TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mакедонски државјанин фатен со хероин на граничниот премин Прешево

24 Вести - 15.11.2014

Во заедничка акција на царината и граничната полиција на Србија вчеравечер на граничниот премин Прешево е спречен обид да се прошверцува 283 грама хероин. Дрогата се обидел да ја прошверцува државјанин на Република Македонија од турска националност ...

Македонски државјанин фатен со околу 300 грама хероин на Прешево

Кајгана - 15.11.2014

Македонски државјанин од турска националност се обидел да прошверцува околу 300 грама хероин на граничниот премин Прешево, соопштуваат од Српската царинска управа, јавува Танјуг. Македонскиот државјанин патувал заедно со свој сограѓанин од албанска ...

Mакедонски државјанин фатен со хероин на преминот кај Прешево

МКД - 15.11.2014

Цариници на Србија на граничниот премин Прешево вчера околу 19,30 часот кај македонски државјанин откриле 283 грама хероин. Дрогата се обидел да ја прошверцува македонски државјанин од турска националност, кој патувал со своите сонародници од ...

Фатени 283 грама хероин на граничниот премин Прешево

Локално - 15.11.2014

Во заедничка акција на царината и граничната полиција на Србија вчеравечер на граничниот премин Прешево е спречен обид да се прошверцува 283 грама ...

Mакедонски државјанин фатен со хероин на преминот кај Прешево

Тера - 15.11.2014

Цариници на Србија на граничниот премин Прешево вчера околу 19,30 часот кај македонски државјанин откриле 283 грама ...

Македонски државјанин фатен со околу 300 грама хероин на Прешево

Н.Македонија - 15.11.2014

Македонски државјанин од турска националност се обидел да прошверцува околу 300 грама хероин на граничниот премин Прешево, соопштуваат од Српската царинска управа, а јавува „Танјуг“. Македонскиот државјанин патувал заедно со свој сограѓанин од ...

Македонец фатен со 283 грама хероин

Точка - 15.11.2014

Државјанин на земјава е фатен со 283 грама хероин вчера на граничниот премин Прешево. Дрогата се обидел да ја прошверцува македонски државјанин од турска националност, кој патувал со своите сонародници од албанска националност, од Македонија во ...

Македонец фатен со 283 грама хероин

Нетпрес - 15.11.2014

Државјанин на земјава е фатен со 283 грама хероин вчера на граничниот премин Прешево. Дрогата се обидел да ја прошверцува македонски државјанин од турска националност, кој патувал со своите сонародници од албанска националност, од Македонија во ...

Цариниците фатија Македонец со 283 грама хероин

Press24 - 15.11.2014

Вчера на граничниот премин Прешево околу 19:30 часот во заедничка акција на царината и граничната полиција на Србија успешно бил спречен обид да се прошверцува 283 грама хероин. Во акцијата приведен бил државјанин на Македонија од турска ...

ФОТО: На граничниот премин Прешево - Mакедонски државјанин фатен со хероин

Сител - 15.11.2014

Во заедничка акција на царината и граничната полиција на Србија вчеравечер околу 19:30 часот, на граничниот премин Прешево е спречен обид да се прошверцува 283 грама хероин. Дрогата се обидел да ја прошверцува државјанин на Република Македонија од ...

Македонец фатен со 283 грама хероин

Денешен - 15.11.2014

Државјанин на земјава е фатен со 283 грама хероин вчера на граничниот премин Прешево. Дрогата се обидел да ја прошверцува македонски државјанин од турска националност, кој патувал со своите сонародници од албанска националност, од Македонија во ...

Mакедонски државјанин фатен со хероин

Вечер - 15.11.2014

Во заедничка акција на царината и граничната полиција на Србија вчеравечер околу 19:30 часот, на граничниот премин Прешево е спречен обид да се прошверцува 283 грама хероин. Дрогата се обидел да ја прошверцува државјанин на Република Македонија од ...

