TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Времето денеска: Облачно со локален дожд и температура до 17 степени

24 Вести - 14.11.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со локален дожд. Доцна попладне се очекува врнежите да престанат. Ќе дува слаб ветер од источен и југоисточен правец.

Времето денеска: облачно со локален дожд

Р.С.Европа - 07.10.2014

Во Македонија денеска ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд, а можна е и ретка појава на грмежи во попладневните часови. Утринската температура ќе се движи од 10 до 14, а дневната од 14 ...

Претежно облачно со локален дожд

Бизнис Инфо - 14.11.2013

Времето денес во Македонија ќе биде претежно облачно со локален дожд. Ќе дува слаб ветер од источен и југоисточен правец. Дневната температура ќе се движи од 12 до 17 степени.

Време: Облачно со локален дожд

А1 On - 17.12.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени локални врнежи од дожд, а на повисоките планински врвови ќе има врнежи од снег. Повеќе врнежи од дожд се очекуваат во југоисточниот дел на ...

Облачен ден со локални дождови

+инфо - 14.11.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со локален дожд. Доцна попладне се очекува врнежите да престанат. Ќе дува слаб ветер од источен и југоисточен правец.

Денес дожд

Кирилица - 14.11.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со локален дожд. Доцна попладне се очекува врнежите да престанат. Ќе дува слаб ветер од источен и југоисточен правец.

Денеска претежно облачно и со дожд

Либертас - 14.11.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со локален дожд. Доцна попладне се очекува врнежите да престанат. Ќе дува слаб ветер од источен и југоисточен правец.

Претежно облачно време со локален дожд

Сител - 14.11.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со локален дожд. Доцна попладне се очекува врнежите да престанат. Ќе дува слаб ветер од источен и југоисточен правец.

Облачно и дождливо

Република - 14.11.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со локален дожд. Доцна попладне се очекува врнежите да престанат. Ќе дува слаб ветер од источен и југоисточен правец.

Дождлив четврток

Press24 - 14.11.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со локален дожд. Доцна попладне се очекува врнежите да престанат. Ќе дува слаб ветер од источен и југоисточен правец.

Облачен и дождлив ден, температура до 17 степени

Курир - 14.11.2013

Во Македонија времето денеска ќе биде претежно облачно со локален дожд. Доцна попладне се очекува врнежите да престанат. Ќе дува слаб ветер од источен и југоисточен правец.

Облачно време со локален дожд

Турлитава - 14.11.2013

Времето денеска ќе биде претежно облачно со локален дожд. Доцна попладне се очекува врнежите да престанат. Ќе дува слаб ветер од источен и југоисточен правец.

Метео - Облачно време со локален дожд

Inpress - 14.11.2013

Скопје, 14. ноември 2013 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде облачно со повремен локален дожд, кој доцна попладне ќе престане. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец.

Претежно облачно со локален дожд

Денешен - 14.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со локален дожд. Доцна попладне се очекува врнежите да престанат. Ќе дува слаб ветер од источен и југоисточен правец.

Попладне локален дожд

Бизнис Инфо - 13.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, попладне со локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец. Дневните температури ќе се движат од девет до 19 ...

Облачно со локален дожд и температура до 17 степени

Бриф - 13.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно со локален дожд. Доцна попладне се очекува врнежите да престанат. Ќе дува слаб ветер од источен и југоисточен правец.

Умерен ветер и дожд

За Се - 13.11.2013

Денеска е среда, 13 ноември 2013 година, 317-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 6:21, а ќе зајде во 16:15 часот. Денот ќе трае 594 минути. Веменска прогноза Времето денеска ќе биде претежно ...

И денеска облаци и дожд

Sky - 13.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, попладне со локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец. Дневната температура ќе се движи од 9 до 19 степени ...

Променливо облачно, попладне со локален дожд

Канал 77 - 13.11.2013

Променливо облачно, попладне со локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец. Дневните температури ќе се движат од 9 до 19 Целзиусови степени.

Облачно со дожд, попладне врнежите ќе престанат

Макфакс - 13.11.2013

Променливо облачно до дожд, попладне дождот ќе престане. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен и југоисточен правец. Дневните температури ќе се движат од 7 до 17 Целзиусови степени.

Времето денеска: Облачно со дожд и температура до 18 степени

24 Вести - 12.11.2013

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Се очекува наместа да наврнат и до 30 литри дожд на квадратен метар. Ќе дува умерен до засилен источен ветер.

Пообилни врнежи од дожд во јужните делови

Бизнис Инфо - 12.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови, каде наместа ќе навртнат 30 л/м2.

