TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мигранти: Невидливи на премините, видливи на пругите на кои оставаат живот

Нова ТВ - 16.11.2014

Пишува: Саше Димовски Велес. Железничка станица. Нешто пред 21 часот. Патничкиот воз од Гевгелија за Скопје со речиси 30 минутно доцнење влегува во станицата. -Патничкиот воз за Скопје пристигнува на третиот колосек- се слуша глас од разгласот, а ...

Доктори, инженери, информатичари – бегалците кои преку Македонија бараат спас во Европа

МК News - 16.11.2014

Доктори, инженери, информатичари се професиите на некои од бегалците кои ги затекнавме во „ничијата земја„. Има и цели семејства. Сите бараат подобар живот и бегаат од војните и сиромаштијата во нивната земја.

(Фото) Патот на мигрантите: Седат во „ничија” земја сонувајќи за ЕУ

еМагазин - 16.11.2014

Доктори, инженери, информатичари се професиите на некои од бегалците кои ги затекнавме во „ничијата земја„. Има и цели семејства. Сите бараат подобар живот и бегаат од војните и сиромаштијата во нивната земја.

7 мигранти загинаа на македонските пруги

Сител - 15.11.2014

Седум загинати мигранти, меѓу кои едно бебе старо само 45 дена, за две недели на македонските пруги. Последниот случај се случи вчера, во еден саат по полноќ, на пругата кај Велес, каде загинаа браќа од Сирија, на возраст од 22 и 23 години.

МРТ по патот на мигрантите: Заглавуваат на македонските пруги барајќи подобар живот

МРТ - 15.11.2014

Реки од бегалци од воениот ужас на Блискиот Исток во потрага по подобар живот некаде на запад ја крстосуваат и нашава земја. За жал повеќемина не успеаја да и избегаат на смртта. Во изминатите денови беа прегазени од возовите бидејќи пругите ги ...

Воз прегази браќа мигранти кај Велес

24 Вести - 14.11.2014

Двајца браќа на возраст од 22 и 23 година беа прегазени ноќеска околу 1 часот по полноќ од товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце. Несреќата се случила на железничкиот мост на реката Тополка во Велес, кога возот удрил во две лица ...

Товарен воз удрил двајца браќа сириски државјани кај Велес

Вест - 14.11.2014

Товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија - Табановце на железничкиот мост на реката Тополка во Велес, удрил во две лица кои се движеле по пругата, при што на лице место починале. МВР соопшти дека се работи за двајца браќа сириски државјани на ...

Македонските пруги кобни за мигрантите: Двајца Сиријци прегазени близу Велес

Нова ТВ - 14.11.2014

Нов случај на загинати мигранти на македонските железнички пруги. На пругата кај Велес загинаа двајца браќа од Сирија. Несреќата се случила синоќа околу еден час по полноќ на пругата во близина на Велес.

Воз прегази браќа од Сирија на железнички мост кај Велес

Телма - 14.11.2014

Воз прегази двајца мигранти на мост на реката Тополка кај Велес. Не можеле да ја избегнат несреќата бидејќи во еден часот на полноќ се нашле на тесниот железнички мост кога налетал македонски товарен воз и ги прегазил.

Воз прегази уште двајца Сиријци во Велес

Нова ТВ - 14.11.2014

Фотографија: Група Сиријци седат на железничката станица во Велес откако полицијата во Август годинава ги во воз со нерегулиран престој пишува: Саше Димовски Товарниот воз кој сообраќал на релација Гевгелија – Скопје, пред влезот на железничката ...

Товарен воз прегази двајца браќа Сиријци кај Велес

Утрински - 14.11.2014

Товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија - Табановце на железничкиот мост на реката Тополка во Велес утрово во 01.05 часот, удрил во две лица кои се движеле по пругата, при што на лице место починале.

Двајца сиријски државјани загинаа кај Велес

Р.С.Европа - 14.11.2014

Двајца сириски државјани кои ноќеска се движеле по пругата кај железничкиот мост во Велес, загинале кога во нив удрил товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија - Табановце. Инцидентот се случил во еден часот по полноќ, соопшти МВР.

