TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Инспекторатот уште не ја пратил одлуката до МИТ

Телма - 09.10.2016

Од една страна истрага на скопско Oбвинителство, од друга страна инспекции од државниот просветен инспекторат, МИТ универзитетот од минатата недела, на почеток на нова учебна година е во обрач.

Андонов: Психофизички сум здрав

А1 On - 09.10.2016

Психофизички сум здрав за да ја извршувам работата, не ми е одземена деловната способност, вели дополнителниот заменик министер во МВР, Оливер Андонов. Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи денеска ги отфрли сите обвинувања за негова ...

Андонов: Не сум поврзан со акцијата во МИТ Универзитетот

Канал5 - 09.10.2016

На никој начин не сум вмешан во случајот со Универзитетот МИТ и тоа што сопственичката ме обвинува е само обид да се спаси од кривична одговорност доколку ја утврди судот, вели заменик министерот за внатрешни работи Оливер Андонов, одговарајќи на ...

Андонов: Ги отфрлам сите обвинувања за вмешаност во случувањата со МИТ Универзитетот

Репортер - 09.10.2016

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Оливер Андонов денеска ги отфрли сите обвинувања за негова каква било вмешаност во актуелните случувања на Универзитетот МИТ. Одговарајќи на новинарско прашање денеска Андонов информираше дека во ...

Андонов тврди не е виновен за рацијата во МИТ и е психофизички здрав

Позитив.мк - 09.10.2016

Заменик министерот Андонов тврди дека Билјана Апостолова, сопственичка на МИТ универзитетот, шири лаги за него дека наводно ја нарачал рацијата која ја изврши полицијата, а обвинителството води истрага за незаконско работење.

Андонов: Психофизички сум здрав

24 Вести - 08.10.2016

Психофизички сум здрав за да ја извршувам работата, не ми е одземена деловната способност, вели дополнителниот заменик министер во МВР, Оливер Андонов. Тој со ова и одговори на сопственичката на МИТ, Билјана Апостолова , која пред медиумите тврдеше ...

Андонов: Психофизички сум здрав

+инфо - 08.10.2016

Дополнителниот заменик-министер ги отфрли сите обвинувања за негова каква било вмешаност во актуелните случувања на Универзитетот МИТ. Психофизички сум здрав за да ја извршувам работата, не ми е одземена деловната способност, вели дополнителниот ...

Оливер Андонов тврди дека е психофизички здрав и деловноспособен

Фокус - 08.10.2016

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Оливер Андонов денеска ги демантираше тврдењата на сопственичката на универзитот МИТ дека тој има сериозно психичко нарушување. -Психофизички сум здрав за да ја извршувам работата, не ми е ...

АНДОНОВ: Не сум вмешан во случувањата со МИТ Универзитетот

Телеграф - 08.10.2016

Одговорно тврдам дека на никого не сум се заканувал и најмалку имам личен удел во актуелните случувања на МИТ Универзитетот, изјави дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Оливер Андонов по денешната промиција на новите полициски ...

Андонов: Ги отфрлам сите обвинувања за вмешаност во случувањата со МИТ Универзитетот

Курир - 08.10.2016

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Оливер Андонов денеска ги отфрли сите обвинувања за негова каква било вмешаност во актуелните случувања на Универзитетот МИТ. Одговарајќи на новинарско прашање денеска Андонов информираше дека во ...

(ВИДЕО) Андонов: Психофизички сум здрав

Локално - 08.10.2016

„Психофизички сум здрав за да ја извршувам работата, не ми е одземена деловната способност„, вели дополнителниот заменик министер во МВР, Оливер Андонов, а информира 24Вести. Тој со ова и одговори на сопственичката на МИТ, Билјана Апостолова , која ...

Андонов: Психофизички сум здрав за да ја извршувам работата

Стандард - 08.10.2016

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Оливер Андонов денеска ги демантираше тврдењата на сопственичката на универзитот МИТ дека тој има сериозно психичко нарушување. -Психофизички сум здрав за да ја извршувам работата, не ми е ...

Андонов бил психофизички здрав – Не му е одземена деловната способност

Репортер - 08.10.2016

Психофизички сум здрав за да ја извршувам работата, не ми е одземена деловната способност„, вели дополнителниот заменик министер во МВР, Оливер Андонов, а информира 24Вести . Тој со ова и одговори на сопственичката на МИТ, Билјана Апостолова , која ...

Андонов: Ги отфрлам сите обвинувања за вмешаност во случувањата со МИТ Универзитетот

Република - 08.10.2016

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Оливер Андонов денеска ги отфрли сите обвинувања за негова каква било вмешаност во актуелните случувања на Универзитетот МИТ. Андонов информираше дека во март оваа година има поднесено тужба против ...

Видео: Андонов одговори на нападите за психофизичката состојба

Фактор - 08.10.2016

Заменик министерот за внатрешни работи одговори на обвинувањата на Билјана Апостолова, сопственичка на МИТ, за неговата здраствена состојба. Андонов тврди дека Апостолова шири инсуинации и дека боледувањето воопшто не било спорно.

Андонов: Ги отфрлам сите обвинувања за вмешаност во случувањата со МИТ Универзитетот

Lider - 08.10.2016

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Оливер Андонов денеска ги отфрли сите обвинувања за негова каква било вмешаност во актуелните случувања на Универзитетот МИТ. Одговарајќи на новинарско прашање денеска Андонов информираше дека во ...

