TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чиј конфискуван имот оди на продажба?!

Сител - 11.11.2012

Кој ќе биде следниот криминалец кој, додека ја издржува затворската казна, ќе остане без имот засега не е познатно. Се знае дека има неколку "крупни ѕверки# кои тежат стотина милиони евра а беа ...

Ќе се продава запленетиот имот на Даравелски

Вечер - 11.11.2012

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ Допрва ќе се утврдува вредноста на конфискуваниот имот во неколкуте големи судски процеси каде пресудите станаа правосилни и потоа ќе се даде на лицитација а според првичните проценки ...

Државата продава конфискуван имот од лица осудени за криминал

24 Вести - 10.11.2012

Државата ќе го продава преку јавно наддавање конфискуваниот имот од лицата Драган Даравелски и Миодраг Марковиќ кои врз основа на правосилна судска одлука од 2007 и 2008 година го оштетиле Буџетот за ...

Конфискуваниот имот на јавно наддавање

Р.С.Европа - 10.11.2012

Државата преку јавно наддавање ќе го продава конфискуваниот имотна Драган Даравелски и Миодраг Марковиќ кои врз основа на правосилна судска одлука од 2007 и 2008 година го оштетиле Буџетот за 103 ...

Владата ќе го распродава имотот на Драган Даравелски

МКД - 10.11.2012

Владата донела одлука за распродажба на конфискуван имот на лица кои го оштетиле државниот буџет, а меѓу првите на мета се најде имотот на Драган Даравелски , поранешниот прв човек на Царинската ...

Конфискуваниот имот на јавно наддавање

Утрински - 10.11.2012

Државата преку јавно наддавање ќе го продава конфискуваниот имот на Драган Даравелски и Миодраг Марковиќ кои врз основа на правосилна судска одлука од 2007 и 2008 година го оштетиле Буџетот за 103 ...

Државата ќе го продава имотот на Даравелски и Марковиќ

Телма - 10.11.2012

Државата ќе го продава преку јавно наддавање конфискуваниот имот од лицата Драган Даравелски и Миодраг Марковиќ кои врз основа на правосилна судска одлука од 2007 и 2008 година го оштетиле Буџетот за ...

Државата на јавно наддавање ќе продава конфискуван имот

Алфа - 10.11.2012

Државата ќе го продава преку јавно наддавање конфискуваниот имот од лицата Драган Даравелски и Миодраг Марковиќ кои врз основа на правосилна судска одлука од 2007 и 2008 година го оштетиле Буџетот за ...

Државата ќе продава конфискуван имот од лица осудени за криминал

А1 On - 10.11.2012

Државата ќе го продава преку јавно наддавање конфискуваниот имот од лицата Драган Даравелски и Миодраг Марковиќ кои врз основа на правосилна судска одлука од 2007 и 2008 година го оштетиле Буџетот за ...

Ќе се продава имот на Драган Даравелски и на Миодраг Марковиќ

Н.Македонија - 10.11.2012

Државата ќе го продава преку јавно наддавање конфискуваниот имот од Драган Даравелски и од Миодраг Марковиќ, соопшти владиниот портпарол Александар Ѓорѓиев Од Даравелски ќе се продава стан од 110 ...

Државата го продава конфискуваниот луксузен стан на Даравелски

Дневник - 10.11.2012

Државата ќе го продава преку јавно наддавање конфискуваниот имот од лицата Драган Даравелски и Миодраг Марковиќ кои врз основа на правосилна судска одлука од 2007 и 2008 година го оштетиле Буџетот за ...

Имотот на Драган Даравелски оди на продажба

А1 On - 10.11.2012

Kонфискуваниот имотна Драган Даравелски и Миодраг Марковиќ кои врз основа на правосилна судска одлука од 2007 и 2008 година го оштетиле Буџетот за 103 милиони денари, односно 544 милиони денари, ...

Државата продава имот на Драган Даравелски

Фактор - 10.11.2012

Владата денеска на прес конференција објави дека конфискуваниот имот на Драган Даравелски ке биде ставен на лицитација. Станува збор за недвижен имот вреден 1,5 милиони евра.

Луксузниот имотот на Даравелски оди на продажба

+инфо - 10.11.2012

Конфискуваниот имот на поранешниот прв човек на македонската царина Драган Даравелски оди на пордажба, оваа одлука од последната седница на Владата денеска ја соопшти владиниот портпарол Александар ...

Досие Даравелски: Царинскиот бос кој се одметна од државата!

Фактор - 10.11.2012

Кумановецот Драган Даравелски е еден од ретките функционери во независна Македонија осуден со правосилна судска пресуда дека проневерил 2,5 милиони евра, додека беше директор на Царинската управа во ...

Државата на јавно наддавање ќе продава конфискуван имот од лица осудени за криминал

Сител - 10.11.2012

Државата ќе го продава преку јавно наддавање конфискуваниот имот од лицата Драган Даравелски и Миодраг Марковиќ кои врз основа на правосилна судска одлука од 2007 и 2008 година го оштетиле Буџетот за ...

На продажба оди конфискуваниот имот на Драган Даравелски

Канал5 - 10.11.2012

Владиниот портпарол, Александар Ѓоргиев, денеска ги соопшти одлуките од последната владина седница, на која меѓу другото е решено да се даде на продажба конфискуван имот.

