TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од денеска задолжителна зимска опрема во возилата

А1 On - 15.11.2016

Од денеска почнува да важи задолжителната обврска за носење зимска опрема во возилата која ќе трае до 15 март. Возачите кои нема да ја почитуваат оваа обрска, ќе бидат казнети со 45 евра во денарска противвредност или со 25 негативни бодови.

Од денес задолжителна зимска опрема во возилата

Кајгана - 15.11.2013

Од денес 15.11 2013 година, започнува законската обврска за задолжително поседување на зимската опрема во возилата без оглед на моменталната временска состојба. Оваа обврска ќе трае до 15.03.

Зимската опрема задолжителна за возачите

Н.Македонија - 15.11.2013

МВР вчера информира дека од денеска стапува во сила обврската за задолжително поседување зимска опрема за возилата и за работните машини што учествуваат во сообраќајот Зимската опрема ќе биде ...

Од денеска стапува на сила обврската за носење зимаска опрема

Либертас - 15.11.2013

Од денеска стапува на сила обврската за носење зимска опрема во автомобилите. Македонија пат информира дека сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива тековно, претежно по ...

Денеска почна обврската за возачите за задолжително поседување зимска опрема

Сител - 15.11.2013

Радиални пневматици за зимска употреба или летни пневматици со длабочина на шара од минимум 4 милиметри со синџири на погонските тркала, како и лопата за автобусите и тешките товарни возила.

Од денеска не возете без зимска опрема

еМагазин - 15.11.2013

Од денеска, започнува законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата без оглед на моменталната временска состојба. Оваа обврска ќе трае до 15 март следната година.

Од денес задолжителна зимска опрема во возилата

Тера - 15.11.2013

Сообраќајот на сите останати државни патишта низ Македонија се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Од утре задолжителна е зимската опрема во возилата

МКД - 14.11.2013

Утре почнува да важи законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата без оглед на моменталната временска состојба. Оваа обврска ќе трае до 15 март наредната ...

Возачите од утре не смеат да возат без зимска опрема за сообраќај

МКД - 14.11.2013

Министерството за внатрешни работи денеска ги информира возачите дека од утре стапува на сила законската обрска за задолжително поседување на зимска опрема.

Од утре задолжителна зимска опрема за возилата

Н.Македонија - 14.11.2013

Утре почнува да важи законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата без оглед на моменталната временска состојба Тоа подразбира зимски гуми или синџири за летните а за ...

Од утре задолжителна е зимската опрема во возилата

Локално - 14.11.2013

Утре почнува да важи законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата без оглед на моменталната временска состојба. Тоа подразбира зимски гуми или ланци за летните а за ...

Задолжителна зимска опрема во возилата од 15-ти ноември

Кајгана - 13.11.2013

Од 15.11 2013 година, започнува законската обврска за задолжително поседување на зимската опрема во возилата без оглед на моменталната временска состојба, објави АМСМ.

Задолжителна зимска опрема во возилата од 15 ноември

Канал 77 - 13.11.2013

Сообраќајот на патните правци низ Македонија се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Од петок задолжително носете зимска опрема!

БркајРабота - 12.11.2013

Уште само три дена и возачите ќе мора задолжително во своите возила да носат зимска опрема. Законската обврска за поседување на зимска опрема во возилата почнува од 15 ноември.

Од 15 ноември мора да има зимска опрема во возилата

Алфа - 12.11.2013

Од 15 ноември задолжително мора да се носи зимска опрема во возилата, без оглед на временската состојба. Обврската важи исклучиво за надвор од населено место.

Од петок зимска опрема

А1 On - 12.11.2013

Возачите во наредните три дена ќе мораат да набават зимскаопрема. Од 15 ноември почнува законската обврска за поседување на зимска опрема во возилата, а според законот опремата мора да се носи без ...

Се ближи зимската сезона, дали ја имате потребната опрема ?

Брзкруг - 12.11.2013

Од 15ти Ноемврси станува на сила законската обврска за задолжително поседуање на пропишаната зимска опрема. Студено време, влажен коловоз, снег и појава на мраз се само неколкуте нешта што ни ...

Од 15 ноември мора да има зимска опрема во возилата

+инфо - 12.11.2013

Законската обврска за поседување на зимска опрема во возилата почнува од 15 ноември, кога возачите ќе мора задолжително да ја имаат во своите возила. Обврската да се носи опрема ќе биде задолжителна ...

Од петок задолжитело зимска опрема во возилата

Сител - 12.11.2013

Автомото сојузот ги потсетува возачите дека од 15. овој месец започнува законската обврска за задолжително поседување на зимската опрема во возилата без оглед на моменталната временска состојба.