Андонов: Немам никаква вмешаност во случувањата со МИТ Универзитетот

Пулс24 - 08.10.2016

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Оливер Андонов денеска ги отфрли сите обвинувања за негова каква било вмешаност во актуелните случувања на Универзитетот МИТ. Одговарајќи на новинарско прашање денеска Андонов информираше дека во ...

(ВИДЕО) Андонов: Не ми е одземена деловна способност бидејќи сосема сум психофизички здрав

Либертас - 08.10.2016

„Психофизички сум здрав за да ја извршувам работата, не ми е одземена деловната способност„, вели дополнителниот заменик министер во МВР, Оливер Андонов, а информира 24Вести . Тој со ова и одговори на сопственичката на МИТ, Билјана Апостолова , која ...

Државниот просветен инспекторат донесе 21 решение за поништување на избори во звања на МИТ

Алфа - 07.10.2016

21 решение за поништување на избори во звања кои се извршени спротивно на законот за високо образование утврдел Државниот просветен инспекторат на МИТ Универзитетот. Поради ова, од инспекторатот поднеле барање до одборот за акредитација и евалуација ...

Просветниот инспекторат потврди дека констатирал низа неправилности во работењето на МИТ

Сител - 07.10.2016

Низа неправилности во работењето на Универзитетот МИТ констатирал и државниот просветен инспекторат. При извршен инспекциски надзор по претставки на професори, инспекторатот поднел 21 решение за поништување на избори во звања вршени спротивно на ...

Просветен инспекторат: При инспекциските надзори на Универзитетот МИТ констатирани се неправилности во работењето

Курир - 07.10.2016

Државниот просветен испекторат како надлежна институција за контрола над спроведувањето на законите во областа на образованието, врши редовни и вонредни инспекциски надзори во работењето на образовните институции во Република Македонија на сите ...

Просветен инспекторат: Во Универзитетот МИТ констатирани се неправилности во работењето

МК News - 07.10.2016

Државниот просветен испекторат како надлежна институција за контрола над спроведувањето на законите во областа на образованието, врши редовни и вонредни инспекциски надзори во работењето на образовните институции во Република Македонија на сите ...

Дијагноза сваровски

Репортер - 07.10.2016

Ви пренесуваме дел од колумната на Горан Михајловски за СДК: Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов, запаметен како министер ни за еден ден, порано бил професор на приватниот универзитет МИТ.

СИТЕЛ: Просветниот инспекторат потврди дека констатирал низа неправилности во работењето на МИТ

Press24 - 07.10.2016

Низа неправилности во работењето на Универзитетот МИТ констатирал и државниот просветен инспекторат. При извршен инспекциски надзор по претставки на професори, инспекторатот поднел 21 решение за поништување на избори во звања вршени спротивно на ...

Просветен инспекторат: Констатирани неправилности во работењето на Универзитетот МИТ

Пулс24 - 07.10.2016

Државниот просветен испекторат како надлежна институција за контрола над спроведувањето на законите во областа на образованието, врши редовни и вонредни инспекциски надзори во работењето на образовните институции во Република Македонија на сите ...

Дијагноза сваровски

Либертас - 07.10.2016

Ви пренесуваме дел од колумната на Горан Михајловски за СДК: Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Оливер Андонов, запаметен како министер ни за еден ден, порано бил професор на приватниот универзитет МИТ.

Обвинителство: Акцијата на Универзитетот МИТ се уште е во тек

24 Вести - 06.10.2016

Основното јавно обвинителство Скопје се уште врши претрес на Универзитетот МИТ. Со судска наредба, Обвинителството прибира релевантни докази од Универзитетот во врска со истражната постапка што ја води.

Заврши претресот на универзитетот МИТ

24 Вести - 06.10.2016

Полицијата си заминала од просториите на МИТ, тврдат од Универзитетот. Основното јавно обвинителство Скопје, по наредба од судија на претходна постапка вршел претреси на повеќе локации, вклучувајќи и на еден универзитет за прибирање документација и ...

Заврши претресот на МИТ Универзитетот

Нова ТВ - 06.10.2016

На МИТ Универзитетот од утрово е мирно. Студентите иако исплашени посетуваат настава нормално. Инспекторите од МВР, УЈП и образование заедно со униформирани наоружани полицајци кои по налог на Јавното обвинителство ги чешлаа документите, ноќеска на ...

Сопственичката на МИТ Универзитет: власта се одмаздува за критиките кон неа

ТВ21 - 06.10.2016

Сопственичката на универзитетот МИТ, Билјана Апостолова за 24 Вести вели дека се работи за политички монтиран случај и хајка против неа и МИТ Универзитетот за да ја замолчат, поради нејзините јавно упатени критики кон власта.

Сé уште се врши претрес на МИТ Универзитетот, студентите се повикуваат на настава

Правдико - 06.10.2016

Полицијата се уште врши претрес во просториите на МИТ Универзитетот по наредба на Основното јавно обвинителство Скопје. Од Обвинителството не информираат зошто се вршат претресите и за кое кривично дело станува збор со оглед на тоа дека станува збор ...