Воз прегази двајца браќа, сиријски бегалци

МКД - 14.11.2014

Ноќеска во 1.05 часот, товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија - Табановце на железничкиот мост на реката Тополка во Велес, удрил во две лица кои се движеле по пругата, при што на лице место истите починале.

Уште двајца мигранти загинаа во железничка несреќа

Кајгана - 14.11.2014

Уште двајца мигранти загинаа синоќа по полноќ во железничка несреќа што се случила на пругата Гевгелија - Табановце, информираат од МВР. Товарен воз ој сообраќал во овој правец, прегазил двајца браќа од Сирија на возраст од 22 и 23 години кои ...

Двајца сиријски државјани загинаа кај Велес

Алсат-М - 14.11.2014

Двајца сириски државјани кои ноќеска се движеле по пругата кај железничкиот мост во Велес, загинале кога во нив удрил товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија - Табановце. Инцидентот се случил во еден часот по полноќ, соопшти МВР.

На пругата кај Велес пак жртви, загинаа двајца браќа од Сирија

МКД - 14.11.2014

Тажната приказна на мигрантите од Авганистан и Сирија продолжува. Синоќа околу еден час по полноќ на пругата во близина на Велес загинале двајца браќа на возраст од 22 и 23 година, сириски државјани.

Двајца браќа мигранти од Сирија прегазени од воз

Дневник - 14.11.2014

Двајца мигранти од Сирија биле прегазени од товарен воз, вчера на пругата Гевгелија-Табановце кај Велес, соопшти МВР. Несреќата се случила десетина минути по 1 часот, на железничкиот мост на реката Тополка кај Велес.

Кај Велес, на пругата, повторно загинаа двајца мигрантти од Сирија

Локално - 14.11.2014

Нови мигрантите од Сирија синоќа околу еден час по полноќ на пругата во близина на Велес загинале. Двајцата браќа на возраст од 22 и 23 година се сириски државјани. Несреќата се случила на железничкиот мост на реката Тополка во Велес, кога товарниот ...

Двајца Сиријци прегазени од товарен воз

Телеграф - 14.11.2014

Браќата од Сирија биле на возраст од 22 и 23 години Двајца браќа од Сирија се нови жртви на железничка несреќа која се случила синоќа на пругата Гевгелија – Табановце , информираат од Министерството за внатрешни работи.

На железничкиот мост во Велес, воз прегази браќа од Сирија

Алфа - 14.11.2014

Само црните волнени ракавици и половина векна леб останаа на пругата да сведочат каде синоќа еден час по полноќ товарен воз усмрти двајца браќа од Сирија Желбата за подобар живот браќата Ахмет ги натерала, да изодат илјадници километри од родното ...

Уште двајца мигранти загинаа во железничка несреќа

Тера - 14.11.2014

Уште двајца мигранти загинаа синоќа по полноќ во железничка несреќа што се случила на пругата Гевгелија - Табановце, информираат од МВР. Товарен воз ој сообраќал во овој правец, прегазил двајца браќа од Сирија на возраст од 22 и 23 години кои ...

Воз прегази двајца браќа од Сирија

+инфо - 14.11.2014

Уште двајца мигранти загинаа синоќа по полноќ во железничка несреќа што се случила на пругата Гевгелија - Табановце, информираат од МВР. Товарен воз кој сообраќал во овој правец, прегазил двајца браќа од Сирија на возраст од 22 и 23 години кои ...

Уште двајца мигранти загинаа во железничка несреќа

За Се - 14.11.2014

Уште двајца емигранти загинаа синоќа по полноќ во железничка несреќа што се случила на пругата Гевгелија – Табановце, информираат од МВР. Товарен воз кој сообраќал во овој правец, прегазил двајца браќа од Сирија на возраст од 22 и 23 години кои ...

Браќа од Сирија прегазени од воз кај Велес

Н.Македонија - 14.11.2014

Двајца браќа на возраст од 22 и 23 година се усмртени синоќа по полноќ од товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце Несреќата се случила на железничкиот мост на реката Тополка во Велес, кога возот удрил во две лица кои се движеле по ...

