TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Азурите“ се огромен фаворит, но Македонија знае како треба: Против Италија со „италијански рецепт“

Спортклуб - 09.10.2016

Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 20:45 часот на арената „Филип Втори“ е домаќин на четирикратниот светски шампион Италија во рамките на 3. коло од квалификациите за СП 2018 во Русија.

Ангеловски: Не сакаме да бидеме статисти на теренот

Алфа - 09.10.2016

Во третиот натпревар од квалификациите за СП, македонската фудбалска репрезентација во Скопје ја пречекува селекцијата на Италија. "Добро знаеме кој ни доаѓа на гости, четрикратен светски првак, 53 официјални натпревари без пораз.

Пандев: И да не давам голови, само да победуваме

Алфа - 09.10.2016

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев долго време не се запишал во листата на стрелците, но тој смета дека неговите голови треба да се во втор план, само нашата селекција да бележи победи.

НЕМА ДА БИДЕМЕ СТАТИСТИ: Пред полна арена против гигантот Италија

Телеграф - 09.10.2016

Репрезентативците на Македонија вечерва се соочуваат со голем предизвик против четирикратниот светски шампион Македонија вечерва има еден од најголемите фудбалски предизвици против кои се има соочено на домашен терен во својата историја.

Ангеловски: Нема да бидеме статисти против Италија

24Фудбал - 08.10.2016

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски верува дека нашата репрезентација може да и парира на силната Италија против која утре играме квалификациски натпревар. Македонија утре ја пречекува Италија.

Пандев: Не ми е важно дали јас ќе дадам гол, важно ми е да победуваме

24Фудбал - 08.10.2016

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев вели дека не му е важно да го прекине голгетерскиот пост, најважно му е Македонија да бележи победи. Македонија со два порази ги стартуваше квалификациите за Светското првенство, а Горан Пандев ...

Хасани: Ако против Италија одиграме како со Израел ќе може да се радуваме…

Екипа - 08.10.2016

Раните полека заздравуваат од несреќниот пораз во четвртокот од Израл (1-2), а мислите на фудбалската репрезентација се насочени кон уште еден, тежок тест, сега против моќната Италија, натпревар кој го играме утре од 20:45 часот на „Филип Втори“.

Ангеловски: Нема да менуваме многу во формацијата и против Италија

Екипа - 08.10.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија, утре од 20:45 часот ќе со соочи со селекцијата на Италија, во третиот квалификациски натпревар за СП 2018 во Русија. По двата стартни порази, од Албанија во Скадар (2-1) и од Израел во четвртокот (1-2) нема ...

Пандев: И уште 20 години да не дадам гол, барем да победуваме…

Екипа - 08.10.2016

Капитенот на нашиот национален тим, Горан Пандев не успеа да го прекине голгетерскиот пост, кога е во прашање настапот на официјалните квалификациски натпревар во репрезентативниот дрес, и на дуелот против Израел.

Ангеловски и Пандев: Можеме да се надигруваме со Италија

МКД - 08.10.2016

Селекторот Игор Ангеловски и капитенот Горан Пандев веруваат дека Македонија може да дојде до добар резултат против Италија. Италија влегува како огромен фаворит во дуелот со Македонија, но селекторот Игор Ангеловски и покрај поразите од Албанија и ...

Ангеловски: Не сакам да бидеме статисти на натпреварoт со Италија

+инфо - 08.10.2016

Натпреварот Македонија - Италија се игра утревечер со почеток од 20 часот и 45 минути на Националната арена Македонската фудбалска репрезентација е максимално сконцентрирана за натпреварот од третото коло од квалификациите за пласман во Светското ...

Италија е фаворит, но ние можеме да се надигруваме со нив

Кајгана - 08.10.2016

„Италија е фаворит, а ние доколку одиграме како против Израел, ќе можеме да се надигруваме со нив“, заеднички констатираа селекторот на Македонија Игор Ангеловски и капитенот Горан Пандев, во пресрет на квалификацискиот дуел кој двете селекции ќе го ...

Ангеловски оптимист: Нема да бидеме статисти против Италија, сакаме позитивен резултат

Спортклуб - 08.10.2016

Македонската најдобра репрезентација е максимално сконцентрирана за натпреварот од третото коло од квалификациите за пласман во Светското Првенство кое во 2018 година ќе се одржи во Русија.

Пандев пред дуелот со Италија: Подобро да не дадам гол уште 20 години, ама да победуваме

Спортклуб - 08.10.2016

На денешната прес-конференција пред дуелот со Италија, капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, ги сподели своите очекувања. Македонија утре го игра својот трет натпревар во квалификациите за Светското првенство во 2018.

Ангеловски откри со која тактика ќе се обиде да и создаде проблеми на Италија

Дерби - 08.10.2016

Селекторот Игор Ангеловски не сакаше да троши многу зборови и да прави анализа на играта на италијанската фудбалска репрезентација, па на денешниот прес повеќе се осврна на тоа што треба да го направат нашите репрезентативци со цел да се надеваат на ...

Италија голем мотив за македонските фудбалери

Курир - 08.10.2016

Македонската фудбалска репрезентација е максимално сконцентрирана за натпреварот од третото коло од квалификациите за пласман во Светското првенство кое во 2018 година ќе се одржи во Русија.

Ангеловски не ја менува формацијата за дуелот со Италија

Сител - 08.10.2016

Селекторот Ангеловски пред новинарите најави дека нема многу да менува во составот и формацијата 3-5-2 од средбата со Израел . Италија е селекција која 10 години нема загубено квалификациски меч и е дури на 51 натпревар непоразена и тоа е противник ...

Македонија промашуваше, Израел даваше голови...

Н.Македонија - 08.10.2016

Македонија загуби од Израел со 1-2, (идентични на оние 1-2 во првиот меч против Албанија во Скадар во септември), во вториот квалификациски натпревар за Светското првенство (СП) 2018 во Русија Кога ќе се промашат неколку чисти шанси за гол, згора и ...

АНГЕЛОВСКИ ПРЕД ИТАЛИЈА: Не сакаме да бидеме статисти

Телеграф - 08.10.2016

„Азурите“ се апсолутни фаворити утревечер (20,45 ч.), но селекторот најавува желба за игра и надигрување на „црвено-жолтите“. Формацијата останува 3-5-2, сериозни измени во составот не планира освен, можеби, освежување во средниот ред Фудбалската ...

Пандев: Дај боже да не дадам гол 20 години, а Македонија да победува

Телеграф - 08.10.2016

За капитенот, лично, реализацијата не е приоритет. За него најважно е тимот да се радува без разлика кој ќе се запише во листата на стрелци Постот на Горан Пандев во квалификациски меч во дресот на македонската фудбалска репрезентација трае веќе ...

Не е потребен дополнителен мотив за надигрување со Италија...

Н.Македонија - 08.10.2016

Не е потребен дополнителен мотив за надигрување со Италија Фудбалската репрезентација на Македонија е мотивирана и може да се надигрува со Италија, во утрешниот натпревар од квалификациите за Светското првенство во 2018 година, на националната арена ...

Италија голем мотив за македонските фудбалери

Репортер - 08.10.2016

Македонската фудбалска репрезентација е максимално сконцентрирана за натпреварот од третото коло од квалификациите за пласман во Светското првенство кое во 2018 година ќе се одржи во Русија.

Добро знаеме кој ни доаѓа на гости, четрикратен светски шампион

Вечер - 08.10.2016

Популарните "азури" за прв пат гостуваат во Скопје и се освен победа на гостинскиот тим ќе биде дефинирано како вистинска сензација Фудбалската репрезентација на Македонија е максимално подготвена за утрешниот квалификациски дуел против ...

Италија е фаворит, но ние можеме да се надигруваме со нив

Макфакс - 08.10.2016

„Италија е фаворит, а ние доколку одиграме како против Израел, ќе можеме да се надигруваме со нив“, заеднички констатираа селекторот на Македонија Игор Ангеловски и капитенот Горан Пандев, во пресрет на квалификацискиот дуел кој двете селекции ќе го ...

