TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клоп: Јас не сум Исус, не можам да сменам се за еден ден!

Спортски - 11.10.2015

Новиот менаџер на Ливерпул, Јирген Клоп и понатаму е тема број еден на Островот. Фановите на „црвените“ во него гледаат како на спасител, но самиот тој се обиде да ги олади страстите. Клоп даде многу интересна изјава со која им даде до знаење на ...

Клоп тргна во „невозможна“ мисија: Го сака Левандовски!

Спортски - 11.10.2015

Јирген Клоп потпиша тригодишен договор со клубот од „Енфилд” и така им ја врати надежта на навивачите на Ливерпул дека клубот повторно ќе се врати на старите патеки. Поранешниот тренер на Борусија Дортмунд нагласи дека при купувањето на нови играчи ...

Севиџ: Клоп нема да привлече играчи од светска класа

Дерби - 11.10.2015

Коментарите, анализите на тема „Јирген Клоп“ и што тој може да му донесе на Ливерпул се уште не стивнуваат, а последен во низата кој говореше за Германецот беше поранешниот велшки репрезентативец Роби Севиџ.

„Јас не сум Исус“

СуперСпорт - 11.10.2015

Новиот тренер на Ливерпул, Клоп ги повика навивачите да бидат трпеливи и кажа дека тој не може да направи чудо. Клоп го прекина 4-месечниот одмор и потпиша 3-годишен договор со Ливерпул. „Ако сакате да биде Ливерпул поуспешен отколку во претходните ...

Клоп првото засилување го пронајде во Баерн ?

СуперСпорт - 11.10.2015

Веќе неколку дена во Ливерпул владее “Клопманија. Јирген Клоп потпиша тригодишен договор со клубот од “Енфилд” и така им ја врати надежта на навивачите на Ливерпул дека клубот повторно ќе се врати на старите патеки.

Топ 10 најкул фудбалски менаџери!

Дерби - 11.10.2015

Некои фудбалски тренери, менаџери се посебни поради својата харизма, стилот, хобито или пак нешто друго, па често знаат да го привлечат вниманието на јавнoста. Еден од нив секако е Јирген Клоп кој беше супер популарен во Борусија Дортмунд во ...

Клоп: Не сум Исус, и не одам по вода

Екипа - 11.10.2015

Новиот менаџер на Ливерпул, Јирген Клоп им порача на навивачите на „црвените“ дека не е Исус, па мора да бидат малку трпеливи. Многу навивачи на Ливерпул го гледаат Клоп како спасител и човек кој може да донесе прва титула на Енфилд по 25 години.

Јирген Клоп го носи Левандовски во Ливерпул?!

Екипа - 11.10.2015

Ангажманот на германскиот стратег Јирген Клоп предизвика голема еуфорија во фудбалска Европа, и многумина очекуваат дека токму тој ќе успее да го „воскресне“ Ливерпул и да го врати на победнички стази.

Повторно заедно, Клоп и Левандовски?

Спорт365 - 11.10.2015

Само што дојде Јирген Клоп на клупата на Ливерпул, започнаа шпекулациите за нови засилувања.. Претходно соработуваа во Борусија Дортмунд, сега е можно истото да го направат и во составот од „Енфилд“.

Јирген Клоп до навивачите: Јас не сум Исус

Спортклуб - 11.10.2015

Новиот менаџер на Ливерпул Јирген Клоп, им порача на навивачите на ливерпул, дека тој не е Исус, и дека нема магично стапче со кое што би ги исправил работите преку ноќ, и дека треба да бидат трпеливи.

(Не)возможна мисија за Клоп и Ливерпул да го донесат Левандовски на Енфилд

Спортклуб - 11.10.2015

Доаѓањето на Јирген Клоп во Ливерпул, е доказ колку само една промена во некоја екипа може да ги промени работите наопаку. Пред само седум дена Ливерпул беше клуб со кој што цела Англија се потсмеваше, се зборуваше за веќе пропадната сезона, но ...

Клоп се надева на ангажман на Левандовски

Алфа - 11.10.2015

Новиот менаџер на Ливерпул, Јирген Клоп, ќе се обиде на Енфилд да го донесе фудбалерот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски. Менаџерот на 27 фудбалер изјави дека неговата иднина не е во германскиот шампион навестувајќи ја можноста за напуштање на ...

Клоп тргнува во шопинг - На радарот двоцеот од Серија А

Спортклуб - 11.10.2015

Само неколку дена по именувањето на германскиот стратег Јирген Клоп на клупата на славниот англиски премиерлигаш Ливерпул, англиските медиуми излегуваат со информации околу евентуалните засилувања на клубот од „Енфилд“.

Не сум Исус!

Вечер - 11.10.2015

Не можеме се да промениме за само еден ден. Важно е сите заедно да бидеме доволно трпеливи, изјави трофејниот германски стручњак. Новиот менаџер на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Јирген Клоп испрати јасна порака до најверните фанови дека не сака ...

Легендарниот Џерард му испрати порака на Клоп (Фото)

Дерби - 10.10.2015

Назначувањето на Јиреген Клоп како нов менаџер на Ливерпул предизвика многу позитивни коментари меѓу поранешните фудбалери на овој клуб и фудбалските експерти во Англија, но секако посебно внимание привлече пораката која ја испрати доскорешниот ...

„Не сум разговарал со Баерн“

СуперСпорт - 10.10.2015

Новиот тренер на Ливерпул, Клоп изјави дека не преговарал со Баерн пред доаѓањето во Ливерпул. Поранешниот тренер на Дортмунд го прекина својот одмор и во петок потпиша 3-годишен договор. „Баерн е фантастичен клуб, но јас не отидов на одмор чекајќи ...

Клоп гледа кон Апенините

СуперСпорт - 10.10.2015

Медиумите пишуваат дека новиот тренер на Ливерпул своето прво засилување може да го донесе од Италија. Клоп е заинтересиран за Берарди кој има 21 година и важи за еден од најталентираните италијански напаѓачи. А во главно игра по десното крило.

Шмајхел има порака за Клоп

СуперСпорт - 10.10.2015

Јирген Клоп пристигна во Ливерпул и веднаш најавува напад на титулата во Премиер лигата. Клоп го замени Брендан Роџерс на клупата на “Црвените” и Германецот е прилично сигурен во себе и својот тим, а легендарниот голман Питер Шмајхел има порака за ...

Разликата помеѓу Клоп и Роџерс !

СуперСпорт - 10.10.2015

Управата на Ливерпул одлучи да го доведе Јирген Клоп, навивачите се воодушевени. После оваа фотографија веројатно и оние кои баш и не го следеле германскиот стручњак ќе им стане јасно која е разликата помеѓу поранешниот и сегашниот менаџер на ...

Знате ли која беше првата задача на Клоп во Ливерпул?

СуперСпорт - 10.10.2015

Германецот веќе работи во полна пареа. Поранешниот тренер на Борусија Дортмунд веќе ги освои срцата на навивачите на Редсите. Тој во петокот вечер беше во провод по пабовите во Ливерпул, каде што пиеше пиво и разговараше со навивачите.

Фергусон е загрижен поради доаѓањето на Клоп во Ливерпул

МКД - 10.10.2015

На легендарниот менаџер на Манчестер јунајтед, Сер Алекс Фергусон не му е сеедно што стратег како Јирген Клоп ќе седне на клупата на големиот ривал, Ливерпул. По отказот на Брендан Роџер, Ливерпул го ангажираше Јирген Клоп, човекот кој треба да ги ...

Фергусон е загрижен поради доаѓањето на Клоп во Ливерпул

Екипа - 10.10.2015

Поранешниот манеџер на Манчестер јунајтед, Алекс Фергусон се пошегува дека е загрижен поради ангажманот на Јирген Клоп во Ливерпул. Клоп доби задача да ја донесе шампионската титула во Ливерпул во следните четири сезони, а Фергусон вели дека поради ...

Фергусон стравува од доаѓањето на Клоп

Оn.net - 10.10.2015

Легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед, сер Алекс Фергусон призна дека го плаши доаѓањето на Јирген Клоп на клупата на Ливерпул. Фергусон во неколку наврати истакнуваше дека еден од неговите најголеми успеси бил престигнувањето на Ливерпул по ...

Фергусон: Не ми се допаѓа што Клоп дојде во Ливерпул

SportMedia - 10.10.2015

Големиот ривал на Манчестер јунајтед изјави дека е исплашен од тоа што Клоп може да го врати Ливерпул на патеките на старата слава. Фергусон го направи Јунајтед клуб кој успеа да го престигне Ливерпул, но сега со Клоп „црвените“ повторно би можеле ...

Клоп е навистина во центарот на вниманието! (ФОТО)

Спорт365 - 10.10.2015

Во изминатиот период Јирген Клоп беше промовиран во нов менаџер на Ливерпул.. Репрезентативната пауза помалку ги фрли во втор план случувањата во клубовите ширум Европа, но на вестите од Ливерпул никој не остане рамнодушен.

Легендарниот Џерард му испрати порака на Клоп

Точка - 10.10.2015

Назначувањето на Јирген Клоп како нов менаџер на Ливерпул предизвика многу позитивни коментари меѓу поранешните фудбалери на овој клуб и фудбалските експерти во Англија, но секако посебно внимание привлече пораката која ја испрати доскорешниот ...

Клоп: „Никогаш не бев блиску да го превземам Баерн“

Шеталиште - 10.10.2015

Новиот менаџер на Ливерпул, Јирген Клоп, ги негирал категорично шпекулациите дека пред да го прифати предлогот на „црвените“ преговарал со Баерн Минхен. „Баерн е фантастичен клуб но, јас не отидов на одмор, за да чекам некој да ми се јави.