Товарен воз удрил двајца браќа сиријски државјани кај Велес

А1 On - 14.11.2014

Товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија – Табановце на железничкиот мост на реката Тополка во Велес утрово во 01.05 часот, удрил во две лица кои се движеле по пругата, при што на лице место починале.

Воз усмрти браќа кај Велес

Точка - 14.11.2014

Двајца браќа на возраст од 22 и 23 година се усмртени синоќа околу 1 часот по полноќ од товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце. Несреќата се случила на железничкиот мост на реката Тополка во Велес, кога возот удрил во две лица кои ...

Воз прегази двајца браќа во Велес

Бриф - 14.11.2014

Двајца браќа на возраст од 22 и 23 година се усмртени синоќа околу 1 часот по полноќ од товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце. Несреќата се случила на железничкиот мост на реката Тополка во Велес, кога возот удрил во две лица кои ...

Уште двајца емигрантии загинаа во железничка несреќа кај Велес

Канал 77 - 14.11.2014

Во нив ноќеска околу 1 часот и удрил товарниот воз што сообраќал на релација Гевгелија - Табановци. На лице место загинале браќата на возраст од 22 и 23 години. Тие се движеле по пругата во правец кон Скопје.

Браќа од Сирија прегазени од воз на пругата Гевгелија – Табановце

Канал5 - 14.11.2014

Двајца браќа од Сирија загинаа на меѓународната железничката пруга низ Македонија. Ноќеска околу 1 часот по полноќ товарен воз удрил во двајцата Сиријци кои се движеле по пругата. Несреќата се случила на железничкиот мост на реката Тополка во ...

ТРАГЕДИЈА: Браќа на возраст од 22 и 23 години загинаа на лице место - ги прегазил воз кај Велес

Sky - 14.11.2014

На 14.11.2014 год во 01.05 часот, товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија - Табановце на железничкиот мост на реката Тополка во Велес , удрил во две лица кои се движеле по пругата, при што на лице место истите починале, информира полицијата.

Двајца браќа сиријски државјани загинале по удар од товарен воз кај Велес

Либертас - 14.11.2014

Товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија – Табановце на железничкиот мост на реката Тополка во Велес утрово во 01.05 часот, удрил во две лица кои се движеле по пругата, при што на лице место починале.

Уште двајца мигранти загинаа во железничка несреќа

МРТ - 14.11.2014

Товарен воз кај Велес прегазил двајца браќа од Сирија на возраст од 22 и 23 години... Уште двајца мигранти загинаа синоќа по полноќ во железничка несреќа што се случила на пругата Гевгелија - Табановце, информираат од МВР.

Голема трагедија во Велес: Двајца браќа усмртени

Сител - 14.11.2014

Двајца браќа на возраст од 22 и 23 година се усмртени синоќа околу 1 часот по полноќ од товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце. Несреќата се случила на железничкиот мост на реката Тополка во Велес, кога возот удрил во две лица кои ...

Уште една железничка несреќа: Двајца емигранти загинаа

Република - 14.11.2014

Уште двајца емигранти загинаа синоќа по полноќ во железничка несреќа што се случила на пругата Гевгелија – Табановце, информираат од МВР. Товарен воз кој сообраќал во овој правец, прегазил двајца браќа од Сирија на возраст од 22 и 23 години кои ...

Трагедија го потресе Велес: Двајца браќа заминаа во смрт

Press24 - 14.11.2014

Двајца браќа на возраст од 22 и 23 година се усмртени синоќа околу 1 часот по полноќ од товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце. Несреќата се случила на железничкиот мост на реката Тополка во Велес, кога возот удрил во две лица кои ...

Трагедија кај Велес: Воз усмрти двајца браќа

Курир - 14.11.2014

Двајца браќа на возраст од 22 и 23 година се усмртени синоќа околу 1 часот по полноќ од товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце. Несреќата се случила на железничкиот мост на реката Тополка во Велес, кога возот удрил во две лица кои ...

