TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Добри вести за Барселона пред Ел Класико

СуперСпорт - 15.11.2015

На пријателскиот натпревар помеѓу Англија и Шпанија на повреда се пожали фудбалер на Барселона. Сепак лекарските прегледи покажаа дека Бускетс не е озбилно повреден. Вреди да се каже дека Висенте Дел Боске ќе го одмара на натпреварот против Белгија ...

Лоши вести за Реал Мадрид

СуперСпорт - 15.11.2015

Лео Меси ќе биде спремен за Ел Класико. Тој тренираше со фудбалерите на Барселона Б, а од утре ќе му се приклучи на првиот тим кој ќе биде комплетен после репрезентативните настапи. Тој нема да го започне натпреварот против Реал, спремен ќе биде да ...

Засилување за Барса: Меси ќе биде подготвен за „ел класико“

SportMedia - 15.11.2015

Аргентинскиот ас веќе извесно време е повреден, но според најновите информации од Барселона тој ќе може да игра против лутиот ривал од Мадрид. Меси синоќа тренирал со Б-тимот на каталонците, а во наредните неколку дена ќе му се приклучи на првиот ...

Катастрофални вести за Реал - Најдобриот играч на Барселона подготвен за Ел Класико

Спортклуб - 15.11.2015

Полека, но сигурно, атмосферата во пресрет на најголемото фудбалско дерби на денешницата, Ел Класико, доаѓа до степен на вриење. Сепак, според денешните информации, навивачите на Реал Мадрид воопшто нема да бидат задоволни, додека оние на Барселона ...

Меси подготвен за Ел Класико

Алфа - 15.11.2015

Конечно добри вести за Барселона околу рехабилитацијата на Лионел Меси. Лекарскиот тим на Барселона го израдува тренерот Луис Енрике со информацијата дека Меси ќе може да биде дел од престојното Ел Класико.

Гарантирам, Меси ќе игра на „Ел Класико“

Спорт365 - 15.11.2015

Соиграчот на Меси во Барселона, Адријано тврди дека неговиот соиграч ќе игра против Реал Мадрид. Репрезентативната пауза не го намали интересо на шпанската и европската јавност за Ел Класико.

Фабрегас признава дека преговарал со најголемиот ривал на Барселона

Спортклуб - 15.11.2015

Фудбалерот на Челзи, Цеск Фабрегас, открива дека за малку не се преселил во редовите на Реал Мадрид. Шпанецот овие денови дојде до јубилеј во дресот на репрезентацијата и во интервју говореше за престојното „Ел Класико“ како и за детали од својата ...

Меси ќе игра 30 минути на Ел класико

Телеграф - 15.11.2015

Добри вести за Барселона пред дуелот против Реал Мадрид На натпреварот во Мадрид меѓу Реал и Барселона на 21 ноември во таборот на гостите најверојатно ќе биде и Лионел Меси. Тој сè уште не е подготвен за 90 минути, но се вели дека ќе може да издржи ...

Лоши вести за Реал: Меси ќе биде подготвен за „Ел Класико“

Спорт - 15.11.2015

Лионел Меси од утре ќе тренира со првиот тим на Барселона, кој ќе биде комплетен по завршувањето на репрезентативните акции. Како што информираат шпанските медиуми, Лионел Меси нема да биде во стартниот состав на Барселона на дуелот со Реал Мадрид.

Бразилецот најверојатно ќе игра на Ел Класико

СуперСпорт - 14.11.2015

Бекот на Реал Мадрид, Марсело може да се опорави навреме за Ел Класико. Ел Класико е следната недела, а Реал имаше многу повреди минатите неколку месеци. Марсело е повреден од 4-ти ноември и најверојатно ќе биде спремен за Барселона.

Чави: Не го отпишувајте Роналдо

Дерби - 14.11.2015

Легендата на Барселона, Чави Ернандез, во своето последно интервју за „Марка“ го најави претстојното „Ел Класико“, а истовремено зборуваше и за Кристијано Роналдо и Лионел Меси. – Ако гледаме според последните натпревари, Барселона е во подобра ...

