TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Силен земјотрес ја погоди Аргентина

24 Вести - 13.11.2016

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени по Рихтеровата скала ја погоди денеска Аргентина, во близина на границата со Чиле, соопшти геофизичкиот институт на САД. Епицентарот се наоѓал на 27 километри од градот Чилесито и 82 километри северозападно од ...

Силен земјотрес и во Аргентина

МКД - 13.11.2016

Силен земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала го погоди североисточниот дел на Аргентина. Засега нема информации за штети или повреди, пренесува Асошиејтед прес. Агенцијата соопшти дека земјотресот се случил во осум часот наутро ...

Силен земјотрес ја погоди Аргентина

Идивиди - 13.11.2016

Вашингтон, 13 ноември 2016 (МИА) - Земјотрес со интензитет од 6,2 степени по Рихтеровата скала ја погоди денеска Аргентина, во близина на границата со Чиле, соопшти геофизичкиот институт на САД, пренесува ТАСС.

Силен земјотрес ја погоди Аргентина

А1 On - 13.11.2016

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени по Рихтеровата скала ја погоди денеска Аргентина, во близина на границата со Чиле, соопшти геофизичкиот институт на САД, пренесува ТАСС. Епицентарот се наоѓал на 27 километри од градот Чилесито и 82 километри ...

Земјотрес и во Аргентина, 6,2 по Рихтер

Кајгана - 13.11.2016

Земјотрес со магнитуда 6,2 го погоди пределот на северозападна Аргентина, објави американскиот геолошки институт USGS, а засега нема информации за штети. Потресот имал епицентар на 100 километри ја погодил Аргентина по 8 часот утрото по локално ...

Силен земјотрес и во Аргентина

Тера - 13.11.2016

Силен земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала го погоди североисточниот дел на Аргентина. Засега нема информации за штети или повреди, пренесува Асошиејтед прес. Агенцијата соопшти дека земјотресот се случил во осум часот наутро ...

Силен земјотрес ја погоди Аргентина

+инфо - 13.11.2016

Нема информации за жртви и причинета материјална штета. Земјотрес со интензитет од 6,2 степени по Рихтеровата скала ја погоди денеска Аргентина, во близина на границата со Чиле, соопшти геофизичкиот институт на САД, пренесува ТАСС.

Земјотрес од 6,2 степени ја погоди Аргентина

Канал5 - 13.11.2016

Силен земјотрес со интензитет од 6,2 степени по Рихтеровата скала ја погоди денеска и Аргентина, во близина на границата со Чиле, соопшти геофизичкиот институт на САД, пренесува ТАСС. Епицентарот се наоѓал на 27 километри од градот Чилесито и 82 ...

Силен земјотрес ја погоди Аргентина...

Н.Македонија - 13.11.2016

Епицентарот се наоѓал на 27 километри од градот Чилесито и 82 километри северозападно од големиот град Ла Риоха Земјотрес со интензитет од 6,2 степени по Рихтеровата скала ја погоди денеска Аргентина, во близина на границата со Чиле, соопшти ...

Силен земјотрес ја погоди и Аргентина

Курир - 13.11.2016

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени по Рихтеровата скала ја погоди денеска Аргентина, во близина на границата со Чиле, соопшти геофизичкиот институт на САД, пренесува ТАСС. Епицентарот се наоѓал на 27 километри од градот Чилесито и 82 километри ...

НОВ ЗЕМЈОТРЕС: Потрес и во Аргентина, на границата со Чиле

Телеграф - 13.11.2016

Земјотресот бил на длабочина од околлу 100 километри, а заега нема податоци за жртви или повредени По катастрофалниот земјотрес во Нов Зелнад, светските медиуми јавуаат за нов потрес. Погодена е Аргентина со епицентар на околу 26 километри северно ...

По Нов Зеланд силен земјотрес ја погоди и Аргентина

Локално - 13.11.2016

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени по Рихтеровата скала ја погоди денеска Аргентина, во близина на границата со Чиле, соопшти геофизичкиот институт на САД, пренесува ТАСС. Епицентарот се наоѓал на 27 километри од градот Чилесито и 82 километри ...

Силен земјотрес и во Аргентина, на граница со Чиле

Фактор - 13.11.2016

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени денеска ја погоди Аргентина, во близина на границата со Чиле, соопшти геофизички институт на САД, цитиран од агенциите и ТАСС. Потресот се случил околу 8 часот утрово.

Земјотрес од 6.2 степени ја погоди и Аргентина

Република - 13.11.2016

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени по Рихтеровата скала ја погоди денеска Аргентина, во близина на границата со Чиле, соопшти геофизичкиот институт на САД, пренесува ТАСС. Епицентарот се наоѓал на 27 километри од градот Чилесито и 82 километри ...

Силен земјотрес ја погоди и Аргентина

Позитив.мк - 13.11.2016

Силен земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала го погоди североисточниот дел на Аргентина. Засега нема информации за штети или повреди, пренесува Асошиејтед прес. Агенцијата соопшти дека земјотресот се случил во осум часот наутро ...

Земјотрес и во Аргентина, со 6,2 по Рихтер

Макфакс - 13.11.2016

Земјотрес со магнитуда 6,2 го погоди во неделата северозападна Аргентина, објави американскиот геолошки институт USGS, а засега нема информации за штети. Потресот имал епицентар на 100 километри ја погодил Аргентина по 8 часот утрото по локално ...

Силен земјотрес ја погоди Аргентина

Lider - 13.11.2016

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени по Рихтеровата скала ја погоди денеска Аргентина, во близина на границата со Чиле, соопшти геофизичкиот институт на САД, пренесува ТАСС. Епицентарот се наоѓал на 27 километри од градот Чилесито и 82 километри ...

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени ја погоди Аргентина

Пулс24 - 13.11.2016

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени по Рихтеровата скала ја погоди денеска Аргентина, во близина на границата со Чиле, соопшти геофизичкиот институт на САД, пренесува ТАСС. Епицентарот се наоѓал на 27 километри од градот Чилесито и 82 километри ...

Силен земјотрес ја погоди Аргентина

Телевизија Нова - 13.11.2016

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени по Рихтеровата скала ја погоди денеска Аргентина, во близина на границата со Чиле, соопшти геофизичкиот институт на САД, пренесува ТАСС. Епицентарот се наоѓал на 27 километри од градот Чилесито и 82 километри ...

Силен земјотрес ја погоди Аргентина

Либертас - 13.11.2016

Земјотрес со интензитет од 6,2 степени по Рихтеровата скала ја погоди денеска Аргентина, во близина на границата со Чиле, соопшти геофизичкиот институт на САД, пренесува ТАСС. Епицентарот се наоѓал на 27 километри од градот Чилесито и 82 километри ...

