TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мата од јануари во Атлетико Мадрид

Екипа - 16.11.2014

Шпанскиот првак Атлетико Мадрид во зимскиот преоден рок треба да добие квалитетно засилување во средниот ред со ангажманот на интернационалецот Хуан Мата, кој го носи дресот на Манчестер јунајтед.

Хуан Мата се сели во Мадрид?

СуперСпорт - 16.11.2014

Хуан Мата во јануарскиот преоден рок би можел да го напушти Манчестер Јунајтед и кариерата да ја продолжи во Атлетико Мадрид. Така барем тврдат англиските медиуми кои наведуваат дека тимот од “Олд Трафорд” му дозволил на 26 годишниот играч да ја ...

Хуан Мата станува “Јорганџија”?

Топки - 16.11.2014

Шпанскиот фудбалер во текот на зимскиот преоден рок би можел да се врати во татковината, известуваат англиските медиуми. Хуан Мата не успева да се наметне на луис ван Гаал како значајно решение и важен дел од тимот од Олд Трафорд, се погласни се ...

Мата стана топ трансфер цел на Атлетико Мадрид

Локално - 16.11.2014

Шампионот на Шпанија, Атлетико Мадрид си поставил за основна цел да го привлече во зима играчот на Манчестер Јунајтед Хуан Мата, тврди “Дејли Стар”. Тренерот на “црвено-белите” Диего Симеоне планира да упати понуда во износ од 20 милиони фунти за ...

Шампионот на Шпанија го сака Мата!

Спортклуб - 16.11.2014

Шампионот на Шпанија, Атлетико Мадрид е заинтересиран за услугите на плејмејкерот на Манчестер Јунајтед Хуан Мата, тврди англиското издание „Дејли Стар“. Според информациите на изданието, тренерот Диего Симеоне во текот на зимскиот преоден рок ќе ...

Мојс: Фергусон ме поддржа, Примера е подобра од Премиер лига

СуперСпорт - 15.11.2014

Дејвид Мојс се врати на тренерската работа после неколку месеци пауза, а овој пат ќе работи во Шпанија. Тој го превзеде Реал Сосиедад, а во таа одлука го поддржа и Алекс Фергусон кој во минатото лето го доведе на клупата на Манчестер Јунајтед.

Мојс: Мислам дека Јунајтед згреши со мене

СуперСпорт - 15.11.2014

Дејвид Мојс е новиот тренер на Реал Сосиедад. По неславната епизода во Манчестер овој тренер го прифати повикот за помош од Сосиедад. „Се слушнав со Алекс, му реков дека имам неколку понуди од англиски тимови, но се сложивме дека за мене најдобро ќе ...

Мојс: Потребно му е време на Ван Гал

Дерби - 14.11.2014

Дејвид Мојс во текот на вчерашниот ден и официјално беше претставен како нов тренер на Реал Сосиедад, а денеска во изјава за англиските медиуми се обиде да даде мал осврт на ситуацијата во која се наоѓа неговиот поранешен клуб Манчестер Јунајтед.

Мојс се претстави: Повеќе наликувам на Мурињо отколку на Гвардиола!

Спортски - 14.11.2014

Дејвид Мојс пред неколку дена прифати нов предизвик во неговата кариера и го превзеде тимот на шпански Реал Сосиедад. Иако сите го познаваат доволно добро, најмногу по дебаклот на клупата на Манчестер Јунајтед, на официјалното претставување во Реал ...

Мојс: Повеќе сум Мурињо отколку Гвардиола

СуперСпорт - 14.11.2014

Шкотот вчера го одржа првиот тренинг во Реал Сосиедад, а после тоа се обрати и на новинарите на конференциајта за медиумите. Поранешниот менаџер на Евертон и Манчестер Јунајтед прво е запрашан во најкратки црти да ја искоментира својата тренерска ...

Ферги го советувал Мојс да го превземе Сосиедад

СуперСпорт - 14.11.2014

Дејвид Мојс се предомислуваше, во прв момент одби, а потоа ја прифати понудата од Реал Сосиедад. Сепак, не биле само парите во прашање. Иако некои како прва причина за таквиот пристап на Мојс ги наведуваат финансииите, кои секако не се занемарување.

Мојс: Јас сум како Мурињо!