Убави вести за Реал Мадрид: Марсело ќе биде подготвен за „Ел Класико“

Екипа - 14.11.2015

Бразилскиот бек на Реал Мадрид, Масрсело е со големи шанси да биде подготвен за дербито со Барселона, иако претходно шансите за негов настап беа сведени на теорија. Тој е повреден од 4. ноември, и многумина го „отпишаа“ неговиот настап за „Ел ...

Одлични вести за Реал и Барса во пресрет на „Ел Класико“

Спортклуб - 14.11.2015

Иако воочи на најголемото фудбалско дерби на денешницата, популарното „Ел Класико“ помеѓу Реал Мадрид и Барселона, сите погледи се насочени кон Лео Меси и неговото опоравување, за Каталонците и Мадриѓаните овој викенд дојде уште една добра вест.

Меси: Бидете сплотени, не поделени

Локално - 14.11.2015

Аргентински репрезентативец Лионел Меси повика на братство и љубов, по трагедијата во Париз од доцна синоќа. Ѕвездата на Барселона демонстрираше емпатија кон роднините на жртвите од синоќешниот напад, во кој беа убиени над 150 лица.

Барса ја крие состојбата на Меси

ЗаЗабава - 13.11.2015

Аргентинецот Лионел Меси вчера го имал првиот тренинг со екипата по пауза од еден и пол месец и учествувал и во играта на два гола. Направил неколку спринтерски движења, а веќе слободно работи со топка без никакви проблеми.

Барса ја крие состојбата на Меси…Изненадување за „Ел Класико“?

Екипа - 13.11.2015

Аргентинецот Лионел Меси вчера го имал првиот тренинг со екипата по пауза од еден и пол месец и учествувал и во играта на два гола. Направил неколку спринтерски движења, а веќе слободно работи со топка без никакви проблеми.

Сите се на одмор, само Меси тренира на „Камп Ноу"!

SportMedia - 13.11.2015

Одличниот Аргентинец поради повреда на коленото е вон терените од крајот на септември, но иако лекарските служби на шпанскиот шампион тврдеа дека Меси нема да биде подготвен за новата пресметка со Реал Мадрид, сѐ уште постојат шанси да ги предводи ...

Шпанија го убедувала Меси, но...

Идивиди - 13.11.2015

Висенте Дел Боске, кој е актуелен селектор на Шпанија и еден од ретките кои можат да се пофалат дека во својата кариера успеал да стигне до титули и на СП и на ЕП, и тоа во период од четири години вели дека постоела можност Меси да го облече дресот ...

Рамос иронично му возврати на Пике пред нивниот дуел на „Ел Класико“

Дерби - 12.11.2015

Жерард Пике и Серхио Рамос се познати по своите жестоки дуели при прекините за време на „Ел Класико“ пресметките во последните неколку години, но токму стоперите на Барселона и Реал Мадрид често знаат да се најдат во фокусот јавноста поради начинот ...

(ВИДЕО) Рамос се врати на тренинзите, се спрема за Ел Класико

СуперСпорт - 12.11.2015

Серхио Рамос во 22 - рата минута од натпреварот против Севиља ги воодушеви навивачите на кралскиот клуб со фантастични „ножици“ од 1:0. Но, еуфоријата многу брзо запре бидејќи Рамос се повреди.

СЕ Е ТОА ДЕЛ ОД ТАКТИКА: Барса крие дека Меси тренира со екипата?

СуперСпорт - 12.11.2015

Од ден на ден, се наближува „Ел Класико“, а главното прашање е дали Лионел Меси ќе биде спремен да истрча на теренот на „Сантијаго Бернабе“. Каталонските медиуми пренесуваат ексклузивни вести дека Меси денеска по прв пат тренирал со екипата што е ...

Рамос иронично му возврати на Пике пред нивниот дуел на "Ел Класико"

Точка - 12.11.2015

Жерард Пике и Серхио Рамос се познати по своите жестоки дуели при прекините за време на "Ел Класико" пресметките во последните неколку години, но токму стоперите на Барселона и Реал Мадрид често знаат да се најдат во фокусот јавноста поради начинот ...

Докторот на аргентинската репрезентација: Меси не игра на „Ел Класико“

Курир - 12.11.2015

Најдобриот фудбалер на Барселона Лионел Меси најверојатно нема да игра на дерби натпреварот против Реал, откри докторот на репрезентацијата на Аргентина. Дел од шпанските медиуми пренесоа дека Меси забрзано закрепнува од повредата на коленото и дека ...