Акцијата на Универзитетот МИТ е во тек

Тера - 06.10.2016

Основното јавно обвинителство не соопштува повеќе детали за акцијата што се спроведува на Универзитетот МИТ. Оттаму велат само дека акцијата сè уште е во тек и дека се собираат материјали и докази кои би можеле да упатуваат на сторено кривично дело.

А1 он: Апостолова: Оливер Андонов има сериозна дијагноза, Науноски малтретираше студентки

+инфо - 06.10.2016

Сопственичката на МИТ истакнала дека при влчерашниот претрес во нејзиниот дом, полицајците цело време разговарале со Андонов. Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Оливер Андонов кога беше професор на МИТ донесе боледување со сериозна ...

Обвинителството го тресе Универзитетот МИТ

Фокус - 06.10.2016

Основното јавно обвинителство Скопје информира дека во тек е претрес на Универзитетот МИТ каде што вчера беше спроведена полициска акција поради сомнение за неправилности во работењето. Обвинителството вели дека прибира релевантни докази од ...

ОЈО: Акцијата на Универзитетот МИТ е сè уште во тек

+инфо - 06.10.2016

Со судска наредба, Обвинителството прибира релевантни докази од Универзитетот во врска со истражната постапка што ја води. Основното јавно обвинителство Скопје сè уште врши претрес на Универзитетот МИТ.

Сè уште се врши претрес на МИТ Универзитетот, студентите се повикуваат на настава

Кајгана - 06.10.2016

Полицијата сè уште врши претрес во просториите на МИТ Универзитетот по наредба на Основното јавно обвинителство Скопје. Од Обвинителството не информираат зошто се вршат претресите и за кое кривично дело станува збор, со оглед на тоа дека станува ...

Апостолова: Универзитетот МИТ продолжува со редовна работа и покрај тортурата

+инфо - 06.10.2016

Сопственичката потврди дека биле претресрени Универзитетот, нејзиниот дом и домот на нејзините родители. Универзитетот МИТ продолжува со редовната работа. Студентите се на предавања, а на работа се присутни и сите професори и асистентите.

МИТ ги повика студентите на настава, полицијата продолжува со претресот

Радио МОФ - 06.10.2016

Полицијата и денес врши претрес во просториите на МИТ Универзитетот по наредба на Основното јавно обвинителство Скопје, но од Обвинителството нема информации зошто се вршат претресите и за кое кривично дело станува збор.

(ВИДЕО) Апостолова: Никола Груевски е одговорен за се што се случува во МИТ

А1 On - 06.10.2016

Ако некој треба да одговара, треба да одговара Груевски за кршење на Уставот, ако тој одговара, ќе одговарам и јас, рече сопственичката на МИТ Универзитет, Билјана Апостолова. – На Никола Груевски му верував дека се залага за образованието.

ОЈО СКОПЈЕ: Акцијата на Универзитетот МИТ е сè уште во тек

Академик - 06.10.2016

„И покрај тортурата што на 5 октомври 2016 се изврши врз Универзитетот и растревожувањето на нашите студенти и на наставниот кадар, Универзитетот МИТ од 6 октомври 2016 продолжува со тековните активности“, се наведува во соопштение објавено на ...

(ВИДЕО) Сопственичката на МИТ: Оливер Андонов има сериозна дијагноза, Науноски малтретираше студентки

А1 On - 06.10.2016

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Оливер Андонов кога беше професор на МИТ донесе боледување со сериозна дијагноза со која не смее да биде ниту професор, ниту министер, обвини сопственичката на МИТ Универзитет, Билјана Апостолова.

Апостолова: Оливер Андонов има сериозна дијагноза

Фокус - 06.10.2016

Билјана Апостолова, сопственичка на МИТ Универзитетот тврди дека полицајците при претресот во нејзиниот дом, цело време контактирале со Оливера Андонов, дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, за кого вели дека има сериозна болничка ...

Апостолова: Универзитетот МИТ продолжува со работа

Академик - 06.10.2016

Заврши претресот на Универзитетот МИТ. Студентите се на редовна настава, а професорите се на своите работни места. Универзитетот МИТ продолжува со редовната работа. Студентите се на предавања, а на работа се присутни и сите професори и асистентите.

Детали за апсењата на МИТ, уапсени корумпирани професори

Сител - 06.10.2016

Нова голема акција на органите на прогонот за расчистување и документирање на незаконитостите во високото образование. Врз основа на наредби од судија на претходна постапка обезбедени преку ОЈО скопје, во 08,00 часот пристапено е на три локации во ...

Сé уште се врши претрес на МИТ Универзитетот, студентите се повикуваат на настава

Точка - 06.10.2016

Полицијата се уште врши претрес во просториите на МИТ Универзитетот по наредба на Основното јавно обвинителство Скопје. Од Обвинителството не информираат зошто се вршат претресите и за кое кривично дело станува збор со оглед на тоа дека станува збор ...

СОМНЕВАЊА ЗА НЕЗАКОНСКО РАБОТЕЊЕ: Инспектори и полиција упаднаа во Универзитетот МИТ и во домот на сопственичката

Телеграф - 06.10.2016

Дополнителниот заменик-министер во МВР, Оливер Андонов, е категоричен дека сите наводи на сопственичката на Универзитетот дека против неа се води политичка хајка се неточни, како и тоа дека работењето на МВР по овој случај има каква било поврзаност ...

