TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убиецот му се заканил на сведок дека ќе го снајде судбината на Нешковски

Дневник - 10.11.2011

Судот му предложи на обвинетиот Игор Спасов да ја избричи брадата за да го има истиот лик како што го имал кога се случило убиството за да не ги збуни сведоците Еден од сведоците на судењето за ...

Ќе одговараат ли и други за убиството на Нешковски?

Н.Македонија - 10.11.2011

Обвинителството треба да каже како ќе го толкува исказот на полицаецот-сведок што даде различен исказ од оној даден пред истражниот судија и дали има основа да поднесе уште едно обвинение за смртта ...

Бегај мали и тебе ке те снајде истото-уште еден сведок посведочи како починал Мартин Нешковски

24 Вести - 09.11.2011

Уште еден сведок видел специјалецот Спасов како го тепа Мартин Нешковски на скопскиот плоштад. Сведочеа еден од полицајците што го забележал настанот,еден граѓанин што го набљудувал баскер фест,и ...

Нови сведоштва во случајот Мартин Нешковски: Бегај, и тебе да не те снајде истото

Вест - 09.11.2011

Полицискиот службеник Зоран Јакимовски, кој ноќта на 5 јуни со усна наредба бил службено ангажиран на должност на плоштадот Македонија, и уште двајца очевидци, во Основниот суд во Скопје сведочеа за ...

Мартин Нешкоски киднапиран

Утрински - 09.11.2011

Соња Крамарска Судењето за убиството на младиот Мартин Нешкоски ги има сите изгледи да се претвори во фарса. Или подобро кажано во сапунска опера.

„Бегај, мали, да не те снајде и тебе истото!“

Утрински - 09.11.2011

Очевидец пред судот кажа дека разговарал со насилникот кој го тепал Мартин Нешкоски, но не беше сигурен дали е тоа „тигарот“ Спасов .

Пред судот за убиството на Нешковски Сведочеше полицаец

Телма - 09.11.2011

Продолжи судењето на полицаецот Игор Спасов, обвинет за убиството на Мартин Нешковски ноќта по јунските предвремени парламентарни избори.

Брадата на Спасов ги буни сведоците во случајот Нешкоски

Кајгана - 09.11.2011

Сослушувањето на сведоците во процесот против специјалецот Игор Спасов за случајот Нешкоски продолжува денеска, со исказ на тројца сведоци.

„Тигарот“ се заканил на сведок : Бегај мали оти и тебе ќе те снајде истото

Кајгана - 09.11.2011

Сведоци на смртта на Мартин Нешкоски кој на денот на изборите 5-ти јуни годинава почина на скопскиот плоштад како последица од крвничко тепање од полицискиот специјалец Игор Спасов, денеска во ...

Полицаец сведочеше на судењето за случајот Нешкоски

Алфа - 09.11.2011

На рочиштето против Игор Спасов за убиството на Мартин Нешкоски денеска сведочеше еден од двајцата униформирани полицајци кои таа вечер биле на плоштадот кога обвинетиот го преместувал телото на ...

Полицаец-сведок на судењето за Нешкоски

Алфа - 09.11.2011

Полицаецот Зоран, кој го затекнал Спасов со уште две лица покрај Мартин и притоа не ги легитимирал, денеска сведочеше во кривичниот суд.

Сведочење на полицаец: Спасов го бркаше Мартин, а кога го стигнав момчето беше мртво

+инфо - 09.11.2011

„Загрижувачка е состојбата со безбедноста на граѓаните. Полицаец кој не пипнал пулс на починато момче, никого не легитимирал на плоштад, па што правел таму? Пиел пиво или прославувал изборна победа, ...

Брадата на Спасов ги буни сведоците во случајот Нешкоски

Кирилица - 09.11.2011

Сослушувањето на сведоците во процесот против специјалецот Игор Спасов за случајот Нешкоски продолжува денеска, со исказ на тројца сведоци Како што јави репортерот на Макфакс во судот, сведоците не ...

Продолжи судењето на тигарот Игор Спасов

Сител - 09.11.2011

Во Скопскиот Кривичен Суд денеска продолжува судењето на специјалецот Игор Спасов. Се очекува во судницата да сведочат уште најмалку 5 нови сведоци за вечерта кога згасна животот на Мартин Нешковски.

Дежурен полицаец сведочеше во одбрана на тигарот Игор Спасов

Сител - 09.11.2011

Униформиран полицаец кој патролирал на плоштадот Македонија ноќта кога почина Мартин Нешковски, пред судот тврдеше дека не видел никакви траги на насилство врз момчето па не се посомневал дека ...