Пораз на Македонија во дуелот со Израел

Телма - 07.10.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија го претрпе и вториот пораз во квалификациите за Светското првенство 2018 година во Русија. На средбата од Д групата одиграна синоќа на арената „Филип Втори“ во Скопје, македонските фудбалери загубија од ...

Без бодови и со израел,во недела МАКЕДОНИЈА ја пречекува Италија

Телма - 07.10.2016

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА СП 2018 МАКЕДОНИЈА-ИЗРАЕЛ 1:2 06.10.2016 Сениорите беа блиску до бодови и на двата одиграни меча во новиот квалификациски циклус.На гости во Скадар, не издржаа до крајот за реми со Албанија,синоќа во Скопје во сосема поинаква ...

(ВИДЕО) Квалификации СП 2018: Нова „нула“ на Македонија против Израел

Нова ТВ - 07.10.2016

Израелците вечерва триумфираа на „Филип Втори“ со 2:1, Јаховиќ промаши пенал за реми во судиското продолжение на средбата Македонија го забележа вториот пораз во квалификациите за Светското првенство во Русија во 2018 година.

Промашувањата на Пандев (ВИДЕО)

24Фудбал - 07.10.2016

Натпреварот против Израел можеше да добие поинаков тек доколку капитенот Горан Пандев погодеше барем една од двете големи шанси кои ги имаше на почетокот од мечот. Македонија синоќа доживеа несреќен пораз од Израел, создадовме повеќе шанси за гол, ...

Неверојатните промашувања на Пандев на мечот со Израел (видео)

Хитпортал - 07.10.2016

Горан Пандев, капитенот на македонската фудбалска репрезентација и играч на италијанскиот калчолигаш Џенова, синоќа на мечот со Израел потфрли. Поранешниот фудбалер на Лацио, Интер и Наполи имаше две одлични шанси да го отвори резултатот на мечот, ...

Големите промашувања на Пандев на мечот со Израел (ВИДЕО)

МКД - 07.10.2016

При резултат 0-0, капитенот на македонската репрезентација промаши две големи шанси за водство кои сигурно ќе го променеа текот на мечот. Македонија синоќа доживеа несреќен пораз од Израел, создадовме повеќе шанси за гол, не искористивме и пенал во ...

Пораз на Македонија во дуелот со Израел

Популарно - 07.10.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија го претрпе и вториот пораз во квалификациите за Светското првенство 2018 година во Русија. На средбата од Д групата одиграна синоќа на арената „Филип Втори“ во Скопје, македонските фудбалери загубија од ...

Пораз на Македонија во дуелот со израел

ТВ21 - 07.10.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија го претрпе и вториот пораз во квалификациите за Светското првенство 2018 година во ...

Среќна победа на Израел, Јаховиќ промаши пенал за реми

Кајгана - 07.10.2016

Македонија загуби од Израел со 1-2 (0-2) во натпреварот од второто коло во Г групата, во квалификациите за пласман на Светското првенство во Русија. Како ретко кога Македонија доминираше на теренот и создаваше шанси, а во последната минута Јаховиќ ...

Пораз на Македонија во дуелот со Израел

+инфо - 07.10.2016

На средбата од Д групата одиграна синоќа на арената „Филип Втори“ во Скопје, македонските фудбалери загубија од Израел со 2:1. Фудбалската репрезентација на Македонија го претрпе и вториот пораз во квалификациите за Светското првенство 2018 година ...

Хасани: Некогаш во фудбалот не победуваат подобрите

Gol.mk - 07.10.2016

Ферхан Хасани, фудбалерот од средниот ред на Македонија вели дека црвено-жолтите немале среќа да дојдат до резултат на денешната средба против Израел (1-2) и дека биле далеку подобар противник од Израелците на теренот.

Зошто Македонија изгуби од Израел во фудбал

Panika.be - 07.10.2016

Македонија вчера изгуби од Израел на арената Филип Втори и тоа со 2:1. Кога ќе се спомене фактот дека нашите репрезентативци утнаа и пенал во 94 минута, некако ни паѓа уште потешко. Проблемот зошто изгуби Македонија можеби треба да го бараме во ...

Пораз на Македонија во дуелот со Израел

А1 On - 07.10.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија го претрпе и вториот пораз во квалификациите за Светското првенство 2018 година во Русија. На средбата од Д групата одиграна синоќа на арената „Филип Втори“ во Скопје, македонските фудбалери загубија од ...

Пораз на Македонија во дуелот со Израел

Канал5 - 07.10.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија го претрпе и вториот пораз во квалификациите за Светското првенство 2018 година во Русија. На средбата од Д групата одиграна синоќа на арената „Филип Втори“ во Скопје, македонските фудбалери загубија од ...

Среќна победа на Израел, Јаховиќ промаши пенал за реми

Точка - 07.10.2016

Македонија загуби од Израел 1-2 (0-2) во натпревар од второто коло, во Г групата, во квалификациите за пласман на Светското првенство во Русија. Како ретко кога Македонија доминираше на теренот создаваше шанси, во последната минута Јаховиќ не ...

Македонија го претрпе и вториот пораз во квалификациите за СП 2018

Курир - 07.10.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија го претрпе и вториот пораз во квалификациите за Светското првенство 2018 година во ...

Квалификации за СП: Дербито без победник, Албанија на врвот

Сител - 07.10.2016

Фудбалските селекции на Италија и Шпанија одиграа 1-1 во нашата квалификациска група во која игра и Македонија со што Албанија по победата во Лихтенштајн од 2-0 изби на врвот со 6 бода. Македонија загуби од Израел со 1-2 и е без ...

Пораз на Македонија во дуелот со Израел

Репортер - 07.10.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија го претрпе и вториот пораз во квалификациите за Светското првенство 2018 година во Русија. На средбата од Д групата одиграна синоќа на арената „Филип Втори“ во Скопје, македонските фудбалери загубија од ...

ВИДЕО: Неверојатни промашувања на Пандев на мечот со Израел

Скопје инфо - 07.10.2016

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација и играч на италијанскиот калчолигаш Џенова, Горан Пандев се трудеше навистина многу на вчерашниот дуел со Израел и даде се’ од себе, но сепак не придонесе директно за Македонија да го избегне ...

Среќна победа на Израел, Јаховиќ промаши пенал за реми - видео

Макфакс - 07.10.2016

Македонија загуби од Израел 1-2 (0-2) во натпревар од второто коло, во Г групата, во квалификациите за пласман на Светското првенство во Русија. Како ретко кога Македонија доминиаше на теренот создаваше шанси, во последната минута Јаховиќ не ...

Пораз на Македонија во дуелот со Израел

Lider - 07.10.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија го претрпе и вториот пораз во квалификациите за Светското првенство 2018 година во Русија. На средбата од Д групата одиграна синоќа на арената „Филип Втори“ во Скопје, македонските фудбалери загубија од ...

Македонија поразена во дуелот со Израел

Канал 77 - 07.10.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија го претрпе и вториот пораз во квалификациите за Светското првенство 2018 година во Русија. На средбата од Д групата одиграна синоќа на арената „Филип Втори“ во Скопје, македонските фудбалери загубија од ...

„Лавови“задржете ги трите бода: Нацијата сака радост против Израел

Нова ТВ - 06.10.2016

Македонија вечерва на „Филип Втори“ го игра вториот меч во кваллификациите за СП 2018. Нашата група Г го дава и дербито на континентот денеска – Италија е домаќин на Шпанија Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва го игра вториот меч во ...

