TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сити во стилот на Јунајтед

Оn.net - 11.11.2012

Шампионот на Англија, со голот на Един Џеко во последните минути успеа да слави против Тотенхем со 2:1, во средба во која до 66. минута губеше со 0:1.

„Златната резерва“ повторно на дело, Џеко е херојот на Манчестер сити

Екипа - 11.11.2012

Манчестер јунајтед го има Хернандез, а Манчестер сити е горд на Един Џеко и неговите настапи во Премиер-лигата оваа сезона.

Манчини го пофали рекордот на Страмачиони

СуперСпорт - 11.11.2012

Тренерот на Интер доби признание за најмлад тренер на клупата на Интер кој го сруши рекордот на Манчини по број на победи на гостински терен.

ВИДЕО: Неверојатниот Џеко, повторно влезе од клупата и го спаси Сити

А1 On - 11.11.2012

Само Роберто Манчини знае зошто го држи Един Џеко на клупата, напаѓачот повторно од клупата влезе во финишот и постигна гол за победа на Мачестер сити во дербито против Тотенхем. Претходно во 21.

Џеко повторно ги спаси "граѓаните", Сити со пресврт го доби дербито со Спарси

СуперСпорт - 11.11.2012

Еден од дерби натпреварите во ова коло заврши со победа на Манчестер Сити со гол на “ џокерот” Един Џеко во 87-та минута од натпреварот.

Един Џеко херој на Сити

Спортманиа - 11.11.2012

Само Роберто Манчини знае зошто го држи Един Џеко на клупата. Напаѓачот повторно од клупата влезе во финишот и постигна гол за победа на Мачестер Сити во дербито против Тотенхем (2:1).

Џеко повторно херој на Сити

ЗаЗабава - 11.11.2012

Един Џеко повторно беше човекот на одлука во победата на Манчестер Сити, овојпат на "Етихад" со 2-1 против Тотенхем. "Спарси" поведоа во 21. минута со голот на Каулкер, а во 65.

Џеко: Головите се моја порака до Манчини

СуперСпорт - 11.11.2012

Босанскиот интернационалец уште еднаш беше спасител за Манчестер Сити, а после мечот со Тотенхем изјави дека головите се негово изразно средство преку кои може да се комуницира со Манчини.

Манчини спреми пари за Фалкао

СуперСпорт - 11.11.2012

Менаџерот на Сити наводно се состанал со агентот на напаѓачот на Атлетико. Манчини ќе проба да го купи сјајниот напаѓач пред Челси и Реал.

Џеко повторно го спаси Манчестер Сити

Точка - 11.11.2012

Босанецот повторно ја спаси екипата на Роберто Манчини, ,,Дијамантот'' влезе од клупата и го постигна победоносниот гол за Манчестер Сити.

Кој друг ако не е Един Џеко

Нетпрес - 11.11.2012

Првиот неделен натпревар од 11. коло во англиската Премиер лига, помеќу екипите на Манчестер Сити и Тотенхем, заврши со минимален триумф на домаќинот од 2:1.

Манчини спреми пари за Фалкао

Пулс24 - 11.11.2012

Според информациите кои кружат низ англиските медиуми, наводно се вели дека тренерот на екипата на Манчестер Сити се подготвил да во јануарскиот преоден трансфер период го доведе во своите редови ...

Џеко уште еднаш го спаси Манчини

Макфакс - 11.11.2012

Босанскиот репрезентативец, Един Џеко, уште еднаш го спаси Роберто Манчини и му донесе победа на Манчестер Сити. Во една од дерби средбите, во 11-то премиерлигашко коло, Манчестер Сити го победи ...

Манчини го истури бесот на Џеко и Балотели

Спорт Денес - 09.11.2012

Тренерот на Манчестер Сити, Роберто Манчини беше многу нервозен за време на дуелот со Ајакс во ЛШ, каде го истури бесот на Џеко и Балотели.

Манчини им се нафрли на Џеко и Балотели

Пулс24 - 09.11.2012

Расправии во тимот на Манчестер Сити по натпреварот со Ајакс во Лигата на Шампионите, каде англискиот премиерлигаш беше голем фаворит во пресрет на овој дуел, но на теренот не се покажа тоа, Сити ...

Манчини: Мислам дека го завршивме настапот во Лигата на Шампионите

24Фудбал - 07.11.2012

Манчестер Сити одигра само 2-2 против Ајакс на Емирати стадионот, па шансите за пласман во следната фаза се само теоретски, не и реални.

Манчини и Балотели избегнаа казна

Оn.net - 07.11.2012

Менаџерот на Манчестер Сити и неговиот сонародник нема да бидат казнети за своето однесување по крајот на дуелот со Ајакс, кога тие влегоа во директна расправија со судиската тројка.

Само чудо го спасува Сити од елиминација

Идивиди - 07.11.2012

Иако важеше за голем фаворит во пресметката со Ајакс, ниту најголемите песимисти не очекуваа дека Манчестер Сити ќе треба да се спасува во пресметката со Холанѓаните. По само 17.

Кавгата на Манчини со судијата

Идивиди - 07.11.2012

Менаџерот на Манчестер Сити, Роберто Манчини имаше мала расправија со данскиот судија Питер Расмусен, по завршувањето на натпреварот од четвртото коло во ЛШ против тимот на Ајакс.

Манчини бесен: Судијата не оштети!

