TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ бара Мирослав Шиповиќ да се брани од слобода

24 Вести - 14.11.2013

СДСМ бара Мирослав Шиповиќ да се брани од слобода, затоа што тој ниту имал намера да бега ниту ќе бега, а својата невиност ќе ја докаже пред македонските судови, изјави денеска портпаролот на ...

Преписка СДСМ-МВР за екстрадицијата на Шиповиќ

24 Вести - 14.11.2013

Зошто МВР сеуште нема испратено свој претставник во Австрија за да го преземе Мирослав Шиповиќ и да го врати во Македонија, прашаа денеска од опозициската СДСМ.

Шилегов: Зошто МВР не го враќа Шиповиќ во Македонија да се брани од слобода

Нова ТВ - 14.11.2013

Шиповиќ ниту имал намера да бега ниту планира да бега, а својата невиност ќе ја докаже пред македонските судови, нагласи денеска портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов.

СДСМ бара Шиповиќ да се брани од слобода

Телма - 14.11.2013

СДСМ бара Мирослав Шиповиќ да се брани од слобода, затоа што тој ниту имал намера да бега ниту ќе бега, а својата невиност ќе ја докаже пред македонските судови, изјави денеска портпаролот на ...

(ВИДЕО) СДСМ бара Мирослав Шиповиќ да се брани од слобода

А1 On - 14.11.2013

СДСМ бара Мирослав Шиповиќ да се брани од слобода, затоа што тој ниту имал намера да бега ниту ќе бега, а својата невиност ќе ја докаже пред македонските судови, изјави денеска портпаролот на ...

СДСМ: МВР го заборави Шиповиќ во Виена

Н.Македонија - 14.11.2013

СДСМ бара Мирослав Шиповиќ да се брани од слобода, затоа што тој ниту имал намера да бега ниту ќе бега, а својата невиност ќе ја докаже пред македонските судови, изјави денеска портпаролот на ...

Слобода за Шиповиќ, за слободен Центар

А1 On - 14.11.2013

Непосредно пред почетокот на седницата на Советот на Општина Центар, младите социјалдемократи од Центар, поставија платно на кое пишува „Слобода за Шиповиќ, за слободен Центар“.

ВИДЕО Шилегов: Зошто МВР не праќа претставник да го преземе Шиповиќ?

+инфо - 14.11.2013

Портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, денеска праша зошто Министерството за внатрешни работи уште не праќа свој претставник да го преземе Мирослав Шиповиќ иако екстрадицијата е одобрена на негово лично ...

(ВИДЕО)СДСМ:Зошто се чека со екстрадицијата на Шиповиќ?

Локално - 14.11.2013

Екстрадицијата на Мирослав Шиповиќ е одобрена на 6 ноември 2013 година. Веста за екстрадацијата досега во медиумите беше проследена со дезинформации и полу-вистини.

(ВИДЕО) СДСМ: Зошто се чека екстрадицијата на Шиповиќ?

Либертас - 14.11.2013

Изјава на Петре Шилегов, портпарол на СДСМ: Екстрадицијата на Мирослав Шиповиќ е одобрена на 6 ноември 2013 година. Веста за екстрадацијата досега во медиумите беше проследена со дезинформации и ...

СДММ: Слобода за Шиповиќ за слободен Центар

Либертас - 14.11.2013

Непосредно пред почетокот на седницата на Советот на Општина Центар, младите социјалдемократи Центар, поставија платно на кое пишува „Слобода за Шиповиќ, за слободен Центар.

(ВИДЕО) Шилегов: Зошто се чека со екстрадицијата на Шиповиќ?

Бриф - 14.11.2013

Сакаме да прашаме зошто МВР се уште не праќа свој претставник за да го преземе Мирослав Шиповиќ и да го врати во Македонија, рече на денешната прес конференција портпаролот на СДСМ Петре Шилегов.

