TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривична за полицајците кои не му го одзеле пиштолот на трократниот убиец

Нова ТВ - 14.11.2014

Секторот за внатрешна контрола и професионални стандарди при МВР утврдил дека двајца полициски службеници од Кавадарци требале, но не му го одзеле пиштолот на трикратниот убиец од Кавадарци по два претходни инциденти, пишува Фокус.

Кривични за полицајците кои не му го одзеле пиштолот на трикратниот убиец од Кавадарци

Фокус - 14.11.2014

Двајцата полициски службеници спротивно на нормативите не постапиле во два случаи, односно следствено прописите не повеле постапка за одземање на оружјето, информира полицијата Секторот за внатрешна контрола и професионални стандарди при МВР утврдил ...

Триесетдневен притвор за осомничениот за убиствата во Кавадарци

Хајд Парк - 13.11.2014

Судија во претходна постапка во Основниот суд Велес му одреди триесетдневен притвор на осомничениот Тони Станоев за трикратното убиство во Кавадарци. Тој утрово беше на распит во Велешкиот суд за да ги објасни мотивите за трикратното убиство.

Притвор за осомничениот трикратен убиец од Кавадарци

24 Вести - 12.11.2014

Осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци, 40 годишниот Т.С., со кривична пријава за сторено кривично дело „убиство“ е изведен пред надлежен јавен обвинител и му е изречена мерка притвор во траење од 30 дена.

Притвор за осомничениот трикратен убиец во Кавадарци

24 Вести - 12.11.2014

На осомничениот трикратен убиец во Кавадраци му е изречена мерка притвор од страна на јавен обвинител во Велес. Мотивите се уште се истражуваат. Полицијата од заседа го приведе осомничениот вчера два дена по убиството.

СДСМ: Институциите не функционираат

24 Вести - 12.11.2014

Тројно убиство во Кавадарци е класичен пример дека системот што треба да спречи насилство, не функционира. Институциите кои се должни да ги заштитат граѓаните целосно потфрлија, обвинија од СДСМ.

Невладините реагираат - институциите потфрлиле во случајот со трикратното убиство во Кавадарци

24 Вести - 12.11.2014

Институциите потфрлија во случајот со трикратното убиство во Кавадарци реагираат од Националната мрежа против семејно насилство. Велат станува збор за случај во кој исвршителот на убиствата бил пријавуван и за семејно насилство а институциите и ...

Осомничениот трикратен убиец во Кавадарци пред јавен обвинител во Велес

24 Вести - 12.11.2014

Осомничениот трикратен убиец во Кавадраци треба да се појави пред јавен обвинител во Велес. Се очекува да му биде изречена мерка притвор од 30 дена. Мотивите се уште се истражуваат. Полицијата од заседа го приведе осомничениот вчера два дена по ...

Институциите „соучесници“ во убиството во Кавадарци

Телма - 12.11.2014

Трократнотоубиство во Кавадарци го отвори прашањето, дали можел да се спречи злосторот ако институциите си ја работеле работата кога бил пријавуван убиецот за семејно насилство. Одговор на ова прашање побараа невладините организации кои работат со ...

ФОТО: Триесет дена притвор за осомничениот убиец од Кавадарци

Утрински - 12.11.2014

Кавадарчанецот Т.С. (40 год) кого полицијата го осомничи дека е сторител на трикратното убиство од неделата вечер, доби еден месец притвор, откако против него беше поднесена кривична пријава за убиство.

МВР со детали од апсењето на трикратниот убиец од Кавадарци (ВИДЕО)

МКД - 12.11.2014

Вчера во 11.30 часот лишен е од слобода Т.С. (40) од Кавадарци, осомничен за извршеното трикратно убиство во Кавадарци на 9 ноември. По претходно добиени оперативни сознанија извршен е претрес на терен на северната страна на градските гробишта во ...

Триесетдневен притвор за осомничениот за убиствата во Кавадарци

Кајгана - 12.11.2014

Судија во претходна постапка во Основниот суд Велес му одреди триесетдневен притвор на осомничениот Тони Станоев за трикратното убиство во Кавадарци. Тој утрово беше на распит во Велешкиот суд за да ги објасни мотивите за трикратното убиство.

30 дена притвор за зетот Тони С.

МКД - 12.11.2014

Тони Станоев (40), осомничениот за трикратното убиство во Кавадраци, денеска од судот во Велес доби 30 дневен притвор. Мотивите за убиството се уште не се откриваат. Полицијата го уапси осомничениот вчера , два дена по убиството.

30 дена притвор за трикратниот убиец од Кавадарци

Фокус - 12.11.2014

Осомничениот претходно е пријавуван за кривично дело „насилство“ , кривично дело „телесна повреда“ и кривично дело „одземање малолетник“. Полицијата денеска информираше дека на осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци му е одреден притвор од ...

Прво ги убил мајката и сестрата, па се качил да го убие и таткото (ВИДЕО)

Телеграф - 12.11.2014

Судија на претходна постапка му одреди мерка притвор во траење од 30 дена на осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци Кобниот ден, неделата околу 16 часот, осомничениот Тони С. се упатил во куќата на родителите на неговата сопруга, со која ...

Трикратниот убиец во Кавадарци пред јавен обвинител во Велес

Локално - 12.11.2014

Осомничениот трикратен убиец во Кавадраци треба да се појави пред јавен обвинител во Велес. Се очекува да му биде изречена мерка притвор од 30 дена. Мотивите се уште се истражуваат. Полицијата од заседа го приведе осомничениот вчера два дена по ...

