TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вавринка го совлада Чилиќ, во полуфиналето ќе игра со Федерер

24 Вести - 15.11.2014

Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка го победи Марин Чилиќ (Хрватска) со 2-1, по сетови 6:3, 4:6 и 6:3 во последниот меч од групната фаза за Мастерс турнир што се одржува во Лондон. Ова беше само втор дуел на годинешниот турнир во Лондон на кој ...

Вавринка со победа го завери полуфиналето во Лондон

Дерби - 15.11.2014

Станислас Вавринка му го нанесе и третиот пораз на Марин Чилиќ (6:3, 4:6, 6:3) на завршниот Мастерс во Лондон и на најдобар начин го потврди својот пласман во полуфиналето на престижниот тениски турнир.

Тенис, Вавринка го совлада Чилиќ

Алсат-М - 15.11.2014

Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка го победи Марин Чилиќ (Хрватска) со 2-1, по сетови 6:3, 4:6 и 6:3 во последниот меч од групната фаза за Мастерс турнир што се одржува во Лондон. Ова беше само втор дуел на годинешниот турнир во Лондон на кој ...

Вавринка против Федерер во 1/2-финалето во Лондон

Локално - 15.11.2014

Групната фаза на финалниот турнир на ATП заврши со натпреварот помеѓу шампионот на Австралија Опен, Стен Вавринка (Швајцарија) и победникот на УС Опен, Марин Чилиќ (Хрватска). Дуелот беше последен од групата А и Вавринка победи со 6:3, 4:6, 6:3, ...

Победа за Ѓоковиќ против Бердих за број 1 во 2014 година

+инфо - 15.11.2014

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ победи во вчерашниот меч од 3.коло од А групата против Томаш Бердих и со тоа го потврди првото место на АТП листата и за 2014 година. Покрај првото место за годината Ѓоковиќ (како првопласиран) обезбеди и ...

Вавринка го совлада Чилиќ, во полуфиналето ќе игра со Федерер

Канал5 - 15.11.2014

Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка го победи Марин Чилиќ (Хрватска) со 2-1, по сетови 6:3, 4:6 и 6:3 во последниот меч од групната фаза за Мастерс турнир што се одржува во Лондон. Ова беше само втор дуел на годинешниот турнир во Лондон на кој ...

Вавринка го совлада Чилиќ, во полуфиналето ќе игра со Федерер

+инфо - 15.11.2014

Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка го победи Марин Чилиќ (Хрватска) со 2-1, по сетови 6:3, 4:6 и 6:3 во последниот меч од групната фаза за Мастерс турнир што се одржува во Лондон. Ова беше само втор дуел на годинешниот турнир во Лондон на кој ...

Ѓоковиќ го осигура првото место на АТП листата

Хајд Парк - 15.11.2014

Новак Ѓоковиќ, во третото коло на завршниот Мастерс во Лондон, го победи Томаш Бердих со 6:2, 6:2. Српскиот тенисер со оваа победа го обезбеди првото место на АТП листата на крајот од годината.

Вавринка го совлада Чилиќ, во полуфиналето ќе игра со Федерер

А1 On - 15.11.2014

Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка го победи Марин Чилиќ (Хрватска) со 2-1, по сетови 6:3, 4:6 и 6:3 во последниот меч од групната фаза за Мастерс турнир што се одржува во Лондон. Ова беше само втор дуел на годинешниот турнир во Лондон на кој ...

Ѓоковиќ го совлада и Бердих, останува број 1

Нетпрес - 15.11.2014

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ победи во меч од 3.коло од А групата против Томаш Бердих и со тоа го потврди првото место на АТП листата и за 2014 година. Покрај првото место за годината Ѓоковиќ (како првопласиран) обезбеди и пласман во ...

Ѓоковиќ го совлада и Бердих, останува број 1

Курир - 15.11.2014

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ победи во меч од 3.коло од А групата против Томаш Бердих и со тоа го потврди првото место на АТП листата и за 2014 година. Покрај првото место за годината Ѓоковиќ (како првопласиран) обезбеди и пласман во ...

Вавринка со победа над Чилиќ до полуфинале

Сител - 15.11.2014

Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка славеше во последното коло од групната фаза со 6-3,4-6 и 6-3 против Марин Чилиќ и во полуфиналето на Мастерсот во Лондон ќе игра со својот сонародник Роже Федерер.

Ѓоковиќ број 1 тенсер и во 2014 година

еМагазин - 15.11.2014

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ победи во вчерашниот меч од 3.коло од А групата против Томаш Бердих и со тоа го потврди првото место на АТП листата и за 2014 година. Покрај првото место за годината Ѓоковиќ (како првопласиран) обезбеди и ...

Ѓоковиќ повторно на врвот на светот

Спорт - 15.11.2014

Новак Ѓоковиќ повторно го обезбеди првото место на крајот на годината, но и место во полуфиналето на завршното АТП финале во Лондон, со нова убедлива победа над Томаш Бердих Чехот беше испратен дома со 6:2/6:2 победа во последниот меч од групата, ...

Вавринка го совлада Чилиќ, во полуфиналето ќе игра со Федерер

Lider - 15.11.2014

Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка го победи Марин Чилиќ (Хрватска) со 2-1, по сетови 6:3, 4:6 и 6:3 во последниот меч од групната фаза за Мастерс турнир што се одржува во Лондон. Ова беше само втор дуел на годинешниот турнир во Лондон на кој ...