Нов пораз на Македонија, Јаховиќ трагичар (ВИДЕО)

24Фудбал - 06.10.2016

Шансите за Македонија, бодовите за Израел. Нашата репрезентација доживеа нов пораз, овој пат од 2-1. Адис Јаховиќ имаше шанса во 95. минута од пенал да донесе бод но не реализираше. Македонија создаде доволно шанси да дојде и до победа против Израел ...

Бен Хаим си поигра како со мали дечиња: Израел води со 0-2… (видео)

Екипа - 06.10.2016

Израел води со 0-2 по првото полувреме на квалификацискиот натпревар за СП 2018 против Македонија на националната арена „Филип Втори“. Од две можности Израелците постигнаа два гола за веќе убедливо водство, кое најавува нов пораз на нашите ...

Македонија се изнапромашува, Израелците од една шанса казнија за водство од 0-1

Екипа - 06.10.2016

Македонската фудбалска репрезентација по само 30 одиграни минути има веќе негатива од 0-1 на квалификацискиот натпревар против Израел за пласман на СП 2018 кој се игра на националната арена „Филип Втори“.

ВРЕМЕ Е: Пандев без гол на официјален натпревар за Македонија цели осум години!

Екипа - 06.10.2016

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев, со настапите против Израел и против Италија во рамките на квалификациите за СП 2018, ќе го очекува заокружувањето на својот 70-ти настап во дресот на македонската репрезентација.

Македонија го пречекува Израел, време е за победа

МКД - 06.10.2016

Македонската фудбалска репрезентација вечерва на „Филип Втори“ арената го пречекува Израел во натпревар од второто квалификациско коло за Светското првенство во Русија 2018. Македонија вечерва го игра вториот квалификациски натпревар за СП 2018, прв ...

„Црн биланс“ од дуелите со Израел: Три порази од три меча…

Екипа - 06.10.2016

Нова шанса, нова надеж. Нашата фудбалска репрезентација повторно им се враќа на квалификациските обврски за пласман на СП 2018 вечерва од 20:45 часот со дуелот против Израел. По несреќниот пораз во Скадар против Албанија во последните минути од ...

Шансите за Македонија, бодовите за Израел (ВИДЕО)

МКД - 06.10.2016

Шансите за Македонија, бодовите за Израел, Адис Јаховиќ не погоди пенал во 94. минута за израмнување, пораз на нашата репрезентација од 2-1. Македонија создаде доволно шанси да дојде и до победа против Израел но доживеа нов пораз, ефикасноста ...

ДЕЖА ВУ: Шанси си броиме, пенали не реализираме, па порази си редиме!

Екипа - 06.10.2016

Во уште една веќе видена приказна, кога е во прашање македонската фудбалска репрезентација, Македонија го запиша и вториот пораз во квалификациите за СП 2018, овој пат од Израел со 1-2 на националната арена „Филип Втори“.

Ангеловски и Пандев согласни: Израел е фаворит на хартија, но со помош на публиката можеме до победа

Дерби - 06.10.2016

Селекторот на македонската А репрезентација Игор Ангеловски и капитенот Горан Пандев се оптимисти пред утрешниот дуел со Израел во натпревар од второто коло од квалификациите за Светското Првенство кое ќе се одржи во Русија во 2018 година.

САД со критика до Израел поради планот за изградба на нови населби

+инфо - 06.10.2016

Џорџ Ернест изјави дека тој чекор на израелската Влада претставува кршење на обврските, кои ги презела и оти не наликува на однесување на пријател. САД упатија критика до Израел поради одлуката да формира нови еврејски населби на Западниот Брег.

Израел е шансата за прекин на црната серија: Време е за победа

Спортклуб - 06.10.2016

Македонската фудбалска репрезентација вечерва со почеток од 20:45 часот го игра својот втор натпревар од мундијалските квалификации. Познато е дека во овој октомвриски репрезентативен циклус противници ќе ни бидат Израел и репрезентацијата на ...

Македонија го пречекува Израел во 2. коло од квалификациите за СП

А1 On - 06.10.2016

Македонската фудбалска репрезентација е домаќин на Израел вечер на Национална арена „Филип Втори“ во натпревар од 2. коло од квалификациите за Светското првенство 2018. Двете репрезентации забележаа пораз во стартното коло.

Само 25 минути траеше отпорот: Хемед ја отвори македонската брава (ВИДЕО)

Спортклуб - 06.10.2016

Само 25 минути му требаа на Израел да дојде до посакуваното водство на гостувањето во Скопје. Стрелец беше Хемед и тоа со глава на асистенција на Голаса. Да биде проблемот поголем, тоа беше прв удар на израелската репрезентација кон нашиот ...

САД со критика до Израел поради планот за изградба на нови населби

А1 On - 06.10.2016

САД упатија критика до Израел поради одлуката да формира нови еврејски населби на Западниот Брег. Портпаролот на Белата куќа, Џорџ Ернест изјави дека тој чекор на израелската Влада претставува кршење на обврските, кои ги презела и оти не наликува на ...

Познат составот за Израел: Ангеловски ќе напаѓа со Несторовски и Пандев (ФОТО)

Спортклуб - 06.10.2016

Илија Несторовски и Горан Пандев ќе имаат задача вечерва да го најдат патот кон мрежата на израелската репрезентација на мечот што се игра во Скопје. Зад нив ќе делуваат Хасани и Алиоски, а по страничните позиции Жута и Стефан Ристовски.

ВИДЕО: Заборави ли Пандев да постигнува голови? Еве ги промашувањата на капитенот

Gol.mk - 06.10.2016

За разлика од натпреварот против Албанија, Македонија против Израел имаше добар пристап и влез во мечот, но реализацијата беше катастрофална. Горан Пандев имаше две големи шанси при 0-0, но најнапред биеше крај дирекот со неговата посилна лева нога, ...

Израелците се вториот тест за нашата репрезентција

Тера - 06.10.2016

А-фудбалската репрезентација на Македонија вечерва го игра вториот меч од новиот циклус квалификации за СП. Во Скопје го пречекуваме Израел кој досега на два меча со нашата селекција има две победи. Израел во моментов е на 98.

Македонија со Несторовски и Пандев ќе го напаѓа Израел!

Gol.mk - 06.10.2016

Македонската фудбалска репрезентација го објави составот со кој ќе настапи на мечот против Израел (20.45ч). Селекторот Ангеловски се одлучи за формација 3-5-2, а ударна игла во нападот се Илија Несторовски и капитенот Горан Пандев.

Наивни грешки, многу утки и ич среќа: Како Македонија загуби од Израел (Видео)

SportMedia - 06.10.2016

Наивни грешки, многу промашени шанси и ниту минимум среќа и донесоа втор квалификациски пораз на репрезентацијата на Македонија. Пак загубивме со 1:2, овојпат од Израел, па ефектот ни е нула бодови, иако заслуживме повеќе со играта и во Скадар ...

Шиков ќе стисне заби, Богатинов, Петровиќ и Несторовски освежувања во однос на мечот со Албанија

SportMedia - 06.10.2016

Ванче Шиков ќе стисне заби и ќе игра противг Израел вечерва од 20,45 часот, а новитет во однос на стартниот состав со Албанија се голманот Богатинов, играчот од средниот ред Петровиќ и напаѓачот Несторовски.

Хемед ги казни нашите утки, Израел води со 1-0

SportMedia - 06.10.2016

Израел поведе со 1-0 во Скопје и го потврди непишаното правило, дека кога нема да се искористат шансите се прима гол. Томер Хемед со удар со глава во 25. минута, осамен од 10 метри го совлада Богатинов. Пред овој погодок на гостите во 11. и 13.

ВИДЕО: Поспана одбрана и погрешна офсајд стапица за регуларен гол на Израел

Gol.mk - 06.10.2016

Македонија уште еднаш покажува дека не е зрела за големо натпреварување. Израел дојде како репрезентација со ист квалитет како нас, но според играта во првото полувреме докажа дека нејзината позиција на ФИФА ранг листата во ТОП 100 не е случајна.