СДСМ бара Мирослав Шиповиќ да се брани од слобода

Телеграф - 14.11.2013

Од партијата наведува дека екстрадицијата на Шиповиќ е одобрена на негово лично барање искажано пред австрискиот суд, иако, посочи, тој можел да бара заштита од тој суд СДСМ бара Мирослав Шиповиќ да ...

Шилегов: Зошто МВР се' уште не праќа свој претставник за да го преземе Шиповиќ?

Sky - 14.11.2013

- Екстрадицијата на Мирослав Шиповиќ е одобрена на 6-ти ноември 2013 година. Веста за екстрадицијата досега во медиумите беше проследена со дезинформации и полу-вистини , рече на денешната ...

Шилегов: Зошто Шиповиќ се’ уште не е екстрадиран во Македонија.

Нетпрес - 14.11.2013

Зошто Министерството се уште не праќа свој преставник за да го превземе Шиповиќ и да го врати во Македонија, прашува портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов.

СДСМ прашува зошто се чека со екстрадицијата на Шиповиќ (видео)

Република - 14.11.2013

Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов вели дека екстрадицијата на Мирослав Шиповиќ е одобрена на 6 ноември, а дека во медиумите била проследена со дезинформации и полу-вистини.

СДСМ: Зошто МВР сé уште не го екстрадира Шиповиќ?

Макфакс - 14.11.2013

Документот за екстрадиција на претседателот на Советот на општина Центар, Мирослав Шиповиќ е потпишан на 4-ти ноември, зошто МВР сé уште не праќа свој претставник за да го преземе Шиповиќ и да го ...

Опшина Центар во ќорсокак поради Шиповиќ

Р.С.Европа - 12.11.2013

Крајниот епилог е доколку Советот е блокиран, нефункционира, да се распишат нови предвремени избори само за членови на Советот на Општина Центар, вели поранешниот потпретседател на ЗЕЛС, Аце Коцевски.

Мирослав Шиповиќ нема да се жали на одлуката за екстрадиција

Утрински - 12.11.2013

Според адвокатот Стерјо Зиков, тој сакал што поскоро да се врати во земјава за да ја докаже својата невиност „Не постојат никакви правни пречки за екстрадирање на претседавачот на Советот на Општина ...

Австрија одобри екстрадиција на Шиповиќ

Н.Македонија - 12.11.2013

Мирослав Шиповиќ, претседателот на Советот на скопската општина Центар, осомничен за финансиски малверзации во фирмата „Машинопромет“, ќе биде екстрадиран од Австрија во Македонија, потврдуваат од ...

МВР е подготвено за екстрадицијата на Шиповиќ и Божиновски

Алфа - 12.11.2013

Минитерството за внатрешни работи е подготвено практично да ја спроведе екстрадицијата на Мирослав Шиповиќ и Зоран Божиновски. Оттаму велат дека најголемиот дел од процедура за екстрадиција треба да ...

Расплет на аферата „Машинопромет“

МРТ - 12.11.2013

Виена ќе го испорача Шиповиќ Австрискиот министер за правда ја одобрил екстрадицијата за првоосомничениот во аферата „Машинопромет”, претседателот на советот на општина Центар, Мирослав Шиповиќ, ...

Австрија чека на Македонија да го екстрадира Шиповиќ

Локално - 12.11.2013

Австриските власти ја одобриле екстрадицијата на претседавачот со општина Центар , Мирослав Шиповиќ, и според австриското федерално министерство за правда, уште минатата недела ги известиле ...

Австрија одобри екстрадиција на Шиповиќ

Кирилица - 12.11.2013

Австриските власти го одбриле барањето за екстрадиција на претседателот на Советот на Општина Центар Мирослав Шиповиќ, кој е првоосомничен во случајот за финансиски криминал во фирмата „Машинопромет“.

Екстрадицијата на Шиповиќ одобрена од виенските власти

Таратур - 12.11.2013

Виенските власти ја одобрија есктрадицијата на претседателот на Советот на општина Центар, Мирослав Шиповиќ, потврдуваат од Министерството за правда. Документот со којшто се одобрува екстрадиција до ...