Загрижен сум поради Јирген Клоп

Вечер - 10.10.2015

Фергусон исто така испрати јасна порака до клупските челници на Ливерпул дека мораат да му дадат одврзани раце на германскиот стручњак кога е во прашање трансфер политиката. Најтрофејниот менаџер во историјата на англиската Премиер лига, сер Алекс ...

Прв ден во Ливерпул и Клоп веќе прави шоу

Оff.net - 10.10.2015

Германскиот новинар Матце Кноп реши да направи невообичаено интервју со Јирген Клоп, кој на навивачите на Ливерпул им се претстави буквално сред улица каде поминуваа коли и ...

Фановите на Ливерпул се прашуваат како ќе се израдува Клоп

Вечер - 10.10.2015

Клоп важи за еден од најконтроверзните тренери на денешницата, а познат и е и по своите прослави на погодоците и победите. Во петокот, трофејниот германски стручњак, Јирген Клоп и официјално беше претставен како нов менаџер на англискиот ...

Клоп ќе се чувствува како дома во Ливерпул

Deutsche Welle - 09.10.2015

Клуб, град, химна, навивачи- сѐ во врска со бракот Клоп-Коп делува како одлична врска. Или барем само така, низ своите „розови“ очила на навивач на Ливерпул, на работите гледа Марк Халам Последната посета на Јирген Клоп на Енфилд, за пријателски меч ...

Јирген Клоп е новиот менаџер на Ливерпул

Хитпортал - 09.10.2015

Англискиот фудбалски клуб и официјално потврди. Јирген Клоп е новиот менаџер на Ливерпул, германскиот стратег ќе биде промовиран в петок на прес-конференција. Повеќе на: ...

Венгер го искритикува Ливерпул: Нивната одлука е несфатлива!

Спортски - 09.10.2015

Англискиот премиерлигаш Ливерпул, денеска и официјално го претстави новиот тренер, Германецот Јирген Клоп. Оваа одлука наиде на голема радост кај фановите на „црвените“, но стратегот на „топџиите“ Арсен Венгер смета дека ова е нелогична и избрзана ...

Клоп: „Енфилд“ има неверојатна атмосфера

Утрински - 09.10.2015

Новиот менаџер на Ливерпул Јирген Клоп денеска ја одржа првата прес-конференција и пред присутните новинари одговараше на прашања, а на навивачите им вети дека екипата ќе игра борбен фудбал со максимално залагање на сите натпревари до крајот на ...

Веќе полудеа за Клоп

СуперСпорт - 09.10.2015

Навивачите на Ливерпул се целосно луди за Клоп. Откако се дозна дека ќе потпише договор со тимот, неговиот лет го кон Ливерпул го следеа неверојатни 35 илјади луѓе. Од Клоп во Ливерпул се очекува многу.

Борусија Дортмунд на оригинален начин му го честиташе новиот ангажман на Клоп (Фото)

Дерби - 09.10.2015

Борусија Дортмунд беше меѓу првите што упатија честитки откако Јирген Клоп официјално потпиша тригодишен договор со Ливерпул. Германскиот клуб му посака се најдобро на својот поранешен тренер во новиот клуб со фотомонтажа во стилот на легендарната ...

Навивачите на Ливерпул посреќни од било кога: Дали на повидок е враќање на капитенот?

СуперСпорт - 09.10.2015

Клоп денес официјално стана тренер на Ливерпул, но една друга вест беше како бомба во Англија. Според медиумите, поранешниот капитен на Ливерпул, Џерард би можел да се врати на „Енфилд“ и да одигра уште некоја сезона за својот клуб.

Првото засилување за Клоп во Ливерпул ги изненади сите!

Спортски - 09.10.2015

Јирген Клоп од вчера и официјално е нов тренер на Ливерпул, па амбициите на „црвените“ уште оваа сезона веќе силно пораснаа. Како што пренесуваат англиските медиуми Клоп на првиот состанок со раководството го побарал својот прв и апсолутно ...

“Милионерите” ја покажаа својата големина

СуперСпорт - 09.10.2015

Навистина господски гест од страна на администраторот на официјалниот Твитер профил на екипата на Борусија Дортмунд. Откако во текот на вчерашниот ден стигна официјална потврда дека Клоп ќе го превземе Ливерпил, на адреса на германскиот стручњак ...

Клоп: Јас сум ’Нормалниот’!

24Фудбал - 09.10.2015

Германецот привлече големо внимание кај медиумите од ’Островото’, неговото име беше топ тема изминативе неколку дена, откако Брендан Роџерс на почетокот од оваа недела доби отказ. Јирген Клоп вчера официјално стави потпис на три годишен договор со ...

„Сакам да им донесам на навивачите на Ливерпул убави спомени“

СуперСпорт - 09.10.2015

Германецот Клоп е дочекан во Ливерпул како спасител. Навивачите на Ливерпул во Клоп гледаат човек кој конечно нивниот тим би го вратил на победничките патеки. „Важни се победите, но исто така е важно и како победуваш и играш натпреварот.

Откриено првото засилување на Клоп во Ливерпул?

СуперСпорт - 09.10.2015

Наводно првиот трансфер ќе биде голман. Според информациите на англиските медиуми, Очо би требало на почетокот на јануари да стигне во Ливерпул. Наводно, Клоп го сака овој голман, а верува дека значително ќе го унапреди својот тим, Ливерпул има ...

Клоп го ’боцна’ Специјалниот: Јас сум Нормалниот! (Normal One)

Спортски - 09.10.2015

Клоп денес на пресконференција и официјално беше претставен како нов тренер на Ливерпул, и веднаш ја воодушеви јавноста преставуваќи се себе си како „Normal One“. Алудирајќи на Жозе Мурињо кој на својата прва пресконференација во Англија се престави ...

Клоп има посебна порака до фановите на Ливерпул (Видео)

Дерби - 09.10.2015

Како што беше најавено, Ливерпул во текот вчерашната ноќ ја потврди соработката со 48-годишниот стручњак Јирген Клоп, а ова утро поранешниот тренер на Борусија Дортмунд го даде и првото интервју како член на тимот од „Енфилд Роуд“.

Клоп со оваа порака ги фрли во транс навивачите на Ливерпул

Спортски - 09.10.2015

Јирген Клоп вчера и официјално стана нов тренер на Ливерпул, а веќе денес го даде првото интервју за клупската телевизија. Германецот уште во првото интервју испрати јасна порака до навивачите, и им порача да бидат трпеливи и дека ќе ги направи ...

Клоп спрема промени: Еве кој заминува, а кој доаѓа на „Енфилд“

Спортски - 09.10.2015

Јирген Клоп денес и официјално беше претставен како нов менаџер на Ливерпул и најави борба за трофеи, а за тоа сигурно ќе му треба промена на играчкиот кадар. Медиумите во Англија тврдат дека Германецот ќе направи мала револиција на тимот, па за ...

Клоп си даде нов прекар и ги изнасмеа новинарите во прес-салата (Видео)

Дерби - 09.10.2015

По утринското интервју за официјалната телевизија на Ливерпул, Јирген Клоп ја одржа и првата прес-конференција како менаџер на овој историски клуб од Англија, а новинарите од оваа земја останаа одушевени уште на својата прва средба со Германецот.

Сите му посакаа добредојде на Клоп!

Дерби - 09.10.2015

Германецот Јирген Клоп е во центарот на вниманието на англиската спортска јавност, а причина за тоа е неговото назначување за тренер на Ливерпул. Сите навивачи на „црвените“ се презадоволни од потегот на управата и со нетрпение го чекаат дебито на ...

Алекс Фергусон е загрижен што Ливерпул го назначи Клоп

Дерби - 09.10.2015

Алекс Фергусон е голем фан на Јирген Клоп и верува дека Германецот ќе постигне многу успеси со Ливерпул. „Црвените“ денеска го промовираа новиот тренер, откако 48-годишниот Клоп вчера потпиша тригодишен договор со клубот од „Енфилд“.

Кој доаѓа, а кој заминува? Со доаѓањето на Клоп нема ништо повеќе да биде исто на Енфилд

СуперСпорт - 09.10.2015

Јирген Клоп во четврток со Ливерпул потпиша тригодишен договор со можност за продолжување на уште година дена. За навивачите на Ливерпул најважна е борбата за трофеи, а Клоп вети дека титулите можат во неговата четврта сезона.

Клоп не е „специјален“, Клоп е „нормален“

МКД - 09.10.2015

Новиот тренер на Ливерпул, Јирген Клоп денеска имаше претставување пред англиските медиуми, себе си се презентираше како „нормален“. Ливерпул ангажира големо тренерско име, Јирген Клоп пристигна како вистинско засилување на клупата, а навивачите ...

Клоп: Јас сум „нормалниот“

Екипа - 09.10.2015

Јирген Клоп од денеска и официјално почнува со работа како менаџер на Ливерпул, а денот му почна со прес-конференцијата на која тој проговори за големината на предизвикот пред него. „Не сум овде само затоа што Ливерпул дојде, искрено верувам во ...

Кое ќе биде првото засилување на Јирген Клоп во Ливерпул?

Екипа - 09.10.2015

Со доаѓањето на Јирген Клоп на тренерското столче на Ливерпул, многумина фанови на овој клуб очекуваат Германецот да направи огромни промени, со надеж дека тимот од „Енфилд роуд“ повторно ќе се врати на победничките патеки и во самиот врв на ...

