TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Героски плука по државните интереси со полна уста луксузна храна

Нетпрес - 16.11.2014

Срамно однесување на главниот новинарски послушник на опозицијата Бранко Героски. Додека безобзирно ги плука државните интереси директно наштетувајќи и на македонската позиција, уредникот на весникот „Слободен печат“ и порталот „Плусинфо“ бесрамно ...

Героски се фали дека руча специјалитети додека ги плука државните интереси

Курир - 16.11.2014

Срамно однесување на главниот новинарски послушник на опозицијата Бранко Героски. Додека безобзирно ги плука државните интереси директно наштетувајќи и на македонската позиција, уредникот на весникот „Слободен печат“ и порталот „Плусинфо“ бесрамно ...

Откако го прочитал демантот на Никола Попоски, Героски одлучил прво да ужива во добарата храна и друштвото на ...

Пулс24 - 16.11.2014

Додека безобзирно ги плука државните интереси и така наштетувајќи и на македонската позиција, уредникот на весникот „Слободен печат“ и порталот „Плусинфо“, и поддржувач на опозицијата, Бранко Героски бесрамно се фали дека ужива во разни ...

Mинистерот Попоски до Героски – Сите лаги, манипулации и евтин сензационализам одат во прилог на Грција?

Алфа - 15.11.2014

Шефот на дипломатијата , Никола Попоски му пиша на уредникот на Слободен печат Бранко Героски и го праша зошто се служи со тендециозни лаги , манипулации и ефтин сензационализам кој оди во прилог на туѓите агенди.

Попоски ги демантира пишувањата на некои медиуми за спорот со името

Телеграф - 15.11.2014

Крајниот резултат е една безобзирна лага и манипулација која не соодветствува со реалноста, пишува во демантот од министерот за надворешни работи Министерот за надворешни работи, Никола Попоски, ги демантираше информациите изнесени во „Плус Инфо,“ ...

Попоски: Героски пласира дезинформации и манипулации

Канал5 - 15.11.2014

Министерот за надворешни работи Никола Попоски му пиша писмо на новинарот Бранко Геровски во кој ги демантира текстовите во неговите медиуми околу информациите за спорот со името кој ни е наметнат од Грција.

Никола Попоски: Не прифаќаме загрозување на македонскиот национален идентитет

+инфо - 15.11.2014

Министерот за надворешни работи Никола Попоски испрати демант на текстот Министерот Попоски како „добра основа за наоѓање решение“ го прогласил предлогот на Нимиц во кој народот се именува како „граѓани на Горна Република Македонија“! , порачувајќи ...

Попоски реагира на текстовите на Героски: Нема да прифатиме промена на уставното име

МРТ - 15.11.2014

ВМРО-ДПМНЕ како одговорна народна партија, нема да дозволи кое било решение за спорот, кој го наметна Грција, да биде прифатено од страна на политичари поединци... ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати промена на уставното име, ниту идеи и предлози што би го ...

Попоски ги демантира информациите во некои медиуми за спорот за името

Сител - 15.11.2014

Министерот за надворешни работи на Република Македонија денска ги демантираше информациите изнесени во „Плус Инфо,“ „Слободен Печат“ и „Либертас“ за спорот околу името. Во демантот министерот Попоски наведува: Во Вашиот медиум, г-дин Героски пласира ...

Попоски: Героски пласира манипулации, не прифаќаме загрозување на македонскиот национален идентитет

Курир - 15.11.2014

Министерот за надворешни работи на Република Македонија денеска ги демантираше информациите изнесени во „Плус Инфо,“ „Слободен Печат“ и „Либертас“ за спорот околу името. Во демантот кој го пренесуваме интегрално министерот Попоски наведува: Во ...

Министерот Попоски го демантира Героски: Не прифаќаме промена на името и идентитетот

Република - 15.11.2014

Министерот за надворешни работи Никола Попоски ги демантираше дезинформациите и манипулациите на опозициските медиуми „Слободен печат,” „Плус Инфо” и „Либертас”, околу спорот за името кој ни е наметнат од Република Грција, порачувајќи дека ...

Попоски: Не прифаќаме загрозување на македонскиот национален идентитет

Press24 - 15.11.2014

Министерот за надворешни работи Никола Попоски испрати демант на текстот Министерот Попоски како „добра основа за наоѓање решение“ го прогласил предлогот на Нимиц во кој народот се именува како „граѓани на Горна Република Македонија“! , порачувајќи ...

Соросоидите и раководството на СДСМ, алатки за рушење на државните позиции

Нетпрес - 15.11.2014

Ставовите на луѓето кои во јавноста важат за отворени поддржувачи на опозицијата, како и на самите раководни луѓе на најголемата опозициска партија стануваат грчки алатки за рушење на македонската преговарачка позиција во проблемот кој јужниот сосед ...

