TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фалангата го освои Медисон Сквер Гарден

Оff.net - 17.11.2013

Перо Антиќ има огромна поддршка од Македонци на сите терени во НБА, а „Фалангата" посебно грмела во Њујорк на гостувањето на Атланта против Никси ...

Хокси пак победија, Антиќ пак на клупата

Оn.net - 17.11.2013

Тимот на Атланта во Њујорк ја оствари својата втора победа во последните два дена, но ниту на овој натпревар Перо Антиќ не доби шанса од тренерот на тимот од Џорџија.

НБА: Прв пораз на Индијана, триумф на Мајами

Екипа - 17.11.2013

Изминатава ноќ во НБА лигата беше одбележана од првиот пораз на Индијана во сезоната која загуби на гостувањето од Чикаго со 110-94. Мајами, пак, славеше против Шарлот со 97-81, со 30 поени на Леброн ...

Атланта му се одмазди на Њујорк, ама овојпат без придонес од Антиќ

МКД - 17.11.2013

Кошаркарите на Атланта Хоукс му се одмаздија на Њујорк Никс за поразот од пред четири дена и овојпат го победија убедливо со 110-90 во десетиот меч оваа сезона за „јастребите“ во најдобрата ...

Фалангата го следи Антиќ, македонските знамиња спорни и во Њујорк (ФОТО)

МКД - 17.11.2013

Атланта Хокс им се одмазди на Никси среде Њујорк, македонската ѕвезда Перо Антиќ не заигра, ама на трибините „играше“ македонската фаланга. По натпреварот Антиќ преку својот Твитер профил се ...

НБА: Атланта без Антиќ го прегази Њујорк, Индијана конечно запрена

Телма - 17.11.2013

Атланта успеа да му се реваншира на Њујорк за поразот на домашен терен откако рано утрината славеа убедливо во „Медисон Сквер Гардер“ со 110:90 (24:26; 30:21; 26:22; 30:21), во еден од 11 средби во ...

Атланта победи без Антиќ, прв пораз на Индијана

Утрински - 17.11.2013

Хоукси му се реваншираа на Њујорк за поразот на домашен терен, славејќи убедливо во „Медисон Сквер Гардер“ со 110:90 Кошаркарите на Атланта успеаја да му се реваншираат на Њујорк за поразот на ...

Нова победа на Атланта, Антиќ одново на клупа

Спортклуб - 17.11.2013

Тимот во којшто настапува нашиот интернационалец Перо Антиќ синоќа славеше убедлив триумд над Њујорк Никс со 110-90 и така “му врати” за поразот од пред некоку дена.

Чикаго и го нанесе првиот пораз на Индијана

А1 On - 17.11.2013

Кошаркарите на Атланта успеајаа да им се реваншираа на кошаркарите на Њујорк за поразот на домашен терен откако ноќеска славеа убедливо во „Медисон Сквер Гардер“ со 110:90.

Перо Антиќ и се заблагодари на Фалангата за развеаните македонски знамиња во Њујорк!

Спортклуб - 17.11.2013

Екипата на Атланта Хокс синоќа мина лесно на гостувањето кај Њујорк Никс, откако успеа да слави убедлив триумф со 110-90. Атланта на овој начин успеа на некој начин да му се одмазди на Њујорк за ...

Чикаго го најде лекот за Индијана, Атланта победува без Антиќ

Дерби - 17.11.2013

Најдобрата кошаркарска лига во светот НБА лигата и изминатава ноќ донесе многу возбудувања, а во центарот на вниманието беше дуелот помеѓу Чикаго Булс и Индијана Пејсерс.

Атланта триумфално низ Њујорк

Алфа - 17.11.2013

По израмнетиот старт на натпреварот, Атланта во вториот период успеа да го преземе водството и да го задржи до крајот на натпреварот. Прв стрелец во победничкиот тим со 16 поени беше Џеф Тиг, Кајл ...