Советниците од СДСМ во Струга денеска ја напуштија седницата на Советот

Охрид Прес - 12.11.2013

Советниците на СДСМ во Советот на Општина Струга во знак на солидарност со претседавачот на Општина Центар Мирослав Шиповиќ, не присуствуваа на денешната седница.

Советниците од СДСМ во Струга денеска ја напуштија седницата на Советот

Спектра ТВ - 12.11.2013

Советниците на СДСМ во Советот на Општина Струга во знак на солидарност со претседавачот на Општина Центар Мирослав Шиповиќ, не присуствуваа на денешната седница.

Шиповиќ ќе биде испорачан во Македонија

Deutsche Welle - 11.11.2013

Австрија ја одобрила екстрадицијата на претседателот на Советот на општина Центар, Мирослав Шиповиќ. Агенцијата Макфакс јавува дека документот со којшто се одобрува екстрадиција во Скопје пристигнал ...

Ексклузивно: Одобрена екстрадицијата за Шиповиќ

24 Вести - 11.11.2013

Мирослав Шиповиќ ќе биде екстрадиран во Македонија - дознава 24 Вести. Виенските власти го одобриле барањето на македонското министерство за правда за испорачување на Шиповиќ во Македонија.

Одобрена е екстрадицијата на Шиповиќ – потврди австриското министерство за правда

24 Вести - 11.11.2013

Виенските власти ја одобрија екстрадицијата на Мирослав Шиповиќ – за 24 Вести потврдуваат од австриското федерално министерство за правда. Велат дека уште минатата недела го известиле македонското ...

Жерновски бара Шиповиќ да се брани од слобода

24 Вести - 11.11.2013

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски ги повикува надлежните органи да му дозволат на Шиповиќ да се брани од слобода. Паралено, општината прави стартегија како да продолжи со нормална ...

Мирослав Шиповиќ ќе биде екстрадиран во Македонија

Нова ТВ - 11.11.2013

Мирослав Шиповиќ ќе биде екстрадиран во Македонија - дознава 24 Вести. Виенските власти го одобриле барањето на македонското министерство за правда за испорачување на Шиповиќ во Македонија.

Австрија одобри екстрадиција на Шиповиќ

Р.С.Европа - 11.11.2013

Претседавач на Советот на општина Центар, Мирослав Шиповиќ ќе биде екстрадиран од Австрија во Македонија. Тој беше уапсен на виенскиот аеродром по распишана меѓународна потерница, откако беше ...

Жерновски: ВМРО-ДПМНЕ да ни се придружи- Шиповиќ да се брани од слобода

Нова ТВ - 11.11.2013

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски на барање на новинарите го кажа својот став за информацијата дека македонските власти ја добиле веста дека Австрија ја одобри екстрадицијата на ...

Мирослав Шиповиќ ќе биде екстрадиран во Македонија

Вест - 11.11.2013

Виенските власти го одобриле барањето на Македонското министерство за правда за испорачување на Мирослав Шиповиќ во Македонија, кој е првоосомничен за криминалното работење во "Машинопромет".

Австрија ќе го екстрадира Шиповиќ

МКД - 11.11.2013

Австриските судски органи позитивно одговориле на барањето на Министерството за правда на Македонија за екстрадиција на Мирослав Шиповиќ, осомничен за финансиски малверзации во компанијата ...

Одобрена екстрадиција на Мирослав Шиповиќ

Телма - 11.11.2013

Судот во Виена одобри екстрадиција на претседателот на Советот во општина Центар, Мирослав Шиповиќ, на тој начин одговарајќи позитивно на барањето на Македонија.

Виена ја одобри екстрадицијата на Шиповиќ

Утрински - 11.11.2013

Потврдата од Австрија пристигнала уште во петокот. Претседавачот на Советот на Општина Центар во најкус период ќе биде донесен во земјава Австриските власти го одобрија барањето за екстрадиција на ...