Демант на МНР: Попоски ги демантира „Слободен печат,” „Плус Инфо” и „Либертас” околу спорот за името

Либертас - 15.11.2014

-Во Вашиот медиум, г-дин Героски пласира дезинформации и манипулации околу спорот за името кој ни е наметнат од Република Грција – стои во демантот на Министерството за надворешни работи во кое Никола Попоски ги демантира „Слободен печат,” „Плус ...

Соросоидите и раководството на СДСМ, алатки за рушење на државните позиции

Курир - 15.11.2014

Ставовите на луѓето кои во јавноста важат за отворени поддржувачи на опозицијата, како и на самите раководни луѓе на најголемата опозициска партија стануваат грчки алатки за рушење на македонската преговарачка позиција во проблемот кој јужниот сосед ...

Зошто Героски манипулира со јавноста?

Република - 15.11.2014

Не престануваат манипулациите на Бранко Героски. Не може, а повторно да не се заклучи дека преку неговите медиуми, односно медиумите финансирани од еден странски извор, сака, односно мора да изврши задача за (не)познат нарачател.

Героски пласира манипулации, не прифаќаме загрозување на македонскиот национален идентитет

Пулс24 - 15.11.2014

Министерот за надворешни работи на Република Македонија денеска ги демантираше информациите изнесени во „Плус Инфо,“ „Слободен Печат“ и „Либертас“ за спорот околу името. Во демантот кој го пренесуваме интегрално министерот Попоски наведува: Во ...

Министерот Попоски го демантира Героски: Не прифаќаме промена на името и идентитетот

Денешен - 15.11.2014

Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Попоски денеска ги демантираше информациите изнесени во „Плус Инфо,“ „Слободен Печат“ и „Либертас“ за спорот околу името. Во демантот кој го пренесуваме интегрално министерот Попоски ...

Попоски ги демантира информациите во некои медиуми за спорот за името

Lider - 15.11.2014

Министерот за надворешни работи на Република Македонија денска ги демантираше информациите изнесени во „Плус Инфо,“ „Слободен Печат“ и „Либертас“ за спорот околу името. Во демантот министерот Попоски наведува: Во Вашиот медиум, г-дин Героски пласира ...

Атина,врвот на СДСМ и проопозициски новинари и професори со слични ставови

Алфа - 14.11.2014

Спорот за името со Грција,наводниот недостаток на демокртаија и почитување на владеењето на правото, селективна правда, непочитување на Рамковниот договор.Ова се темите за кои изминатиов период со исти или слични ставови излегуваат официјални грчки ...

Венизелос, соросоидите и СДСМ со идентични ставови

Курир - 14.11.2014

СДСМ и луѓето на Соросовата фондација освен за името ги засилуваат позициите на Грција и на други теми, Сето ова е на сметка на македонската страна во преговарачкито процес и ја става нашата земја во инфериорна позиција во однос на јужниот сосед.

СДСМ, Венизелос и соросоидите на иста бранова должина

Нетпрес - 14.11.2014

СДСМ и луѓето на Соросовата фондација освен за името ги засилуваат позициите на Грција и на други теми, Сето ова е на сметка на македонската страна во преговарачкито процес и ја става нашата земја во инфериорна позиција во однос на јужниот сосед, ...

Венизелос, соросоидите и СДСМ со идентични ставови

Press24 - 14.11.2014

СДСМ и луѓето на Соросовата фондација освен за името ги засилуваат позициите на Грција и на други теми, Сето ова е на сметка на македонската страна во преговарачкито процес и ја става нашата земја во инфериорна позиција во однос на јужниот сосед.

СДСМ, Венизелос и луѓето на СОРОС со идентични ставови

Пулс24 - 14.11.2014

СДСМ и луѓето на Соросовата фондација освен за името ги засилуваат позициите на Грција и на други теми, Сето ова е на сметка на македонската страна во преговарачкито процес и ја става нашата земја во инфериорна позиција во однос на јужниот сосед.

Случајно или не Венизелос, соросоидите и СДСМ со идентични ставови

Maxim - 14.11.2014

СДСМ и луѓето на Соросовата фондација освен за името ги засилуваат позициите на Грција и на други теми, Сето ова е на сметка на македонската страна во преговарачкито процес и ја става нашата земја во инфериорна позиција во однос на јужниот сосед.

Нимиц пресече – нов предлог нема! Кој и чуму шпекулираше со лажни предлози за името

Алфа - 13.11.2014

Нимиц вчера ги пресече шпекулациите за наводен предлог за името. едноставно и јасно – нов предлог нема. Ова го отвори прашањето – кој и чуму шпекулираше со лажен, конкретен предлог за името, нацијата и јазикот.