Топки - 14.11.2014

“Дали сум по стилот блиску до Жозе Мурињо или Пеп Гвардиола. Веројатно повеќе до Мурињо. Жесок сум кон играчите и сакам напорнода тренираат”, кажал Дејвид Мојс на представувањето како нов тренер на Реал Сосиедад.

Еве зошто Мојс се предомисли во врска со Сосиедад

Топки - 14.11.2014

Мојс е новиот тренер на Реал Сосиедад. Шкотот беше блиску до одбивање на понудата од Шпанците и тогаш се случи голем пресврт. Можеме да кажеме дека блиску се шест милиони причини заслужни за тоа… Како што јавуваат шпанските медиуми, Дејвид Мојес ќе ...

Шест милиони годишно за Мојс

Идивиди - 14.11.2014

Стратегот од Англија кој во иднина ќе биде на клупата на Реал Сосиедад, Дејвид Мојс, ќе биде еден од најплатените тренери во Примера во новата сезона. Веќе е откриена неговата плата која ќе изнесува точно 5,72 милиони евра по сезона.

Мојс: Повеќе личам на Мурињо, отколку на Гвардиола

Локално - 14.11.2014

Новиот тренер на Реал Сосиедад, Дејвид Мојс верува дека неговиот стил потсетува повеќе на менаџерот на Челзи, Жозе Мурињо, отколку на тренерот на Баерн Минхен, Пеп Гвардиола. Избраните за споредба од страна на Шкотланѓанецот се двајцата тренери кои ...

ХУАН МАТА: Мојс немаше среќа

Телеграф - 14.11.2014

Шпанецот од Јунајтед зборува за поранешниот тренер на клубот Фудбалерот Хуан Мата од Јунајтед рече дека новиот тренер на Реал Сосиедад, Дејвид Мојс, немал среќа додека бил на „Олд Трафорд“. - Тој е тренер кој немаше среќа на „Олд Трафорд“.

Кој го убедил Мојс да ја прифати понудата од Реал Сосиедад?

Спортклуб - 14.11.2014

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед и Евертон, Шкотланѓанецот Дејвид Мојс призна дека за неогвите потези во неговата кариера често се консултира со Сер Алекс Феркусон. Така било и со со одлуката на Мојс да ја прифати понудата на шпанскиот клуб ...

Дејвид Мојс: Имам сличен стил на игра со Мурињо...

Точка - 14.11.2014

Дејвид Мојс пред неколку дена прифати нов предизвик во неговата кариера и го превзеде тимот на шпански Реал Сосиедад. Иако сите го познаваат доволно добро, најмногу по дебаклот на клупата на Манчестер Јунајтед, на официјалното претставување во Реал ...

Мојс: Јас бев вистинскиот за Манчестер Јунајтед

Курир - 14.11.2014

Дејвид Мојс почнува нова етапа во својата тренерска кариера откако беше назначен за нов тренер на шпанскиот тим Реал Сосиедад. Новиот тренер на Реал Сосиедад на претставувањето во Сан Себастијан повтори дека тој бил вистинската личност за Манчестер ...

Знаете ли какво богатство издвои Сосиедад за Дејвид Мојс?

Шеталиште - 14.11.2014

Новиот тренер на Реал Сосиедад, Дејвид Мојс, ќе биде еден од најплатените тренери во Примера во новата сезона. Веќе е откриена неговата плата која ќе изнесува точно 5,72 милиони евра по сезона.

Мата: Мојс немаше среќа во Јунајтед

Дерби - 13.11.2014

Хуан Мата смета дека новиот тренер на Реал Сосиедад, Дејвид Мојс, немал среќа за време на својот престој во Манчестер Јунајтед. Шкотскиот стручњак работеше 10 месеци на „Олд Трафорд“ пред да заработи отказ од раководството на клубот во кој тој го ...

Мојс: Примера е поквалитетна од Премиер лигата

Дерби - 13.11.2014

Дејвид Мојс оваа вечер беше претставен како нов тренер на шпанскиот прволигаш Реал Сосиедад, а за време на средбата за новарите, шкотскиот стручњак откри поради кои причини решил да ја прифати понудата од претседателот Јокин Аперибај.