Виенските власти ја одобрија екстрадицијата на Шиповиќ

Кајгана - 11.11.2013

Виенските власти ја одобрија екстрадицијата на претседателот на Советот на општина Центар, Мирослав Шиповиќ, потврдуваат од Министерството за правда. Документот со којшто се одобрува екстрадиција до ...

Австрија ја одобри екстрадицијата на Шиповиќ

А1 On - 11.11.2013

Виенските власти ја одобрија есктрадицијата на претседателот на Советот на општина Центар, Мирослав Шиповиќ, пренесе Макфакс. Документот со којшто се одобрува екстрадиција до Министерството ...

Австрија одобри екстрадиција на Шиповиќ

Алфа - 11.11.2013

Австриските власти го одбриле барањето за екстрадиција на претседателот на Советот на Општина Центар Мирослав Шиповиќ, кој е првоосомничен во случајот за финансиски криминал во фирмата „Машинопромет“.

Австрија одобри екстрадиција на Шиповиќ

Идивиди - 11.11.2013

Скопје, 11 ноември 2013 (МИА) - Австриските власти го одобриле барањето за екстрадиција на претседателот на Советот на Општина Центар Мирослав Шиповиќ, кој е првоосомничен во случајот за финансиски ...

Австриските власти ја одобрија екстрадицијата на Шиповиќ

Алфа - 11.11.2013

Мрирослав Шиповиќ ќе биде естрадиран во земјава. Австриските власти позитивно одговорија на барањето на министерството за правада за екстрадицијата на провоосомничениот во аферата со “Машиниопромет”.

(ВИДЕО) Жерновски: ВМРО-ДПМНЕ да не поддржи во барањето Шиповиќ да се брани од слобода

А1 On - 11.11.2013

За градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски, со пролонгирање на соочувањето на Шиповиќ со македонските судски власти, Македонија е предмет на потсмев во австриските медиуми.

Шиповиќ ќе биде екстрадиран во Македонија

Алсат-М - 11.11.2013

Претседател на Советот на општината Центар, Мирослав Шиповиќ ќе биде екстрадиран во Македонија. Австрија го добила барањето за екстрадиција, а тоа го потврдуваат и од нашето Министерство за правда.

СДСМ и ВМРО-ДМПНЕ не се за нови избори во Центар

Дневник - 11.11.2013

Лепа Ѓоргиевска Предлогот на градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски, опозицијата да размисли за избор на нови советници во општината со која раководи, за коалицискиот партнер од Сојузот за ...

Виена ја одобри екстрадицијата на Мирослав Шиповиќ

+инфо - 11.11.2013

Судот во Виена одговорил позитивно на македонското Министерство за правда на барањето за екстрадиција на претседателот на Советот во општина Центар, Мирослав Шиповиќ, кој е осомничен за финансиски ...

Жерновски: ВМРО-ДПМНЕ да ни се придружи во барањето Шиповиќ да се брани од слобода

+инфо - 11.11.2013

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски на барање на новинарите го кажа својот став за информацијата дека македонските власти ја добиле веста дека Австрија ја одобри екстрадицијата на ...

Одобрена екстрадицијата на Шиповиќ од Виена, австриските сега чекаат на македонските власти

Фактор - 11.11.2013

Австриските власти ја одобриле екстрадицијата на претседавачот со општина Центар , Мирослав Шиповиќ. Како што потврдуваат од австриското федерално министерство за правда, уште минатата недела ги ...

Шиповиќ ќе биде екстрадиран во Македонија

Локално - 11.11.2013

Мирослав Шиповиќ ќе биде екстрадиран во Македонија . Виенските власти го одобриле барањето на македонското министерство за правда за испорачување на Шиповиќ во Македонија, Мирослав Шиповиќ ќе биде ...

Шиповиќ доаѓа, одобрена екстрадицијата!

Сител - 11.11.2013

Мирослав Шиповиќ, обвинет за криминал во компанијата Машионопромет, ќе биде екстрадиран во Македонија по апсењето на аеродромот во Виена. Австриските власти го одобриле барањето на македонското ...

