TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повелете на торта: Ламбе слави роденден

Република - 15.11.2013

Ламбе Алабакоски им се заблагодари на сите оние кои денеска се сетија да му го честитаат 26-от роденден и преку социјалните мрежи ги покани на повелат на торта.

Бедни 124 гласа тежат 20.000 евра

Н.Македонија - 14.11.2013

Никогаш немало повисока награда на еден фестивал кај нас и не се случило со телефонско гласање победникот да биде прогласен со толку малку гласови Ламбе Алабаковски ќе добие една четвртина од ...

Ламбе: Ќе те чекам јас/ Free mp3!

MMM.com.mk - 14.11.2013

Веќе знаете - со песната Ќе те чекам јас , на штотуку завршениот Скопски фестивал Ламбе Алабаковски собра најмногу гласови испратени преку смс пораки.

Ламбе откри на што ќе ги потроши парите од наградата

МК News - 14.11.2013

“Искрено, не очекував дека ќе победам, затоа што ме немаше повеќе од една година. Сакав да се вратам, пуштивме еден нов сингл “Земи се” и убаво ми е што се вратив со победа, вели победникот на ...

ВИДЕО: Ламбе ја однесе победата на Скопски и 20.000 евра со плагијат?

За Се - 14.11.2013

Не стивнуваат коментарите за „незаслужената“ победа на Ламбе Алабаковски на овогодинешниот Скопски музички фестивал. Не затоа што тоа не беше најдобрата песна или бидејќи Ламбе не ја донесе како што ...

Ламбе: Дел од парите ќе ги донирам во Бигорскиот манастир

Maxim - 14.11.2013

По победата на Скопскиот фестивал и наградата од 20.000 евра, сите очекуваа, големиот хуманитарец, Ламбе, дел од парите да ги даде како донација. Така и се случи.

ВИДЕО: Победниците на Скопски фестивал 2013

Фемина - 13.11.2013

Ламбе Алабаковски со песната „Ќе те чекам јас“ победи на Скопски фестивал 2013. Благодарение на добиените 124 гласа, Ламбе ја понесе и наградата од 1.200.000 денари.

Со пораки за 90 евра, Ламбе освои 20.000 евра

Вест - 13.11.2013

Ако се пресмета вкупниот влог на 124-те фанови на Ламбе, кои потрошиле по 41.3 денари за порака, излегува дека со влог од 5.125 денари, тој и неговиот тим добиваат милион и двесте илјади денари... М.

ФОТО: „Скопски фестивал“: Победи Ламбе Алабаковски

Утрински - 13.11.2013

Композицијата „Тешко без тебе“ што ја интерпретираше Тамара Тодевска на Роберт Билбилов и Игор Џамбазов се пласира на втората позиција Ламбе Алабаковски е победник на вчера одржаниот „Скопски ...

Скопски фестивал – приватна журка за малкумина (ФОТО)

МКД - 13.11.2013

Помина уште еден спектакуларно најавуван спектакл. Заврши журката. Фајронтот дојде за сите. За повеќемина фајронтот пристигна и пред да ја напуштат Земјата на чудата.

Ламбе триумфираше на Скопски

MMM.com.mk - 13.11.2013

Ламбе Алабакоски, со песната Ќе те чекам јас , вечерва победи на Скопски фестивал . Првата награда на Скопски изнесува 1.200.000 денари. Второ место и припадна на Тамара Тодевска со песната Тешко без ...

Песната на Ламбе копија на Ивана Селаков?

КадеВечер - 13.11.2013

Вчеравечер на сцената на МОБ се одржа Скопскиот фестивал, реномиран, освежен и музички квалитетен. Ламбе Алабаковски е победник со песната "Ќе те чекам јас" со вкупно освоени 124 гласови и парична ...

