TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лејкерс: Џексон 95% наш!

СуперСпорт - 11.11.2012

Челните луѓе на Лејкери се сигурни дека Фил Џексон ќе ја прифати нивната понуда и ќе се врати на клупата на славнит клуб.

Леброн: Браун не доби права шанса

СуперСпорт - 11.11.2012

Леброн Џејмс тврди дека тукушто отпуштениот тренер на Лејкерси Мајк Браун не добил права шанса во тимот од “градот на Ангелите“.

Лејкерс и Фил Џексон ќе се сретнат повторно наредните денови

СуперСпорт - 11.11.2012

Фил Џексон се сретна со заменик претседателот на Лејкерси Џим Бас и со ГМ Митч Купчак во Саботата. Тие се согласија да зборуваат повторно наредните денови.

Навивачите на Лејкерс: Го сакаме Фил!

СуперСпорт - 11.11.2012

На натпреварот против Голден Стејт навивачите на Лејкерс скандираа “Го сакаме Фил“ (we want Phil). Лос Анџелес Лејкерс го отпушти тренерот Мајк Браун после катастрофалната предсезона и подеднакво ...

„Лејкерси“ го отпуштија тренерот

МРТ - 11.11.2012

Порано или подоцна, нешто мораше да се стори. Предводникот на „Езерџиите“ е првата жртва на катастрофалната серија резултати на тимот.

ЛА Лејкерс без тренер

Вечер - 11.11.2012

Мајк Браун повеќе не е тренер на ЛА Лејкерс, пренесоа американските медиуми, повикувајќи се на извори од клубот. Информацијата ја потврди и агентот на кошаркарскиот стратег, Ворен Легари, кој сепак ...

Навивачите на Лејкерси го сакаат Фил Џексон за тренер

Пулс24 - 11.11.2012

На натпреварот против Голден Стејт Вариорс навивачите на Лејкерси скандираа „Го сакаме Фил Џексон“. „Го сакаме Фил, го сакаме Фил“ скандираа навивачите на ЛА Лејкерси во „Стејплс“ центарот алудирајќи ...

„95% шанси Џексон пак да ги тренира Лејкерси“

Оn.net - 10.11.2012

Според повеќе извори блиски до клубот од Лос Анџелес, големи се шансите најтрофејниот тренер во историјата на НБА пак да седне на нивната клупа.

Легендарниот Фил Џексон се враќа на клупата на Лејкерси!?

Екипа - 10.11.2012

Според пишувањето на Лос Анѓелес Тајмс, пензионираниот кошаркарски тренер Фил Џексон добил официјална понуда да се врати на својата професија и преземе Лос Анѓелес Лејкерс...

Мајк Браун доби отказ од Лејкерси

А1 On - 10.11.2012

По слабиот старт во новата НБА сезона челниците на ЛА Лејкерс одлучија да му врачат отказ на тренерот Мајк Браун. Причина за ваквиот потег е само една победа во петте дуели од новата сезона во ...

Лејкерс го враќа од пензија Фил Џексон

Спортманиа - 10.11.2012

Минатата ноќ беше објавено соопштение на ЛА Тајмс. Фил Џексон добил повик да се врати од пензија. Сега е јасно колку драмата владее во редовите на Лејкерс.

Лејкерси го бараат Џексон

ЗаЗабава - 10.11.2012

Според "Лос Анџелес Тајмс" пензионираниот кошаркарски тренер Фил Џексон доби официјална понуда да се врати на клупата на Лос Анџелес Лејкерс.

Лејкерс го отпуштија Браун, Џексон повторно на клупа?

СуперСпорт - 10.11.2012

Раководството на Лос Анџелес Лејкерс го отпуштија Мајк Браун поради лошиот учинок во новата НБА сезона. Лејкерс има само една победа во првите пет натпревари.

ЛА Лејкерси на победнички патеки

Сител - 10.11.2012

Заминувањето на Браун од тренерската клупа на ЛА Лејкерс веднаш донесе резултат и тимот од Лос Анџелес оствари лесна и убедлива победа против Голден Стејт.

„Лејкерси“ го отпуштија тренерот

Курир - 10.11.2012

Порано или подоцна, нешто мораше да се стори. Предводникот на „Езерџиите“ е првата жртва на катастрофалната серија резултати на тимот.

Њујорк со 4-0 сезонава, Лејкерси ја забележаа втората победа

Primetime - 10.11.2012

Минатата ноќ се одиграа дури 13 возбудливи натпревари во рамките на НБА лигата. Никси ги добија Далас за извонреден старт на новата сезона од 4-0, Лејкерси по отказот на Мајк Браун триумфираа против ...

Џексон и Д’Ентони во прв план за клупата на Лејкерси

Пулс24 - 10.11.2012

Лејкерси го отпуштија Мајк Браун по пет натпревари во новата сезона, ЛА Лејкерси тргнаа во потрагата за нов тренер. Како фаворити за таа позиција излегоа Фил Џексон и Мајк Д’Ентони.

Видео: Лејкерси без Мајк Браун го „РАСТУРИЈА“ Голден Стејт

Пулс24 - 10.11.2012

Дури 13 натпревари беа на програмата на НБА-лигата, Се одмараа Клиперси, Булс, Репторс и Блејзерси, а најмногу внимание беше вперено кон ЛА Лејкерси каде по отказот на Мајк Браун го пречекаа Голден ...

Лејкерси останаа без тренер

Денешен - 10.11.2012

Порано или подоцна, нешто мораше да се стори. Предводникот на „Езерџиите“ е првата жртва на катастрофалната серија резултати на тимот.

