TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Земјиштето на „Џумајлија“ се дава под закуп

Дневник - 10.11.2012

Министерството за земјоделство објави јавен повик за давање под закуп 5.353 хектари државно земјоделско земјиште во регионот Свети Николе, кое порано го користеше земјоделскиот комбинат „Џумајлија“.

Повеќе од 5.000 хектари земјиште на „Џумајлија“ огласени за закуп

Дневник - 10.11.2012

Министерството за земјоделство објави јавен повик за давање под закуп 5.353 хектари државно земјоделско земјиште во регионот Свети Николе, кое порано го користеше земјоделскиот комбинат „Џумајлија“.

Се нуди под закуп државно земјоделско земјиште

Н.Македонија - 10.11.2012

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство објави јавен повик за давање во закуп 5.353 хектари државно земјоделско земјиште во регионот Свети Николе Земјиштето се дава под закуп на 15 ...

Нема да се намалува српскиот земјоделски буџет

Фактор - 10.11.2012

Српската Влада нема да ги намали субвенциите за земјоделство за следната година. Буџетот за земјоделство ќе биде на исто ниво како годинава или за некој процент повеќе, што зависи од расположливите ...

Коњановски: Легализирајте ги имототе за да добиете од ИПАРД фондовите

Дневник - 09.11.2012

Заменик-министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Зоран Коњановски вечерва се сретна со земјоделците од населените места Пишица и Стрмош во општина Пробиштип.

Објавен тендер за земјиштето на Џумајлија. Државните парцели ќе се даваат на еден инвеститор

Капитал - 09.11.2012

Министерството за земјоделство објави јавен повик за давање под закуп на државното земјоделско земјиште, коешто порано го користеше земјоделскиот кобинат Џумајлија.

Јавен повик за закуп на државно земјоделско земјиште во Свети Николе

Фактор - 09.11.2012

Министерството за земјоделство,шумарство и водостопанство денеска објави јавен повик за давање во закуп на државно земјоделско земјиште во Свети Николе.

Државата бара закупец за земјата на „Џумајлија“

+инфо - 09.11.2012

Државата бара закупец на земјиштето со кое, до неодамна, управуваше агрокомбинатот „Џумајлија“ од Свети Николе. Министерството за земјоделство денеска објави јавен повик за закупување на 5.353 ...

Објавен оглас за давање во закуп државно земјоделско земјиште во Свети Николе

Сител - 09.11.2012

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска објави јавен повик за давање во закуп 5.353 хектари државно земјоделско земјиште во регионот Свети Николе, за катастарските општини ...

Објавен оглас за закуп на државно земјоделско земјиште во Свети Николе

МРТ - 09.11.2012

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска објави јавен повик за давање во закуп 5.353 хектари државно земјоделско земјиште во регионот Свети Николе, за катастарските општини ...

Ќе се дава под закуп земјиштето на Џумајлија

Канал5 - 09.11.2012

Министерството за земјоделство објави оглас за давање под закуп на државно земјоделско земјиште во Свети Николе. Земјиштето го користеше комбинатот Џумајлија, а се однесува за катастарските општини ...

Државата бара закупец за земјата на Џумајлија

Вечер - 09.11.2012

Државата бара закупец на земјиштето со кое, до неодамна, управуваше агрокомбинатот Џумајлијаа од Свети Николе. Министерството за земјоделство објави јавен повик за закупување на 5.353 хектари ...

Коњановски се сретна со земјоделците од пробиштипско

Курир - 09.11.2012

Заменик-министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Зоран Коњановски синоќа се сретна со земјоделците од населените места Пишица и Стрмош во општина Пробиштип.

Коњановски оствари средба со земјоделците од Пробиштип

Press24 - 09.11.2012

Заменик-министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Зоран Коњановски вечерва се сретна со земјоделците од населените места Пишица и Стрмош во општина Пробиштип.

Објавен оглас за давање во закуп државно земјоделско земјиште

Press24 - 09.11.2012

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска објави јавен повик за давање во закуп 5.353 хектари државно земјоделско земјиште во регионот Свети Николе.