Атланта победи без Антиќ, прв пораз на Индијана

СуперСпорт - 17.11.2013

Македонскиот интернационалец во редовите на Атланта Хоукс, Перо Антиќ, втор натпревар по ред не доби шанса да настапи за својот тим, кој го совлада Њујорк со 110:90.

Македонски знамиња за Антиќ во Њујорк

Дерби - 17.11.2013

Перо Антиќ не заигра за Атланта Хоукс против Њујорк Никс, но тоа не им пречеше на Македонците од САД да продолжат да му даваат поддршка, обележувајќи го своето присуство со македонски знамиња во ...

Нова победа за Атланта, прв пораз за Индијана во НБА лигата

+инфо - 17.11.2013

Кошаркарите на Атланта успеајаа да им се реваншираа на кошаркарите на Њујорк за поразот на домашен терен откако ноќеска славеа убедливо во „Медисон Сквер Гардер“ со 110:90 (24:26; 30:21; 26:22; ...

ФОТО Фалангата и во „Медисон сквер гарден“

+инфо - 17.11.2013

Кошаркарот Перо Антиќ денеска на Твитер им се заблагодари на навивачите кои го бодреа во „Медисон сквер гарден“ во Њујорк. Подготви: Б.И. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од ...

НБА лига: Атланта „му врати“ на Њујорк, прв пораз на Индијана

Сител - 17.11.2013

Екипата на Атланта успеа да му врати на Њујорк за поразот пред неколку дена на домашен терен и со убедливи 110:90 (24:26; 30:21; 26:22; 30:21) му го нанесоа петтиот пораз по ред на домашен терен.

Антиќ и се забладодари на Фалангата што ги развиори знамињата во Њујорк

Канал5 - 17.11.2013

Верната фаланга го следи својот кошаркар насекаде.Македонските знамиња се вееја во Медисон сквер гарден, на натпреварот кој Атланта Хокс го доби со 110-90 против Њујорк Никс.

Нова победа за Атланта, прв пораз за Индијана во НБА лигата

МРТ - 17.11.2013

Кошаркарите на Атланта успеајаа да им се реваншираа на кошаркарите на Њујорк за поразот на домашен терен откако ноќеска славеа убедливо во „Медисон Сквер Гардер“ со 110:90 (24:26; 30:21; 26:22; ...

Нова победа за Атланта, прв пораз за Индијана во НБА лигата

Бриф - 17.11.2013

Кошаркарите на Атланта успеајаа да им се реваншираа на кошаркарите на Њујорк за поразот на домашен терен откако ноќеска славеа убедливо во „Медисон Сквер Гардер“ со 110:90 (24:26; 30:21; 26:22; ...

НБА: Атланта го изненади Њујорк, Перо остана на клупа

Телеграф - 17.11.2013

Антиќ остана на клупа втор натпревар по ред, а Атланта вторпат победи. Индијана го доживеа првиот пораз на гостувањето кај Чикаго Атланта хокс држи одлична форма од стартот на сезоната во НБА која ...

ФОТО: Македонска поддршка за Перо Антиќ во Сакраменто

Sky - 17.11.2013

Кошаркарите на Атланта синоќа постигнаа победа на гостински терен кај Сакраменто со 105 : 100. Перо Антиќ на теренот мина 15 минути и постигна 5 поени.

ФОТО: Верната „Фаланга“ ја освои Медисон Сквер Гарден

Курир - 17.11.2013

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација Перо Антиќ има огромна подршка од „Фалангата“ во Америка. Антиќ посебно имал голема подршка во Њујорк на гостувањето против Никси, каде што ...

Биковите ја запреа победничката серија на Индијана

Нетпрес - 17.11.2013

Тимот на Индијана го претрпе првиот пораз сезонава на гостувањето кај Чикаго со 110:94. додека Њујорк во „Медисок Сквер Гарден“ загуби од Атланта во чии редови не настапи македонскиот кошаркар Перо ...

