TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривичен совет ја одбил жалбата на СЈО за пасошот на Канческа-Милевска

24 Вести - 07.11.2016

Кривичен совет при Основниот суд Скопје 1 ја одбил жалбата на Специјалното јавно обвинителство на решението со кое беше одбиен предлогот на СЈО за одземање на пасошот на министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска.

Одбиена жалбата на СЈО за одземање на пасошот на Канческа-Милевска

Нова ТВ - 07.11.2016

Кривичниот совет ја одби жалбата на Специјалното јавно обвинителство за одлуката на судија на претходна постапка да не им се одземат пасошите на министерката Елизабета Канческа-Милевска, и уште еден осомничен во случајот „Тендери“.

Судот го одби СЈО, нема одземање на пасоши за „Тендери“

Р.С.Европа - 07.11.2016

Кривичниот совет во Основниот суд Скопје 1 – Скопје, го одби предлогот на СЈО за определување мерки за претпазливост против двајца осомничени во предметот „Тендери“. Од Судот денеска соопштија дека постапиле по жалбата на СЈО против судија на ...

Одбиена жалбата на СЈО за мерки за претпазливост за „Тендери“

Алсат-М - 07.11.2016

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 - Скопје ја одби жалбата на Специјалното јавно обвинителство за определување мерки претпазливост против двајца осомничени во предметот „Тендери“.

СЈО одбиено, не се одземаат пасоши за случајот „Тендери“

МКД - 07.11.2016

Кривичен совет при Основниот суд Скопје 1 ја одбил жалбата на Специјалното јавно обвинителство за одземање на пасошот на министерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска. „Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, постапувајќи по ...

Кривичниот совет ја одби жалбата на СЈО, нема да и го земе пасошот на Канческа-Милевска

А1 On - 07.11.2016

Кривичниот совет го одби барањето на Специјалното јавно обвинителство за одземање на пасошот на министерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска. „Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, постапувајќи по жалба на Јавното ...

Одбиена уште една жалба на СЈО, нема да и биде одземен пасошот на Канческа-Милевска

Фокус - 07.11.2016

Откако судија на претходна постапка го одби барањето на Специјалното јавно обвинителство да и го одземе пасошот на министерката за култура, Елизабета Канческа -Милевска и да и наложи секој вторник да се пријавува во судот, како осомничена во ...

Кривичниот совет ја одби жалбата на СЈО, пасошот остана кај Канческа-Милевска

+инфо - 07.11.2016

СЈО обвини дека министерството го наместило тендерот за доградба на Музејот во полза на АД „Бетон Штип“, со што буџетот било оштетен за милион евра. Кривичниот совет го одби барањето на Специјалното јавно обвинителство за одземање на пасошот на ...

Одбиена жалбата на СЈО за мерки за претпазливост за „Тендери“

ТВ21 - 07.11.2016

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје ја одби жалбата на Специјалното јавно обвинителство за определување мерки претпазливост против двајца осомничени во предметот „Тендери“.

Судот ја одби жалбата на СЈО, нема да ѝ биде одземен пасошот на Канческа – Милевска

Кајгана - 07.11.2016

Основниот суд Скопје 1 ја одби жалбата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) и судија на претходна постапка одлучи да не ѝ биде одземен пасошот на министерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска, првоосомничената во случајот „Тендери“ што ...

КРИВИЧНИОТ СОВЕТ ЗА ПРЕДМЕТОТ „ТЕНДЕРИ“: Се одбива жалбата на СЈО

Академик - 07.11.2016

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје ја одби жалбата на СЈО во врска со одлуката на судот да не определи мерки за претпазливост против две лица опфатени во предметот познат како „Тендери“.

Нема да ѝ биде одземен пасошот на Канческа – Милевска

Тера - 07.11.2016

Кривичен совет при Основниот суд Скопје 1 ја одбил жалбата на Специјалното јавно обвинителство на решението со кое беше одбиен предлогот на СЈО за одземање на пасошот на министерката за култура Елизабета ...