ТРИКРАТНО УБИСТВО: Притвор од 30 дена за осомничениот

Телеграф - 12.11.2014

Тој утрово беше изведен и пред надлежен јавен обвинител откако вчера полицијата го уапси на гробиштата во Кавадарци На осомничениот за трикратното убиство Тони С. судија пред судија во претходна постапка во Основниот суд во Велес по денешниот распит ...

Раскажал како ги убил – МВР со детали за убиството во Кавадарци

МК News - 12.11.2014

На 9-ти околу 16,00 часот Т.С. се упатил во куќата на родителите на неговата сопруга со која се во бракоразводна постапка и по кратка расправија со сега починатата Билјана Л. и Снежана Л., со огнено оружје- пиштол кој го носел со себе испукал по ...

Триесетдневен притвор за тројниот убиец од Кавадарци

Точка - 12.11.2014

На осомничениот убиец во Кавадраци му е изречена мерка притвор од 30 дена од страна на јавен обвинител во Велес, а мотивите за убиството сеуште се непознати. Полицијата вчера го приведе осомничениот Тони С. два дена по убиството.

ВИДЕО: Сторителот на тројното убиство од Кавадарци во притвор

А1 On - 12.11.2014

Триесет дена притвор му е одреден на 40-годишниот Тони С. од Кавадарци кој е уапсен поради сомнение дека е сторител на тројното убиство. Тони беше уапсен вчера на градските гробишта во Кавадарци, откако во неделата со пиштол кој го поседувал со ...

ВИДЕО: Убиецот од Кавадарци во притвор

МК News - 12.11.2014

Триесет дена притвор му е одреден на 40-годишниот Тони С. од Кавадарци кој е уапсен поради сомнение дека е сторител на тројното убиство. Тони беше уапсен вчера на градските гробишта во Кавадарци, откако во неделата со пиштол кој го поседувал со ...

Триесет дена притвор за зетот – трократен убиец од Кавадарци

МК News - 12.11.2014

Осомничениот трикратен убиец од Кавадраци доби триесет дневен притвор. Обвинителството го побарало, а судија во претходна постапка го прифати предлогот. Мотивите се уште не се откриваат. Инаку полицијата го уапси осомничениот вчера два дена по ...

Осомничениот за убиството во Кавадарци доби 30 дневен притвор (ОПШИРНО)

Канал5 - 12.11.2014

30 дена Притвор му е одреден на осомничениот за убиството во Кавадарци Тони Станоев кој ги застрела родителите и сестрата на сопругата. Според информации на Канал 5 тој пред велешкиот судија побарал да не му биде одредена мерка притвор бидејќи не е ...

Триесетдневен притвор за тројниот убиец од Кавадарци

За Се - 12.11.2014

Кавадарчанецот Т.С. (40 год) кого полицијата го осомничи дека е сторител на трикратното убиство од неделата вечер, доби еден месец притвор, откако против него беше поднесена кривична пријава за убиство.

Триесет дена притвор за убиецот од Кавадарци

А1 On - 12.11.2014

Осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци, четириесетгодишниот Тони Станоев по неговото апсење одредена му е мерка притвор од 30 дена. На прес-конференција портпаролот на СВР Велес Анита Стојковска денеска потсети дека осомничениот беше ...

Вака се одвивала крвавата драма во неделата во Кавадарци

Сител - 12.11.2014

Околу 16,00 часот на 9-ти Ноември Т.С. се упатил во куќата на родителите на неговата сопруга со која се во бракоразводна постапка и по кратка расправија со сега починатата Билјана Л. и Снежана Л.

Триесет дена притвор за осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци

Либертас - 12.11.2014

Осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци Т.С. 40 годишен, со кривична пријава за сторено кривично дело „убиство“ е изведен пред надлежен јавен обвинител и му е изречена мерка притвор во траење од 30 дена.

МВР ИЗВАДИ ВИДЕО - Еве како го уапсија осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци!

Sky - 12.11.2014

Вчера (11.11.) во 11,30 часот лишено е од слобода лицето Т.С. (40) од Кавадарци, осомничен за извршеното трикратно убиство во Кавадарци на 09-ти овој месец. По претходно добиени оперативни сознанија извршен е претрес на терен на северната страна на ...

Утврдено како се одвивала крвавата драма во Кавадарци

Република - 12.11.2014

Т.С околу 16 часот се упатил во куќата на родителите на неговата сопруга со која се во бракоразводна постапка и по кратка расправија со сега починатата Билјана Л. и Снежана Л., со огнено оружје- пиштол кој го носел со себе испукал по еден куршум во ...

МВР со детали: Утврдено како зетот го убил целото семејство од Кавадарци

Press24 - 12.11.2014

На 9-ти околу 16,00 часот Т.С. се упатил во куќата на родителите на неговата сопруга со која се во бракоразводна постапка и по кратка расправија со сега починатата Билјана Л. и Снежана Л., со огнено оружје- пиштол кој го носел со себе испукал по ...

Утврдено како зетот го убил семејството во Кавадарци

Курир - 12.11.2014

На 9-ти околу 16,00 часот Т.С. се упатил во куќата на родителите на неговата сопруга со која се во бракоразводна постапка и по кратка расправија со сега починатата Билјана Л. и Снежана Л., со огнено оружје- пиштол кој го носел со себе испукал по ...

30-дневен притвор за осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци

МРТ - 12.11.2014

Осомничениот беше приведен вчера во 11 часот и 30 минути во близина на Градските гробишта во Кавадарци... Осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци Т.С. (40), со кривична пријава за сторено кривично дело „убиство“ е изведен пред надлежен ...

