TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ скапо ќе плати на изборите за потценувањето на граѓаните

+инфо - 15.11.2015

Тоа што СДСМ го потценува паметењето на македонските граѓани многу скапо ќе го плати на следните избори, порача ВМРО-ДПМНЕ во одговор на денешната реакција на СДСМ на најавата од премиерот и претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, за изградба на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ скапо ќе плати на изборите бидејќи ги потценува граѓаните

Локално - 15.11.2015

Граѓаните уште добро паметат какви лажни ветувања даваше СДСМ во минатото. Да почнеме со градбата на железницата за Бугарија која ветија дека ќе ја изградат за една година. Или да го споменеме патот од Велес за Прилеп кој се сведе само на една ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ скапо ќе плати на изборите бидејќи ги потценува граѓаните

Денешен - 15.11.2015

Тоа што СДСМ го потценува паметењето на македонските граѓани многу скапо ќе го плати на следните избори, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на владејачката партија Граѓаните уште добро паметат какви ...

ВМРО – ДПМНЕ: Тоа што СДСМ го потценува памтењето на народот скапо ќе го плати на изборите

Нетпрес - 15.11.2015

Тоа што СДСМ го потценува паметењето на македонските граѓани многу скапо ќе го плати на следните избори, велат од владејачката ВМРО – ДПМНЕ. Интегрален текст од соопштението: Тоа што СДСМ го потценува паметењето на македонските граѓани многу скапо ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ скапо ќе плати на изборите бидејќи ги потценува граѓаните

Курир - 15.11.2015

Тоа што СДСМ го потценува паметењето на македонските граѓани многу скапо ќе го плати на следните избори, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на владејачката партија Граѓаните уште добро паметат какви ...

ВМРО – ДПМНЕ: Во Струмица нема ден граѓаните да не се жалат на проблеми

Нетпрес - 15.11.2015

Струмица е општина во која нема ден граѓаните да не се жалат на комунални проблеми, инфраструктурен хаос и депонии. Се плашиме само како ќе изгледаше Струмица ако СДСМ потфрлеа во успешноста, велат од ВМРО – ДПМНЕ во соопштение упатено до јавноста.

Тоа што СДСМ го потценува паметењето на македонските граѓани многу скапо ќе го плати на следните избори

Пулс24 - 15.11.2015

Граѓаните уште добро паметат какви лажни ветувања даваше СДСМ во минатото. Да почнеме со градбата на железницата за Бугарија која ветија дека ќе ја изградат за една година. Или да го споменеме патот од Велес за Прилеп кој се сведе само на една ...

Две децении СДСМ контра државните интереси

Сител - 13.11.2015

Не стивнува идејата за федерализација кај СДСМ и медиумите финансирани од нив. Изминатиов период јавноста слушна многу од скандалозната колумна на уредникот на Плус Инфо Геровски каде не застана по текстот за федерална држава туку продолжи со ...

Курир: Темата федерализација е дел од многуте штетни политики на СДСМ

Канал5 - 13.11.2015

Идејата за федерализација на Македонија е само уште еден од многуте чекори на СДСМ на штета на државните интереси, пишува Курир. Порталот во својата анализа посочува неколку од чекорите на СДСМ кои во времето на нивното владеење им нанеле директна ...

Федерализацијата – Уште еден од многуте чекори на СДСМ на штета на државните интереси

Нетпрес - 13.11.2015

Федерализацијата е само уште еден од многуте чекори на СДСМ на штета на државните интереси. Порталот „ Курир “ во својата анализа посочува неколку од чекорите на СДСМ кои во времето на нивното владеење им нанеле директна штета на државните интереси.

Темата федерализација е дел од многуте штетни политики на СДСМ

Курир - 13.11.2015

Деновиве е актуелна темата на федерализација која беше отворена од албанскиот фактор, но поддржана од главните експоненти на СДСМ. Па така Бранко Геровски напиша скандалозна колумна, а претходно претседателот на СДСМ Зоран Заев повика на ...

