TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Две лица потешко повредени во сообраќајки во тетовско

ТВ21 - 13.11.2016

Две лица се потешко повредени по двете сообраќајни несреќи што се случиле во тетовско. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски информираше дека сообраќајните незгоди се случиле во текот на вчерашниот ден.

Моторциклист и 70 годишна тетовчанка тешко повредени во сообраќајки

Здравство24 - 13.11.2016

Две лица се потешко повредени во двете сообраќајни несреќи што се случиле во тетовско. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски информираше дека сообраќајните незгоди се случиле во текот на вчерашниот ден.

Две лица потешко повредени во сообраќајки во тетовско

+инфо - 13.11.2016

Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски информираше дека сообраќајните незгоди се случиле вчера. Две лица се потешко повредени по двете сообраќајни несреќи што се случиле во тетовско. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски информираше дека ...

Две лица потешко повредени во сообраќајки во тетовско

А1 On - 13.11.2016

Две лица се потешко повредени по двете сообраќајни несреќи што се случиле во тетовско. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски информираше дека сообраќајните незгоди се случиле во текот на вчерашниот ден.

Две лица потешко повредени

Вест - 13.11.2016

Две лица се потешко повредени по двете сообраќајни несреќи што се случиле во Тетовско за време на викендот. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски информираше дека првата сообраќајка била на регионалниот пат Тетово - Пирок, пред училиштето во ...

ДВЕ ТЕШКИ СООБРАЌАЈКИ ВО ТЕТОВСКО: Со сериозни повреди се здобиле две лица

Телеграф - 13.11.2016

Една од повредените е жена која во неконтактибилна состојба била пренесена на скопските клиники Две лица се потешко повредени по двете сообраќајни несреќи што се случиле во тетовско. Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски, информираше дека ...

Две сообраќајки во тетовско - Две лица се потешко повредени

Сител - 13.11.2016

Две лица се потешко повредени по двете сообраќајни несреќи што се случиле во тетовско. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски информираше дека сообраќајните незгоди се случиле во текот на вчерашниот ден.

Две лица потешко повредени во сообраќајки во тетовско...

Н.Македонија - 13.11.2016

Две лица потешко повредени во сообраќајки во тетовско Две лица се потешко повредени по двете сообраќајни несреќи што се случиле во тетовско. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски информираше дека сообраќајните незгоди се случиле во текот на ...

Две лица потешко повредени во сообраќајки во тетовско

Курир - 13.11.2016

Две лица се потешко повредени по двете сообраќајни несреќи што се случиле во тетовско. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски информираше дека сообраќајните незгоди се случиле во текот на вчерашниот ден.

Две лица потешко повредени во сообраќајки во тетовско

Канал5 - 13.11.2016

Две лица се потешко повредени по двете сообраќајни несреќи што се случиле во тетовско. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски информираше дека сообраќајните незгоди се случиле во текот на вчерашниот ден.

Две лица потешко повредени во сообраќајки во тетовско

Репортер - 13.11.2016

Две лица се потешко повредени по двете сообраќајни несреќи што се случиле во тетовско. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски информираше дека сообраќајните незгоди се случиле во текот на вчерашниот ден.

Уште една несреќа ја вознемири Македонија -две лица итно пренесени на скопските клиники

Press24 - 13.11.2016

Две лица се потешко повредени по двете сообраќајни несреќи што се случиле во тетовско. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски информираше дека сообраќајните незгоди се случиле во текот на вчерашниот ден.

Две лица потешко повредени во сообраќајки во тетовско

Нетпрес - 13.11.2016

Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски информираше дека сообраќајните незгоди се случиле во текот на вчерашниот ден. Првата сообраќајка била околу 17:30 часот на регионалниот пат Тетово – Пирок пред училиштето во Калник кога автомобил „опел ...

Две лица потешко повредени во сообраќајки во тетовско

Либертас - 13.11.2016

Две лица се потешко повредени по двете сообраќајни несреќи што се случиле во тетовско. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски информираше дека сообраќајните незгоди се случиле во текот на вчерашниот ден.

Се што е потребно да знаете за сосотојбата на патиштата

Нетпрес - 12.11.2016

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно низ клисурите, каде постои можност за појава на одрони кои наместа може да го попречат движењето на ...