Израел ни покажа како се даваат голови

SportMedia - 06.10.2016

Старата болка на Македонија се повторува по којзнае кој пат. „Црвено-жолтите“ играат, создаваат шанси, но никако да погодат. За тоа како се дава голови, ни покажа Израел, кој на полувреме има предност од 2:0. Хемед во 25.

Предолг голгетерски пост: Пандев не дал квалификациски гол од 2008 година (Видео)

Спортклуб - 06.10.2016

Долг е постот на Горан Пандев во репрезентацијата на Македонија, период од 8 години во кои нема постигнато гол, а шанса ќе има токму денеска во Скопје, против селекцијата на Израел. Во групата Г од квалификациите за СП 2018 во Русија, Македонија ...

Македонија може!

SportMedia - 06.10.2016

Македонската фудбалска репрезентација вечерва пред своите навивачи го го има сефтето во квалификациите за СП 2018 во Русија. Израел е противникот против кого ќе треба да ги бараме првите бодови.

Израел „идеална“ можност за прва квалификациска победа по две години

Дерби - 06.10.2016

Македонската сениорска фудбалска репрезентација вечерва (20:45) е домаќин на Израел во вториот квалификациски меч за пласман на Светското првенство во Русија во 2018 година. Нашата репрезентација како што е познато во септември несреќно го загуби ...

Традицијата е катастрофална: Израелците се „доктори“ во фудбал за Македонците

Спортклуб - 06.10.2016

Македонија вечерва со почеток од 20:45 часот ги продолжува своите квалификации за Светското првенство во Русија во 2018. година, а противник ќе ни биде репрезентацијата на Израел. Репрезентација која е „баук“ за нашиот фудбал и нашите ...

Ангеловски: Моја одлука е фудбалерот над кој е направен пеналот, да не го шутира истиот!

Gol.mk - 06.10.2016

Примен гол во последната минута во Скадар, нереализиран пенал во последната минута против Израел вечерва. Македонија наместо два бода, нема ниту еден и селекторот Игор Ангеловски беше прво обвинет по поразот од 1-2 од Израел вечерва на Националната ...

Штета: Доминиравме против Израел, но сепак губиме на полувреме

Спортклуб - 06.10.2016

Македонија игра одлично на дуелот против Израел во рамките на квалификациите за Светското првенство во Русија 2018. година, но сепак, нашите репрезентативци немаа среќа. Имено, нашата репрезентација доминираше во секој поглед во првото полувреме, ...

Ангеловски: Не заслуживме пораз

SportMedia - 06.10.2016

Игор Ангеловски го забележа и вториот пораз во квалификациите, како селектор на Македонија, откако вечерва загубивме незаслужено од Израел со 1:2. Втор пораз, што само ги зголеми маките на македонската репрезентација.

Ако Пандев и Несторовски проработат, Македонија може да блесне

Gol.mk - 06.10.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва (20.45 часот) го игра првиот квалификациски меч на домашен терен во циклусот за СП 2018. Прв тест за жолто-црвените во октомврискиот термин е селекцијата на Израел, која во првото коло е поразена од ...

Да падне Израел, за спектакл против Италија

SportMedia - 06.10.2016

Македонија нема многу избор и мора да оди на победа против фаворитот Израел, вечерва од 20,45 часот на националната арена „Филип Втори" во Скопје. Во меч од второто коло во квалификациите за настап на СП во Русија 2018 година ќе играат две селекции, ...

Бевме прогласени за апсолутни аутсајдери, а се освен резултатот го покажа спротивното

Спортклуб - 06.10.2016

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, беше видно разочаран по поразот на нашиот тим од Израел на домашен терен во рамките од квалификациите за СП 2018 година.

Можевме до победа, а забележавме болен пораз: Израел сурово ја казни неефикасноста

Спортклуб - 06.10.2016

Вистинска штета за македонската фудбалска репрезентација. Така може да се опише вечерашниот квалификациски натпревар кој го одигра нашата репрезентација против Израел во рамките на квалификациите за пласман на СП 2018. година во Русија.

САД со критика до Израел поради планот за изградба на нови населби...

Н.Македонија - 06.10.2016

САД со критика до Израел поради планот за изградба на нови населби САД упатија критика до Израел поради одлуката да формира нови еврејски населби на Западниот Брег. Портпаролот на Белата куќа, Џорџ Ернест изјави дека тој чекор на израелската Влада ...

САД им замерува на Израел поради нивниот план за изградба на нови населби

Точка - 06.10.2016

САД упатија критика до Израел поради одлуката да формира нови еврејски населби на Западниот Брег. Портпаролот на Белата куќа, Џорџ Ернест изјави дека тој чекор на израелската Влада претставува кршење на обврските, кои ги презела и оти не наликува на ...

САД со критика до Израел поради планот за изградба на нови населби

Курир - 06.10.2016

САД упатија критика до Израел поради одлуката да формира нови еврејски населби на Западниот Брег. Портпаролот на Белата куќа, Џорџ Ернест изјави дека тој чекор на израелската Влада претставува кршење на обврските, кои ги презела и оти не наликува на ...

Македонија го пречекува Израел во 2.коло од квалификациите за СП

Курир - 06.10.2016

Македонската фудбалска репрезентација е домаќин на Израел вечер на Национална арена „Филип Втори“ во натпревар од 2.коло од квалификациите за Светското првенство 2018. Двете репрезентации забележаа пораз во стартното коло.

Пораз на македонските репрезентативци од Израел

Сител - 06.10.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија иако одигра добар натпревар против Израел на „Филип Втори“, сепак со пораз ја напушти Националната арена и остана без бодови по две одиграни кола во квалификациите за пласман на СП.

Македонија го пречекува Израел во 2.коло од квалификациите за СП

Канал5 - 06.10.2016

Скопје, 6 октомври 2016 (МИА) – Македонската фудбалска репрезентација е домаќин на Израел вечер на Национална арена „Филип Втори“ во натпревар од 2.коло од квалификациите за Светското првенство 2018.

Традиција: Само Силекс победил Израелци

Сител - 06.10.2016

Националниот тим на Македонија досега три пати е поразен од селекцијата на Израел но тука се и клубските пресметки во кои Израелците имаат подобар скор. На меѓународната сцена единствена екипа од Македонија која се радувала на победа против ...

„Рисовите“ вечерва против Израел

Сител - 06.10.2016

Вечерва во 20.45ч Македонија го игра 4. дуел со селекцијата на Израел во својата историја. Селекција против која имаме три порази но затоа пак секоја традиција има свој крај. Пулените на селекторот Ангеловски се убедени дека токму против Израел ќе ...

ВИДЕО: Сите на стадион да ја бодриме Македонија

Курир - 06.10.2016

Македонија утре и во недела ќе се соочи со репрезентациите на Израел и Италија во рамки на квалификациите за Светското првенство. Фудбалската федерација на Македонија објави навивачко видео преку кое познати личности ги повикуваат сите да дојдат на ...

Израел нов предизвик за фудбалерите

Алфа - 06.10.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва од 20:45 ја пречекува селекцијата на Израел. Во вториот дуел од квалификациите за Светското првенство, македонската фудбалска селекција е домаќин на Израел.

ВИДЕО: Неверојатни промашувања на Пандев на мечот со Израел

Курир - 06.10.2016

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација и играч на италијанскиот калчолигаш Џенова, Горан Пандев се трудеше навистина многу на вечерашниот дуел со Израел и даде се’ од себе, но сепак не придонесе директно за Македонија да го избегне ...

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА СП: Јаховиќ испушти реми (ФОТО)

Телеграф - 06.10.2016

Вечерва на „Филип Втори“ во Скопје се игра меч од 2. коло Македонија и Израел ја почнуваат битката за првите бодови од квалификациите за СП 2018. Репрезентацијата на Македонија почнува со следниот состав: Богатинов, Мојсов, Шиков, Ристевски, ...