ВИДЕО: Трикратниот убиец од Кавадарци во притвор

Сител - 12.11.2014

Триесет дена притвор му е одреден на 40-годишниот Тони С. од Кавадарци кој е уапсен поради сомнение дека е сторител на тројното убиство. Тони беше уапсен вчера на градските гробишта во Кавадарци, откако во неделата со пиштол кој го поседувал со ...

Триесет дена притвор за монструмот од Кавадарци

Press24 - 12.11.2014

Осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци, 40-годишниот Т.С. е изведен пред надлежен јавен обвинител и му е изречена мерка притвор во траење од 30 дена. На прес-конференција портпаролот на СВР Велес Анита Стојковска денеска потсети дека ...

ВИДЕО: Триесетдневен притвор за тројниот убиец од Кавадарци

Нетпрес - 12.11.2014

На осомничениот убиец во Кавадраци му е изречена мерка притвор од 30 дена од страна на јавен обвинител во Велес, а мотивите за убиството сеуште се непознати. Полицијата вчера го приведе осомничениот Тони С. два дена по убиството.

30 дена притвор за убиецот од Кавадарци

Република - 12.11.2014

На осомничениот убиец во Кавадраци му е изречена мерка притвор од 30 дена од страна на јавен обвинител во Велес, а мотивите се уште се непознати. Полицијата вчера го приведе осомничениот Тони Станоев два дена по убиството.

Осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци пред истражен судија

Sky - 12.11.2014

Осомничениот за трикратното убиство во Каварадардци денеска треба да се појави пред јавен обвинител во Велес, кој се очекува да му изрече мерка притвор во траење од 30 дена. Тој, во неделата, ги уби таткото, мајката и сестрата на својата сопруга, од ...

ВИДЕО: Убиецот од Кавадарци во притвор

Курир - 12.11.2014

Триесет дена притвор му е одреден на 40-годишниот Тони С. од Кавадарци кој е уапсен поради сомнение дека е сторител на тројното убиство. Тони беше уапсен вчера на градските гробишта во Кавадарци, откако во неделата со пиштол кој го поседувал со ...

Осомничениот за тројното убиство во Кавадарци пред јавен обвинител во Велес

МРТ - 12.11.2014

Осомничениот Тони Станоев, пред три дена усмрти три лица од семејството на својата поранешна сопруга, а вчера беше приведен од полицијата во Кавадарци... Осомничениот за тројното убиство во Кавадарци е изведен пред јавниот обвинител во Велес.

Разводот - мотив за трикратното убиство во Кавадарци

МРТ - 12.11.2014

Велешката полиција официјално за правпат со детали за трагичниот настан... Разводот со сопругата – мотивот за трикратното убиство во Кавадарци. Осомничениот Тони Станоев од денеска е во 30 дневен притвор.

Убиецот на тројното убиство ги чувал последните два куршуми за сопругата!

Шеталиште - 12.11.2014

Убиецот на тројното убиство, Тони С. (40) бил фатен на градските гробишта во Кавадарци, тој се обидел да избега, по што полицијата била принудена да испука неколкупати во воздух. Тони не знаел кога точно ќе биде погребано семејството на неговата ...

Еве како се одвивала крвавата драма во Кавадарци

Пулс24 - 12.11.2014

Утврдено е како се случило повеќекратното убиство во Кавадарци Т.С околу 16 часот се упатил во куќата на родителите на неговата сопруга со која се во бракоразводна постапка и по кратка расправија со сега починатата Билјана Л. и Снежана Л.

Видео: Убиецот од Кавадарци во притвор

Денешен - 12.11.2014

На 40-годишниот Тони С. од Кавадарци кој е уапсен поради сомнение дека е сторител на тројното убиство му е одреден триесет дена притвор. Тони беше уапсен вчера на градските гробишта во Кавадарци, откако во неделата со пиштол кој го поседувал со ...

Триесетдневен притвор за осомничениот за убиствата во Кавадарци

Макфакс - 12.11.2014

Судија во претходна постапка во Основниот суд Велес му одреди триесетдневен притвор на осомничениот Тони Станоев за трикратното убиство во Кавадарци. Тој утрово беше на распит во Велешкиот суд за да ги објасни мотивите за трикратното убиство.

Со три кривични и пиштол сеел страв низ Кавадарци/ВИДЕО

Lider - 12.11.2014

Вчера (11.11.) во 11,30 часот лишено е од слобода лицето Т.С. (40) од Кавадарци, осомничен за извршеното трикратно убиство во Кавадарци на 09-ти овој месец. По претходно добиени оперативни сознанија извршен е претрес на терен на северната страна на ...

Триесет дена притвор за трикратниот убиец од Кавадарци

Lider - 12.11.2014

Осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци Т.С. 40 годишен, со кривична пријава за сторено кривично дело „убиство“ е изведен пред надлежен јавен обвинител и му е изречена мерка притвор во траење од 30 дена.

Уапсен осомничениот за тројното убиство во Кавадарци

Вест - 11.11.2014

Полицијата претпладнево го приведе четириесетгодишниот Т.С., осомничен за тројното убиство во Кавадарци. Како што информираат од МВР, тој е приведен пред околу половина час на гробиштата во Кавадарци.

На гробиштата во Кавадарци е Уапсен тројниот убиец

Телма - 11.11.2014

Уапсен е осомничениот за трикратното убиство што завчера се случи во Кавадарци. Полицијата го фати Тони С. кај гробиштата во Кавадарци, а кај него пронашла и пиштол. Според информации од полицијата, при апсењето тој се обидел да избега па поради ова ...