Мата: Секогаш ќе бидам благодарен на Мојс

СуперСпорт - 13.11.2014

Шпанскиот репрезентативец кој во Манчестер Јунајтед стигна додека на клупата седеше Дејвид Мојс објасни дека Шкотот немаше доволку среќа за да успее на Олд Трафорд. Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Хуан Мата изјави дека новиот тренер на Реал ...

Вестервелд: Мојс ќе успее во Сан Себастијан

СуперСпорт - 13.11.2014

Сандер Вестервелд е еден од ретките кои оделе по пат по кој многу ретко се оди - премина од Манчестер во Реал Сосиедад. Затоа поранешниот голман е еден од најоптимистичните кога е во прашање ангажирање на Дејвид Мојс.

Мојс се спореди со Мурињо

Оn.net - 13.11.2014

Дејвид Мојс пристигна во Сан Себастијан, каде што ја превзема тренерската функција во тимот на Реал Сосиедад, што е прв негов ангажман по добиениот отказ во Манчестер Јунајтед. Тој предизвика големо внимание во шпанските медиуми, а дури беше ...

Мата си оди во јануари, колку пари ќе загубат Ѓаволите?

Топки - 13.11.2014

Платен е 37 милиони фунти, три клубови се заинтересирани, изгледа дека Шпанецот е отпишан и дека Јунајтед прифаќа се, само да се ослободи! Мата не се вклопува во формацијата на Луис Ван Гаал, со доаѓањето на Ди Марија сега Холанѓанинот има премногу ...

Глупост на денот: Мојс се споредува со Мурињо

Спортклуб - 13.11.2014

Новиот тренер на Реал Сосиедад, Жозе Мурињо денеска беше претставен во баскискиот клуб и уште на стартот од својот мандат ја насмеа цела фудбалска Европа. Причина за тоа беше споредбата со Жозе Мурињо бидејќи Мојс изјави дека многу наликува на него.

Мојс: Повеќе сум како Мурињо, отколку како Гвардиола

Спорт365 - 13.11.2014

Шкотскиот стратег вели дека наликува на стратегијата на португвалецот. Новиот тренер на шпанскиот прволигаш Реал Сосиедад, шкотскиот стратег Дејвид Мојс вели дека е подготвен за својот прв ангажман во странство.

Дејвид Мојс откри: одбив неколку понуди од Премиерлигата

Спортклуб - 13.11.2014

Новиот менаџер на Реал Сосиедад, денеска и официјално го одработи првиот тренинг со неговите нови фудбалери. Тој по тренингот на пресконференција за медиумите, откри дека имал можност да остане во Англија и да работи со клуб од Премиерлигата, но тие ...

Мата: Мојес немаше среќа

Курир - 13.11.2014

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Хуан Мата рече дека новиот тренер на Реал Сосиедад Дејвид Мојес немаше среќа додека беше на „Олд Трафорд“. „Тој е тренер кој немаше среќа на „Олд Трафорд“.

Мата: Мојс немаше среќа

Кајгана - 12.11.2014

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Хуан Мата, изјави дека поранешниот тренер Дејвид Мојс немал среќа додека бил на „Олд Трафорд“. Шпанскиот репрезентативец потенцира дека ќе му е благодарен на Мојс бидејќи тој во јануари го донесе во Јунајтед од ...

Манчестер Јунајтед сака да се реши од услугите на Шпанецот

СуперСпорт - 12.11.2014

Англискиот фудбалски премиерлигаш Манчестер Јунајтед е спремен да преговара за заминување на Шпанецот Хуан Мата и тоа за сума од 25 милиони евра. Мата пред нешто помалку од година дена стигна на Олд Трафорд од Челси во трансфер “тежок“ 48 милиони ...

Мата: Секогаш ќе му бидам благодарен на Мојс

Топки - 12.11.2014

Шпанскиот интернационалец кој пристигна во Манчестер Јунајтед додека на клупата беше Дејвид Мојс објасна дека Шкотот немал доволно среќа да успее на “Олд Трафорд”. Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Хуан Мата денес рече дека новиот тренер на Реал ...

Манчестер Јунајтед е подготвен да го продаде Мата

Локално - 12.11.2014

Манчестер Јунајтед е подготвен да го продаде шпанскиот фудбалер Хуан Мата, пишува англиското издание “Експрес”. Ако некој понуди за Шпанецот 20 милиони фунти во текот на зимата, тогаш “црвените ѓаволи” нема да прават пречки на својот играч да го ...