ФОТО: Македонската Фаланга ја освои и Медисон Сквер Гарден во Њујорк

За Се - 17.11.2013

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Перо Антиќ има огромна подршка од „Фалангата“ во Америка. Антиќ посебно имал голема подршка во Њујорк на гостувањето против Никси, каде што „Фалангата“ грмела.

„Фалангата“ го следи Перо Антиќ на секој натпревар

Република - 17.11.2013

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација Перо Антиќ има огромна подршка од „Фалангата“ во Америка. Антиќ посебно имал голема подршка во Њујорк на гостувањето против Никси, каде што ...

Атланта победи без Антиќ, прв пораз на Индијана

Макфакс - 17.11.2013

Македонскиот интернационалец во редовите на Атланта Хоукс, Перо Антиќ, втор натпревар по ред не доби шанса да настапи за својот тим, кој го совлада Њујорк со 110:90.

“Фалангата“ грми и на Медисон Сквер Гарден / Фото

Lider - 17.11.2013

Перо Антиќ, капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, има огромна подршка од „Фалангата“ во Америка. Антиќ посебно имал голема подршка во Њујорк на гостувањето против Никси, каде што ...

Фото: „Фалангата“ ја освои Медисон Сквер Гарден

Денешен - 17.11.2013

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација Перо Антиќ има огромна подршка од „Фалангата“ во Америка. Антиќ посебно имал голема подршка во Њујорк на гостувањето против Никси, каде што ...

Атланта славеше над Филаделфија, Антиќ остана на клупа

24 Вести - 16.11.2013

Кошаркарите на Атланта ноќеска постигнаа нова победа на домашен терен совладана беше Филаделфија со 113:103 (25:17; 29:39; 28:17; 31:30). Македонскиот кошаркар Перо Антиќ остана на клуптата и не ...

Атланта славеше, Антиќ одмораше

Оff.net - 16.11.2013

Џеф Тиг со рекордно издание во неговата кариера ја предводеше Атланта до победа против Филаделфија на натпревар на кој тренерот Баденхолцер повторно му даде одмор на Перо Антиќ.

Атланта победи без Антиќ, 9-0 старт на Индијана

Оn.net - 16.11.2013

Нашиот репрезентативец не влезе во игра во победата на неговите Хокси на домашен терен над Филаделфија од 113:103. Пејсерси се уште без пораз, шампионот подобар од Далас.

Деветта победа по ред за Индијана

Екипа - 16.11.2013

Кошаркарите на Индијана продолжуваат со одлични игри и победи во НБА – лигата. Нивна најнова жртва беше Милвоки бакс, кој е совладан со убедливи 104-77.

Атланта подобра од Филаделфија, Антиќ втор пат беше само навивач од клупата (ВИДЕО)

МКД - 16.11.2013

Капитенот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Перо Антиќ, воопшто не доби шанса за настап во синоќешната победа на неговата Атланта хоукс на домашен терен против незгодната Филаделфија ...

Нба: Антиќ не заигра во триумфот на Атланта, Индијана и натаму без грешка

Телма - 16.11.2013

Атланта Хокс на домашен терен славеше против Филаделфија со 113-103 и ја забележа петата победа во деветтиот натпревар сезонава, во кој не настапи македонскиот кошаркар Перо Антиќ.

Атланта славеше над Филаделфија, Антиќ остана на клупа

Утрински - 16.11.2013

Атланта вечерва игра нов натпревар и гостува кај Њујорк, екипа од која пред некој ден загуби со 91:95 на домашен терен Кошаркарите на Атланта ноќеска постигнаа нова победа на домашен терен, а ...

Триумф на Атланта, Антиќ без минути

Дерби - 16.11.2013

Втор натпревар македонскиот кошаркар остана на клупата на својата екипа. Атланта успеа да оствари триумф над Филаделфија со 113:103 (25:17; 29:39; 28:17; 31:30).