Македонија нема право на кикс против Израел...

Н.Македонија - 06.10.2016

Пораз практично ќе значи улога на статист за Македонија во групата и борба за избегнување на последната позиција, на која заврши во минатите два квалификациски циклуса. Македонија загуби четири од последните пет средби, а Израел е поразен на сите ...

МАКЕДОНИЈА ЌЕ ЈА УРИВА ТРАДИЦИЈАТА ПРОТИВ ИЗРАЕЛ: По прва победа од четврти обид

Телеграф - 06.10.2016

Израелците ги добија сите три досегашни дуели со „црвено-жолтите“. Славеа со 1:0 и 2:1 во квалификациите за ЕП 2008 и со 3:2 во пријателски натпревар во 2002 година во Скопје Македонија се надева на четврта среќа во репрезентативните фудбалски ...

ВИДЕО: Нека види светот како се навива за Македонија

Скопје инфо - 06.10.2016

Македонија денеска и во недела ќе се соочи со репрезентациите на Израел и Италија во рамки на квалификациите за Светското првенство. Фудбалската федерација на Македонија објави навивачко видео преку кое познати личности ги повикуваат сите да дојдат ...

Фаворитската улога се препушта на Израел

Вечер - 06.10.2016

Нашиот национален тим доживеа пораз во првиот квалификациски дуел против селекцијата на Албанија, додека Израел беше поразен на домашен терен од четрикратниот светски шампион, репрезентацијата на Италија За неколку часа, на националната арена "Филип ...

САД им замерува на Израел порадни нивнот план за изградба на нови населби

Нетпрес - 06.10.2016

Портпаролот на Белата куќа, Џорџ Ернест изјави дека тој чекор на израелската Влада претставува кршење на обврските, кои ги презела и оти не наликува на однесување на пријател. Според него САД јавно добиле уверување од Тел Авив, кои се спротивни на ...

Сите на стадион да навиваме за Македонија! (ВИДЕО)

Нетпрес - 06.10.2016

Македонија утре и во недела ќе се соочи со репрезентациите на Израел и Италија во рамки на квалификациите за Светското првенство. Фудбалската федерација на Македонија објави навивачко видео преку кое познати личности ги повикуваат сите да дојдат на ...

Македонија ја имаше играта, Израел ги освои бодовите (видео)

Република - 06.10.2016

Македонската фудбалска репрезентанција на несреќен начин загуби од Израел на арената „Филип Втори“ во рамките од второто коло во квалификациите за Светското првенство со 1-2. Иако имавме повеќе од играта, шансите и поседот на топката во текот на ...

(ВИДЕО) Имаме една репрезентација. Да навиваме за Македонија

Фактор - 06.10.2016

Македонската фудбалска репрезентација, денеска ќе го одигра првиот натпревар пред домашната публика, во квалификацискиот циклус за пласман на Светското првенство во Русија. Израел ќе и биде противник на Македонија, во дел на репрезентациите кои беа ...

Вашингтон е незадоволен од планот за изградба на еврејски населби на Западниот Брег

МРТ - 06.10.2016

Од Белата куќа изјавија дека израелската Влада не ги почитува обврските што ги презела. Со планот е предвидено да се изградат 300 станбени единици и индустриска зона. САД упатија критика до Израел поради одлуката да формира нови еврејски населби на ...

Пандев: Израел е фаворит, но со помош на публиката може да стигнеме до поволен резултат

Република - 06.10.2016

Македонската фудбалска репрезентација вечерва (20.45 часот) го игра вториот квалификациски натпревар во циклусот за СП 2018, а на арената „Филип Втори“ ќе гостува селекцијата на Израел. Капитенот Горан Пандев пред јавноста ги соопшти своите ...

Ништо ново, Македонија трагично изгуби од Израел

Стандард - 06.10.2016

Македонската фудбалска репрезентација вечерва на „Филип Втори“ доживеа пораз од Израел со 2:1 во квалификациите за пласман на СП 2018 во Русија. Во првото полувреме имавме неколку шанси и еден поништен гол на Несторовски, по што гостите поведоа ...

Образот ќе се обели само со победа над Израел

Вечер - 06.10.2016

За жал, порзите и играта под очекуваното ниво се веќе синоним за популарните „рисови#, кои и новиот квалификациски циклус, за претстојниот Мундијал во Русија, го старуваа со пораз на гостувањето во Албанија Добро е што една опција веќе подолг ...

Ништо ново, Македонија повторно поразена!

Вечер - 06.10.2016

Вината за новиот пораз, може слободно да се побара во очајната игра во првите 45 минути, во кои Израел дојде до убедливо водство со погодоците на Томер Хемед и на Тал Бен Хаим Фудбалската репрезентација на Македонија ја продолжи веќе добро познатата ...

САД со критика до Израел поради планот за изградба на нови населби

Lider - 06.10.2016

САД упатија критика до Израел поради одлуката да формира нови еврејски населби на Западниот Брег. Портпаролот на Белата куќа, Џорџ Ернест изјави дека тој чекор на израелската Влада претставува кршење на обврските, кои ги презела и оти не наликува на ...

Македонија го пречекува Израел во 2.коло од квалификациите за СП

Lider - 06.10.2016

Македонската фудбалска репрезентација е домаќин на Израел вечер на Национална арена „Филип Втори“ во натпревар од 2.коло од квалификациите за Светското првенство 2018. Двете репрезентации забележаа пораз во стартното коло.

Македонија го пречекува Израел во 2.коло од квалификациите за СП

Канал 77 - 06.10.2016

Македонската фудбалска репрезентација е домаќин на Израел вечер на Национална арена „Филип Втори“ во натпревар од 2.коло од квалификациите за Светското првенство 2018. Двете репрезентации забележаа пораз во стартното коло.

Пораз на македонските фудбалери од Израел

Lider - 06.10.2016

Македонската фудбалска репрезентација загуби од Израел со 1-2 на домашен терен во 2.коло од квалификациите за Светското првенство во Русија 2018 година. Ова е втор пораз за нашиот национален тим по оној на стартот на гостувањето кај Албанија исто ...

САД со критика до Израел поради планот за изградба на нови населби

Либертас - 06.10.2016

САД упатија критика до Израел поради одлуката да формира нови еврејски населби на Западниот Брег. Портпаролот на Белата куќа, Џорџ Ернест изјави дека тој чекор на израелската Влада претставува кршење на обврските, кои ги презела и оти не наликува на ...

Македонија ќе брка позитивен резултат против фаворитот Израел

Телма - 05.10.2016

Селекторот Игор Ангеловски му ја препушти фаворитската улога на Израел вториот противник на македонската фудбалска репрезентација во квалификациите за пласман на Светското првенство во 2018 година.

Квалификации за СП 2018: Македонија утревечер во јуриш на три бода

Нова ТВ - 05.10.2016

Фаворитската улога е кај Израелците, но „црвено-жолтите“ ќе влезат во мечот на „Филип Втори“ (20,45 ч.) со свои сметки. Најавуваат дека и тие имаат што да кажат за покривање на поразот од Албанија во Скадар и како најава за спектаклот во недела со ...

Дарко Велковски и Дамјан Шишковски ќе бидат во А репрезентацијата за натпреварот со Израел

СуперСпорт - 05.10.2016

Репрезентативците на Македонија до 21 година, Дарко Велковски и Дамјан Шишковски ќе се стават на располагање во најдобриот наш национален тим за натпреварот со Израел на 6. октомври во Скопје.

Ангеловски: Ќе го дадеме максимумот да направиме добар резултат против Израел

24Фудбал - 05.10.2016

Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски ветува дека неговите фудбалери ќе дадат се од себе за добар резултат против Израл. Македонија утре со почеток од 20:45 го пречекува Израел во квалификациски меч за Светското првенство.