Ламбе „лапна“ награда од 20.000 евра

Идивиди - 13.11.2013

Ламбе Алабаковски со „Чекам јас”, Тамара Тодевска со „Тешко без тебе” и Димитар Андоновски со „Ако ме боли” се закитија со првата (20.000 евра), втората (10.000 евра) и третата (5.000 евра) награда ...

Ламбе победи на „Скопски фестивал“

Хитпортал - 13.11.2013

П оп пејачот, кој по една година пауза се врати назад на македонската музичка сцена и ја промени својата долгогодишна продукција М2, Ламбе Алабаковски победи на вчера одржаниот „Скопски фестивал“.

ВИДЕО: Ламбе со баладата „Ќе те чекам јас“ го освои Скопски фестивал

Н.Македонија - 13.11.2013

Ламбе Алабаковски со баладата „Ќе те чекам јас“ победи на синоќешниот Скопски фестивал 2013 и ја доби главната награда од 20.000 ...

Ламбе победи на Скопскиот фестивал 2013

365 - 13.11.2013

Со песна на Јован Јованов – „Ќе те чекам јас“, поп-пејачот Ламбе Алабаковски стана победник на најновото издание на „Скопски фестивал 2013“ што се одржа синоќа на сцената во Македонската опера и ...

Победничката песна на Ламбе потсетува на песна на Ивана Селаков? (видео)

Хитпортал - 13.11.2013

В черавечер на сцената на Македонската опера и балет се одржа „Скопскиот фестивал“ на кој победи Ламбе Алабаковски со песната на Јован Јованов „Ќе те чекам јас“.

Плагијат победник на Скопскиот фестивал?

А1 On - 13.11.2013

Дали Ламбе Алабаковски победи на Скопскиот фестивал со плагијат песна? Победничката песна речиси е идентична со песната „Ако е до мене“ од српската поп фолк пејачка Ивана Селаков.

Скопски фестивал: Ламбе плагијат? (видео)

Здраво - 13.11.2013

Коенциденција или плагијат? Ламбе Алабаковски победи на Скопскиот фестивал со плагијат песна? Победничката песна речиси е идентична со песната „Ако е до мене“ од српската поп фолк пејачка Ивана ...

ГАЛЕРИЈА Ламбе со „Ќе те чекам јас“ победник на „Скопски фестивал 2013“

+инфо - 13.11.2013

Поп-пејачот Ламбе Алабаковски со песната „Ќе те чекам јас“, која комплетно авторски ја потпишува Јован Јованов, е победник на најновото издание на „Скопски фестивал 2013“ што се одржа синоќа на ...

ВИДЕО Ламбе на „Скопски фестивал 2013“ победи со плагијат?!

+инфо - 13.11.2013

По синоќешната победа на поп-пејачот Ламбе Алабаковски на најновото издание на „Скопски фестивал 2013“ кој со композицијата „Ќе те чекам јас“ ја совои главната награда од 20.000 евра, на социјалните ...

Ламбе Алабаковски победник на Скопскиот фестивал

Вечер - 13.11.2013

Налик на познатите фестивали во регионот со црвен килим, лица од јавниот живот, модни креации и грандиозна сцена, Скопскиот фестивал останува вистинското место за најдобрите вокали и песни.

Алабаковски ја освои публиката

МРТ - 13.11.2013

Ламбе Алабаковски со „Ќе те чекам јас“ победи на Скопскиот фестивал. Наградата му донесе 20 илјади евра. Изведбата на Ламбе освои 124 гласа на гласањето преку мобилен телефон.

Ламбе Алабаковски победник на Скопски фестивал

Сител - 13.11.2013

Синоќа на Скопскиот фестивал победи Ламбе Алабаковски со песната "Те чекам јас", која е комплетно авторско дело на композиторот Јован Јованов. За победата Ламбе доби 20.000 евра што е највисока ...

Скопски фестивал: Победник е Ламбе Алабакоски (видео)

Локално - 13.11.2013

Ламбе Алабакоски, со песната “Ќе те чекам јас”, победи на годинешниот Скопски фестивал, со 124 гласа добиени со смс -гласање на публиката и гледачите, тој ја освои првата награда и 1.200.000 денари.