Македонски државјанин фатен со околу 300 грама хероин на Прешево

Макфакс - 15.11.2014

Македонски државјанин од турска националност се обидел да прошверцува околу 300 грама хероин на граничниот премин Прешево, соопштуваат од Српската царинска управа, јавува Танјуг. Македонскиот државјанин патувал заедно со свој сограѓанин од албанска ...

Во „српското гето“ се возат скапи автомобили на распаднати и нечисти улици

Дневник - 14.11.2014

Искра Kоровешовска -Во Прешево има два големи балона каде што се организираат фудбалски натпревари рекреативно и ако пред само 5 години дневно имаше по 10 термини резервирани за играње, сега одвај има по еден - ни вели 60-годишниот фудбалски тренер ...

И Албанци од Македонија го пречекаа Рама во Прешево

Утрински - 12.11.2014

Во Прешево, во чест на доаѓањето на албанскиот премиер Еди Рама присуствувале и поголем број Албанци од Македонија, пренесуваат медиумите на албански јазик. При тоа постираат и фотографија на девојче од Кичево и неговата мајка која во раката држи ...

Во сообраќајка кај Кукс загина тричлено семејство

Телеграф - 12.11.2014

Во директен судар на автомбил марка „БМВ' со косовски регистраски таблички и „Фолксваген“ со српски регистарски таблички загинаа три лица од Прешево, додека повредени се две момчиња од Косово, соопшти албанската полиција Во тешка сообраќајна ...

Рама не престанува да ги провоцира Србите

Точка - 12.11.2014

Премиерот на Албанија, Еди Рама, и вчера продолжи да ги провоцира Србите. При посетата на Прешево тој на присутните им порача дека нема да дозволи асимилација на тамошните Албанци и дека ќе се залага за поддржување во решавањето на нивните проблеми ...

Во сообраќајка кај Кукс загина тричлено семејство од Прешево

Н.Македонија - 12.11.2014

Во тешка сообраќајна несреќа, што се случи во северниот дел на Албанија, на автопатот Кукс-Морина кај месноста Ура е Узинс, животот го загубиле тројца членови на семејство од српскиот град Прешево, додека две момчиња од Косово се повредени - Во ...

Рама не престанува да ги провоцира Србите

Нетпрес - 12.11.2014

Премиерот на Албанија, Еди Рама, и вчера продолжи да ги провоцира Србите. При посетатта на Прешево тој на присутните им порача дека нема да дозволи асимилација на тамошните Албанци и дека ќе се залага за поддржување в о решавањето на нивните ...

ТРАГЕДИЈА: Во тешка сообраќајка загина цело семејство

Sky - 12.11.2014

Тешка сообраќајка се случила во северниот дел на Албанија, на автопатот Кукс-Морина. Во директен судар на автомбил марка „БМВ' со косовски регистраски таблички и „Фолксваген“ со српски регистарски таблички животот го загубиле тројца членови на ...

Страшна сообраќајка во Албанија- загина тричлено семејство

Press24 - 12.11.2014

Во тешка сообраќајна несреќа, што се случи во северниот дел на Албанија, на автопатот Кукс-Морина кај месноста Ура е Узинс, животот го загубиле тројца членови на семејство од српскиот град Прешево, додека две момчиња од Косово се повредени, јави ...

Албанскиот премиер не престанува да ги провоцира Србите

Денешен - 12.11.2014

Премиерот на Албанија, Еди Рама, и вчера продолжи да ги провоцира Србите. При посетатта на Прешево тој на присутните им порача дека нема да дозволи асимилација на тамошните Албанци и дека ќе се залага за поддржување во решавањето на нивните проблеми ...

Стравична сообраќајка во Албанија: Загина семејство

Пулс24 - 12.11.2014

Стравична сообраќајка во Албанија. Во тешка сообраќајна несреќа, што се случи во северниот дел на Албанија, на автопатот Кукс-Морина кај месноста Ура е Узинс, животот го загубиле тројца членови на семејство од српскиот град Прешево, додека две ...

Трагедија: Во сообраќајка загина тричлено семејство

Lider - 12.11.2014

Во тешка сообраќајна несреќа, што се случи во северниот дел на Албанија, на автопатот Кукс-Морина кај месноста Ура е Узинс, животот го загубиле тројца членови на семејство од српскиот град Прешево, додека две момчиња од Косово се повредени, јави ...