Aнгеловски и Пандев: Израел е фаворит на хартија, но со помош на публиката бараме победа

СуперСпорт - 05.10.2016

Селекторот на македонската А репрезентација Игор Ангеловски и капитенот Горан Пандев се оптимисти пред утрешниот дуел со Израел во натпревар од второто коло од квалификациите за Светското Првенство кое ќе се одржи во Русија во 2018 година.

Пандев: Израел е фаворит, но ние сме подготвени за добар резултат

24Фудбал - 05.10.2016

Капитенот на Македонија, Горан Пандев вели дека атмосферата во репрезентацијата е одлична и се надева дека со помош на публиката ќе дојдат до добар резултат. Македонската јавност чека добар натпревар и пред се добар резултат од фудбалската селекција.

Пандев: Одбраната е најслаб дел од израелската репрезентација

Екипа - 05.10.2016

Израел на хартија важи за фаворит на претстојниот меч со Македонија, но нашиот капитен Горан Пандев смета дека „црвено-жолтите“ имаат квалитет и потенцијал да дојдат до позитивен резултат.

Израелците по пристигнувањето во Скопје: Не смееме да ја потцениме Македонија…

Екипа - 05.10.2016

Израелската репрезентација од синоќа е во Скопје во очекување на утрешниот квалификациски натпревар против Македонија кој од 20:45 часот се игра на националната арена „Филип Втори“. По пристигнувањето во главниот град на Македонија, Израелците јасно ...

Дарко Велковски и Шишковски прекомандувани во А тимот за дуелот со Израел

Екипа - 05.10.2016

Репрезентативците на Македонија до 21 година, Дарко Велковски и Дамјан Шишковски ќе се стават на располагање во најдобриот наш национален тим за натпреварот со Израел на 6. октомври во Скопје, информираа денеска од стручниот штаб на националниот тим.

Шиков тренираше, но дали е стопроцентно фит?!

Екипа - 05.10.2016

Дефанзивецот Ванче Шиков се појави на денешниот последен тренинг и работеше заедно со останатите соиграчи на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Куќата на фудбалот. Сепак, тој не е стопроцентно фит и можно е да го пропушти утрешниот натпревар ...

Пандев: Израел е фаворит, но можеме до добар резултат

МКД - 05.10.2016

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев верува во добра игра и резултат против селекцијата на Израел во утрешниот квалификациски меч. Македонија утре со почеток од 20:45 минути го пречекува Израел во квалификациски натпревар за ...

Ангеловски и Пандев: Израел е фаворит, но ние сакаме позитивен резултат

Екипа - 05.10.2016

Македонската фудбалска репрезентација утревечер (20.45 часот) го игра вториот квалификациски натпревар во циклусот за СП 2018, а на арената „Филип Втори“ ќе гостува селекцијата на Израел. Селекторот Игор Ангеловски и капитенот Горан Пандев пред ...

Шишковски и Веловски прекомандовани во најдобрата репрезентација

Тера - 05.10.2016

Репрезентативците на Македонија до 21 година, Дарко Велковски и Дамјан Шишковски ќе се стават на располагање во најдобриот наш национален тим за натпреварот со Израел на 6. октомври во Скопје.

Двајца од младата репрезентација прекомандувани меѓу сениорите за мечот со Израел

Спортклуб - 05.10.2016

Македонската фудбалска репрезентација в четврток и в недела ќе одигра два натпревари во рамките на квалификациите за Светското првенство во Русија 2018. Противник на Македонија в четврток ќе и биде репрезентацијата на Израел, а за таа цел нашата ...

Велковски и Шишковски ќе бидат во А репрезентацијата за натпреварот со Израел

+инфо - 05.10.2016

Дарко Велковски и Дамјан Шишковски ќе бидат дел од сениорскиот национален тим за натпреварот со Израел на 6 октомври во Скопје. Репрезентативците на Македонија до 21 година, Дарко Велковски и Дамјан Шишковски ќе бидат дел од сениорскиот национален ...

Велковски и Шишковски ќе бидат во А репрезентацијата за натпреварот со Израел

А1 On - 05.10.2016

Репрезентативците на Македонија до 21 година, Дарко Велковски и Дамјан Шишковски ќе бидат дел од сениорскиот национален тим за натпреварот со Израел на 6 октомври во Скопје. Игор Ангеловски и Благоја Милевски, селекторите на Македонија во заеднички ...

Шишковски и Велковски прекомандувани во А репрезентацијата

Кајгана - 05.10.2016

Репрезентативците на Македонија до 21 година, Дарко Велковски и Дамјан Шишковски ќе се стават на располагање во најдобриот наш национален тим за натпреварот со Израел на 6. октомври во Скопје.

Велковски и Шишковски прекомандувани во А-селекцијата за дуелот со Израел

Gol.mk - 05.10.2016

Репрезентативците на Македонија до 21 година, Дарко Велковски и Дамјан Шишковски ќе се стават на располагање во најдобриот наш национален тим за натпреварот со Израел на 6. октомври во Скопје.

Велковски и Шишковски прекомандувани кај сениорите

SportMedia - 05.10.2016

Игор Ангеловски и Благоја Милевски, селекторите на Македонија во заеднички договор се согласија дека двајцата фудбалери можат да помогнат доколку е потребно за дуелот против Израел кој го играме на 6. октомври на Арената „Филип втори“.

Шиков не игра против Израел, неизвесен е настапот и против Италија

SportMedia - 05.10.2016

Ванче Шиков нема да игра против Израел, поради повреда на скочниот зглоб од мечот со Албанија, а неговиот настап и против Италија е незивесен. Шиков е еден од двајцата капитени на македонската репрезентација, заедно со Горан Пандев и е стандарден во ...

Младите Велковски и Шишковски во комбинација за настап за мечот со Израел

Дерби - 05.10.2016

Младинските репрезентативци на Македонија, Дарко Велковски и Дамјан Шишковски ќе му се стават на располагање на селекторот на сениорите, Игор Ангеловски за квалификацискиот меч против Израел кој утре го играме на националната арена „Филип Втори“ во ...

Израелците имаат тајно оружје (Фото)

SportMedia - 05.10.2016

Израелците имаат тајно оружје за мечот со Македонија, а на тренингот вечерва имаше неидентификувани помагала. Досега непознати средства за тренинг, а на сите имаше имиња на репрезентативците на оваа земја.

Пандев: Со помош на публиката можеме да направиме добар резултат

Gol.mk - 05.10.2016

Селекцијата на Израел е новиот, втор предизвик за фудбалската репрезентација на Македонија во квалификацискиот циклус за пласман на СП во Русија. Капитенот на „црвено-жолтите“ Горан Пандев пред мечот истакна дека од утрешниот меч очекува помош од ...

Шиков го пропушта натпреварот против Израел, а неизвесен е настапот и против Италија

А1 On - 05.10.2016

Столбот на одбраната на македонската фудбалска репрезентација Ванче Шиков нема да игра на натпреварот против Израел. Повредата на скочниот зглоб здобиена на првиот квалификациска натпревар против Албанија, е причината поради која Шиков нема да биде ...

Македонија не знае како против Израел, дали ќе ни се „потрефи“ трета домашна среќа?

Gol.mk - 05.10.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија е пред првиот домашен предизвик во квалификациите за СП 2018. За противник ја имаме селекцијата на Израел, против која не знаеме за успех и против која имаме шанса да забележиме прва победа во меѓусебните ...

Ангеловски: Ќе дадеме сè од себе да ја израдуваме јавноста со добар резултат

Gol.mk - 05.10.2016

Македонската фудбалска репрезентација утре ја очекува вториот натпревар од квалификациите за СП во Русија, а наш противник е селекцијата на Израел. Предводникот на нашиот национален тим, Игор Ангеловски по поразот во воведниот меч од Албанија во ...