Видео: Ламбе Алабаковски со песната „Ќе те чекам јас“ победник на Скопскиот фестивал

Канал5 - 13.11.2013

Со добиени 124 гласа Ламбе Алабаковски го освои првото место на Скопскиот фестивал ,пред Тамара Тодевска со 89 и Димитар Андоновски со 77 гласа. Ламбе Алабаковски со песната „Ќе те чекам јас“ е ...

Победничката песна на “Скопскиот Фестивал” плагијат или не,одлучете сами!

Локално - 13.11.2013

Не престануваат коментарите по социјалните мрежи дека песната која победи на “Скопскиот Фестивал” е плагијат. Песнтата “Ќе те чекам јас” ја интерпретира Ламбе Алабакоски,а е автор Јован Јобанов е ...

„Ќе те чекам јас“ на Ламбе победи на „Скопскиот фестивал 2013“

Кирилица - 13.11.2013

Ламбе Алабаковски ја освои публиката на Скопскиот фестивал. Тој ја однесе првата награда тешка 20.000 евра. Неговата песна „Ќе те чекам јас“ освои 124 гласа на гласањето преку мобилен телефон.

Победничката песна на Ламбе плагијат? потсетува на песна на Ивана Селаков (видео)

МК News - 13.11.2013

Вчеравечер на сцената на Македонската опера и балет се одржа „Скопскиот фестивал“ на кој победи Ламбе Алабаковски со песната на Јован Јованов „Ќе те чекам јас“.

Дел од парите од наградата Ламбе ќе ги подари на Бигорскиот манастир

Вечер - 13.11.2013

Велат, кој губи има право да се лути, па оттука сосема за оправдани ќе ги земеме реакциите на дел од учесниците, кои во исчекување на финалните резултати и крајот на гласањето упатија забелешки на ...

Ламбе Алабаковски е победник на Скопскиот фестивал 2013

Точка - 13.11.2013

Со песната "Ќе те чекам јас", Ламбе Алабаковски е победникот на овогодишното издание на Скопскиот фестивал. Вечерва во Македонската опера и балет се одржи Скопскиот фестивал 2013, а со освоените 124 ...

Ламбе Алабакоски победник на Скопскиот фестивал

еМагазин - 13.11.2013

Со песната “Ќе те чекам јас”, Ламбе Алабаковски е победникот на овогодишното издание на Скопскиот фестивал. Тој победи со 124 гласа добиени со смс гласање на публиката и гледачите, а за првата ...

Ламбе Алабаковски ја освои наградата од 20.000 евра

Тера - 13.11.2013

Ламбе Алабаковски со песната „Ќе те чекам јас“ е победник на Скопскиот фестивал 2013 , кој ја доби првата награда од 20.000 евра во денарска противвредност.

35 илјади евра за победиците на скопскиот фестивал

Тера - 13.11.2013

Ламбе Алабаковски со песната „Ќе те чекам јас“ е победник на годинешниот Скопски фестивал. Со добиени 124 гласа, Ламбе ја понесе и наградата од 1 милион и двеста илјади денари.

Двајца битолчани со награди на Скопски фестивал

Тера - 13.11.2013

Со песната "Ќе те чекам јас", Ламбе Алабаковски е победникот на овогодишното издание на Скопскиот фестивал. Фестивалот се одржа во Македонската опера и балета со освоените 124 гласа добиени преку ...

Ламбе победи на Скопскиот фестивал – си замина со 20.000 евра

Република - 13.11.2013

Ламбе Алабаковски ја освои публиката на Скопскиот фестивал. Тој ја однесе првата награда тешка 20.000 евра. Неговата песна „Ќе те чекам јас“ освои 124 гласа на гласањето преку мобилен телефон.

