TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Функционер од Социјалистичката партија: Оланд, подобро е да молчи

А1 On - 17.11.2013

Оланд, подобро е да молчи, изјави анонимен функционер од редовите на Социјалистичката партија од источна Франција, пишува неделникот „Журнал ди Диманш“.

Функционер од Социјалистичката партија: Оланд, подобро е да молчи

+инфо - 17.11.2013

Оланд, подобро е да молчи, изјави анонимен функционер од редовите на Социјалистичката партија од источна Франција, пишува неделникот „Журнал ди Диманш“.

Оланд, подобро е да молчи, порача функционер од Социјалистичката партија

Бриф - 17.11.2013

Оланд, подобро е да молчи, изјави анонимен функционер од редовите на Социјалистичката партија од источна Франција, пишува неделникот „Журнал ди Диманш“.

Популарноста на Оланд најниска од сите претседатели

Portal - 17.11.2013

Популарноста на францускиот претседател Франсоа Оланд паднала на рекордно ниските 20 отсто, што е најниската популарност на некој претседател откако се спроведуваат анкетите во 1958 година, но ниту ...

Популарноста на Оланд најниска од сите претседатели

Макфакс - 17.11.2013

Популарноста на францускиот претседател Франсоа Оланд паднала на рекордно ниските 20 отсто, што е најниската популарност на некој претседател откако се спроведуваат анкетите во 1958 година, но ниту ...

Французин по една година им побегна на грабнувачите во Нигерија

Макфакс - 17.11.2013

Француски инженер кој речиси една година беше во заложништво на исламските милитанти во северна Нигерија, успеал да побегне, објави во неделата францускиот претседател Франсоа Оланд.

Меркел и Оланд заедно во пижами на насловната страница на „М“

Сител - 15.11.2013

Ангела Меркел и Франсоа Оланд заедно во пижами во ист кревет пред масичка за појадок, се најдоа на насловната страница на магазинот „М“ кој се продава заедно со викенд изданието на „Ле Монд“, ...

Меркел и Оланд заедно во пижами

Кирилица - 15.11.2013

Ангела Меркел и Франсоа Оланд заедно во пижами во ист кревет пред масичка за појадок, се најдоа на насловната страница на магазинот „М“ кој се продава заедно со викенд изданието на „Ле Монд“, ...

Меркел и Оланд заедно во пижами на насловната страница на "М"

Вечер - 15.11.2013

Ангела Меркел и Франсоа Оланд заедно во пижами во ист кревет пред масичка за појадок, се најдоа на насловната страница на магазинот М", кој се продава заедно со викенд изданието на Ле монд", ...

Меркел и Оланд заедно во пижами на насловната страница на „М“

Бриф - 15.11.2013

Ангела Меркел и Франсоа Оланд заедно во пижами во ист кревет пред масичка за појадок, се најдоа на насловната страница на магазинот „М“ кој се продава заедно со викенд изданието на „Ле Монд“, ...

Меркел и Оланд во пижами на насловна страница

Телеграф - 15.11.2013

На внатрешните страници на магазинот „М“ се фотографиите на Меркел и Оланд како заедно фрлаат домати врз портретот на Барак Обама Ангела Меркел и Франсоа Оланд во пижами, во ист кревет, пред масичка ...

ФОТО: Меркел и Оланд во пижами на насловна страна

Курир - 15.11.2013

На насловната страна на списанието „М“ кое се продава заедно со викенд изданието на „Ле Монд“, се најдоа Ангела Меркел и Франсоа Оланд во пижами во ист кревет пред масичка за појадок.

ФОТО: Ангела Меркел и Франсоа Оланд заедно во кревет

А1 On - 14.11.2013

Францускиот магазин „М“, за својот нареден број одлучи да објави фотографија на која германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Франсоа Оланд, се прикажани како појадуваат еден ...

Оланд на најниско ниво на популарност кај Французите

24 Вести - 12.11.2013

Свеченостите од 11 ноември со кои се одбележува крајот на Првата светска војна во Франција на Елисејските полиња и во Ојонакс, беа нарушени од групи на крајната десница кои протестираа против ...