Мојс нов кормилар на Реал Сосиедад

Канал 77 - 12.11.2014

Дејвид Мојс е именуван за нов тренер на шпанскиот фудбалски клуб. Поранешниот стратег на Манчестер Јунајтед и Евертон договори соработка на 18. месеци. “Реал Сосиедад постигна договор со Дејвид Мојс, кој ќе биде тренер на првиот тим до 30.

Дејвид Мојс во баскискиот рај ќе го спасува Сосиедад

Оff.net - 12.11.2014

Човекот што го откри Вејн Руни, го однесе Евертон во Европа и го упропасти Манчестер Јунајтед, сега ќе го спасува шпанскиот прволигаш Реал Сосиедад од испаѓање во ...

Две нови „лудории“ на Ван Гал во Јунајтед

Спортклуб - 12.11.2014

Според последните информации кои пристигаат од островот, управата на Манчестер Јунајтед, на инсистирање на Луи Ван Гал, била заинтересирана да му додели договор на Виктор Валдез, на местото на младиот Де Геа.

Микел Артета: Јас го убедив Дејвид Мојс да го превземе Реал Сосиедад

Спортклуб - 12.11.2014

Фудбалерот за врска од редовите на Арсенал, Микел Артета признава дека тој го советувал поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед Дејвид Мојс да го превземе клубот од Шпанија. Дејвид Мојс кој што во април заработи отказ во Манчестер Јунајтед, ...

Мојс стана најскап тренер во историјата на Сосиедад

Спорт - 12.11.2014

Поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојс и официјално е најзначен за нов тренер на Реал Сосиедад Шкотскиот стратег потпиша едно и полгодишен договор со тимот од Шпанија, а негова главна цел ќе биде да ја стабилизира играта на тимот.

Мата: Мојс немаше среќа

Макфакс - 12.11.2014

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Хуан Мата, изјавил дека поранешниот тренер Дејвид Мојс немал среќа додека бил на „Олд Трафорд“. Шпанскиот репрезентативец потенцира дека ќе му е благодарен на Мојс бидејќи тој во јануари го донесе во Јунајтед од ...

Официјално: Дејвид Мојс е нов тренер на Реал Сосиедад

24Фудбал - 11.11.2014

Дејвид Мојс се сели во Шпанија, шкотскиот стратег потпиша договор до летото 2016 со Реал Сосиедад. По неуспешната авантура во Манчестер Јунајтед, Мојс шест и пол месеци беше без работа, сега му се враќа на фудбалот и тоа за прв пат надвор од ...

Мојс нов тренер на Реал Сосиедад

Дерби - 11.11.2014

Поранешниот тренер на Евертон и Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојс ќе го наследи Јагоба Сарасате на кормилото на шпанскиот прволигаш Реал Сосиедад. Клубот од Баскија оваа информација ја потврди на својот официјален сајт на кој соопшти дека Мојс ...

Официјално: Дејвид Мојес се сели во Шпанија

Екипа - 11.11.2014

Дејвид Мојес конечно си пронајде нов тренерски ангажман потпишувајќи договор со екипата на Реал Сосидад. Шкотскиот стручњак важеше за големо промашување на Манчестер јунајтед, но сепак по заминувањето од „Олд трафорд“ доби неколку интересни понуди ...

Дејвид Мојс нов тренер на Реал Сосиедад

Утрински - 11.11.2014

Поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојс сепак одлучил да ја прифати тренерската покана од шпанскиот прволигаш Реал Сосиедад, иако вчера попладне беше објавено дека тој нема да оди во Шпанија.

Дејвид Мојс е новиот тренер на Реал Сосиедад

Кајгана - 11.11.2014

Дејвид Мојс, поранешниот тренер на Евертон и Манчестер Јунајтед, денеска ќе биде промовиран во нов шеф на стручниот штаб на Реал Сосиедад. Мојс беше без работа од април годинава кога поради лошите резултати доби отказ во Манчестер Јунајтед.