Антиќ повторно остана на клупа, Атланта победи

Спортклуб - 16.11.2013

Македонскиот репрезентативец Перо Антиќ повторно остана на клупата за резервни играчи на Атланта Хоукс во дуелот против Филаделфија кој неговиот тим го доби со 113:103.

Атланта победи без Антиќ, Индијана "гази"

ЗаЗабава - 16.11.2013

Екипата на Атланта Хокс на домашен терен славеше против Филаделфија со 113-103 и стигна до петтата победа во деветтиот натпревар сезонава. Македонскиот кошаркар Перо Антиќ не настапи на овој ...

Индијана продолжува да „гази“

А1 On - 16.11.2013

Најдобриот старт во НБА во клупската историја синоќа пред своите фанови го продолжија Пејсерси, кои со 104:77 ги прегазија десеткуваните Бакси. Лидер на Индијана до деветата победа во низа без пораз ...

Атланта победи без Антиќ, Индијана без порази

Кајгана - 16.11.2013

Во НБА лигата се одиграа 11 натпревари. Индијана Пејсерси и понатаму се единствената екипа без пораз, Мемфис забележа победа над ЛА Лејкерс, додека Мајами го победи Далас.

Атланта славеше над Филаделфија, Антиќ остана на клупа

Н.Македонија - 16.11.2013

Кошаркарите на Атланта ноќеска постигнаа нова победа на домашен терен совладана беше Филаделфија со 113:103 (25:17; 29:39; 28:17; 31:30). Македонскиот кошаркар Перо Антиќ остана на клуптата и не ...

Атланта победи без Антиќ, Индијана на 9-0

СуперСпорт - 16.11.2013

Во ноќта помеѓу петокот и саботата, во НБА лигата се одиграа 11 натпревари. Индијана Пејсерси и понатаму се единствената екипа без пораз, Мемфис забележа победа над ЛА Лејкерс, додека Мајами го ...

Антиќ повторно остана на клупа, Атланта победи

Хитпортал - 16.11.2013

М акедонскиот репрезентативец Перо Антиќ повторно остана на клупата за резервни играчи на Атланта Хоукс во дуелот против Филаделфија кој неговиот тим го доби со 113:103.

Атланта славеше над Филаделфија, Антиќ остана на клупа

+инфо - 16.11.2013

Кошаркарите на Атланта ноќеска постигнаа нова победа на домашен терен совладана беше Филаделфија со 113:103 (25:17; 29:39; 28:17; 31:30). Македонскиот кошаркар Перо Антиќ остана на клуптата и не ...

Индијана продолжува без грешка

Локално - 16.11.2013

Тимот на Индијана Пејсерс продолжува без грешка од почетокот на сезоната во НБА, откако ноќеска ја запиша деветтата победа по ред. “Пејсерси” не им оставија никаква шанса на ривалите од Милвоки Бакс ...

НБА: Серија на Индијана, Антиќ без минутажа?!

Сител - 16.11.2013

Неколку интересни дуели се одиграа ноќеска во НБА лигата. Најзначајно е што Индијана направи серија од 9-0, додека Атланта на Перо Антиќ славеше на домашен терен над Филаделфија од 113:103.

НБА: Тренерот го заборави Антиќ

Телеграф - 16.11.2013

Перо цел меч го преседе на клупата за резерви во победата на Атланта против Филаделфија Тренерот на Атланта хоукс, Мајк Буденхолзен, повторно го „заборави“ Перо Антиќ на клупата за резерви.

Милвоки нова жртва на Индијана

Нетпрес - 16.11.2013

Кошаркарите на Индијана ја забележаа и деветтата побеада во НБА лигата. Нивна најнова жртва беше Милвоки,, кој е совладан со убедливи 104:77. Рој Хиберт со 24 поени и Пол Џорџ со два поени помалку, ...