Меси сепак нема да игра на „Ел Класико“!

Спортски - 11.11.2015

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, најверојатно нема да игра на дербито со Реал во Мадрид, откри докторот на аргентинската репрезентација, Хомеро де Агостино. Иако вчера весникот „АС“ објави дека Меси забрзано се рехабилитира од повредата на ...

Меси не треба да игра на Ел Класико, ризокот е огромен!

ЗаЗабава - 11.11.2015

Докторот на аргентинската репрезентација, Омеро де Агостино предупредува дека Лионел Меси не треба да игра на Ел Класико дуелот бидејќи ризикот од нова повреда е голем, а тој нема да може да одговори на потребите на еден така голем меч.

Видео: Меси почна да тренира… со портокали!

Спортски - 11.11.2015

Овие денови главна тема во шпанските медиуми е дали ѕвздата на Барселона, Лионел Меси ќе биде спремен да настапи на големото „Ел Класико“ кое на програмата е на 21-ви ноември. Меси забрзано се рехабилитира од повредата, но лекарите тврдат дека не ...

Докторот на Аргентина со сериозно предупредување до Меси во пресрет на „Ел Класико“

Дерби - 11.11.2015

Лионел Меси во текот на вчерашниот ден за првпат одработи тренинг со своите соиграчи од Барселона, па каталонските медиуми не чекаа долго за да ја пренесат информацијата дека првата ѕвезда на каталонскиот гигант ќе направи се за да настапи на ...

Докторот потврди дали Меси ќе игра на Ел Класико

СуперСпорт - 11.11.2015

Најдобриот играч на Барселона, Лионел Меси најверојатно нема да игра на дерби натпреварот против Реал, откри докторот на репрезентацијата на Аргентина, Хомеро де Агестино. Некои шпански медиуми пренесоа во вторник информација дека Меси го забрза ...

Нов проблем за Реал Мадрид

СуперСпорт - 11.11.2015

Иско поради повреда на мускулот ќе ги пропушти пријателските натпревари против Англија и Белгија, а под знак прашалник е и неговиот настап за Ел Класико, објави денеска Шпансата фудбалски федерација.

Меси не треба да игра на Ел Класико, ризикот е голем

МКД - 11.11.2015

Докторот на аргентинската репрезентација, Омеро де Агостино предупредува дека Лионел Меси не треба да игра на Ел Класико дуелот бидејќи ризикот од нова повреда е голем, а тој нема да може да одговори на потребите на еден така голем меч.

Предупредување: Меси пак ќе се повреди ако игра на „Ел Класико“

Екипа - 11.11.2015

Навивачите на Барселона се израдуваа на веста дека Лионел Меси веќе почнал да тренира со топка, по што огромни се шансите за негов настап на претстојното „Ел Класико“ на 21 ноември на „Сантијаго Бернабеу“.

Меси нема да игра во „Ел Класико“

А1 On - 11.11.2015

Најдобриот играч на Барселона, Лионел Меси, најверојатно нема да игра на дербито со Реал во Мадрид, открил докторот на аргентинската репрезентација, Хомеро де Агостино. Одделни шпански медиуми во вторникот објавија дека Меси забрзано се рехабилитира ...

Меси нема да игра во „Ел Класико“?

Кајгана - 11.11.2015

Најдобриот играч на Барселона, Лионел Меси, најверојатно нема да игра на дербито со Реал во Мадрид, открил докторот на аргентинската репрезентација, Хомеро де Агостино. Одделни шпански медиуми објавија дека Меси забрзано се рехабилитира од повредата ...

Дел Боске призна: Го убедувавме Меси да игра за Шпанија

SportMedia - 11.11.2015

Тоа се случувало уште на почетокот на кариерата на аргентинскиот ас кога стануваше јасно дека светот ќе добие нова голема мега-ѕвезда. „Имаше таква варијанта, но Меси одлучи да остане верен на татковината и, практично, беше невозможно да го ...

Докторот на аргентинската репрезентација тврди: Меси со Ел Класико ризикува нова повреда

SportMedia - 11.11.2015

Како што е познато, фудбалерот на Барселона има повреда на лигаментите на коленото и се лекува месец и пол, а надежите на сите во клубот се дека ќе биде подготвен за најголемиот натпревар во првиот дел од сезоната.