ОБВИНИТЕЛСТВО: Акцијата на Универзитетот МИТ е во тек, повеќе детали ќе бидат соопштени подоцна

Телеграф - 06.10.2016

По наредба на Јавното обвинителство, вчеравечер почна акција на Универзитетот МИТ. Претреси биле извршени во просториите на Универзитетот како и во домот на сопственичката на оваа приватна образовна институција.

ОЈО- Скопје сè уште врши претрес на Универзитетот МИТ

Локално - 06.10.2016

Основното јавно обвинителство Скопје сè уште врши претрес на Универзитетот МИТ-јави Академик. Со судска наредба, Обвинителството прибира релевантни докази од Универзитетот во врска со истражната постапка што ја води.

(ВИДЕО) Сопственичката на МИТ: Оливер Андонов има сериозна дијагноза, Науноски малтретираше студентки

Локално - 06.10.2016

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Оливер Андонов кога беше професор на МИТ донесе боледување со сериозна дијагноза со која не смее да биде ниту професор, ниту министер, обвини сопственичката на МИТ Универзитет, Билјана Апостолова- ...

Голема акција на полицијата: Продолжува претресот на МИТ

Press24 - 06.10.2016

Голема полициска акција на органите на прогнот за расчистување на неправилностите во работењето во високото образование во Македонија. Како што дозна Press24 од полициски извори, во рамки на акцијата под кодното име „Еразмус 2“ а врз основа на ...

ВИДЕО: Голема акција за корумпирани професори- полицијата упадна на универзитетот МИТ

Скопје инфо - 06.10.2016

Нова голема акција на органите на прогонот за расчистување и документирање на незаконитостите во високото образование. Врз основа на наредби од судија на претходна постапка обезбедени преку ОЈО скопје, во 08,00 часот пристапено е на три локации во ...

Сопственичката на МИТ Универзитет: Ова е одмазда за критиките кон власта

Репортер - 06.10.2016

Сопственичката на универзитетот МИТ, Билјана Апостолова во изјава за 24 Вести вели дека се работи за политички монтиран случај и хајка против неа и МИТ универзитетот за да ја замолчат, поради нејзините јавно упатени критики кон власта.

Обвинителството врши претрес, од МИТ известуваат дека продолжуваат со активностите

Стандард - 06.10.2016

Основното јавно обвинителство Скопје сè уште врши претрес на Универзитетот МИТ. Од универзитетот информираа дека продолжуваат со вообичаените активности. „И покрај тортурата што на 5 октомври 2016 се изврши врз Универзитетот и растревожувањето на ...

(ВИДЕО) Апостолова за НОВА: Оливер Андонов е дел од актерите во акцијата против МИТ

Репортер - 06.10.2016

Кон нас се прави организирана хајка која е започната уште во февруари, а денеска во раните утрински часови доби кулминација, во која буквално се нападнати моето живеалиште, домот на моите родители во Македонски брод и универзитетот МИТ со сите три ...

(ВИДЕО) Апостолова го обвини Груевски за случувањата во МИТ

Репортер - 06.10.2016

Ако некој треба да одговара, треба да одговара Груевски за кршење на Уставот, ако тој одговара, ќе одговарам и јас, рече сопственичката на МИТ Универзитет, Билјана Апостолова. – На Никола Груевски му верував дека се залага за образованието.

ОЈО СКОПЈЕ: Акцијата на Универзитетот МИТ е сè уште во тек

Бриф - 06.10.2016

И покрај тортурата што на 5 октомври 2016 се изврши врз Универзитетот и растревожувањето на нашите студенти и на наставниот кадар, Универзитетот МИТ од 6 октомври 2016 продолжува со тековните активности“, се наведува во соопштение објавено на ...

Апостолова: Науноски малтретираше студентки

Репортер - 06.10.2016

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Оливер Андонов кога беше професор на МИТ донесе боледување со сериозна дијагноза со која не смее да биде ниту професор, ниту министер, обвини сопственичката на МИТ Универзитет, Билјана Апостолова.

Зошто МИТ Универзитетот се најде на удар на Зврлевски?

Фактор - 06.10.2016

Уште рано утрото почнал претресот на трите деловни објекти на „МИТ“ универзитетот во Скопје, како и куќата на сопственичката Билјана Апостолова и домот на нејзините родители во Македонски Брод.

Полициска акција во приватен универзитет

МРТ - 06.10.2016

Од Јавното обвинителство информираа дека акцијата се реализирала по наредба на Основен јавен обвинител од Скопје и по налог на судија на претходна постапка, со цел да се собере релевантна документација и предмети што можат да служат како докази во ...

Акција на универзитетот МИТ, студентите повикани на настава

МРТ - 06.10.2016

Од Јавното обвинителство информираа дека акцијата продолжува и се реализирала по наредба на основен јавен обвинител од Скопје и по налог на судија на претходна постапка за прибирање релевантна документација и предмети кои можат да служат како докази ...

Сопственичката на МИТ обвини за реваншизам, универзитетот ќе работи

Позитив.мк - 06.10.2016

Билјана Апостолова, сопственичката на МИТ Универзитетот посочи дека претресот на МВР е завршен и дека студентите може да ја продолжат наставата. Исто така обвини дека е на мета на власта поради реваншизмот на избрканите професори Оливер Андонов кој ...