ВИДЕО: Победничката песна на Ламбе

Курир - 13.11.2013

Ламбе Алабаковски е победник на Скопскиот фестивал 2013 , кој ја доби првата награда од 20.000 евра во денарска ...

ВИДЕО: Победничката песна на Ламбе

Sky - 13.11.2013

Ламбе Алабаковски е победник на Скопскиот фестивал 2013 , кој ја доби првата награда од 20.000 евра во денарска ...

Ламбе Алабакоски победи на Скопскиот фестивал 2013

Скопје инфо - 13.11.2013

Ламбе Алабакоски, со песната „Ќе те чекам јас“, победи на годинешниот Скопски фестивал. Со 124 гласа добиени со смс гласање на публиката и гледачите, Ламбе ја освои првата награда 1.200.000 денари.

Ламбе победата на Скопскиот фестивал и' ја посвети на својата почината мајка

Sky - 13.11.2013

Ламбе Алабаковски ја освои публиката на Скопскиот фестивал. Тој ја однесе првата награда тешка 20.000 евра. Неговата песна „Ќе те чекам јас“ освои 124 гласа на гласањето преку мобилен телефон.

Ламбе Алабаковски победник на Скопски фестивал 2013

Таратур - 13.11.2013

Ламбе Алабаковски е победник на Скопскиот фестивал 2013. Тој ја освои првата награда од 20.000 евра во денарска противвредност. Победник на овогодинешното издание е Ламбе Алабаковски со песната „Ќе ...

Ламбе Алабаковски е победник на фестивалот „Скопје 2013“

RadioMk - 13.11.2013

Синоќа се одржа овогодинешното издание на Скопскиот фестивал , во чии рамки беа изведени 20 композиции, а на сцената во Македонската опера и балет запеаја 23 изведувачи.

ВИДЕО: Ќе те чекам јас - победничката песна на Ламбе Алабаковски

Нетпрес - 13.11.2013

Ламбе Алабаковски синоќа ја освои првата награда на Скопскиот фестивал што се одржа во преполната сала на Македонската опера и балет. ...

Победничкиот настап на Ламбе (ВИДЕО)

Република - 13.11.2013

Настапот и композицијата која на Ламбе синоќа му ја донесоа победата на „Скопскиот фестивал 2013“, а на Јован Јованов како комплетен автор на песната, 20.000 евра.

ФОТО: Гламур музика и три победнички композиции на "Скопски фестивал 2013"

Press24 - 13.11.2013

Со 124 гласа За, „Ќе те чекам јас“ на Ламбе Аламбаковски е победник на годинешниот Скопски фестивал. Второто место според бројот на гласовите го освои Тамара Тодевска со песната „Тешко без тебе“ а ...

ВИДЕО: Емотивна и искрена приказна на Ламбе за неговото Љубојно и смртта на мајка си

Курир - 13.11.2013

Победникот на овогодинешниот Скопски Фестивал 2013 година, Ламбе Алабаковски, пред да ја освои сцената во МОБ, не' прошета низ Љубојно. Ексклузивна, емотивна и искрена приказна за Ламбе од неговото ...

Ламбе Алабаковски со “Ќе те чекам јас“ го освои првото место и наградата од 20.000 евра на Скопскиот фестивал

Популарно - 13.11.2013

Ламбе Алабаковски е победник на Скопскиот фестивал 2013. Тој ја освои првата награда од 20.000 евра во денарска противвредност. Победник на овогодинешното издание е Ламбе Алабаковски со песната „Ќе ...

Кој е заслужен за победата на Ламбе на Скопски

Орбис - 13.11.2013

Ламбе Алабакоски, со песната Ќе те чекам јас, победи на годинешниот Скопски фестивал. Со 124 гласа добиени со смс гласање на публиката и гледачите, Ламбе ја освои првата награда 1.200.000 денари.