Лејкерси го „шутнаа’ Мајк Браун

Оn.net - 09.11.2012

По само пет натпревари од новата сезона управата на клубот од Лос Анџелес одлучи да ја прекине соработката со тренерот Мајк Браун.

Лејкерси не трпат неуспеси, отказ за тренерот Браун

Екипа - 09.11.2012

Челниците на Лос Анџелес лејкерс направија се што беше во нивна моќ за да состават шампионски тим, па нормално беше да бидат разочарани откако „езерџиите“ ја стартуваа новата сезона со четири порази ...

Лејкерси го отпуштија тренерот Мајк Браун

МКД - 09.11.2012

Управата на еден од најтрофејниот тимови во кошаркарската НБА-лига, екипата на ЛА лејкерс, реши да му даде отказ на тренерот Мајк Браун поради разочарувачкиот старт на „езерџиите“ во новата сезона во ...

Хауард: Коби олади малку

Идивиди - 09.11.2012

На Лос Анџелес Лејкерс, не му оди најдобро во новата сезона во НБА лигата. Езерџиите од 13 натпревари, вклучувајќи ги и предсезонските загубија 12.

Лејкерс го отпуштија тренерот Мајк Браун

СуперСпорт - 09.11.2012

После катастрофалното отворање на сезоната во која после 5 натпревари имаат само една победа и четири порази, раководството на Лос Анџелес Лејкерс одлучи да му даде отказ на тренерот Мајк Браун.

Браун доби „нога“ од Лејкерси

+инфо - 09.11.2012

По слабиот старт во новата НБА сезона челниците на ЛА Лејкерс одлучија да му врачат отказ на тренерот Мајк Браун. Причина за ваквиот потег е само една победа во петте дуели од новата сезона во ...

Лејкерс му кажа збогум на тренерот Браун

Точка - 09.11.2012

Тренерот на ЛА Лејкерс, Мајк Браун, според неговиот агент добил отказ поради слабиот старт на Езерџиите во новата сезона.

Мајк Браун под притисок, но со поддршка од челниците на клубот

Пулс24 - 09.11.2012

ЛА Лејкерси не котираат добро во НБА лигата, и покрај доведувањето на големите ѕвезди од типот на Двајт Хауард и Стив Неш, вклучен е алармот во тимот околу клупата на тренерот на Лејкерси Мајк Браун, ...

Хауард: Коби, олабави се!

Курир - 09.11.2012

Не оди, па не оди! На „Лејкерси“ никако да им тргне. Наспроти сите очекувања од пред почетокот на сезоната, кошаркарскиот состав од Лос Анџелес никако да ги консолидира редовите.

Хауард: Коби олади малку

Нетпрес - 09.11.2012

На Лос Анџелес Лејкер, не му оди најдобро во новата сезона во НБА лигата. Езерџиите од 13 натпревари, вклучувајки ги и предсезонските загубија 12.

Отказ за тренерот на Лос Анџелес Лејкерс

Primetime - 09.11.2012

Тимот на Лос Анџелес Лејкерс го отпушти тренерот Мајк Браун по катастофалниот старт во новата сезона. И покрај засилувањата, „Езерџиите“ лошо ја започнаа новата сезона и моментално се наоѓаат на ...

Лејкерси му дадоа клоца на тренерот Мајк Браун

Нетпрес - 09.11.2012

Тренерот на, НБА тимот Лос Анџелес Лејкерс, Мајк Бараун, доби отказ заради лошиот старт во новата сезона, соопшти ЕСПН. “Езерџиите” предводени од Коби Брајант во првите пет сезонски натпревари ...

Браун избркан од Лејекрси

Хајд Парк - 09.11.2012

Мајк Браун, поради лошиот старт на неговиот тим во новата сезона во НБА лигата, повеќе не е тренер на ЛА Лејкерс, објави ESPN.

Браун избркан од Лејекрси

Макфакс - 09.11.2012

Мајк Браун, поради лошиот старт на неговиот тим во новата сезона во НБА лигата, повеќе не е тренер на ЛА Лејкерс, објави ESPN.

„Џезот“ не им оди на Лејкерси

Курир - 08.11.2012

ЛА Лејкерс го доживеа четвртиот пораз во сезоната откако загубија на гостувањето кај Јута „Џез“ со 95:86. Лос Анџелес Лејкерс го доживеа четвртиот пораз од пет меча во новата сезона.

Коби Брајант ќе игра до 40 години

Точка - 07.11.2012

Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Коби Брајант, неодамна се најде на насловните страници на американските медиуми, дека ќе се повлече по истекот на договорот со својот актуелен тим.

Коби Брајант ќе игра до 40 години

Нетпрес - 07.11.2012

Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Коби Брајант, неодамна се најде на насловната странаица на американските медиуми, дека ќе се повлече по истекот на договорот со својот актуелен тим.

Езерџиите го почувствуваа вкусот на победата

Вечер - 05.11.2012

Во нападот не одигравме совршено, но најавивме дека можеме да бидеме и подобри. Победата дефинитивно ни требаше за да ја подигнеме самодовербата на двата терена од паркетот, вели тренерот на ЛА ...

Брајант: Сакам да играм кошарка до 40 години

Точка - 05.11.2012

Еден од најдобрите кошаркари на денешницата, но и на сите времиња, Коби Брајант (34), откри дека сака да игра кошарка до својата четириесетта година. ,,Си поставив нова цел во мојата кариера.

„Езерџиите“ имаат проблем, Неш мора да паузира

Курир - 05.11.2012

Иако летово состави застрашувачки „ростер“ кој требаше да биде „казнена експедиција“ во НБА, екипата на Лос Анџелес „Лејкерс“од почетокот на новата сезона им приреди многу разочарувачки моменти на ...