TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Франција нема да се откаже од воздушните напади над „Исламска држава“

Локално - 15.11.2015

Франција ќе продолжи да нанесува воздушни напади на терористичката група “Исламска држава” во Сирија. Ова го изјави премиерот на земјата Маноел Валс, цитиран од “Ројтерс”. “Во следните денови ќе продолжиме да нанесуваме погоди во Сирија со цел да ја ...

Мислите на македонскиот народ со француските граѓани

Телма - 14.11.2015

Мислите на македонскиот народ по ужасот во Париз се со француските граѓани. Солидарност и пораки на сочувства со семејствата на жртвите од терористичките напади и поддршка до сите граѓани во Париз да ја издржат големата трагедија за француската ...

Попоски испрати телеграма со сочувство до Фабиус

Република - 14.11.2015

Шефот на македонската дипломатија Никола Попоски испрати телеграма со сочувство до францускиот министер за надворешни работи Лоран Фабиус. – Силно сум потресен од веста за терористичките напади во Париз и длабоко жалам за изгубените животи од овој ...

ДОМ испрати телеграма со сочувство до француската амбасадорка Оер

А1 On - 14.11.2015

Демократската обнова на Македонија (ДОМ) денеска испрати телеграма со сочувство по повод загубата на човечки животи по терористичките напади во Париз. – Ние, членовите на ДОМ со згрозеност и со вознемиреност ги примивме вестите за крвавите ...

ЛДП испрати телеграма со сочувство до француската амбасадорка Оер

А1 On - 14.11.2015

Претседателот на Либерално-демократската партија Горан Милевски, испрати телеграма со сочувство до амбасадорката на Република Франција во Македонија, Лоренс Оер по повод терористичките напади во Париз.

Груевски со телеграма со сочувство до Валс

+инфо - 14.11.2015

Со згрозеност ја примив веста за терористичките напади на Париз, во кои животот го загубија голем број на лица и каде има голем број на повредени, а во овие тешки мигови на тага на пријателскиот француски народ, дозволете ми да изразам сочувство на ...

СДСМ ги осудува терористичките напади во Франција

А1 On - 14.11.2015

„Социјалдемократскиот сојуз на Македонија ги осудува ужасните терористички напади во Франција што ја потресоа земјата и светот. Терористичкиот напад во Франција е напад на универзалните вредности за слобода, еднаквост и солидарност.

Македонската дипломатија со почит кон жртвите во Париз

Република - 14.11.2015

Зградата на Министерството за надворешни работи на Република Македонија на кејот на Вардар во Скопје вечерва е во боите на француското знаме, како дел од сочувствувањето и поддршката од македонскиот за францускиот народ кој се соочи со ужасот ...

Ахмети изрази сочувство со жртвите од Париз

Макфакс - 14.11.2015

Во телеграмата со сочувство кон семејствата на ѓртвите од терористичкиот акт во Париз, лидерот на ДУИ, Али Ахмети вели дека тој е вознемирен од страшниот терористички чин во Париз. „Одземањето на нечиј живот и овие терористички акти, не се прават во ...

СДСМ ги осуди терористичките напади во Франција

Сител - 14.11.2015

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија ги осудува терористички напади во Франција што ја потресоа земјата и светот. Во соопштението наведува дека терористичкиот напад во Франција е напад на универзалните вредности за слобода, еднаквост и ...

Ужасен удар за европската цивилизација

Руска реч - 14.11.2015

Русите сочувствуваат со роднините и со блиските на загинатите во терористичките напади во Париз и ја изразуваат својата солидарност со францускиот народ. Руските политичари повикуваат на обединување пред лицето на заедничката закана – меѓународниот ...

Попоски испрати телеграма со сочувство до Фабиус

Телеграф - 14.11.2015

Република Македонија, наведува Попоски, остро ги осудува и се спротивставува на секаков вид на терористички напади и стои рамо до рамо со Франција и со нашите сојузници во борбата против тероризмот, со кој сите се соочуваме Шефот на македонската ...

ЛДП испрати телеграма со сочувство до француската амбасадорка Оер

Репортер - 14.11.2015

Претседателот на Либерално-демократската партија Горан Милевски, испрати телеграма со сочувство до амбасадорката на Република Франција во Македонија, Лоренс Оер по повод терористичките напади во Париз.

Сочувство од Груевски до премиерот на Франција по повод терористичките напади во Париз

Курир - 14.11.2015

По повод терористичките напади во Париз, претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, испрати писмо со сочувство до францускиот премиер Мануел Валс. Во прилог е интегралниот текст.

СДСМ ги осудува терористичките напади во Франција

Репортер - 14.11.2015

„Социјалдемократскиот сојуз на Македонија ги осудува ужасните терористички напади во Франција што ја потресоа земјата и светот. Терористичкиот напад во Франција е напад на универзалните вредности за слобода, еднаквост и солидарност.

Сочуство од Ахмети до францускиот народ

Нова ТВ - 14.11.2015

“Одземањето нечиј живот и овие терористички акти, не се прават во име на која било националност, ниту една раса, ниту религија, но се акти на лудило кое заслужува поголема казна и не се вклопува во нашиот поглед на светот“, се вели во сопштениеот од ...