Австрија ја одобри екстрадицијата за Шиповиќ

Вечер - 11.11.2013

Првоосомничениот во случајот "Машино промет", Мирослав Шиповиќ ќе биде екстрадиран во Македонија. Од македонското Министерство за правда потврдуваат дека австриските власти минатата недела го ...

Одобрена екстрадицијата на Шиповиќ

Канал5 - 11.11.2013

Австриското министерство за правда ја одобрило екстрадицијата за претседавачот на Советот во општина Центар, Мирослав Шиповиќ, потврдија од македонското Министерство за правда кое денеска ја добило ...

Австрија ја одобрила екстрадицијата на Шиповиќ

Либертас - 11.11.2013

Австрија ја одобрила екстрадицијата на претседателот на Советот на општина Центар, Мирослав Шиповиќ. Агенцијата Макфакс јавува дека документот со којшто се одобрува екстрадиција во Скопје пристигнал ...

Шиповиќ ќе биде екстрадиран во Македонија, се бара екстрадиција и на Зоран Божиновски

Сител - 11.11.2013

Австриските власт ја одобрија екстрадицијата за претседателот на советот на општина Центар, Мирослав Шиповиќ. Од минситерството за правда за Сител потврдија дека во петокот, доцна попладне до нив ...

(ВИДЕО) Жерновски: ВМРО-ДПМНЕ да ни се придружи во барањето Шиповиќ да се брани од слобода

Либертас - 11.11.2013

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски на барање на новинарите го кажа својот став за информацијата дека македонските власти ја добиле веста дека Австрија ја одобри екстрадицијата на ...

Жерновски ги повика ВМРО-ДПМНЕ да ги поддржат во барањето Шиповиќ да се брани од слобода

Локално - 11.11.2013

По одобрената екстрадиција од Австрија за претседателот на Советот Мирослав Шиповиќ,градоначланикот на општина Центар- Жерновски, изјави дека е преседан во земја на Европската унија човек да биде ...

Шиповиќ ќе биде екстрадиран во Македонија

Вечер - 11.11.2013

Останува двете министерства да го договорат датумот кога тој ќе биде донесен во државата Австриските власти позитивно одговориле на барањето за екстрадиција на Мирослав Шиповиќ, првоосомничен во ...

Властите од Виена одобриле екстрадиција за Шиповиќ

Телеграф - 11.11.2013

До Министерството за правда пристигнал документот со кој се одобрува екстрадиција за претседателот на Советот на Општина Центар Виенските власти го потпишале барањето за екстрадиција на претседателот ...

Виенските власти ја одобрија екстрадицијата на Шиповиќ

Тера - 11.11.2013

Виенските власти ја одобрија есктрадицијата на претседателот на Советот на општина Центар, Мирослав Шиповиќ, потврдуваат од Министерството за правда. Документот со којшто се одобрува екстрадиција до ...

Ексклузивно: Одобрена екстрадицијата за Шиповиќ!

Sky - 11.11.2013

Мирослав Шиповиќ ќе биде екстрадиран во Македонија - дознава 24 Вести . Виенските власти го одобриле барањето на македонското министерство за правда за испорачување на Шиповиќ во Македонија.

Шиповиќ ќе биде екстрадиран во Македонија

Press24 - 11.11.2013

Мирослав Шиповиќ ќе биде екстрадиран во Македонија. Како што пренесува 24 Вести , виенските власти го одобриле барањето за испорачување на Шиповиќ во Македонија, доставено од македонското ...

Виенските власти ја одобрија екстрадицијата на Шиповиќ

Хајд Парк - 11.11.2013

Виенските власти ја одобрија есктрадицијата на претседателот на Советот на општина Центар, Мирослав Шиповиќ, потврдуваат од Министерството за правда. Документот со којшто се одобрува екстрадиција до ...

