TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо во нови проблеми, се повреди и играч за врска

СуперСпорт - 13.11.2016

После што е обелоденето дека Крис Смолинг ќе отсуствува од теренит подолг временски период, Мурињо дозна дека нема да смета на уште еден играч за мечот со Арсенал. Наредниот викенд се на програмата мечевите во Премиер лигата, а секако дека дерби се ...

Ливерпул ќе ја ограбува Бундеслигата: Мурињо сака да го „уништи“ Мадрид!

СуперСпорт - 13.11.2016

Руни си заминува, Смолинг и Шо исто така можат да си заминат, а Михтаријан се враќа назад во Борусија додека Кутињо останува во Ливерпул. Репрезентацијата брзо паѓа во втор план, англиските медиуми ова утро е полна со вести за фудбалски „грабежи“.

Ја обновуваат љубовта по само шест месеци: Борусија Дортмунд го спасува Мхитарјан од страдањето во Јунајтед?

Спортклуб - 13.11.2016

Интернационалецот од Ерменија се мачи во Манчестер и има проблеми да се адаптира на начинот на живот и пред се играта и начинот на тренирање во Англија, откако пристигна во Јунајтед од редовите на Борусија Дортмунд, па решението би можело да биде ...

Трансфер лудило во Англија: Смолинг, Руни и Шо си одат, Мурињо го ограбува Атлетико, паника поради Озил и Санчез

Спортклуб - 13.11.2016

Руни си заминува, Ливерпул ги опустошува бундеслигашите, Смолинг и Шо заминуваат кај најголемите ривали на Јунајтед, Кутињо останува во Ливерпул... Репрезентацијата многу брзо паѓа во втор план, островскиот печат ова неделно утро воглавно е полн со ...

Мхитаријан откри зошто го одбра Јунајтед, но и испрати јасна порака до Мурињо

Дерби - 13.11.2016

Ерменскиот интернационалец, Хенрик Мхитаријан не се изнаигра во Манчестер Јунајтед по неговото доаѓање летово од Борусија Дортмунд, па се појавија шпекулации дека тој за многу кратко време ќе го заврши својот престој на „Олд Трафорд“.

Скандалозно откритие: Пред најголемиот дебакл сезонава, фудбалерите на Мурињо имале третман

Спортклуб - 13.11.2016

Четворица фудбалери на Манчестер Јунајтед непосредно пред дуелот со Челси во Лондон, ги повикале своите лични фризери во хотелот каде престојувале. Како што ексклузивно пренесува Мирор, помеѓу четворицата фудбалери биле Серхио Ромеро и Маркос Рохо, ...

Четворица фудбалери го налутиле Мурињо поради бизарен потег

Дерби - 13.11.2016

Жозе Мурињо веројатно никогаш нема да го заборави убедливиот пораз на Манчестер Јунајтед на гостувањето кај Челси, а покрај односот на теренот, тој имал и други причини да биде лут на неговите фудбалери кои примија гол уште во првата минута.

Манчестер Јунајтед ќе се засилува од Бенфика

СуперСпорт - 12.11.2016

Екипата на Манчестер Јунајтед би можела во јануари да стане посилна за уште еден член. Станува збор за дефанзивецот на Бенфика и репрезентативец на Шведска, Виктор Линделоф, чија игра исклучително ја почитува менаџерот на Јунајтед, Мурињо.

Дрогба со подршка за Мурињо и порака до Јунајтед

БркајРабота - 12.11.2016

Еден од најпознатите африкански фудбалери на сите времиња, Дидие Дрогба испрати порака до навивачите и раководството на Манчестер Јунајтед која се индиректно се однесува на Жозе Мурињо. Веќе е познато дека португалецот засега не ги остварува ...

Хаос на Олд Трафорд: Се повреди уште еден играч, Мурињо без "пола" тим против Арсенал

Спортклуб - 12.11.2016

Кризата со повредени фудбалери од ден на ден е се поголема во редовите на Манчестер Јунајтед. Откако пред два дена се дозна дека Крис Смолинг ќе биде надвор од терените најмалку шест недели поради скршеница на стапалото, синоќа дојде уште една лоша ...