Воз усмрти браќа кај Велес

Нетпрес - 14.11.2014

Двајца браќа на возраст од 22 и 23 година се усмртени синоќа околу 1 часот по полноќ од товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце. Несреќата се случила на железничкиот мост на реката Тополка во Велес, кога возот удрил во две лица кои ...

Двајца браќа од Сирија загинаа на пругата кај Велес

Сител - 14.11.2014

Двајца браќа од Сирија се прегазени од воз рано утрово околу еден часот. Несреќата се случила на железничкиот мост на реката Тополка. Браќата на возраст од 22 и 23 години се движеле пеш по пругата Гевгелија - Велес.

Пругата кобна за уште двајца мигранти

МРТ - 14.11.2014

Според полицијата жртвите во кои еден час по полноќ удрул товарен воз се браќа од Сирија. Зачестените железнички несреќи се потврда за зголемениот број на мигранти кои од Грција преку Македонија имаат желба за заминат на Запад.

Емигрантите гинат, машиновозачите под стрес

Република - 14.11.2014

Која е причината за се почестите железничките несреќи во кои гинат емигранти? Како овие несреќи влијаат врз машиновозачите на возовите? За неполни два месеци евидентирани се 5 случаи на железнички несреќи меѓу кои е и синоќешната, кога двајца браќа ...

Уште двајца мигранти загинаа во железничка несреќа

Шеталиште - 14.11.2014

Уште двајца мигранти загинаа синоќа по полноќ во железничка несреќа што се случила на пругата Гевгелија – Табановце, информираат од МВР. Товарен воз кој сообраќал во овој правец, прегазил двајца браќа од Сирија на возраст од 22 и 23 години кои ...

Уште двајца мигранти синоќа загинаа во железничка несреќа!

Пулс24 - 14.11.2014

Уште двајца мигранти загинаа синоќа по полноќ во железничка несреќа што се случила на пругата Гевгелија - Табановце, информираат од МВР. Товарен воз ој сообраќал во овој правец, прегазил двајца браќа од Сирија на возраст од 22 и 23 години кои ...

Уште двајца мигранти загинаа во железничка несреќа

Вечер - 14.11.2014

Товарен воз кај Велес прегазил двајца браќа од Сирија на возраст од 22 и 23 години... Уште двајца мигранти загинаа синоќа по полноќ во железничка несреќа што се случила на пругата Гевгелија - Табановце, информираат од МВР.

Уште двајца мигранти загинаа во железничка несреќа кај Гевгелија

Денешен - 14.11.2014

Синоќа по полноќ уште двајца мигранти загинаа во железничка несреќа што се случила на пругата Гевгелија – Табановце, информираат од МВР. Товарен воз ој сообраќал во овој правец, прегазил двајца браќа од Сирија на возраст од 22 и 23 години кои ...

Уште двајца мигранти загинаа во железничка несреќа

Макфакс - 14.11.2014

Уште двајца мигранти загинаа синоќа по полноќ во железничка несреќа што се случила на пругата Гевгелија - Табановце, информираат од МВР. Товарен воз ој сообраќал во овој правец, прегазил двајца браќа од Сирија на возраст од 22 и 23 години кои ...

Седат во „ничија" земја сонувајќи за ЕУ

Вечер - 14.11.2014

Доктори, инженери, информатичари се професиите на некои од бегалците кои ги затекнавме во „ничијата земја„. Има и цели семејства. Сите бараат подобар живот и бегаат од војните и сиромаштијата во нивната земја.

Воз усмрти двајца браќа кај Велес

Lider - 14.11.2014

Двајца браќа на возраст од 22 и 23 година се усмртени синоќа околу 1 часот по полноќ од товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце. Несреќата се случила на железничкиот мост на реката Тополка во Велес, кога возот удрил во две лица кои ...

Згаснати соништа на македонските пруги

Глас на Америка - 13.11.2014

Желбата да стигнат до Западна Европа напати завршува кобно за имигрантите од Сирија, Авганистан... Соништата за Западна Европа, за еден Сириец и четворица Авганистанци деновиве завршија на македонските пруги.