Нов земјотрес во централна Италија

Локално - 12.11.2016

Засега нема информации за жртви и разурнувања Нов земјотрес со јачина 4.2 степени по Рихтер беше регистриран во Централна Италија, во близина на главниот град Рим. Ова го соопшти Европскиот сеизмолошки центар.

Земјотрес со интензитет од 6,2 во Јапонија

Стандард - 12.11.2016

Земјотрес со интензитет од 6,2 се почуствува крај североисточното крајбрежје на Јапонија, пренесоа агенциите. Епицентарот на силниот земјотрес регистриран во 21:43 часот по Гринич (22:43 часот по македонско време) вчера бил на 70 километри во правец ...

Земјотрес погоди хрватски остров

Фактор - 12.11.2016

Земјотрес денеска го погоди хрватскиот остров Мијет. Потресот бил со јачина од 3.2 степени. Тој го затресе островот во 12.25 часот на 57 км од градот Дубровник. Денеска земјотреси имало во Италија, Германија, Грција, Турција и други земји.

Земјотрес во Грција, почувствуван и во југоисточна Македонија

24 Вести - 11.11.2016

Земјотрес со интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван утрово во 05 часот и 40 минути во југоисточните делови на Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотрес почувствуван во југоисточна Македонија

Алсат-М - 11.11.2016

Земјотрес со интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван изутринава во 05 часот и 40 минути во југоисточните делови на Република Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот ...

Пак земјотрес во северна Грција, почувствуван и во југоисточна Македонија

МКД - 11.11.2016

Утрово во 5,40 часот на северот од Грција повторно е почувствуван земјотрес, овојпат од 4 степени според Европската макросеизмичка скала (3,8 степени според Рихтеровата скала). Земјотресот е почувствуван и во југоисточните делови на Република ...

Земјотрес почувствуван во југоисточна Македонија, епицентарот во Грција

Здравство24 - 11.11.2016

Земјотрес со интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван изутринава во 05 часот и 40 минути во југоисточните делови на Република Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот ...

Почувствуван земјотрес во југоисточна Македонија

Популарно - 11.11.2016

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во во 23 часот и 37 минути во југоисточна Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотрес во Грција почувствуван и во Македонија

+инфо - 11.11.2016

Ова е втор земјотрес во изминатите 24 часа со епицентар во Грција кој е почувствува во југоисточна Македонија. Земјотрес со интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван изутринава во 05 часот и 40 минути во ...

Почувствуван земјотрес во југоисточна Македонија

А1 On - 19.11.2016

Земјотрес со интензитет од пет степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван ноќеска во 00 часот и 23 минути во Гевгелија и Богданци, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Нов земјотрес во Грција, почувствуван во Македонија

Тера - 11.11.2016

Нов земјотрес во петокот утрото околу 5,40 часот со Рихтерова локална магнитуда од 3,8 во епицентарот во Грција е почувствуван во југоисточните делови од Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија на Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Нов земјотрес во Грција, почувствуван и во Македонија

Кајгана - 11.11.2016

Утрово околу 5.40 часот со Рихтерова локална магнитуда од 3,8 во епицентарот во Грција е почувствуван земјотрес во југоисточните делови од Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија на Природно-математичкиот факултет во Скопје.

ПОВТОРНО ЗЕМЈОТРЕС: Jугоисточна Македонија се тресеше утринава

Телеграф - 11.11.2016

Ова е втор земјотрес во изминатите 24 часа со епицентар во Грција кој се почувствува и во Југоисточна Македонија Земјотрес со интензитет од четири степени според европската макросеизмичка скала е почувствуван изутринава во 5 часот и 40 минути во ...

Почувствуван земјотрес во југоисточна Македонија

Курир - 11.11.2016

Земјотрес со интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван изутринава во 05 часот и 40 минути во југоисточните делови на Република Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот ...

Почувствуван земјотрес во југоисточна Македонија

Канал5 - 11.11.2016

Земјотрес со интензитет од четири степени според европската макросеизмичка скала е почувствуван изутринава во 05 часот и 40 минути во југоисточните делови на Република Македонија, соопшти сеизмолошката опсерваторија при природно-математичкиот ...

Нов земјотрес во Грција, почувствуван во Македонија

Точка - 11.11.2016

Нов земјотрес во петокот утрото околу 5,40 часот со Рихтерова локална магнитуда од 3,8 во епицентарот во Грција е почувствуван во југоисточните делови од Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија на Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Нов земјотрес во Грција

Локално - 11.11.2016

Нов земјотрес утринава бил почуствуван во Грција. Потресот бил регистриран околу 06:30 часот. Земјотресот бил со јачина 3,7 степени по Рихтер, во близина на градот Килкис, Северна Грција. Епицентарот бил на длабочината околу 10 километри.

Почувствуван земјотрес во југоисточна Македонија

Стандард - 11.11.2016

Земјотрес со интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван изутринава во 05 часот и 40 минути во југоисточните делови на Република Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно­математичкиот ...

Земјотрес утрово во Македонија

Скопје инфо - 11.11.2016

Земјотрес со интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван изутринава во 05 часот и 40 минути во југоисточните делови на Република Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот ...

Се тресе во Грција, се чуствува и во Македонија

Позитив.мк - 11.11.2016

Земјотрес со интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван изутринава во 05 часот и 40 минути во југоисточните делови на Република Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот ...

Почувствуван земјотрес во југоисточна Македонија

Република - 11.11.2016

­ Земјотрес со интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван изутринава во 5 часот и 40 минути во југоисточните делови на Република Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно­математичкиот ...

Втор земјотрес за 24 часа во Македонија: Детали за потресот

Press24 - 11.11.2016

Земјотрес со интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван изутринава во 05 часот и 40 минути во југоисточните делови на Република Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот ...

Земјотресите не престануваат - тлото се тресе

Press24 - 11.11.2016

И ова попладне не престануваат земјотресите на Балканот и во Европа. Како и секој ден, така и денеска, потреси се регистрирани во повеќе делови на Турција, како и во Италија. Регистриран е и уште еден потрес во Грција, со јачина од 2,6 степени.

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ЈА ПОГОДИ ГРЧКА, ЈА ЗДРМА И МАКЕДОНИЈА – Серијата потреси продолжува

Репортер - 11.11.2016

Земјотрес со сила од четири степени е регистриран рано утринава во југоисточната област на Македонија, а епицентарот на потресот бил во Грција, објави сеизмолошкиот завод во Скопје. Земјотресот е регистриран во 5:40 минути.