Победа за Ѓоковиќ против Бердих за број 1 во 2014 година

24 Вести - 14.11.2014

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ победи во денешниот меч од 3.коло од А групата против Томаш Бердих и со тоа го потврди првото место на АТП листата и за 2014 година. Покрај првото место за годината Ѓоковиќ (како првопласиран) обезбеди и ...

Ѓоковиќ го разби Бердих за потврда на првото место

Дерби - 14.11.2014

Новаќ Ѓоковиќ со сигурни 6:2, 6:2 го совлада Томаш Бердих на АТП Мастерсот во Лондон, а покрај пласманот во полуфиналето, српскиот тенисер со оваа победа и официјално си го загарантира првото место на АТП листата до крајот на годината.

Новак лесно со Бердих за 1. место на АТП во 2014

Екипа - 14.11.2014

Новак Ѓоковиќ го обезбеди првото место на крајот од 2014 година со победата против Томаш Бердих на завршниот Мастерс во Лондон. На српскиот тенисер му беа неопходни три победи во Лондон за да ја обезбеди првата позиција, и тоа му успеа со лесниот ...

Ѓоковиќ го победи Бердих, и се зацементира на врвот

Утрински - 14.11.2014

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ победи во денешниот меч од 3.коло од А групата против Томаш Бердих и со тоа го потврди првото место на АТП листата и за 2014 година. Покрај првото место за годината Ѓоковиќ (како првопласиран) обезбеди и ...

Ѓоковиќ го осигура првото место на АТП листата

Кајгана - 14.11.2014

Новак Ѓоковиќ, во третото коло на завршниот Мастерс во Лондон, го победи Томаш Бердих со 6:2, 6:2. Српскиот тенисер со оваа победа го обезбеди првото место на АТП листата на крајот од годината.

Ѓоковиќ го осигура првото место на АТП

Спортски - 14.11.2014

Првиот рекет во светот Новак Ѓоковиќ го совлада Томаш Бердих со 6-2, 6-2 во третото коло на завршниот Мастерс во Лондон и на тој начин го обезбеди првото место на АТП листата на крајот од годината.

Новак Ѓоковиќ е број 1 во 2014

МКД - 14.11.2014

Новак Ѓоковиќ го обезбеди првото место на крајот од 2014 година откако го доби и натпреварот против Томас Бердих. На големиот Мастерс турнир во Лондон, на Ѓоковиќ му беа потребни три победи за да го задржи првото место на АТП листата, со денешната ...

Ноле го обезбеди првото место на крајот од годината

ЗаЗабава - 14.11.2014

Првиот рекет во светот Новак Ѓоковиќ го совлада Томаш Бердих со 6-2, 6-2 во третото коло на завршниот Мастерс во Лондон и на тој начин го обезбеди првото место на АТП листата на крајот од годината.

Победа за Ѓоковиќ против Бердих за број 1 во 2014 година

Локално - 14.11.2014

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ победи во денешниот меч од 3.коло од А групата против Томаш Бердих и со тоа го потврди првото место на АТП листата и за 2014 година. Покрај првото место за годината Ѓоковиќ (како првопласиран) обезбеди и ...

Ѓоковиќ го потврди првото место

Телеграф - 14.11.2014

Новак Ѓоковиќ со уште една лесна победа, овојпат со 6:2/6:2 против Чехот Томаш Бердих, го заврши натпреварувањето по групи на АТП финалето и го обезбеди првото место на АТП листата за 2014 Светскиот тенсиер број 1 само теоретски не беше квалификуван ...

Победа за Ѓоковиќ против Бердих за број 1 во 2014 година

Н.Македонија - 14.11.2014

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ победи во денешниот меч од 3. коло од А групата против Томаш Бердих и со тоа го потврди првото место на АТП листата и за 2014 година Покрај првото место за годината, Ѓоковиќ (како првопласиран) обезбеди и ...

Победа за Ѓоковиќ против Бердих за број 1 во 2014 година

Канал5 - 14.11.2014

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ победи во денешниот меч од 3.коло од А групата против Томаш Бердих и со тоа го потврди првото место на АТП листата и за 2014 година. Покрај првото место за годината Ѓоковиќ (како првопласиран) обезбеди и ...

СО ПОБЕДА ПРОТИВ БЕРДИХ, ЃОКОВИЌ ГО ЗАВЕРУВА ПРВОТО МЕСТО НА АТП

Спортклуб - 14.11.2014

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска од 15:00 часот го игра третиот натпревар на завршниот Мастерс во Лондон, а следниот ривал ќе му биде Томаш Бердих. Ова ќе биде 19 меѓусебен дуел на Србинот и Чехот, а доколку Новак по 17 пат го надигра своојот ...

Лондон ептен му лежи: Новак денес го разби Томаш Бердих

Спортклуб - 14.11.2014

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е незапирлив на Мастерсот во Лондон, тој со најдобрите осум тенисери во 2014-та, со три победи во низа го освои првото место во групата А и се пласираше во полуфинале.

Ѓоковиќ го победи Бердих и го осигура првото место на АТП!

Спорт365 - 14.11.2014

Српскиот тенисер без проблеми дојде до победа, препуштувајќи му на противникот само четири гема по 69 минути игра. Новак Ѓоковиќ го победи чехот Томаш Бердих со 6:2, 6:2 во третиот меч на завршниот Мастерс турнир во Лондон и на овој начин го ...