Коњановски ги подучува земјоделците како да ги легализираат своите објеки

еВести - 09.11.2012

Заменик-министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Зоран Коњановски вечерва се сретна со земјоделците од населените места Пишица и Стрмош во општина Пробиштип.

Се бара закупец за земјиштето на „Џумајлија“

БезПардон - 09.11.2012

Државата бара закупец на земјиштето со кое, до неодамна, управуваше агрокомбинатот „Џумајлија“ од Свети Николе. Министерството за земјоделство денеска објави јавен повик за закупување на 5.353 ...

Земјиштето на А.К.`Џумајлија` се дава под закуп

Sky - 09.11.2012

Се бара закупец за земјиштето со кое со кое располагаше агрокомбинатот `Џумајлија` од Свети Николе. Од страна на Министерството за земјоделство објавен е јавен повик за закупување на 5.353 хектари ...

Повик за давање во закуп на државно земјоделско земјиште во светиниколско

Макфакс - 09.11.2012

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство во петок објави јавен повик за давање во закуп на државно земјоделско земјиште во регионот Свети Николе.

Ќе се дава во закуп државно земјоделско земјиште во Свети Николе

Inpress - 09.11.2012

Скопје, 9. ноември 2012 (ИНПРЕС) Министерството за земјоделство,шумарство и водостопанство денеска објави јавен повик за давање во закуп на државно земјоделско земјиште во регионот Свети Николе.

Оглас за давање во закуп државно земјоделско земјиште во Свети Николе

Денешен - 09.11.2012

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска објави јавен повик за давање во закуп 5.353 хектари државно земјоделско земјиште во регионот Свети Николе, за катастарските општини ...

Коњановски оствари средба со земјоделците од Пробиштип

Maxim - 09.11.2012

Обраќајќи им се на присутните тој ги објасни одредбите од Законот за земјоделство и рурален развој, потенцирајќи дека земјоделците имаат можност да ги легализираат објектите кои се изградени на ...

Објавен оглас за земјоделско државно земјиште

Maxim - 09.11.2012

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска објави јавен повик за давање во закуп 5.353 хектари државно земјоделско земјиште во регионот Свети Николе.

Коњановски на средби со земјоделците во Пишица и Стрмош, Пробиштипско

Сител - 08.11.2012

Заменик министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Зоран Коњановски денеска ќе ја посети општина Пробиштип. Во рамки на посетата што е дел од проектот „Отворени денови низ Македонија“, ...

Коњановски на средби со земјоделците во Пишица и Стрмош, Пробиштипско

МРТ - 08.11.2012

Заменик министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Зоран Коњановски денеска ќе ја посети општина Пробиштип. Во рамки на посетата што е дел од проектот „Отворени денови низ Македонија“, ...

Заменик-министерот Коњановски се сретна со земјоделците од Пробиштипско

Сител - 08.11.2012

Заменик-министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Зоран Коњановски вечерва се сретна со земјоделците од населените места Пишица и Стрмош во општина Пробиштип.

Коњановски на средби со земјоделците во пробиштипско

Курир - 08.11.2012

Заменик министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Зоран Коњановски денеска ќе ја посети општина Пробиштип. Во рамки на посетата што е дел од проектот „Отворени денови низ Македонија“, ...

Државата дава под закуп 627 хектари земјоделско земјиште

24 Вести - 05.11.2012

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска објави јавен повик за давање во закуп државно земјоделско земјиште во регионите Гевгелија, Неготино, Делчево, Ресен, Битола, ...

Државата дава во закуп 627 хектари земјоделско земјиште

Алфа - 05.11.2012

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска објави јавен повик за давање во закуп државно земјоделско земјиште во регионите Гевгелија, Неготино, Делчево, Ресен, Битола, ...