Страотна сообраќајка во Албанија- загина цело семејство

Maxim - 12.11.2014

Во тешка сообраќајна несреќа, што се случи во северниот дел на Албанија, на автопатот Кукс-Морина кај месноста Ура е Узинс, животот го загубиле тројца членови на семејство од српскиот град Прешево, додека две момчиња од Косово се повредени, јави ...

Рама во Прешево дочекан со овации

24 Вести - 11.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама денеска во Прешево беше дочекан со овации од присутните граѓани, пренесува Танјуг. Граѓаните на Прешево, кои го исполнија главниот плоштад го дочекаа Рама со албански знамиња и силна музика, а претходно низ градот беа ...

Рама во посета на Прешево

24 Вести - 11.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама во рамките на вториот ден од официјалната посета на Србија денеска во Прешево ќе се сретне со политичките лидери и бизнисмени од градот. Собранието на Општина Прешево ќе одржи вонредна седница на која албанскиот премиер ...

Еди Рама во Прешево го чекаат билборди „Добредојде Премиеру“

Нова ТВ - 11.11.2014

Премиерот на Албанија Еди Рама за време на вториот ден од посетата на Србија ќе престојува во општините Прешево, Бујановац и Медвеѓа. Неколку часа пред почетокот на најавениот собир во Прешево можат да се забележат засилени мерки на обезбедување.

Рама во Прешево дочекан со овации

Утрински - 11.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама денеска во Прешево беше дочекан со овации од присутните граѓани, пренесува Танјуг. Граѓаните на Прешево, кои го исполнија главниот плоштад го дочекаа Рама со албански знамиња и силна музика, а претходно низ градот беа ...

Албанскиот премиер Рама во Прешево

Р.С.Европа - 11.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама во рамките на вториот ден од официјалната посета на Србија денеска во Прешево ќе се сретне со политичките лидери и бизнисмени од градот, јавуваат српските медиуми.

Албанскиот премиер во посета на Прешево

Р.С.Европа - 11.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама денеска во Прешево беше дочекан со овации од присутните граѓани, пренесува Танјуг. Граѓаните на Прешево на главниот плоштад го дочекаа Рама со албански знамиња и силна музика, а претходно низ градот беа поставени билборди ...

Еди Рама во Прешево го чекаат билборди „Добредојде, премиеру“ (ФОТО)

МКД - 11.11.2014

Премиерот на Албанија Еди Рама за време на вториот ден од посетата на Србија ќе престојува во општините Прешево, Бујановац и Медвеѓа, пишуваат српските медиуми. Неколку часа пред почетокот на најавениот собир во Прешево можат да се забележат ...

Албанскиот премиер ја заврши дводневната посета на Србија

Алсат-М - 11.11.2014

Посетата на Прешево, со која ја заврши дводневната официјална посета на Србија од страна на премиерот на Албанија, Еди Рама, ги оствари очекувањата од еден сеалбански премиер. Билборди за добредојде, но и многу граѓани со знамиња во рацете, го ...

Добредојде, премиеру, и Kичево е со тебе

Дневник - 11.11.2014

Повеќе од 400 луѓе со транспаренти и со албански знамиња го пречекаа Еди Рама пред Домот на културата во центарот. А тој со секој кажан збор ги хранеше нивните емоции, порачувајќи дека Албанија е секогаш тука за нив Албанија е со вас.

Рама ќе стане почесен граѓанин на Прешево

Телеграф - 11.11.2014

Се очекува албанскиот премиер Еди Рама околу 11 часот да пристигне во зградата на Општина Прешево каде што ќе се сретне со претседателот на Општината Албанскиот премиер Еди Рама, во рамките на вториот ден од официјалната посета на Србија, денеска во ...

ПРЕШЕВО: Рама дочекан со овации

Телеграф - 11.11.2014

Граѓаните на Прешево, кои го исполнија главниот плоштад, го дочекаа Рама со албански знамиња и силна музика, а претходно низ градот беа поставени билборди на кои пишуваше: „Добредојдовте премиере“ Албанскиот премиер Еди Рама денеска во Прешево беше ...