Дрогба со порака до Јунајтед за Мурињо

Дерби - 12.11.2016

Еден од најдобрите африкански фудбалери на сите времиња, Дидие Дрогба испрати порака до навивачите и раководството на Манчестер Јунајтед која се однесува на Жозе Мурињо. Португалецот засега не ги остварува посакуваните резултати и тимот игра ...

Мурињо го најде решението за одбраната: Јунајтед плаќа 26 милиони фунти за универзалецот од Бенфика

Спортклуб - 12.11.2016

Екипата на Манчестер Јунајтед би можела во јануари да стане посилен за уште еден член. Станува збор за дефанзивецот на Бенфика и репрезентативец на Шведска Виктор Лиделоф чии игри го привлекоа вниманието на Жозе Мурињо.

Милан дозна колку треба да плати за Шнајдерлин

Дерби - 12.11.2016

Милан бара засилувања во средниот ред и еден потенцијалните кандидати за трансфер е Морган Шнајдерлин од Манчестер Јунајтед. „Росонерите“ веќе се распрашале колку ќе ги чини францускиот репрезентативец и добиле одговор дека неговата цена изнесува 14 ...

Дрогба со порака до Јунајтед за Мурињо

Точка - 12.11.2016

Еден од најдобрите африкански фудбалери на сите времиња, Дидие Дрогба испрати порака до навивачите и раководството на Манчестер Јунајтед која се однесува на Жозе Мурињо. Португалецот засега не ги остварува посакуваните резултати и тимот игра ...

Покрај играчот на Јунајтед, повредено и егото на Мурињо

СуперСпорт - 11.11.2016

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Крис Смолинг ќе отсуства од теренот следните четири недели. Како што пишува „Daily Mail“, Смолинг го повредил прстот на ногата на две места и тој нема да биде во можност да игра во следниот период.

Што ќе каже сега Мурињо, Смолинг има скршеница на прстот

МКД - 11.11.2016

Медиумите од „Островото" пренесуваат дека Крис Смолинг има скршеница на прстот и дефанзивецот на Манчестер јунајтед би можел да паузира и до еден месец Англичанецот поради ситна повреда го пропушти дуелот со Свонси, а по крајот на натпреварот ...

Јунајтед остана без уште еден дефанзивец

Екипа - 11.11.2016

Проблемите на Жозе Мурињо околу составување на одбранбената линија на Манчестер јунајтед дополнително се зголемија откако Крис Смолинг се приклучи на долгата листа на повредени играчи на „црвените ѓаволи“.

Нов удар за Јунајтед: Мурињо остана без уште еден стопер

Спортклуб - 11.11.2016

Екипата на Манчестер Јунајтед има големи проблеми со повредени фудбалери оваа сезона, а нема изгледи тоа во блиска иднина да се среди. Капак на се е новата повреда во тимот. Станува збор за скршеница на палецот на ногата на Крис Смолинг поради што ...

Мурињо сега ќе поцрвене: Смолинг е повреден и го очекува подолга пауза

Дерби - 11.11.2016

Жозе Мурињо беше доста негативно настроен кон англиските репрезентативци Крис Смолинг и Лук Шо кои побараа да не настапат на дуелот со Свонси кој „црвените ѓаволи“ го добија со 3-1. Именo дефанзивците побарале да бидат поштедени поради тоа што не се ...

Маките на Мурињо немаат крај – Остана без уште еден стандарден дефанзивец!

Gol.mk - 11.11.2016

Пред извесен период Манчестер Јунајтед остана без двајца фудбалери од одбранбената линија. Новото засилување Ерик Бејли се здоби со тешка повреда на ногата, додека десниот бек Валенсија го повреди рамото и двата најмалку уште еден месец ќе бидат ...

Мурињо сега ќе поцрвене: Смолинг е повреден и го очекува подолга пауза

Точка - 11.11.2016

Жозе Мурињо беше доста негативно настроен кон англиските репрезентативци Крис Смолинг и Лук Шо кои побараа да не настапат на дуелот со Свонси кој „црвените ѓаволи“ го добија со 3-1. Именo дефанзивците побарале да бидат поштедени поради тоа што не се ...