Пренасочување на сообраќајот, работи на пат – состојба на патишта

Турлитава - 11.11.2016

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА: Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по наместа влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

Две лица потешко повредени во сообраќајки во Скопје

БркајРабота - 11.11.2016

Две лица се потешко повредени од кои еден возач и еден сопатник во една сообраќајна несреќа што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во три сообраќајки со полесни повреди се здобиле три лица, а во три е причинета ...

Двајца тешко повредени во сообраќајки во Скопје

Здравство24 - 16.05.2017

Двајца сопатници се потешко повредени, а со телесни повреди се здобиле возач и сопатник во две од вкупно 10 сообраќајни несреќи што се случиле во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје.

Две лица потешко повредени во сообраќајки во Скопје

А1 On - 27.12.2017

Две лица биле потешко повредени во две од вкупно 12 сообраќајки регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во две незгоди биле полесно повредени две лица, а во осум била причинета материјална штета.

СООБРАЌАЈКИ ВО СКОПЈЕ: Две лица потешко повредени во една сообраќајна незгода

Телеграф - 11.11.2016

Со помош на специјалното возило „пајак“ отстранети се 108 возила Две лица се потешко повредени, од кои еден возач и еден сопатник, во една сообраќајна несреќа што се случила во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје.

Две лица потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Курир - 30.12.2016

Две лица се потешко повредени и две полесно повредени во две сообраќајни незгоди што се случиле во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР Скопје. Изминатиот ден, како што информира денеска полицијата, имало уште пет сообраќајки од кои во три ...

Две лица потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Сител - 27.12.2017

Две лица биле потешко повредени во две од вкупно 12 сообраќајки регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во две незгоди биле полесно повредени две лица, а во осум била причинета материјална штета.

Две лица потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Канал5 - 30.12.2016

Две лица се потешко повредени и две полесно повредени во две сообраќајни незгоди што се случиле во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР Скопје. Изминатиот ден, како што информира денеска полицијата, имало уште пет сообраќајки од кои во три ...

Две лица потешко повредени во сообраќајки во Скопје...

Н.Македонија - 30.12.2016

Две лица потешко повредени во сообраќајки во Скопје Две лица се потешко повредени и две се полесно повредени во две сообраќајни незгоди што се случиле во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР Скопје.

Две лица потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Алфа - 11.11.2016

Две лица се потешко повредени од кои еден возач и еден сопатник во една сообраќајна несреќа што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје.Во три сообраќајки со полесни повреди се здобиле три лица, а во три е причинета материјална ...

Две лица потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Локално - 30.12.2016

Две лица се потешко повредени и две полесно повредени во две сообраќајни незгоди што се случиле во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР Скопје. Изминатиот ден, како што информира денеска полицијата, имало уште пет сообраќајки од кои во три ...

Две лица потешко повредени во сообраќајки

Вечер - 11.11.2016

Во текот на изминатиот ден по спроведените контроли санкционирани се двајца возачи кои возеле под дејство на алкохол, двајца возачи поминале на црвено светло на семафор, тројца возачи не отстапиле првенство на минување на пешаците на обележан ...

На влакно до смртта – Двајца скопјани спасија жива глава

Репортер - 11.11.2016

Две лица се потешко повредени од кои еден возач и еден сопатник во една сообраќајна несреќа што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во три сообраќајки со полесни повреди се здобиле три лица, а во три е причинета ...

Две лица потешко повредени во Скопје

Скопје инфо - 11.11.2016

Две лица се потешко повредени од кои еден возач и еден сопатник во една сообраќајна несреќа што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во три сообраќајки со полесни повреди се здобиле три лица, а во три е причинета ...

Две лица потешко повредени во Скопје

Press24 - 11.11.2016

Две лица се потешко повредени од кои еден возач и еден сопатник во една сообраќајна несреќа што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Во три сообраќајки со полесни повреди се здобиле три лица, а во три е причинета ...

Две лица потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Lider - 30.12.2016

Две лица се потешко повредени и две полесно повредени во две сообраќајни незгоди што се случиле во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР Скопје. Изминатиот ден, како што информира денеска полицијата, имало уште пет сообраќајки од кои во три ...