Рама денеска во Прешево

Локално - 11.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама во рамките на вториот ден од официјалната посета на Србија денеска во Прешево ќе се сретне со политичките лидери, бизнисмени од градот, јави Танјуг. Се очекува Рама околу 11 часот да пристигне во зградата на општина ...

Рама: Албанците во Србија имаат помалку права од Србите на Косово

Алфа - 11.11.2014

„Нема да дозволам асимилицаија на Албанците во регионот на Прешевската долина“, истакна албанскиот премиер Еди Рама во своето обраќање во Прешево. „Нема да дозволам асимилицаија на Албанците во регионот на Прешевската долина“, истакна албанскиот ...

Рама денеска во Прешево

Алфа - 11.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама во рамките на вториот ден од официјалната посета на Србија денеска во Прешево ќе се сретне со политичките лидери, бизнисмени од градот, јави Танјуг. Албанскиот премиер Еди Рама во рамките на вториот ден од официјалната ...

ПОЛИЦИЈА НА СЕКOE ЌОШЕ: Рама во Прешево го чекаат билборди „Добре дојде, премиеру!“ (ФОТО)

Телеграф - 11.11.2014

На една од куќите во центарот на Прешево, околу сто метри оддалечена од Домот на културата во кој ќе зборува Рама, истакнато е албанското државно знаме Пред почетокот на најавениот собир во Прешево можат да се забележат засилени мерки на ...

ИНЦИДЕНТИ: Црвен тепих и извалкани билборди го пречекуваат Рама во Прешево

Фактор - 11.11.2014

Автопатот од Ниш кон македонската граница претпладнево е привремено затворен заради посетата на албанскиот премиер Еди Рама во Прешево. Возилата се пренасочуваат по алтернативни патишта. Имено делегацијата на Рама, со автобус и автомобили од Белград ...

Хакиран сајтот на општина Прешево, поставен ликот на Вучиќ

Фактор - 11.11.2014

Сајтот на општина Прешево кадешто денеска престојува албанскиот премиер Еди Рама од попладнево е хакиран од група потпишана како „Српски хакери“, а на него е поставена фотографија од билборд со српскиот премиер Александар Вучиќ.

Рама ќе стане почесен граѓанин на српско Прешево,го пречекаа со транспаренти „Прешево, Медвеѓа и Бујановац се Албанија“

Локално - 11.11.2014

Постери со натпис на албански јазик “Добредојдовте, премиеру” го дочекуваат албанскиот премиер Еди Рама во српскиот град Прешево. Населението во овој град во јужниот дел, во пограничниот регион со Косово, е претежно албанско.

Рама пречекан со овации во Прешево, Вучиќ и натаму збунет

Алфа - 11.11.2014

На главниот плоштад во градот тој беше пречекан со црвен ќилим и со овации од илјадници граѓани, кои носеа албански знамиња и пееја албански песни. Имаше и транспараенти на кои стоеше: „Прешево, Медвеѓа и Бујановац се Албанија“ Албанскиот премиер ...

Ем историска, ем скандалозна посета: Рама си замина од Србија!

Фактор - 11.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама ја заврши дводневната посета на Србија. Пред заминување во Прешево истакна дека Албанците кои живеат во јужните делови на Србија имаат многу помалку права отколку што имаат Србите на Косово.

Еди Рама во Прешево го чекаат билборди „Добредојде, премиере“

Тера - 11.11.2014

Билборди „Добредојде, премиере“ и фотографии со ликот на албанскиот премиер Еди Рама се поставени пред неговата посета во Прешево, Бујановац и Медвеѓа, во Јужна Србија, каде живее албанско население.

Рама во Прешево дочекан со овации

Точка - 11.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама денеска во Прешево беше дочекан со овации од присутните граѓани. Граѓаните на Прешево, кои го исполнија главниот плоштад го дочекаа Рама со албански знамиња и силна музика, а претходно низ градот беа поставени билборди ...