Сé уште се врши претрес на МИТ Универзитетот, студентите се повикуваат на настава

Макфакс - 06.10.2016

Полицијата се уште врши претрес во просториите на МИТ Универзитетот по наредба на Основното јавно обвинителство Скопје. Од Обвинителството не информираат зошто се вршат претресите и за кое кривично дело станува збор со оглед на тоа дека станува збор ...

Акција на МИТ: Неправилно работење или политички реваншизам?!

МРТ - 06.10.2016

Неправилно работење или политички реваншизам?! Што се крие зад полициската акција во приватниот универзитет МИТ. Од Скопското обвинителство соопштија дека продолжуваат со преземање дејствијата за расветлување на предметот, каде постојат основи на ...

Апостолова: Универзитетот МИТ продолжува со работа

еМагазин - 06.10.2016

Универзитетот МИТ продолжува со редовната работа. Студентите се на предавања, а на работа се присутни и сите професори и асистентите. Сите згради на универзитетскиот кампус се во функција, за што денеска лично уверува сопственичката на МИТ, Билјана ...

МИТ Универзитет: И покрај неописливата тортура, продолжуваме со работа

еМагазин - 06.10.2016

Од Министерството за внатрешни работи и Јавното обвинителство се уште нема официјална изјава за вчерашната акција на МИТ Универзитет, која според медиумите се уште е во тек. Во меѓувреме со соопштение на веб страната на Универзитет, се огласија од ...

Детали за апсењата на МИТ, уапсени корумпирани професори

Exclusive.mk - 06.10.2016

Нова голема акција на органите на прогонот за расчистување и документирање на незаконитостите во високото образование. Врз основа на наредби од судија на претходна постапка обезбедени преку ОЈО скопје, во 08,00 часот пристапено е на три локации во ...

Сé уште се врши претрес на МИТ Универзитетот, студентите се повикуваат на настава

Либертас - 06.10.2016

Од Обвинителството не информираат зошто се вршат претресите и за кое кривично дело станува збор со оглед на тоа дека станува збор за предистражна постапка. „Се собира релевантна документација и докази кои би може да послужат како докази во ...

(ВИДЕО) Сопственичката на МИТ: Оливер Андонов има сериозна дијагноза, Науноски малтретираше студентки

Либертас - 06.10.2016

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Оливер Андонов кога беше професор на МИТ донесе боледување со сериозна дијагноза со која не смее да биде ниту професор, ниту министер, обвини сопственичката на МИТ Универзитет, Билјана Апостолова, ...

ОЈО со акција на „МИТ“ универзитетот, сопственичката за 24 Вести вели: „Ова е политичка хајка за да ме замолчат“

24 Вести - 05.10.2016

Утрово полицијата направила упад во просториите на „МИТ“ универзитетот во сите три објекти во градот, потврдија полициски извори за 24 Вести. Сопственичката обвинува за монтиран случај од политички причини.

Апостолова за 24 Вести: И да ме затворат нема да ме замолчат

24 Вести - 05.10.2016

Се прави политичка хајка врз „МИТ“ универзитетите заради тоа што јавно ја критикувам власта, вели во интервју за 24 Вести сопственичката на „МИТ“ универзитетот, Билјана Апостолова. Апостолова порачува дека универзитетот работи законски и дека веќе ...

Полицијата упадна во Универзитетот МИТ

Телма - 05.10.2016

Утринава полицијата по наредба на Основното јавно обвинителство упаднала во Универзитетот МИТ во Скопје. Околу 20 часот полицијата замина од универзитетските простории каде во текот на целиот цен се вршеа претреси.

ОЈО со акција на „МИТ“ универзитетот, сопственичката обвинува за монтиран случај

24 Вести - 05.10.2016

Утрово полицијата направила упад во просториите на МИТ универзитетот во сите три објекти во градот, потврдија полициски извори за 24 Вести. Акцијата била по наредба на Основното јавно обвинителство.

ОЈО со акција на „МИТ“ универзитетот, сопственичката обвинува за политичка хајка

24 Вести - 05.10.2016

Полицијата, по налог на обвинителството утринава упаднала во двата објекти на „МИТ“ Универзитет и во станот на сопственичката Билјана Апостолова. Во придружба на наоружаната полиција во просториите на универзитетот влегле и инспектори од Управата за ...

Полицијата упадна на МИТ универзитетот во Скопје

Нова ТВ - 05.10.2016

Утрово полицијата направила упад во просториите на МИТ универзитетот во сите три објекти во градот, потврдија за НОВА вработени на овој универзитет. Освен многу полиција која е наоружана, на универзитетот се наоѓаат и повеќе инспектори од МВР, од ...

Апостолова:Ова е политички организирана хајка против МИТ

Нова ТВ - 05.10.2016

Ова е политички организирана хајка против МИТ Универзитетот бидејќи јавно го посочив Груевски за сите неправилности за акредитациите кои требаше, а не можеме да ги добиеме. Ова вечерва за НОВА го изјави Биљана Апостолова сопственичкана МИТ ...