Атланта победи без Антиќ, Индијана на 9-0

Portal - 16.11.2013

Во ноќта помеѓу петокот и саботата, во НБА лигата се одиграа 11 натпревари. Индијана Пејсерси и понатаму се единствената екипа без пораз, Мемфис забележа победа над ЛА Лејкерс, додека Мајами го ...

Индијана „гази“ сѐ пред себе, Атланта победува и без Антиќ

Република - 16.11.2013

За тимот на Индијана Пејсерс ова е деветтата побеада без ниту еден пораз. Нивна најнова жртва беше Милвоки Бакс,, кој е совладан со убедливи 104:77. Рој Хиберт со 24 поени и Пол Џорџ со два поени ...

Атланта ја совлада Филаделфија

Курир - 16.11.2013

Кошаркарите на Атланта ноќеска постигнаа нова победа на домашен терен совладана беше Филаделфија со 113:103 (25:17; 29:39; 28:17; 31:30). Македонскиот кошаркар Перо Антиќ остана на клуптата и не ...

Атланта победи без Антиќ, Индијана на 9-0

Макфакс - 16.11.2013

Во ноќта помеѓу петокот и саботата, во НБА лигата се одиграа 11 натпревари. Индијана Пејсерси и понатаму се единствената екипа без пораз, Мемфис забележа победа над ЛА Лејкерс, додека Мајами го ...

Антиќ солиден во поразот од Никси

Оn.net - 14.11.2013

Перо Антиќ и Атланта Хокс не успеаја да го избегнат поразот од 91:95 на домашен терен од Никси. Македонскиот центар одигра солидна партија и за 13 минути игра реализира четири поени (1/3 шут за два, ...

Четири поени за Антиќ во поразот од Никси

Оff.net - 14.11.2013

Атланта Хокс го забележа четвртиот пораз по осум одиграни натпревари. Овој пат тие на домашен терен загубија од Њујорк Никс со 91:95. Никси ја имаа контролата во првото полувреме, а во третата ...

НБА: Aтланта загуби од Њујорк

Глас на Америка - 14.11.2013

Македонскиот репрезентативец постигна 4 поени Атланта, во чии редови игра македонскиот интернационалец Перо Антиќ, синоќа загуби на домашен терен од Њујорк со 95:91.

Нба лига: пораз на Атланта од Њујорк 95:91, Перо Антиќ постигна четири поени

Телма - 14.11.2013

Кошаркарите на Атланта загубија пред своите гледачи од Њујорк Никс со 95:91, Перо Антиќ одигра 13 минути, постигна четири поени на што придодаде пет скока и две асистенции.

Атланта поразена од Њујорк: поените на Антиќ недоволни да го спречат неуспехот на „јастребите“ (ВИДЕО)

МКД - 14.11.2013

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Перо Антиќ беше еден од деветмината играчи кои настапија во дресот на Атланта хоукс на синоќешната пресметка на домашен терен против Њујорк никс, која заврши ...

Атланта поразена од Њујорк на домашен терен

Идивиди - 14.11.2013

Екипата на нашиот Перо Антиќ, Атланта го претрпе и четвртиот пораз откако ноќеска пред своите навивачи во „Филипс Арена“ загуби од Њујорк со 95:91 (29:24;26:21; 10:23; 30:23).

ВИДЕО: Атланта поразена од Њујорк на домашен терен

А1 On - 14.11.2013

Екипата на нашиот Перо Антиќ, Атланта го претрпе и четвртиот пораз откако ноќеска пред своите навивачи во „Филипс Арена“ загуби од Њујорк со 95:91 (29:24;26:21; 10:23; 30:23).

Антиќ и Атланта поразени од Њујорк на домашен терен

Хитпортал - 14.11.2013

Е кипата на нашиот Перо Антиќ, Атланта го претрпе и четвртиот пораз откако ноќеска пред своите навивачи во „Филипс Арена“ загуби од Њујорк со 95:91 (29:24;26:21; 10:23; 30:23).