Рама денеска во Прешево

+инфо - 11.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама во рамките на вториот ден од официјалната посета на Србија денеска во Прешево ќе се сретне со политичките лидери, бизнисмени од градот, јави Танјуг. Се очекува Рама околу 11 часот да пристигне во зградата на општина ...

Рама во Прешево го чекаат билборди "Добредојде, премиере"

Точка - 11.11.2014

Билборди "Добредојде, премиере" и фотографии со ликот на албанскиот премиер Еди Рама се поставени пред неговата посета во Прешево, Бујановац и Медвеѓа, во Јужна Србија, каде живее албанско население.

Еди Рама во Прешево го чекаат билборди „Добредојде, премиере“

Хајд Парк - 11.11.2014

Билборди „Добредојде, премиере“ и фотографии со ликот на албанскиот премиер Еди Рама се поставени пред неговата посета во Прешево, Бујановац и Медвеѓа, во Јужна Србија, каде живее албанско население.

Рама во Прешево дочекан со овации

Н.Македонија - 11.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама денеска во Прешево беше дочекан со овации од присутните граѓани, пренесува Танјуг Граѓаните на Прешево, кои го исполнија главниот плоштад го дочекаа Рама со албански знамиња и силна музика, а претходно низ градот беа ...

Рама ќе стане почесен граѓанин на српско Прешево,го пречекаа со транспаренти „Прешево, Медвеѓа и Бујановац се Албанија“

МК News - 11.11.2014

На главниот плоштад во градот тој беше пречекан со црвен ќилим и со овации од илјадници граѓани, кои носеа албански знамиња и пееја албански песни. Имаше и транспараенти на кои стоеше: „Прешево, Медвеѓа и Бујановац се Албанија“ Албанскиот премиер ...

Црвен тепих за Рама во Прешево

Канал5 - 11.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама денеска во Прешево беше дочекан со овации од илјадници граѓани, кои носеа албански знамиња и пееја албански песни. Имаше и транспаренти на кои стоеше: „Прешево, Медвеѓа и Бујановац се Албанија“.

Рама во посета на Прешево

Канал5 - 11.11.2014

Дводневната посета на Србија, албанскиот премиер Еди Рама ја продолжува во Прешево, по вчерашниот инцидент во Белград кога дојде до кавга меѓу него и српскиот премиер Вучиќ околу статусот на Косово.

ГАЛЕРИЈА Рама во Прешево дочекан со овации

+инфо - 11.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама денеска во Прешево беше дочекан со овации од присутните граѓани, пренесува Танјуг. Граѓаните на Прешево, кои го исполнија главниот плоштад го дочекаа Рама со албански знамиња и силна музика, а претходно низ градот беа ...

ФОТО: Рама во Прешево дочекан со овации

Нетпрес - 11.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама денеска во Прешево беше дочекан со овации од присутните граѓани. Граѓаните на Прешево, кои го исполнија главниот плоштад го дочекаа Рама со албански знамиња и силна музика, а претходно низ градот беа поставени билборди ...

Рама денеска во Прешево

Сител - 11.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама во рамките на вториот ден од официјалната посета на Србија денеска во Прешево ќе се сретне со политичките лидери, бизнисмени од градот, јави Танјуг. Се очекува Рама околу 11 часот да пристигне во зградата на општина ...

Рама во Прешево дочекан со овации

Сител - 11.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама денеска во Прешево беше дочекан со овации од присутните граѓани, пренесува Танјуг. Граѓаните на Прешево, кои го исполнија главниот плоштад го дочекаа Рама со албански знамиња и силна музика, а претходно низ градот беа ...

Рама во Прешево го чекаат билборди „Добредојде, премиере“

Нетпрес - 11.11.2014

Билборди „Добредојде, премиере“ и фотографии со ликот на албанскиот премиер Еди Рама се поставени пред неговата посета во Прешево, Бујановац и Медвеѓа, во Јужна Србија, каде живее албанско население.