Федерализацијата дел од многуте штетни чекори на СДСМ на штета на државните интереси

Press24 - 13.11.2015

Деновиве е актуелна темата на федерализација која беше отворена од албанскиот фактор, но поддржана од главните експоненти на СДСМ. Па така Бранко Геровски напиша скандалозна колумна, а претходно претседателот на СДСМ Зоран Заев повика на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е очајна, тврди дека ЕК лаже!

А1 On - 12.11.2015

„ВМРО-ДПМНЕ е очајна и не знае што зборува. Дали ВМРО-ДПМНЕ сака да каже дека Европската комисија лаже за уназадената слобода во медиумите во Македонија? Го прочитале ли Извештајот на Европската комисија во врвот на ВМРО-ДПМНЕ или не сакаат да се ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е очајна, тврди дека ЕК лаже!

+инфо - 12.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ е очајна, тврди дека ЕК лаже! ВМРО-ДПМНЕ е очајна и не знае што зборува. Дали ВМРО-ДПМНЕ сака да каже дека Европската комисија лаже за уназадената слобода во медиумите во Македонија? Го прочитале ли Извештајот на Европската комисија во ...

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ сите им се криви

А1 On - 12.11.2015

После 10 години ВМРО-ДПМНЕ ја сруши економијата, ги осиромаши граѓаните, го згази нивното достоинство, ги закочи евроинтегративните процеси, ја задуши слобода во медиумите… Поразителните податоци на Светската банка и другите меѓународни организации ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е очајна, тврди дека ЕК лаже!

Репортер - 12.11.2015

„ВМРО-ДПМНЕ е очајна и не знае што зборува. Дали ВМРО-ДПМНЕ сака да каже дека Европската комисија лаже за уназадената слобода во медиумите во Македонија? Го прочитале ли Извештајот на Европската комисија во врвот на ВМРО-ДПМНЕ или не сакаат да се ...

СДСМ: На ВМРО-ДПМНЕ сите им се виновни

Репортер - 02.12.2015

„После 10 години владеење на ВМРО-ДПМНЕ сите им се виновни. Виновна е Светска банка што објави дека 626.312 граѓани заминале од Македонија, пред се млади, виновна е Евростат, виновни им се сите меѓународни извештаи коишто ја покажуваат ...

ВМРО – ДПМНЕ: СДСМ сака да се заборави и дека во Охрид суверено владееја10 години

Нетпрес - 12.11.2015

СДСМ сака да се заборави и дека во Охрид суверено владееа од 2005 до 2013 година, период во кој заковаа три шајки низ целиот град. Затоа денес СДСМ за минатите 10 години во Охрид зборува како да паднале од Марс, а не од власт во Охрид.

СДСМ сака да се заборави на повеќе од 50-тината странски инвестиции

Пулс24 - 12.11.2015

Тешко е да се очекува од луѓе чиј економски идол е Вицето да разберат што значи напор да се привлечат странски инвестиции и да се увезе капитал и знаење. Тоа може да го препознаат само реномирани меѓународни експерти како луѓето од „Дуинг Бизнис“ ...

Ако СДСМ знаеше барем малку од привлекување странски инвеститори тогаш ќе отвореа барем 30 од најавените 3000 нови ...

Пулс24 - 12.11.2015

Лицемерно е за странски инвеститори да зборува партијата која не само што не донесе ниту една странска инвестиција, туку со криминалната приватизација затвори 684 фирми а над 200 000 луѓе остави без работа со 0 заработувачка.

ВМРО-ДПМНЕ: Срамно е СДСМ да брка политички поени за смртни случаи во здравство

Нова ТВ - 11.11.2015

Според владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ, опозициската СДСМ го спуштала дното на политичко делување откако потенцираа дека сега е вистинско време да се смени министерот Тодоров по новиот смртен случај на бебе.

СДСМ продолжува со барањата за оставка од Тодоров

Алсат-М - 11.11.2015

Денеска е вистинска можност Груевски да го смени Тодоров порача СДСМ. Според оваа партија премерот Груевски му дозволува на Никола Тодоров да ги загрозува животите на пациентите и лекарите.