Две лица потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Либертас - 27.12.2017

Две лица биле потешко повредени во две од вкупно 12 сообраќајки регистрирани во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во две незгоди биле полесно повредени две лица, а во осум била причинета материјална штета.

Десет лица повредени во сообраќајки во Скопје

Здравство24 - 15.02.2017

Десет лица се полесно повредени во пет од вкупно девет сообраќајни незгоди што се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во четири сообраќајки е причинета материјална штета. Сообраќајната полиција вчера санкционирала 27 возачи кои се движеле ...

Десет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

А1 On - 26.04.2017

Десет лица се полесно повредени во девет од вкупно 13 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во четири е причинета материјална штета. Во текот на изминатиот ден полицијата презела казнени мерки ...

СООБРАЌАЈКИ ВО СКОПЈЕ: Во шест незгоди, повредени 10 лица

Телеграф - 10.11.2016

Со помош на специјалното возило „пајак“ во текот на вчерашниот ден отстранети биле 76 возила Десет лица се полесно повредени во шест сообраќајни незгоди, а материјална штета е причинета во шест сообраќајки кои се случиле во текот на вчерашниот ден ...

Десет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Сител - 10.11.2016

Десет лица се полесно повредени во шест сообраќајни незгоди, а материјална штета е причинета во шест сообраќајки кои се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Сообраќајната полиција денеска соопшти дека во текот на изминатиот ...

Десет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Курир - 26.04.2017

Десет лица се полесно повредени во девет од вкупно 13 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во четири е причинета материјална штета. Во текот на изминатиот ден полицијата презела казнени мерки ...

Десет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Канал5 - 10.11.2016

Десет лица се полесно повредени во шест сообраќајни незгоди, а материјална штета е причинета во шест сообраќајки кои се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Сообраќајната полиција денеска соопшти дека во текот на изминатиот ...

Десет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Репортер - 10.11.2016

Десет лица се полесно повредени во шест сообраќајни незгоди, а материјална штета е причинета во шест сообраќајки кои се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Сообраќајната полиција денеска соопшти дека во текот на изминатиот ...

Десетмина тешко повредени во Скопје - што се случувало вчера?

Press24 - 10.11.2016

Десет лица се полесно повредени во шест сообраќајни незгоди, а материјална штета е причинета во шест сообраќајки кои се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Сообраќајната полиција денеска соопшти дека во текот на изминатиот ...

Десет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Lider - 10.11.2016

Десет лица се полесно повредени во шест сообраќајни незгоди, а материјална штета е причинета во шест сообраќајки кои се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Сообраќајната полиција денеска соопшти дека во текот на изминатиот ...

Десет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Канал 77 - 10.11.2016

Десет лица се полесно повредени во шест сообраќајни незгоди, а материјална штета е причинета во шест сообраќајки кои се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Сообраќајната полиција денеска соопшти дека во текот на изминатиот ...

Десет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Телевизија Нова - 10.11.2016

Десет лица се полесно повредени во шест сообраќајни незгоди, а материјална штета е причинета во шест сообраќајки кои се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Сообраќајната полиција денеска соопшти дека во текот на изминатиот ...

Десет лица полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Либертас - 10.11.2016

Десет лица се полесно повредени во шест сообраќајни незгоди, а материјална штета е причинета во шест сообраќајки кои се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје. Сообраќајната полиција денеска соопшти дека во текот на изминатиот ...

Тринаесет лица повредени од кои еден потешко во сообраќајки во Скопје

Здравство24 - 09.11.2016

Осумнаесет сообраќајни несреќи се регистрирани во изминатото деноноќие во Скопје, во кои потешко е повреден возач, а 12 лица се здобиле со полесни повреди. Во пет сообраќајки е причинета само материјална штета.

Осумнаесет сообраќајки вчера во Скопје, „пајакот“ кренал 84 возила

А1 On - 09.11.2016

Осумнаесет сообраќајни несреќи се регистрирани во изминатото деноноќие во Скопје, во кои потешко е повреден возач, а 12 лица се здобиле со полесни повреди. Во пет сообраќајки е причинета само материјална штета.

