TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во мечот на годината да се направи резултат на годината

Вест - 09.10.2004

Вечерва (20.30 ч.) нашата фудбалска репрезентација во рамките на квалификациите за СП 2006 игра против Холандија Според најавите од Холандија, за разлика од првите денови од подготовките кога "лалињата"не потценувале, со нашите оптимистички изјави наводно сме им ги отвориле очите Македонската ...

Македонија верува дека може да ја победи Холандија

Утрински - 09.10.2004

Вечерва на Градски стадион во Скопје, меч на годината за македонската репрезентација Селекторот Канатларовски постави тим со засилен среден ред и само еден напаѓач, Пандев Емил Китановски Сў е подготвено за фудбалскиот меч на годината кој ќе се одигра вечерва на Градскиот стадион во Скопје со ...

Против фаворити не сме се посрамотиле

Дневник - 09.10.2004

ФУДБАЛ - МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ГО ИГРА МЕЧОТ НА ГОДИНАТА ПРОТИВ ХОЛАНДИЈА Јанчевски во предност пред Трајанов за место меѓу единаесеттемина, меѓу кои ќе има и двајца напаѓачи, Пандев и Стојков Нападот е најдобрата одбрана, резимираше македонскиот фудбалски селектор Драги Канатларовски по ...

Објавен составот на двете репрезентации

А1 - 08.10.2004

Со само една дилема за стартерите селекторот Канатларовски го чека дуелот со Холандија. Николовски ќе биде на голот, во одбраната Божиновски, Седлоски, Игор Митрески и Васовски. Четворката во средниот ред ќе ја сочинуваат Александар Митревски,Крстев, Шаќири и најверојатно Јанчевски, кој има ...

А зошто да не се случи чудо на Градски?

Утрински - 08.10.2004

Македонските фудбалери веруваат дека во Скопје може да "падне" составот на Ван Бастен Речиси сите билети за средбата Македонија - Холандија пламнаа за само два дена Емил Китановски Ќе успее ли, условно речено "малата" репрезентација на Македонија да и ја земе мерката на силната селекција на ...

Не смееме да им "продаваме" фудбал

Дневник - 08.10.2004

ФУДБАЛ - МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ОПТИМИТИЧКИ РАСПОЛОЖЕНА ЈА ПРЕЧЕКУВА ХОЛАНДИЈА Да останеме непоразени ќе биде успех, порачува искусниот Ставревски, кој се враќа во тимот во кој за едното испразнето место конкурираат Јанчевски и Трајанов Играчите за врска Игор Јанчевски и Ванчо Трајанов се ...

Два дена до супер дуелот со Холандија

А1 - 07.10.2004

Македонската фудбалска репрезентација е на два дена пред супер дуелот со Холандија која според ФИФА ранкингот е најсилната селекција што му била противник на нашиот тим. Селекторот Канатларовски уште од вчера го подготвува комплетниот состав.

Без страв против Холанѓаните

Вест - 07.10.2004

Фудбал- Голем оптимизам во редовите на нашата фудбалска репрезентација пред саботниот дуел Можеби како никогаш предходно, присутен е голем опмимизам во таборот на нашата фудбалска репрезентација пред саботниот квалификациски дуел на Градски против Холандија.

Цапар има адути, ама ги крие

Време - 07.10.2004

ФУДБАЛ - ПРЕД СРЕДБАТА СО ХОЛАНДИЈА ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА СП 2006 Македонскиот фудбалски селектор Драги Канатларовски не сака да ги соопшти скриените адути, кои ги има подготвено за средбата против Холандија, задутре од 20.30 часот на Градскиот стадион во Скопје, во квалификациите за Светското ...

За Канатларовски проблем е средниот ред на Холанѓаните

Утрински - 07.10.2004

Македонските фудбалери во мирна и работна атмосфера се подготвуваат за мечот на годината Емил Китановски Оптимистичка, работна и пред и сў ведра атмосфера, е рапортот од вториот ден на подготовките на фудбалската репрезентација на Македонија, виден од страна на првиот човек на Стручниот штаб, ...

Дилема само за наследникот на Шумуликоски

Дневник - 07.10.2004

ФУДБАЛ - МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ПОДГОТВУВА ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА ХОЛАНДИЈА Местото на првиот репрезентативен голман Петар Милошевски, кој поради повреда на глуждот од десната нога не е во комбинација за дуелот со Холандија, од тројцата повикани наследници ќе го заземе Јане Николоски.

КОЈ ДА ГО ЗАМЕНИ ШУМУЛИКОСКИ?

Вечер - 07.10.2004

"Свесни сме дека се наоѓаме пред 'мечот на годината'. Затоа, со нетрпение го очекуваме", истакна селекторот на македонската фудбалска репрезентација Драган Канатларовски, на вчераш ниот брифинг со новинарите, пред саботниот квалификациски натпревар против репрезентацијата на Холандија.

Комплетирана фудбалската репрезентација за мечот со Холандија

А1 - 06.10.2004

Минатомесечниот пораз од Романија во Крајова ја чинеше македонската фудбалска репрезентација пад за четири места на новата рејтинг листа на ФИФА, објавена денеска. Саботниот квалификациски натпревар со Холандија во Скопје, нашиот национален фудбалски состав ќе го очекува на 92 позиција.