Груевски изрази сочуство до францускиот премиер Валс

Телма - 14.11.2015

Премиерот Груевски упати телеграма со сочуство до премиерот на Франција Валс, во која се вели: „Со згрозеност ја примив веста за терористичките напади на Париз, во кои животот го загубија голем број на лица и каде има голем број на повредени.

Лидерот на ДУИ изрази сочувство по повод терористичкиот напад во Париз

Сител - 14.11.2015

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети изрази сочуство по повод терористичкиот напад во Париз. - Одземањето на нечиј живот и овие терористички акти, не се прават во име на која било националност, ниту една раса, ниту ...

Груевски: Македонија го осудува терористичкиот напад во Париз

А1 On - 14.11.2015

Премиерот Никола Груевски по повод терористичките напади во Париз испрати писмо со сочувство до францускиот премиер Мануел Валс. – Со згрозеност ја примив веста за терористичките напади на Париз, во кои животот го загубија голем број на лица и каде ...

Лидерот на ДУИ изрази сочувство по повод терористичкиот напад во Париз

А1 On - 14.11.2015

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети изрази сочуство по повод терористичкиот напад во Париз. – Одземањето на нечиј живот и овие терористички акти, не се прават во име на која било националност, ниту една раса, ниту ...

Груевски: Македонија остро ги осудува терористички напади во Париз

Press24 - 14.11.2015

Премиерот Никола Груевски по повод терористичките напади во Париз испрати писмо со сочувство до францускиот премиер Мануел Валс. - Со згрозеност ја примив веста за терористичките напади на Париз, во кои животот го загубија голем број на лица и каде ...

Ахмети: Не се одземаат животи во име на религија

+инфо - 14.11.2015

Јас сум вознемирен од страшниот терористички чин во Париз, одземањето на нечиј живот и овие терористички акти, не се прават во име на која било националност, ниту една раса, ниту религија, но се акти на лудило кое заслужува поголема казна и не се ...

Груевски: Македонија го осудува нападот во Париз, тероризмот не смее да победи

МРТ - 14.11.2015

Република Македонија остро ги осудува и се спротивставува на секаков вид на терористички напади и стои рамо до рамо со Франција и со нашите сојузници во борбата против тероризмот, со кој сите се соочуваме, се наведува во писмото со сочувство на ...

Ахмети изрази сочувство по повод терористичкиот напад во Париз

Утрински - 14.11.2015

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети изрази сочуство по повод терористичкиот напад во Париз. - Одземањето на нечиј живот и овие терористички акти, не се прават во име на која било националност, ниту една раса, ниту ...

Груевски: Македонија го осудува терористичкиот напад во Париз

Lider - 14.11.2015

Премиерот Никола Груевски по повод терористичките напади во Париз испрати писмо со сочувство до францускиот премиер Мануел Валс. – Со згрозеност ја примив веста за терористичките напади на Париз, во кои животот го загубија голем број на лица и каде ...

Ахмети изрази сочувство со жртвите од Париз

Точка - 14.11.2015

Во телеграмата со сочувство кон семејствата на ѓртвите од терористичкиот акт во Париз, лидерот на ДУИ, Али Ахмети вели дека тој е вознемирен од страшниот терористички чин во Париз. „Одземањето на нечиј живот и овие терористички акти, не се прават во ...

Груевски: Македонија го осудува терористичкиот напад во Париз

Сител - 14.11.2015

Премиерот Никола Груевски по повод терористичките напади во Париз испрати писмо со сочувство до францускиот премиер Мануел Валс. - Со згрозеност ја примив веста за терористичките напади на Париз, во кои животот го загубија голем број на лица и каде ...

Ахмети: Oдземањето нечиј живот не се прави во име на која било националност, раса или религија

Репортер - 14.11.2015

Oдземањето нечиј живот и овие терористички акти не се прават во име на која било националност, ниту една раса, ниту религија, но се акти на лудило кое заслужува поголема казна и не се вклопува во нашиот поглед на светот, се вели во соопштението со ...

ГРУЕВСКИ: Нападот во Париз е варварски чин

Телеграф - 14.11.2015

Според премиерот нападите во Париз се напади врз целото човештво, врз мирот и слободата и врз принципите и вредностите кои ги живееме Премиерот Никола Груевски по повод терористичките напади во Париз испрати писмо со сочувство до францускиот премиер ...

Груевски: Мислите и молитивите на македонските граѓани се со францускиот народ

Нетпрес - 14.11.2015

Мислите и молитивите на македонските граѓани се со францускиот народ. Република Македонија остро ги осудува и се спротивставува на секаков вид на терористички напади и стои рамо до рамо со Франција и со нашите сојузници во борбата против тероризмот, ...

Груевски: Македонија го осудува терористичкиот напад во Париз

Репортер - 14.11.2015

Премиерот Никола Груевски по повод терористичките напади во Париз испрати писмо со сочувство до францускиот премиер Мануел Валс. – Со згрозеност ја примив веста за терористичките напади на Париз, во кои животот го загубија голем број на лица и каде ...