Не сте свесни што ве чека

Вест - 11.11.2015

СДСМ тврди дека не сакаат власт туку фер избори, а ВМРО-ДПМНЕ ја повикуваат опозицијата да преземе одговорност за учеството во Владата Собранието вчера ги избра двајцата министри и тројцата заменици-министри на СДСМ, согласно договорот од Пржино.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не може да се помири со тоа што не успеа целосно да ја блокира препораката

А1 On - 11.11.2015

СДСМ не може да се помири со тоа што не успеа целосно да ја блокира препораката на Европската комисија која Македонија ја доби седми пат по ред за време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, велат од партијата.

ВМРО-ДПМНЕ: Починатото бебе за СДСМ е политичка тема

+инфо - 11.11.2015

Секоја индивидуална трагедија во нивниот ум е единствениот начин како може да се приграби некој политички поен. Денес било донесено починато 11-месечно бебе во болница и за СДСМ тоа е политичка тема. Срамно, реагира ВМРО-ДПМНЕ.

Се избра техничката влада

+инфо - 11.11.2015

Кире Наумов, Љупчо Николовски, Александар Кираcовски, Митко Чавков и Диме Спасов се именува за заменик министри како последица на договорoт од Пржино. Пратениците пред малку гласаа и за оваа одлука, а во дискуијата што се воведе за изборот на новите ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не може да се помири со тоа што не успеа целосно да ја блокира препораката

Точка - 11.11.2015

СДСМ не може да се помири со тоа што не успеа целосно да ја блокира препораката на Европската комисија која Македонија ја доби седми пат по ред за време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, велат од партијата.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не може да се помири што не успеа да ја блокира препораката

Fox.mk - 11.11.2015

СДСМ не може да се помири со тоа што не успеа целосно да ја блокира препораката на Европската комисија која Македонија ја доби седми пат по ред за време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, реагираат од владејачката партија.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не може да се помири со тоа што не успеа целосно да ја блокира препораката

Репортер - 11.11.2015

СДСМ не може да се помири со тоа што не успеа целосно да ја блокира препораката на Европската комисија која Македонија ја доби седми пат по ред за време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, велат од партијата.

ВМРО – ДПМНЕ: СДСМ не може да се помири со тоа што не успеа да го закочи напредокот на Македонија

Нетпрес - 11.11.2015

СДСМ не може да се помири со тоа што не успеа да го закочи напредокот на Република Македонија и што повторно според ЕК се исполнети условите за започнување на преговори. Ова меѓу другото се наведува во соопштението што владејачката ВМРО – ДПМНЕ ...

ВМРО – ДПМНЕ: Народот знае кој ги брани неговите интереси

Нетпрес - 11.11.2015

Народот гледа, народот знае кој ги брани неговите интереси. Казната за СДСМ е се поблиску. СДСМ не е иднината на Македонија и тоа на сите во СДСМ им е јасно како ден, се вели во соопштението на владејачката ВМРО – ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не може да се помири што не успеа да ја блокира препораката

Курир - 11.11.2015

СДСМ не може да се помири со тоа што не успеа целосно да ја блокира препораката на Европската комисија која Македонија ја доби седми пат по ред за време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, реагираат од владејачката партија.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не може да се помири со тоа што не успеа целосно да ја блокира препораката

Макфакс - 11.11.2015

СДСМ не може да се помири со тоа што не успеа целосно да ја блокира препораката на Европската комисија која Македонија ја доби седми пат по ред за време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, велат од партијата.

ВМРО-ДПМНЕ гласаше за министрите на опозицијата, СДСМ не гласаше за министерот на власта

Дневник - 11.11.2015

„Очекувам новите министри и заменици да бидат фокусирани на изборниот процес, согласно Договорот од јуни/јули, да не ги кочат почнатите проекти на Владата и да бидат посветени на решавање на проблемите на граѓаните на РМ“.

СДСМ не може да се помири со тоа што не успеа да го закочи напредокот на Република Македонија и што повторно се ...

Пулс24 - 11.11.2015

СДСМ не може да се помири со тоа што не успеа целосно да ја блокира препораката на Европската комисија која Македонија ја доби седми пат по ред за време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ. СДСМ не може да се помири со тоа што не успеа да го закочи ...