Клоп се согласи на тригодишен договор со Ливерпул

+инфо - 09.10.2015

Германскиот тренер Јирген Клоп се согласи на тригодишен договор со Ливерпул, а се очекува вечерва или утре да пристигне во градот и официјално да потпише. 48-годишниот тренер доаѓа на местото од Брендан Роџерс кој беше отпуштен минатата недела по ...

Официјално: Клоп во Ливерпул

Кајгана - 09.10.2015

Фудбалскиот клуб Ливерпул синоќа потврди дека Јирген Клоп е именуван за нов менаџер на тимот. Германецот официјалната промоција ќе ја има денеска. Клоп на клупата го наследи Бренадн Роџерс кој поради лошиот старт во сезоната доби отказ.

Клоп ја одржа првата прес-конференција во Ливерпул

+инфо - 09.10.2015

Новиот менаџер на Ливерпул Јирген Клоп денеска ја одржа првата прес-конференција и пред присутните новинари одговараше на прашања, а на навивачите им вети дека екипата ќе игра борбен фудбал со максимално залагање на сите натпревари до крајот на ...

Клоп: Викајте ме The Normal One

Кајгана - 09.10.2015

Јирген Клоп, кој вчера потпиша три ипол годишен договор со Ливерпул, ја одработи првата прес-конференција како менаџер на „црвените“. Поранешниот тренер на Борусија од Дортмунд се соочи со серија интересни прашања, меѓу кое и прашањето за прекарот.

Јирген Клоп се запозна со Енфилд

Pixel.mk - 09.10.2015

Од објавувањето на веста во четвртокот попладне дека Германецот е нов тренер на Ливерпул, не спласнува еуфоријата помеѓу навивачите на ...

Клоп лудува уште прв ден: Пее сред улица, стопира автомобили... (ВИДЕО)

SportMedia - 09.10.2015

Германскиот стратег Јирген Клоп официјално потпиша за Ливерпул, а тоа беше мотив за комичарот од Германија, Матце Кноп да направи пародично прво „интервју“ на стратегот на црвените. Уживајте во мајсторското видео кое сигурно ќе изнуди насмевка на ...

Тренерите кои најмногу заработуваат во Премиер лигата

Спортклуб - 09.10.2015

Вчера беше потврден и официјално ангажманот на Јирген Клоп во Ливерпул, а со тоа испливаа и финансиските детали за неговите примања во клубот од „Енфилд“. Јирген Клоп потпиша договор на три години, а годишно ќе заработува по 10 милиони евра, што го ...

Ако Мурињо е „Специјалниот“, тогаш Клоп е..(ВИДЕО)

Спорт365 - 09.10.2015

Мурињо доби конкуренција.. Клоп кој денеска и официјално беше промовиран во нов менаџер на Ливерпул, уште на првата прес-конференција покажа „смисол за хумор“. Ако Мурињо се дефинира како „Специјалниот“ (Special One), Клоп пред англиските медиуми ...

Класа Twitter потег од Борусија Дортмунд

Идивиди - 09.10.2015

Германскиот стратег, Јурген Клоп денес официјално потпиша 3-годишен договор со кој официјално стана менаџер на Ливерпул. Но, покрај честитките од фановите, честитка за назначувањето пристигна и од екс клубот на Германецот, Б. Дортмунд.

Јирген уште на почетокот го „пецна“ Мурињо: Јас сум „Normal one“

Спортклуб - 09.10.2015

При денешната презентација на „Енфилд“, Јирген Клоп најави воинствен дух, и борбеност на пресконференциите, каде што го пецна и Жозе Мурињо. Јиргек Клоп откако им позираше на новинарите на Енфилд, од пресконференцијата го „пецна“ и Мурињо, со ...

Клоп вети големи промени во Ливерпул

Оn.net - 09.10.2015

Јирген Клоп од вчера е новиот тренер на Ливерпул, а веднаш по своето превземање на функцијата најави комплетно нова стратегија во водењето на екипата. Германецот истакна дека ќе погрижи играта на Ливерпул да стане многу побрза и поцврста.

Стивен Џерард со специјална порака за Јирген Клоп

Спортклуб - 09.10.2015

Иако минатото лето премина во МЛС екипата на ЛА Галакси, Стивен Џерард сеуште дише за Ливерпул, тој редовно го следи неговиот клуб од детството, место каде што се афирмираше како голем капитен.

Клоп: Сакам да го видам, да го почувствувам и да го помирисам „Енфилд“

SportMedia - 09.10.2015

Јирген Клоп вчера потпиша тригодишен договор со Ливерпул вреден 30 милиони евра, или годишна плата од 10 милиони евра. Тој вчера го имаше и првото интервју и тоа за клупската интернет страница, а денеска ќе ја одржи и првата прес-конференција.

Клоп: Ливерпул ќе игра напаѓачки и агресивно, навивачите се фантастични

Спортклуб - 09.10.2015

Германецот Јирген Клоп, во Ливерпул е дочекан како вистински месија и спасител на клубот од Енфилд. Навивачите на овој клуб во овој тренер гледаат човек, кој евентуално би ги придвижил работите на подобро.

Клоп ја одржа првата прес-конференција во Ливерпул

А1 On - 09.10.2015

Новиот менаџер на Ливерпул Јирген Клоп денеска ја одржа првата прес-конференција и пред присутните новинари одговараше на прашања, а на навивачите им вети дека екипата ќе игра борбен фудбал со максимално залагање на сите натпревари до крајот на ...

Клоп ги одушеви Англичаните: Не ми требаат Меси и Роналдо, јас сум „Нормалниот“ (ВИДЕО)

SportMedia - 09.10.2015

Стратегот Јирген Клоп уште на првата прес-конференција ги одушеви англиските новинари. На нивните прашања тој одговараше со стил и неколку пати предизвика смеа во салата на „Енфилд роуд“. Германскиот стратег потпиша тригодишен договор со Ливерпул, ...

Интересна изјава на Алекс Фергусон за ангажманот на Клоп во Ливерпул

Спортклуб - 09.10.2015

Сер Алекс Фергусон го поздрави назначувањето на Јирген Клоп за нов менаџер на Ливерпул, стариот лисец истакна дека му се восхитува на германецот и дека тој е фантастичен човек и тренер. Клоп го наследи отпуштениот Брендан Роџерс, кој замина пред ...

Клоп и официјално во Ливерпул

Сител - 09.10.2015

Фудбалскиот клуб Ливерпул потврди дека Јирген Клоп е именуван за нов менаџер на тимот. Германецот официјалната промоција ќе ја има во петок. Клоп на клупата го наследи Бренадн Роџерс кој поради лошиот старт во сезоната доби отказ.

Клоп си даде нов прекар и ги изнасмеа новинарите во прес-салата

Точка - 09.10.2015

По утринското интервју за официјалната телевизија на Ливерпул, Јирген Клоп ја одржа и првата прес-конференција како менаџер на овој историски клуб од Англија, а новинарите од оваа земја останаа одушевени уште на својата прва средба со Германецот.

Клоп на клупата на Ливерпул

Телеграф - 09.10.2015

Премиерлигашот и официјално го ангажираше тренерот од Германија Поранешниот стратег на Борусија Дортмунд, Јирген Клоп, во иднина ќе биде на клупата на Ливерпул. Иако пред неколку дена демантираше на крајот, сепак, го стави својот потпис за екипата ...

Сега е официјално: Јирген Клоп е нов тренер на Ливерпул

Точка - 09.10.2015

Германецот Јирген Клоп е 21-виот тренер во историјата на славниот клуб од „Енфилд Роуд“. Информацијата која што навивачите на Ливерпул ја чекаа во изминативе четири дена конечно доби потврда.

Откриени се амбициите на Клоп: Кој ќе биде „главен" во Ливерпул?

Точка - 09.10.2015

Новиот менаџер на Ливерпул зацрта една од целите во оваа сезона, а тоа е пласман меѓу четирите најдобри екипи во англиската Премиер лига. Според последните информации кои што доаѓаат од Островот, Клоп не планира да го менува многу својот тим во ...

Клоп веднаш воодушеви: „Викај те ме Нормалниот„!

Шеталиште - 09.10.2015

Јирген Клоп ја одржа првата прес-конференција како менаџер на ’црвените’. Поранешниот тренер на Борусија од Дортмунд се соочи со серија интересни прашања, меѓу кое и прашањето за прекарот.

Стигна официјализација: Клоп е веќе „црвен“!

Шеталиште - 09.10.2015

Ливерпул потврди дека Јирген Клоп е именуван за нов менаџер на тимот. Германецот официјалната промоција ќе ја има во петок. Клоп на клупата го наследи Бренадн Роџерс кој поради лошиот старт во сезоната доби отказ.

Јоаким Лоу: „Клоп и Ливерпул ќе бидат добитна комбинација“

Шеталиште - 09.10.2015

Селекторот на германската фудбалска репрезентација, Јоаким Лоу, проценува дека неговиот сонародник Јирген Клоп е идеален за местото менаџер на Ливерпул. 48 годишниот стратег е без ангажман откако по седум години поминати на клупата ја напушти ...

Клоп за “Енфилд”: Неверојатно е, сè е како сон

Локално - 09.10.2015

Новиот менаџер на Ливерпул Јирген Клоп изјави во своето прво интервју на чело на тимот, дека се чувствува неверојатно. “Англискиот не е доволно добар за да се изразам за она што го чувствувам, мислејќи за Енфилд.

ФОТО: Клоп на „Енфилд“

Курир - 09.10.2015

Новиот менаџер на Ливерпул Јирген Клоп денеска ја одржа првата прес-конференција и пред присутните новинари одговараше на прашања, а на навивачите им вети дека екипата ќе игра борбен фудбал со максимално залагање на сите натпревари до крајот на ...