Сопственичката на МИТ за НОВА: Оливер Андонов е дел од акцијата

Нова ТВ - 05.10.2016

Сопственичката на МИТ универзитетот Билјана Апостолова тврди дека против нив се спроведува организирана хајка која е започната уште во февруари, а вчера во раните утрински часови кулминирала, кога, како што вели буквално биле нападнати нејзиниот ...

Полициска акција во МИТ универзитетот во Скопје

МКД - 05.10.2016

Полицијата денеска, по наредба на Основното јавно обвинителство спровела акција во просториите на МИТ универзитетот во сите три објекти во градот, поради, како што пренесуваат дел од медиумите, неправилности во работењето.

Сопственичка на МИТ: Ова е одмазда дека ја критикував власта

Фокус - 05.10.2016

Откако денеска полицијата направила упад на МИТ универзитетот, сопственичката Билјана Апостолова во изјава за 24 Вести вели дека се работи за политички монтиран случај поради нејзините јавно упатени критики кон власта.

Апостолова: Ова е политички организирана хајка против МИТ

+инфо - 05.10.2016

Сопственичкана МИТ изјави за Нова ТВ дека и се одземени двата телефони, како и телефоните на ректорот и на нејзиниот син. Нема уапсени. Ова е политички организирана хајка против МИТ Универзитетот бидејќи јавно го посочив Груевски за сите ...

Полиција по наредба на ОЈО упадна во универзитетот МИТ, уапсен дел од менаџментот

+инфо - 05.10.2016

Сопственичката на универзитетот, Биљана Апостолова, важи за отворен критичар на власта. По наредба на Основното јавното обвинителство, полиција утрово упаднала во унивезитетот МИТ Универзитет и уапсила дел од менаџментот, дознава Плусинфо од извори ...

Полиција упадна во простории на Универзитетот МИТ

Радио МОФ - 05.10.2016

Полиција направила претрес во три објекти на МИТ универзитетот во Скопје и еден во Македонски брод за да се обезбедат докази за незаконско работење, по барање на Основното Јавно обвинителство.

Полициски упад на МИТ универзитетот во Скопје

Фокус - 05.10.2016

Полицијата утрово направила упад во просториите на МИТ универзитетот во сите три објекти во градот, потврдија за НОВА вработени од универзитетот. Како што брифираат изворите за порталот, вработените уште од утринава ги држат во канцеларијата за ...

Полиција по наредба на ОЈО упадна во универзитетот МИТ

+инфо - 05.10.2016

Сопственичката на универзитетот, Биљана Апостолова, важи за отворен критичар на власта. По наредба на Основното јавното обвинителство, полиција утрово упаднала во унивезитетот МИТ Универзитет, дознава Плусинфо од извори на ОЈО.

ОБНОВЕНО Полиција по наредба на ОЈО упадна во универзитетот МИТ

+инфо - 05.10.2016

Сопственичката на универзитетот МИТ, Билјана Апостолова вели дека се работи за политички монтиран случај поради нејзините критики кон власта. По наредба на Основното јавното обвинителство, полиција утрово упаднала во унивезитетот МИТ, дознава ...

Сопственичката на Универзитетот МИТ: Ова е организирана политичка хајкa, но нема да ме замолчат

Радио МОФ - 05.10.2016

Сопственичката на универзитетот МИТ, Билјана Апостолова во изјава за 24 Вести вели дека денешниот упад на полицијата е политички монтиран случај и хајка против неа и Универзитетот, за да ја замолчат, поради нејзините јавно упатени критики кон власта.

Голема акција на МВР - полицајци претресуваат скопски универзитет

Алфа - 05.10.2016

Голема полициска акција за расчистување на неправилностите во работењето во високото образование во Македонија Голема полициска акција за расчистување на неправилностите во работењето во високото образование во Македонија.

ВИДЕО: Голема акција за корумпирани професори- полицијата упадна на универзитетот МИТ

Курир - 05.10.2016

Нова голема акција на органите на прогонот за расчистување и документирање на незаконитостите во високото образование. Врз основа на наредби од судија на претходна постапка обезбедени преку ОЈО скопје, во 08,00 часот пристапено е на три локации во ...

Голема акција на македонската полиција: Претреси во еден скопски универзитет

Курир - 05.10.2016

Голема полициска акција на органите на прогнот за расчистување на неправилностите во работењето во високото образование во Македонија. Како што дознава Press24 од полициски извори, во рамки на акцијата под кодното име „Еразмус 2“ а врз основа на ...

АКЦИЈА ДОЦНА ВЕЧЕРВА: Полицијата упадна на универзитетот МИТ (ВИДЕО)

Телеграф - 05.10.2016

Врз основа на наредби од судија на претходна постапка обезбедени преку Основното јавно обвинителство - Скопје, во 08:00 часот пристапено е на три локации во Скопје и една во Македонски брод за обезбедување докази за незаконското работење на МИТ ...

Голема акција на македонската полиција: Претреси во еден скопски универзитет

Сител - 05.10.2016

Голема полициска акција на органите на прогнот за расчистување на неправилностите во работењето во високото образование во Македонија. Како што дознава Press24 од полициски извори, во рамки на акцијата под кодното име „Еразмус 2“ а врз основа на ...

Полицијата упадна во универзитетот „МИТ“...