Од Јунајтед: Смолинг не е аут за 4 недели!

Стандард - 11.11.2016

Манчестер Јунајтед ги демантираше информациите во британските медиуми дека дефанзивецот на „црвените ѓаволи“ ќе биде надвор од игра најмалку до декември поради скршен прст на ногата. „Не коментираме гласини или шпекулации, но можам да кажам дека ...

„Кртот“ во Јунајтед трепери од Жозе

Стандард - 11.11.2016

Жозе Мурињо открил предавник, кој изнесувал надвор тајни од соблекувалната на Манчестер Јунајтед, објави „Сан“. Португалскиот менаџер започнал внатрешна истрага, откако на неколку пати некој го соопштуваше стартниот состав пред клучни натпревари и ...

„Мурињо прави глупави потези и казнува погрешни фудбалери“

СуперСпорт - 10.11.2016

Џон Џајлс, поранешниот играч на Јунајтед, остро го критикуваше Мурињо. Тој неодамна ги обвини Шо и Смолинг за предавство, бидејќи не можеле да играат, а Џајлс смета дека Мурињо претерува со обвинувањата.

Мурињо не е задоволен од лекарскиот тим на Манчестер јунајтед

Екипа - 10.11.2016

Премиерлигашот Манчестер јунајтед има огромни проблеми со повредените играчи оваа сезона. Смолинг, Шо, Руни, Марсијал, Мхитаријан, Џонс, Бејли и Фелаини се играчите кои често се отсутни од терените поради повреда, а Мурињо нареди интерна истрага ...

„Специјалниот“ го откри проблемот: Незадоволниот Мурињо најави интерна истрага во клубот

БркајРабота - 10.11.2016

Новиот тренер на Манчестер Јунајтед смета дека не е проблемот во играта на теренот туку во функционирањето на клубот. Португалецот е зачуден како ништо не функционира, почнувајќи од планирањето на турнеите, до медицинската служба на тимот.

Не стивнуваат критиките: Мурињо прави глупави потези и казнува погрешни играчи

Спортклуб - 10.11.2016

Џон Гилс, некогашен играч за врска на Манчестер Јунајтед, остро го критикуваше менаџерот на тимот од „Олд Трафорд“ Жозе Мурињо. Португалецот неодамна жестоко ги обвини Лук Шо и Крис Смолинг за „предавство“ бидејќи не можеа да играат, а Гилс смета ...

Мурињо го бара „кртот“ во Манчестер

SportMedia - 10.11.2016

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо започнал внатрешна истрага во клубот, откако му станало јасно дека има човек кој ги издава тајните од соблекувалната на „Олд Трафорд“. Човек кој има пристап до соблекувалната на тимот го издава стартниот ...

Удари од сите страни: Нов напад врз Жозе Мурињо

Спортклуб - 10.11.2016

Асоцијацијата на професионални фудбалери на Англија изрази загриженост во врска со јавните критики упатени од Жозе Мурињо кон своите фудбалери Крис Смолинг и Лук Шо. Како што е познато, по неделниот натпревар против Свонси кој Јунајтед го доби со ...

Мурињо треба да размислиш – Имаш играч кој не загубил сезонава, а сè уште ти е во втор-трет план!

Gol.mk - 10.11.2016

Откако пристигна на „Олд Трафорд“ ова лето португалскиот менаџер, Жозе Мурињо, одлучи да ги задржи сите играчи за врска (освен Швајнштајгер) и може да ги ротира на секој натпревар, а постои еден кој кога е на терен Јунајтед не знае за пораз.

Мурињо го пронајде првиот „крт“ во Јунајтед, сега го бара главниот предавник

Дерби - 10.11.2016

Жозе Мурињо досега во својата фудбалска кариера водеше навистина многу големи и важни тимови, но она што најчесто му се случуваше во било која средина е да има одредени недоразбирања со фудбалери кои ги издаваат информациите од соблекувалната.