Државата ќе продава конфискуван имот од лица осудени за криминал

МРТ - 10.11.2012

Државата ќе го продава преку јавно наддавање конфискуваниот имот од лицата Драган Даравелски и Миодраг Марковиќ кои врз основа на правосилна судска одлука од 2007 и 2008 година го оштетиле Буџетот за ...

Државата ќе го продава конфискуваниот имот на Драган Даравелски

Сител - 10.11.2012

Луксузна вила на Водно, станови во скопски Центар и Куманово, места каде порано живееле најпознатите македонски криминалци, одат на продажба.

Ќе се продава на лицитација имотот на криминалците – ќе се полни буџетот

МК News - 10.11.2012

Државата на јавно наддавање ќе продава конфискуван имот од лица осудени за криминал. На лицитација одат Драган Даравелски и Миодраг Марковиќ кои врз основа на правосилна судска одлука од 2007 и 2008 ...

Ќе се продава конфискуваниот имот на Драган Даравелски

Либертас - 10.11.2012

Kонфискуваниот имотна Драган Даравелски и Миодраг Марковиќ кои врз основа на правосилна судска одлука од 2007 и 2008 година го оштетиле Буџетот за 103 милиони денари, односно 544 милиони денари, ...

Државата преку јавно наддавање ќе ги продава имотите на Даравелски и Марковиќ

Точка - 10.11.2012

Државата преку јавно наддавање ќе го продава конфискуваниот имот од лицата Драган Даравелски и Миодраг Марковиќ кои врз основа на правосилна судска одлука од 2007 и 2008 година го оштетиле Буџетот за ...

На продажба имотот на Даравелски

еВести - 10.11.2012

Државата ќе го продава преку јавно наддавање конфискуваниот имот од лицата Драган Даравелски и Миодраг Марковиќ кои врз основа на правосилна судска одлука од 2007 и 2008 година го оштетиле Буџетот за ...

Ѓорѓиев: Ќе се продава имотот на Даравелски

Курир - 10.11.2012

На последната седница Владата на Република Македонија донела одлука да се продава конфискуваниот нелегално и легално стекнат имот на лицата кои што правосилно се осудени во Република Македонија.

Државата преку јавно наддавање ќе ги продава имотите на Даравелски и Марковиќ

Нетпрес - 10.11.2012

Државата преку јавно наддавање ќе го продава конфискуваниот имот од лицата Драган Даравелски и Миодраг Марковиќ кои врз основа на правосилна судска одлука од 2007 и 2008 година го оштетиле Буџетот за ...

Купете го конфискуваниот луксузен стан на Даравелски во Скопје

Press24 - 10.11.2012

Владата почна да го распродава конфискуваниот имот Бо рбата со корупцијата и организираниот криминал е стратешка определба на Владата на Република Македонија.

Ќе се продава имотот на Драган Даравелски

БезПардон - 10.11.2012

Ќе се конфискува имотот на поранешниот директор на царината Драган Даравелски, соопшти владиниот портпарол Александар Ѓорѓиев.

Конфискуваниот имот на Даравелски

Пулс24 - 10.11.2012

Владата на последната седница донела одлука да даде на продажба конфискуван имот дел од кој е оној на Драган даравелски, како и на Миодраг Марковиќ, соопшти во сабота владиниот портпарол, Александар ...

Се продава конфискуваниот имот на Драган Даравелски и Миодраг Марковиќ

eReporter - 10.11.2012

Владата, на предлог на Агенцијата за управување со одземен имот, одлучи да даде на продажба конфискуван имот на Драган Даравелски и Миодраг Марковиќ.

Владата го продава конфискуваниот имот на Даравелски

Sky - 10.11.2012

Портпаролот на Владата, Александар Ѓорѓиев на денешната прес-конференција соопшти дека Владата одлучила конфискуваниот имот на поранешниот прв човек на македонската царина Драган Даравелски оди на ...

Ќе се продава конфискуваниот имот на Даравелски

Макфакс - 10.11.2012

Владата на последната седница донела одлука да даде на продажба конфискуван имот дел од кој е оној на Драган Даравелски, како и на Миодраг Марковиќ, соопшти во сабота владиниот портпарол, Александар ...

Државата ќе го продава имотот на Даравелски

Денешен - 10.11.2012

Државата ќе го продава преку јавно наддавање конфискуваниот имот од лицата Драган Даравелски и Миодраг Марковиќ кои врз основа на правосилна судска одлука од 2007 и 2008 година го оштетиле Буџетот за ...

Ќе се продава конфискуваниот имот на Даравелски и Марковиќ

Inpress - 10.11.2012

Скопје, 10. ноември 2012 (ИНПРЕС) Државата ќе го продава имотот преку јавно наддавање, а станува збор за конфискуваниот имот на Драган Даравелски и Миодраг Марковиќ.

Владата почна да го распродава конфискуваниот имот на Дарвелски

Maxim - 10.11.2012

Бо рбата со корупцијата и организираниот криминал е стратешка определба на Владата на Република Македонија. Се преземаат активности кои значат превенција од криминал, откривање и санкционирање на ...