Човечки судбини или непромислени потези

Дума - 11.11.2014

Животи на петмина мигранти од земјите на Блискиот исток завршија на железничките пруги во Велес. Ги прегазија возовите додека пеш одеа по пругите во потрага по подобро место за живеење. Животот на дваесет и две годишниот Авганистанец пред десетина ...

Пругата - пријател и непријател на емигрантите кои минуваат низ Македонија

Канал5 - 11.11.2014

Се поголем број на откриени емигранти од сиромашните африкански и азиски земји зафатени со војна минуваат низ Македонија. Полицијата само вчеравечер откри 24 илегалци во близина и на железничката станица во Гевгелија.

Зошто зачестија смртните случаи на мигранти на македонските пруги?

МРТ - 11.11.2014

За три децении бил сведок кога полицијата ги симнувала мигрантите од возовите. Според Пејковски, ни во време на војните во соседството немало толкав наплив мигранти како сега... Наместо пат кон светла иднина и подобро утре, мигрантите често го ...

Тажно: Бегаат од смртта илјадници километри за да загинат во Велес

еМагазин - 11.11.2014

Ја чува ли некој македонската граница или е навистина толку лесно да се помине од Грција кон Македонија пеш, со автомобил или со воз? Мигрантите, претежно од Сирија и Авганистан кои од мака веќе подолг период во бранови преминуваат во Македонија на ...

Тажно: Бегаат од смртта илјадници километри за да загинат во Велес

Falanga - 11.11.2014

Ја чува ли некој македонската граница или е навистина толку лесно да се помине од Грција кон Македонија пеш, со автомобил или со воз?. Мигрантите, претежно од Сирија и Авганистан кои од мака веќе подолг период во бранови преминуваат во Македонија на ...

Уште еден мигрант загина во железничка несреќа

24 Вести - 10.11.2014

Нов случај во кој мигрант загина во железничка несреќа. Според првичните информации, несреќата се случила кога товарен воз кој сообраќал од Гевгелија кон Табановце удрил во непознато машко лице , ...

За една недела со воз прегазени четворица мигранти

24 Вести - 10.11.2014

Уште еден мигрант загина во железничка несреќа изутринава, во близина на спортската сала Гемиџии во Велес. Товарниот воз кој сообраќал на релација Гевгелија - Скопје прегазил пешак кој се движел по ...

Воз кај Велес прегази уште еден мигрант

Вест - 10.11.2014

Товарен воз утрово усмртил мигрант на влезот на Велес. Според првичните информации на полицијата, несреќата се случила на влезот на Велес, околу 6 часот, кога товарниот воз Гевгелија-Табановце удрил ...

Воз прегази мигрант во центарот на Велес

Нова ТВ - 10.11.2014

Саше Димовски Товарниот воз кој сообраќал на релацијата Гевгелија-Скопје, рано утрово прегазил мигрант во центарот на Велес, кој се движел по пругата.

Воз прегази уште еден мигрант среде Велес

Утрински - 10.11.2014

Велес – Животот на уште еден мигрант-бегалец заврши трагично на пругата кај Велес. Утрово воз на „Македонски железници“ го прегазил бегалецот кој се движел по пругата.

Полицијата ни помогна да избегнеме масакр со возот на мостот

Дневник - 10.11.2014

Неколку мигранти прегрнати околу железнички столб на само еден метар од пругата чекаат да помине возот и да ги одмине композицијата долга 400 метри и тешка 600 тони.

Пак загина мигрант на пругата кај Велес

МКД - 10.11.2014

Утрово околу 6 часот загина едно лице, најверојатно мигрант кој се движел по пругата пред Велес. Товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце усмрти машко лице.

Прегазен уште еден мигрант во железничка несреќа

Кајгана - 10.11.2014

Загина уште еден мигрант во железничка несреќа утрово на влезот во Велес. Според првичните информации, несреќата се случила кога товарен воз кој сообраќал од Гевгелија кон Табановце удрил во ...

Воз усмрти мигрант

МКД - 10.11.2014

Утрово околу 6 пред железничата станица Велес, товарен воз што сообраќа на релација Гевгелија-Табановце удрил во непознато машко лице најверојатно илегален мигрант, при што истиот починал на местото ...