Видео: 13 минути и 4 поени за Антиќ во поразот на Атланта

Спортклуб - 14.11.2013

Екипата на Атланта не успеа да ја продолжи победничката серија, откако доцна синоќа беше поразена пред своите гледачи од Њујорк Никс со 95:91. Атланта во овој натпревар влезе со две последователни ...

Четири поени на Антиќ

Дерби - 14.11.2013

Тимот на Перо Антиќ доживеа прв пораз на домашен терен. Ноќеска поуспешни од Атланта беа кошаркарите на Њујорк, кои славеа со 95:91 (29:24; 26:21; 10:23; 30:23).

Антиќ солиден во поразот на Атланта

Алфа - 14.11.2013

Хоукси успеаа да стигнат негатива од 17 поени но не и да направат целосен пресврт. Најефикасни кај домаќините беа Џеф Тиг со 25 и Ал Хорфорд со 23 поени а Никси ја добија Атланта благодарение на ...

Атланта поразена од Њујорк на домашен терен

БркајРабота - 14.11.2013

Екипата на нашиот Перо Антиќ, Атланта го претрпе и четвртиот пораз откако ноќеска пред своите навивачи во „Филипс Арена“ загуби од Њујорк со 95:91 (29:24;26:21; 10:23; 30:23).

Антиќ заигра, Хокс загуби од Никс

Дневник - 14.11.2013

Екипата на македонскиот кошаркарски капитен Перо Антиќ, Атланта, го претрпе и четвртиот пораз во НБА-лигата откако пред своите навивачи во „Филипс арена“ загуби од Њујорк 95-91 ...

Атланта поразена од Њујорк на домашен терен

+инфо - 14.11.2013

Екипата на нашиот Перо Антиќ, Атланта го претрпе и четвртиот пораз откако ноќеска пред своите навивачи во „Филипс Арена“ загуби од Њујорк со 95:91 (29:24;26:21; 10:23; 30:23).

НБА: Прв домашен пораз за Атланта

Сител - 14.11.2013

Кошаркарите на Атланта не успеаја да ја продолжат серијата побди и ноќеска го доживеаја првиот пораз на домашен терен вкупно четврти од тимот на Њујорк.

Атланта поразена од Њујорк на домашен терен

Локално - 14.11.2013

Екипата на нашиот Перо Антиќ, Атланта го претрпе и четвртиот пораз откако ноќеска пред своите навивачи во „Филипс Арена“ загуби од Њујорк со 95:91 (29:24;26:21; 10:23; 30:23).

Атланта поразена од Њујорк на домашен терен

Кирилица - 14.11.2013

Екипата на нашиот Перо Антиќ, Атланта го претрпе и четвртиот пораз откако ноќеска пред своите навивачи во „Филипс Арена“ загуби од Њујорк со 95:91 (29:24;26:21; 10:23; 30:23).

Атланта поразена од Њујорк на домашен терен, Антиќ со четири поени и пет скокови

Бриф - 14.11.2013

Екипата на нашиот Перо Антиќ, Атланта го претрпе и четвртиот пораз откако ноќеска пред своите навивачи во „Филипс Арена“ загуби од Њујорк со 95:91 (29:24;26:21; 10:23; 30:23).

Четврти пораз за Атланта, четири поени за Антиќ

Република - 14.11.2013

Перо Антиќ и Атланта Хоукс ноќеска го доживеаја четвртиот пораз сезонава. На домашен терен беа поразени од Њујорк никс со 95-91 и покрај тоа што во последната четвртина влегоа со предност од три ...

Пораз на Атланта, четири поени на Антиќ

Курир - 14.11.2013

Екипата на нашиот Перо Антиќ, Атланта го претрпе и четвртиот пораз откако ноќеска пред своите навивачи во „Филипс Арена“ загуби од Њујорк со 95:91. Антиќ на теренот мина нецели 13 минути (12:55) и ...