Земјотрес ги разбуди жителите на Килкис

Фактор - 11.11.2016

Нов земјотрес утрово е почуствуван во соседна Грција. Потресот се случил во 6:30 часот. Земјотресот бил со јачина 3,7 степени по Рихтер, во близина на градот Килкис, Северна Грција. Епицентарот бил на длабочината околу 10 километри.

Земјотрес со епицентар во Грција почувствуван во југоисточна Македонија

МРТ - 11.11.2016

Ова е втор земјотрес во изминатите 24 часа со епицентар во Грција кој е почувствуван во југоисточна Македонија. Земјотрес со интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван изутринава во 05 часот и 40 минути во ...

Нов земјотрес во Грција, почувствуван во Македонија

Макфакс - 11.11.2016

Нов земјотрес во петокот утрото околу 5,40 часот со Рихтерова локална магнитуда од 3,8 во епицентарот во Грција е почувствуван во југоисточните делови од Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија на Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Повторно почувствуван земјотрес во југоисточна Македонија

Канал 77 - 11.11.2016

Земјотрес со интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван изутринава во 05 часот и 40 минути во југоисточните делови на Република Македонија – соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно­математичкиот ...

Почувствуван уште еден земјотрес во југоисточна Македонија

Пулс24 - 11.11.2016

Земјотрес со интензитет од четири степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван изутринава во 05 часот и 40 минути во југоисточните делови на Република Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот ...

Почувствуван земјотрес во југоисточна Македонија

еМагазин - 11.11.2016

Земјотрес со интензитет од три до четири степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван денеска во 10 часот и 15 минути во југоисточните делови на Република Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот ...

Почувствуван земјотрес во југоисточна Македонија

Либертас - 11.11.2016

Земјотрес со интензитет од три до четири степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван денеска во 10 часот и 15 минути во југоисточните делови на Република Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот ...

Силен земјотрес во Грција, почувствуван и во Македонија

Алсат-М - 19.11.2016

Земјотрес од 5 степени по Рихтер неколку минути после полноќ ја погоди северна Грција. Епицентарот бил на длабочина од 10 километри, а потресот е почувствуван и во Македонија. Се уште нема информации за причинета материјална штета или за повредени ...

Почуствуван земјотрес во југоисточна Македонија

Р.С.Европа - 10.11.2016

Земјотрес со интензитет од четири до пет степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван попладнево во 13 часот и 12 минути во југоисточните делови на Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет ...

Земјотрес во северна Грција, гевгеличани исплашени

МКД - 10.11.2016

Земјотрес од 4,8 степени според Европската макро-сеизмичка скала беше регистриран околу 13,12 часот на 41 километри северозападно од Солун. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри Според сведочења на гевгеличани, земјотресот бил ...

За еден час четири земјотреси во северна Грција

МКД - 10.11.2016

Во последните два часа во северозападниот дел на Грција се регистрирани четири земјотреси. Последниот беше регистриран во 13,44 часот со магнитуда од 2,6 степени според Европската макро-сеизмичка скала на 26 километри југоисточно од Гевгелија.

Нов земјотрес почувствуван во Македонија

Здравство24 - 16.11.2016

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје регистрира нов земјотрес чиj епицентар се наоѓа во соседна Грција. Овој земјотрес се случи во 10 часот и 15 минути со Рихтерова локална магнитуда 4.1.

Силен земјотрес почувствуван во Струмица

БркајРабота - 10.11.2016

Епицентарот бил во Грција на 23 километри од Стар Дојран со длабочина од 10 километри. Земјотрес со магнитуда од 4,7 степени според европската макросеизмичка скала во 13:12 часот беше почувствуван во Југоисточниот регион, а силен беше потресот и во ...

Земјотрес во реонот на Солун

А1 On - 10.11.2016

Земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтеровата скала денеска е регистиран во реонот на Солун. Како што соопшти Атинската сеизмолошка служба, земјотресот, кој се случил во 14:12 часот по локлано време (13:12 по средноевропско време), бил ...

Земјотрес почувствуван во југоисточна Македонија

А1 On - 10.11.2016

Земјотрес со интензитет од четири до пет степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван попладнево во 13 часот и 12 минути во југоисточните делови на Република Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот ...

Земјотрес во реонот на Солун

+инфо - 10.11.2016

Грчките медиуми јавија дека нема информации за жртви или предизвикани посериозни материјални штети. Земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтеровата скала денеска е регистиран во реонот на Солун.

Земјотрес во Струмица

+инфо - 10.11.2016

Епицентарот бил во Грција на 23 километри од Стар Дојран со длабочина од 10 километри. Земјотрес со магнитуда од 4,7 степени според Европската макросеизмичка скала во 13.12 часот е почувствуван денеска во Југоисточниот регион и во Струмица.

ОДНОВО ПОТРЕСИ: Земјотрес почувствуван во Југоисточна Македонија

Телеграф - 10.11.2016

Епицентарот на земјотресот бил во соседна Грција со магнитуда од 4,7 степени според Рихтеровата скала Земјотрес со интензитет од четири до пет степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван попладнево во 13 часот и 12 минути во ...

Земјотрес од Грција почувствуван во Македонија

Gotvi.mk - 10.11.2016

Земјотрес со интензитет од 4,7 степени денеска во 13:12 минути ја стресе Грција, а се почувствува и во Дојран. Епицентарот е 23 километри јужни од Дојран на територијата на соседна Грција.

Земјотрес во реонот на Солун

Сител - 10.11.2016

Земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтеровата скала денеска е регистиран во реонот на Солун. Како што соопшти Атинската сеизмолошка служба, земјотресот, кој се случил во 14:12 часот по локлано време (13:12 по средноевропско време), бил ...

Земјотрес од 4.8 степени почуствуван во Дојран

Сител - 10.11.2016

Земјотрес со интензитет од 4,8 степени денеска во 13:12 минути го стересе Дојран. Епицентарот е 23 километри јужни од Дојран на територијата на соседна Грција. Земјотресот е почувствуван на југот од ...

Силен земјотрес почувствуван во Струмица

Курир - 10.11.2016

Епицентарот бил во Грција на 23 километри од Стар Дојран со длабочина од 10 километри. Земјотрес со магнитуда од 4,7 степени според европската макросеизмичка скала во 13:12 часот беше почувствуван во Југоисточниот регион, а силен беше потресот и во ...

Нов земјотрес во Македонија

Сител - 15.05.2017

По потресот кој се случи завчера во 04 часот и 08 минути, и кој ги изпаничи скопјани со јачина од 4,2 степени по Рихтер, и по мирниот ден вчера, денеска е регистриран нов потрес во Македонија.