ВМРО-ДПМНЕ: Симболот на корупција во Македонија е СДСМ

Пулс24 - 11.11.2015

СДСМ е во депресија бидејќи и покрај големиот напор сепак не успеа целосно да ја блокира препораката на Европската комисија за Македонија. Симптомите на депресијата може да ги видат сите медиуми кои ги добиваат нивните конфузни соопштенија.

ВМРО- ДПМНЕ: СДСМ живее во свој свет

Нова ТВ - 10.11.2015

„Како што се ближи 24-ти април кога ќе дојде крајот на деструктивните кампањи и политики на СДСМ, кај нив ама апсолутно ништо не се менува. Стандардно и очекувано, СДСМ уште еднаш се јави со соопштение чија содржина е иста како и нивните економски ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ на страна на напаѓачите на докторите

А1 On - 10.11.2015

За СДСМ е поважна хајката врз министерот за здравство Никола Тодоров отколку осуда на сторителите на вчерашниот напад на скопските клиники, истакнува ВМРО-ДПМНЕ во реакција на ставовите на опозициската СДСМ за последните случувања.

СДСМ: За ВМРО-ДПМНЕ виновни се странските компании

+инфо - 10.11.2015

Како што се зголемува паниката во врвот на ВМРО-ДПМНЕ така партијата соопштува се поголеми небулози. ВМРО-ДПМНЕ ги обвини странските компании дека се виновни што Македонија е на дното по странски инвестиции во Европа, реагира СДСМ.

СДСМ: За ВМРО-ДПМНЕ виновни се странските компании

А1 On - 10.11.2015

„Како што се зголемува паниката во врвот на ВМРО-ДПМНЕ така партијата соопштува се поголеми небулози. ВМРО-ДПМНЕ ги обвини странските компании дека се виновни што Македонија е на дното по странски инвестиции во Европа.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ живее во минатото

А1 On - 10.11.2015

„Се што фати ВМРО-ДПМНЕ во изминатите години се уништи. Затоа ВМРО-ДПМНЕ живее во минатото и сака да зборува за 10 години наназад, ама не за последните 10 години кои ја уназадија Македонија. СДСМ не живее во минатото.

Партиски препукувања за инцидентот на Клиника

Телеграф - 10.11.2015

Според ВМРО-ДПМНЕ, срамно и лицемерно е тоа што опозициската партија и покрај фактите продолжува да стои на страна на осомничените и не го осудува криминалниот акт што тие го извршија Опозициската СДСМ денеска повторно побара оставка и одговорност ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ на страна на напаѓачите на докторите

Сител - 10.11.2015

За СДСМ е поважна хајката врз министерот за здравство Никола Тодоров отколку осуда на сторителите на вчерашниот напад на скопските клиники, истакнува ВМРО-ДПМНЕ во реакција на ставовите на опозициската СДСМ за последните случувања.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е на страна на напаѓачите на докторите

Локално - 10.11.2015

За СДСМ е поважна хајката врз министерот за здравство Никола Тодоров отколку осуда на сторителите на вчерашниот напад на скопските клиники, истакнува ВМРО-ДПМНЕ во реакција на ставовите на опозициската СДСМ за последните случувања.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ на страна на напаѓачите на докторите

Репортер - 10.11.2015

– За СДСМ е поважна хајката врз министерот за здравство Никола Тодоров отколку осуда на сторителите на вчерашниот напад на скопските клиники, истакнува ВМРО-ДПМНЕ во реакција на ставовите на опозициската СДСМ за последните случувања.

СДСМ: За ВМРО-ДПМНЕ виновни се странските компании

Репортер - 10.11.2015

„Како што се зголемува паниката во врвот на ВМРО-ДПМНЕ така партијата соопштува се поголеми небулози. ВМРО-ДПМНЕ ги обвини странските компании дека се виновни што Македонија е на дното по странски инвестиции во Европа.

Би сакале, ама не можеме да се споредиме со СДСМ – Тие не отвораа фабрики, туку затвораа

Нетпрес - 10.11.2015

Им благодариме на СДСМ што актуелизираат вакви теми во кои можеме да ја потсетиме јавноста дека благодарение на политиките и посветеноста на владата предводена на ВМРО-ДПМНЕ беа донесени 50-тина странски инвеститори, како на пример: Кромберт и ...