Спортски - 07.11.2012

Актуелниот англиски шампион сеуште е без победа и по четири одиграни кола во Лигата на шампионите, откако синоќа на „Етихад“ ремизираше со екипата на Ајакс.

Манчини може да добие суспензија

Спорт Денес - 07.11.2012

Тренерот на Манчестер Сити, Манчини бил лут на судиите кои го поништија голот на неговиот тим и кои не досудија пенал за стартот над Балотели.

Манчини нема да биде казнет

Спорт Денес - 07.11.2012

Тренерот на шампионот на Англија нема да биде казнет поради напад на судијата кој се случи после натпреварот со Ајакс во ЛШ.

Манчини бесен на судиите: Пеналот не го видов, но претходно беше чист гол!

+инфо - 07.11.2012

Италијанскиот стратег на кормилото на Манчестер сити, Роберто Манчини со право е незадоволен од двете судиски одлуки во финишот на мечот против Ајакс (2-2), со кој прво беше поништен чист гол на ...

Манчини бесен на судиите

Либертас - 07.11.2012

Италијанскиот стратег на кормилото на Манчестер сити, Роберто Манчини со право е незадоволен од двете судиски одлуки во финишот на мечот против Ајакс (2-2), со кој прво беше поништен чист гол на ...

Манчини: Оштетени сме

Точка - 07.11.2012

Актуелниот англиски првак сеуште е без победа и по четири одиграни кола во Лигата на шампионите. Синоќа на Етихад ремизираше со екипата на Ајакс.

Манчини бесен: Судијата не оштети!

Таратур - 07.11.2012

Актуелниот англиски шампион сеуште е без победа и по четири одиграни кола во Лигата на шампионите, откако синоќа на „Етихад“ ремизираше со екипата на Ајакс.

ФОТО: Бесниот Манчини ќе го истепаше судијата поради поништениот гол на Агуеро

БезПардон - 07.11.2012

Менаџерот на англискиот Манчестер Сити, Италијанецот Роберто Манчини по завршувањето на синоќешниот натпревар меѓу Сити и Ајакс беше бесен од арбитражата на данскиот судија Питер Расмусен.

Манчини се соочува со казна од УЕФА

Хајд Парк - 07.11.2012

Тренерот на Манчестер Сити, Роберто Манчини, се соочува со казна од УЕФА, поради инцидентот, кој го предизвика по завршувањето на натпреварот со Ајакс .

Манчини се соочува со казна од УЕФА

Макфакс - 07.11.2012

Тренерот на Манчестер Сити, Роберто Манчини, се соочува со казна од УЕФА, поради инцидентот, кој го предизвика по завршувањето на натпреварот со Ајакс.

Манчини: Манчестер Сити не е подготвен за триумф во ЛШ

24Фудбал - 06.11.2012

По првите три кола од групната фаза, ’Граѓаните’ имаат само еден освоен бод и се соочуваат со рана елиминација, втора година по ред.

Се тресе столот на Манчини

Спорт Денес - 06.11.2012

Тренерот на Манчестер Сити, Роберто Манчини е под голем притисок, а тоа го докажа и вчерашната прес конференција. Пред натпреварот во рамките на ЛШ против Ајакс, англиски новинар го праша Манчини ...

Манчини ги загуби нервите на прес конференцијата

СуперСпорт - 06.11.2012

Дека менаџерот на Манчестер Сити Роберто Манчини е под огромен притисок потврди и вчерашната прес конференција за медиуми на Итихад.

Новинарите го излудеа Манчини (видео)

Сител - 06.11.2012

Менаџерот на Манчестер Сити, Роберто Манчини страшно се изнервира за време на прес-конференција пред виталниот судир со Ајакс од Групата Д на Лигата на шампионите.

Манчини: Сити не е подготвен за да ја освои ЛШ

МКД - 05.11.2012

Италијанскиот менаџер на англискиот шампион Манчестер сити, Роберто Манчини, изјави дека неговиот тим не е подготвен да ја освои Лигата на шампионите и покрај стотиците милиони евра потрошени на ...

Манчини знае, ЛШ е само сон

Спорт Денес - 05.11.2012

Тренерот на Манчестер Сити, Роберто Манчини изјави дека неговиот клуб не може да ја освои ЛШ. Сити е на добра позиција во Премиер, но во ЛШ тешко дека ќе ја помини групната фаза, доколку се случи тоа ...

Манчини: Не сме спремни за Лига на шампиони

Спортски - 05.11.2012

Роберто Манчинине верува премногу во своите играчи, особено не кога е во прашање Лигата на шампиони. Италијанецот смета дека неговиот тим не е доволно зрел за ова натпреварување.

Манчини: Не сме подготвени за ЛШ

СуперСпорт - 05.11.2012

Италијанецот кажа дека Сити немаше среќа со групата. Роберто Манчини не верува многу во своите играчи, најмалку кога Лигата на Шампионите е во прашање.

Манчини: Имаме последна шанса да успееме

МРТ - 05.11.2012

Менаџерот на Манчестер Сити, Роберто Манчини е свесен дека неговиот тим има последна шанса да преживее во Лигата на Шампионите.

Манчини: Мојот Сити не може да ја освои Лигата на шампионите

Точка - 05.11.2012

Италијанецот на клупата на Сити, Роберто Манчини јасно даде до знаење дека нема надеж за висок пласман во Лигата на шампионите.