Официјално: Јирген Клоп ќе биде новиот спасител на Ливерпул

Нетпрес - 09.10.2015

Клоп , кој во Ливерпул доаѓа на местото на Брендан Роџерс, ќе биде 20-от менаџер во историјата на клубот. На “Енфилд Роуд” ќе биде претставен утре, на прес – конференција закажана во 11 часот.

Клоп: Јас сум „нормалниот“ тоа нека биде мојот нов прекар

Република - 09.10.2015

Германскиот тренер Јирген Клоп кој ги прифати условите од управата на Ливерпул да ја преземе менаџерска функција, од денеска и официјално стартува со работата. Тој најпрвин одржа прес-конференција во која ги сподели со новинарите своите цели и ...

Зошто Јирген Клоп е посебен?

Оff.net - 09.10.2015

Откако утрово и официјално стана најскапиот тренер во историјата на Ливерпул, решивме да се потсетиме на легендарните изјави на харизматичниот Германец кој го пречекаа на Енфилд ...

Не сум специјален, јас сум нормален

Вечер - 09.10.2015

Поранешниот тренер на Мајнц и Борусија од Дортмунд откри дека се чуствува како нормален, а не како специјален. Веднаш откако и официјално беше претставен како нов менаџер на англискиот премиерлигаш Ливерпул, трофејниот германски стручњак Јирген Клоп ...

Венгер: Несфатлива одлука на Ливерпул

Спорт - 09.10.2015

Англискиот премиерлигаш Ливерпул, денеска и официјално го претстави новиот тренер, Германецот Јирген Клоп Оваа одлука наиде на голема радост кај фановите на „црвените“, но има и такви што сметаат дека е избрзана одлуката за отказ на довчерашниот ...

Клоп: Викајте ме The Normal One

Макфакс - 09.10.2015

Јирген Клоп, кој во четвртокот, потпиша три ипол годишен договор со Ливерпул, ја одработи првата прес-конференција како менаџер на ’црвените’. Поранешниот тренер на Борусија од Дортмунд се соочи со серија интересни прашања, меѓу кое и прашањето за ...

Клоп ќе го буди Ливерпул

Спорт - 09.10.2015

Германскиот тренер Јирген Клоп и официјално е нов тренер на англискиот премиерлигаш Ливерпул. Екс-тренерот на Борусија Дортмунд вчера пристигна во Англија на финални преговори со клубот од „Енфилд“ кои резултираа со подавање на рака меѓу двете ...

Ливерпул ќе игра емоционален, брз и силен фудбал

Вечер - 09.10.2015

Трофејниот стручњак додаде дека сака да изгради посебен однос со најверните фанови на англискиот премиерлигаш. Трофејниот германски стручњак Јирген Клоп и официјално беше претставен како нов менаџер на англискиот премиерлигаш Ливерпул.

Клоп и официјално во Ливерпул

Канал 77 - 09.10.2015

Фудбалскиот клуб Ливерпул потврди дека Јирген Клоп е именуван за нов менаџер на тимот. Германецот официјалната промоција ќе ја има во петок. Клоп на клупата го наследи Бренадн Роџерс кој поради лошиот старт во сезоната доби отказ.

Јирген Клоп е нов тренер на Ливерпул

ЗаЗабава - 08.10.2015

Јирген Клоп се согласил да потпише тригодишен договор со екипата на Ливерпул и наскоро треба да биде претставен како нов тренер на „Редси“, пренесува британски „БиБиСи“. -годишниот германски тренер на позицијата менаџер на Ливерпул го менува Брендан ...

Официјално: Јирген Клоп е нов тренер на Ливерпул

Спортски - 08.10.2015

Она што медиумите го најавуваа веќе неколку дена, сега стигна и официјална потврда, Јирген Клоп е нов менаџер на Ливерул. Славниот англиски клуб попладнево преку соопштение потврди дека германскиот стратег ќе седне на изпразнетото столче на „Енфилд“.

Десетте најдобри прослави на Клоп (Видео)

Дерби - 08.10.2015

Ако се суди по информациите кои доаѓаат од англиските медиуми во прашање се само часови кога Јирген Клоп и официјално ќе биде назначен за тренер на Ливерпул. Екцентричниот и секогаш искрен Клоп на клупата на „црвените“ ќе го замени Брендан Роџерс ...

Што има Ливерпул да ни каже утре во 11 часот?

СуперСпорт - 08.10.2015

Во 11 часот Ливерпул има конференција за новинарите. Екипата на Ливерпул остана без тренер пред неколку денови откако екипата одигра 1:1 со Евертон. На негово место ќе дојде Клоп кој веќе тргна кон Ливерпул, сите извори ја пренесоа таа вест.

Јирген Клоп е нов менаџер на Ливерпул

24Фудбал - 08.10.2015

Сеуште нема официјална потврда од клубот, но Скај Германија е медиум кој не греши, според нив работата е готова, Јирген Клоп е новиот менаџер на Ливерпул. Јирген Клоп утре и официјално ќе биде презентиран како нов менаџер на Ливерпул, а официјалната ...

Официјално: Јирген Клоп е нов тренер на Ливерпул

24Фудбал - 08.10.2015

Како што беше најавено од медиумите во текот на денот, сега е потврдено и официјално од Ливерпул. Јирген Клоп е новиот менаџер на црвените. „Ливерпул со задоволство може да соопшти дека Јирген Клоп е новиот менаџер на тимот" - стои во соопштението ...

Официјално: Јирген Клоп стави потпис на тригодишен договор со Ливерпул

Дерби - 08.10.2015

Ливерпул го потврди назначувањето на Јирген Клоп за нов тренер на местото на Брендан Роџерс. Германскиот стратег, кој беше без работа откако ја напушти Борусија Дортмунд на крајот од минатата сезона, потпиша тригодишен договор со клубот од „Енфилд“ ...

Откриена висината на платата на Клоп

СуперСпорт - 08.10.2015

Клоп во петок ќе биде претставен како нов тренер на Ливерпул. Поранешниот тренер на Дортмунд потпиша 5-годишен договор, а според медиумите тој ќе заработува по 7 милиони фунти по сезона. 48-годишниот Клоп во Ливерпул ќе го наследи Роџерс, кој е ...

Клоп го доби тоа што го сакаше: 10 милиони по сезона, и целсона автономија за трансфери!

Спортски - 08.10.2015

Денес би можел да биде голем ден за иднината на Ливерпул бидејќи медиумите тврдат дека до крајот на денот „црвените“ ќе го назначат Јирген Клоп за нов тренер. Двете страни се блиску до договор, остануваат само уште неколку детали, а „Билд“ тврди ...

Клоп се согласи на тригодишен договор со Ливерпул

Утрински - 08.10.2015

Германскиот тренер Јирген Клоп се согласи на тригодишен договор со Ливерпул, а се очекува вечерва или утре да пристигне во градот и официјално да потпише. 48-годишниот тренер доаѓа на местото од Брендан Роџерс кој беше отпуштен минатата недела по ...

Повеќе нема никакви дилеми: Клоп е нов менаџер на Ливерпул!

Дерби - 08.10.2015

Британските медиуми во изминативе пет дена на големо пишуваат за најавуваната соработка меѓу Ливерпул и Јирген Клоп, а сега влијателниот „Скај Спортс“ излезе со официјална информација дека 48-годишниот Германец и дефинитивно ќе потпише тригодишен ...

Официјално : Клоп е нов менаџер на Ливерпул!

СуперСпорт - 08.10.2015

Објавено е и на официјалната страница на Ливерпул, Јирген Клоп стана тренер на Редсите. Брендан Роџерс доби отказ, газдите не сакаа повеќе да го видат на кормилото на овој клуб, а беше прашање на кој ќе дојде на негово место.

КОНЕЧНО: Најдоверливиот извор потврди, тој е новиот тренер на Ливерпул

СуперСпорт - 08.10.2015

Германецот доби се што сакаше, Ливерпул има нов човек на клупата Контрадикторни информации во врска со Јирген Клоп и шпекулации во врска со договорот кој преговорите со Ливерпул стигнаа до крајните контури.

Нема веќе дилеми, Јирген Клоп се договорил со Ливерпул!

МКД - 08.10.2015

Според Скај Германија, Јирген Клоп денеска постигнал договор за три годишна соработка со Ливерпул и повеќе нема дилеми, тој ќе биде новиот предводник на црвените. Сеуште нема официјална потврда од клубот, но Скај Германија е медиум кој не греши, ...

Официјално: Ливерпул го потврди Јирген Клоп за нов менаџер на тимот

МКД - 08.10.2015

Ливерпул и официјално го потврди ангажманот на Јирген Клоп кој потпиша три годишен договор со црвените од Енфилд. Како што беше најавено од медиумите во текот на денот, сега е потврдено и официјално од Ливерпул.

Јоаким Лев: Клоп е идеален за Ливерпул

Екипа - 08.10.2015

Селекторот на германската репрезентација, Јоаким Лев смета дека неговиот сонародник Јирген Клоп е идеален за местото менаџер на Ливерпул. 48-годишниот Клоп на крајот од минатата сезона ја напушти Борусија Дортмунд по седум години на клупата на овој ...

Клоп ќе го враќа сјајот на Ливерпул

МКД - 08.10.2015

Јирген Клоп до крајот на оваа недела ќе биде назначен за нов тренер на Ливерпул, пренесуваат медиумите од Англија. Поранешниот стратег на Борусија Дортмунд ќе потпише тригодишен договор а во оваа сезона ќе се обиде да го врати Ливерпул меѓу ...