Осумнаесет сообраќајки вчера во Скопје, „пајакот“ кренал 84 возила

Канал5 - 09.11.2016

Осумнаесет сообраќајни несреќи се регистрирани во изминатото деноноќие во Скопје, во кои потешко е повреден возач, а 12 лица се здобиле со полесни повреди. Во пет сообраќајки е причинета само материјална штета.

Во Скопје 18 сообраќајки, „пајакот“ успеал да крене 84 возила

Точка - 09.11.2016

Осумнаесет сообраќајни несреќи се регистрирани во изминатото деноноќие во Скопје, во кои потешко е повреден возач, а 12 лица се здобиле со полесни повреди. Во пет сообраќајки е причинета само материјална штета.

Осумнаесет сообраќајки вчера во Скопје, „пајакот“ кренал 84 возила

Сител - 09.11.2016

Осумнаесет сообраќајни несреќи се регистрирани во изминатото деноноќие во Скопје, во кои потешко е повреден возач, а 12 лица се здобиле со полесни повреди. Во пет сообраќајки е причинета само материјална штета.

СКОПЈЕ: Казнети 23 возачи и 6 пешаци

Телеграф - 09.11.2016

Во текот на вчерашниот ден со помош на специјалното возило „пајак“ се отстранети 84 возила Осумнаесет сообраќајни несреќи се регистрирани во изминатото деноноќие во Скопје, во кои потешко е повреден возач, а 12 лица се здобиле со полесни повреди.

Осумнаесет сообраќајки вчера во Скопје, „пајакот“ кренал 84 возила

Курир - 09.11.2016

Осумнаесет сообраќајни несреќи се регистрирани во изминатото деноноќие во Скопје, во кои потешко е повреден возач, а 12 лица се здобиле со полесни повреди. Во пет сообраќајки е причинета само материјална штета.

Осумнаесет сообраќајки вчера во Скопје, „пајакот“ кренал 84 возила

Локално - 09.11.2016

Осумнаесет сообраќајни несреќи се регистрирани во изминатото деноноќие во Скопје, во кои потешко е повреден возач, а 12 лица се здобиле со полесни повреди. Во пет сообраќајки е причинета само материјална штета.

Осумнаесет сообраќајки вчера во Скопје, „пајакот“ кренал 84 возила

Вечер - 09.11.2016

Осумнаесет сообраќајни несреќи се регистрирани во изминатото деноноќие во Скопје, во кои потешко е повреден возач, а 12 лица се здобиле со полесни повреди. Во пет сообраќајки е причинета само материјална штета Сообраќајната полиција санкционирала ...

Осумнаесет сообраќајки вчера во Скопје, „пајакот“ кренал 84 возила

Стандард - 09.11.2016

Осумнаесет сообраќајни несреќи се регистрирани во изминатото деноноќие во Скопје, во кои потешко е повреден возач, а 12 лица се здобиле со полесни повреди. Во пет сообраќајки е причинета само материјална штета.

Во Скопје 18 сообраќајки, „пајакот“ успеал да крене 84 возила

Нетпрес - 09.11.2016

Како што информираа од СВР – Скопје, сообраќајната полиција санкционирала двајца возачи кои поминале на црвено светло на семафор, 18 кои биле без возачка дозвола, односно со нерегистрирано возило и тројца возачи почетници за прекршоци по разни ...

Осумнаесет сообраќајки на скопските улици

Press24 - 09.11.2016

Осумнаесет сообраќајни несреќи се регистрирани во изминатото деноноќие во Скопје, во кои потешко е повреден возач, а 12 лица се здобиле со полесни повреди. Во пет сообраќајки е причинета само материјална штета.

Осумнаесет сообраќајки вчера во Скопје, „пајакот“ кренал 84 возила

Lider - 09.11.2016

Осумнаесет сообраќајни несреќи се регистрирани во изминатото деноноќие во Скопје, во кои потешко е повреден возач, а 12 лица се здобиле со полесни повреди. Во пет сообраќајки е причинета само материјална штета.