ВМРО – ДПМНЕ: Часовникот отчукува, нетрпеливо го чекаме 24-ти април

Нетпрес - 10.11.2015

Десеттата јубилејна победа за ВМРО-ДПМНЕ и 10-тата јубилејна нула на СДСМ која им е јасна како ден и на Заев и Шеќеринска е причината поради која во недостиг на суштина, СДСМ се бави со небулозни манипулации кои народот не ги купува.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ живее во минатото

Репортер - 10.11.2015

„Се што фати ВМРО-ДПМНЕ во изминатите години се уништи. Затоа ВМРО-ДПМНЕ живее во минатото и сака да зборува за 10 години наназад, ама не за последните 10 години кои ја уназадија Македонија. СДСМ не живее во минатото.

ВМРО – ДПМНЕ: За СДСМ поважна е хајката врз Тодоров отколку осуда на сторителите

Нетпрес - 10.11.2015

За СДСМ поважна е хајката врз министерот Тодоров отколку осуда на сторителите, се вели во соопштението што денес владејачката ВМРО – ДПМНЕ го упати како одговор на претходното соопштение на СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: За СДСМ поважна е хајката врз министерот Тодоров отколку осуда на сторителите

Пулс24 - 10.11.2015

Осомничените за нападот врз докторите денеска беа изведени пред надлежниот судија на претходна постапка во Основниот Суд Скопје 1 - Скопје. Осомничените добија пет кривични пријави. Се товарат за убиство во обид, нелегално поседување оружје, ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се плаши од избори и тоа постојано го покажува!

Пулс24 - 10.11.2015

СДСМ се плаши од избори и тоа постојано го покажува. Доколку се толку силно убедени дека граѓаните им веруваат, тогаш зошто бегаат од избори и бараат илјадници оправдувања. Во СДСМ се свесен дека граѓаните не веруваат повеќе во ниту една нивна ...

ВМРО- ДПМНЕ: СДСМ повторно е фатен во офсајд

Пулс24 - 10.11.2015

СДСМ повторно е фатен во офсајд. СДСМ повторно е фатен во офсајд. СДСМ не може да се помири со фактот дека не успеа нивното сценарио за блокада на евроинтеграциските процеси на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ треба да ги погледне фрижидерите на трите илјади струмичани на кои им вети вработување

Пулс24 - 10.11.2015

Како што се ближи 24-ти април кога ќе дојде крајот на деструктивните кампањи и политики на СДСМ, кај нив ама апсолутно ништо не се менува. Стандардно и очекувано, СДСМ уште еднаш се јави со соопштение чија содржина е иста како и нивните економски ...

ВМРО- ДПМНЕ: СДСМ сака да се заборави минатото

Пулс24 - 10.11.2015

СДСМ сака да се заборави минатото. СДСМ сака да се заборави минатото. СДСМ сака да се заборави нулата која ја постигнаа владеејќи со Македонија. Како никогаш да не постоеле, како никогаш да немале прилика да го реализираат сето тоа што го ветувале - ...

СДСМ: Паднаа во вода сите приказни на Груевски за странските инвестиции

Нова ТВ - 09.11.2015

„ВМРО-ДПМНЕ ги призна податоците за кастрофалното ниско ниво на странските инвестиции во Македонија. Народна банка објави поразителни податоци дека во јуни и јули оваа година, странските инвестиции во Македонија се на рекордно најниско ниво во цела ...

ВМРО - ДПМНЕ: СДСМ не знае што се странски инвестиции - во нивно време ги немаше

Нова ТВ - 09.11.2015

„СДСМ не знае што се странски инвестиции од проста причина што во нивно време ниту една странска инвестиција не дојде во Македонија. Граѓаните се сеќаваат на проектите како „АУДИ“, кои пропаднаа бидејќи владата предводена од СДСМ го стави личниот ...