Ел Класико е речиси како оргазам

Идивиди - 11.11.2015

Капитенот на Реал Мадрид Серхио Рамос ќе биде подготвен за вечното „Ел Класико“ против Барселона. Дефанзивецот на „кралскиот клуб“ го повреди левото рамо на дуелот против Севиља и предвреме го напушти мечот.

Медиумите тврдат едно, лекарите друго, но Меси нема да игра на „Ел Класико“

Спорт365 - 11.11.2015

Аргентинецот веројатно нема да настапи на дербито со Реал Мадрид. Неколку шпански медиуми пренесоа информација дека Меси забрзано се опоравува од повредата на коленото и дека почна да трча и да шутира. „Мислам дека Меси нема да игра на Ел Класико.

Нов голем проблем за Реал во пресрет на „Ел Класико“

Спортклуб - 11.11.2015

Шпанскиот репрезентативевц Иско го напуштил тренинг кампот на „Црвената фурија“ поради повредата на мускулите која го става под знак прашалник и неговиот настап на престојното „Ел Класико“.

Докторот на Аргентина со сериозно предупредување до Меси во пресрет на "Ел Класико"

Точка - 11.11.2015

Лионел Меси во текот на вчерашниот ден за првпат одработи тренинг со своите соиграчи од Барселона, па каталонските медиуми не чекаа долго за да ја пренесат информацијата дека првата ѕвезда на каталонскиот гигант ќе направи се за да настапи на ...

Де Агостино: Најдобро е Меси да го прескокне Ел Класико

Нетпрес - 11.11.2015

Напаѓачот на Барселона има повреда на лигаментите на коленото, а неговото лекување трае околу 40-тина дена. Сите во клубот се надеваат дека Меси ќе биде подготвен за т.н. “празник на фудбалот” во Шпанија, особено што Аргентинецот веќе трча и ...

Како Меси се спрема за Ел Класико

Оff.net - 11.11.2015

После повредата која го оддалечи неколку недели од терените, Меси полека се опоравува и се очекува да настапи на големото дерби против Реал Мадрид на 22. ...

Меси не треба да игра на Ел Класико

Спорт - 11.11.2015

Докторот на аргентинската репрезентација, Омеро де Агостино предупредува дека Лионел Меси не треба да игра против Реал Мадрид бидејќи ризикот е нова е голем Докгорот на „Гаучосите“ е еден од најдобрите познавачи на Меси и неговите повреди, па така ...

Меси нема да игра во „Ел Класико“

Макфакс - 11.11.2015

Најдобриот играч на Барселона, Лионел Меси, најверојатно нема да игра на дербито со Реал во Мадрид, открил докторот на аргентинската репрезентација, Хомеро де Агостино. Одделни шпански медиуми во вторникот објавија дека Меси забрзано се рехабилитира ...

Дел Боске призна: Го убедувавме Меси да игра за Шпанија

Република - 11.11.2015

Селекторот на Шпанија, Висенте дел Боске, призна дека кралската шпанска фудбалска федерација правела обиди да го убеди Лионел Меси да игра за Ла Роха. Тоа се случило уште во почетокот на кариерата на аргентинската ѕвезда на Барселона.

Меси најверојатно нема да игра на дерби натпреварот против Реал

Fox.mk - 11.11.2015

Најдобриот играч на Барселона, Лионел Меси, најверојатно нема да игра на дерби натпреварот против Реал, откри докторот на репрезентацијата на Аргентина Хомер де Агостин. Некои шпански медиуми ја пренесоа веста дека Меси забрзано заздравува од ...

Меси ќе ја обнови повредата ако игра против Реал (М)

Вечер - 11.11.2015

Според последните информации кои пристигнуваат од "Ноу Камп", Меси веќе почнал да тренира со топка и голема е веројатноста дека ќе биде во комбинација за популарното "Ел Класико" кое ќе биде одиграно на 21 ноември Хомеро де Агостино, ...