Ѓоковиќ го совлада Бердих и го осигура првото место на АТП-листата

SportMedia - 14.11.2014

Прворангираниот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ во третиот меч на завршниот турнир во Лондон го совлада Чехот Томаш Бердих (6-2, 6-2) и го осигура лидерското место на АТП-листата оваа година.

Победа за Ѓоковиќ против Бердих за број 1 во 2014 година

А1 On - 14.11.2014

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ победи во денешниот меч од 3.коло од А групата против Томаш Бердих и со тоа го потврди првото место на АТП листата и за 2014 година. Покрај првото место за годината Ѓоковиќ (како првопласиран) обезбеди и ...

Ѓоковиќ: Задоволен сум од постигнатиот успех годинава

Спорт365 - 14.11.2014

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ, после натпреварот со Бердих, изјави дека е пресреќен што оваа година ќе заврши прв на АТП листата. Ноле без пораз се пласира во полуфиналето на завршниот Мастерс турнир во Лондон. „Оваа беше долга година.

Ѓоковиќ го прегази Бердих и обезбеди „Број 1" позиција!

Точка - 14.11.2014

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ го совлада Томаш Бердих со 6-2 и 6-3 на денешниот дуел од третото коло во групата „А“ на турнирот во Лондон. Со денешната победа Ѓоковиќ по трет пат во последните четири години обезбеди „Број 1“ позиција ...

Ѓоковиќ е на една победа да остане светски број еден

Н.Македонија - 14.11.2014

Новак Ѓоковиќ одигра уште еден одличен натпревар на завршниот Мастерс-турнир во Лондон декласирајќи го Станислас Вавринка во два сета со 6-3 и 6-0 за 65 минути игра ТЕНИС - ФИНАЛЕН МАСТЕРС Ѓоковиќ ги загуби првите два гема, но потоа доби 12 од ...

Ѓоковиќ незапирлив во Лондон

Република - 14.11.2014

Новак Ѓоковиќ е незапирлив во Лондон на Мастерс купот со најдобрите 8 тенисери во 2014 година и со третата победа во низа го освои првото место во А групата и се пласира во полуфиналето. Со победа од 6-2, 6-2 против Томаш Бердих Ѓоковиќ потврди дека ...

Ѓоковиќ го осигура првото место на АТП листата

Макфакс - 14.11.2014

Новак Ѓоковиќ, во третото коло на завршниот Мастерс во Лондон, го победи Томаш Бердих со 6:2, 6:2. Српскиот тенисер со оваа победа го обезбеди првото место на АТП листата на крајот од годината.

Победа за Ѓоковиќ против Бердих за број 1 во 2014 година

Lider - 14.11.2014

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ победи во денешниот меч од 3.коло од А групата против Томаш Бердих и со тоа го потврди првото место на АТП листата и за 2014 година. Покрај првото место за годината Ѓоковиќ (како првопласиран) обезбеди и ...

Ѓоковиќ со тениска лекција и за Вавринка

Дерби - 13.11.2014

Завршниот Мастерс во Лондон не донесе изедначен тенис во претходните седум пресметки во „02“ арената, а така беше и вечерва кога Новак Ѓоковиќ со максимални и убедливи 2:0 во сетови го совлада третиот носител Станислас Вавринка.

Ѓоковиќ лесно против Вавринка

Утрински - 13.11.2014

Првиот светски тениски рекет Новак Ѓоковиќ продолжува со убедливите игри на Мастерс купот што се одржува во Лондон. Тој синоќа во мечот од второто коло од А групата го победи Стан Вавринка препуштајќи му само три гема.

Ѓоковиќ лесно против Вавринка

Дневник - 13.11.2014

Првиот светски тениски рекет Новак Ѓоковиќ продолжува со убедливите игри на Мастерс-купот што се одржува во Лондон. Во мечот од второто коло од А групата, Ѓоковиќ го победи Станислас Вавринка препуштајќи му само три гејма.

Ѓоковиќ лесно против Вавринка

Локално - 13.11.2014

Првиот светски тениски рекет Новак Ѓоковиќ продолжува со убедливите игри на Мастерс купот што се одржува во Лондон. Тој синоќа во мечот од второто коло од А групата го победи Стан Вавринка препуштајќи му само три гема.

Ѓоковиќ убедлив до втора победа во Лондон

Тера - 13.11.2014

Новак Ѓоковиќ ја запиша втората убедлива победа на АТП Мастерсот во Лондон откако вечерва прослави убедлива победа над Станислс Вавринка од 2:0 по сетови 6:3 и ...

Ѓоковиќ продолжува со одличните настапи во Лондон

Канал 77 - 13.11.2014

Првиот светски тениски рекет Новак Ѓоковиќ продолжува со убедливите игри на Мастерс купот што се одржува во Лондон. Тој синоќа во мечот од второто коло од А групата го победи Стан Вавринка препуштајќи му само три гема.

Ѓоковиќ лесно против Вавринка

+инфо - 13.11.2014

Првиот светски тениски рекет Новак Ѓоковиќ продолжува со убедливите игри на Мастерс купот што се одржува во Лондон. Тој синоќа во мечот од второто коло од А групата го победи Стан Вавринка препуштајќи му само три гема.

Ѓоковиќ фуриозен и против Вавринка

Канал5 - 13.11.2014

Првиот светски тениски рекет Новак Ѓоковиќ продолжува со убедливите игри на Мастерс купот што се одржува во Лондон. Тој синоќа во мечот од второто коло од А групата го победи Стан Вавринка препуштајќи му само три гема.