Избраниците на Ван Бастен имаат и слаби страни

Утрински - 06.10.2004

Подготовките почнаа со следење на касетата од пријателскиот меч Холандија - Шведска За денеска најавено приклучувањето на Седлоски и на Ќумбев Емил Китановски Малку невообичаено, меѓутоа интересно, и во секој случај многу корисно, во текот на вчерашниот ден стартуваа мини подготовките на ...

Македонија од имиња не се плаши

Дневник - 06.10.2004

ФУДБАЛ - РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА ФАЌА ЗАЛЕТ ЗА МЕЧОТ СО ХОЛАНДИЈА Македонскиот печалбар во холандскиот шампионат, Миле Крстев, е оптимистички расположен, како и Александар Митрески Од имиња не се плашиме, фаворитот треба да се докаже на теренот, им порача македонскиот репрезентативец од редовите на ...

Фудбалска репрезентација полека се комплетира за мечот со Холандија

А1 - 05.10.2004

Македонската фудбалска репрезентација полека се комплетира пред саботниот квалификациски дуел за Мундијалот 2006-та, против фаворитот во групата Холандија. Драган Канатларовски од утре ќе може да ги има на располагање сите фудбалери кои конкурираат за најсилниот состав.

Цапар: Холандија е фаворит, ама само до почетокот на мечот

Време - 05.10.2004

ФУДБАЛ - А-ТИМОТ СЕ СОБИРА ЗА САБОТНИОТ НАТПРЕВАР Македонија нема што да загуби играјќи со Холандија, а може многу да добие во очите на јавноста низ Европа, вели македонскиот фудбалски селектор Драги Канатларовски во пресрет на саботниот меч со Холандија (Градски стадион, 20.30 часот) од третото ...

Цапар отворено против Холандија

Вест - 05.10.2004

Пред саботниот квалификациски дуел Според најавата на селекторот на нашата фудбалска репрезентација Драган Канатларовски - Цапар изречена на вчерашната прес конференција во хотелот "Средно Водно", тој воопшто не планира да настапи со затворена тактика на саботниот квалификациски дуел со Холандија ...

Холанѓаните фаворити само до почетокот на мечот

Утрински - 05.10.2004

За македонската фудбалска репрезентација започна "операцијата Холандија" Гоце Седлоски се уште неизвесен за квалификацискиот дуел со Андора кој ќе се одигра идната среда Емил Китановски Фудбалската репрезентација на Македонија со вчерашната прва прозивка и формално ја започна "операцијата ...

Цапар: Шанса да покажеме што можеме

Дневник - 05.10.2004

ФУДБАЛ - РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА МАКЕДОНИЈА СЕ КОМПЛЕТИРА НА СРЕДНО ВОДНО За новиот предизвик, на прозивката се јавија осуммина од 20 кандидати, а до крајот на денот се очекуваа да пристигнат уште деветмина интернационалци Холандија е противник што секој го посакува.

Канатларовски почнува подготовки за мечот со Холандија

А1 - 04.10.2004

Без најави за откази и повреди селекторот Канатларовски ги почнува пет дневните подготвки за мечот против најголемиот фаворит во групата од квалификациите за пласман на мундијалот по две години. Стандардно и против големите Холандски ѕвезди в сабота колективот ќе бил нашиот адут за резултатски ...

Репрезентативците ќе доаѓаат на рати

Вест - 04.10.2004

Денеска селекторот Канатларовски ќе го има првиот собир пред двомечот со Холандија и со Андора Во зависност кога ги играат мечевите за своите екипи во националните првенства, нашите фудбалски репрезентативци кои настапуваат во странство ќе доаѓаат на рати во Скопје.

Половина репрезентативци викендов во аут

Време - 04.10.2004

ФУДБАЛ - ДЕНЕСКА СОБИР НА А-ТИМОТ Седум од вкупно 15 македонски фудбалски интернационалци што се на списокот на селекторот Драги Канатларовски за саботниот меч против Холандија, во Скопје, не играа за нивните клубови во минатиот викенд.

Канатларовски задоволен од формата на Баевски

Утрински - 04.10.2004

За денеска точно напладне закажан првиот собир на репрезентативците во старата база хотелот "Средно водно" Емил Китановски Денеска точно напладне селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија Драган Канатларовски во хотелот "Средно водно" ќе ја изврши првата прозивка на репрезентативците ...

Холандија - противник што мотивира

Дневник - 04.10.2004

ФУДБАЛ - ДЕНЕСКА ПРОЗИВКА ЗА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА Македонија в сабота (20.30 ч.) на Градскиот стадион во Скопје ги пречекува "лалињата" во рамките на првата група од квалификациите за Светското првенство 2006 во Германија - Најважно е викендов што измина да не ни донесе повреди.

ПАНДЕВ И "КИПРАНИТЕ” ЌЕ ДОЦНАТ

Вечер - 04.10.2004

Репрезентацијата на Македонија, денеска (12:00 ч.) во хотелот "Средно Водно" во Скопје, ќе го има првиот собир за квалификациските натпревари против Холандија (9 октомври) и Андора (13 октомври), за пласман на СП 2006. Без стандардните Милошевски (повреден) и Шумуликоски (суспендиран), но со ...