„Специјалниот“ ги откри проблемите: Незадоволниот Мурињо најви истрага во клубот!

Спортклуб - 10.11.2016

Ништо не се одвива според плановите на Жозе Мурињо во Манчестер Јунајтед. Каде е проблемот? „Специјалниот“ смета дека не е проблемот во играта на теренот туку во функционирањето на клубот.

Милан го спасува французинот – Цената е 15 милиони евра

СуперСпорт - 09.11.2016

Покрај Милан заинтересирани се и Кристал Палас и Тотенхем. Беше платен 35 милиони евра во 2015-та година, но Морган Шнајдерлин би можел да биде еден од фудбалерите кои ќе побегне од Жозе Мурињо.

Повторно иста приказна: Погодете на кого е лут Мурињо

СуперСпорт - 09.11.2016

Мурињо е лут на своите доктори. Дали ќе се повтори случајот како со Ева Карнеиро? Мурињо е во борба против докторите на Манчестер Јунајтед, наводно тој не е задоволен со нивната работа бидејќи играчите не се подготвени во текот на цел натпревар.

Мурињо повторно пронајде виновници

СуперСпорт - 09.11.2016

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо повторно е лут на лекарите. Мурињо пред заминувањето од Челси имаше еден конфликт со лекарката Ева Карнеиро, а сега има проблем и со докторите на Јунајтед.

Мурињо „под лупа“ го стави лекарскиот тим на Манчестер јунајтед

МКД - 09.11.2016

Жозе Мурињо е незадоволен од големиот број на повреди, па дал наредба да се преиспита работата на лекарскиот тим на „Црвените Ѓаволи" „Специјалниот“ продолжува да си наоѓа виновници, последните информации на медиумите од „Островото“ велат дека Жозе ...

Првиот човек на ФИФА: На фудбалот му е потребен лик како Мурињо

МКД - 09.11.2016

Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино е фан на Жозе Мурињо и вели дека на фудбалот му е потребен лик како Португалецот „Специјалниот“ често знае да предизвика контроверзија, фановите на клубот кој го води го обожаваат но оние на ривалите не можат да ...

Милан ја спасува жртвата на Мурињо од Јунајтед: Цената е 15 милиони евра

Спортклуб - 09.11.2016

Платен е 35 милиони евра во летото 2015. година, но Морган Шнајдерлин би можел да биде еден од играчите кои во јануари би можеле да побегнат од „режимот“ на Жозе Мурињо. Францускиот играч за врска оваа сезона во Манчестер Јунајтед одигра само седум ...

Мурињо пак во „војна“ со клупските доктори, овојпат со лекарската екипа на Јунајтед

Gol.mk - 09.11.2016

Како и пред година во Челзи, кога Мурињо и се налути на Ева Карнеиро поради нејзината реакција на мечот против Тотенхем, така и оваа сезона португалскиот тренер е незадоволен од лекарската екипа на Манчестер Јунајтед.

„Големото засилување“ на Ван Гал: Читам дека Мурињо сака да ме продаде, но не верувам во тоа!

Gol.mk - 09.11.2016

Во последните неколку денови на големо се пишува за фудбалерите кои кај новиот менаџер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ќе бидат вишок уште од оваа зима. Меѓу нив е и одбранбениот фудбалер, Матео Дармјан кој за „Скај Италија“, вели дека е запознат ...

Нов потрес во Јунајтед: На Мурињо сите му се виновни, па и докторите

Спортклуб - 09.11.2016

Манчестер Јунајтед не ја почна новата сезона според очекувањата, па како последица на тоа од недела во недела излегуваат информации за се поголем раздор во тимот. Може да се види од се по нешто: Мурињо ги обвини фудбалерите за недоволно залагање, ...

Мхитаријан: Нема да се предадам, ќе му покажам на Мурињо дека вредам

Дерби - 09.11.2016

Еден од играчите од кого многу сезоната се очекуваше во Манчестер Јунајтед е секако Хенрик Мхитаријан кој минатово лето за сума од 26,3 милиони фунти од Борусија Дортмунд се пресели на „Олд Трафорд, меѓутоа офанзивниот фудбалер засега не ги оправда ...