Земјотрес во Грција, почувствуван и во Македонија

Канал5 - 10.11.2016

На 9 километри од грчкиот град Кукуш, а 23км од Стар Дојран беше епицентарот на земјотресот што во 14.12 според локално (13.12 часот по македонско време) ја потресе Северна Грција, а беше почувствуван и во дел од градовите од југоисточна Македонија.

Земјотрес во реонот на Солун

Локално - 10.11.2016

Земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтеровата скала е регистиран денеска северно од Солун. Како што соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар, земјотресот, кој се случил во 14:12 часот по локално време (13:12 по средноевропско ...

Земјотрес почувствуван во југоисточна Македонија

Локално - 10.11.2016

Земјотрес со интензитет од четири до пет степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван попладнево во 13 часот и 12 минути во југоисточните делови на Република Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот ...

Земјотрес во Грција почувствуван и во Македонија

Орбис - 10.11.2016

Епицентарот бил во Грција на 23 километри од Стар Дојран со длабочина од 10 километри. Земјотрес со магнитуда од 4,7 степени според европската макросеизмичка скала во 13:12 часот беше почувствуван во Југоисточниот регион, а силен беше потресот и во ...

Уште еден земјотрес почувствуван во Македонија

Позитив.мк - 10.11.2016

Епицентарот на земјотресот бил во соседна Грција со магнитуда од 4,7 степени според Рихтеровата скала.Земјотрес со интензитет од четири до пет степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван попладнево во 13 часот и 12 минути во ...

ФОТОГРАФИЈА снимена во Струмица, 2 минути по силниот земјотрес

За Се - 10.11.2016

Земјотрес со интензитет од четири до пет степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван попладнево во 13 часот и 12 минути во југоисточните делови на Република Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот ...

Земјотрес во реонот на Солун, епицентарот во Кукуш

Вечер - 10.11.2016

Земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтеровата скала е регистиран денеска северно од Солун Земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтеровата скала е регистиран денеска северно од Солун.

Во Македонија нов земјотрес од 4,7 степени ги исплаши граѓаните

Вечер - 10.11.2016

Земјотрес со интензитет од 4,7 степени денеска во 13:12 минути го стересе Дојран. Епицентарот е 23 километри јужни од Дојран на територијата на соседна Грција. Земјотресот е почувствуван на југот од Македонија но нема информации за ...

Се тресеше јужна Македонија: Земјотрес во Дојран и во Струмица

Република - 10.11.2016

Земјотрес со интензитет од 4,8 степени денеска во 13:12 минути го стересе Дојран. Епицентарот е 23 километри јужно од Дојран на територијата на соседна Грција. Земјотресот е почувствуван на југот од ...

Се тресе Балканот – Mногу земјотреси утрово

Репортер - 10.11.2016

Многу земјотреси се регистрирани утрово на Балканот и во Европа. Во Италија и денеска голем број афтер шокови со различна магнитуда, по силниот земјотрес од 6,5 степени по Рихтер. И Турција се тресе, а најчесто утрово земјотреси има во Измир.

Земјотрес почувствуван во југоисточна Македонија

Скопје инфо - 10.11.2016

Епицентарот бил во Грција на 23 километри од Стар Дојран со длабочина од 10 километри. Земјотрес со магнитуда од 4,7 степени според европската макросеизмичка скала во 13:12 часот беше почувствуван во Југоисточниот регион, а силен беше потресот и во ...

Земјотрес со јачина од 4,7 степени по потресе Дојран

Нетпрес - 10.11.2016

Земјотрес со интензитет од 4,7 степени денеска во 13.12 минути го стересе Дојран. Епицентарот е 23 километри јужни од Дојран на територијата на соседна Грција. Земјотресот е почувствуван на југот од Македонија но нема информации за ...

Се тресе Балканот - многу земјотреси утрово

Вечер - 10.11.2016

Многу земјотреси се регистрирани утрово на Балканот и во Европа. Во Италија и денеска голем број афтер шокови со различна магнитуда, по силниот земјотрес од 6,5 степени по Рихтер. И Турција се тресе, а најчесто утрово земјотреси има во Измир.

Уште еден потрес во Македонија

Press24 - 10.11.2016

По земјотресот од 4,8 степени во Грција, кој се пчувствува и во Македонија, имаше уште еден послаб потрес со јачина од 2,5 степени. По само десетина минути, уште еден потрес од Грција се почувствува во Македонија, со јачина од 2,7 ...

Земјотрес почувствуван во југоисточна Македонија

МРТ - 10.11.2016

Епицентарот на земјотресот бил во соседна Грција со магнитуда од 4,7 степени според Рихтрероватра скала. Земјотрес со интензитет од четири до пет степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван попладнево во 13 часот и 12 минути во ...

Македонија пак се тресе: Нов земјотрес од 4,7 степени ги исплаши граѓаните

Press24 - 10.11.2016

Земјотрес со интензитет од 4,7 степени денеска во 13:12 минути го стересе Дојран. Епицентарот е 23 километри јужни од Дојран на територијата на соседна Грција. Земјотресот е почувствуван на југот од Македонија но нема информации за ...

Продолжува да се тресе: Уште еден потрес во Македонија

Press24 - 10.11.2016

По земјотресот од 4,8 степени по Рихтер во Грција кој беше почувствуван и во Македонија, уште еден помал потрес е регистриран предмалку. Земјотрес со јачина од 2,5 степени е почувствуван во Дојран.

Се тресе Балканот - многу земјотреси утрово

Press24 - 10.11.2016

Многу земјотреси се регистрирани утрово на Балканот и во Европа. Во Италија и денеска голем број афтер шокови со различна магнитуда, по силниот земјотрес од 6,5 степени по Рихтер. И Турција се тресе, а најчесто утрово земјотреси има во Измир.

Грција се затресе, земјотресот стигна и кај нас

Фактор - 10.11.2016

Во 13:12 европскиот сеизмолошки центар регистрираше посилен земјотрес во соседна Грција, кој се почуствува и на македо нско тло. Според податоците земјотресот бил со јачина од 4,8 сепени по Рихтер , 41 километри северозападно од Солун на длабочина ...

Земјотрес од 4,8 степени во Грција, почуствуван е и во Македонија

Стандард - 10.11.2016

Земјотрес од 4,8 степени според рихтеровата скала ја погоди Грција, а потресот бил почуствуван и кај нас во Гевгелија и Струмица. Според Европскиот сеизмолошки центар , потресот е на 22 км јужно од Стар Дорјан и на 10 км северозападно од грчкиот ...