Австрија ја одобри екстрадицијата за Шиповиќ

Курир - 11.11.2013

Првоосомничениот во случајот „Машино промет“, Мирослав Шиповиќ ќе биде екстрадиран во Македонија. Од македонското Министерство за правда потврдуваат дека австриските власти минатата недела го ...

Одобрена екстрадицијата за Мирослав Шиповиќ

Република - 11.11.2013

Мирослав Шиповиќ, претседателот на Советот на Општина Центар, ќе биде екстрадиран во Македонија, потврдуваат од одделението за односи со јавноста на Министерството за правда.

Австрија одобри екстрадиција на Шиповиќ

еВести - 11.11.2013

Австриските власти го одобриле барањето за есктрадицијата на претседателот на Советот на општина Центар Мирослав Шиповиќ кој е првоосомничен за финансиски криминал во Машинопромет.

Виена ја одобри екстрадицијата на Шиповиќ

Орбис - 11.11.2013

Австриските власти го одобрија барањето за екстрадиција на претседателот на Советот на Општина Центар Мирослав Шиповиќ, кој веќе неколку седмици е во екстрадициски притвор во Виена.

Жерновски: ВМРО – ДПМНЕ да го поддржи нашето барање Шиповиќ да се брани од слобода

Portal - 11.11.2013

Доколку ВМРО - ДПМНЕ е конструктивна, нека го поддржат нашето барање - претседавачот на Советот на Центар Мирослав Шиповиќ да се брани од слобода, порача во понеделник градоначалникот на Општина ...

Празни муабети на Жерновски: И СДСМ му кажа да си ја тера работата

Press24 - 11.11.2013

И СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ му кажаа на Жерновски дека не е време за нови избори за советници во општина Центар, иако градоначлникот во интервју за Радио Слободна Европа рече дека тоа е излез од ситуацијата ...

Виенските власти ја одобрија екстрадицијата на Шиповиќ

Макфакс - 11.11.2013

Виенските власти ја одобрија есктрадицијата на претседателот на Советот на општина Центар, Мирослав Шиповиќ, потврдуваат од Министерството за правда. Документот со којшто се одобрува екстрадиција до ...

Жерновски: ВМРО – ДПМНЕ да го поддржи нашето барање Шиповиќ да се брани од слобода

Макфакс - 11.11.2013

Доколку ВМРО - ДПМНЕ е конструктивна, нека го поддржат нашето барање - претседавачот на Советот на Центар Мирослав Шиповиќ да се брани од слобода, порача во понеделник градоначалникот на Општина ...

Австрија одобри екстрадиција на Шиповиќ

Inpress - 11.11.2013

Скопје, 11. ноември 2013 (ИНПРЕС) Австриските власти го одбриле барањето за екстрадиција на претседателот на Советот на Општина Центар Мирослав Шиповиќ, кој е првоосомничен во случајот за финансиски ...

Шиповиќ ќе биде ектстрадиран во Македонија

Денешен - 11.11.2013

Првоосомничениот во случајот „Машино промет“, Мирослав Шиповиќ ќе биде екстрадиран во Македонија. Од македонското Министерство за правда потврдуваат дека австриските власти минатата недела го ...

Одобрена екстрадицијата за Шиповиќ

Falanga - 11.11.2013

Виенските власти го одобриле барањето на македонското министерство за правда. Мирослав Шиповиќ ќе биде екстрадиран во Македонија, објавува 24 Вести. Според информации на телевизијата, виенските ...

Виенските власти го одобрија барањето за екстрадиција на Шиповиќ

Maxim - 11.11.2013

Мирослав Шиповиќ ќе биде екстрадиран во Македонија. Информацијата дека виенските власти го одобриле барањето за испорачување на Шиповиќ во Македонија, за Пресс24, ја потврдија од Министерството за ...

И СДСМ го откачи Жерновски за изборот на нови советници

Maxim - 11.11.2013

И СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ му кажаа на Жерновски дека не е време за нови избори за советници во општина Центар, иако градоначлникот во интервју за Радио Слободна Европа рече дека тоа е излез од ситуацијата ...