Денеска со облаци и со пороен дожд

+инфо - 12.11.2013

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а наместа се очекува да наврнат и до 30 литри дожд на квадратен метар. Ќе дува умерен до засилен источен ветер, а температура ќе се движи ...

Облачно со повремени врнежи од дожд

Кирилица - 12.11.2013

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Се очекува некаде да наврнат и до 30 литри дожд на метар квадратен. Ќе дува умерен повремено засилен претежно источенn ветер.

Прогнозата за денеска е повторно многу дожд

Либертас - 12.11.2013

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Се очекува некаде да наврнат и до 30 литри дожд на метар квадратен. Ќе дува умерен повремено засилен претежно источенn ветер.

Чадор и топла облека: Дожд и температура до 17 степени

Точка - 12.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и засилен ветер. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови, каде на места ќе достигнат и до 30 литри на метар квадратен ...

Уште денеска дожд, тмурно време ќе имаме и утре

Република - 12.11.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд. Пообилни врнежи се очекуваат во јужниот дел на земјата каде што се очекуваат по 30 литри на метар квадратен.

Чадор и топла облека: Дожд и температура до 17 степени

Нетпрес - 12.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд и засилен ветер. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови, каде на места ќе достигнат и до 30 литри на метар квадратен ...

Дождлив ден, температури до 17 степени

Курир - 12.11.2013

Во Македонија денеска времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови каде се очекува да наврнат до 30 литри на метар квадратен.

Денеска пороен дожд

Sky - 12.11.2013

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а наместа се очекува да наврнат и до 30 литри дожд на квадратен метар. Ќе дува умерен до засилен источен ветер, а температурата ќе се ...

И денеска очекувајте дожд

еВести - 12.11.2013

Во Македонија денеска времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови каде се очекува да наврнат до 30 литри на метар квадратен.

Пороен дожд и засилен ветер

Lider - 12.11.2013

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Се очекува некаде да наврнат и до 30 литри дожд на метар квадратен. Ќе дува умерен повремено засилен претежно источенn ветер.

Облачно време со врнежи од дожд

Денешен - 03.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Утринската температура ќе се движи од 13 до 20, а дневната од 19 до 25 степени. Во Скопје слично време.

Во делови од Македонија, утре до 30 литри дожд!

Н.Македонија - 11.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Се очекува некаде да наврнат и до 30 литри дожд на метар квадратен. Ќе дува умерен повремено засилен претежно источен ветер, ...

Денеска дожд

Либертас - 11.11.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималните температури ќе се движат од 5 до 11, а максималните од 11 до ...

Умерено облачно со локален дожд

Тера - 11.11.2013

Во Македонија во понеделник времето ќе биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и ветровито. Ќе дува умерен југоисточен и источен ветер.

Денеска и утре променливо облачно со локален дожд

OhridNews - 11.11.2013

Денеска во Охрид ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, а максималната дневна температура ќе достигне 15 степени целзиусови.

Задолжително понесете си чадор денеска

Курир - 11.11.2013

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималните температури ќе се движат од 5 до 11, а максималните од 11 до 19 ...

Денеска и утре променливо облачно со локален дожд

Спектра ТВ - 11.11.2013

Денеска во Струга ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, а максималната дневна температура ќе достигне 14 степени целзиусови.

Вонредна прогноза: Денеска и утре поројни дождови

Sky - 11.11.2013

Времето во Македонија денеска и утре ќе биде облачно со обилни врнежи од дожд. За попладне и во текот на ноќта, синоптичарите најавуваат поројни дождови, проследени со ретки грмежи.

Не излегувајте без чадор - Македонија под облаци

Press24 - 11.11.2013

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Се очекува некаде да наврнат и до 30 литри дожд на метар квадратен. Ќе дува умерен повремено засилен претежно источенn ветер.

Внимавајте на дождот и ветрот

Орбис - 11.11.2013

Под влијание на циклонска маса денеска времето во Македонија е претежно облачно со врнежи од дожд. Наместа се очекуваат пообилни врнежи од дожд особено во јужните делови на земјава.

Утре во Македонија ќе наврнат и до 30 литри дожд!

Република - 11.11.2013

Хидрометеореолошкиот завод во Македонија за утре, вторник, 12 ноември најавува дека во некои делови во нашата земја ќе наврнат и до 30 литри дожд на метар квадратен.

Умерено облачно со локален дожд

Макфакс - 11.11.2013

Во Македонија во понеделник времето ќе биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и ветровито. Ќе дува умерен југоисточен и источен ветер.

Утре ќе истура дожд цел ден

Maxim - 11.11.2013

Времето во Македонија во текот на утрешниот ден ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Се очекува некаде да наврнат и до 30 литри дожд на метар квадратен.