Земјотрес почувствуван во југоисточна Македонија

Канал 77 - 10.11.2016

Земјотрес со интензитет од четири до пет степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван попладнево во 13 часот и 12 минути во југоисточните делови на Република Македонија – соопшти Сеизмолошката опсерваторија при ...

Земјотрес почувствуван во југоисточна Македонија

еМагазин - 10.11.2016

Земјотрес со интензитет од четири до пет степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван попладнево во 13 часот и 12 минути во југоисточните делови на Република Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот ...

Земјотрес почувствуван во југоисточна Македонија

Lider - 10.11.2016

Земјотрес со интензитет од четири до пет степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван попладнево во 13 часот и 12 минути во југоисточните делови на Република Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот ...

Повторно почувствуван земјотрес во Македонија. Еве каде тресеше денес!

Пулс24 - 10.11.2016

Епицентарот бил во Грција на 23 километри од Стар Дојран со длабочина од 10 километри. Земјотрес со магнитуда од 4,7 степени според европската макросеизмичка скала во 13:12 часот беше почувствуван во Југоисточниот регион, а силен беше потресот и во ...

Земјотрес од 4,7 степени во Грција: Почувствуван и во југоисточна Македонија

Телевизија Нова - 10.11.2016

Земјотрес со интензитет од четири до пет степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван попладнево во 13 часот и 12 минути во југоисточните делови на Република Македонија, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот ...

Земјотрес во реонот на Солун

Телевизија Нова - 10.11.2016

Земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтеровата скала денеска е регистиран во реонот на Солун. Како што соопшти Атинската сеизмолошка служба, земјотресот, кој се случил во 14:12 часот по локлано време (13:12 по средноевропско време), бил ...

Земјотрес од 4,1 степен ја погоди Црна Гора

Здравство24 - 09.11.2016

Денеска во 17: 00 се тресеше и Црна Гора со 4,1 степен според Рихтер. Епицентарот на земјотресот е на 78 километри северозападно од Подгорица, 53 километри североисточно од Дубровник, а 16 од ...

Земјотрес од 4,1 степен ја погоди Црна Гора

+инфо - 09.11.2016

Епицентарот на земјотресот е на 78 километри северозападно од Подгорица, 53 километри североисточно од Дубровник. Денеска во 17 часот Црна Гора беше погодена од земјотрес со јачина со со 4,1 степен според Рихтер.

Умерен земјотрес ја погоди Црна Гора

Сител - 09.11.2016

Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според Рихтерова скала ја погоди доцна попладнево Црна Гора, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар. Епицентарот на потресот се наоѓал на 78 километри северозападно од Подгорица и 53 километри ...

Повторно Балканот се тресе: Земјотрес од 4,1 степен ја погоди Црна Гора

Курир - 09.11.2016

Повторно земјотреси на Балканот. Денеска во 17: 00 се тресеше и Црна Гора со 4,1 степен според Рихтер. Епицентарот на земјотресот е на 78 километри северозападно од Подгорица, 53 километри североисточно од Дубровник, а 16 од ...

Земјотрес во Црна Гора, почувствуван и во Хрватска

Точка - 09.11.2016

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтер бил почувствуван во среда попладне во Црна Гора. Според Европскиот сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил 78 километри северозападно од Подгорица, на длабочина од 10 километри.

Земјотрес од 4,1 степен според Рихтер почувствуван во Црна Гора

Канал5 - 09.11.2016

Земјотрес со магнитуда од 4,1 степени според Рихтер попладнево го погоди реонот на Билеча во Црна Гора, соопшти црногорскиот хидрометеоролошки завод. Епицентарот на земјотресот забележан од Мрежата на сеизмолошки станици во 16 часот и 58 минути бил ...

Умерен земјотрес ја погоди Црна Гора...

Н.Македонија - 09.11.2016

Умерен земјотрес ја погоди Црна Гора Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според Рихтерова скала ја погоди доцна попладнево Црна Гора, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

Црна Гора се тресе, земјотресот почувствуван до Хрватска

Позитив.мк - 09.11.2016

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтер удри во Црна Гора, а бил почуствуван до Хрватска. Според Европскиот сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил 78 километри северозападно од Подгорица, на длабочина од 10 километри.

Балканот повторно се тресе: Земјотрес со интензитет од 4,2 степени ја погоди Црна Гора

Press24 - 09.11.2016

Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според Рихтерова скала ја погоди доцна попладнево Црна Гора, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар. Епицентарот на потресот се наоѓал на 78 километри северозападно од Подгорица и 53 километри ...

Утринава голем број земјотреси - тлото не се смирува

Press24 - 09.11.2016

Многу земјотреси и утринава на Балканот и во Европа. Повеќе потреси се регистрирани во Италија, како и секој ден по силниот земјотрес од 6,5 степени по Рихтер. Се тресе и Турција, а најголем дел од потресите се во Измир.

Повторно се тресеше: Земјотрес од 4,1 степен според Рихтер ја погоди Црна Гора

Press24 - 09.11.2016

Повторно земјотреси на балканот, денеска во 17: 00 се тресеше и Црна Гора со 4,1 степен според Рихтер. Епицентарот на земјотресот е на 78 километри северозападно од Подгорица, 53 килопетри североисточно од Дубровник, а 16 од ...

Повторно земјотрес: 4 степени ја стресоа Црна Гора!

Република - 09.11.2016

Во Црна Горa штотуку е регистриран земјотес со јачина на 4 степени според Рихтер. Епицентарот на земјотресот се наоѓа на 82 километри од Подгорица, 46 километри од Дубровник, Хрватска, и 8 километри од Билеќа, Босна и Херцеговина.

Земјотрес од 4,2 степени ја погоди Црна Гора, почуствуван и во Хрватска

Стандард - 09.11.2016

Пред отприлика половина час во Црна Гора е почуствуван земјотрес од 4,2 степени според Рихтер. Потресот, според Европскиот сеизмолошки центар се случил на 78 км северозападно од главниот град Подгорица, и 53 км североисточно од Дубровник, на ...

Земјотрес во Црна Гора, почувствуван и во Хрватска

Макфакс - 09.11.2016

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтер бил почувствуван во среда попладне во Црна Гора. Според Европскиот сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил 78 километри северозападно од Подгорица, на длабочина од 10 километри.

Балканот се уште се тресе: Земјотрес од 4.1 степен ја погоди...

Пулс24 - 09.11.2016

Повторно земјотреси на Балканот. Денеска во 17: 00 се тресеше и Црна Гора со 4,1 степен според Рихтер. Епицентарот на земјотресот е на 78 километри северозападно од Подгорица, 53 километри североисточно од Дубровник, а 16 од ...