Дејвид Мојс го презеде кормилото во Реал Сосиедад

Хитпортал - 11.11.2014

Ш котскиот стратег седнува на клупата на шпанскиот тим. Официјално, шкотскиот стратег Дејвид Мојс го презеде кормилото во шпанскиот тим Реал Сосиедад. Мојс остана без работа од април годинава, по катастрофалната сезона мината во англискиот ...

Дејвид Мојс е нов тренер на Реал Сосиедад

МКД - 11.11.2014

Дејвид Мојс му се враќа на фудбалот, по неуспешната мисија во Манчестер Јунајтед, шкотскиот стратег го превзема кормилото на Реал Сосиедад. Дејвид Мојс се сели во Шпанија, шкотскиот стратег потпиша договор до летото 2016 со Реал Сосиедад.

Симеоне: Пораз во вистинско време

СуперСпорт - 11.11.2014

Тренерот на Атлетико Мадрид изјави дека поразот на неговата екипа од Реал Сосиедад стигна во вистинско време. Актуелниот шампион го доживеа вториот пораз оваа сезона и по 11-то коло се на 4-то место на табелата со четири бодови помалку од Реал ...

Официјално: Мојс сепак го превзеде Сосиедад

СуперСпорт - 11.11.2014

Дејвид Мојс стигна на Пиринеите. Го превзеде Реал Сосиедад иако во последните моменти изгледаше дека клубот од Сан Себастијан се откажа. Како што се и најавуваше, Шкокот нова работа најде надвор од Островот.

Мојс на клупата на Сосиедад

ЗаЗабава - 11.11.2014

Поранешниот стратег на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојс, е назначен за нов тренер на Реал Сосиедад, потврдија од тимот од Сан Себастијан. Шкотскиот стратег беше без работа од април оваа година, по катастрофалната сезона во Манчестер Јунајтед.

Мојс го презеде Реал Сосиедад

Оn.net - 11.11.2014

Раководството на Реал Сосиедад го назначи Дејвид Мојс за нов тренер на екипата, кој потпиша договор до јуни 2016. година. Мојс од април оваа година е без работа кога беше отпуштен од Манчестер Јунајтед заради катастрофална сезона.

Кога Мојс ти е репер

Оn.net - 11.11.2014

Дејвид Мојс помина една сезона во Манчестер Јунајтед, која што би сакал што е можно побргу да ја заборави. Но, очигледно дека годината на Мојс во Јунајтед не е проблематична единствено за него, бидејќи голем број на тренери во Премиерлигата, кои што ...

Сосиедад ќе се спасува со Мојс од клупата

Дневник - 11.11.2014

Шпанскиот фудбалски прволигаш Реал Сосиедад битката за бегство од опасната зона ќе ја продолжи со новиот тренер Дејвид Мојс. Шкотскиот стручњак Мојс, кој имаше неуспешен излет на клупата кај Манчестер јунајтед се договори со раководството на ...

Мојс го одби Сосиедад поради пари

Топки - 11.11.2014

Иако се чинеше дека Дејвид Мојс ќе седне на клупата на Реал Сосиедад, ако шпанските медиуми се за верување тоа нема да се случи. Дејвид Мојс нема да биде нов тренер на Реал Сосиедад. Иако Шкотот и Сосиедад беа блиску до договор, тој отпадна поради ...

Мојс ја прифати понудата на Сосиедад

Идивиди - 11.11.2014

Поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојс сепак одлучил да ја прифати тренерската покана од шпанскиот прволигаш Реал Сосиедад, иако вчера попладне беше објавено дека тој нема да оди во Шпанија.

Како Мојс се најде на чело на Реал Сосиедад

Локално - 11.11.2014

Како што веќе сите знаеме, Дејвид Мојс е новиот тренер на Реал Сосиедад. Откако јас прв открив и ги објавив случувањата на својот профил на Твитер, еве ги и целосните детали за развојот на настаните.

Мојс ја прифати понудата на Сосиедад

Канал5 - 11.11.2014

Поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојс сепак одлучил да ја прифати тренерската покана од шпанскиот прволигаш Реал Сосиедад, иако вчера попладне беше објавено дека тој нема да оди во Шпанија.

Реал Сосиедад го назначи Дејвид Мојс за нов тренер

Турлитава - 11.11.2014

Поранешниот тренер на Престон Норт, Евертон и Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојс, од денеска е промовиран за нов тренер на Реал Сосиедад. Мојс е без работа од април годинава кога поради лошите резултати доби отказ во Манчестер Јунајтед.