Мурињо го губи компасот: Критикуваше и навредуваше играчи кои играат под инјекции!?

Спортклуб - 09.11.2016

Жозе Мурињо го загуби компасот, а хаотичната ситуација во која се најде по неколкуте киксеви, создава своевидна „дежа ву“ ситуација од Челзи кога се испокара со играчите по што доби отказ на „Стемфорд Бриџ“ минатиот декември.

Инфантино образложи зошто Мурињо е многу важен за фудбалот

Дерби - 09.11.2016

Џани Инфантино веќе извесно време го има приматот на претседател на светската фудбалска федерација, функција која му дава за право постојано да ги коментира случувањата во фудбалот и да дава свои ставови за тоа што го гледа.

Невил со искрен совет до Шоу како да си ја спаси кариерата под водство на Мурињо

Дерби - 09.11.2016

Лук Шоу беше еден од двајцата фудбалери кои добија јасна опомена од Жозе Мурињо по победата која ја оствари Манчестер Јунајтед на гостувањето кај Свонси, од проста причина што пред натпреварот му порачач на својот тренер дека не се чувствува ...

Михтаријан: Нема да се предадам, ќе му покажам на Мурињо дека вредам

Точка - 09.11.2016

Еден од играчите од кого многу сезоната се очекуваше во Манчестер Јунајтед е секако Хенрик Мхитаријан кој минатово лето за сума од 26,3 милиони фунти од Борусија Дортмунд се пресели на „Олд Трафорд, меѓутоа офанзивниот фудбалер засега не ги оправда ...

Докторите му се „коњак“, Мурињо се замери и со лекарската екипа на Јунајтед

Република - 09.11.2016

Како и пред година во Челзи, кога Мурињо и се налути на Ева Карнеиро поради нејзината реакција на мечот против Тотенхем, така и оваа сезона португалскиот тренер е незадоволен од лекарската екипа на Манчестер Јунајтед.

Мурињо заврши со Шоу и Смолинг

Вечер - 09.11.2016

После 11. одиграни кола во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед е на шестата позиција и има осум бода помалку од актуелниот лидер на табелата, тимот на Ливерпул. Иако неговиот тим забележа сигурен триумф од 3:1 во првенствениот дуел против ...

Мурињо го пречкрта: Одличниот играч за врска се сели во редовите на гигант

СуперСпорт - 08.11.2016

Жозе Мурињо пополека подготвува голема чистка во соблекувалната на Јунајтед. Еден од прекубројните е и Морган Шнајдерлин, кој не ги оправда неговите очекувања. Калчомеркато тврди дека одличниот играч за врска веќе во јануари да ги засили редовите на ...

Лудиот план на Мурињо: Нема Божиќ за фудбалерите на Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 08.11.2016

Жозе Мурињо има специјални планови за Божиќ кои веројатно нема да им се допаднат на неговите фудбалери. Британските медиуми денеска објавија дека менаџерот на Манчестер Јунајтед планира тренинг утрината на 25 декември по што играчите и стручниот ...

Мурињо не ме сака и ќе ме избрка?! - Ма, не тоа се само гласини

Спортклуб - 08.11.2016

Последните неколку дена многу се зборува за списокот на фудбалери на кои Мурињо повеќе не смета и кои има намера да ги испрати од „Олд Трафорд“. Меѓу нив се наоѓа и името на Матео Дармијан, италијанскиот репрезентативец кој во разговор за Скај ...

Хит видео: Фристајлер на Свонси изведуваше необичен перформанс, Мурињо го „реши“ со еден потег

Дерби - 08.11.2016

Жозе Мурињо не криеше дека е задоволен од ангажманот и посветеноста на неговите фудбалери по победата која ја оствари Манчестер Јунајтед на гостувањето во Велс кај Свонси, но сега британските медиуми посебно пренесуваат еден негов комичен потег пред ...