Ѓоковиќ лесно против Вавринка

А1 On - 13.11.2014

Првиот светски тениски рекет Новак Ѓоковиќ продолжува со убедливите игри на Мастерс купот што се одржува во Лондон. Тој синоќа во мечот од второто коло од А групата го победи Стан Вавринка препуштајќи му само три гема.

(ВИДЕО) Светот зборува за овој потег: Дали е ова најубавиот поен на Ѓоковиќ?

Бриф - 13.11.2014

Новак Ѓоковиќ беше во елемент и во второто коло на заршниот Мастерс во Лондон. Тој го “разби” Станислас Вавринка со 2-0, препуштајќи му на Швајцарецот само три гема (6-3 и 6-0). На нивниот меч беше одигран и најдобриот поен на ...

Ѓоковиќ го „уништи" Вавринка

Точка - 13.11.2014

По убедливата победа над Чилиќ, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и во второто коло од турнирот во Лондон оствари убедлива победа, овој пат над Швајцарецот Станислас Вавринка. Самиот почеток на синоќешниот дуел не наговестуваше така убедлив триумф на ...

Ѓоковиќ за еден час го прегази Вавринка

Република - 13.11.2014

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ во мечот од второто коло од А групата го победи Стан Вавринка препуштајќи му само три гема. Србинот на мечот кој траеше еден час и пет минути до втората победа дојде со 6:3 и 6:0 по сетови.

Ѓоковиќ го прегази Вавринка

Курир - 13.11.2014

Првиот светски тениски рекет Новак Ѓоковиќ продолжува со убедливите игри на Мастерс купот што се одржува во Лондон. Тој синоќа во мечот од второто коло од А групата го победи Стан Вавринка препуштајќи му само три гема.

Мастерс куп: Ѓоковиќ „експрес“ во Лондон

Сител - 13.11.2014

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ во уште еден убедлив меч совлада еден од противниците во А групата на Мастерс купот во Лондон. Ѓоковиќ со 6:3 и 6:0 го победи Стан Варвринка. На стартот од мечот Варвринка поведе со 2:0, но потоа во следните ...

Ѓоковиќ без мака, Бердих остана „жив“

Спорт - 13.11.2014

На Новак Ѓоковиќ му е потребна само уште една победа за да го обезбеди првото место на АТП листата за 2014, откако го „збриша“ Швајцарецот Стен Вавринка со 6:3/6:0 покажувајќи дека татковството не ја намалила неговата жед за победа Ѓоковиќ го реши ...

Ѓоковиќ „го збриша“ Вавринка

Lider - 13.11.2014

Првиот светски тениски рекет Новак Ѓоковиќ продолжува со убедливите игри на Мастерс купот што се одржува во Лондон. Тој синоќа во мечот од второто коло од А групата го победи Стан Вавринка препуштајќи му само три гема.

Бердих го надигра немоќниот Чилиќ

Дерби - 12.11.2014

Томаш Бердих со сигурни 2:0 го совлада Марин Чилиќ во денешниот дуел на тенисерите кои доживеаја убедливи порази во првото коло на завршниот Мастерс во Лондон. Чехот со голема леснотија успеа да се справи со крајно индиспонираниот Чилиќ, кој по ...

Бердих убедлив против Чилиќ

Екипа - 12.11.2014

Чешкиот тенисер Томаш Бердих стигна до првата победа на завршниот Мастерс – турнир што се одржува во Лондон. Тој во вториот свој меч од групата А дојде и до првиот триумф, и тоа убедлив, против хрватскиот тенисер Марин Чилиќ.

Ѓоковиќ го збриша Вавринка

Екипа - 02.01.2015

Новак Ѓоковиќ ги потврди големите амбиции со кои влегува во 2015 година, откако во својот прв меч по новогодишните празници стигна до убедлива победа. Тој против себе го имаше Станислас Вавринка, од кого загуби во ланското издание од Австралија ...

Мастерс Лондон: Нов дебакл на Чилиќ

Кајгана - 12.11.2014

Томаш Бердих го победи Марин Чилиќ со 6:3, 6:1 во првиот меч од второто коло во А групата, на завршниот Мастерс турнир кој се одржува во Лондон. Бердих ја забележа првата победа во групата, откако во првото коло беше декласиран од Вавринка (6:1, ...

Новак го „разби“ и Вавринка

Хитпортал - 12.11.2014

Н ова победа на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ на завршниот Мастерс турнир во Лондон. На првата рунда од турнирот во Лондон, Новак и Вавринка славеа над своите противници со ист резултат (6:1 , 6:1), Новак над Чилиќ, а Вавринка над Бердих.

Ѓоковиќ убедлив до втора победа во Лондон (ВИДЕО)

МКД - 12.11.2014

Новак Ѓоковиќ ја запиша втората убедлива победа на АТП Мастерсот во Лондон откако вечерва прослави убедлива победа над Станислс Вавринка од 2:0 по сетови 6:3 и 6:0. Првиот носител на АТП рангирањето за еден час и шест минути буквално го посрамоти ...

Ноле продолжува да гази

Оn.net - 18.10.2015

Новак Ѓоковиќ триумфираше на Мастерс турнирот во Шангај откако денеска со 2:0, по сетови со 6:2 и 6:4 го совлада Французинот Жо Вилфред Цонга. Францускиот тенисер агресивно го започна мечот, покажувајќи дека е мотивиран да му се спротивстави на ...