Оланд се` понепопуларен во Франција

Телма - 12.11.2013

Свеченостите од 11 ноември со кои се одбележува крајот на Првата светска војна во Франција на Елисејските полиња и во Ојонакс, беа нарушени од групи на крајната десница кои протестираа против ...

Франсоа Оланд на најниското ниво на популарност кај Французите

А1 On - 12.11.2013

Свеченостите од 11 ноември со кои се одбележува крајот на Првата светска војна во Франција на Елисејските полиња и во Ојонакс, беа нарушени од групи на крајната десница кои протестираа против ...

Оланд на најниското ниво на популарност кај Французите

+инфо - 12.11.2013

Свеченостите од 11 ноември со кои се одбележува крајот на Првата светска војна во Франција на Елисејските полиња и во Ојонакс, беа нарушени од групи на крајната десница кои протестираа против ...

Најмалку 70 лица се уапсени во Париз поради исвиркување на Оланд

Кирилица - 12.11.2013

Најмалку 70 лица се уапсени денеска во Париз на церемонијата на одбележување на годишнина од крајот на Првата светска војна, поради тоа што го исвиркале претседател Франсоа Оланд.

Франсоа Оланд исвиркан за време на спомен церемонија

Локално - 12.11.2013

Францускиот претседател Франсоа Оланд беше исвиркан за време на церемонијата на која беа почестени жртвите на францускиот отпор од Втората светска војна.

Франсоа Оланд на најниското ниво на популарност кај Французите

Сител - 12.11.2013

Свеченостите од 11 ноември со кои се одбележува крајот на Првата светска војна во Франција на Елисејските полиња и во Ојонакс, беа нарушени од групи на крајната десница кои протестираа против ...

Франсоа Оланд на најниското ниво на популарност кај Французите

Телеграф - 12.11.2013

Францускиот претседател ја губи поддршката и кај своите симпатизери, односно кај оние што гласаа за него во 2012 година, дури 50 отсто од нив имаат негативно мислење Свеченостите од 11 ноември со кои ...

Оланд непопуларен кај Французите

Курир - 12.11.2013

Свеченостите од 11 ноември со кои се одбележува крајот на Првата светска војна во Франција на Елисејските полиња и во Ојонакс, беа нарушени од групи на крајната десница кои протестираа против ...

Франција го одбележува крајот на Првата светска војна

24 Вести - 11.11.2013

Во Франција почнаа свеченостите со кои се одбележува крајот на Првата светска војна на 11 ноември 1918 година. Претседателот Франсоа Оланд традиционално по смотрата на трупите на Елисејските полиња, ...

Најмалку 70 уапсени поради исвиркување на Оланд во Париз

24 Вести - 11.11.2013

Најмалку 70 лица се уапсени денеска во Париз на церемонијата на одбележување на годишнина од крајот на Првата светска војна, поради тоа што го исвиркале претседател Франсоа Оланд.

Оланд, дај оставка!

Вест - 11.11.2013

ФРАНЦИЈА (АП) - Непопуларниот француски претседател ги игнорираше исвиркувањата на демонстрантите додека полагаше цвеќе на гробот на незнајниот војник, на свеченост со која се одбележа крајот на ...

Франција го одбележува крајот на Првата светска војна

А1 On - 11.11.2013

Во Франција почнаа свеченостите со кој се одбележува крајот на Првата светска војна на 11 ноември 1918 година, јави дописникот на МИА од Париз. Претседателот Франсоа Оланд традиционално по смотрата ...

Франсоа Оланд исвиркан на Елисејските полиња

Н.Македонија - 11.11.2013

На маргините од прославата од примирјето 11 ноември со што беше ставен крај на Првата светска војна на 11 ноември 1918 година, францускиот претседател Франсоа Оланд беше исвиркан од неговите ...

Франсоа Оланд исвиркан на Елисејските полиња

А1 On - 11.11.2013

На маргините од прославата од примирјето 11 ноември со што беше ставен крај на Првата светска војна на 11 ноември 1918 година, францускиот претседател Франсоа Оланд беше исвиркан од неговите ...