БАЛКАНОТ ПОВТОРНО СЕ ТРЕСЕ: Земјотрес со интензитет од 4,2 степени ја погоди Црна Гора

Телевизија Нова - 09.11.2016

Земјотрес со интензитет од 4,2 степени според Рихтерова скала ја погоди доцна попладнево Црна Гора, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар. Епицентарот на потресот се наоѓал на 78 километри северозападно од Подгорица и 53 километри ...

Земјотрес со јачина од 5,6 степени ја погоди Индонезија

ТВ21 - 08.11.2016

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени по Рихтеровата скала регистриран е во Индискиот Океан, близу брегот на Индонезија, соопшти Американската геолошка служба. Според нивните податоци, епицентарот на земјотресот е регистриран на 172 километри ...

Земјотрес со јачина од 5,6 степени ја погоди Индонезија

+инфо - 08.11.2016

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени по Рихтеровата скала регистриран е во Индискиот Океан, близу брегот на Индонезија. Земјотрес со интензитет од 5,6 степени по Рихтеровата скала регистриран е во Индискиот Океан, близу брегот на Индонезија, ...

Земјотрес со јачина од 5,6 степени ја погоди Индонезија

А1 On - 08.11.2016

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени по Рихтеровата скала регистриран е во Индискиот Океан, близу брегот на Индонезија, соопшти Американската геолошка служба. Според нивните податоци, епицентарот на земјотресот е регистриран на 172 километри ...

Земјотрес го стресе Белград

Тера - 08.11.2016

Се стресе и Белград утрово, а потресот бил со јачина од 2,7 степени по Рихтер. Тој е регистриран во 3.28 часот, на 30 км од главниот град на Србија. Потресот бил на длабочина од 358 км. Земјотрес имало и во Грција, при што потресот бил со јачина од ...

Земјотрес со магнитуда од 5,6 според Рихтер во Индонезија

Интересно - 08.11.2016

Земјотресот со магнитуда од 5,6 степени според Рихтер е регистриран во Индискиот океан... Погодената област е близу до крајбрежјето на Индонезија, соопшти Американската геолошка служба. Според податоците, епицентарот на земјотресот бил на 172 ...

СВЕТОТ СЕ ТРЕСЕ: Земјотрес со јачина од 5,6 степени ја погоди Индонезија

Телеграф - 08.11.2016

Нема податоци за повредени или причинета материјална штета Земјотрес со интензитет од 5,6 степени по Рихтеровата скала регистриран е во Индискиот Океан, близу брегот на Индонезија, соопшти Американската геолошка служба.

Земјотрес со јачина од 5,6 степени ја погоди Индонезија

Сител - 08.11.2016

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени по Рихтеровата скала регистриран е во Индискиот Океан, близу брегот на Индонезија, соопшти Американската геолошка служба. Според нивните податоци, епицентарот на земјотресот е регистриран на 172 километри ...

Многу земјотреси и ова утро на Балканот

Сител - 08.11.2016

Многу земјотреси и ова утро на Балканот. Се тресе и Европа. Многу потреси се регистрирани и денеска во Италија, како и во Турција. Се стресе и Грција, а земјотресот бил со јачина од 2,7 степени.

Земјотрес со јачина од 5,6 степени ја погоди Индонезија

Курир - 08.11.2016

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени по Рихтеровата скала регистриран е во Индискиот Океан, близу брегот на Индонезија, соопшти Американската геолошка служба. Според нивните податоци, епицентарот на земјотресот е регистриран на 172 километри ...

РИА Новости: Земјотрес од 5,9 степени според Рихтеровата скала е регистриран крај брегот на Чиле

Локално - 08.11.2016

Земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтеровата скала е регистриран крај брегот на Чиле утринава околу 7.55 часот, пренесува РИА Новости, повикувајќи се на Европската медитеранска сеизмолошки центар.

Земјотрес со јачина од 5,6 степени во Индонезија

Press24 - 08.11.2016

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени по Рихтеровата скала регистриран е во Индискиот Океан, близу брегот на Индонезија, соопшти Американската геолошка служба. Според нивните податоци, епицентарот на земјотресот е регистриран на 172 километри ...

Се стресе и Србија - утринава многу земјотреси на Балканот

Press24 - 08.11.2016

Многу земјотреси и ова утро на Балканот. Се тресе и Европа. Многу потреси се регистрирани и денеска во Италија, како и во Турција. Се стресе и Грција, а земјотресот бил со јачина од 2,7 степени.

Земјотрес го стресе Белград, потреси и во други земји

Фактор - 08.11.2016

Се стресе и Белград утрово, а потресот бил со јачина од 2,7 степени по Рихтер. Тој е регистриран во 3.28 часот, на 30 км од главниот град на Србија. Потресот бил на длабочина од 358 км. Земјотрес имало и во Грција, при што потресот бил со јачина од ...

Индонезија ја погоди силен земјотрес со јачина од...

Пулс24 - 08.11.2016

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени по Рихтеровата скала регистриран е во Индискиот Океан, близу брегот на Индонезија, соопшти Американската геолошка служба. Според нивните податоци, епицентарот на земјотресот е регистриран на 172 километри ...

Земјотрес со јачина од 5,6 степени ја погоди Индонезија

Телевизија Нова - 08.11.2016

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени по Рихтеровата скала регистриран е во Индискиот Океан, близу брегот на Индонезија, соопшти Американската геолошка служба. Според нивните податоци, епицентарот на земјотресот е регистриран на 172 километри ...

Земјотрес во скопското епицентрално подрачје

24 Вести - 07.11.2016

Земјотрес со магнитуда од два степена според Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во 3 часот и 11 минути во Скопје. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека земјотресот бил почувствуван во ...

Слаб земјотрес во скопско

Алсат-М - 07.11.2016

Земјотрес со магнитуда од два степена по Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во 3 часот и 11 минути во Скопје. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека земјотресот бил почувствуван во Скопје и ...

Рано утринава послаб земјотрес во Скопје

МКД - 07.11.2016

Земјотрес со магнитуда од два степена по Рихтеровата скала рано утрово во 3,11 часот регистриран е Скопје и околината. Според сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје земјотресот бил почувствуван во Скопје и ...

Земјотрес во Скопје

А1 On - 07.11.2016

Земјотрес со магнитуда од два степена по Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во 3 часот и 11 минути во Скопје. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека земјотресот бил почувствуван во Скопје и ...

Земјотрес во Скопје

+инфо - 07.11.2016

Епицентарот на земјотресот се наоѓа во источниот дел на Скопското епицентрално подрачје. Земјотрес со магнитуда од два степена по Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во 3 часот и 11 минути во Скопје.