Јирген Клоп го „повлекува“ Џерард во Ливерпул?!

Екипа - 08.10.2015

Откако денеска беше обелоденето дека Германецот Јирген Клоп ќе биде новиот менаџер на Ливерпул, од САД пристигнуваат интересни информации кои говорат дека и легендата Стивен Џерард би можел да направи сензационалистички кам-бек во клубот.

Ливерпул го доби 20.менаџер во историјата, а Клоп – 18 милиони евра за три сезони

Екипа - 08.10.2015

Германскиот стратег Јирген Клоп и официјално потпиша договор со англискиот премиерлигаш Ливерпул. Тој ќе биде 20.менаџер во историјата на клубот, а на „Енфилд роуд“ ќе биде претставен утре, на прес – конференција во 11 часот.

Договорено: Јирген Клоп три години на „Енфилд роуд“

Екипа - 08.10.2015

Јирген Клоп и дефинитивно е наследникот на Брендан Роџерс на клупата на Ливерпул, откако трофејниот германски стратег попладнево ги договори и последните детали од соработката со клубот од „Енфилд роуд“.

Клоп се согласи на тригодишен договор со Ливерпул

Идивиди - 08.10.2015

Германскиот тренер Јирген Клоп се согласи на тригодишен договор со Ливерпул, а се очекува вечерва или утре да пристигне во градот и официјално да потпише. 48-годишниот тренер доаѓа на местото од Брендан Роџерс кој беше отпуштен минатата недела по ...

Клоп на клупата на Ливерпул

А1 On - 08.10.2015

Германецот Јирген Клоп е новиот менаџер на Ливерпул и во следните три сезони ќе ги предводи „црвените“. Тој денеска се согласил да го предводи тимот од Енфилд и да се обиде да го извлече од кризата во која се наоѓа.

Јирген Клоп е новиот менаџер на Ливерпул

Спорт365 - 08.10.2015

Англискиот фудбалски клуб и официјално потврди.. Јирген Клоп е новиот менаџер на Ливерпул, германскиот стратег ќе биде промовиран в петок на прес-конференција. Според информациите Клоп (кој претходно го водеше составот на Борусија Дортмунд) потпиша ...

В петок Клоп ќе биде промовиран во нов менаџер на Ливерпул

Спорт365 - 08.10.2015

Премиерлигашот најави на својот официјален сајт прес-конференција, но не објави официјално сеуште дека ќе биде промовиран новиот менаџер. Веќе со сигурност се говори дека Јирген Клоп ќе биде новиот менаџер на Ловерпул кој доаѓа на клупата како ...

Клоп три години во Ливерпул!

Оn.net - 08.10.2015

Скај спорт јавува дека се е договорено и дека Јирген Клоп е нов тренер на Ливерпул. Германскиот стратег (48) кој ја предводеше Борусија до две титули во Бундеслигата за време на седумгодишниот мандат во Дортмунд, вечерва треба да допатува на ...

Почнува новата ера на Ливерпул: Клоп пристигна на „Енфилд роуд“

SportMedia - 08.10.2015

Германскиот стратег Јирген Клоп официјално е нов стратег на англискиот премиерлигаш Ливерпул. Она што во изминатите денови се најавуваше, денес се реализира. Германецот ги презема „црвените“ и најави враќање на стариот сјај на клубот.

Клоп три години на клупата на Ливерпул

Алфа - 08.10.2015

Конечно заврши сагата околу новиот менаџер на Ливерпул. Германскиот стратег, Јирген Клоп во следните три години ќе го предводи тимот од Енфилд Роуд. Четириесет и осум годишниот Клоп потпиша договор на три години според кој ќе заработува седум ...

Потврдено: Јирген Клоп три години тренер на Ливерпул

SportMedia - 08.10.2015

Ливерпул денеска и официјално ќе го потврди назначувањето на Јирген Клоп за свој нов менаџер, откако се појавија информации дека Германецот веќе ги договорил сите детали околу својот договор и веќе се наоѓа на „Енфилд Роуд“.

Најава за убави времиња на Енфилд: Јирген Клоп официјално нов тренер на Ливерпул

Спортклуб - 08.10.2015

Екипата Ливерпул вечерва и официјално го потврди Јирген Клоп како нов тренер на клубот, соработката е потпишана на три години. Целосните финансиски детали на договорот не се познати, но се верува дека Јирген Клоп го добил она што го побарал, 10 ...

Клоп на Коп: Се е договорено, Енфилд добива нов стратег

Спортклуб - 08.10.2015

Германскиот стратег Јирген Клоп само формалности го делат од официјализирање на соработка со англискиот славен клуб Ливерпул, кој што по заминувањето на Брендан Роџерс, беше приморан да најде поквалитетна опција за нивната клупа.

Ливерпул утре ќе го промовира Клоп

Спортклуб - 08.10.2015

По информациите на британските медиуми дека Јирген Клоп е нов тренер на Ливерпул по отказот на Брендан Роџерс, славниот англиски клуб закажа прес-конференција за утре со почеток од 11:00 часот.

Клоп се согласи на тригодишен договор со Ливерпул

Канал5 - 08.10.2015

Германскиот тренер Јирген Клоп се согласи на тригодишен договор со Ливерпул, а се очекува вечерва или утре да пристигне во градот и официјално да потпише. 48-годишниот тренер доаѓа на местото од Брендан Роџерс кој беше отпуштен минатата недела по ...

Клоп седнува на клупата на Ливерпул

Сител - 08.10.2015

Германецот Јирген Клоп е новиот менаџер на Ливерпул и во следните три сезони ќе ги предводи „црвените“. Тој денеска се согласил да го предводи тимот од Енфилд и да се обиде да го извлече од кризата во која се наоѓа.

Јирген Клоп е нов тренер на Ливерпул

Точка - 08.10.2015

Јирген Клоп се согласил да потпише тригодишен договор со екипата на Ливерпул и наскоро треба да биде претставен како нов тренер на „Редси“, пренесува британски „БиБиСи“. 48-годишниот германски тренер на позицијата менаџер на Ливерпул го менува ...

Верувам дека Клоп ќе дојде на Енфилд

Вечер - 08.10.2015

Поранешниот предводник на Борусија од Дортмунд се уште преговара со челниците на Ливерпул. Селекторот на актуелниот светски шампион, репрезентацијата на Германија, Јоаким Лев е убеден дека Јирген Клоп е идеална опција за менаџерската функција во ...

(ВИДЕО) Клоп во циркуска акција

Спорт - 08.10.2015

Новиот тренер на Ливерпул, Јирген Клоп во слободно време забива на детски кош од ...

(ФОТО) Клоп доаѓа да го среди нередот на Енфилд

Спорт - 08.10.2015

Дојде времето на фановите на Ливерпул: Јирген Клоп ќе го среди нередот и ќе го врати стариот сајај на Енфилд. Светски медиуми на доста интересен начин го најавија доаѓањето на Јирген Клоп на „кормилото“ на ...

Јирген Клоп нов менаџер на Ливерпул

Вечер - 08.10.2015

Станува збор за тригодишен договор, според кој Клоп ќе заработува над 9 милиони евра по сезона. Трофејниот германски стручњак, Јирген Клоп во текот на утрешниот ден и официјално ќе биде преставен како нов менаџер на англискиот премиерлигаш Ливерпул.

Официјално: Клоп во Ливерпул

Макфакс - 08.10.2015

Фудбалскиот клуб Ливерпул потврди дека Јирген Клоп е именуван за нов менаџер на тимот. Германецот официјалната промоција ќе ја има во петок. Клоп на клупата го наследи Бренадн Роџерс кој поради лошиот старт во сезоната доби отказ.

Готово е, Клоп ја прифатил понудата на Ливерпул

Курир - 08.10.2015

Германецот Јирген Клоп ќе биде новиот тренер на англискиот тим Ливерпул. Поранешниот тренер на Борусија Дортмунд ја прифатил понудата на англискиот тим за тригодишна соработка. Договорот е постигнат попладнево, а неговата промоција е најавена за во ...

Клоп денеска ќе го преземе Ливерпул

Спорт - 08.10.2015

Навивачите на Ливерпул веќе почнаа да се радуваат и да прославуваат со новиот тренер кој треба да седне на клупата на тимот од „Енфилд Роуд“. Според најавите, германскиот стратег Јирген Клоп денеска треба и официјално да потврди дека ќе ја преземе ...

Клоп се согласи на тригодишен договор со Ливерпул

Lider - 08.10.2015

Германскиот тренер Јирген Клоп се согласи на тригодишен договор со Ливерпул, а се очекува вечерва или утре да пристигне во градот и официјално да потпише. 48-годишниот тренер доаѓа на местото од Брендан Роџерс кој беше отпуштен минатата недела по ...

Хаман: Клоп ќе го освои „Енфилд“

ЗаЗабава - 07.10.2015

Јирген Клоп лесно ќе се адаптира во Ливерпул и тој е најдобар избор за англискиот клуб, смета Дитмар Хаман, поранешниот германски фудбалер кој дел од својата кариера ја мина токму во редовите на клубот од „Енфилд“.

Готово: Клоп ја прифати понудата на Ливерпул

Спортски - 07.10.2015

Англиските медиуми пишуваат дека Јирген Клоп ја прифатил понудата на Ливерпул и дека во четврток ќе потпише тригодишен договор со „црвените“. Официјалната промоција во нов менаџер на Ливерпул Клоп би требало да ја има претстојниот викенд, а дебито ...