ВИДЕО: Емотивна и искрена приказна на Ламбе за неговото Љубојно и смртта на мајка си

За Се - 13.11.2013

Ламбе Алабаковски овогодинешниот победник на Скопски Фестивал 2013 година, пред да ја освои сцената во МОБ, не’ прошета низ Љубојно. Ексклузивна, емотивна и искрена приказна за Ламбе од неговото ...

Дали Јован Јованов ја „ископирал“ победничката песна на Ламбе? (ВИДЕО)

Република - 13.11.2013

„Со 5.000 денари си купија 20.000 евра“ и „Ова се нашите `регуларни` и `ненаместени` фестивали“, се само дел од реакциите на колеги-музичари по социјалните мрежи за победата на Ламбе на „Скопски ...

Ламбе Алабаковски: Секогаш срцево ќе тагува по мајка ми

Република - 13.11.2013

Победникот на овогодинешниот Скопски Фестивал 2013 година, Ламбе Алабаковски, пред да ја освои сцената во МОБ, нѐ прошета низ Љубојно. Ексклузивна, емотивна и искрена приказна за Ламбе од неговото ...

Ламбе откри на што ќе ги потроши парите од наградата

Курир - 13.11.2013

"Искрено, не очекував дека ќе победам, затоа што ме немаше повеќе од една година. Сакав да се вратам, пуштивме еден нов сингл "Земи се" и убаво ми е што се вратив со победа, вели победникот на ...

Ламбе Алабаковски триумфираше на Скопскиот фестивал / Видео

Lider - 13.11.2013

Ламбе Алабаковски е победник на Скопскиот фестивал 2013 , кој ја доби првата награда од 20.000 евра во денарска противвредност. Второ место и припадна на Тамара Тодевска со песната Тешко без тебе, а ...

Видео: Ламбе си замина со 20 илјади евра од Скопскиот фестивал

Денешен - 13.11.2013

Ламбе Алабаковски ја освои публиката на Скопскиот фестивал. Тој ја однесе првата награда тешка 20.000 евра. Неговата песна „Ќе те чекам јас“ освои 124 гласа на гласањето преку мобилен телефон.

Ламбе победник на Скопски фестивал 2013

Inpress - 13.11.2013

Скопје, 13. ноември 2013 (ИНПРЕС) Ламбе Алабаковски со песната „Ќе те чекам јас“ е победник на годинешниот Скопски фестивал. Со добиени 124 гласа, Ламбе ја понесе и наградата од 1 милион и двеста ...

Видео: Ламбе ја раскажа својата животна приказна за Љубојно и смртта на мајка си

Денешен - 13.11.2013

Овогодинешниот победник на Скопскиот фестивал, Ламбе Алабаковски ја раскажа својата животна приказна за Бекстејџ. Ексклузивна, емотивна и искрена приказна за Ламбе од неговото Љубојно.

Скопски фестивал: Победник е Ламбе Алабакоски

Нова ТВ - 12.11.2013

Ламбе Алабакоски, со песната "Ќе те чекам јас", победи на годинешниот Скопски фестивал, со 124 гласа добиени со смс -гласање на публиката и гледачите, тој ја освои првата награда и 1.200.000 денари.

Ламбе Алабакоски победи на Скопскиот фестивал 2013

Вест - 12.11.2013

Ламбе Алабакоски, со песната Ќе те чекам јас, победи на годинешниот Скопски фестивал. Со 124 гласа добиени со смс гласање на публиката и гледачите, Ламбе ја освои првата награда 1.200.000 денари.

Ламбе Алабаковски ја освои наградата од 20.000 евра

Н.Македонија - 12.11.2013

Ламбе Алабаковски е победник на Скопскиот фестивал 2103 , кој ја доби првата награда од 20.000 евра во денарска противвредност Второто место и припадна на Тамара Тодевска, која беше наградена со ...