Македонија утрово повторно ја стресе – Земјотресот бил 2 степени по Рихтер

Здравство24 - 07.11.2016

Земјотрес со магнитуда од два степена по Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во 3 часот и 11 минути во Скопје. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека земјотресот бил почувствуван во Скопје и ...

Земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Идивиди - 07.11.2016

Скопје, 7 ноември 2016 (МИА) - Земјотрес со магнитуда од два степена по Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во 3 часот и 11 минути во Скопје. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека ...

Утринава слаб земјотрес во Скопје

Фокус - 07.11.2016

Земјотрес со магнитуда од два степена по Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во 3 часот и 11 минути во Скопје. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека земјотресот бил почувствуван во Скопје и ...

Земјотрес во Скопје

Тера - 14.05.2017

Земјотрес со јачина од 4,2 степена според Рихтеровата скала е почувствуван изутрината во 04 часот и 08 минути во Скопје и околината. Според Европскиот медитерански сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил на 15 километри источно од Скопје ...

Земјотрес во близина на нафтен терминал во Оклахома

+инфо - 07.11.2016

При потресот се оштетени неколку згради, од каде се евакуирани сите жители. Земјотрес со интензитет од пет степени според Рихтеровата скала денеска го погоди регионот во близина на големиот нафтен терминал во американската сојузна држава Оклахома.

Земјотрес во близина на нафтен терминал во Оклахома

А1 On - 07.11.2016

Земјотрес со интензитет од пет степени според Рихтеровата скала денеска го погоди регионот во близина на големиот нафтен терминал во американската сојузна држава Оклахома. При потресот се оштетени неколку згради, од каде се евакуирани сите жители.

Рано утринава регистриран земјотрес во Скопје

Курир - 07.11.2016

Земјотрес со магнитуда од два степена по Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во 3 часот и 11 минути во Скопје. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека земјотресот бил почувствуван во Скопје и ...

Земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Канал5 - 07.11.2016

Земјотрес со магнитуда од два степена по Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во 3 часот и 11 минути во Скопје. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека земјотресот бил почувствуван во Скопје и ...

Утрово регистриран земјотрес во Скопје

Сител - 07.11.2016

Земјотрес со магнитуда од два степена по Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во 3 часот и 11 минути во Скопје. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека земјотресот бил почувствуван во Скопје и ...

ЗЕМЈОТРЕС ВО СКОПЈЕ: Македонската метропола се тресеше повторно

Телеграф - 07.11.2016

Земјотрес со магнитуда од два степена по Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во 3 часот и 11 минути во Скопје Земјотрес со магнитуда од два степена по Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во 3 часот и 11 минути во Скопје.

Земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Алфа - 07.11.2016

Земјотрес со магнитуда од два степена по Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во 3 часот и 11 минути во Скопје. Земјотрес со магнитуда од два степена по Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во 3 часот и 11 минути во Скопје.

Нови земјотреси ова попладне го тресат Балканот

Сител - 07.11.2016

Регистриран е потрес во Грција со јачина од 3,3 степени по Рихтер, како и со 2,8 степени по Рихтер. Се стресе и Албанија, а потресот бил со јачина од 2,5 степени. Утрово во 3 часот и 11 минути се стресе и Скопје. Потресот бил со јачина од 2 степени.

Земјотрес во близина на нафтен терминал во Оклахома ...

Н.Македонија - 07.11.2016

Земјотрес во близина на нафтен терминал во Оклахома Земјотрес со интензитет од пет степени според Рихтеровата скала денеска го погоди регионот во близина на големиот нафтен терминал во американската сојузна држава Оклахома.

Земјотрес со јачина од пет степени - евакуирани домовите и училиштата, властите стравуваат од катастрофален потрес

Сител - 07.11.2016

Земјотрес од пет степени по Рихтер ја стресе американската држава Оклахома. Евакуриани се домовите за стари лица, училиштата затворени. Според зборовите на градоначалникот, земјотресот со јачина од пет степени по Рихтер нема ...

Земјотрес во близина на нафтен терминал во Оклахома

Курир - 07.11.2016

Земјотрес со интензитет од пет степени според Рихтеровата скала денеска го погоди регионот во близина на големиот нафтен терминал во американската сојузна држава Оклахома. При потресот се оштетени неколку згради, од каде се евакуирани сите жители.

ЕВАКУИРАНИ СИТЕ ЖИТЕЛИ: Земјотрес во близина на нафтен терминал во Оклахома

Телеграф - 07.11.2016

Епицентарот на земјотресот се наоѓал на 3,2 километри западно од Кушинг, град со околу 8.000 жители, кој е значаен петрохемиски центар и важно место за испорака на нафта Земјотрес со интензитет од пет степени според Рихтеровата скала денеска го ...

Земјотреси на секои два часа на Балканот

Сител - 07.11.2016

Нови земјотреси на Балканот. Од утрово се регистрирани повеќе потреси во Грција, Албанија, Турција, како и во Италија. Скопје се стресе во 3 часот и 11 минути со јачина од 2 степени според Рихтер.

Земјотрес во близина нафтен терминал во Оклахома, нема повредени

Точка - 07.11.2016

Земјотрес со интензитет од пет степени според Рихтеровата скала денеска го погоди регионот во близина на големиот нафтен терминал во американската сојузна држава Оклахома. При потресот се оштетени неколку згради, од каде се евакуирани сите жители.

Тлото не мирува: Нов земјотрес во Италија

Курир - 07.11.2016

Нов силен земјотрес со јачина од 4.2 степени според Рихтер ја погоди пред неполн час Италија. Тлото се уште е нестабилно и се очекуваат нови потреси. Денеска во престолнината на оваа земја, Рим имаше силно ...

Вечерва повторно се тресе: Нов силен земјотрес во Италија

Сител - 07.11.2016

Нов силен земјотрес со јачина од 4.2 степени според Рихтер ја погоди пред неполн час Италија. Тлото се уште е нестабилно и се очекуваат нови потреси. Денеска во престолнината на оваа земја, Рим имаше силно ...

(ВИДЕО) Земјотрес со магнитуда од 5 степени во Оклахома, без жртви

Локално - 07.11.2016

Земјотрес со јачина од 5 степени го потресе централниот дел на американската држава Оклахома каде што немаше жртви, но има материјална штета, уверуваат локалните власти. Американскиот институт за геологија соопшти дека земјотресот се случил во 19:44 ...