Второ коло во А групата на АТП Мастерсот во Лондон

Алфа - 12.11.2014

На завршниот АТП Мастер кој се одржува во Лондон денеска ќе се одиграат вторите натпревар во А групата. По победата над Чилиќ на стартот на турнирот Светскиот тенисер број еден Новак Ѓоковиќ денеска се среќава со Вавринка кој Мастерсот исто така го ...

Бердих го елиминираше Чилиќ

Телеграф - 12.11.2014

Томаш Бердих ги заддржа шансите за пласман во полуфиналето на завршниот турнир во Лондон откако со 6:3/6:1 го победи шампионот од УС опен, Марин Чилиќ Откако ги загубија своите први мечеви на турнирот во понеделникот, двајцата тенисери знаеја дека ...

Ѓоковиќ ја продолжи победничката серија

Телеграф - 12.11.2014

На Новак Ѓоковиќ му е потребна само уште една победа за да го обезбеди првото место на АТП листата за 2014, откако го „збриша“ Швајцарецот Стен Вавринка со 6:3/6:0ele „ О2 Арената“ во Лондон се уште нема видено трет сет на АТП финалето, со уште една ...

Бердих му нанесе втора тешка загуба на Чилиќ во Лондон

Локално - 12.11.2014

Томаш Бердих ги задржи шанси да ја надмине групната фаза во финалето на АТП во Лондон по убедливата победа против шампионот од УС Опен, Марин Чилиќ со 6:3, 6:1. Чешкиот тенисер го постигна првиот успех на турнирот, откако во првиот натпревар освои ...

Бердих: Треба да го покажам најдоброто против Ѓоковиќ

Локално - 12.11.2014

Вметнатата под број 6 во шемата, Томаш Бердих (Чешка) ја постигна првата победа на финалниот турнир на АТП во Лондон. Во вториот натпревар од групата “А” Бердих го декласираше Марин Чилиќ (Хрватска) со 6:3, 6:1 за 75 минути игра.

Прва победа на Бердих на Мастерсот во Лондон

Канал5 - 12.11.2014

Чехот Томаш Бердих ја забележа првата победа на завршниот АТП Мастерс турнир што се одржува во Лондон. Бердих во првиот денешен меч од 2.коло на А групата, во два сета беше подобар од Хрватот Марин Чилиќ.

Прва победа на Бердих на Мастерсот во Лондон

Н.Македонија - 12.11.2014

Чехот Томаш Бердих ја забележа првата победа на завршниот АТП Мастерс турнир што се одржува во Лондон Бердих во првиот денешен меч од 2. коло на А групата, во два сета беше подобар од Хрватот Марин Чилиќ.

Лондон: Бердих без проблеми со Чилиќ

Спорт365 - 12.11.2014

Прва победа за чешкиот тенисер на завршниот Мастерс турнир во Лондон. Томаш Бердих во вториот свој меч од групата А дојде и до првиот триумф, и тоа убедлив, против хрватскиот тенисер Марин Чилиќ.

Ѓоковиќ за две минути беше побрз од Вавринка

Н.Македонија - 12.11.2014

Светскиот тенисер број 1, Србинот Новак Ѓоковиќ, во супериорен стил ја почна одбраната на трофејот на завршниот Мастерс-турнир во Лондон Уште две победи за да остане број еден годинава: Новак Ѓоковиќ ТЕНИС - ФИНАЛЕН МАСТЕРС-ТУРНИР ВО ЛОНДОН Во ...

Ново бледо издание на Чилиќ во Лондон

SportMedia - 12.11.2014

Марин Чилиќ, хрватскиот тенисер кој го освои УС-Опен повторно ги разочара своите фанови откако на завршниот турнир во Лондон одигра нов лош меч и со 6-3, 6-1 загуби од Томаш Бердих. По убедливиот пораз од Ѓоковиќ во првото коло, Хрватот доживеа ...

Прва победа на Бердих на Мастерсот во Лондон

А1 On - 12.11.2014

Чехот Томаш Бердих ја забележа првата победа на завршниот АТП Мастерс турнир што се одржува во Лондон. Бердих во првиот денешен меч од 2.коло на А групата, во два сета беше подобар од Хрватот Марин Чилиќ.

Новак го „разби“ и Вавринка

Спорт365 - 12.11.2014

Нова победа на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ на завршниот Мастерс турнир во Лондон. На првата рунда од турнирот во Лондон, Новак и Вавринка славеа над своите противници со ист резултат (6:1 , 6:1), Новак над Чилиќ, а Вавринка над Бердих.

Бердих сигурно против Чилиќ

Спортклуб - 12.11.2014

Томаш Бердих забележа лесна победа во два сета над Марин Чилиќ на завршниот Мастерс турнир што се игра во Лондон. Во второто коло од групата А, Чехот дојде до првата победа, каде без проблеми со 6:3, 6:1 го победи Хрватот Марин Чилиќ, кој пак во ...

Ѓоковиќ го прегази Вавринка за втора победа во Лондон

SportMedia - 12.11.2014

Прворангираниот светски тенисер Новак Ѓоковиќ лесно ја забележа втората победа на завршниот АТП-мастерс во Лондон откако во арената „О2“ со убедливи 6-3, 6-0 славеше над швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка.

Прва победа на Бердих на Мастерсот во Лондон

Сител - 12.11.2014

Чехот Томаш Бердих ја забележа првата победа на завршниот АТП Мастерс турнир што се одржува во Лондон. Бердих во првиот денешен меч од 2.коло на А групата, во два сета беше подобар од Хрватот Марин Чилиќ.