На гробиштата уапсен трикратниот убиец, дошол да ја убие сопругата

Нова ТВ - 11.11.2014

Полицијата пред половина час го привела четириесетгодишниот Тони С. осомничен за тројното убиство во Кавадарци. Од МВР велат осомничениот за трикратното убиство е уапсен на градските гробишта во Кавадарци.

Приведен осомничениот за тројното убиство во Кавадарци

Р.С.Европа - 11.11.2014

Полицијата претпладнево го приведе осомничениот за завчерашното тројно убиство во Кавадарци, потврди министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска. МВР потврди дека осомничениоте приведен на гробиштата во Кавадарци.

Приведен осомничениот за тројното убиство во Кавадарци

Алсат-М - 11.11.2014

Полицијата претпладнево го приведе осомничениот за завчерашното тројно убиство во Кавадарци, потврди министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска. - По однос на тројното убиство во Кавадарци, МВР со целиот свој капацитет преземаше мерки и ...

Осомничениот за трикратното убиство уапсен на гробишта

Фокус - 11.11.2014

По два дена од семејната трагедија во Кавадарци Осомничениот за трикратното убиство што завчера се случи во Кавадарци, Тони С ., денеска е уапсен. Осомничениот бил фатен кај гробиштата во Кавадарци, а со себе носел и пиштол.

Приведен осомничениот за тројното убиство во Кавадарци

Идивиди - 11.11.2014

Скопје 11 ноември 2014 (МИА) - Полицијата претпладнево го приведе осомничениот за , потврди министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска. - По однос на тројното убиство во Кавадарци, МВР со целиот свој капацитет преземаше мерки и активности ...

Фатен трикратниот убиец од Кавадарци

Телеграф - 11.11.2014

Тони С. е осомничен дека во неделата ги уби сестрата, мајката и таткото на неговата сопруга Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска информира дека полицијата го упасила Тони С.

Полицијата го фати осомничениот за трикратно убиство во Кавадарци

Фактор - 11.11.2014

Тони Станоев, осомничен за трикратното убиство на семејството на неговата поранешна сопруга во Кавадарци, е уапсен утрово, потврди МВР. Осомничениот бил уапсен на гробиштата во Кавадарци, а со себе носел и пиштол со два куршума.

ТРИКРАТНО УБИСТВО: Осомничениот го носел пиштолот со себе

Телеграф - 11.11.2014

Утрово сторителот е приведен и оружјето е обезбедено, а понатаму продолжува постапката по однос на целосно завршување на сите истражни дејствија поврзани со ова убиство изјави министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска Осомничениот за ...

Осомничениот за трикратното убиство прашувал дали жртвите се живи

Телеграф - 11.11.2014

Тој утрово беше уапсен на гробиштата во Кавадарци, а со себе го имал и пиштолот за кој се претпоставува дека го употребил за да ги изврши убиствата При апсењето на Тони С., осомничен за трикратното убиство на сестрата, мајката и таткото на неговата ...

Нови детали: Убиените од Кавадарци застрелани со по еден куршум

МК News - 11.11.2014

Полицијата се уште трага по 40-годишниот Тони С. кој е осомничен за тројното убиство кое вчера попладнето го потресе Кавадарци. Полициската истрага е во тек, а според новите детали убиените Илија (61), 56 годишната Билјана и нивнта 33 годишна ќерка ...

Страв ми е да излезам убиецот е сеуште на слобода – Сведоштво на кавадарчанец

МК News - 11.11.2014

Страв ми е да излезам на чаршијата по трократното убиство од вчера и фактот што убиецот е сеуште на слобода. Еден другар бил во градскиот парк синоќа а полицајци му рекле бегај накај центарот кај што има народ.

Уапсен убиецот: Фатен на гробишта, прашувал дали неговите жртви се живи

Точка - 11.11.2014

Полицијата го фати 40-годишниот Тони С. кој е осомничен за тројното убиство кое завчера го потресе Кавадарци. Според информациите, тој бил фатен пред половина час на гробиштата во Кавадарци.

Осомничениот за трикратното убиство приведен на гробишта – ја чекал сопругата да ја убие!

Канал5 - 11.11.2014

Вистинска драма се случувала на гробиштата во Кавадарци утрово околу 11 часот. Во акција во која учествувале голем број полицајци бил фатен осомничениот за тројното убиство, Тони Станоев. Неофицијално, тој денеска отишол на гробиштата да чека да се ...

Зетот од Кавадарци уапсен на гробишта, прашувал дали неговите жртви се живи

МК News - 11.11.2014

Полицијата го фати 40-годишниот Тони С. кој е осомничен за тројното убиство кое завчера го потресе Кавадарци. Според информациите на Курир, тој бил фатен пред половина час на гробиштата во Кавадарци.

Нови детали: Тони давал отпор при апсењето – полицијата морала да пука

NewTime - 11.11.2014

Дали се живи или починаа родителите на жена ми и сестра ѝ кои ги застрелав, вака покајнички прашувал трикратниот убиец кога денес бил фатен на градските гробишта во Кавадарци, на околу петнаесетина метри од капелата.

Тони дошол на гробиштата за да ја убие и сопругата?

МК News - 11.11.2014

Сторителот на тројното убиство во Кавадарци, како што е веќе познато утринава бил уапсен на гробиштата во Кавадарци, а дел од медиумите пишуваат дека Тони С. (40) се појавил таму со намера да ја убие и својата сопруга Данче, пренесува Курир.