Рама денеска во Прешево

Press24 - 11.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама во рамките на вториот ден од официјалната посета на Србија денеска во Прешево ќе се сретне со политичките лидери, бизнисмени од градот, јави Танјуг. Се очекува Рама околу 11 часот да пристигне во зградата на општина ...

Инцидент во Прешево: Момче со мастило го гаѓало билбордот со Рама

Република - 11.11.2014

Пред пристигнувањето на албанскиот премиер Еди Рама во Прешево се случил помал инцидент кога младо момче преку насобраните Албанци фрлило мал пакет со мастило и го погодил билбордот поставен поради посетата на албанскиот премиер.

Рама во Прешево го чекаат билборди „Добредојде премиере“

Република - 11.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама на вториот ден од неговата посета во Србија ќе ги посети општините Прешево, Бујановац и Медвеѓа. Мерките на безбедност се високи, а на секој ќош се наоѓаат полицајци.

Рама во Прешево печекан со овации

МРТ - 11.11.2014

Рама бил прогласен за почесен граѓанин, се обратил, а ќе се сретне и со бизнисмени... Албанскиот премиер Еди Рама на вториот ден од официјалната посета на Србија со црвен ќилим пречекан на плоштадот во Прешево.

Рама денеска во Прешево

Вечер - 11.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама во рамките на вториот ден од официјалната посета на Србија денеска во Прешево ќе се сретне со политичките лидери, бизнисмени од градот, јави Танјуг. Се очекува Рама околу 11 часот да пристигне во зградата на општина ...

Рама ќе биде пречекан во Прешево со билборди „Добредојде претседателе“

Денешен - 11.11.2014

На вториот ден од неговата посета во Србија, албанскиот премиер Еди Рама ќе ги посети општините Прешево, Бујановац и Медвеѓа. Мерките на безбедност се високи, а на секој ќош се наоѓаат полицајци.

Рама си замина од Србија!

Вечер - 11.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама ја заврши дводневната посета на Србија. Пред заминување во Прешево истакна дека Албанците кои живеат во јужните делови на Србија имаат многу помалку права отколку што имаат Србите на Косово.

Еди Рама во Прешево го чекаат билборди „Добредојде, премиере“

Макфакс - 11.11.2014

Билборди „Добредојде, премиере“ и фотографии со ликот на албанскиот премиер Еди Рама се поставени пред неговата посета во Прешево, Бујановац и Медвеѓа, во Јужна Србија, каде живее албанско население.

Рама во Прешево: Сите Албанци во Европа, а не Голема Албанија

Макфакс - 11.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама во вторникот Прешево изјави дека неговата влада во Тирана ќе се залага за целосно интегрирање на Албанците, каде и да се, во Европската унија (ЕУ). Владата во Тирана се залага сите Албанци да се во Европа а не за голема ...

Рама денеска во Прешево

Maxim - 11.11.2014

Албанскиот премиер Еди Рама во рамките на вториот ден од официјалната посета на Србија денеска во Прешево ќе се сретне со политичките лидери, бизнисмени од градот, јави Танјуг. Се очекува Рама околу 11 часот да пристигне во зградата на општина ...

Билборди „Добредојде премиере“ го пречекаа Рама во Прешево

Lider - 11.11.2014

Билборди „Добредојде, премиере“ и фотографии со ликот на албанскиот премиер Еди Рама се поставени пред неговата посета во Прешево, Бујановац и Медвеѓа, во Јужна Србија, каде живее албанско население.

Прешевските медиуми,”Рама во Белград победи 3:0″

Локално - 10.11.2014

Прешевските медиуми објавија дека албанскиот премиер, Еди Рама, постигна победа од 3: 0 на теренот на Владата на Србија. Очигледно алудирајќи на официјалниот резултат од фудбалскиот натпревар на два тима, кој беше регистриран со 3: 0 за Србија, ...

Еди Рама прво на митинг во Прешево, па во посета на Белград

Канал5 - 10.11.2014

Еди Рама денеска со автобус ќе допатува прво во Прешево, а потоа во Белград. Како што објавуваат албанските медиуми, иако Белград негодува , локалните власти во Прешево се подготвуваат за пречек на ...