Мастерс Лондон: Нов дебакл на Чилиќ

Макфакс - 12.11.2014

Томаш Бердих го победи Марин Чилиќ со 6:3, 6:1 во првиот меч од второто коло во А групата, на завршниот Мастерс турнир кој се одржува во Лондон. Бердих ја забележа првата победа во групата, откако во првото коло беше декласиран од Вавринка (1:6, ...

Ѓоковиќ за 65 минути го реши Вавринка

Вечер - 12.11.2014

Србинот во вториот натпревар од А – група за 65 минути игра го совлада Швајцарецот со 6:3, 6:0 Светскиот тениски рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ ја забележа и втората победа на мастерс тенискиот турнир во Лондон.

Ѓоковиќ го збриша и Вавринка

Макфакс - 12.11.2014

Новак Ѓоковиќ ја забележа уште една импресивна победа на завршниот Мастерс турнир кој се одржува во Лондон. Светскиот број 1, во второто коло од А групата, го победи Станислас Вавринка со 6:3, 6:0.

Прва победа на Бердих на Мастерсот во Лондон

Lider - 12.11.2014

Чехот Томаш Бердих ја забележа првата победа на завршниот АТП Мастерс турнир што се одржува во Лондон. Бердих во првиот денешен меч од 2.коло на А групата, во два сета беше подобар од Хрватот Марин Чилиќ.

Ѓоковиќ убедлив против Чилиќ на Мастерс купот во Лондон

24 Вести - 11.11.2014

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ на убедлив начин го почна настапот на Мастерс купот во Лондон. Тој синоќа во првиот меч во рамките на А групата го совлада Марин Чилиќ со 6:1 и 6:1 во сетови.

Ѓоковиќ го декласира Чилиќ во Лондон

Дерби - 11.11.2014

Новак Ѓоковиќ ја брка третата последователна титула на завршниот Мастерс турнир, а оваа вечер не најде достоен противник во Хрватот Марин Чилиќ. Српскиот тенисер и светски рекет број еден за неполн час го „почисти“ освојувачот на Ју - Ес опен од ...

Ѓоковиќ убедлив против Чилиќ на Мастерс купот

Утрински - 11.11.2014

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ на убедлив начин го почна настапот на Мастерс купот во Лондон. Тој синоќа во првиот меч во рамките на А групата го совлада Марин Чилиќ со 6:1 и 6:1 во сетови.

Мастерс Лондон: Импресивен старт на Ѓоковиќ

Кајгана - 11.11.2014

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ фуриозно го започна учеството на завршниот Мастерс, откако во првиот меч го декласира Марин Чилиќ со 6-1, 6-1. Неизвесноста во мечот помеѓу светскиот број 1 и освојувачот на УС Опен траеше само во првите два ...

Новак Ѓоковиќ го „исчисти“ од теренот Марин Чилиќ

Хитпортал - 11.11.2014

П рвиот тенисер на АТП листата Новак Ѓоковиќ, го одигра првиот натпревар на завршниот АТП турнир во Лондон. Тој немаше никакви проблеми со хрватскиот тенисер Марин Чилиќ и го совлада со 2:0 (6:1,6:1).

Ѓоковиќ и Вавринка убедливи на стартот

Спортски - 11.11.2014

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ фуриозно го започна учеството на завршниот Мастерс, откако во првиот меч го декласира Марин Чилиќ со 6-1, 6-1. Неизвесноста во мечот помеѓу светскиот број 1 и освојувачот на УС Опен траеше само во првите два ...

Вавринка лесно го совлада на стартот Бердих

СуперСпорт - 11.11.2014

Многу полесно отколку што се очекуваше, Вавринка го победи Бердих во првиот дуел во група А. Актуелниот шампион на Австралија Опен беше убедлив и му дозволи на Чехот да освои само два гејма. Беше 6:1, 6:1.

Ѓоковиќ за 56 минути го „среди“ Чилиќ

СуперСпорт - 11.11.2014

Новак Ѓоковиќ ја започна одбраната на титулата на завршниот Мастер во Лондон со убедлива победа против Марин Чилиќ. Српскиот тенисер му препушти на хрватскиот тенисер само два гема – 6:1 и 6:1 и го совлада за сдамо 56 минута.

Ѓоковиќ убедлив против Чилиќ

Дневник - 11.11.2014

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ убедливо го почна настапот на завршниот Мастерс-куп во Лондон. Тој во првиот меч, од А-групата го совлада Марин Чилиќ со 6-1 и 6-1 во сетови. Мечот траеше 57.

Ѓоковиќ убедлив против Чилиќ на Мастерс купот

Локално - 11.11.2014

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ на убедлив начин го почна настапот на Мастерс купот во Лондон. Тој синоќа вопрвиот меч во рамките на А групата го совлада Марин Чилиќ со 6:1 и 6:1 во сетови.

Ѓоковиќ убедлив против Чилиќ на Мастерс купот

+инфо - 11.11.2014

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ на убедлив начин го почна настапот на Мастерс купот во Лондон. Тој синоќа во првиот меч во рамките на А групата го совлада Марин Чилиќ со 6:1 и 6:1 во сетови.

Ѓоковиќ убедлив против Чилиќ на Мастерс купот

Канал5 - 11.11.2014

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ на убедлив начин го почна настапот на Мастерс купот во Лондон. Тој синоќа во првиот меч во рамките на А групата го совлада Марин Чилиќ со 6:1 и 6:1 во сетови.