Париз:70 лица уапсени поради исвиркување на Оланд

Н.Македонија - 11.11.2013

Најмалку 70 лица се уапсени денеска во Париз на церемонијата на одбележување на годишнина од крајот на Првата светска војна, поради тоа што го исвиркале претседател Франсоа Оланд, пренесува МИА ...

Најмалку 70 лица се уапсени во Париз поради исвиркување на Оланд

А1 On - 11.11.2013

Најмалку 70 лица се уапсени денеска во Париз на церемонијата на одбележување на годишнина од крајот на Првата светска војна, поради тоа што го исвиркале претседател Франсоа Оланд.

Франција го одбележува крајот на Првата светска војна

+инфо - 11.11.2013

Во Франција почнаа свеченостите со кој се одбележува крајот на Првата светска војна на 11 ноември 1918 година, јави дописникот на МИА од Париз. Претседателот Франсоа Оланд традиционално по смотрата ...

Оланд исвиркан на Елисејските полиња

+инфо - 11.11.2013

На маргините од прославата од примирјето 11 ноември со што беше ставен крај на Првата светска војна на 11 ноември 1918 година, францускиот претседател Франсоа Оланд беше исвиркан од неговите ...

Најмалку 70 лица се уапсени во Париз поради исвиркување на Оланд

+инфо - 11.11.2013

Најмалку 70 лица се уапсени денеска во Париз на церемонијата на одбележување на годишнина од крајот на Првата светска војна, поради тоа што го исвиркале претседател Франсоа Оланд.

Франсоа Оланд исвиркан на Елисејските полиња

Сител - 11.11.2013

На маргините од прославата од примирјето 11 ноември со што беше ставен крај на Првата светска војна на 11 ноември 1918 година, францускиот претседател Франсоа Оланд беше исвиркан од неговите ...

Франсоа Оланд исвиркан во Париз

Канал5 - 11.11.2013

70 демонстранти се уапсени кај Триумфалната капија, на Денот на одбележувањето на примирјето во Првата Светска војна во Париз. Демонстрантите го исвиркале францускиот претседател Франсоа Оланд.

Франција го одбележува крајот на Првата светска војна

Телеграф - 11.11.2013

Претседателот Франсоа Оланд традиционално, по смотрата на трупите на Елисејските полиња, положи цвеќе на гробот на незнаjниот јунак Во Франција почнаа свеченостите со кои се одбележува крајот на ...

Франсоа Оланд исвиркан на Елисејските полиња

Бриф - 11.11.2013

На маргините од прославата од примирјето 11 ноември со што беше ставен крај на Првата светска војна на 11 ноември 1918 година, францускиот претседател Франсоа Оланд беше исвиркан од неговите ...

Најмалку 70 лица се уапсени во Париз поради исвиркување на Оланд

Телеграф - 11.11.2013

За време на свеченоста, повеќе демонстранти насобрани околу плоштадот „Етуал“ (Ѕвезда) почнаа да извикуваат „Оланд оставка“ Најмалку 70 лица се уапсени денеска во Париз на церемонијата на ...

Во Франција се одбележува крајот на Првата светска војна

Курир - 11.11.2013

Започнаа свеченостите во Франција со кој се одбележува крајот на Првата светска војна на 11 ноември 1918 година, јави дописникот на МИА од Париз. Претседателот Франсоа Оланд традиционално по смотрата ...

Поради исвиркување на Оланд уапсени 70 лица

Курир - 11.11.2013

Најмалку 70 лица се уапсени денеска во Париз на церемонијата на одбележување на годишнина од крајот на Првата светска војна, поради тоа што го исвиркале претседател Франсоа Оланд.

Уапсени 70 лица зашто го исвиркувале францускиот претседател

Sky - 11.11.2013

Поради исвиркување на францускиот претседател за време на церемонијата на одбележување на годишнина од крајот на Првата светска војна, полицијата уапси најмалку 70 лица.

Франсоа Оланд исвиркан на Елисејските полиња

Денешен - 11.11.2013

На маргините од прославата од примирјето 11 ноември со што беше ставен крај на Првата светска војна на 11 ноември 1918 година, францускиот претседател Франсоа Оланд беше исвиркан од неговите ...