Полицаец сведочеше за смртта на Мартин Нешкоски

Канал5 - 09.11.2011

Игор Спасов ми кажа дека на момчето му се слошило и паднало - вака сведочеше еден од двајцата униформирани полицајци кои се појавиле на местото на злосторството откако слушнале како граѓани викаат ...

Случај Нешковски:Полицаецот сведок ја призна грешката-не го легитимирал убиецот

МРТ - 09.11.2011

Нови сведоци во судскиот процес против специјалецот на МВР Игор Спасов осомничен за убиството на Мартин Нешковски. Полицаецот од кого критичната вечер било побарано да интервенира, призна дека не ги ...

Полицаец сведочеше за смртта на Мартин

Вечер - 09.11.2011

Сведокот тврдеше дека не видел траги на насилство и бил збунет, па затоа не легитимирал никого, што предизвика бурна реакција на семејството на жртвата и нивните адвокати Полицаец од станицата ...

Нови сведочења за убиството на Мартин Нешковски

Press24 - 09.11.2011

Во Скопскиот Кривичен Суд денеска продолжува судењето на специјалецот Игор Спасов. Се очекува најмалку 5 нови сведоци денеска да проговорат за настанот од 6 јуни кога животот го загуби Мартин ...

Сведочење: Брзата помош им рекла на полицајците дека Нешковски веројатно починал од предозираност

Press24 - 09.11.2011

Во судот сведочеше еден од двајцата униформирани полицајци кои биле на плоштадот Македонија. Униформиран полицаец кој патролирал на плоштадот Македонија ноќта кога почина Мартин Нешковски, пред судот ...

Спасов се заканил на сведок: Бегај мали, да не те снајде и тебе истото

Sky - 09.11.2011

Денеска тројца сведоци открија нови детали за смртта на Мартин Нешковски. Сведочеа еден од полицајците што го забележал настанот, граѓанин што го набљудувал Баскер Фест,и еден припадник на ...

Полицаец сведочеше во судењето на „тигарот“ Спасов

Курир - 09.11.2011

Во Кривичниот суд денес продолжи судењето на „тигарот“ Игор Спасов, кој што е осомничен за убиството на Мартин Нешкоски, на проштадот „Македонија“, вечерта по завршувањето на предвремените ...

„Тигарот„ Спасов се заканувал на сведок

Sky - 09.11.2011

Денеска тројца сведоци открија нови детали за смртта на Мартин Нешковски. Сведочеа еден од полицајците што го забележал настанот, граѓанин што го набљудувал Баскер Фест,и еден припадник на ...

Нови сведочења за убиството на Мартин Нешковски

Inpress - 09.11.2011

Скопје, 9. ноември 2011 (ИНПРЕС) Во Скопскиот Кривичен Суд денеска продолжува судењето на специјалецот Игор Спасов. Се очекува најмалку 5 нови сведоци денеска да проговорат за настанот од 6 јуни кога ...

„Тигарот“ се заканил - Бегај мали и тебе ќе те снајде истото

Inpress - 09.11.2011

Скопје, 9. ноември 2011 (ИНПРЕС) Уште еден сведок видел специјалецот Спасов како го тепа Мартин Нешковски на скопскиот плоштад.

Сведоштво на полицаец во одбрана на Спасов

Македонија24 - 09.11.2011

Македонија - Македониjа 24, , Сведоштво на полицаец во одбрана на Спасов, "Во Основниот суд 1 каде денес продолжи судскиот процес против припадникот на Тигрите, Игор Спасов, униформиран полицаец ...

Еден од петте сведоци го препознал Спасов

Н.Македонија - 08.11.2011

Судскиот процес против полицискиот специјалец Игор Спасов сé повеќе се комплицира Само еден од петте сведоци на вчерашното продолжение на судењето го препозна полицискиот специјалец како човекот што ...

Обвинителтсвото да ја прошири истрага за убиството на Мартин Нешковски

24 Вести - 07.11.2011

По денешните сведочења, адвокатите и семејството на Мартин Нешковски очекуваат обвинителството да ја прошири истрагата. Освен обвинетиот, според нив сведоците посочиле дека уште неколкумина таа вечер ...

Семејството Нешкоски се сомнева дека ќе добие правда

Р.С.Европа - 07.11.2011

Според семејството на убиениот Мартин Нешкоски, досегашното судење не влева надеж дека правдата ќе биде задоволена. За адвокатот на обвинетиот, процесот е коректен.