Ѓоковиќ убедлив против Чилиќ на Мастерс купот

А1 On - 11.11.2014

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ на убедлив начин го почна настапот на Мастерс купот во Лондон. Тој синоќа во првиот меч во рамките на А групата го совлада Марин Чилиќ со 6:1 и 6:1 во сетови.

Ѓоковиќ рутинирано против Чилиќ

Точка - 11.11.2014

Светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ триумфираше против Марин Чилиќ во 1. коло од групата „А“ на АТП завршниот Мастерс во Лондон со 2:0 (6:1, 6:1). Ниту во 11-тиот меѓусебен дуел, Чилиќ не успеа да го совлада српскиот тенисер.

Ѓоковиќ го прегази Чилиќ

Курир - 11.11.2014

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ на убедлив начин го почна настапот на Мастерс купот во Лондон. Тој синоќа во првиот меч во рамките на А групата го совлада Марин Чилиќ со 6:1 и 6:1 во сетови.

Едночасовни бравурози на Ѓоковиќ и на Вавринка

Република - 11.11.2014

Новак Ѓоковиќ го урна рекордот на Станислас Вавринка, поставен вчера, а се работи за времетраење на мечевите на Мастерс купот во Лондон. Најпрво швајцарскиот ас за само 58 минути го преслуша Томаш Бердих со 6-1, 6-1, а веднаш потоа на сцена стапи ...

Мастерс куп: Ѓоковиќ „си поигра“ со Чилиќ

Сител - 11.11.2014

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ на убедлив начин го почна настапот на Мастерс купот во Лондон. Тој синоќа во првиот меч во рамките на А групата го совлада Марин Чилиќ со 6:1 и 6:1 во сетови.

Ѓоковиќ и Вавринка со убедливи стартни победи во Лондон

Нетпрес - 11.11.2014

Новак Ѓоковиќ продолжи со доминацијата кога се во прашање дуелите со Марин Чилиќ, на кога ова му беше 11-ти пораз во низа од Србинот. Ѓоковиќ буквално го збриша Хрвтатот, со што уште еднаш покажа дека намерата му е сезонава да ја заврши на првото ...

Вавринка и Ѓоковиќ убедливи

Шеталиште - 11.11.2014

Станислас Вавринка и Новак Ѓоковиќ со убедливи победи ги започнаа натпреварите од А-групата на завршниот АТП турнир во Лондон. Вавринка со 2:0 (6:1, 6:1) го совлада чешкиот тенисер Томаш Бердих, а пак Ѓоковиќ со потполно идентичен резултат 2:0 (6:1, ...

Ѓоковиќ и Вавринка во застрашувачка форма

Спорт - 11.11.2014

Новак Ѓоковиќ и Стен Вавринка покажаа дека се подготвени за полуфинале на АТП финалето во Лондон, по фантастично брзи и одлучувачки победи во првите натпревари од групата А Ѓоковиќ го започна турнирот на кој брка хет-трик со фантастична 6:1/6:1 ...

Ѓоковиќ го декласира Чилиќ на Мастерс купот

Lider - 11.11.2014

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ на убедлив начин го почна настапот на Мастерс купот во Лондон. Тој синоќа во првиот меч во рамките на А групата го совлада Марин Чилиќ со 6:1 и 6:1 во сетови.

Супериорен старт на ЃОКОВИЌ и ВАВРИНКА

Телма - 10.11.2014

ШАМПИОНОТ ЃОКОВИЌ ГО ЗБРИША ЧИЛИЌ , ВАВРИНКА ПОДОБАР ОД БЕРДИХ Новак Ѓоковиќ за само 56 минути игра го победи Марин Чилиќ со 6:1 и 6:1 што е најкраткиот меч во историјата на Мастерсите во Лондон.

Вавринка со фуриозен старт на завршниот Мастерс

Дерби - 10.11.2014

Иако не игра во својата препознатлива форма од стартот на сезоната, денеска на Станислас Вавринка му беа потребни само 58 минути за да го збрише Томаш Бердих од „О2“ арената во Лондон (6:1 и 6:1).

Ѓоковиќ продолжи да му набива комплекс на Чилиќ

Екипа - 10.11.2014

Новак Ѓоковиќ на најдобар можен начин ја искажа решеноста да ја заврши 2014 година како прворангиран светски тенисер, откако во голем стил го декласираше Марин Чилиќ на својот прв меч од АТП-шампионатот во Лондон.

Вавринка го декласира Бердих

Кајгана - 10.11.2014

Станислас Вавринка со победа стартуваше на завршниот Мастерс во Лондон. Швајцарецот во првиот меч од А групата го декласираше Томаш Бердих со 6-1, 6-1.

Ѓоковиќ го „збриша“ Чилиќ за само 56 минути

МКД - 10.11.2014

Новак Ѓоковиќ импресивно ја започна одбраната на титулата на завршниот Мастерс во Лондон откако убедливо со 6:1 и 6:1 го совлада Марин Чилиќ. Српскиот тенисер му препушти само два гејма на Хрватот совладувајќи го за фантастични 56 минути.

Ноле експресно со Чилиќ

Оn.net - 10.11.2014

Најдобриот тенисер во светот, Србинот Новак Ѓоковиќ, одигра маестрален меч на отварањето од завршниот Мастерс од сезоната. Ноле за само 57 минути игра, по сетови на два пати со 6:1 го совлада Хрватот Марин Чилиќ, во досега најкусиот меч во ...