Четврти пораз за Антиќ и Атланта

Нетпрес - 14.11.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ ,кој настапува за тимот на Атланта во НБА лига го претрпе и четвртиот пораз откако ноќеска пред своите навивачи во „Филипс Арена“ загуби од Њујорк со 95:91 ...

Атланта поразена од Њујорк на домашен терен

Денешен - 14.11.2013

Екипата на нашиот Перо Антиќ, Атланта го претрпе и четвртиот пораз откако ноќеска пред своите навивачи во „Филипс Арена“ загуби од Њујорк со 95:91 (29:24;26:21; 10:23; 30:23).

Нов пораз на Атланта на домашен терен, Антиќ со “скор“ од 4 поени

Lider - 14.11.2013

Екипата на нашиот Перо Антиќ, Атланта го претрпе и четвртиот пораз откако ноќеска пред своите навивачи во „Филипс Арена“ загуби од Њујорк со 95:91 (29:24;26:21; 10:23; 30:23).

Атланта славеше во Шарлот

Оff.net - 12.11.2013

Атланта Хокс ја забележа четвртата победа по седум одиграни натпревари во НБА лигата. „Јастребите" славеа на гостувањето кај Шарлот Бобкетс, а Перо Антиќ доби заслужен одмор од тренерот.

Атланта победи, Антиќ на клупа

Екипа - 12.11.2013

Македонскиот репрезентативец Перо Антиќ, по шест дуели на кои настапи, остана на клупата на Атланта на синоќешниот дуел од НБА лигата на кој неговиот тим славеше на гости против Шарлот со 103-94.

Атланта победи, Антиќ остана закован на клупата

МКД - 12.11.2013

Кошаркарите на Атланта хоукс дојдоа до четвртата победа во седмиот натпревар од новата НБА-сезона откако синоќа, како гости, го совладаа тимот на Шарлот бобкетс (103-94), во меч во кој македонскиот ...

Нба лига: Атланта победи, Перо Антиќ не настапи

Телма - 12.11.2013

Перо Антиќ не настапи на синоќешниот натпревар на кој Атланта победи против Шарлот со 103:94 на гости. Антиќ иако настапи на последните шест натпревари за својот тим, имаше во просек учинок од 3,5 ...

Нова победа за Атланта, овојпат без Антиќ

Утрински - 12.11.2013

Македонскиот кошаркар не истрча на теренот, но Хокси славеа на гостувањето против Шарлот со 103:94 Македонскиот кошаркар Перо Антиќ не истрча на теренот, но Атланта синоќа славеше на гостувањето ...

Антиќ остана на клупа, Атланта на чело на дивизијата и втора на Истокот

Спортклуб - 12.11.2013

Екипата на Атланта Хоукс се искачи на чело на Соутхеаст дивизијата и на второто место во Источната конференција откако ноќва славеше на гости кај Шарлот со 94:103.

НБА: Атланта победи, Антиќ не играше

А1 On - 12.11.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ не истрча на теренот кај Атланта која ноќеска славеше победа на гостувањето против Шарлот со 103:94 (26:29; 20:25; 34:16; 23:24).

НБА: Атланта победи Антиќ не играше

Хитпортал - 12.11.2013

М акедонскиот кошаркар Перо Антиќ не истрча на теренот кај Атланта која ноќеска славеше победа на гостувањето против Шарлот со 103:94 (26:29; 20:25; 34:16; 23:24).

Атланта победи, Антиќ одмараше на клупата

БркајРабота - 12.11.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ не одигра ни минутка за тимот на Атланта кој ноќеска славеше победа на гостувањето против Шарлот со 103:94 (26:29; 20:25; 34:16; 23:24).

Атланта победи, Антиќ остана на клупата

Дневник - 12.11.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ не истрча на паркетот во редовите на Атланта, која славеше победа на гостувањето против Шарлот 103-94 (26-29, 20-25, 34-16, 23-24) во НБА-лигата.

Атланта победи, Антиќ не играше

+инфо - 12.11.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ не истрча на теренот кај Атланта која ноќеска славеше победа на гостувањето против Шарлот со 103:94 (26:29; 20:25; 34:16; 23:24).