Продолжува судењето против Игор Спасов

Утрински - 07.11.2011

Денеска во скопскиот Кривичен суд ќе продолжи судењето на припадникот на „Тигрите“ Игор Спасов . Тој е обвинет за убиство Мартин Нешкоски на плоштадот „Македонија“, вечерта по одржувањето на ...

Очевиците сведочеа дека Мартин бил брутално претепан

Утрински - 07.11.2011

Гологлав и атлетски тип го удирал момчето по главата и телото, се додека не паднало на земја. Еден од сведоците забележал дека има тетоважа .

Од тројца сведоци еден го препозна Спасов

Телма - 07.11.2011

Сведокот Филип Гроздановски, кој бил очевидец на убиството на Мартин Нешковски, во судницата го препозна полицискиот специјалец Игор Спасов како човекот кој крвнички го претепал Мартин...

Продолжува судењето против Игор Спасов

БркајРабота - 07.11.2011

Денес во скопскиот Кривичен суд ќе продолжи судењето на припадникот на „Тигрите“ Игор Спасов. Тој е обвинет за убиство Мартин Нешкоски на плоштадот „Македонија“, вечерта по одржувањето на ...

Споменик пред сала за ракометарот Нешкоски во Прилеп

Н.Македонија - 07.11.2011

Само по нецела година од ненадејната смрт на Миле Нешкоски, поранешен ракометар, репрезентативец, првотимец на ТК Бренд и тренер на Златен даб, односно РК Прилеп, завчера е поставена спомен-плоча со ...

Сведок на обвинителството посочи дека Спасов го тепал Нешкоски

Кајгана - 07.11.2011

„Тоа е дечкото што го тепаше Мартин. Го видов во лице.“ Ова се зборовите на еден од сведоците на обвинителството што денеска беше сослушан во судскиот процес против полицискиот специјалец Игор ...

Сведок со прст посочи кон Спасов дека го тепал Нешковски

Дневник - 07.11.2011

На продолжението од судењето сведочеа вкупно петмина сведоци од кои во најголем дел рекоа дека Нешковски бил крвнички тепан и не давал отпор, но не можеа со сигурност да кажат дали виновникот е ...

Такво крвничко тепање, досега сум видел само на филмови

Идивиди - 07.11.2011

Сведок во случајот Нешковски Обвинетиот за убиството на 22-годишниот Мартин Нешкоски, штипјанецот Игор Спасов денеска, на судското рочиште кое се одржа во Скопје беше за првпат покажан со прст од ...

Тоа е дечкото што го тепаше Мартин. Го видов во лице!

Здраво - 07.11.2011

Ова се зборовите на еден од сведоците на обвинителството што денеска беше сослушан во судскиот процес против полицискиот специјалец Игор Спасов, обвинет за смртта на Мартин Нешкоски.

Колега му помагал на Спасов?!

Алфа - 07.11.2011

Колега најверојатно од специјалната единица му помагал на Игор Спасов по убиството на Мартин Нешкоски-тврди одбраната на семејството.

Продолжува судењето против Игор Спасов

+инфо - 07.11.2011

Во скопскиот Кривичен суд денеска продолжува судењето на припадникот на „Тигрите“ Игор Спасов. Тој е обвинет за убиство Мартин Нешкоски на плоштадот „Македонија“, вечерта по одржувањето на ...

СВЕДОК: Главата на Мартин му се трескаше од мермерот на плоштад

+инфо - 07.11.2011

Обвинетиот за убиството на дваесет и двегодишниот Мартин Нешкоски, штипјанецот Игор Спасов денеска, на судското рочиште кое се одржа во судница на Апелацискиот суд во Скопје беше за првпат покажан со ...

Продолжува судењето за убиството на Мартин Нешковски

Канал5 - 07.11.2011

Продолжува судењето за убиството на Мартин Нешковски. Денеска во кривичниот суд во Скопје се очекува исказ да дадат нови сведоци.

Еден од петмина сведоци го препозна тигарот Игор Спасов

Канал5 - 07.11.2011

Петмина сведоци на денешното продолжение од судењето за убиството на Мартин Нешковски го опишуваа критичниот момент од 6 јуни. Само еден од нив го препозна обвинетиот за убиството, Игор Спасов.

Мартин Нешковски бил крвнички тепан и убиен

Сител - 07.11.2011

Пет нови сведоци се појавија во случајот против специјалецот Игор Спасов. Само еден го препозна како човекот кој до смрт го претепал Мартин Нешковски.