Дејвид Мојс е новиот тренер на Реал Сосиедад

Хајд Парк - 11.11.2014

Дејвид Мојс, поранешниот тренер на Престон Норт, Евертон и Манчестер Јунајтед, во вторник ќе биде промовиран во нов шеф на стручниот штаб на Реал Сосиедад Мојс без работа беше од април годинава кога поради лошите резултати доби отказ во Манчестер ...

Мојс ја прифати понудата на Сосиедад

А1 On - 11.11.2014

Поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојс сепак одлучил да ја прифати тренерската покана од шпанскиот прволигаш Реал Сосиедад, иако вчера попладне беше објавено дека тој нема да оди во Шпанија.

Мојс ја прифати понудата на Сосиедад

+инфо - 11.11.2014

Поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојс сепак одлучил да ја прифати тренерската покана од шпанскиот прволигаш Реал Сосиедад, иако вчера попладне беше објавено дека тој нема да оди во Шпанија.

Официјално: Дејвид Мојс е нов менаџер на Реал Сосиедад

Спортклуб - 11.11.2014

Поранешниот менаџер на Евертон и Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојс конечно се враќа во фудбалот по неуспешната фудбалска епизода во Манчестер Јунајтед минатата сезона. Вечерва беше потврдено дека Дејвид Мојс го превзема Реал Сосиедад во договор на 18 ...

Дејвид Мојс се сели во Шпанија

Pixel.mk - 11.11.2014

Некогашниот тренер на Евертон и Манчестер Јунајтед од синоќа е нов предводник на Реал Сосиедад, екипа која по првите 11 кола од Примера се наоѓа неочекувано ниско на табелата со само девет освоени ...

Мојес е нов тренер на Реал Сосиедад

Бриф - 11.11.2014

Дејвид Мојес потпиша 18- месечен договор со шпанскиот прволигаш Реал Сосиедад. Шкотланѓанецот доаѓа во баскискиот клуб откако имаше 6-месечна пауза по отказот во Манчестер Јунајтед. Освен тимот од Олд Трафорд во својата кариера Мојес над деценија ...

Дејвид Мојс го презеде кормилото во Реал Сосиедад

Спорт365 - 11.11.2014

Шкотскиот стратег седнува на клупата на шпанскиот тим. Официјално, шкотскиот стратег Дејвид Мојс го презеде кормилото во шпанскиот тим Реал Сосиедад. Мојс остана без работа од април годинава, по катастрофалната сезона мината во англискиот ...

Дејвид Мојс е нов тренер на Реал Сосиедад

Tip.com.mk - 11.11.2014

Дејвид Мојс е именуван за нов тренер на шпанскиот фудбалски клуб. Поранешниот стратег на Манчестер Јунајтед и Евертон договори соработка на 18. месеци. “Реал Сосиедад постигна договор со Дејвид Мојс, кој ќе биде тренер на првиот тим до 30.

Мојс на нова кратка авантура и во Сан Себастијан?

Gool.mk - 11.11.2014

Човекот кого навивачите на Манчестер Јунајтед го имаат во една многу лоша експресија, доаѓа со истата во Шпанија. Скоро и никој да не е убеден дека ќе успее да го извади Реал Сосиедад од лошата позиционираност во која се наоѓа моментално и покрај ...

Мојс уште на старт направи проблеми во Реал Сосиедад

Gool.mk - 11.11.2014

Мојс уште од првите 24 часа започна со проблеми во Сан Себастијан, откако денес беше откажана првата ПРЕС конференција со него и воедно првото негово претставување во клубот. ПРЕС конференцијата веќе е презакажана за четврток.

Мојес нов тренер на Сосиедад

Република - 11.11.2014

Поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојес сепак одлучил да ја прифати тренерската покана од шпанскиот прволигаш Реал Сосиедад, иако вчера попладне беше објавено дека тој нема да оди во Шпанија.

Сосиедад го ангажира Дејвид Мојс

Сител - 11.11.2014

Сосиедад ја прекина серијата на порази во Шпанија и тоа со победа против шампионот Атлетико Мадрид. Сега очекува серија и тоа под водството на довчерашниот тренер на Манчестер Јунајтед Дејвид Мојс.