Осумнаесет сообраќајки вчера во Скопје, „пајакот“ кренал 84 возила

Телевизија Нова - 09.11.2016

Осумнаесет сообраќајни несреќи се регистрирани во изминатото деноноќие во Скопје, во кои потешко е повреден возач, а 12 лица се здобиле со полесни повреди. Во пет сообраќајки е причинета само материјална штета.

Осумнаесет сообраќајки вчера во Скопје, „пајакот“ кренал 84 возила

Либертас - 09.11.2016

Осумнаесет сообраќајни несреќи се регистрирани во изминатото деноноќие во Скопје, во кои потешко е повреден возач, а 12 лица се здобиле со полесни повреди. Во пет сообраќајки е причинета само материјална штета.

Петмина повредени во девет сообраќајки во Скопје

Здравство24 - 14.03.2017

Пет лица се полесно повредени во четири од вкупно девет сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во пет е причинета материјална штета. Вчера полицијата презела казнени мерки поради поголем број ...

Девет сообраќајки во Скопје изминатите 24 часа, пет лица повредени

А1 On - 08.11.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно девет сообраќајни несреќи. Во пет од нив со полесни повреди се здобиле пет лица, а во четири причинета е само материјална штета.

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по наместа влажни коловози

Канал5 - 08.11.2016

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

ЗА 24 ЧАСА ДЕВЕТ СООБРАЌАЈКИ: Пет лица повредени во сообраќајки во Скопје

Телеграф - 08.11.2016

Затекнати се 52 непрописно паркирани возила и 11 пешаци кои поминале надвор од обележан пешачки премин, односно поминале на црвено светло на семафор Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно ...

Девет сообраќајки во Скопје изминатите 24 часа, пет лица повредени

Сител - 08.11.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно девет сообраќајни несреќи. Во пет од нив со полесни повреди се здобиле пет лица, а во четири причинета е само материјална штета.

Петмина повредени во 9 сообраќајки во Скопје

Курир - 08.11.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно девет сообраќајни несреќи. Во пет од нив со полесни повреди се здобиле пет лица, а во четири причинета е само материјална штета.

Девет сообраќајки во Скопје изминатите 24 часа, пет лица повредени

Канал5 - 08.11.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно девет сообраќајни несреќи. Во пет од нив со полесни повреди се здобиле пет лица, а во четири причинета е само материјална штета.

Едукација за безбедноста во сообраќајот во Струмица ...

Н.Македонија - 08.11.2016

Едукација за безбедноста во сообраќајот во Струмица Ученици од општинското основно училиште „Никола Вапцаров“ од Струмица активно се вклучија во сообраќајната едукативна кампања „Да ги заштитиме децата во сообраќајот“.

Девет сообраќајки во Скопје изминатите 24 часа, пет лица повредени

Локално - 08.11.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно девет сообраќајни несреќи. Во пет од нив со полесни повреди се здобиле пет лица, а во четири причинета е само материјална штета.

Сите препораки на АМСМ до возачите при ова променливо време

Позитив.мк - 08.11.2016

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани

Вечер - 08.11.2016

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

Девет сообраќајки во Скопје изминатите 24 часа, пет лица повредени

Вечер - 08.11.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно девет сообраќајни несреќи. Во пет од нив со полесни повреди се здобиле пет лица, а во четири причинета е само материјална штета Во текот на изминатиот ...

Девет сообраќајки во Скопје изминатите 24 часа, пет лица повредени

Република - 08.11.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно девет сообраќајни несреќи. Во пет од нив со полесни повреди се здобиле пет лица, а во четири причинета е само материјална штета.

Летаат казни: Девет несреќи изминатото деноноќие

Press24 - 08.11.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно девет сообраќајни несреќи. Во пет од нив со полесни повреди се здобиле пет лица, а во четири причинета е само материјална штета.

Сообраќаен крш низ Скопје – Петмина повредени

Репортер - 08.11.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно девет сообраќајни несреќи. Во пет од нив со полесни повреди се здобиле пет лица, а во четири причинета е само материјална штета.

Девет сообраќајки во Скопје изминатите 24 часа, пет лица повредени

Lider - 08.11.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно девет сообраќајни несреќи. Во пет од нив со полесни повреди се здобиле пет лица, а во четири причинета е само материјална штета.