ВМРО- ДПМНЕ: СДСМ не може да се помири кога на државата и оди добро

Нова ТВ - 09.11.2015

„СДСМ не може да се помири кога на државата и оди добро и кога граѓаните го гледаат ефектот од работењето на владата на ВМРО-ДПМНЕ. Во Струмица наредната година погон ќе отвори Џонсон Контролс. Тоа е болката на СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не знае што се странски инвестиции

+инфо - 09.11.2015

СДСМ не знае што се странски инвестиции од проста причина што во нивно време ниту една странска инвестиција не дојде во Македонија. Граѓаните се сеќаваат на проектите како „Ауди“, кои пропаднаа бидејќи владата предводена од СДСМ го стави личниот ...

СДСМ: Груевски продава магла за странските инвестиции во Македонија

А1 On - 09.11.2015

„ВМРО-ДПМНЕ ги призна податоците за кастрофалното ниско ниво на странските инвестиции во Македонија. Народна банка објави поразителни податоци дека во јуни и јули оваа година, странските инвестиции во Македонија се на рекордно најниско ниво во цела ...

ВМРО-ДПМНЕ: Негативната кампања за здравството може да доведе до настани како денешниот

Фокус - 09.11.2015

„СДСМ и нивните медиуми треба да бидат свесни дека нивната црна кампања може да доведе до немили настани како денешниот.“ Владејачката парија ВМРО-ДПМНЕ реагираше на денешниот настан кога на Клиниката во Скопје беше пукано во доктор и порача дека ...

ВМРО – ДПМНЕ: Заев да одговори каде се 3.000-те ветени нови работни места

Нетпрес - 09.11.2015

Луѓето од СДСМ да му постават едноставно прашање на нивниот лидер и повремен градоначалник на Струмица Зоран Заев, да одговори каде се 3000-те ветени нови работни места во 300 производствени погони во трите индустриски области кои ги вети на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е во паника- паднаа во вода приказните за странски инвестиции

Репортер - 09.11.2015

ВМРО-ДПМНЕ ги призна податоците за кастрофалното ниско ниво на странските инвестиции во Македонија. Народна банка објави поразителни податоци дека во јуни и јули оваа година, странските инвестиции во Македонија се на рекордно најниско ниво во цела ...

Заев да одговори каде се 3.000-те ветени нови работни места

Вечер - 09.11.2015

И денес СДСМ функционриа по истиот метод – за секој инвеститор во општина Струмица бара за секое вложено евро, едно евро плус да даде во менувачницата на Вицето. Ете затоа и после 3 години од најавените индустриски зони, фабрики и вработувања има ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не може да се помири кога на државата и оди добро

Курир - 09.11.2015

СДСМ не може да се помири кога на државата и оди добро и кога граѓаните го гледаат ефектот од работењето на владата на ВМРО-ДПМНЕ, реагираат од владејачката партија. Во продожение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ Во Струмица ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не знае што се странски инвестиции

Репортер - 09.11.2015

„СДСМ не знае што се странски инвестиции од проста причина што во нивно време ниту една странска инвестиција не дојде во Македонија. Граѓаните се сеќаваат на проектите како „АУДИ“, кои пропаднаа бидејќи владата предводена од СДСМ го стави личниот ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не може да се помири кога на државата и оди добро

Fox.mk - 09.11.2015

СДСМ не може да се помири кога на државата и оди добро и кога граѓаните го гледаат ефектот од работењето на владата на ВМРО-ДПМНЕ, реагираат од владејачката партија. Во продожение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ Во Струмица ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не знае што се странски инвестиции

Пулс24 - 09.11.2015

СДСМ не знае што се странски инвестиции од проста причина што во нивно време ниту една странска инвестиција не дојде во Македонија. Граѓаните се сеќаваат на проектите како „АУДИ“, кои пропаднаа бидејќи владата предводена од СДСМ го стави личниот ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не може да се помири кога на државата ѝ оди добро

Пулс24 - 09.11.2015

СДСМ не може да се помири кога на државата ѝ оди добро и кога граѓаните го гледаат ефектот од работењето на владата на ВМРО-ДПМНЕ. Интегрален текст од соопштението: Во Струмица наредната година погон ќе отвори Џонсон Контролс. Тоа е болката на СДСМ.