Дејвид Мојс и официјално тренер на Сосиедад

Курир - 11.11.2014

Шпанскиот тим Реал Сосиедад и официјално го назначи Дејвид Мојс за нов тренер на тимот. Екипата од Баскија на својата официјална интернет страница потврди дека поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед и Евертон ќе седне на нивната клупа.

Мојс е човекот за спас на Реал Сосиедад

Нетпрес - 11.11.2014

Клубот од Баскија на својот официјален сајт ја потврди информацијата дека поранешниот тренер на Евертон и Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојс е наследникот на Арасате, кој по поразот од Малага пред две кола доби отказ од клубот.

Дејвид Мојс се пресели во Сан Себастијан

Шеталиште - 11.11.2014

Поранешниот тренер на Евертон и Манчестер Јунајтед Дејвид Мојс седна на клупата на шпанскиот прволигаш Реал Сосиедад. Официјална потврда за неговиот ангажман стигна доцна синоќа од официјалниот веб-сајт на клубот од Сан Себастијан.

Дејвид Мојс е новиот тренер на Реал Сосиедад

Макфакс - 11.11.2014

Дејвид Мојс, поранешниот тренер на Престон Норт, Евертон и Манчестер Јунајтед, во вторник ќе биде промовиран во нов шеф на стручниот штаб на Реал Сосиедад Мојс без работа беше од април годинава кога поради лошите резултати доби отказ во Манчестер ...

Уште ќе платат 2 мил. евра за Мојес да им биде тренер

Вечер - 11.11.2014

Кога е во прашање актуелната сезона, Мојес има обврска со својот тим да обезбеди опастанок во елитното друштво. Поранешниот менаџер на Евертон и Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојес и официјално е именуван за нов тренер на шпанскиот прволигаш Реал од ...

Мојс ја прифати понудата на Сосиедад

Lider - 11.11.2014

Поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојс сепак одлучил да ја прифати тренерската покана од шпанскиот прволигаш Реал Сосиедад, иако вчера попладне беше објавено дека тој нема да оди во Шпанија.

Реднап: Мата е премногу добар за да биде супер резерва во Јунајтед

Дерби - 10.11.2014

Легендарниот играч од средниот ред на Ливерпул кој сега работи како фудбалски експерт за „Скај Спорт“, Џејми Реднап, смета дека Хуан Мата не ја добива потребната доверба од холандскиот менаџер Луи Ван Гал.

Симеоне: Поразот дојде во вистинско време

Екипа - 10.11.2014

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне, вели дека поразот на неговиот тим на гостувањето во Сан Себастијан дошол во вистинско време. „Јорганџиите“ загубија со 2-1 од Реал Сосиедад, но Симеоне е среќен затоа што бодови пропуштија и нивните ...

Мадридските гиганти немаат шанса против Сосиедад: Атлетико падна на Аноета!

СуперСпорт - 10.11.2014

Последниот натпревар од 11 коло од шпанската Примера е одигран на Аноета каде што домаќинот Реал Соседад го совлада актуелниот шампион Атлетико Мадрид.

Атлетико падна на „Аноета“

Кајгана - 10.11.2014

Реал Сосиедад на „Аноета“, во Сан Себастијан, забележа победа на Атлетико Мадрид со 2-1, во последниот натпревар од 11.коло во Примера. Играчите на Атлетико стигнаа до предност со голот на Манџукиќ ...

Реал Сосиедад го совлада шампионот на Примера

Алсат-М - 10.11.2014

Екипата на Реал Сосиедад триумфираше на последниот натпревар од 11.коло во Примера и тоа над првакот Атлетико Мадрид со 2:1. Гостите поведоа со 1:0 преку Марио Манџукиќ во 10 минута, а изедначи ...

Реал Сосиедад го совлада шампионот на Примера

Локално - 10.11.2014

Екипата на Реал Сосиедад триумфираше на последниот натпревар од 11.коло во Примера и тоа над првакот Атлетико Мадрид со 2:1. Гостите поведоа со 1:0 преку Марио Манџукиќ во 10 минута, а изедначи ...