Телеграма со сочувство од Груевски до Валс

Нова ТВ - 14.11.2015

„Република Македонија остро ги осудува и се спротивставува на секаков вид на терористички напади и стои рамо до рамо со Франција и со нашите сојузници во борбата против тероризмот, со кој сите се соочуваме“, се наведува во телеграмата со сочувство ...

Груевски: Мислите и молитивите на македонските граѓани се со францускиот народ

Вечер - 14.11.2015

Премиерот Никола Груевски по повод терористичките напади во Париз испрати писмо со сочувство до францускиот премиер Мануел Валс. – Со згрозеност ја примив веста за терористичките напади на Париз, во кои животот го загубија голем број на лица и каде ...

Македонскиот политички врв со писма за сочуства и поддшка до францускиот народ и властите

Локално - 14.11.2015

Премиерот Никола Груевски по повод терористичките напади во Париз испрати писмо со сочувство до францускиот премиер Мануел Валс. – Со згрозеност ја примив веста за терористичките напади на Париз, во кои животот го загубија голем број на лица и каде ...

Груевски: Македонија го осудува терористичкиот напад во Париз

Утрински - 14.11.2015

Премиерот Никола Груевски по повод терористичките напади во Париз испрати писмо со сочувство до францускиот премиер Мануел Валс. - Со згрозеност ја примив веста за терористичките напади на Париз, во кои животот го загубија голем број на лица и каде ...

Груевски: Македонија го осудува терористичкиот напад на Франција

МКД - 14.11.2015

Со згрозеност ја примив веста за терористичките напади на Париз, во кои животот го загубија голем број на лица и каде има голем број на повредени, вели во своето писмо со сочувство кое премиерот Никола Груевски го испрати до францускиот премиер ...

Груевски: Македонија го осудува терористичкиот напад во Париз

Република - 14.11.2015

Премиерот Никола Груевски по повод терористичките напади во Париз испрати писмо со сочувство до францускиот премиер Мануел Валс. – Со згрозеност ја примив веста за терористичките напади на Париз, во кои животот го загубија голем број на лица и каде ...

Груевски до Валс: Нападите во Париз се напади врз целото човештво

Макфакс - 14.11.2015

Во телеграмата со сочувство испратена до францускиот премиер Мануел Валс, по терористичките напади, македонскиот премиер Никола Груевски вели дека со згрозеност ја примил веста за терористичките напади на Париз, во кои животот го загубија голем број ...

Груевски испрати писмо со сочуство до францускиот премиер

Р.С.Европа - 14.11.2015

Премиерот Никола Груевски по повод нападите во Париз испрати писмо со сочувство до францускиот премиер Мануел Валс. Со згрозеност ја примив веста за терористичките напади на Париз кои животот го загубија голем број на лица и каде има голем број на ...

Сочувство од Груевски до премиерот на Франција по повод терористичките напади во Париз

Денешен - 14.11.2015

По повод терористичките напади во Париз, претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, испрати писмо со сочувство до францускиот премиер Мануел Валс. Во прилог е интегралниот текст.

Груевски: Мислите и молитвите на македонските граѓани се со францускиот народ

Точка - 14.11.2015

Мислите и молитивите на македонските граѓани се со францускиот народ. Република Македонија остро ги осудува и се спротивставува на секаков вид на терористички напади и стои рамо до рамо со Франција и со нашите сојузници во борбата против тероризмот, ...

Груевски: Македонија го осудува терористичкиот напад во Париз

Орбис - 14.11.2015

Премиерот Никола Груевски по повод терористичките напади во Париз испрати писмо со сочувство до францускиот премиер Мануел Валс. – Со згрозеност ја примив веста за терористичките напади на Париз, во кои животот го загубија голем број на лица и каде ...

Сочувство од премиерот Груевски до премиерот Мануел Валс

Канал5 - 14.11.2015

Премиерот Груевски изрази сочувство до францускиот народ со писмо до премиерот на Франција, Мануел Валс. Во овие тешки мигови на тага на пријателскиот француски народ, дозволете ми да изразам сочувство на семејствата на жртвите на овој варварски и ...

Груевски: Македонија го осудува терористичкиот напад во Париз

МК News - 14.11.2015

Премиерот Никола Груевски по повод терористичките напади во Париз испрати писмо со сочувство до францускиот премиер Мануел Валс. – Со згрозеност ја примив веста за терористичките напади на Париз, во кои животот го загубија голем број на лица и каде ...

Груевски: Македонија го осудува терористичкиот напад во Париз

Алфа - 14.11.2015

Премиерот Никола Груевски по повод терористичките напади во Париз испрати писмо со сочувство до францускиот премиер Мануел Валс. Премиерот Никола Груевски по повод терористичките напади во Париз испрати писмо со сочувство до францускиот премиер ...

Сочувство од Груевски до премиерот на Франција по повод терористичките напади во Париз

Fox.mk - 14.11.2015

По повод терористичките напади во Париз, претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, испрати писмо со сочувство до францускиот премиер Мануел Валс. Во прилог е интегралниот текст.