Девет сообраќајки во Скопје изминатите 24 часа, пет лица повредени

Телевизија Нова - 08.11.2016

Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно девет сообраќајни несреќи. Во пет од нив со полесни повреди се здобиле пет лица, а во четири причинета е само материјална штета.

Девет сообраќајки во Скопје изминатите 24 часа, пет лица повредени

Либертас - 08.11.2016

– Сообраќајната полиција во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје изврши увид на вкупно девет сообраќајни несреќи. Во пет од нив со полесни повреди се здобиле пет лица, а во четири причинета е само материјална штета.

Сообраќајка на бул. „Србија“ прави застој во сообраќајот

Кајгана - 07.11.2016

Утрово се случи сообраќајна незгода на булеварот „Србија“ во Скопје, во која нема повредени. Судирот се случил меѓу два автомобили при што е причинета помала материјална штета на двете возила.

Сообраќајна незгода на бул „Србија“ го успорува сообраќајот

А1 On - 07.11.2016

Сообраќајна незгода се случи уторво на булеварот „Србија“ во Скопје, меѓу два автомобили, во која нема повредени, а причинета е помала материјална штета на двете возила учесници во незгодата.

Викендот во Скопје 40 сообраќајки со 21 повреден

Здравство24 - 07.11.2016

За време на викендот на подрачјето на Скопје се случиле 40 сообраќајни незгоди од кои во 17 потешко е повредено едно лице, а со полесни повреди се здобиле 20 лица. Материјална штета е причинета во 23 сообраќајни незгоди.

Еден потешко и 20 полесно повредени во сообраќајки за викендот во Скопје

А1 On - 07.11.2016

За време на викендот на подрачјето на Скопје се случиле 40 сообраќајни незгоди од кои во 17 потешко е повредено едно лице, а со полесни повреди се здобиле 20 лица. Материјална штета е причинета во 23 сообраќајни незгоди.

Судaр на булеварот Србија во Скопје

+инфо - 07.11.2016

Сообраќајката се случила меѓу „фиат пунто“ со скопски регистарски таблички и службено возило „форд фиеста“. Сообраќајна незгода се случи утрoво на булеварот Србија во Скопје, меѓу два автомобили, во која нема повредени, а причинета е помала ...

Еден потешко и 20 полесно повредени во сообраќајки за викендот во Скопје...

Н.Македонија - 07.11.2016

Еден потешко и 20 полесно повредени во сообраќајки за викендот во Скопје За време на викендот на подрачјето на Скопје се случиле 40 сообраќајни незгоди од кои во 17 потешко е повредено едно лице, а со полесни повреди се здобиле 20 лица.

Еден потешко и 20 полесно повредени во сообраќајки за викендот во Скопје

Канал5 - 07.11.2016

За време на викендот на подрачјето на Скопје се случиле 40 сообраќајни незгоди од кои во 17 потешко е повредено едно лице, а со полесни повреди се здобиле 20 лица. Материјална штета е причинета во 23 сообраќајни незгоди.

Сообраќајна незгода на бул „Србија“ го успорува сообраќајот

Точка - 07.11.2016

Сообраќајна незгода се случи уторво на булеварот „Србија“ во Скопје, меѓу два автомобили, во која нема повредени, а причинета е помала материјална штета на двете возила учесници во незгодата.

Еден потешко и 20 полесно повредени во сообраќајки за викендот во Скопје

Сител - 07.11.2016

За време на викендот на подрачјето на Скопје се случиле 40 сообраќајни незгоди од кои во 17 потешко е повредено едно лице, а со полесни повреди се здобиле 20 лица. Материјална штета е причинета во 23 сообраќајни незгоди.

Еден потешко, а 20 полесно повредени во сообраќајки изминатиот викенд во Скопје

Точка - 07.11.2016

За време на викендот на подрачјето на Скопје се случиле 40 сообраќајни незгоди од кои во 17 потешко е повредено едно лице, а со полесни повреди се здобиле 20 лица. Материјална штета е причинета во 23 сообраќајни незгоди.

40 сообраќајки викендов во Скопје

Курир - 07.11.2016

За време на викендот на подрачјето на Скопје се случиле 40 сообраќајни незгоди од кои во 17 потешко е повредено едно лице, а со полесни повреди се здобиле 20 лица. Материјална штета е причинета во 23 сообраќајни незгоди.