Судот ја одби жалбата на СЈО за пасошот на бети за „Тендери“

Сакам да кажам - 07.11.2016

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 ја одби жалбата на Специјалното обвинителство и ја потврди одлуката на судија на претходна постапка да не го прифати предлогот на СЈО за одземање на пасошите на министерката за култура Елизабета ...

Одбиена жалбата на СЈО за мерките за претпазливост за случајот „Тендери“

Капитал - 07.11.2016

Кривичниот совет во Основниот суд Скопје 1 – Скопје, ја одби жалбата на Специјалното јавно обвинителство за решението на судијата на претходна постапка кој го одби предлогот на СЈО за определување мерки претпазливост за двајца осомничени во ...

Одбиена жалбата против одлуката за мерките за претпазливост во случајот „Тендери“

Правдико - 07.11.2016

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 информираше дека ја одби жалбата на Специјалното јавно обвинителство против решението на судија на претходна постапка за мерките за претпазливост против две лица.

Одбиена жалбата против одлуката за мерките за претпазливост во случајот „Тендери“...

Н.Македонија - 07.11.2016

Одбиена жалбата против одлуката за мерките за претпазливост во случајот „Тендери“ Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 информираше дека ја одби жалбата на Специјалното јавно обвинителство против решението на судија на претходна постапка за ...

Судот ја одби неосновата жалба на СЈО за случајот „Тендери“

Курир - 07.11.2016

Основниот суд Скопје 1 – Скопје а одби неосновата жалба на Специјалното јавно обвинителство поднесена во врска со случајот „Тендери“. -Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, постапувајќи по жалба на Јавното обвинителство за гонење ...

Одбиена жалбата на СЈО за мерки за претпазливост за „Тендери“

Канал5 - 07.11.2016

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 - Скопје ја одби жалбата на Специјалното јавно обвинителство за определување мерки претпазливост против двајца осомничени во предметот „Тендери“.

ЖАЛБАТА НА СЈО ОДБИЕНА: Нема мерки за претпазливост во предметот „Тендери“

Телеграф - 07.11.2016

Случајот „Тендери“ што го отвори СЈО се однесува на изведување градежни работи на Музејот на македонската борба за државност и самостојност во Скопје Кривичниот совет ја одби жалбата на специјалното јавно обвинителство против решението на судијата ...

Судот ја одби жалбата на СЈО за случајот „Тендери“

Точка - 07.11.2016

Со решението од 28.11.2016 година судијата на претходна постапка го одби предлогот на СЈО за определување мерки за претпазливост против две лица. Основниот суд Скопје 1 – Скопје а одби неосновата жалба на Специјалното јавно обвинителство поднесена ...

Одбиена жалбата на СЈО за мерки за претпазливост за „Тендери“

Сител - 07.11.2016

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 - Скопје ја одби жалбата на Специјалното јавно обвинителство за определување мерки претпазливост против двајца осомничени во предметот „Тендери“.

Одбиена жалбата на СЈО за мерки за претпазливост за „Тендери“

Вест - 07.11.2016

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 - Скопје ја одби жалбата на Специјалното јавно обвинителство за определување мерки претпазливост против двајца осомничени во предметот „Тендери“.

Кривичен не и го одзеде пасошот на министерката Канческа-Милевска

Локално - 07.11.2016

Кривичниот суд го одби барањето на Специјалното јавно обвинителство за одземање на пасошот на министерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска. “Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, постапувајќи по жалба на Јавното обвинителство ...

Судот го одби СЈО, нема одземање на пасоши за „Тендери“

Репортер - 07.11.2016

Кривичниот совет во Основниот суд Скопје 1 – Скопје, го одби предлогот на СЈО за определување мерки за претпазливост против двајца осомничени во предметот „Тендери“. Од Судот денеска соопштија дека постапиле по жалбата на СЈО против судија на ...