Н.Македонија - 05.10.2016

Полицијата упадна во универзитетот „МИТ“ Полицијата, по налог на обвинителството утринава упаднала во двата објекти на универзитетот „МИТ“ и во станот на сопственичката Билјана Апостолова.

Сопственичката на МИТ Универзитет: Ова е одмазда за критиките кон власта

Локално - 05.10.2016

Сопственичката на универзитетот МИТ, Билјана Апостолова во изјава за 24 Вести вели дека се работи за политички монтиран случај и хајка против неа и МИТ универзитетот за да ја замолчат, поради нејзините јавно упатени критики кон власта.

Полициjaта упадна на МИТ универзитетот во Скопје

Локално - 05.10.2016

Полицијата утрово направила упад во просториите на МИТ универзитетот во сите три објекти во градот, потврдија за НОВА вработени од универзитетот. Како што брифираат изворите за порталот, вработените уште од утринава ги држат во канцеларијата за ...

Aкција на МВР: Пронајдени неправилности во работата на МИТ Универзитетот

Нетпрес - 05.10.2016

На четирите локации претесени се вкупно 7 места, а како што дознава Press24 при претресот на станот на сопственичката пронајдени се два индекси од кои еден на турски студен запишан на дентална медицина, за што МИТ Универзитет нема дозвола за работа.

Голема акција на македонската полиција: Претреси во еден скопски универзитет

Скопје инфо - 05.10.2016

Голема полициска акција на органите на прогнот за расчистување на неправилностите во работењето во високото образование во Македонија. Како што дознава Press24 од полициски извори, во рамки на акцијата под кодното име „Еразмус 2“ а врз основа на ...

Сопственичката на МИТ: Монтиран случај и хајка против мене

Press24 - 05.10.2016

Сопственичката на универзитетот МИТ, Билјана Апостолова во изјава за мдиумите под контрола на опозицијата вели дека се работи за политички монтиран случај и хајка против неа и МИТ универзитетот за да ја замолчат, поради нејзините јавно упатени ...

ГАЛЕРИЈА: Голема акција - полицијата влезе во МИТ универзитет

Press24 - 05.10.2016

Врз основа на наредби од судија на претходна постапка обезбедени преку ОЈО скопје, во 08,00 часот пристапено е на три локации во Скопје и една во Македонски брод за обезбедување докази за незаконското работење на МИТ Универзитетот.

ПОЛИЦИЈАТА ВЛЕЗЕ ВО СКОПСКИ УНИВЕРЗИТЕТ – Голема акција на МВР

Репортер - 05.10.2016

Голема полициска акција на органите на прогнот за расчистување на неправилностите во работењето во високото образование во Македонија. Како што дознава Press24 од полициски извори, во рамки на акцијата под кодното име „Еразмус 2“ а врз основа на ...

Голема акција на полицијата: Претреси во еден скопски универзитет

Република - 05.10.2016

Голема полициска акција на органите на прогнот била изведена денеска за расчистување на неправилностите во работењето во високото образование во Македонија. Како што дознава Press24 од полициски извори, во рамки на акцијата под кодното име „Еразмус ...

Полициjaта упадна на МИТ универзитетот во Скопје

МК News - 05.10.2016

Полицијата утрово направила упад во просториите на МИТ универзитетот во сите три објекти во градот, потврдија за НОВА вработени од универзитетот. Како што брифираат изворите за порталот, вработените уште од утринава ги држат во канцеларијата за ...

Полициска акција во МИТ универзитетот во Скопје

Бриф - 05.10.2016

Полицијата денеска, по наредба на Основното јавно обвинителство, спровела акција во МИТ универзитетот, поради, како што пренесуваат дел од медиумите, неправилности во работењето. Од МВР и од Обвинителството засега нема официјални информации за ...

Апостолова: Ова е политички организирана хајка против МИТ

Стандард - 05.10.2016

Ова е политички организирана хајка против МИТ Универзитетот бидејќи јавно го посочив Груевски за сите неправилности за акредитациите кои требаше, а не можеме да ги добиеме, изјави вечерва за Нова ТВ, Биљана Апостолова, сопственичката на МИТ.

Полиција по наредба на ОЈО упадна во МИТ Универзитет, од каде отказ доби заменикот министер Андонов

Репортер - 05.10.2016

Полицијата, по наредба на јавното обвинителство, упаднала во МИТ Универзитет, при што уапсила дел од менаџментот, потврдиле од МВР за Мактел. МИТ е поранешен работодавач на сегашниот заменик министер за внатрешни работи, Оливер Андонов.

Полициска рација во МИТ, се бараат докази за незаконско работење

Позитив.мк - 05.10.2016

Екипи на МВР извршија претрес во сите простории на МИТ универзитетот во Скопје по наредба на судија на претходна постапка. Извршена е и рација во простории на МИТ во Македонски Брод за да се пронајдат докази за наводно незаконско работење и ...

Полиција во просториите на МИТ универзитетот

Стандард - 05.10.2016

Полицијата утрово влегла во просториите на МИТ универзитетот во сите три објекти во градот, потврдиле за НОВА вработени од универзитетот. Како што брифираат изворите за порталот, вработените уште од утринава ги држат во канцеларијата за студентски ...