ВОЗЕЛЕ ПИЈАНИ И НЕ ПОМИНАЛЕ НА ПЕШАЧКИ: Казнети 49 возачи и шест пешаци во Скопје

Телеграф - 07.11.2016

Во текот на изминатите три дена казнети се 17 возачи кои возеле под дејство на алкохол, 14 возачи кои возеле побрзо од дозволената брзина, шест возачи кои поминале на црвено светло, како и 12 возачи кои немале сигурносен појас при возење или ...

Состојба на патиштата: Сообраќајот се одвива без забрани, по наместа влажни коловози

Локално - 07.11.2016

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по наместа влажни коловози. Според информација од ЈП Македонијапат, на магистралниот пат Р-1202 Маврово – Дебар на Мелнички мост, поради изведување работи на пат сообраќајот ќе се одвива по ...

Еден потешко повреден во 40 сообраќајки- викендов

Локално - 07.11.2016

За време на викендот на подрачјето на Скопје се случиле 40 сообраќајни незгоди од кои во 17 потешко е повредено едно лице, а со полесни повреди се здобиле 20 лица. Материјална штета е причинета во 23 сообраќајни незгоди.

Сообраќајна несреќа на бул „Србија“ го успорува сообраќајот

Локално - 07.11.2016

Сообраќајна несреќа се случи уторво на булеварот „Србија“ во Скопје, меѓу два автомобили, во која нема повредени, а причинета е помала материјална штета на двете возила учесници во незгодата, иинформира а1он.

Пренасочени улици и изменет режим - состојба на патишта

Press24 - 11.11.2016

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Хаос викендов во Скопје: Повредени повеќе од 20 лица

Press24 - 07.11.2016

За време на викендот на подрачјето на Скопје се случиле 40 сообраќајни незгоди од кои во 17 потешко е повредено едно лице, а со полесни повреди се здобиле 20 лица. Материјална штета е причинета во 23 сообраќајни незгоди.

Еден потешко, а 20 полесно повредени во сообраќајки изминатиот викенд во Скопје

Нетпрес - 07.11.2016

Материјална штета е причинета во 23 сообраќајни незгоди. Во петокот се случиле 16 сообраќајни незгоди од кои во седум со полесни повреди се здобиле осум лица, а девет незгоди биле со причинета материјална штета.

Полицијата демне: Викендов летаа казни во Скопје

Press24 - 07.11.2016

Во текот на изминатите три дена во Скопје санкционирани се 17 возачи кои возеле под дејство на алкохол, 14 возачи кои возеле побрзо од дозволената брзина, шест возачи кои поминале на црвено светло, како и 12 возачи кои немале сигурносен појас при ...

Повредени 20 лица: Што се случуваше викендов во Скопје?

Скопје инфо - 07.11.2016

За време на викендот на подрачјето на Скопје се случиле 40 сообраќајни незгоди од кои во 17 потешко е повредено едно лице, а со полесни повреди се здобиле 20 лица. Материјална штета е причинета во 23 сообраќајни незгоди.

Еден потешко и 20 полесно повредени во сообраќајки за викендот во Скопје

Lider - 07.11.2016

За време на викендот на подрачјето на Скопје се случиле 40 сообраќајни незгоди од кои во 17 потешко е повредено едно лице, а со полесни повреди се здобиле 20 лица. Материјална штета е причинета во 23 сообраќајни незгоди.

Еден потешко и 20 полесно повредени во сообраќајки за викендот во Скопје

Телевизија Нова - 07.11.2016

За време на викендот на подрачјето на Скопје се случиле 40 сообраќајни незгоди од кои во 17 потешко е повредено едно лице, а со полесни повреди се здобиле 20 лица. Материјална штета е причинета во 23 сообраќајни незгоди.

Еден потешко и 20 полесно повредени во сообраќајки за викендот во Скопје

Либертас - 07.11.2016

За време на викендот на подрачјето на Скопје се случиле 40 сообраќајни незгоди од кои во 17 потешко е повредено едно лице, а со полесни повреди се здобиле 20 лица. Материјална штета е причинета во 23 сообраќајни незгоди.