Дел Боске: Шпанија не успеа да го натурализира Меси

Дневник - 11.11.2015

Селекторот на актуелниот европски првак Шпанија, Висенте дел Боске, открива дека фудбалската федерација на неговата земја се обидела да го натурализира еден од најдобрите играчи на светот Лионел Меси, но мисијата не им успеала.

Познато е дали Меси ќе игра на Ел Класико

СуперСпорт - 10.11.2015

Главна тема во Шпанија во последните неколку дена е Ел Класико. Тоа е на распоредот за 11 дена, а медиумите брујат за тоа дали Меси ќе биде спремен. Според последните извештаи кои ги пренесуваат шпанските медиуми а и влијателиот Скај Спортс, ...

„АС“ со сензационална вест: Меси се подготвува за „Ел Класико“

Спортски - 10.11.2015

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси забрзано се опоравува од повредата и како што стојат работите би можел да заигра на големото дерби со Реал на 21-ви ноември пишува шпанскиот спортски весник „АС“.

Ѕвездата започна да тренира со топка

СуперСпорт - 10.11.2015

Лионел Меси е се поблиску до опоравување од тешката повреда против Лас Палмас. Меси доби повреда на лигаментите на коленото против Лас Палмас. Иако аргентинецот тренираше за прв пат со топката после 45 дена пауза не се знае дали ќе биде спремен за ...

Дел Боске открива: Шпанија се обиде да и го украде Меси на Аргентина

Дерби - 10.11.2015

Висенте дел Боске откри дека Шпанската фудбалска федерација (РФЕФ) се обидела да го убеди Лионел Меси да настапува за „црвената фурија“. Ѕвездата на Барселона е родена и израсната во Росарио, Аргентина, но се пресели во Барселона на 13-годишна ...

„Меси многу лесно можеше да биде репрезентативец на Шпанија“

СуперСпорт - 10.11.2015

Селекторот на Шпанија Висенте Дел Боске откри дека фудбалската федерација на таа земја се обиде да го натурализира Лионел Меси. Меси е дојден во Росарио во Аргентина, но од 13 години е во Каталонија и комплетната професионална кариера ја помина во ...

Шпанците признаа: Пробавме да го украдеме Меси од Аргентина, но...

МКД - 10.11.2015

Селекторот на Шпанија, Висенте дел Боске призна дека во минатото сакале да го украдат Меси на Аргентина, но тој останал верен на својата татковина. Меси уште од 13. година живее во Барселона, па постоеле сите услови за тој да заигра за шпанската ...

Тежок удар за Реал: Рамос оди на операција и го пропушта Ел Класико?

SportMedia - 10.11.2015

Тој има проблеми со рамото уште од минатата сезона поради што пропушти два натпревари на шпанската репрезентација и шест на Реал, а ја обнови истата во неделата во дуелот со Севилја кога постигна гол.

Шпански „AS“ денеска со сензационална вест за фановите на Барселона

Спортклуб - 10.11.2015

Најголемата фудбалска звезда на Барселона Лео Меси, забрзано се подготвувал наводно за големиот настан или „Ел Класико“ кои ќе се одигра за неполни две недели на „Сантијаго Бернабеу“. Беше дадено до знаење пред извесен период дека Лео Меси и ...

Дел Боске призна: Му понудивме на Меси да игра за Шпанија, ама...

SportMedia - 10.11.2015

А, идејата се претворила во реализација. Шпанија имала намера да го натурализира напаѓачот на Барселона, но тој не сакал да чуе за непристојната понуда. Да потсетиме, Меси во Каталонија пристигна на 13 години, а со тоа ги исполнува сите услови да ...

АС: Меси се подготвува за „Ел класико“

Сител - 10.11.2015

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси забрзано се опоравува од повредата и како што стојат работите би можел да заигра на големото дерби со Реал на 21.ноември пишува шпанскиот спортски весник „Ас“.

Меси забрзано се опоравува: Аргентинецот ќе биде подготвен за Ел Класико?

Точка - 10.11.2015

Настапот на ѕвездата на Барселона, Лионел Меси на Ел Класико против Реал Мадрид и натаму е под знак прашалник. Аргентинецот има јасна цел - да биде подготвен за Ел Класико дуелот кој е закажан за 21-ви ноември на Сантијаго Бернабеу во Мадрид.