Уште еден мигрант прегазен од воз

Дневник - 10.11.2014

Товарен воз усмрти мигрант што се движел по пруга, вчера пред железничката станица во Велес, соопшти МВР. Несреќата се случила околу 6 часот. Во илегалецот удрил возот што сообраќа на релација Гевгелија-Табановце.

ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА: Загина уште еден мигрант

Телеграф - 10.11.2014

Товарен воз утрово усмртил мигрант на влезот на Велес Уште еден мигрант бил прегазен од товарен воз утрово на влезот во Велес , информираат од Министерството за внатрешни работи.

Воз повторно прегази мигрант

Локално - 25.11.2014

На 24.11.2014 година, околу 19,25 часот, пред влез на железничката станица Демир Капија се случила железничка незгода во која патничко воз, што сообраќа на релација Скопје-Гевгелија удрил во сириски државјанин на возраст од 35 години, кој починал на ...

МАШИНОВОЗАЧИ: Да не сте ни во кожа, што преживуваме со мигрантите

Телеграф - 10.11.2014

Речиси секој ден ги гледам како уморни и изнемоштени се движат по пругата и којзнае колку време поминале пешачејќи. Дури покрај патот си имаат поставено шатори да се одморат, објаснува Латко ...

Уште еден емигрант го загуби животот во железничка несреќа

Алфа - 10.11.2014

Сонот на уште еден мигрант од Блискиот Исток, преку земјава да стигне во Западна Европа заврши на македонските пруги. Утрово во близина на спортската сала “Гемиџии” во Велес, воз прегази емигрант.

Прегазен уште еден мигрант во железничка несреќа

Тера - 10.11.2014

Загина уште еден мигрант во железничка несреќа утрово на влезот во Велес. Според првичните информации, несреќата се слула кога товарен воз кој сообраќал од Гевглија кон Табановце удрил во непознато ...

Воз удри мигрант во Велес

Точка - 10.11.2014

Рано утрово во 6 часот се случи железничка сообраќајна несреќа пред Велес. Имено, товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце удри и усмрти маж.

Воз утрово прегази маж кај Велес

Бриф - 10.11.2014

Рано утрово во 6 часот се случи железничка сообраќајна несреќа пред Велес. Имено, товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце удри и усмрти маж.

Воз прегази уште еден мигрант?

+инфо - 10.11.2014

Утринава во 6 часот се случила железничка сообраќајна несреќа пред Велес, која товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце удрил во маж кој загинал на лице место, јави Прес 24.

Уште еден мигрант загина кај Велес

Канал 77 - 10.11.2014

Во железничка сообраќајна несреќа загина уште еден мигрант. Несреќата се случила во вчера во 6 часот утрово. Товарен воз,кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце, во близина на Велес удрил во маж кој загинал на лице место.

OБНОВЕНО: Нов случај на прегазен емигрант на пругата Скопје - Гевгелија

Дума - 10.11.2014

14:25 Железничката несреќа се случи утрово околу шест часот , на пругата во близина на спортската сала Гемиџии. Товарниот воз што сообраќал на релација Гевгелија –Скопје, удрил во пешакот кој се ...

Товарен воз прегазил мигрант во центарот на Велес

Н.Македонија - 10.11.2014

Товарниот воз кој сообраќал на релацијата Гевгелија-Скопје, рано утрово прегазил мигрант во центарот на Велес, кој се движел по пругата По пријава на машиновозачот, полицијата излегла на увид и ...

Воз удри мигрант во Велес

Нетпрес - 10.11.2014

Рано утрово во 6 часот се случи железничка сообраќајна несреќа пред Велес. Имено, товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце удри и усмрти маж.

Воз усмрти мигрант кај Велес

Курир - 10.11.2014

Рано утрово во 6 часот се случи железничка сообраќајна несреќа пред Велес. Имено, товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце удри и усмрти маж.

Трагедија ја потресе Македонија: Воз прегази маж во Велес

Press24 - 10.11.2014

Трагедија ја потресе Македонија откако утринава во 6 часот се случила железничка сообраќајна несреќа пред Велес. Товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце удри и усмрти маж.