Пандев: Ми се допаѓа играта на Израел, но мора да ги победиме

SportMedia - 05.10.2016

Израел е многу квалитетна репрезентација, технички и тактички одлично подготвена, со опасен напад, но ние немаме избор и мора да победиме, вели Горан Пандев. Капитенот на македонската репрезентација ќе ни биде главниот адут и против Израел, утре од ...

Ангеловски и Пандев едногласни: Ги научивме грешките од Албанија, ќе „гриземе“ против Израел

Спортклуб - 05.10.2016

Македонската фудбалска репрезентација ги продолжува своите натпревари во рамките на квалификациите за Светското првенство во Русија 2018. година, а во оваа репрезентативна пауза, Македонија ќе има двојна програма.

Велковски и Шишковски ќе бидат во А репрезентацијата за натпреварот со Израел

Канал5 - 05.10.2016

Репрезентативците на Македонија до 21 година, Дарко Велковски и Дамјан Шишковски ќе бидат дел од сениорскиот национален тим за натпреварот со Израел на 6 октомври во Скопје. Игор Ангеловски и Благоја Милевски, селекторите на Македонија во заеднички ...

Велковски и Шишковски ќе бидат во А репрезентацијата за натпреварот со Израел...

Н.Македонија - 05.10.2016

Велковски и Шишковски ќе бидат во А репрезентацијата за натпреварот со Израел Репрезентативците на Македонија до 21 година, Дарко Велковски и Дамјан Шишковски ќе бидат дел од сениорскиот национален тим за натпреварот со Израел на 6 октомври во ...

Шишковски и Велковски со А репрезентацијата за дуелот со Израел

Сител - 05.10.2016

Репрезентативците на Македонија до 21 година, Дарко Велковски и Дамјан Шишковски ќе се стават на располагање во најдобриот наш национален тим за натпреварот со Израел на 6. октомври во Скопје.

Младите Велковски и Шишковски во комбинација за настап за мечот со Израел

Точка - 05.10.2016

Младинските репрезентативци на Македонија, Дарко Велковски и Дамјан Шишковски ќе му се стават на располагање на селекторот на сениорите, Игор Ангеловски за квалификацискиот меч против Израел кој утре го играме на националната арена „Филип Втори“ во ...

ЧЕКАЛЕ ДА СЕ ИСПРАЗНИ АЕРОДРОМОТ: „Мосад“ на секој чекор ги варди Израелците во Скопје (ФОТО)

Телеграф - 05.10.2016

Високи мажи со црни костуми и слушалки во ушите цело време вардат наоколу. Фудбалерите на Израел нема да го напуштаат хотелот во кој се сместени Под големо обезбедување фудбалската репрезентација на Израел синоќа пристигна во Скопје.

РЕПРЕЗЕНТАТИВНА ПРЕКОМАНДА: Велковски и Шишковски во А-тимот за Израел

Телеграф - 05.10.2016

По мечот утревечер обајцата играчи се враќаат под команда на Благоја Милевски во младата селекција за дуелот со Шкотска во вторник во квалификациите за ЕП 2017 Голманот Дамјан Шишковски од Работнички и вардаровиот стопер Дарко Велковски добија ...

Ангеловски: Израел е детално анализиран, подготвени сме...

Н.Македонија - 05.10.2016

Победа над Израел ќе донесе многу позитивни вибрации и меѓу фудбалерите и кај јавноста и самодовербата ќе се зголеми. Победа ќе им донесе добро на сите, вели Ангеловски Во Скадар не го видов максимумот, но не во незалагањето, туку во максимумот на ...

Ангеловски: Израел е фаворит, но ние нема да бидеме аутсајдер

Сител - 05.10.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија утре го игра вториот натпревар од квалификациите за Светското првенство 2018. Во Скопје ќе бидеме домаќини на селекцијата на Израел, против која немаме позитивен резултат.

„Рисовите“ се подготвени да се справат со квалитетниот напад на Израел...

Н.Македонија - 05.10.2016

„Рисовите“ се подготвени да се справат со квалитетниот напад на Израел Македонските фудбалери се подготвени да се справат со квалитетниот напад на репрезентацијата на Израел, во утрешниот натпревар на националната арена „Филип Втори“ (20.45 часот), ...

МАКЕДОНИЈА ПОДГОТВЕНА ЗА ИЗРАЕЛ: Тие се фаворити до мечот, во него одиме на победа

Телеграф - 05.10.2016

И селекторот Ангеловски и капитенот Пандев се согласни за квалитетите на Израелците, но задржаа силна верба во позитивен резултат утревечер (20.45 ч.) на арената „Филип Втори“ Израел ја има фаворитската улога.

Велковски и Шишковски се приклучија на А-репрезентацијата

Република - 05.10.2016

Репрезентативците на Македонија до 21 година, стоперот Дарко Велковски и голманот Дамјан Шишковски ќе се стават на располагање на најдобриот наш национален тим за натпреварот со Израел на 6.

„Мосад“ на секој чекор ги варди Израелците во Скопје (ФОТО)

Скопје инфо - 05.10.2016

Фудбалската репрезентација на Израел синоќа пристигна во Скопје. Следени од нивната разузнавачка служба „Мосад“, која патува со сите спортисти во светот од безбедносни причини, репрезентативците на Израел пристигна на аеродромот „Александар Велики“, ...

Шишковски и Велковски прекомандувани во А репрезентацијата

Макфакс - 05.10.2016

Репрезентативците на Македонија до 21 година, Дарко Велковски и Дамјан Шишковски ќе се стават на располагање во најдобриот наш национален тим за натпреварот со Израел на 6. октомври во Скопје.

„Црвено-жолтите“ одат на победа против Израел

Макфакс - 05.10.2016

Македонската фудбалска репрезентација, в четврток, ќе го одигра првиот натпревар пред домашната публика, во квалификацискиот циклус за пласман на Светското првенство во Русија. Израел ќе и биде противник на Македонија, во дел на репрезентациите кои ...

Шиков го пропушта натпреварот против Израел, а неизвесен е настапот и против Италија

Lider - 05.10.2016

Столбот на одбраната на македонската фудбалска репрезентација Ванче Шиков нема да игра на натпреварот против Израел. Повредата на скочниот зглоб здобиена на првиот квалификациска натпревар против Албанија, е причината поради која Шиков нема да биде ...

Пандев: Израел е фаворит, но ние сакаме добар резултат

Exclusive.mk - 05.10.2016

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев верува во добра игра и резултат против селекцијата на Израел во утрешниот квалификациски меч. Македонија утре со почеток од 20:45 минути го пречекува Израел во квалификациски натпревар за ...

Репрезентативците очекуваат специјално засилување за Италија и Израел – од трибините!

Екипа - 04.10.2016

Македонската фудбалска репрезентација на 6. и 9. октомври ја очекуваат нови квалификациски натпревари за пласман на СП 2018 во Русија. Овој пат со Израел и со Италија на националната арена „Филип Втори“ во Скопје, на домашен терен, пред своите ...

Се помалку билети за дуелите со Израел и со Италија: Поради безбедносни причини, повик за навремено обезбедување билет!

Екипа - 04.10.2016

Поголемиот дел од билетите пуштени во продажба за двата квалификациски натпревари на Македонија против Израел на 6. октомври и против Италија на 9. октомври се веќе распродадени, информираат од дистрибутивните центри.

„Аѕурите“ се магнет, пламнаа влезниците за репрезентацијата!

Дерби - 04.10.2016

Како никогаш претходно, долга редица пред продажниот пункт во Скопје Сити Мол поради големиот интерес да се набават блок-билетите за натпреварите на фудбалската А репрезентација на Македонија со Израел на 6 октомври и со Италија на 11 октомври.

Паволети го скенирал Израел за Пандев

SportMedia - 04.10.2016

Македонската репрезентација во полн ек ги врши подготовките за дуелите против Израел и Италија, во рамките од квалификациите за Светското првенство 2018 во Русија. „Црвен-жолтите“ двете средби ги играат на домашен терен.