Полициска акција во Универзитетот МИТ во Скопје

Мета - 05.10.2016

Полицијата денеска, по наредба на Основното јавно обвинителство, спровела акција во Универзитетот МИТ, поради, како што пренесуваат дел од медиумите, неправилности во работењето. Од МВР и од обвинителството засега нема официјални информации за ...

Голема акција на македонската полиција: Претреси во еден скопски универзитет

Press24 - 05.10.2016

Голема полициска акција на органите на прогнот за расчистување на неправилностите во работењето во високото образование во Македонија. Како што дознава Press24 од полициски извори, во рамки на акцијата под кодното име „Еразмус 2“ а врз основа на ...

Упад во универзитетот МИТ по наредба на ОЈО

Фактор - 05.10.2016

Во рамки на акцијата под кодното име „Еразмус 2“ а врз основа на наредби на судија на претходна постапка извршени се претреси на три локации во Скопје и една во Македонски брод за да се обезбедат докази за незаконско работење на МИТ универзитетот, ...

Сопственичката на МИТ: Ова е политички монтиран случај

Фактор - 05.10.2016

Сопственичката на МИТ, Биљана Апостолова, денеска во изјава за медиумите сподели дека денешниот упад на Универзитетот е политички организирана хајка, бидејќи јавно го посочила поранешниот премиер, Никола Груевски за сите неправилности за ...

Андонов до сопственичката на МИТ: Не си барајте алиби - вашите политички ставови никого не засегаат

Press24 - 05.10.2016

Заменик Министерот за внатрешни работи, Оливер Андонов во изјава за Press24 ги демантира обвинувањата на сопственичката на МИТ, Билјана Апостолова дека против неа се водела политичка хајка оркестрирана токму од заменик министерот, кој порано бил ...

Голема полициска акција: Претреси во еден скопски универзитет!

Пулс24 - 05.10.2016

Голема полициска акција на органите на прогнот за расчистување на неправилностите во работењето во високото образование во Македонија. Како што открија полициски извори, во рамки на акцијата под кодното име „Еразмус 2“, а врз основа на наредби на ...

ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА: Продолжува акцијата „Еразмус“ – МИТ универзитетот фатен во нелегална работа!

Маркукуле - 05.10.2016

Голема полициска акција на органите на прогнот за расчистување на неправилностите во работењето во високото образование во Македонија. Како што дознава Press24 од полициски извори, во рамки на акцијата под кодното име „Еразмус 2“ а врз основа на ...

Видео: Голема акција за корумпирани професори, претреси на универзитетот МИТ

Пулс24 - 05.10.2016

Нова голема акција на органите на прогонот за расчистување и документирање на незаконитостите во високото образование. Врз основа на наредби од судија на претходна постапка обезбедени преку ОЈО скопје, во 08,00 часот пристапено е на три локации во ...

Полициска акција во МИТ универзитетот во Скопје

еМагазин - 05.10.2016

Полицијата денеска, по наредба на Основното јавно обвинителство, спровела акција во МИТ универзитетот, поради, како што пренесуваат дел од медиумите, неправилности во работењето. Од МВР и од Обвинителството засега нема официјални информации за ...

Полициски упад на Универзитетот МИТ: Голема акција за корумпирани професори

Lider - 05.10.2016

Нова голема акција на органите на прогонот за расчистување и документирање на незаконитостите во високото образование. Врз основа на наредби од судија на претходна постапка обезбедени преку ОЈО скопје, во 08,00 часот пристапено е на три локации во ...

Сопственичката на МИТ Универзитет: Ова е одмазда за критиките кон власта

Либертас - 05.10.2016

Сопственичката на универзитетот МИТ, Билјана Апостолова во изјава за 24 Вести вели дека се работи за политички монтиран случај и хајка против неа и МИТ универзитетот за да ја замолчат, поради нејзините јавно упатени критики кон власта.

Полицијата упадна во Универзитетот МИТ

Exclusive.mk - 05.10.2016

Полицијата денеска, по наредба на Основното јавно обвинителство спровела акција во просториите на МИТ универзитетот во сите три објекти во градот, поради, како што пренесуваат дел од медиумите, неправилности во работењето.

(ВИДЕО) Апостолова за НОВА: Оливер Андонов е дел од актерите во акцијата против МИТ

Либертас - 05.10.2016

Кон нас се прави организирана хајка која е започната уште во февруари, а денеска во раните утрински часови доби кулминација, во која буквално се нападнати моето живеалиште, домот на моите родители во Македонски брод и универзитетот МИТ со сите три ...

Полиција по наредба на ОЈО упадна во МИТ Универзитет, од каде отказ доби заменикот министер Андонов

Либертас - 05.10.2016

Полицијата, по наредба на јавното обвинителство, упаднала во МИТ Универзитет, при што уапсила дел од менаџментот, потврдиле од МВР за Мактел. МИТ е поранешен работодавач на сегашниот заменик министер за внатрешни работи, Оливер Андонов.

Универзитетите од САД доминираат меѓу најиновативните во светот

Стандард - 03.10.2016

Американските универзитети продолжуваат да доминираат во листите за најдобри универзитети во светот. Речиси половина од најиновативните средни училишта на глобално ниво се во САД – 46, следат Јапонија – со 9, Франција и Јужна Кореја – со 8, тврди ...