Анчелоти нема да го прекрши зборот, следната сезона му се враќа на фудбалот

24Фудбал - 07.10.2015

Јирген Клоп веројатно ќе биде новиот менаџер на Ливерпул, но како еден од кандидатите се споменуваше и Карло Анчелоти. Анчелоти беше поврзуван и со Рома, но и со Милан откако не му тргна баш најдобро на Синиша Михајловиќ.

Дали Ливерпул доби нов тренер?

365 - 07.10.2015

Според англиските медиуми Ливерпул го претставува новиот тренер во петок. Според ESPN во потесниот круг се нашле Клоп, Ди Матео и Анџелоти, но управата се решила за Клоп. Од други извори пак, се дознава дека Клоп веќе се сретнал со комитетот за ...

Легендарен напаѓач на Ливерпул сака да му биде помошник на Клоп

Дерби - 07.10.2015

Англиските медиуми на големо пренесуваат дека Јирген Клоп ќе биде назначен како нов менаџер на Ливерпул најдоцна до петок навечер, а дека сите на „Енфилд Роуд“ се одушевени од фактот што Германецот е пред влезните врати во еден од најуспешните ...

Анчелоти откри кога ќе му се врати на фудбалот

Дерби - 07.10.2015

Карло Анчелоти најави дека ќе мине извесен период надвор од фудбалските терени откако ја заврши својата етапа во Реал Мадрид,а сега мораше повторно да дава поконкретна изјава за својата иднина по последните шпекулации кои го поврзуваа со преземање ...

„Се враќам наредната сезона“

СуперСпорт - 07.10.2015

Поранешниот тренер на Реал и Челси, Анчелоти изјави дека нема да го превземе Ливерпул, но додаде и дека ќе се врати на тренерската работа наредната сезона. Анчелоти беше еден од кандидатите за место во Ливерпул, но на „Енфилд“ ќе стигне Клоп, според ...

Десет работи кои не сте ги знаеле за Јирген Клоп (Видео)

Дерби - 07.10.2015

Германскиот стратег, Јирген Клоп по се изгледа ќе биде наследниот на Брендан Роџерс на клупата на Ливерпул. Иако се уште нема официјална потврда за преселбата на „Енфилд“ се oчекува истата да се случи, официјализира во текот на наредниве денови.

Клоп утре и официјално го превзема Ливерпул!

СуперСпорт - 07.10.2015

Германскиот тренер ќе биде промовиран како тренер на клубот од Енфилд. Како што јавуваат англиските медиуми, некогашниот тренер на Борусија Дортмунд утре ќе го превземе кормилото на Редсите.

Никогаш нема да погодите кој најмногу се радува на доаѓањето на Клоп во Ливерпул

СуперСпорт - 07.10.2015

Британските медиуми се убедени дека Јирген Клоп до крајот на неделата ќе стане нов менаџер на Ливерпул, со кој треба да потпише тригодишен договор. Еден играч кој посебно се радува на доаѓањето на Клоп е заборавениот Марио Балотели.

Хаман: Клоп ќе го освои „Енфилд“

Дерби - 07.10.2015

Јирген Клоп лесно ќе се адаптира во Ливерпул и тој е најдобар избор за англискиот клуб, смета Дитмар Хаман, поранешниот германски фудбалер кој дел од својата кариера ја мина токму во редовите на клубот од „Енфилд“.

Анчелоти: Се враќам следната сезона

МКД - 07.10.2015

Карло Анчелоти нема намера да го прекине одморот, италијанскиот стратег вели дека следната сезона ќе му се врати на фудбалот со што ги прекина сите шпекулации кои го поврзуваат со Ливерпул.

Погледнете го веројатно најлудото видео од Јирген Клоп! (ВИДЕО)

МКД - 07.10.2015

Фановите на Ливерпул се во исчекување на официјални информации околу наследникот на Брендан Роџерс. Сите го сакаат Јирген Клоп, Германецот е еден од најдобрите фудбалски стратези, но и најзабавните луѓе помеѓу тренерите.

Анчелоти: Сега ќе одморам, се враќам следната сезона

Екипа - 07.10.2015

Карло Анчелоти не планира враќање на тренерска функција во фудбалот се до следната сезона. Откако беше отпуштен од Реал Мадрид на крајот од сезоната 2014/2015, последниот период е поврзуван со клупата на Ливерпул, како замена за Брендан Роџерс.

На колена пред две години го молеше Клоп да дојде во Ливерпул (видео)

Екипа - 07.10.2015

Јирген Клоп е на чекор до „Енфилд роуд“, што го прави уште поинтересно ова видео, на кое продуцентот на документарни филмови, Ашиш Шарма, при снимањето на интервју со германскиот стратег падна на коленици и почна да го моли да дојде на чело на ...

Англиски медиуми: Клоп ја прифатил понудата на Ливерпул

Кајгана - 07.10.2015

Англиските медиуми пишуваат дека Јирген Клоп ја прифатил понудата на Ливерпул и дека утре ќе потпише тригодишен договор со „црвените“. Официјалната промоција во нов менаџер на Ливерпул, Клоп би требало да ја има претстојниот викенд, а дебито би го ...

Јирген Клоп до петок на Енфилд

Pixel.mk - 07.10.2015

Според повеќето британски медиуми, во следните 48 часа Ливерпул во екс-тренерот на Борусија Дортмунд ќе го добие наследникот на неодамна отпуштениот Брендан ...

Колку само е луд Јирген Клоп: Оваа снимка ќе ве натера да го обожавате (ВИДЕО)

Спорт365 - 07.10.2015

Германскиот тренер кој е пред потпис со Ливерпул, знае како да ги забавува децата. ...

Клоп не знае ништо, Ливерпул го очекува со раширени раце

Алфа - 07.10.2015

И покрај тоа што англиските медиуми веќе го назначија за тренер на Ливерпул и го најавија неговото деби со Тотенхем на 17 октомври, Јирген Клоп не открива ниту ситница од можноста за преземање на клубот.

Анчелоти: Оваа сезона одмарам, се враќам на почетокот на следната

SportMedia - 07.10.2015

Карло Анчелоти е еден од најсериозните кандидати за менаџер на Ливерпул покрај фаворитот на навивачите Јирген Клоп. Сепак, италијанскиот тренер вели дека оваа сезона останува на привремен одмор.

Се уште не пристигнат, а веќе е легенда на Ливерпул

Оn.net - 07.10.2015

Јирген Клоп се вбројува во редот на најсериозните кандидати за тренерската функција во Ливерпул, а иако во игра е и еден Карло Анчелоти, фановите на клубот го преферираат Германецот. На „Енфилд“ во просторот предвиден за домашната екипа, еден ...

Анчелоти останува на својот збор

Спортклуб - 07.10.2015

По отказот кој го доби Брендан Роџерс во Ливерпул, многумина медиуми шпекулираа дека негов наследник би можел да биде Карло Анчелоти, информација која брзо ја демантираше самиот стратег. Откако замина од Реал Мадрид, Анчелоти порача дека нема намера ...

Јирген Клоп е „семоќен“ човек и тренер: Видео како увертира за фановите на Ливерпул

Спортклуб - 07.10.2015

Позната е харизмата која што постои во Јирген Клоп, тоа можеби е една од причините поради кои што голем дел од фановите го посакуваат токму германецот на клупата на нивниот омилен клуб. Се верува дека работата со Клоп е завршена и дека ...

Клоп ќе биде претставен во петок?

Идивиди - 07.10.2015

Германскиот стратег, Јурген Клоп договорил 3-годишен договор со Ливерпул, и според англиските медиуми тој ќе биде претставен пред фановите во петок. ESPN исто така објави дека покрај Клоп, за позицијата на главен менаџер биле замени во предвид и ...

Кои се најплатените тренери на денешницата?

Спорт365 - 07.10.2015

Јирген Клоп е пред вратите на Ливерпул.. Германецот ќе потпише три-годишен договор кој ќе му гарантира помеѓу пет и шест милиони евра годишно. Би требало да биде на листата Топ 10 најдобро платени тренери на денешницата која можете да ја погледнете ...

Во 2013 на колена го молеше Клоп да биде тренер на Ливерпул, сега тоа му се остварува (Видео)

Спортклуб - 07.10.2015

Филмскиот процудент и голем навивач на Ливерпул Ашиш Шарма, во 2013 година, со тогашниот тренер на Борусија Дортмунд Јирген Клоп, имаше интервју, но тоа не беше обична средба, продуцентот на необичен начин го молеше Клоп да го преземе кормилото на ...

Клоп рекол „ДА“, Ливерпул викендов добива нов тренер

Спортклуб - 07.10.2015

Сагата околу испразнетото празно столче по отказот на досегашниот менаџер на Ливерпул очигледно доаѓа пред самиот крај откако англиските медиуми од „проверени“ извори истакнуваат дека Германецот Јирген Клоп ја прифатил понудата од „Енфилд Роуд“.

Анчелоти откри кога ќе му се врати на фудбалот

Точка - 07.10.2015

Карло Анчелоти најави дека ќе мине извесен период надвор од фудбалските терени откако ја заврши својата етапа во Реал Мадрид, а сега мораше повторно да дава поконкретна изјава за својата иднина по последните шпекулации кои го поврзуваа со преземање ...

Хаман: Клоп ќе го освои „Енфилд“

Точка - 07.10.2015

Јирген Клоп лесно ќе се адаптира во Ливерпул и тој е најдобар избор за англискиот клуб, смета Дитмар Хаман, поранешниот германски фудбалер кој дел од својата кариера ја мина токму во редовите на клубот од „Енфилд“.