Меси ќе излезе на „Бернабеу“, верува шефот на Барса

Република - 10.11.2015

Претседателот на Барселона, Пеп Марија Бартомеу, продолжува да верува во чудото дека Лионел Меси ќе игра против Реал Мадрид по 11 дена. Аргентинската ѕвезда се опоравува од повредата на коленото и според последните информации ќе му требаат барем ...

Реал Мадрид губи важна фигура за дербито

Република - 10.11.2015

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, најверојатно ќе го пропушти претстојното „Ел Класико“ на шпанскиот фудбал. Како што е познато, дефанзивецот лошо падна врз рамото на почетокот на дуелот против Севиља во текот на викендот и веднаш беше заменет.

Топката е веќе во нозете на Меси

Република - 10.11.2015

Од вчера Лионел Меси започна да тренира со топка, што е трета фаза од неговото закрепнување. Досега напаѓачот на Барселона се лекуваше во домашни услови, но во иднина секој ден ќе тренира.

Меси ќе игра против Реал (М)

Вечер - 10.11.2015

Пред десет дена, поголемиот дел од шпанските медиуми ја пласираа информацијата дека рехабилитацијата не тече со посакуваното темпо и дека Меси нема да биде во комбинација за дерби пресметката на "Сантијаго Бернабеу" Претседателот на актуелниот ...

Малку ми фали да доживеам оргазам кога играм против Барса

Вечер - 10.11.2015

Репрезентативецот на Шпанија го привлече вниманието на фудбалската јавност со изјавата дека популарното "Ел Класико" е еднакво на оргазам Капитенот на Реал (М), Серхио Рамос на оригинален начин покажа дека е повеќе од возбуден поради престијниот ...

Рамос постигна гол за ТВ насловна

СуперСпорт - 09.11.2015

Реал Мадрид изгуби со 3:2 против Севиља, а стрелец на првиот гол на натпреварот беше Рамос. Тој му донесе предност на Реал и погоди против својот поранешен клуб, но не на било каков начин. Тој фантастично погоди по корнер.

Видео: Спектакуларен гол на Серхио Рамос!

Спортски - 09.11.2015

Реал Мадрид синоќа беше поразен од Севиља со 3:1, а единствениот гол на „кралевите“ беше ремек-дело на Серхио Рамос. Капитенот на Реал после еден корнер имаше феноменална реакција и со ножички постигна прекрасен гол, но за жал се повреди при падот.

Одлични вести за Реал: Капитенот спремен за „Ел Класико“

Спортски - 09.11.2015

Серхио Рамос против Севиља постигна фантастичен гол, но во истиот момент се повреди и не можеше да го продолжи натпреварот. Навивачите на „кралскиот“ клуб веднаш се загрижија за состојбата на својот капитен и столб во одбраната, особено поради ...

Две во едно: Навива за Реал, ама го сака и Меси (ФОТО)

SportMedia - 09.11.2015

Синоќа, за време на натпреварот меѓу Севилја и Реал, тој истакна дрес од својот омилен клуб, но со презимето на Лионел Меси од задната страна и бројот десет. Од она што може да се забележи одд фотографијата, станува збор за официјален дрес на Реал ...

Меси во дресот на Реал Мадрид! (ФОТО, ВИДЕО)

Спорт365 - 09.11.2015

Навивачот на Реал беше толку фрустриран после поразот од 3:2 на гостувањето кај Севиља.. Па, направи една фотомонтажа на Лионел Меси во дресот на „кралскиот“ клуб. ...

Нејасната порака која синоќа фан на Реал ја испрати на стадионот на Севиља (Фото)

Спортклуб - 09.11.2015

На вчерашниот натпревар помеѓу Севиља и Реал Мадрид, еден од навивачите на „Кралевите“ покажа дрес од неговиот омилен клуб, но со името на иконата на Барселона, Лео Меси. Во тие моменти Серхио Рамос со спектакуларен гол ги поздрави навивачите кои го ...

Серхио Рамос не ги остава фановите во неизвесност: Денеска им прати порака

Спортклуб - 09.11.2015

Дефанзивецот на Реал Мадрид Серхио Рамос, кој синоќа со фантастичен погодок против Севиља, го отвори резултатот на гостувањето, се пожали на повреда на рамото, поради што подоцна мораше да биде заменет од игра.