ЗЛОБНИОТ МУРИЊО: Фанот на Свонси доби видео што ќе го памети (ВИДЕО)

Телеграф - 08.11.2016

Познатиот фан на Свонси доби многу повеќе отколку што очекуваше кога се реши да направи селфи на кое позира со фудбалска топка на главата. Во главата улога на неговиот филм, се појави Мурињо Еш Рендал е познат фан на Свонси кој има обичај да доаѓа ...

Кај е Мурињо таму има заебанција! Видео!

Corba.mk - 08.11.2016

Навивачот на Свонси се забавуваше со топката, но тогаш помина “специјалниот” и ...

Проблемот е пронајден! Играчите на Јунајтед не го разбираат Мурињо

Стандард - 08.11.2016

Поранешниот англиски репрезентативец, Иан Рајт го кажа големиот проблем на Манчестер Јунајтед од почетокот на сезоната. Очекувањата на „црвените ѓаволи“ беа огромни поради назначувањето на Жозе Мурињо на тренерската позиција и спроведените трансфери.

За него повеќе нема место на Олд Трафорд: Одличниот играч од средниот ред си заминува од Јунајтед

СуперСпорт - 07.11.2016

Жозе Мурињо полека, но сигурно подготвува голема чистка во соблекувалната на Манчестер Јунајтед. Еден од непотребните е и Морган Шнајдерлин, играч кој не ги оправда неговите очекувања. Според италијанскиот весник „Calciomercato“, одличниот играч од ...

Нема „играње“ со Мурињо: Заминуваат уште 2 играчи

СуперСпорт - 07.11.2016

Жозе Мурињо направи многу измени од доаѓањето во Јунајтед. Мурињо ова лето стигна во Манчестер, па веднаш беше јасно дека ќе прави големи измени. Денес медиумите пишуваат дека Швајнштајгер не е единствен играч кој ќе замине од Јунајтед поради Мурињо.

Мурињо отпиша еден од играчите - следна дестинација е Милан

Спортклуб - 07.11.2016

Жозе Мурињо најави чистка на крајот од сезоната, но редукцијата на фудбалери ќе почне уште во јануарскиот преоден рок. Според Калчомеркато, најблиску до заминување е францускиот репрезентативец Морган Шнидерлин во кого менаџерот нема преголема ...

Мурињо конечно среќен: Карик беше стабилност, Фелаини баланс, а Погба слобода

Gol.mk - 07.11.2016

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед конечно славеа победа на гостувањето кај Свонси со 1-3, со што ја прекинаа серијата од четири меча без триумф. Жозе Мурињо, кој вчерашниот натпревар го следеше од трибините поради суспензијата од еден натпревар, по ...

Мурињо: Ибра ми докажа дека сум размислувал многу погрешно

Дерби - 07.11.2016

Жозе Мурињо во ниту еден момент не го доведе во прашање квалитетот на Златан Ибрахимовиќ во изминатиов период во кој искусниот шведски напаѓач се соочи со неочекуван голгетерски пост, но сега менаџерот на Манчестер Јунајтед стана актуелен меѓу ...

Мурињо: Играчите треба да ги придобијат навивачите на своја страна

Стандард - 07.11.2016

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека тимот треба да го промени менталитетот, ако сака да се врати на врвот во Англија. Вчера „црвените ѓаволи“ одиграа еден од ретките добри натпревари во последните месеци и победија со 3:1 против ...

Чистката на Мурињо почнува во јануари – следна дестинација за Шнидерлин е Милан

Република - 07.11.2016

Жозе Мурињо најави чистка во Манчестер Јунајтед на крајот од сезоната, но продажбата на фудбалери по се изгледа ќе почне уште во јануарскиот преоден рок. Според Калчомеркато, најблиску до заминување е францускиот репрезентативец Морган Шнидерлин во ...

Мурињо задоволен: Карик беше стабилност, Фелаини баланс, а Погба слобода

Република - 07.11.2016

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед конечно славеа победа на гостувањето кај Свонси со 1-3, со што ја прекинаа серијата од четири меча без триумф. Жозе Мурињо, кој вчерашниот натпревар го следеше од трибините поради суспензијата од еден натпревар, по ...