Кривичниот совет ја одби жалбата на СЈО за пасошот на Канческа-Милевска

Мета - 07.11.2016

Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 ја одби жалбата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на одлуката на судијата на претходна постапка да не им ги одземе пасошите на актуелната министерка за култура, Елизабета Канческа-Милевска, и уште ...

Одбиен предлогот на СЈО за одземање на пасошот на Канческа-Милевска

Press24 - 07.11.2016

Кривичниот совет во Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска го одби предлогот на Специјалното јавно обвинителство за мерки за претпазливост против двајца осомничени во предметот „Тендери“.

Одбиено барањето на СЈО за одземање на пасошот на Канческа – Милевска

Стандард - 07.11.2016

„Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, постапувајќи по жалба на Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од незаконското следење на комуникациите (СЈО) изјавена против решение на судија на претходна ...

Судот ја одби жалбата на СЈО за случајот „Тендери“

Нетпрес - 07.11.2016

Основниот суд Скопје 1 – Скопје а одби неосновата жалба на Специјалното јавно обвинителство поднесена во врска со случајот „Тендери“. -Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, постапувајќи по жалба на Јавното обвинителство за гонење ...

Одбиена жалбата на СЈО: Пасошот останува кај Канческа-Милевска

Фактор - 07.11.2016

Откако првично Судот одби да и ја одземе патната исправа на министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска СЈО поднесе жалба. Меѓутоа, Кривичниот совет денеска ја отфрли таа жалба. „Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, ...

Не е прифатена ниту жалбата на СЈО за одземање на пасоши во „Тендери“

Позитив.мк - 07.11.2016

Кривичниот совет ја одби жалбата на Специјалното јавно обвинителство за мерката на претпазливост одземање на пасош за министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска која е меѓу осомничените за случајот „Тендери“.

Судот го одби СЈО, нема одземање на пасоши за „Тендери“

еМагазин - 07.11.2016

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, постапувајќи по жалба на Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои произлегуваат од незаконското следење на комуникациите (СЈО) изјавена против решение на судија на претходна ...

Судот ја одби неосновата жалба на СЈО за случајот „Тендери“

Пулс24 - 07.11.2016

Основниот суд Скопје 1 – Скопје а одби неосновата жалба на Специјалното јавно обвинителство поднесена во врска со случајот „Тендери“. -Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, постапувајќи по жалба на Јавното обвинителство за гонење ...

Судот го одби барањето на СЈО: Нема да и’ биде одземен пасошот на Канческа Милевска

Канал 77 - 07.11.2016

Основниот суд Скопје 1 ја одби жалбата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) и судија на претходна постапка одлучи да не ѝ биде одземен пасошот на министерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска, првоосомничената во случајот „Тендери“ што ...

Одбиена жалбата на СЈО за мерки за претпазливост за „Тендери“

Lider - 07.11.2016

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје ја одби жалбата на Специјалното јавно обвинителство за определување мерки претпазливост против двајца осомничени во предметот „Тендери“.

Судот ја одби неосновата жалба на СЈО за случајот „Тендери“

Телевизија Нова - 07.11.2016

Основниот суд Скопје 1 – Скопје а одби неосновата жалба на Специјалното јавно обвинителство поднесена во врска со случајот „Тендери“. -Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, постапувајќи по жалба на Јавното обвинителство за гонење ...

Одбиена жалбата на СЈО за мерки за претпазливост за „Тендери“

Телевизија Нова - 07.11.2016

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 – Скопје ја одби жалбата на Специјалното јавно обвинителство за определување мерки претпазливост против двајца осомничени во предметот „Тендери“.

Кривичниот совет ја одби жалбата на СЈО за пасошот на Канческа-Милевска

Либертас - 07.11.2016

Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 ја одби жалбата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на одлуката на судијата на претходна постапка да не им ги одземе пасошите на актуелната министерка за култура, Елизабета Канческа-Милевска, и уште ...