Kлоп ја прифатил понудата на Ливерпул

Сител - 07.10.2015

Англиските медиуми пишуваат дека дефинитивно Јирген Клоп решил да го прекине одморот и да ја прифати понудата на Ливерпул да го замени Брендон Роџерс на тренерската позиција. Клоп најверојатно ќе пристигне во Ливерпул во четврток а на медиумите ќе ...

Ливерпул го чека Клоп за потпис

Телеграф - 07.10.2015

Германецот сè поблизу до договор со тимот од Англија Англиските медиуми пишуваат дека Јирген Клоп ја прифатил понудата на Ливерпул и дека ќе потпише тригодишен договор со „црвените“. Според нив разговорите на претставниците на клубот со Клоп, ...

Клоп се согласил: Прв пат Германец ќе седне на клупата на Ливерпул

Шеталиште - 07.10.2015

Англиските медиуми пишуваат дека Јирген Клоп ја прифатил понудата на Ливерпул и дека во четврток ќе потпише тригодишен договор со „црвените“. Официјалната промоција во нов менаџер на Ливерпул Клоп би требало да ја има претстојниот викенд, а дебито ...

Клоп конечно се огласи за поврзувањата со Ливерпул

Fox.mk - 07.10.2015

Јирген Клоп важи за фаворит број еден кога е во прашање менаџерската функција на „Енфилд Роуд“, па иако голем дел од англиските медиуми сметаат дека преговорите меѓу Ливерпул и германскиот струњчак се пред самиот крај, поранешниот тренер на Борусија ...

Клоп рекол „ДА“, во четврток доаѓа во Ливерпул?

Курир - 07.10.2015

Англиските медиуми пишуваат дека Јирген Клоп ја прифатил понудата на Ливерпул и ќе потпише тригодишен договор со овој тим. Разговорите на претставниците на клубот и Клоп наводно успешно завршиле, па поранешниот тренер на Борусија Дортмунд во ...

Клоп ја прифатил понудата на Ливерпул

Макфакс - 07.10.2015

Англиските медиуми пишуваат дека Јирген Клоп ја прифатил понудата на Ливерпул и дека во четврток ќе потпише тригодишен договор со ’црвените’. Официјалната промоција во нов менаџер на Ливерпул Клоп би требало да ја има претстојниот викенд, а дебито ...

Ќе се вратам следната сезона

Вечер - 07.10.2015

Иако еден дел од англиските медиуми, ја пласираа приказната дека е во игра за менаџерската функција во редовите на Ливерпул, поранешниот предводник на Парма, Јувентус, Милан, Челзи, ПСЖ и Реал (М) откри дека ќе седне во тренерското столче на ...

Анчелоти: Убаво ми е, се одмарам, а се враќам следната сезона

Република - 07.10.2015

Трофејниот италијански тренер Карло Анчелоти не планира враќање на тренерската работа се до крајот на оваа сезона. Откако доби отказ од Реал Мадрид иако ја имаше комплетната подршка од играчите и навивачите на „кралскиот“ клуб, Анчелоти се одлучи да ...

Балотели, дали ти тоа му се додворуваш на Клоп?!

Република - 07.10.2015

Италијанскиот напаѓач Марио Балотели кој оваа сезона ќе ја помине во редовите на Милан како позајмен фудбалер од Ливерпул, јавно на социјалните мрежи на неколку наврати му упати подршка на Јирген Клоп.

Клоп тактизира, Анчелоти се дистанцира

Вечер - 07.10.2015

Дека нема ништо конкретно околу најавената преселба на Островот потврди и самиот Клоп кој даде интересен одговор на прашањето дали ќе биде именуван за нов менаџер на Ливерпул. Јирген Клоп и неговата можна преселба на "Енфилд", се уште се тема број ...

Клоп и Ливерпул се договорија: Германецот три години на „Енфилд“

Спортски - 06.10.2015

Според информациите од Англија, Јирген Клоп до крајот на неделата ќе стане нов менаџер на Ливерпул, и ќе потпише три годишен договор со славниот англиски клуб. Поранешниот играч на Ливерпул Фил Томпсон , смета дека од Ливерпул го одбрале баш овој ...

Доверливи извори: Веќе се знае наследникот на Роџерс!

СуперСпорт - 06.10.2015

Според пишувањата на многу доверливи извори од островот, Јирген Клоп наскоро сигурно ќе стане нов тренер на Ливерпул. На сите е јассно, контакт меѓу Јирген Клоп и Ливерпул постои после откаот кој го доби Брендан Роџерс, а според сите изгледи договор ...

Јирген Клоп ќе потпише три годишен договор со Ливерпул

24Фудбал - 06.10.2015

Јирген Клоп ќе го прекине одморот и ќе се врати на работа. Германецот не сака да ја пропушти шансата да застане на чело на клуб каков што е Ливерпул. Англиските медиуми пишуваат дека Клоп ќе биде назначен на новата функција до крајот на оваа недела ...

Според Фил Томпсон, Клоп нов тренер на Ливерпул

365 - 06.10.2015

Покрај сите шпекулации кои овие денови кружат, не само во британските, туку и низ светските спортски медиуми дека Германецот ќе седне на клупата на Ливерпул, поранешниот играч на Ливерпул Фил Томпсон вели дека црвените го одбираат токму овој момент ...

Овен со совет до Ливерпул за дилемата Анчелоти-Клоп

Дерби - 06.10.2015

Мајкл Овен често знае да се најде во центарот на англискита спортска јавност со изјава како спортски експерт, но сега поранешниот напаѓач на Ливерпул има и посебна причина да дава свои изјави за медиумите поради актуелната ситуација на „Енфилд Роуд“.

Се огласи и Клоп: Еве што изјави за Ливерпул

Спортски - 06.10.2015

Медиумите во Англија пренесуваат дека Јирген Клоп е најсериозниот кандидат за тренерското столче во Ливерпул, а тој самиот одби да потврди но и да демантира за можноста да се пресели на „Енфилд“.

Клоп конечно се огласи за поврзувањата со Ливерпул

Дерби - 06.10.2015

Јирген Клоп важи за фаворит број еден кога е во прашање менаџерската функција на „Енфилд Роуд“, па иако голем дел од англиските медиуми сметаат дека преговорите меѓу Ливерпул и германскиот струњчак се пред самиот крај, поранешниот тренер на Борусија ...

Билд го запраша Клоп за превземање на Ливерпул: Еве што Германецот рече на новинарите

СуперСпорт - 06.10.2015

Јирген Клоп е кандидат за наследик на Брендан Роџерс и превземање на клупата на Ливерпул. Сите релеватни медиуми пишуваат дека Германецот ќе потпише тригодишен договор, со можност за продолжување на уште година дена, и дека до петок ќе биде ...

Што Клоп може да му донесе на Ливерпул!

Дерби - 06.10.2015

Славниот англиски клуб Ливерпул како што е познато е во потрага по нов тренер по отказот што го доби Брендан Роџерс, а најсериозен и најспоменуван кандидат за жешкото столче на „црвените“ е Јирген Клоп.

Ова се работите кои Клоп ќе ги промени во Ливерпул !

СуперСпорт - 06.10.2015

Германецот не ги демантираше гласините и се поизвесно е дека седне на клупата на клубот од “Енфилд”. Веста на денот во текот на неделата беше смената на Брендан Роџерс. Роџерс направи важни работи за Ливерпул, но не успеа да го врати клубот на ...

Ливерпул го избра Јирген Клоп

МКД - 06.10.2015

Водечките медиуми од Англија информираат дека Јирген Клоп до крајот на неделата ќе стане нов менаџер на Ливерпул, тој ќе потпише три годишен договор со славниот англиски клуб. Јирген Клоп ќе го прекине одморот и ќе се врати на работа.

Англиски медиуми: Клоп во Ливерпул до крајот на неделата

Кајгана - 06.10.2015

Кој ќе биде новиот тренер на фудбалскиот клуб Ливерпул е темата со која се преокупирани англиските медиуми, кои пренесуваат дека до крајот на неделата „црвените“ ќе го промовираат Јирген Клоп (48) во наследник на Брендан Роџерс.

Клоп има само еден услов за да биде тренер на Ливерпул

Спортклуб - 06.10.2015

Јирген Клоп на раководството на Ливерпул му поставил само еден услов за неговата работа, а тоа е тој секогаш да го има последниот збор во англискиот тим. Клоп посакува самиот тој да одлучува за трансфер политиката, односно да ги купи играчите кои ...

„Клоп е веќе договорен со Ливерпул“

Оn.net - 06.10.2015

Менаџментот на Ливерпул му врачи отказ на тренерот Брендан Роџерс, а јавноста шпекулира дека на негово место ќе дојде Германецот Јирген Клоп. Во отсуство на официјални информации многумина лицитираат со разни сценарија, а има и такви што тврдат дека ...

Преговорите при крај: Ливерпул в петок ќе го претстави Клоп

SportMedia - 06.10.2015

Ливерпул планира в петок да ги заврши сите формалности околу ангажманот на Јирген Клоп и тој ден да го претстави германскиот стручњак за нов менаџер на тимот, тврди британскиот весник Телеграф.

Кратко и јасно за почеток: Јирген Клоп го разби молкот

Спортклуб - 06.10.2015

Јирген Клоп прокоментира за можното преземање на Ливерпул, по заминувањето на Брендан Роџерс, но според неговата изјава, сеуште нема ништо договорено и тој останува во Германија засега. „ Сеуште нема ништо дефинирано дали ДА или НЕ, нема што да се ...