Втор ден на мастерсот во Лондон

Алфа - 10.11.2014

На завршниот тениски турнир што се одржува во Лондон денеска се играат два меча. Од 15 часот, Станислас Вавринка се соочува со Томаш Бердих додека во вечерниот термин од 21 Новак Ѓоковиќ за противник ...

Вавринка го декласираше Бердих

Телеграф - 10.11.2014

Стен Вавринка се врати во вистинска форма во вистински момент, победувајќи го Томаш Бердих со 6:1/6:1 во неговиот прв меч на АТП финалето во Лондон Шампионот од Австралискиот опен имаше лоша серија ...

Стартни победи на Ѓоковиќ и Вавринка

Алфа - 10.11.2014

Во првите дуели од А групата на мастерсот во Лондон, Новак Ѓоковиќ и Станислас Вавринка забележаа победи. Во првиот меч од денешната програма Вавринка без поголеми проблеми за точно еден час во два сета со 6:1 и 6:1 го совлада Томаш Бердих.

Ѓоковиќ како „воз“ преку Чилиќ

Телеграф - 10.11.2014

Новак Ѓоковиќ и Стен Вавринка покажаа дека се подготвени за полуфинале на АТП финалето во Лондон, по фантастично брзи и одлучувачки победи во првите натпревари од групата А Ѓоковиќ го започна турнирот на кој брка хет-трик со фантастична 6:1/6:1 ...

Вавринка: Неверојатна година, не би ја менувал оваа сезона за ништо!

Спорт365 - 10.11.2014

Швајцарскиот тенисер, Станислас Вавринка, се радува што повтроно ќе учествува на завршниот Мастерс во Лондон. Швајцарецот истакна дека го живее својот сон.

Бердих катастрофално настрада од Вавринка

SportMedia - 10.11.2014

Спротивно од очекуваното, Станислас Вавринка исклучително лесно го совлада Томаш Бердих, во првиот меч од групата А, на завршниот мастерс-турнир во Лондон.

Лондон: Вавринка го ,,разнесе’’ Бердих

Спорт365 - 10.11.2014

Швајцарскиот тенисер со прв триумф на завршниот Мастерс. Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка го одигра својот прв меч на завршниот Мастерс турнир во Лондон и забележа лесен триумф.

Лондон: Вавринка го декласираше Бердих

Спортклуб - 10.11.2014

Четврто пласираниот тенисер на cветот, швајцарецот Станислас Вавринка убедливо го отвори завршнот Мастерс во Лондон со победа, откако го декласираше Томаш Бердих со 6:1,6:1 во првиот натпревар од групата А.

Новак Ѓоковиќ го „исчисти“ од теренот Марин Чилиќ

Спорт365 - 10.11.2014

Српскиот тенисер убедлив на стартот во Лондон. Првиот тенисер на АТП листата Новак Ѓоковиќ, го одигра првиот натпревар на завршниот АТП турнир во Лондон. Тој немаше никакви проблеми со хрватскиот тенисер Марин Чилиќ и го совлада со 2:0 (6:1,6:1).

Ѓоковиќ фуриозно почна во Лондон: Го „растури“ Чилиќ и постави нов рекорд

SportMedia - 10.11.2014

Одбраната на титулата на мастерс-финалето во Лондон почна идеално за Новак Ѓоковиќ. Србинот го победи Марин Чилиќ со 6-1, 6-1 за само 57 минути, што претсатвува нов рекорд за најкраток меч на завршниот АТП-турнир.

Лондон: Фуриозен почеток на Ѓоковиќ

Спортклуб - 10.11.2014

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ фуриозно го започна завршниот Мастерс во Лондон, откако го декласираше Марин Чилиќ со 6:1,6:1 за само 57 минути. Ова е 11 победа за Ѓоковиќ на исто толку натпревари против хрватскиот тенисер, вклучувајќи ги ...

Ѓоковиќ експресно на почетокот во Лондон

Спортклуб - 10.11.2014

Светскиот тенисер Новак Ѓоковиќ како на шега го започна завршниот Турнир во Лондон, откако во првиот натпревар и повеќе од убедливо во два сета со 6:1, 6:1 го совлада Марин Чилиќ. Србинот го реши противникот за неполн час (58 минути) и најави дека и ...

Ѓоковиќ брилјираше во Лондон против Чилиќ

Tip.com.mk - 10.11.2014

Најдобриот тениер на светот Новак Ѓоковиќ фуриозно ја започна одбраната на титулата на завршниот турнир оваа сезона во Лондон совладувајќи го вечерва во првото коло од групата А, Марин Чилиќ, со 2:0 по сетови 6:1 и 6:1.

Вавринка го декласира Бердих

Макфакс - 10.11.2014

Станислас Вавринка со победа стартуваше на завршниот Мастерс во Лондон. Швајцарецот во првиот меч од А групата го декласираше Томаш Бердих со 6-1, 6-1.

Ѓоковиќ го прегази Чилиќ на стартот во Лондон

Вечер - 10.11.2014

Бранителот на титулата за помалку од еден час го совлада хрватскиот тенисер со 6:1, 6:1 Светскиот тениски рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ, забележа лесна победа на стартот на завршниот мастерс турнир на осумте најдобри тенисери во Лондон.

Мастерс Лондон: Импресивен старт на Ѓоковиќ

Макфакс - 10.11.2014

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ фуриозно го започна учеството на завршниот Мастерс, откако во првиот меч го декласира Марин Чилиќ со 6-1, 6-1. Неизвесноста во мечот помеѓу светскиот број 1 и освојувачот на УС Опен траеше само во првите два ...