Уште една несреќа, воз усмрти мигрант во Велес

Република - 10.11.2014

Рано утрово во 6 часот се случи железничка сообраќајна несреќа пред Велес. Имено, товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце удри и усмрти маж.

Починал на лице место - уште една трагедија во Македонија

Press24 - 10.11.2014

Уште една трагедија ја потресе Македонија. Откако утринава воз усмрти маж кај Велес, за жал уште еден маж го загуби животот откако во него удри автобус.

Воз прегази маж кај Велес - Починал на лице место

Сител - 10.11.2014

Трагедија ја потресе Македонија откако утринава во 6 часот се случила железничка сообраќајна несреќа пред Велес. Товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце удри и усмрти маж.

Уште една трагедија ја потресе Македонија - Автобус усмрти маж!

Сител - 10.11.2014

Уште една трагедија ја потресе Македонија. Откако утринава воз усмрти маж кај Велес, за жал уште еден маж го загуби животот откако во него удри автобус.

УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Маж прегазен од воз

Sky - 10.11.2014

Железничките пруги стануваат гробишта. Уште едно лице загинало, откако воз удрило во него утрово во 6 часот пред Велес. .Товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце удри и усмрти ...

Воз прегази мигрант

МРТ - 10.11.2014

Околу 6 часот утрово, товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија- Табановце удри и усмрти маж... Железничка сообраќајна несреќа пред Велес. Околу 6 часот утрово, товарен воз кој сообраќал на ...

Воз прегази уште еден мигант кај Велес

Сител - 10.11.2014

Утрово околу 06,00 часот, пред железничката станица Велес, товарен воз што сообраќа на релација Гевгелија-Табановце удрил во непознато машко лице најверојатно илегален мигрант, при што тој починал на ...

Уште еден мигрант загина по удар од воз кај Велес

Либертас - 10.11.2014

Утрово, околу 06,00 часот, пред железничата станица Велес, товарен воз што сообраќа на релација Гевгелија-Табановце удрил во непознато машко лице најверојатно илегален мигрант, при што тој починал на ...

Уште еден мигрант го остави животот на македонските пруги

МРТ - 10.11.2014

Станува збор за маж на воздраст од околу 30-тина години. Засега идентитетот е непознат за полицијата бидејќи кај починатиот не се најдени никакви документи за идентификација.

Воз удри уште мигрант во Велес

Шеталиште - 10.11.2014

Рано утрово во 6 часот се случи железничка сообраќајна несреќа пред Велес, пренесува Нетпрес. Имено, товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце удри и усмрти маж.

Уште еден бегалец загина на македонските шини – петта жртва од Блискиот Исток !

1.мк - 10.11.2014

Утрово воз на „Македонски железници“ прегази уште еден бегалец кој се движел по пругата. Од СВР Велес информирале дека се работи на откривање на идентитетот и возраста на лицето, за кое е извесно ...

Воз усмрти уште еден мигрант

Денешен - 10.11.2014

Изутринава околу 6 часот се случи железничка сообраќајна несреќа пред Велес. Имено, товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце удри и усмрти маж.

Прегазен уште еден мигрант во железничка несреќа

Макфакс - 10.11.2014

Загина уште еден мигрант во железничка несреќа утрово на влезот во Велес. Според првичните информации, несреќата се слула кога товарен воз кој сообраќал од Гевглија кон Табановце удрил во непознато ...

Воз усмрти мигрант кај Велес

Пулс24 - 10.11.2014

Рано утрово во 6 часот се случи железничка сообраќајна несреќа пред Велес. Рано утрово во 6 часот се случи железничка сообраќајна несреќа пред Велес. Имено, товарен воз кој сообраќал на релација ...

Уште еден мигрант загина по удар од воз

Вечер - 10.11.2014

Утрово, околу 06,00 часот, пред железничата станица Велес, товарен воз што сообраќа на релација Гевгелија-Табановце удрил во непознато машко лице најверојатно илегален мигрант, при што тој починал на ...