Реал Сосиедад го совлада шампионот на Примера

Идивиди - 10.11.2014

Екипата на Реал Сосиедад триумфираше на последниот натпревар од 11.коло во Примера и тоа над првакот Атлетико Мадрид со 2:1. Гостите поведоа со 1:0 преку Марио Манџукиќ во 10 минута, а изедначи ...

Чекор назад за “јорганџиите“ во Примера (видео)

Tip.com.mk - 10.11.2014

Екипата на Атлетико Мадрид го претрпе вториот пораз оваа сезона на гостувањето кај Реал Сосиедад со резултат 2:1 во рамките од 11-то коло во најдобрата шпанска фудбалска лига.

Реал Сосиедад го совлада шампионот на Примера

А1 On - 10.11.2014

Екипата на Реал Сосиедад триумфираше на последниот натпревар од 11.коло во Примера и тоа над првакот Атлетико Мадрид со 2:1. Гостите поведоа со 1:0 преку Марио Манџукиќ во 10 минута, а изедначи ...

Реал Сосиедад го совлада шампионот на Примера

+инфо - 10.11.2014

Екипата на Реал Сосиедад триумфираше на последниот натпревар од 11.коло во Примера и тоа над првакот Атлетико Мадрид со 2:1. Гостите поведоа со 1:0 преку Марио Манџукиќ во 10 минута, а изедначи ...

ВИДЕО: Шампионот на Шпанија падна во Баскија

Турлитава - 10.11.2014

Фудбалерите на Реал Сосиедад го совладаа Атлетико Мадрид со 2:1 во последниот меч од 11.коло од шпанската Примера. „Јорганџиите“ први поведоа со голот на Марио Манџукиќ по само десет минути игра.

И Атлетико се сопна во Сан Себастијан

Pixel.mk - 10.11.2014

Шампионот на Шпанија доживеа неочекуван пораз во својата битка за врвот на Примера откако синоќа загуби од Реал Сосиедад со 2:1. Со тоа тимот од Сан Себастијан може да се пофали дека сезонава на ...

Атлетико падна на „Аноета“

Хајд Парк - 10.11.2014

Реал Сосиедад на „Аноета“, во Сан Себастијан, забележа победа на Атлетико Мадрид со 2-1, во последниот натпревар од 11.коло во Примера. Играчите на Атлетико стигнаа до предност со голот на Манџукиќ ...

Годин на висина на задачата: Вака се спасува сигурен гол!

Точка - 10.11.2014

Дефанзивецот на Атлетико Мадрид, Диего Годин уште еднаш ги докажа своите врвни квалитети. Се играше 35-та минута од натпреварот на Атлетико Мадрид против Реал Сосиедад кога Агиретче искористи една ...

ВИДЕО: Шампионот на Шпанија падна во Баскија

Курир - 10.11.2014

Фудбалерите на Реал Сосиедад го совладаа Атлетико Мадрид со 2:1 во последниот меч од 11.коло од шпанската Примера. „Јорганџиите“ први поведоа со голот на Марио Манџукиќ по само десет минути игра.

Примера: Атлетико „на колена“ против Реал Сосиедад

Сител - 10.11.2014

Екипата на Реал Сосиедад триумфираше на последниот натпревар од 11.коло во Примера и тоа над првакот Атлетико Мадрид со 2:1. Гостите поведоа со 1:0 преку Марио Манџукиќ во 10 минута, а изедначи ...

Примера: Шампионот го губи чекорот

Сител - 10.11.2014

Реал Сосиедад на „Аноета“, во Сан Себастијан, забележа победа на Атлетико Мадрид со 2-1, во последниот натпревар од 11.коло во Примера. Играчите на Атлетико стигнаа до предност со голот на Манџукиќ ...

Реал Сосиедад во преговори со Мојс

Курир - 10.11.2014

Шпанскиот фудбалски клуб Реал Сосиедад преговара со шкотскиот стручњак Дејвид Мојс. Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед би можел да го преземе баскискиот тим, пренесуваат англиските медиуми.

Реал Сосиедад го совлада шампионот на Примера

Lider - 10.11.2014

Екипата на Реал Сосиедад триумфираше на последниот натпревар од 11.коло во Примера и тоа над првакот Атлетико Мадрид со 2:1. Гостите поведоа со 1:0 преку Марио Манџукиќ во 10 минута, а изедначи ...