TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полицијата апелира: Ученици, не носете оружје

Н.Македонија - 08.10.2011

Секторот за внатрешни работи во Тетово вчера апелира до учениците од основните и од средните училишта во тетовско-гостиварскиот регион да не носат со себе оружје - За носење пиштол казните се од три ...

МВР: Ученици, не носете оружје в школо

Вест - 07.10.2011

Секторот за внатрешни работи Тетово денеска преку соопштение апелираше до учениците од основните и средните училишта во тетовско – гостиварскиот регион никогаш и никаде да не носат со себе оружје.

Училиштето се огласи за убиството на средношколецот

Утрински - 07.10.2011

Средношколецот од Радуша не бил на настава дента кога го убил 17-годишникот од средното училиште „Моша Пијаде“ во Тетово.

Деца носат пиштоли во училишните чанти

Дневник - 07.10.2011

Психологот Оливера Цветковска вели дека родителите мора да знаат дека децата на училиште наместо со книги, одат со оружје Деца, наместо книги, во училишните чанти носат пиштоли и ножеви по кои лесно ...

СВР Тетово апелираше до учениците од основните и средните училишта да не носат оружје

МРТ - 07.10.2011

Секторот за внатрешни работи Тетово денеска преку соопштение апелираше до учениците од основните и средните училишта во тетовско – гостиварскиот регион никогаш и никаде да не носат со себе оружје.

Со оружје на училиште

Утрински - 06.10.2011

Гојко Ефтоски Во Тетово се случи уште еден вооружен инцидент меѓу ученици. Овој пат со смртни последици. Убиено е момче на 17-годишна возраст, ученик во средно образование.

Средношколецот бил убиен оти задоцнил на училиште

Утрински - 06.10.2011

Банална расправија го предизвика последното крваво убиство во Тетово Банална расправија, поради доцнење на училиште, заврши со кобно убиство на средношколец во Тетово.

Во бегство убиецот на тетовскиот средношколец

Дневник - 06.10.2011

Осомничениот за убиството и убиениот Љутрин Пајазити (17) биле ученици во средното земјоделско училиште „Моша Пијаде“, а на крвавиот инцидент му претходела расправија, која почнала утрото во ...

Потерница за ученикот осомничен за убиството во Тетово

Н.Македонија - 06.10.2011

А.П. од скопското село Радуша, ученик во средното земјоделско училиште „Моша Пијаде“-Тетово, кој е осомничен за завчерашното убиство на Љеутрим П.

Убиецот на 17 годишниот ученик се уште во бегство

Алфа - 06.10.2011

Втор ден интензивно се трага по 18 годишникот од скопска Радуша, кој со пиштол , среде бел ден во центарот на Тетово, смртно го застрела својот соученик од тетовското село Слатино.

Обична расправија, причина за убиството во Тетово

Сител - 06.10.2011

Ученикот од скопско Радуша кој уби една година помал средношколец во Тетово важел за проблематичен во земјоделско училиште. Неколку пати бил и пријавуван и во полицијата во Скопје.

Наместо книги се носи оружје во училишните чанти во Тетово

Канал5 - 06.10.2011

По убиството на 17-годишниот Љутрин Пајазити, кој беше застрелан од соученик, педагозите и психолозите предупредуваат на се поголема агресивност меѓу младите.

Потерница за убиецот на момчето во Тетово

Sky - 06.10.2011

Од полицијата издадоа интерна потерница по А.П од село Радуша убиецот на Љеутрим П. од Тетово. За сега не се соопштуваат никакви детали за причинити за грозоморното убиство на момчето.

Убиен средношколец

Утрински - 05.10.2011

Тетово – Седумнаесетгодишно момче од Слатино е убиено со два истрела во центарот на Тетово. Крвавото убиство се случило вчера во 13,15 часот, пред повеќе очевидци.

Средношколец убиен во центарот на Тетово

Дневник - 05.10.2011

Средношколецот Љ.П. (17) е убиен вчера со два истрела од пиштол во центарот на Тетово. Убиството се случи во 13.30 часот пред Центарот на културата „Иљо Антески - Смок“.

Се уште се трага по соученикот-убиец

Вечер - 05.10.2011

Два дена по убиството на средношколецот Љеутрим П. (17) во центарот на Тетово полицијата се уште трага по неговиот соученик А.П. од скопското село Радуша, кој се сомничи дека е убиецот.