НБА: Атланта победи, Антиќ остана на клупа

Сител - 12.11.2013

Кошаркарите на Атланта ја постигнаа четвртата победа на седмиот натпревар, а Перо Антиќ остана на клупата. Со овој триумф Атлната за првпат сезоната има повеќе победи од порази и се проби на втората ...

Антиќ не заигра, Атлантна победи

Либертас - 12.11.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ синоќа не заигра за Атланта која победи на гостувањето против Шарлот со 103:94. Решавачка за триумфот беше третата четвртина, во која соиграчите на Антиќ доминираа на ...

Атланта победи на гостувањето во Шарлот

Кирилица - 12.11.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ не истрча на теренот кај Атланта која ноќеска славеше победа на гостувањето против Шарлот со 103:94 (26:29; 20:25; 34:16; 23:24).

НБА: Атланта победи, Антиќ не играше

Локално - 12.11.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ не истрча на теренот кај Атланта која ноќеска славеше победа на гостувањето против Шарлот со 103:94 (26:29; 20:25; 34:16; 23:24).

НБА: Атланта победи Антиќ не играше

Бриф - 12.11.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ не играше за Атланта која ноќеска славеше победа на гостувањето против Шарлот со 103:94 (26:29; 20:25; 34:16; 23:24).

НБА: Антиќ не играше, Атланта победи

Телеграф - 12.11.2013

По шест меча на кои одигра солидно, Перо остана на клупата за резерви на дуелот против Шарлот По шест меча на кои имаше солидна минутажа, Перо Антиќ утрово не играше за Атланта во победата против ...

Нова победа на Атланта хоукс за прво место во дивизијата

Република - 12.11.2013

Тимот на Атланта Хоукс ноќеска ја извојува четвртата победа во годинешната НБА сезона. Овој пат беше поразена екипата на Шарлот со 103-94 и тоа на гостински терен.

Антиќ не настапи, Атланта победи

Курир - 12.11.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ не истрча на теренот кај Атланта која ноќеска славеше победа на гостувањето против Шарлот со 103:94 (26:29; 20:25; 34:16; 23:24).

Антиќ на клупа, Атланта победи

За Се - 12.11.2013

Перо Антиќ не истрча на теренот кај Атланта која ноќеска славеше победа на гостувањето против Шарлот со 103:94 (26:29; 20:25; 34:16; 23:24). Решавачка за триумфот беше третата четвртина, во која ...

Антиќ на клупа, Атланта го победи Шарлот

Portal - 12.11.2013

Кошаркарите на Атланта, без Перо Антиќ, забележаа победа над Шарлот со 103-94, со што со скор од четири победи и три порази, се искачија на првото место во дивизијата Југоисток.

Антиќ на клупа, Атланта победи

Нетпрес - 12.11.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ, седмиот дуел на Атланта во НБА лигата го проследи од клупата, а неговиот тим славеше на гости против Шарлот со 103:94 Ал Хорфорд со 24 поени ја предводеше Атланта, ...

Антиќ на клупа, Атланта го победи Шарлот

Макфакс - 12.11.2013

Кошаркарите на Атланта, без Перо Антиќ, забележаа победа над Шарлот со 103-94, со што со скор од четири победи и три порази, се искачија на првото место во дивизијата Југоисток.

НБА: Антиќ не играше, Атланта победи

Денешен - 12.11.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ не истрча на теренот кај Атланта која ноќеска славеше победа на гостувањето против Шарлот со 103:94 (26:29; 20:25; 34:16; 23:24).

Антиќ и Атланта ја совладаа магијата на Орландо

Н.Македонија - 11.11.2013

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ (Атланта хоукс) и третпат сезонава забележа победа, овој пат дома против Орландо меџик со 104-94. Антиќ одигра 18,15 минути, во кои постигна два поена (1/4 шут од ...