Од петок задолжително зимска опрема – ќе летаат казни

МК News - 12.11.2013

Законската обврска за поседување на зимска опрема во возилата почнува од 15 ноември. Обврската да се носи опрема ќе биде задолжителна без оглед на временската состојба.

Задолжителна зимска опрема од 15 ноември

Кирилица - 12.11.2013

Законската обврска за поседување на зимска опрема во возилата почнува од 15 ноември, кога возачите ќе мора задолжително да ја имаат во своите возила. Обврската да се носи опрема ќе биде задолжителна ...

Од петок задолжителна зимска опрема во возилата

Канал5 - 12.11.2013

Задолжително зимска опрема во возилата треба да има од 15 ноември. Без разлика на временските услови, возачите ќе мора да имаат синџири во своите возила.

Од петок зимска опрема

Сител - 12.11.2013

Возачите во наредните три дена ќе мораат да набават зимскаопрема. Од 15 ноември почнува законската обврска за поседување на зимска опрема во возилата, а според законот опремата мора да се носи без ...

АМСМ: Возете внимателно и не заборавајте ја зимската опрема во авомобилите

Точка - 15.11.2013

Законската обврска за задолжително поседување на зимската опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба, започнува денеска, а ќе трае до 15-ти следната година.

Од петок задолжително носете зимска опрема!

Тера - 12.11.2013

Уште само три дена и возачите ќе мора задолжително во своите возила да носат зимска опрема. Законската обврска за поседување на зимска опрема во возилата почнува од 15 ноември.

АМСМ: Возете внимателно и не заборавајте ја зимската опрема во автомобилите

Нетпрес - 15.11.2013

Законската обврска за задолжително поседување на зимската опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба, започнува денеска, а ќе трае до 15-ти следната година.

Од 15. стартува обврската за зимска опрема во возилата

Press24 - 12.11.2013

На 15. месецов ќе започне законската обврска за задолжително поседување на зимската опрема во возилата. Секој возач во својот автомобил ќе мора да ја има зимската опрема без разлика на временските ...

Од петок задолжително носете зимска опрема!

Курир - 12.11.2013

Уште само три дена и возачите ќе мора задолжително во своите возила да носат зимска опрема. Законската обврска за поседување на зимска опрема во возилата почнува од 15 ноември.

Возачите ќе мора да поседуваат зимска опрема

Sky - 14.11.2013

Од денеска, возачите во своите возила ќе мора задолжително да носат зимска опрема. Од 15.11.2013 година, започнува законската обврска за задолжително поседување на зимската опрема во возилата без ...

Од 15 ноември мора да има зимска опрема во возилата

ВИС - 12.11.2013

Законската обврска за поседување на зимска опрема во возилата почнува од 15 ноември, кога возачите ќе мора задолжително да ја имаат во своите возила. Обврската да се носи опрема ќе биде задолжителна ...

Од петок задолжителна зимска опрема во возилата

Република - 12.11.2013

Од петок, 15 ноември е задолжително поседување на зимска опрема во возилата. Обврската да се носи опрема ќе биде задолжителна без оглед на временската состојба.

Од петок возилата треба да ја имаат задолжителната зимска опрема

Inpress - 12.11.2013

Скопје, 12. ноември 2013 (ИНПРЕС) Сопствениците на патнички и товарни моторни возила имаат уште три дена за набавување на задолжителната зимска опрема.

Од 15 ноември задолжително поседување на зимска опрема

Falanga - 12.11.2013

Оваа обврска ќе трае до 15.март следната година.. Од 15 ноември 2013 година, започнува законската обврска за задолжително поседување на зимската опрема во возилата без оглед на моменталната временска ...

Задолжителното носење на зимска опрема почнува од 15 ноември

Maxim - 12.11.2013

Задолжително носење на зимска опрема во возилата почнува од 15 ноември. Истото ќе биде задолжително без оглед на временската состојба. Обврската за сите возачи ќе трае до 15 март 2014 година.

Полицијата ги интензивира активностите за безбедно одвивање на сообраЌајот во зимски услови

Kiss - 11.11.2013

Возачите да ја подготват опремата за зимската сезона, потсетуваат од Секторот за внатрешни работи Тетово информирајќи дека задолжителното носење на зимската опрема стартува од петок 15-ти ноември.

Од денес задолжителна зимска опрема во возилата

Макфакс - 15.11.2013

Сообраќајот на сите останати државни патишта низ Македонија се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.