ФОТО: Менаџерот Кристијан вечерва преку смс- пораки лобирал за Ламбе

Либертас - 12.11.2013

Читатели на „Либертас“ вечерва ни ги испратија смс – пораките кои ги добиваат од менаџерот Кристијан од продукција „План Б“ за да гласаат со цел да победи Ламбе на вечерашниот фестивал „Скопје 2013“.

Ламбе ја посвети победата на неговата почината мајка (ФОТО)

Телеграф - 12.11.2013

МТВ и мобилните оператори се откажаа од паричните средства и истите ќе се донираат за лечење на музичарот Ацо Конга Победник на овогодинешниот „ Скопски фестивал “ е пејачот Ламбе Алабаковски со ...

Ракометарите расположени пред најголемото дерби

Република - 12.11.2013

Ванчо Димовски и Столе Стоилов беа исклучително расположени во најновата епизода на „Еден на Еден“. Репрезентативното дуо уживаше во гостувањето кај Жаре, зборуваа за ракометни теми, се шегуваа за ...

Ламбе: Иако сме роднини, муабетот со Боки 13 не ми оди

Убавина и Здравје - 12.11.2013

Неговиот професионален развој не го следеа интригантни приказни какви што сме навикнати да среќаваме на естрадата. Ламбе Алабаковски имаше некоја чудна „тактика“ да ја освои домашната сцена и да ...

Ламбе лапна 20.000 евра со победата на Скопскиот Фестивал

Press24 - 12.11.2013

Ламбе Алабаковски ја освои публиката на Скопскиот фестивал. Тој ја однесе првата награда тешка 20.000 евра. Неговата песна „Ќе те чекам јас“ освои 124 гласа на гласањето преку мобилен телефон.

ФОТО: МРТ го врати сјајот на Скопскиот фестивал, победи Ламбе Алабаковски

Курир - 12.11.2013

Се врати сјајот на најдобриот македонски фестивал за забавна музика. Во извонредна организација на МРТ вечерва се одржа Скопскиот фестивал, втор по ред по возобновувањето.

Ламбе Алабаковски ја однесе победата на Скопскиот фестивал заедно со наградата од 20.000 евра

Делчево Денес - 12.11.2013

Вечерва се одржа Скопскиот фестивал на забавни мелодии накој беа испеани 20-ет нови композиции… На фестивалот учество зеде поголемиот дел од македонската музичка сцена, но фестивалот доби и ...

ВИДЕО: Победничкиот настап на Ламбе – „Ќе те чекам јас“ на Скопски

За Се - 12.11.2013

Ламбе Алабаковски ја освои првата награда на Скопскиот фестивал и 20.000 евра. Неговата песна „Ќе те чекам јас“ освои 124 гласа на гласањето преку мобилен телефон.

Скопски Фестивал: Ламбе го освои првото место и 20.000 евра

Sky - 12.11.2013

На овогодинешното издание на Скопскиот фестивал, првата награда ја однесе Ламбе Алабаковски. Тој со песната „Те чекам јас“ освои 124 гласа, втора беше Тамара Тодевска со песната „Тешко без тебе“ а ...

Ракометарите расположени пред најголемото дерби

Точка - 11.11.2013

Ванчо Димовски и Столе Стоилов беа исклучително расположени во најновата Еден на Еден. Репрезентативното дуо уживаше во гостувањето кај Жаре, зборуваа за ракометни теми, се шегуваа за соиграчите и на ...

Ламбе за Курир: Од срце ги пејам песните на Тоше Проески и Славе Димитров

Курир - 11.11.2013

Скромното момче со ангелски глас стана сопруг и извонреден пејач. Во интервју за Курир, Ламбе Алабакоски зборува за новите песни, кариерата, но и приватниот живот.

Ламбе: Секогаш ќе ги пејам песните од Тоше Проески и Славе Димитров

Maxim - 11.11.2013

Пејачот Ламбе Алабаковски деновите доживува неверојатно ново искуство во улога на татко и сопруг. Македонскиот пејач за порталот Курир се реши да ја отвори душата и да раскаже како се снаоѓа во ...