите на избирачките листи, први тркачи ќе бидат Павле Трајанов-лидерот на ДС во првата Изборна единица, а лидерот на ФРОДЕМ- Јове Кекеновски во втората ИЕ.

Трајанов во 1, Кекеновски во 2, Богоевски во 4 – објавена кандидатската листа на Коалицијата за промени и правда

Макфакс - 10.11.2016

Коалицијата за промени и правда на Демократскиот сојуз, ФРОДЕМ, МОРО Работничката партија и ДЕМОС на конвенцијата наречена „Не грижете се, режимот паѓа“, во четврток вечер ја објави кандидатската листа за пратеници.

Кандидатска листа на Коалицијата за промени и правда: Трајанов, Кекеновски, Богоевски

Репортер - 10.11.2016

Коалицијата за промени и правда на Демократскиот сојуз, ФРОДЕМ, МОРО Работничката партија и ДЕМОС на конвенцијата наречена „Не грижете се, режимот паѓа“ ја објави кандидатската листа за пратеници.

Коалицијата за Промени и Правда со порака до власта: Ние ќе бидеме вашиот мрак!

Макфакс - 10.11.2016

За една година ќе расчистиме со мафијата која ја изеде државата и ќе ги вратиме парите на народот, беше порачано од конвенцијата на Коалицијата за Промени и Правда, на која беа објавени носителите на кандидатските листи.

Слободан Богоевски носител на листа во 4-ка

Репортер - 10.11.2016

Екс разузнавачот Слободан Богоевски е еден од носителите на кандидатски листи на Коалицијата за промени и правда. Носител на првата изборна единица е лидерот на ДС, Павле Трајанов, носител во „двојка“ е лидерот на ФРОДЕМ, Јове Кекеновски, во третата ...

Слободан Богоевски носител на листа на Коалицијата за промени и правда

Позитив.мк - 10.11.2016

Коалицијата за промени и правда на Демократскиот сојуз, ФРОДЕМ, Работничката партија- МОРО и ДЕМОС попладнево ја објави кандидатската листа за пратеници. Носител на првата изборна единица е лидерот на ДС Павле Трајанов, лидерот на ФРОДЕМ Јове ...

Поранешниот затвореник Слободан Богоевски носител на листа за Коалицијата за промени и правда

Република - 10.11.2016

Коалицијата за промени и правда на Демократскиот сојуз, ФРОДЕМ, МОРО Работничката партија и ДЕМОС на конвенцијата наречена „Не грижете се, режимот паѓа“ ја објави кандидатската листа за пратеници.

Коалицијата за промени и правда денеска ќе ги објави кандидатските листи

Макфакс - 10.11.2016

Опозициската Коалицијата за промени и правда, којашто ја сочинуваат партијата Демократски сојуз, движењето ФРОДЕМ, Демос и МОРО-РП, во средата во 17 часот ќе ја одржи својата конвенција на којашто ќе бидат промовирани носителите на листи и ...

Коалицијата за промени и правда го пушти Слободан Богоевски да „трча“ на избори

Стандард - 10.11.2016

Коалицијата за промени и правда, во чиј склоп влегуваат ДС, ФРОДЕМ, МОРО Работничката партија и ДЕМОС на својата конвенција ги објави кандидатските листи за пратеници. Носител во изборната единица 1 ќе биде лидерот на ДС, Павле Трајанов, во втората ...

Разузнавачот Богоевски носител на Коалицијата за промени и правда

Фактор - 10.11.2016

Коалицијата за промени и правда составена од Демократскиот сојуз, ФРОДЕМ, МОРО Работничката партија и ДЕМОС на конвенцијата наречена „Не грижете се, режимот паѓа“ ја објави кандидатската листа за пратеници, на која најголемо изненадување е ...

Трајанов, Богоевски и Кекеновски, носители на листи на Коалицијата за промени и правда

Мета - 10.11.2016

Коалицијата за промени и правда на Демократскиот сојуз, ФРОДЕМ, ДЕМОС и МОРО Работничка партија, вечерва на конвенција во Скопје, под мотото „Не грижете се, режимот паѓа“, ги објави носителите на кандидатските листи за пратеници за претстојните ...

И Слободан Богоевски на пратеничките листи на „Коалицијата за промени и правда“

еМагазин - 10.11.2016

„Коалицијата за промени и правда“, составена од Демократскиот сојуз (ДС), ФРОДЕМ, ДЕМОС и МОРО – Работничка партија денеска ги презентираше кандидатските листи за пратеници за престојните избори на 11. декември.

Слободан Богоевски носител на листа во 4-ка на Коалицијата за промени и правда

Либертас - 10.11.2016

Ексразузнавачот Слободан Богоевски е еден од носителите на кандидатски листи на Коалицијата за промени и правда. Носител на првата изборна единица е лидерот на ДС, Павле Трајанов, носител во „двојка“ е лидерот на ФРОДЕМ, Јове Кекеновски, во третата ...