Нови детали: Тони давал отпор при апсењето - полицијата морала да пука

Точка - 11.11.2014

Дали се живи или починаа родителите на жена ми и сестра ѝ кои ги застрелав, вака покајнички прашувал трикратниот убиец кога денес бил фатен на градските гробишта во Кавадарци, на околу петнаесетина метри од капелата.

НОВИ ДЕТАЛИ: Тони давал отпор при апсењето – полицијата морала да пука

МК News - 11.11.2014

Дали се живи или починаа родителите на жена ми и сестра и кои ги застрелав, вака покајнички прашувал трикратниот убиец кога денес бил фатен во градските гробишта во Кавадарци, на околу петнаесетина метри од капелата.

Уапсен е трикратниот убиец од Кавадарци: Фатен е на погребот на трите жртви

Популарно - 11.11.2014

Полицијата претпладнево го приведе четириесетгодишниот Т.С., осомничен за тројното убиство во Кавадарци. Како што потврдија за МИА од МВР, тој е приведен пред околу половина час на гробиштата во Кавадарци.

Уапсен е трикратниот убиец од Кавадарци

Канал5 - 11.11.2014

Осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци е уапсен кај гробиштата во Кавадарци. Во моментот на апсењето тој бил сам и бил вооружен со пиштолот со коиј најверојатно го извршил трикратното убиство.

Приведен осомничениот за тројното убиство во Кавадарци

А1 On - 11.11.2014

Полицијата претпладнево го приведе четириесетгодишниот Т.С., осомничен за тројното убиство во Кавадарци. Како што потврдија за МИА од МВР, тој е приведен пред околу половина час на гробиштата во Кавадарци.

Фатен осомничениот за тројното убиство во Кавадарци

Дума - 11.11.2014

Полицијата го уапси осомничениот за тројното убиство во Кавадарци. Претпладнево во полициска акција на градските гробишта е уапесен четериесет годишниот Тони Станоев, кој се сомничи дека во неделата го стори тројното убиство, пукаше во мајката и ...

Трократниот убиец прашувал дали жртвите се живи

+инфо - 11.11.2014

Тони С., кој утрово беше уапсен на гробиштат а во Кавадарци, ги прашал полицајците „Живи ли се?“, мислејќи на сестрата, таткото и мајката на неговата сопруга, за чие убиство тој е единствениот осомничен, јави Телеграф .

Фатен Тони Станоев, осомничен за тројното убиство во Кавадарци, дошол на гробишта

Sky - 11.11.2014

Уапсен Тони Станоев, осомничен за тројното убиство во Кавадарци, објави Press24 повикувајќи се на полициски извори. Според информациите на порталот, тој бил фатен пред половина час на гробиштата во Кавадарци.

Убиецот фатен на гробишта, прашувал дали неговите жртви се живи

Нетпрес - 11.11.2014

Полицијата го фати 40-годишниот Тони С. кој е осомничен за тројното убиство кое завчера го потресе Кавадарци. Според информациите, тој бил фатен пред половина час на гробиштата во Кавадарци.

Убиецот од Кавадарци дошол на гробиштата за да ја убие и сопругата?

Сител - 11.11.2014

Сторителот на тројното убиство во Кавадарци, како што е веќе познато утринава бил уапсен на гробиштата во Кавадарци, а дел од медиумите пишуваат дека Тони С. (40) се појавил таму со намера да ја убие и својата сопруга Данче.

Тони дошол на гробиштата во Кавадарци за да ја убие и сопругата?

Press24 - 11.11.2014

Сторителот на тројното убиство во Кавадарци, како што е веќе познато утринава бил уапсен на гробиштата во Кавадарци, а дел од медиумите пишуваат дека Тони С. (40) се појавил таму со намера да ја убие и својата сопруга Данче.

Трикратниот убиец од Кавадарци давал отпор при апсењето

Нетпрес - 11.11.2014

Дали се живи или починаа родителите на жена ми и сестра и кои ги застрелав, вака покајнички прашувал трикратниот убиец кога денес бил фатен во градските гробишта во Кавадарци, на околу петнаесетина метри од капелата, објавува Дневник.

Фатен убиецот кој изврши тројно убиство во Кавадарци

Нетпрес - 11.11.2014

Полицијата го фати 40-годишниот Тони С. кој е осомничен за тројното убиство кое завчера го потресе Кавадарци. Осомничениот како што информираат од МВР е уапсен во близина на гробиштата во Кавадарци.

Зетот од Кавадарци уапсен на гробишта, прашувал дали неговите жртви се живи

Курир - 11.11.2014

Полицијата го фати 40-годишниот Тони С. кој е осомничен за тројното убиство кое завчера го потресе Кавадарци. Според информациите, тој бил фатен пред половина час на гробиштата во Кавадарци.

Осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци прашувал дали жртвите се живи

Sky - 11.11.2014

При апсењето на Тони С., осомничен за трикратното убиство на сестрата, мајката и таткото на неговата сопруга, ги прашал полицајците: „Живи ли се?“ мислејќи на жртвите кои ги застрела во неделата попладне во нивниот семеен дом, јави Телеграф.мк.

Фатен Тони Станоев, осомничен за тројното убиство во Кавадарци, дошол на гробишта

Либертас - 11.11.2014

Уапсен Тони Станоев, осомничен за тројното убиство во Кавадарци, објави Press24 повикувајќи се на полициски извори. Според информациите на порталот, тој бил фатен пред половина час на гробиштата во Кавадарци.

Тони сакал да ја убие и сопругата?

Курир - 11.11.2014

Сторителот на тројното убиство во Кавадарци, како што е веќе познато утринава бил уапсен на гробиштата во Кавадарци, а дел од медиумите пишуваат дека Тони С. (40) се појавил таму со намера да ја убие и својата сопруга Данче.