Сведок посочи дека Спасов го тепал Нешкоски

Кирилица - 07.11.2011

„Тоа е дечкото што го тепаше Мартин. Го видов во лице.“ Ова се зборовите на еден од сведоците на обвинителството што денеска беше сослушан во судскиот процес против полицискиот специјалец Игор ...

Очевидците го идентификуваа тигарот Спасов како убиец на Нешковски

МРТ - 07.11.2011

Ново продолжение на судскиот процес против тигарот Игор Спасов, единствен осомничен за убиството на Мартин Нешковски. Се сослушуваа сведоци, еден од нив го идентификувше полицискиот специјалец како ...

Уште двајца сведоци не го препознале Спасов

Вечер - 07.11.2011

Сведоците изјавија дека обвинетиот Спасов личи на човекот кој го тепал, но не можеа со сигурност да потврдат, бидејќи тој бил свртен со грбот.

Нови сведоци против тигарот Игор Спасов

Press24 - 07.11.2011

Денеска во Скопскиот Кривичен Суд се очекува да продолжат сведочењата за убиството на Мартин Нешковски. На минатото рочиште специјалецот Игор Спасов осомничен за убиството тврдеше дека не е евиновен ...

Пет нови сведоци за смртта на Нешковски

Курир - 09.11.2011

Судењето за специјалецот Игор Спасов продолжува денес во Скопскиот Кривичен Суд. На столчето за сведоци денес ќе седнат најмалку петмина кои ќе говорат за настанот на 6ти јуни, кога младиот Мартин ...

Продолжува судењето на "тигарот" Игор Спасов со нови сведоци

Sky - 07.11.2011

Денеска во Скопскиот Кривичен Суд се очекува да продолжи судењето на Игор Спасов обвинет за убиството на Мартин Нешкоски.

Уште двајца сведоци не го препознаа Игор Спасов

Press24 - 07.11.2011

Сведоците кои денеска се појавија во Судот, сведочеа дека Нешковски бил тепан, но не можеа да потврдат дека вечерта на 6 јуни го виделе токму „тигарот“ Игор Спасов Уште двајца сведоци на убиството на ...

Сведокот со прст покажа кон Игор Спасов: „Тоа е дечкото што го тепаше Мартин. Го видов во лице.“

Sky - 07.11.2011

На денешното судење еден од сведоците кои беа повикани за случајот со убиството на Мартин Нешкоски го препозна Игор Спасов како човекот што го тепал Мартин Нешкоски.

Имало ли и друг специјалец инволвиран во убиството на Нешковски?

Press24 - 07.11.2011

Пет нови сведоци се појавија во случајот против специјалецот Игор Спасњов. Само еден го препозна како човекот кој до смрт го претепал Мартин нешковски.

Обвинителството да ја прошири истрагата за убиството на Мартин Нешковски

Канал 77 - 07.11.2011

По денешните сведочења, адвокатите и семејството на Мартин Нешковски очекуваат обвинителството да ја прошири истрагата. Освен обвинетиот, според нив сведоците посочиле дека уште неколкумина таа вечер ...

Само еден од сведоците го препозна специјалецот Спасов

Курир - 07.11.2011

На судењето против припадникот на „Тигрите“ Игор Спасов, осомничен за убиството на Мартин Нешковски денеска се појавија пет нови сведоци, од кои само еден го препозна како човекот кој до смрт го ...

Во Прилеп поставена спомен плоча во чест на Миле Нешкоски

Sky - 07.11.2011

Пред Универзалната спортска сала Локалната самоуправа, во чест на прерано починатиот Миле Нешкоски, во саботата откри спомен плоча.

Дали колега му помагал на Спасов, после убиството на Мартин Нешковски?!

Sky - 07.11.2011

Според тврдењата на одбраната на семејството на Мартин Нешковски, на помош по убиството на Мартин на Игор Спасов му дошол колега најверојатно од специјалната единица и му помагал.

Продолжува судењето против Игор Спасов

Inpress - 07.11.2011

Скопје, 7. ноември 2011 (ИНПРЕС) Во скопскиот Кривичен суд денеска продолжува судењето на припадникот на „Тигрите“ Игор Спасов.

Сведок во случајот Нешковски - Такво крвничко тепање, досега сум видел само на филмови

Inpress - 07.11.2011

Скопје, 7. ноември 2011 (ИНПРЕС) Обвинетиот за убиството на 22-годишниот Мартин Нешкоски, штипјанецот Игор Спасов денеска, на судското рочиште кое се одржа во Скопје беше за првпат покажан со прст од ...