Израелците се опарија со по 500 евра пред мечот со Македонија

SportMedia - 04.10.2016

Израелските репрезентативци се опарија со по 500 евра пред полетувањето за Скопје и пред мечот со Македонија. Предводникот на израелската експедиција, Узи Јицаки им подели пари на сите играчи, како награда за повик во репрезентацијата.

Хемед: Опасно е да ги прокнижиме бодовите пред да почне мечот во Скопје

SportMedia - 04.10.2016

Израелците пристигнаа во Скопје за мечот со Македонија и се претпазливи, иако се фаворити пред пресметката задутре од 20,45 часот. Напаѓачот Томер Хемед, кој игра за англискиот тим Брајтон вели дека нема да биде лесно, иако сите во Израел сметаат на ...

Засилување на фудбалската А репрезентација – овој пат од трибините!

Точка - 04.10.2016

Долга редица на продажниот пункт во Скопје Сити Мол поради голем интерес да се набават блок-билетите за натпреварите на фудбалската А репрезентација на Македонија со Италија на 11 октомври и со Израел на 6 октомври.

Ангеловски има на располагање расположени стрелци...

Н.Македонија - 04.10.2016

Во пресрет на дуелот со Израел в четврток, во минатите седум дена голови постигнаа Несторовски, Алиоски, Спировски, Хасани и Јаховиќ Со синоќешниот вечерен тренинг почнаа подготовките на македонската фудбалска репрезентација за мечот в четврток ...

Собир на сениорите за мечевите со Израел и Италија

Телма - 03.10.2016

Македонската сениорска фудбалска репрезентација влегува во мини подготовки за престојните два меча од квалификациите за пласман на СП што ќе се одржи во Русија 2018 година.После поразот од Албанија,противници на сениорите во 2 и 3 коло се Израел и ...

Репрезентативците се собраа за дуелите со Израел и со Италија: Ангеловски верува во квалитетни изданија…

Екипа - 03.10.2016

Селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски попладнево прозиваше на собирот на националниот тим за престојните два квалификациски натпревари кои против Израел и против Италија ги играме на 6., односно 9. октомври во Скопје.

Помалку грешки – за повеќе шанси за позитива со Израел и со Италија (ФОТО)

Екипа - 03.10.2016

Нов собир на најдобрите македонски фудбалери. Пред селекторот Игор Ангеловски и репрезентативците стојат исправени Израел и Италија, кои за неколку дена ќе допатуваат на мегдан во Скопје, а ние не сакаме да ни се повтори Албанија.

Израел е фаворит, но немаме избор

SportMedia - 03.10.2016

Албанија е архивирана, на ред се нови предизвици за нашиот сениорски национален тим. пред нив се два исклучително важни дуели. Прво, на 6. октомври ни доаѓа Израел, додека три дена подоцна ќе ја нагостиме и селекцијата на Италија, топ фаворитот во ...

Ангеловски: Одиме офанзивно против Израел, репер да ни бидат триесетте минути од Албанија!

Gol.mk - 03.10.2016

Македонската фудбалска репрезентација е подготвена за новите квалификациски предизвици. Сениорите се собраа во Скопје и ги дадоа првите очекувања за првиот квалификациски меч против Израел.

Захов: Против Израел да не правиме грешки како со Албанија

Gol.mk - 03.10.2016

Дино Захов, голманот на македонската фудбалска репрезентација е оптимист пред квалификацискиот меч за Светското првенство во 2018 против Израел. Тој вели дека „жолто-црвените“ може да ја остварат првата квалификациска победа, но само ако не ги ...

Ангеловски: Фокусирани сме на Израел

Идивиди - 03.10.2016

Скопје, 3 октомври 2016 (МИА) – Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски на денешниот брифинг со новинарите изјави дека во пресрет на двата квалификациски дуела, сите мисли на играчите се најпрво насочени кон дуелот со ...

Пристигнаа репрезентативците пред квалификациските дуели - Ангеловски убеден во успех и одлична игра

Спортклуб - 03.10.2016

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски попладнево ги собра репрезентативците по повод двата претстојни квалификациски дуели против Израел и Италија. Ангеловски ја истакна својата доверба во момците, како и тоа дека не ...

Шиков: Израел е шанса за први бодови во квалификациите

Gol.mk - 03.10.2016

Ванче Шиков, капитенот на македонската фудбласка репрезентација е подготвен за првиот натпревар на домашен терен во квалификациите за СП 2018. Избраниците на Игор Ангеловски во првиот дуел ќе се соочат со Израел, репрезентација за која Шиков има ...

Ангеловски прозиваше пред Израел и Италија

Тера - 03.10.2016

Фудбалската репрезентација на Македонија од денес ги започнува подготовките за следните два натпревари од квалификациите за СП во Русија 2018 година. Сениорската репрезентација најнапред јамочекува првиот квалификациски меч против Израел на ...

ФОТО: Пандев пристигна во Скопје, се вжештува атмосферата пред натпреварите со Израел и Италија

Курир - 03.10.2016

Нашата најголема фудбалска легенда денеска пристигна во Скопје по повод престојните дуели со Израел и Италија. Фудбалерот Горан Пандев попладнево пристигна во базата во хотелот „Плаза“ во Скопје во пресрет на дуелите на нашата држава со Израел на ...

Ангеловски ја изврши првата прозивка

Сител - 03.10.2016

Повиканите репрезентативци за квалификациските дуели со Израел и Италија полека пристигнуваат во х. Гранд Плаза каде селекторот Игор Ангеловски одржа и брифинг со присутните новинари а првиот тренинг ќе го одржи во 18.30ч на Тренинг центарот „Петар ...

АНГЕЛОВСКИ ЗА ИЗРАЕЛ: Опасни кога ќе освојат топка, дезорганизирани кога ќе ја загубат

Телеграф - 03.10.2016

Македонскиот А-тим претпладнето се собра во Скопје, попладнево и прв тренинг пред дуелот со Израелците в четврток на „Филип Втори“ Игор Ангеловски нема да менува формација, но призна дека ќе направи неколку измени во тимот за мечот со Израел за ...

Ангеловски:Фокусирани сме на Израел...

Н.Македонија - 03.10.2016

Ангеловски:Фокусирани сме на Израел Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски на денешниот брифинг со новинарите изјави дека во пресрет на двата квалификациски дуела, сите мисли на играчите се најпрво насочени кон дуелот ...

Ангеловски: Фокусирани сме на Израел

Курир - 03.10.2016

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски на денешниот брифинг со новинарите изјави дека во пресрет на двата квалификациски дуела, сите мисли на играчите се најпрво насочени кон дуелот со Израел закажан за в четврток.

Ангеловски: Фокусирани сме на Израел

Локално - 03.10.2016

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски на денешниот брифинг со новинарите изјави дека во пресрет на двата квалификациски дуела, сите мисли на играчите се најпрво насочени кон дуелот со Израел закажан за в четврток.

Пандев пристигна на собирот во Скопје (фото)

Скопје инфо - 03.10.2016

Нашиот најдобар фудбалер Горан Пандев пристигна во базата во хотелот „Плаза“ во Скопје во пресрет на дуелите со Израел на 6.октомври и со Италија на ...

Пандев пристигна во Скопје пред натпреварите со Израел и Италија

Нетпрес - 03.10.2016

Нашата најголема фудбалска легенда денеска пристигна во Скопје по повод престојните дуели со Израел и Италија. Фудбалерот Горан Пандев попладнево пристигна во базата во хотелот „Плаза“ во Скопје во пресрет на дуелите на нашата држава со Израел на 6 ...

Ангеловски: Фокусирани сме на Израел

Либертас - 03.10.2016

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски на денешниот брифинг со новинарите изјави дека во пресрет на двата квалификациски дуела, сите мисли на играчите се најпрво насочени кон дуелот со Израел закажан за в четврток.