Уапсен убиецот кој изврши тројно убиство во Кавадарци

Курир - 11.11.2014

Полицијата го фати 40-годишниот Тони С. кој е осомничен за тројното убиство кое завчера го потресе Кавадарци. Осомничениот како што информираа од МВР е уапсен во близина на гробиштата во Кавадарци, а со него го носел и пиштолот со кој ги извршил ...

Уапсен сторителот на тројното убиство во Кавадарци

МРТ - 11.11.2014

Кај осомничениот бил најден и пиштолот во кој имало и два куршума... Полицијата го уапси 40-годишниот кавадарчанец кој завчера ги застрела сестрата на неговата сопруга и нејзините родители, дознава МРТ.

НОВИ ДЕТАЛИ- Станоев давал мал отпор при апсењето

Курир - 11.11.2014

Дали се живи или починаа родителите на жена ми и сестра и кои ги застрелав, вака покајнички прашувал трикратниот убиец кога денес бил фатен во градските гробишта во Кавадарци, на околу петнаесетина метри од капелата.

Уапсен убиецот на трјното убиство – се појавил на гробишта!

Шеталиште - 11.11.2014

Уапсен е убиецот на тројното убиство од Кавадарци Тони Станоев, а според информациите на Press24, тој бил фатен пред половина час на гробиштата во Кавадарци. Полицијата имала сознанија дека тој ќе се појави таму и му поставила заседа.

Полицијата го фати трикратниот убиец од Кавадарци – Дошол на гробишта да ја убие и сопругата !

1.мк - 11.11.2014

Полицијата го привела четириесетгодишниот Тони С. осомничен за тројното убиство во Кавадарци. Од МВР велат осомничениот за трикратното убиство е уапсен на градските гробишта во Кавадарци. Кај него бил пронајден пиштол со два куршума.

Страв во Кавадарци од убиецот

Денешен - 11.11.2014

Страв ми е да излезам на чаршијата по трократното убиство од вчера и фактот што убиецот е сеуште на слобода. Еден другар бил во градскиот парк синоќа а полицајци му рекле бегај накај центарот кај што има народ.

Зетот уапсен на гробишта, прашувал дали неговите жртви се живи

Денешен - 11.11.2014

40-годишниот Тони С. кој е осомничен за тројното убиство кое завчера го потресе Кавадарци е фатен од страна на полицијата. Според информациите, тој бил фатен пред половина час на гробиштата во Кавадарци.

Тони сакал да ја убие и сопругата?

Денешен - 11.11.2014

Сторителот на тројното убиство во Кавадарци, како што е веќе познато утринава бил уапсен на гробиштата во Кавадарци, а дел од медиумите пишуваат дека Тони С. (40) се појавил таму со намера да ја убие и својата сопруга Данче.

Убиецот од Кавадарци дошол на гробиштата за да ја убие и сопругата?

Вечер - 11.11.2014

Сторителот на тројното убиство во Кавадарци, како што е веќе познато утринава бил уапсен на гробиштата во Кавадарци, а дел од медиумите пишуваат дека Тони С. (40) се појавил таму со намера да ја убие и својата сопруга Данче.

Уапсен зетот убиец- го фатија на гробишта

Вечер - 11.11.2014

Полицијата претпладнево го приведе четириесетгодишниот Т.С., осомничен за тројното убиство во Кавадарци. Како што потврдија за МИА од МВР, тој е приведен пред околу половина час на гробиштата во Кавадарци.

Фатен трикратниот убиец од Кавадарци

Пулс24 - 11.11.2014

Полицијата го фати 40-годишниот Тони С. кој е осомничен за тројното убиство кое завчера го потресе Кавадарци. Осомничениот како што информираа од МВР е уапсен во близина на гробиштата во Кавадарци, а со него го носел и пиштолот со кој ги извршил ...

Трикратниот убиец од Кавадарци дошол на гробишта сакајќи да ја убие и сопругата

Пулс24 - 11.11.2014

Деталите од апсењето на Тони говорат дека тој бил приведен за време на погреб на гробиштата. Полицијата поради ризикот тој да сака да и се одмазди на сопругата, често патролирала на тоа подрачје.

НОВИ ДЕТАЛИ ОД АПСЕЊЕТО: Еве што прашувал убиецот од Кавадарци

Пулс24 - 11.11.2014

Дали се живи или починаа родителите на жена ми и сестра и кои ги застрелав, вака покајнички прашувал трикратниот убиец кога денес бил фатен во градските гробишта во Кавадарци, на околу петнаесетина метри од капелата.

Уапсен убиецот од Кавадарци

Денешен - 11.11.2014

Полицијата го фати 40-годишниот Тони С. кој е осомничен за тројното убиство кое завчера го потресе Кавадарци. Осомничениот како што информираа од МВР е уапсен во близина на гробиштата во Кавадарци, а во неговата куќа бил пронајден пиштол со два ...

Трократно убиство во Кавадарци, убиецот e поранешна “алфа” и е сеуште во бегство

Актуелно24 - 11.11.2014

Троjно убиство синоќа ги потресе кавадарчани. Кавадарчанец пукал во сестрата на неговата сопруга Снежана (1981), а ги убил и нејзината мајка Билјана (1958) и татко Илија (1953). Портпаролот на СВР Анита Стојковска го потврди случајот и рече дека во ...

Кавадарци „под опсада“ – полицијата го чешла градот

Lider - 11.11.2014

Страв ми е да излезам на чаршијата по трократното убиство од вчера и фактот што убиецот е сеуште на слобода. Еден другар бил во градскиот парк синоќа а полицајци му рекле бегај накај центарот кај што има народ.