Ливерпул со две клучни барања од Јирген Клоп

Спортклуб - 06.10.2015

Јирген Клоп и дефинитивно е најзвучното и најреално име за нов наследник на Брендан Роџерс во Ливерпул. Но според денешните извештаи од спортските портали, тој ќе мора да вети две работи на почетокот од својот евентуален ангажман на „Енфилд“.

Клоп е се поблиску до клупата на Ливерпул

Сител - 06.10.2015

Кој ќе биде новиот тренер на фудбалскиот клуб Ливерпул е темата со која се преокупирани англиските медиуми, кои пренесуваат дека до крајот на неделата ’црвените’ ќе го промовираат Јирген Клоп (48) во наследник на Брендан Роџерс.

Овен со совет до Ливерпул за дилемата Анчелоти - Клоп

Точка - 06.10.2015

Мајкл Овен често знае да се најде во центарот на англискита спортска јавност со изјава како спортски експерт, но сега поранешниот напаѓач на Ливерпул има и посебна причина да дава свои изјави за медиумите поради актуелната ситуација на "Енфилд Роуд".

Клоп конечно се огласи за поврзувањата со Ливерпул

Точка - 06.10.2015

Јирген Клоп важи за фаворит број еден кога е во прашање менаџерската функција на „Енфилд Роуд“, па иако голем дел од англиските медиуми сметаат дека преговорите меѓу Ливерпул и германскиот струњчак се пред самиот крај, поранешниот тренер на Борусија ...

Најдобрите 5 голови на Клоп како играч

Оff.net - 06.10.2015

Јирген Клоп играше за Мајнц од 1992 до 2001 и во тој период настапи на 337 натпревари на кои постигна 52 голови. Ливерпул во текот на неделава би требало да го промовира Клоп за наследник на Брендан ...

Потсетување на времето кога Јирген Клоп ги „кинеше“ мрежите (видео)

Република - 06.10.2015

Германскиот тренер Јурген Клоп е тема на денот, неделата. Тој се поврзува со преземање на менаџерската функција во Ливерпул по отказот кој го доби Брендон Роџерс. Иако по завршувањето на повеќе од успешната серија со Борусија Дортмунд во мај, Клоп ...

Англиски медиуми: Клоп во Ливерпул до крајот на неделата

Макфакс - 06.10.2015

Кој ќе биде новиот тренер на фудбалскиот клуб Ливерпул е темата со која се преокупирани англиските медиуми, кои пренесуваат дека до крајот на неделата ’црвените’ ќе го промовираат Јирген Клоп (48) во наследник на Брендан Роџерс.

Клоп во Ливерпул поради навивачите

Вечер - 06.10.2015

Поголемиот дел од англиските медиуми открија дека челниците на Ливерпул на трофејниот германски стручња му понудиле 3-годишен договор, но Клоп сака да го има последниот збор околу трансфер политиката на клубот.

Англиски медиуми: Клоп во Ливерпул до крајот на неделата

Sky - 06.10.2015

Кој ќе биде новиот тренер на фудбалскиот клуб Ливерпул е темата со која се преокупирани англиските медиуми, кои пренесуваат дека до крајот на неделата ’црвените’ ќе го промовираат Јирген Клоп (48) во наследник на Брендан Роџерс.

Скај Спортс откри: Ова се најсериозните кандидати за тренер на Ливерпул

СуперСпорт - 05.10.2015

Брендан Роџерс вчера стана поранешен тренер на Ливерпул, а веќе се познати и неговите можни наследници. Па така Скај Спортс синоќа јави дека најголем кандат за клупата на Редсите е поранешниот тренер на Борусија Дортмунд, Јирген Клоп.

Кој ќе го наследи Роџерс во Ливерпул?

365 - 05.10.2015

Брендон Роџерс и официјално ја заврши својата екскурзија во Ливерпул. Вчера по завршувањето на популарното „Мерсисајд“ – дербито помеѓу градските ривали Евертон и Ливерпул челниците на клубот му го врачија отказот.

Ливерпул избира помеѓу Клоп и Анчелоти

24Фудбал - 05.10.2015

Ливерпул синоќа му врачи отказ на Брендан Роџерс, клубот сега е во потрага по негов наследник и сака да добие нов менаџер колку што е можно побрзо. Скај Спортс информира дека Ливерпул стапил во контакт со претставници на Јирген Клоп и Карло Анчелоти ...

Марфи: На Ливерпул не му е потребен Клоп

Дерби - 05.10.2015

Кој ќе го замени Брендан Роџерс на клупата на Ливерпул? Тоа е едно од најпоставуваните прашања на островот во моментов. Веќе неколку имиња се издвоија, во прв план секако е Јирген Клоп, екцентричниот Германец кој е голела желба и на навивачите на ...

Ливерпул го бира наследникот на Роџерс, Клоп и Анчелоти најсериозни кандидати

МКД - 05.10.2015

Ливерпул сака што побрзо да го избере новиот менаџер откако клубот синоќа му врачи отказ на Брендан Роџерс. Јирген Клоп и Карло Анчелоти се најсериозни кандидати. Информациите од Англија велат дека Ливерпул веќе стапиле во контакт со претставници на ...

Што по Роџерс во Ливерпул: Дали жолтото капче е решението за тимот од Енфилд?

Спортклуб - 05.10.2015

По вчерашниот отказ кој Ливерпул му го врачи на Брендан Роџерс, главното и најважно прашање кое навивачите на Ливерпул си го поставуваат, е тоа кој ќе биде нивниот нов менаџер и предводник на екипата од Енфилд.

Не се Клоп и Анчелоти, Ливерпул најде трета замена за Роџерс

Спортклуб - 05.10.2015

Многу светски медиуми ја пренесоа веста дека Јирген Клоп многу брзо ќе биде назначен како тренер наследник на Брендан Роџерс на тренерската позиција во Ливерпул. Сепак, според дел од последните информации, многу лесно би можело да се случи наместо ...

Англиските медиуми за Роџерс и Клоп

Идивиди - 05.10.2015

Градското деби во Ливерпул помеѓу Евертон и Ливерпул заврши изминатиот викенд без победник 1-1. По натпреварот, менаџерот на Ливерпул Брендан Роџерс, беше отпуштен од функцијата на главен менаџер на тимот, а како фаворити да седнат на клупата на ...

Кој ќе биде новиот менаџер на Ливерпул, Клоп или Анчелоти?

Спорт365 - 05.10.2015

Вчера Ливерпул остана без менаџер.. Поради лошите резултати оваа сезона во Премиерлигата, беше прекината соработката со Брендан Роџерс. Според информациите претставници на составот од „Енфилд“ водат преговори, а како можни кандидати се спомнуваат ...

Не е само Клоп: Бројот на можни наследници на Роџерс се искачи на - пет!

SportMedia - 05.10.2015

Иако Јирген Клоп е најсериозен кандидат, тој не е единствениот што може да го наследи Брендан Роџерс на менаџерската позиција во Ливерпул. Британските медиуми денеска објавија имиња на дури петмина струњаци кои би можеле да бидат во конкуренција за ...

Кои големи тренерски имиња се во потрага по нов клуб?

Спорт365 - 05.10.2015

Во неделата Брендан Роџерс доби отказ од Ливерпул.. Како негови замени се спомнуваат Јирген Клоп и Карло Анчелоти. Во продолжение погледнете кои тренери се слободни и бараат нов ангажман на трансфер пазарот.

Клоп и Ливерпул ги привршуваат преговорите

Алфа - 05.10.2015

Раководството на Ливерпул ги потврди информациите дека преговара со Јирген Клоп, а според анонимен извор, разговорите се во завршна фаза. Германскиот тренер вчера објави на својот твитер профил дека во следните три години ќе седи на клупата на ...

Ливерпул му врачи отказ на Роџерс

Телеграф - 05.10.2015

Тимот од Англија ќе има нов тренер, а прв кандидат е Јирген Клоп Менаџерот Брендан Роџерс повеќе не е на клупата на Ливерпул, а отказот му беше врачен по ремито против Евертон. Долго очекуваната разделба конечно се случи, па сега е отворен патот за ...

Марфи: На Ливерпул не му е потребен Клоп

Точка - 05.10.2015

Кој ќе го замени Брендан Роџерс на клупата на Ливерпул? Тоа е едно од најпоставуваните прашања на островот во моментов. Веќе неколку имиња се издвоија, во прв план секако е Јирген Клоп, екцентричниот Германец кој е голема желба и на навивачите на ...

Ди Матео е резервна опција на „Енфилд“ ако пропадне Клоп

Шеталиште - 05.10.2015

Според весникот „Мирор“Јирген Клоп изразил подготвеност да дојде во Ливерпул и да ја преземе работа на „Енфилд“, но засега нема ништо конкретно. Се очекува двете страни да продолжат со разговорите околу деталите од соработката.

Клоп прв пик за нов менаџер на Ливерпул

Република - 05.10.2015

Јирген Клоп ќе биде новиот менаџер на Ливерпул, откако Брендан Роџерс доби отказ, пишуваат британските медиуми. Ливерпул вчера и официјално ја прекина соработката со Брендан Роџерс, по што управата на клубот објави дека нема да именува „привремен ...

МАРФИ: На Ливерпул не му е потребен Клоп

Fox.mk - 05.10.2015

Кој ќе го замени Брендан Роџерс на клупата на Ливерпул? Тоа е едно од најпоставуваните прашања на островот во моментов. Веќе неколку имиња се издвоија, во прв план секако е Јирген Клоп, екцентричниот Германец кој е голема желба и на навивачите на ...