Земјотрес во Скопје

Скопје инфо - 03.07.2017

Во 13.19 часот во Скопје беше почуствуван земјотрес. Земјотрес беше почуствуван утринава и во Охрид со јачина од 3,7 степени по Рихтер. Наскоро повеќе ...

Скопје повторно се тресеше ноќеска

Република - 07.11.2016

Земјотрес со магнитуда од два степена по Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во 3 часот и 11 минути во Скопје. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека земјотресот бил почувствуван во Скопје и ...

Уште еден земјотрес ноќва во околината на Скопје

Нетпрес - 07.11.2016

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека земјотресот бил почувствуван во Скопје и околината со интензитет од три до четири степени по Европската макросеизмичка скала.

Земјотрес со интензитет од 5,3 степени ја потресе државата Оклахома

Стандард - 07.11.2016

Земјотрес од 5,3 степени според Рихтер го потресе централниот дел на државата Оклахома, соопшти геофизички институт на САД, цитиран од АП. Епицентарот на потресот бил на 2 километри западно од градот Кешинг, лоциран на 80 километри североисточно од ...

Нов земјотрес го тресеше Скопје утрово

За Се - 07.11.2016

Балканот никогаш не бил волку сеизмички активен. Иако станува збор за слаб потрес, утрово змејотрес го погоди Скопје. Земјотрес со магнитуда од два степена според Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во 3 часот и 11 минути во Скопје.

Земјотрес во скопското подрачје

Стандард - 07.11.2016

Земјотрес со магнитуда од два степена по Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во 3 часот и 11 минути во Скопје. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-­математичкиот факултет во Скопје соопшти дека земјотресот бил почувствуван во Скопје и ...

Слаб земјотрес во Скопје, почувствуван во Косово и Србија

Фактор - 07.11.2016

Слаб земјотрес утрово го стресе Скопје. Потрес со јачина од два степена по Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во 3.11 часот во Скопје. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека земјотресот бил ...

И попладнево многу потреси - тлото не се смирува

Press24 - 07.11.2016

Нови земјотреси ова попладне го тресат Балканот. Регистриран е потрес во Грција со јачина од 3,3 степени по Рихтер, како и со 2,8 степени по Рихтер. Се стресе и Албанија, а потресот бил со јачина од 2,5 степени.

Земјотрес со јачина од пет степени - евакуирани домовите и училиштата, властите стравуваат од катастрофален потрес

Press24 - 07.11.2016

Земјотрес од пет степени по Рихтер ја стресе американската држава Оклахома. Евакуриани се домовите за стари лица, училиштата затворени. Според зборовите на градоначалникот, земјотресот со јачина од пет степени по Рихтер нема ...

Земјата се тресе - земјотрес ја погоди Оклахома

Press24 - 07.11.2016

- Земјотрес со интензитет од пет степени според Рихтеровата скала денеска го погоди регионот во близина на големиот нафтен терминал во американската сојузна држава Оклахома. При потресот се оштетени неколку згради, од каде се евакуирани сите жители.

Земјотрес во близина нафтен терминал во Оклахома , нема повредени

Нетпрес - 07.11.2016

При потресот се оштетени неколку згради, од каде се евакуирани сите жители. Епицентарот на земјотресот се наоѓал на 3,2 километри западно од Кушинг, град со околу 8.000 жители, кој е значаен петрохемиски центар и важно место за испорака на нафта.

Земјотреси на секои два часа: Се тресеа Скопје, Албанија и Грција

Press24 - 07.11.2016

Нови земјотреси на Балканот. Од утрово се регистрирани повеќе потреси во Грција, Албанија, Турција, како и во Италија. Скопје се стресе во 3 часот и 11 минути со јачина од 2 степени според Рихтер.

Се заканува разорен земјотрес – загрозени се 14 милиони луѓе

МК News - 07.11.2016

Научниците предупредиле дека “гигантски земјотрес” му се заканува на подрачјето на јужна Азија, и дека последиците од таа природна катастрофа би можеле да ги почувствуваат 140 милиони луѓе.

Тлото не мирува: Нов земјотрес во Италија

Република - 07.11.2016

Нов силен земјотрес со јачина од 4.2 степени според Рихтер ја погоди пред неполн час Италија. Тлото се уште е нестабилно и се очекуваат нови потреси. Денеска во престолнината на оваа земја, Рим имаше силно ...

Тлото не мирува: Нов земјотрес во Италија

Репортер - 07.11.2016

Нов силен земјотрес со јачина од 4.2 степени според Рихтер ја погоди пред неполн час Италија. Тлото се уште е нестабилно и се очекуваат нови потреси. Денеска во престолнината на оваа земја, Рим имаше силно торнадо. loading..

Повторно се тресе: Нов силен земјотрес во Италија

Press24 - 07.11.2016

Нов силен земјотрес со јачина од 4.2 степени според Рихтер ја погоди пред неполн час Италија. Тлото се уште е нестабилно и се очекуваат нови потреси. Денеска во престолнината на оваа земја, Рим имаше силно ...

Уште еден земјотрес од два степени почуствуван во Скопје

еМагазин - 07.11.2016

Земјотрес со магнитуда од два степена по Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во 3 часот и 11 минути во Скопје. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека земјотресот бил почувствуван во Скопје и ...

Нов потрес во скопското епицентрално подрачје

Lider - 07.11.2016

Земјотрес со магнитуда од два степена по Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во 3 часот и 11 минути во Скопје. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека земјотресот бил почувствуван во Скопје и ...

Повторно почувствуван земјотрес во Скопје

Канал 77 - 07.11.2016

Земјотрес со магнитуда од два степена по Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во 3 часот и 11 минути во Скопје. Земјотресот бил почувствуван во Скопје и околината со интензитет од три до четири степени по Европската макросеизмичка скала – ...

Земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Телевизија Нова - 07.11.2016

Земјотрес со магнитуда од два степена по Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во 3 часот и 11 минути во Скопје. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека земјотресот бил почувствуван во Скопје и ...

Утрово регистриран земјотрес во Скопје

Exclusive.mk - 07.11.2016

Земјотрес со магнитуда од два степена по Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во 3 часот и 11 минути во Скопје. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека земјотресот бил почувствуван во Скопје и ...

Земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Либертас - 07.11.2016

Земјотрес со магнитуда од два степена по Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во 3 часот и 11 минути во Скопје. Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека земјотресот бил почувствуван во Скопје и ...

Италија повторно се тресе: Централна Италија ја здрма земјотрес пред 40 мин

Exclusive.mk - 07.11.2016

Нов силен земјотрес ја погоди централна Италија, со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала. Тлото на Италија не е стабилно, а со тоа се очекуваат и нови потреси. Денес Италија, поточно Рим, го зафати страшно Торнадо.