Љеутрим П. е малолетникот кој вчера беше убиен во Тетово

Inpress - 05.10.2011

Тетово, 5. октомври 2011 (ИНПРЕС) Во текот на вчерашниот со огнено оружје во близина на Домот на културата „Иљо Антевски Смок“ во Тетово е застрелан 17-годишниот Љеутрим П.

ФОТО: Убиен тинејџер среде Тетово

Вест - 04.10.2011

Денес попладне е убиено 17-годишно момче пред Центарот за култура Иљо Антевски Смок, во центарот на Тетово. Во него, според очевидци, неофицијално, пукал негов соученик со пиштол на улица Маршал Тито.

Тетово - момче загина од куршум во главата

Телма - 04.10.2011

Околу 13 часот и 25 минути денеска 17-годишно момче од тетовското село Слатино било донесено во болницата во Тетово со прострелна рана во главата од која по кратко време починало.

Момче застрелано во глава во центарот на Тетово

Утрински - 04.10.2011

Околу 13 часот и 25 минути, денеска 17-годишно момче од тетовското село Слатино било донесено во болницата во Тетово со прострелна рана во главата од која по кратко време починало.

Убиено 17-годишно момче

Идивиди - 04.10.2011

Тетово, 4 октомври 2011 (МИА) - Околу 13 часот и 25 минути денеска 17-годишно момче од тетовското село Слатино било донесено во болницата во Тетово со прострелна рана во главата од која по кратко ...

Тинејџер застрелан во центарот на Тетово

Кајгана - 04.10.2011

Тинејџер од тетовското село Слатино денеска попладне околу 13.15 часот бил смртно застрелан во центарот на Тетово, на улица „Маршал Тито“.

Убиен 17 годишен ученик во центарот на Тетово

Алфа - 04.10.2011

17-годишен ученик од тетовското село Слатино е убиен денеска околу 13 часот и 30 минути во строгиот центар на Тетово. Во него со пиштол пукал 18 годишник од скопско.

Соученик уби средношколец сред бел ден во Тетово

Дневник - 04.10.2011

Малолетник е убиен сред бел ден во центарот на Тетово. Крвавиот инцидент се случил околу 13.30 часот пред центарот за култура.

Момче крвнички застрелано во глава во строгиот центар на Тетово

+инфо - 04.10.2011

Момче, кое најверојатно е старо 17 години, рано попладнево било застрелано во глава во стровиот центар на Тетово. Убиството се случило на булеварот Маршал Тито, во близина на градската библиотека.

17-годишно момче убиено во центарот на Тетово

Канал5 - 04.10.2011

Според првичните информации, 17-годишното момче е смртно застрелано во главата на булеварот Маршал Тито, во близината на градската библиотека, во центарот на Тетово.

Вооружен инцидент во центарот на Тетово, почина 17-годишно момче

Сител - 04.10.2011

Околу 13 часот и 25 минути денеска 17-годишно момче од тетовското село Слатино било донесено во болницата во Тетово со прострелна рана во главата од која по кратко време починало.

Застрелано момче во центарот на Тетово

Точка - 04.10.2011

Седумнаесетгодишно момче попладнево е застрелано во центарот на Тетово. Како што информира полицијата во Тетово, неофицијално момчето го застрелал 18-годишник од едно скопско село.

Попладнево застрелано момче во Тетово

Sky - 04.10.2011

Седумнаесетгодишно момче, чиј идентитет не е познат, е застрелано во глава денеска во 13.30 часот пред Градска библиотека во центарот на Тетово.

Убиен 17-годишник во Тетово

Курир - 04.10.2011

Седумнаесет годишно момче од тетовското село Слатино, попладнево околу 13 часот и 25 минути било донесено во болницата во Тетово со прострелна рана во главата од која по кратко време починало.

Застрелано момче во центарот на Тетово

Нетпрес - 04.10.2011

Седумнаесетгодишно момче попладнево е застрелано во центарот на Тетово. Како што информира полицијата во Тетово, неофицијално момчето го застрелал 18-годишник од едно скопско село.

Момче застрелано во глава во центарот на Тетово

Press24 - 04.10.2011

Според првичните информации, 17-годишното момче е смртно застрелано во главата на булеварот Маршал Тито, во близината на градската библиотека, во центарот на Тетово.

17-годишен тетовчанец застрелан во глава во центарот на градот

Inpress - 04.10.2011

Тетово, 4. октомври 2011 (ИНПРЕС) Момче, кое најверојатно е старо 17 години, рано попладнево било застрелано во главата во строгиот центар на Тетово.