Трикратниот убиец од Кавадарци сакал да ја убие и сопругата?

Lider - 11.11.2014

Сторителот на тројното убиство во Кавадарци, како веќе е познато утринава бил уапсен на гробиштата во Кавадарци, а дел од медиумите пишуваат дека Тони С. (40) се појавил таму со намера да ја убие и својата сопруга Данче.

Трократниот убиец уапсен на гробиштата во Кавадарци

Lider - 11.11.2014

Полицијата претпладнево го приведе четириесетгодишниот Т.С., осомничен за тројното убиство во Кавадарци. Како што потврдија за МИА од МВР, тој е приведен пред околу половина час на гробиштата во Кавадарци.

Полицијата се уште трага по убиецот - учесник во Конфликтот од 2001

Нова ТВ - 10.11.2014

Полицијата се уште трага по осомничениот за трикратното убиство што се случи вчера во Кавадарци, кога Тони С. ги застрела сестрата на неговата сопруга и нејзините родители.

Убиецот од Кавадарци фатен на Богородица?

Утрински - 10.11.2014

Во медиумите се појавија спротиставени информации околу тоа дали полицијата успеала да го уапси кавадарчанецот кој е осомничен дека ја усмртил сестрата на сопругата и нејзиниот татко.

Полицијата се уште трага по осомничениот за тројното убиство во Кавадарци

Р.С.Европа - 10.11.2014

Полицијата трага по осомничениот за тројното убиство во Кавадарци и се преземаат мерки за целосно расветлување на случајот, информира денеска портпаролот на СВР Велес Анита Стојковска.

Осомничениот за трикратното убиство се уште е во бегство

МКД - 10.11.2014

Тони С., осомничен за вчерашното трикратно убиство во Кавадарци, се уште е во бегство. Информацијата за неговото приведување на граничниот пртемин Богородица е дезинформација.

Полицијата сѐ уште трага по осомничениот убиец од Кавадарци

Алсат-М - 10.11.2014

Полицијата трага по осомничениот за тројното убиство во Кавадарци и се преземаат мерки за целосно расветлување на случајот, информира денеска портпаролот на СВР Велес Анита Стојковска.

Кавадарци во шок: Мајката загинала во обид да ја спаси ќерката

NewTime - 10.11.2014

Кавадарци во шок по трикратното убиство, откако зет ги уби родителите и сестрата на својата сопруга. Во најголем шок се сепак најблиските на убиените кои вечерва се собраа во близина на нивната ...

Кавадарци во шок: Мајката загинала во обид да ја спаси ќерката

МК News - 10.11.2014

Кавадарци во шок по трикратното убиство, откако зет ги уби родителите и сестрата на својата сопруга. Во најголем шок се сепак најблиските на убиените кои вечерва се собраа во близина на нивната ...

Кавадарци во шок по трикратното убиство

Точка - 10.11.2014

Кавадарци е во шок по трикратното убиство, откако зет ги уби родителите и сестрата на својата сопруга. Во најголем шок се сепак најблиските на убиените кои вчера се собраа во близина на нивната ...

Трикратно убиство во Кавадарци: Осомничениот е се уште во бегство

Популарно - 10.11.2014

Кавадарчанец во неделата попладне изврши трикратно убиство, ги застрела мајката, таткото и сестрата на неговата сопруга, соопшти МВР. Како што пренесува Макфакс, четириесетгодишниот Тони во неделата ...

Полицијата се уште трага по осомничениот за тројното убиство во Кавадарци

А1 On - 10.11.2014

Полицијата интензивно трага по осомниченото лице за вчерашното тројно убиство во Кавадарци и се преземаат мерки за целосно расветлување на случајот, информира денеска портпаролот на СВР Велес Анита ...

Напред Тиквеш чесно

Дума - 10.11.2014

Фудбалската магија со право го носи епитетот најважната споредна работа на светот. Но, дали е хендикеп да си роден во мала средина, и да егзистираш во истата, а во исто време да немаш и вистински клуб на чии натпревари би ја заменил негативната со ...

Полицијата се уште трага по осомничениот за трократното убиство во Кавадарци

Канал5 - 10.11.2014

Осомничениот за трократното убиство во Кавадарци сеуште е во бегство. Полицијата и денеска го пребарува градот и ја обезбедува куќата на семејството Леови, на улицата Зелен пазар, во која вчера попладне беа убиени сопружниците 61 Илија и 56 ...

Кавадарци во шок: Мајката загинала во обид да ја спаси ќерката

Курир - 10.11.2014

Кавадарци во шок по трикратното убиство, откако зет ги уби родителите и сестрата на својата сопруга. Во најголем шок се сепак најблиските на убиените кои вечерва се собраа во близина на нивната ...

Кавадарци во шок: Мајката загинала во обид да ја спаси ќерката

Сител - 10.11.2014

Кавадарци во шок по трикратното убиство, откако зет ги уби родителите и сестрата на својата сопруга. Во најголем шок се сепак најблиските на убиените кои вечерва се собраа во близина на нивната ...

Кавадарци во шок по трикратното убиство

Нетпрес - 10.11.2014

Кавадарци е во шок по трикратното убиство, откако зет ги уби родителите и сестрата на својата сопруга. Во најголем шок се сепак најблиските на убиените кои вечерва се собраа во близина на нивната ...

Ова е убиецот од Кавадарци

Република - 10.11.2014

Ова е убиецот кој вчера попладе во Кавадарци ги уби родителите и сестрата на својата бивша жена. Инаку трикратниот убиец стрелал право кон срцето на сега веќе починатите.