Државно земјоделско земјиште од 627 хектари се дава под закуп

Кајгана - 05.11.2012

Јавен повик за давање во закуп на државно земјоделско земјиште во регионите Гевгелија, Неготино, Делчево, Ресен, Битола, Валандово, Берово и Свети Николе, за вкупна површина од над 627 хектари, ...

Државата дава под закуп 627 хектари земјоделско земјиште

Капитал - 05.11.2012

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска објави јавен повик за давање под закуп државно земјоделско земјиште во регионите Гевгелија, Неготино, Делчево, Ресен, Битола, ...

627 хeктари државно земјиште ќе се дава под закуп

Фактор - 05.11.2012

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска објави јавен повик за давање под закуп на државно земјоделско земјиште во регионите Гевгелија, Неготино, Делчево, Ресен, Битола, ...

Ќе се даваат под закуп 627 хeктари државно земјиште

Сител - 05.11.2012

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска објави јавен повик за давање под закуп на државно земјоделско земјиште во регионите Гевгелија, Неготино, Делчево, Ресен, Битола, ...

Државата дава во закуп 627 хектари земјоделско земјиште

МРТ - 05.11.2012

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска објави јавен повик за давање во закуп државно земјоделско земјиште во регионите Гевгелија, Неготино, Делчево, Ресен, Битола, ...

Објавен тендер за закуп на 630 хектари државно земјоделско земјиште

Канал5 - 05.11.2012

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска објави јавен повик за давање во закуп државно земјоделско земјиште во регионите на Гевгелија, Неготино, Делчево, Ресен, Битола, ...

Државата дава во закуп 627 хектари земјоделско земјиште

Точка - 05.11.2012

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска објави јавен повик за давање во закуп државно земјоделско земјиште во регионите Гевгелија, Неготино, Делчево, Ресен, Битола, ...

Државата дава под закуп 627 хектари земјоделско земјиште

Press24 - 05.11.2012

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска објави јавен повик за давање во закуп државно земјоделско земјиште.

Државата дава во закуп 627 хектари земјоделско земјиште

Нетпрес - 05.11.2012

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска објави јавен повик за давање во закуп државно земјоделско земјиште во регионите Гевгелија, Неготино, Делчево, Ресен, Битола, ...

Оглас за закуп на земјоделско земјиште

еВести - 05.11.2012

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска објави јавен повик за давање во закуп државно земјоделско земјиште во регионите Гевгелија, Неготино, Делчево, Ресен, Битола, ...

Над 600 хектари земјоделско земјиште дадено под закуп

Курир - 05.11.2012

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска објави јавен повик за давање во закуп државно земјоделско земјиште во регионите Гевгелија, Неготино, Делчево, Ресен, Битола, ...

Под закуп се дава државно земјоделско земјиште

Пулс24 - 05.11.2012

Јавен повик за давање во закуп на државно земјоделско земјиште во регионите Гевгелија, Неготино, Делчево, Ресен, Битола, Валандово, Берово и Свети Николе, за вкупна површина од над 627 хектари, ...

600 хектари земјиште се дава под закуп

БезПардон - 05.11.2012

Министерството за земјоделство објави јавен повик за давање под закуп државно земјоделско земјиште во регионите на Гевгелија, Неготино, Делчево, Ресен, Битола, Валандово, Берово и Свети Николе со ...

Државно земјоделско земјиште од 627 хектари се дава под закуп

Макфакс - 05.11.2012

Јавен повик за давање во закуп на државно земјоделско земјиште во регионите Гевгелија, Неготино, Делчево, Ресен, Битола, Валандово, Берово и Свети Николе, за вкупна површина од над 627 хектари, ...

Закуп на 627 хектари државно земјоделско земјиште

Денешен - 05.11.2012

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска објави јавен повик за давање во закуп државно земјоделско земјиште во регионите Гевгелија, Неготино, Делчево, Ресен, Битола, ...

Државата дава под закуп 627 хектари земјоделско земјиште

Maxim - 05.11.2012

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство денеска објави јавен повик за давање во закуп државно земјоделско земјиште.