Зошто молчат медиумите кои шпекулираа дека Нимиц ќе доставел нов предлог

Канал5 - 13.11.2014

Прогрес во насока на решение, нема изјави медијаторот Метју Нимиц по дводневните разговори за името во Њујорк и додаде дека се разговарало за некои стари идеи. Нов предлог за името нема. Оваа изјава на медијаторот ги демантираше тврдењата на ...

Студен туш од Нимиц: За чии интереси одработуваа соросовите платеници?

Нетпрес - 13.11.2014

Опозициските новинари финансирани од Соросовата фондација, а предводени од уредникот на весникот „Слободен печат“ и порталот „Плусинфо“, Бранко Героски, добија жестока шлаканица од медијаторот Метју Нимиц, кој вчера официјално соопшти дека нов ...

Вести НОВИ, како ланскиот снег

Нетпрес - 13.11.2014

Новото меѓународно име за нашата земја да биде „Република Горна Македонија“, јазикот да се именува како македонски, а народот како „граѓани на Горна Македонија“ – ова е НОВИОТ предлог што на крајот на октомври во Атина и во Скопје би можел да го ...

Студен туш од Нимиц: За чии интереси одработуваа соросовите платеници?

Курир - 13.11.2014

Опозициските новинари финансирани од Соросовата фондација, а предводени од уредникот на весникот „Слободен печат“ и порталот „Плусинфо“, Бранко Героски, добија жестока шлаканица од медијаторот Метју Нимиц, кој вчера официјално соопшти дека нов ...

Ќе се извини ли сега манипулантот Героски?

Република - 13.11.2014

Нема напредок во разговорите за името, а ниту, пак, нов предлог за решавање на овој долгогодишен проблем. Се разгледувале „некои идеи од минатото до каде можат да функционираат, како да се допрецизираат и подобруваат“.

Нимиц со вчерашната изјава им ја затвори устата на соросовите платеници

Денешен - 13.11.2014

Опозициските новинари финансирани од Соросовата фондација, а предводени од уредникот на весникот „Слободен печат“ и порталот „Плусинфо“, Бранко Героски, добија жестока шлаканица од медијаторот Метју Нимиц, кој вчера официјално соопшти дека нов ...

Курир: Соросовите новинари нервозни, мораат да ја оправдаат манипулацијата за името

Канал5 - 12.11.2014

Алиби акција на луѓето кои мешетарат со името за остварување на своите интереси со цел да и наштетат на државата и да ги ослабат преговарачките позиции за името . Како што пишува порталот „Курир“, наводниот предлог Горна Република Македонија што ...

Соросовите новинари нервозни - мораат да ја оправдаат манипулацијата за името

Press24 - 12.11.2014

Луѓето платеници на Соросовата фондација во алиби акција за името на државата мешетарат со стари предлози. Соросовите новинари стариот предлог за името го препакуваа како ново решение, па сега мораат да ја оправдаат својата манипулација, пишува ...

Соросовите новинари нервозни, мораат да ја оправдаат манипулацијата за името

Нетпрес - 12.11.2014

Луѓето платеници на Соросовата фондација во алиби акција за името на државата мешетарат со стари предлози. Соросовите новинари стариот предлог за името го препакуваа како ново решение, па сега мораат да ја оправдаат својата манипулација, објавува ...

Соросовите новинари нервозни, мораат да ја оправдаат манипулацијата за името

Курир - 12.11.2014

Луѓето платеници на Соросовата фондација во алиби акција за името на државата мешетарат со стари предлози. Соросовите новинари стариот предлог за името го препакуваа како ново решение, па сега мораат да ја оправдаат својата манипулација.

Соросовите новинари нервозни, мораат да ја оправдаат манипулацијата за името

Денешен - 12.11.2014

Луѓето платеници на Соросовата фондација во алиби акција за името на државата мешетарат со стари предлози. Соросовите новинари стариот предлог за името го препакуваа како ново решение, па сега мораат да ја оправдаат својата манипулација.

Соросовите новинари нервозни, продолжуваат со манипулации

Пулс24 - 12.11.2014

Луѓето платеници на Соросовата фондација во алиби акција за името на државата мешетарат со стари предлози. Соросовите новинари стариот предлог за името го препакуваа како ново решение, па сега мораат да ја оправдаат својата манипулација.

Се тресе тлото под соросовите новинари - како ќе ја оправдаат манипулацијата со името?

Maxim - 12.11.2014

Луѓето платеници на Соросовата фондација во алиби акција за името на државата мешетарат со стари предлози. Соросовите новинари стариот предлог за името го препакуваа како ново решение, па сега мораат да ја оправдаат својата манипулација, пишува ...

Република: агенти кои земаат повеќе од што заслужуваат

Алфа - 11.11.2014

Предлогот на Метју Нимиц,Горна Република Македонија не е нов.Македонските и грчките медиуми го објавија пред една година. Предлогот на Метју Нимиц,Горна Република Македонија не е нов.Македонските и грчките медиуми го објавија пред една година.