Полицијата трага по монструмот кој го уби семејството од Кавадарци

Press24 - 10.11.2014

Полицијата се уште трага по насилникот кој вчера ги уби таткото, мајката и сестрата на својата сопруга. Вчера попладне околу 14 часот трагедија го потресе Кавадарци.

Полицијата се уште трага по убиецот на семејството од Кавадарци

Курир - 10.11.2014

Полицијата се уште трага по насилникот кој вчера ги уби таткото, мајката и сестрата на својата сопруга. По тројното убиство, убиецот е во бегство. Вчера попладне околу 14 часот трагедија го потресе ...

Убиецот и натаму во бегство - полицијата трага по човекот кој го сотре семејството на екс-жената

Sky - 10.11.2014

На 09.11.2014 година, во 16,00 часот, Д.С.(35) од Кавадарци пријавила во ПС Кавадарци дека во куќата на нејзините родители во Кавадарци, најверојатно со пиштол се убиени нејзините родители И.Л.

ФОТО: Полицијата се уште трага по осомничениот за тројното убиство во Кавадарци

Сител - 10.11.2014

Полицијата интензивно трага по осомниченото лице за вчерашното тројно убиство во Кавадарци и се преземаат мерки за целосно расветлување на случајот, информира денеска портпаролот на СВР Велес Анита ...

Нови детали: Убиените од Кавадарци застрелани со по еден куршум

Курир - 10.11.2014

Полицијата се уште трага по 40-годишниот Тони С. кој е осомничен за тројното убиство кое вчера попладнето го потресе Кавадарци. Полициската истрага е во тек, а според новите детали убиените Илија (61), 56 годишната Билјана и нивнта 33 годишна ќерка ...

Нови детали за тројното убиство во Кавадарци

Press24 - 10.11.2014

Полицијата се уште трага по 40-годишниот Тони С. кој е осомничен за тројното убиство кое вчера попладнето го потресе Кавадарци. Според новите детали убиените Илија (61), 56 годишната Билјана и нивнта ...

Убиецот од Кавадарци поседувал дозвола за пиштолот

Нетпрес - 10.11.2014

Полицијата се’ уште трага по 40-годишниот Тони С. кој е осомничен за тројното убиство кое вчера попладнето го потресе Кавадарци. Полициската истрага е во тек, а според новите детали убиените Илија ...

Страв во Кавадарци- полицијата го чешла градот

Курир - 10.11.2014

Страв ми е да излезам на чаршијата по трократното убиство од вчера и фактот што убиецот е сеуште на слобода. Еден другар бил во градскиот парк синоќа а полицајци му рекле бегај накај центарот кај што има народ.

Страв во Кавадарци- врие полиција во градот

Press24 - 10.11.2014

Страв ми е да излезам на чаршијата по трократното убиство од вчера и фактот што убиецот е сеуште на слобода. Еден другар бил во градскиот парк синоќа а полицајци му рекле бегај накај центарот кај што има народ.

По трикратното убиство, Кавадарци под полициска опсада

Република - 10.11.2014

- Страв ми е да излезам во чаршијата по трократното убиство и фактот што убиецот е сеуште на слобода. Еден другар бил во градскиот парк синоќа а полицајци му рекле бегај накај центарот кај што има народ.

Полицијата го чешла Кавадарци - граѓаните преплашени!

Sky - 10.11.2014

Страв ми е да излезам на чаршијата по трократното убиство од вчера и фактот што убиецот е сеуште на слобода. Еден другар бил во градскиот парк синоќа а полицајци му рекле бегај накај центарот кај што има народ.

Страв ми е да излезам убиецот е сеуште на слобода - Сведоштво на кавадарчанец

Сител - 10.11.2014

Страв ми е да излезам на чаршијата по трократното убиство од вчера и фактот што убиецот е сеуште на слобода. Еден другар бил во градскиот парк синоќа а полицајци му рекле бегај накај центарот кај што има народ.

Тројно убиство: Убиецот е сеуште во бегство (Фото)

Шеталиште - 10.11.2014

Ова е убиецот кој вчера попладе во Кавадарци ги уби родителите и сестрата на својата бивша жена. Инаку трикратниот убиец стрелал право кон срцето на сега веќе починатите.

Во бегство кавадарчанецот кој ги застрела мајката, таткото и сестрата на неговата сопруга

Макфакс - 10.11.2014

Кавадарчанец во неделата попладне изврши трикратно убиство, ги застрела мајката, таткото и сестрата на неговата сопруга, соопшти МВР. Четириесетгодишниот Тони во неделата околу 16 часот седел со ...

Се уште се трага по убиецот на семејството од Кавадарци

Денешен - 10.11.2014

Полицијата се уште трага по насилникот кој вчера ги уби таткото, мајката и сестрата на својата сопруга. По тројното убиство, убиецот е во бегство. Вчера попладне околу 14 часот трагедија го потресе ...

Кавадарци во шок: Мајката загинала во обид да ја спаси ќерката

Lider - 10.11.2014

Кавадарци во шок по трикратното убиство, откако зет ги уби родителите и сестрата на својата сопруга. Во најголем шок се сепак најблиските на убиените кои вечерва се собраа во близина на нивната ...

Кавадарци во шок: Мајката загинала во обид да ја спаси ќерката

Falanga - 10.11.2014

Убиството било извршено со пиштол, а убиецот е во бегство. Кавадарци во шок по трикратното убиство, откако зет ги уби родителите и сестрата на својата сопруга.