TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јаховиќ на задоволство на селекторот Јаневски повторно погоди за Цирих

Екипа - 11.11.2012

На задоволство на македонскиот селектор Чедомир Јаневски кој утре го очекува на собирот за пријателскиот натпревар со Словенија, нашиот напаѓач Адис Јаховиќ продолжува со серијата голови и во дресот ...

Јаховиќ повторно стрелец

СуперСпорт - 10.11.2012

Адис Јаховиќ стрелаше во куп натпреварот против Блек Старс. Адис Јаховиќ со уште еден гол за Цирих доаѓа во Скопје, каде што во среда се очекува да биде во стартниот тим на репрезентацијата што ќе ...

Јаневски: не треба да им се прави притисок на новоповиканите, зашто и Марадона да е, ќе изгори…

МКД - 09.11.2012

Македонскиот селектор се осврна и на повикот на Адис Јаховиќ , напаѓачот на швајцарскиот Цирих, кој треба да дебитира на дуелот со Словенија.

Јаховиќ: Ми се исполни сонот

Оn.net - 06.11.2012

Македонскиот голгетер од редовите на Цирих, Адис Јаховиќ е новото име на списокот на селекторот Чеде Јаневски за пријателскиот натпревар против Словенија на 14. ноември во Скопје.

Без Пандев и Новески против Словенија

Утрински - 06.11.2012

Блажевски, Цикарски и Јаховиќ ќе дебитираат на пријателската средба на 14 ноември во Скопје Македонскиот фудбалски селектор Чедомир Јаневски со шарен состав ќе и' излезе на мегдан на Словенија во ...

Јаховиќ: Мојот најголем сон се оствари

МКД - 06.11.2012

Едис Јаховиќ, напаѓачот на швајцарски Цирих е едно од трите дебитантски имиња во составот на селекторот Чедомир Јаневски за претстојниот пријателски меч на Македонија против Словенија идната среда на ...

Јаневски со три дебитантски покани

Дневник - 06.11.2012

Првпат во сениорскиот тим се повикани Блажевски од Турново, Цикарски од Вардар и Јаховиќ од Цирих, а по барање на клубовите ослободени од обврските се Пандев и Новески Македонскиот фудбалски селектор ...

Шанса за новите играчи да го потврдат квалитетот

Н.Македонија - 06.11.2012

Меѓу 20-те имиња во конкуренција за пријателскиот меч со Словенија има тројца дебитанти, а четворица играчи од македонскиот шампионат, во отсуство на капитенот Пандев и стандардните Новески, Попов и ...

Новитетот во нападот на Македонија

Идивиди - 06.11.2012

Адис Јаховиќ, фудбалерот на ФК Цирих е еден од трите новитети на списокот на селекторот Чедомир Јаневски за претстојниот пријателски натпревар против Словенија.

Против Словенија без Пандев, Новески, но и без Попов и Ристиќ

24 Вести - 05.11.2012

Против Словенија без Пандев, Новески, но и без Попов и Ристиќ. Во официјалната изјава од селекторот Јаневски што ја лиферуваше ФФМ, нема објаснување за нивното отсуство.

Три освежувања во составот на Јаневски

Оff.net - 05.11.2012

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Чедомир Јаневски го објави списокот за претстојниот пријателски натпревар против Словенија.

Јаневски го објави списокот за пријателскиот натпревар против Словенија

24Фудбал - 05.11.2012

Чеде Јаневски го објави списокот на фудбалери кои ќе бидат во комбинација за пријателскиот натпревар против Словенија. Поради згуснатиот распоред на нивните клубови, Јаневски им даде одмор на Горан ...

Јаневски го објави списокот за натпреварот против Словенија

Вест - 05.11.2012

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Чедомир Јаневски денеска го објави списокот на играчи за пријателскиот натпревар со селекцијата на Словенија кој е предвиден да се одигра на 14 ...

Јаневски без Пандев, ама и без Попов и без Ристиќ: Прв повик добија Блажевски, Цикарски и Јаховиќ

Екипа - 05.11.2012

Македонскиот селектор Чедомир Јаневски го објави списокот на репрезентативци на кои ќе смета за пријателскиот натпревар против Словенија што ќе се одигра на 14 ноември (среда) во Скопје.

Јаневски го објави списокот за натпреварот против Словенија

Утрински - 05.11.2012

Селекторот ги ослободи од обврските Пандев и Новески, а повика тројци нови фудбалери, Цикарски, Блажевски и Јаховиќ Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Чедомир Јаневски денеска го ...

Против Словенија без пандев, Попов, Новески и Ристиќ, три нови имиња на списокот на Јаневски

Телма - 05.11.2012

Слекторот на фудбалската репрезентација Чедомир Јаневски го објави списокот за пријателската средба со Словенија во Скопје на 14 овој месец.

Јаневски со нови три дебитанти и без Пандев и Новески на мегдан на Словенија

МКД - 05.11.2012

Со три освежувања и без капитенот Горан Пандев и бундеслигашот Николче Новески, македонската фудбалска репрезентација ќе се соочи со Словенија идната среда на националната арена „Филип Втори“ во ...

Деби голот на Јаховиќ му донесе покана за македонската репрезентација

365 - 05.11.2012

Македонскиот интернационалец Адис Јаховиќ продолжува да го привлекува вниманието во Швајцарија, откако гол формата во која оваа сезона настапуваше за второлигашот Вил ја пренесе и во прволигашот ...

Јаневски го објави списокот за натпреварот против Словенија

Дневник - 05.11.2012

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Чедомир Јаневски денеска го објави списокот на играчи за пријателскиот натпревар со селекцијата на Словенија кој е предвиден да се одигра на 14 ...

Јаневски повика тројца дебитанти за дуелот против Словенија

Спортманиа - 05.11.2012

Нашата најдобра фудбалска репрезентација на 14.ноември ќе одигра пријателски натпревар против Словенија, а селекторот Чеде Јаневски денеска го објави списокот на фудбалери кои се повикани за овој ...

Јаневски со тројца дебитанти против Словенија

Спортски - 05.11.2012

Дваесет фудбалери повика селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Чедомир Јаневски, за претстојниот пријателски натпревар со Словенија.

Без Пандев и Новески против Словенија

Идивиди - 05.11.2012

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Чедомир Јаневски денеска го објави списокот на играчи за пријателскиот натпревар со селекцијата на Словенија кој е предвиден да се одигра на 14 ...

Јаневски повика тројца дебитанти за мечот со Словенија

Кајгана - 05.11.2012

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Чедомир Јаневски, за претстојниот пријателски натпревар со Словенија повика дваесет фудбалери.

Без Пандев и Новески против Словенија

Хитпортал - 05.11.2012

С електорот на македонската фудбалска репрезентација Чедомир Јаневски денеска го објави списокот на играчи за пријателскиот натпревар со селекцијата на Словенија кој е предвиден да се одигра на 14 ...

Јаневски го објави списокот за Словенија, на него тројца дебитанти

СуперСпорт - 05.11.2012

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Чедомир Јаневски го објави списокот со играчи кои ќе и се спортивстават на Словенија. На него многу дебитанти и повратници.

Без Пандев и Новески, но со Јаховиќ против Словенија

А1 On - 05.11.2012

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Чедомир Јаневски денеска го објави списокот на играчи за пријателскиот натпревар со селекцијата на Словенија кој е предвиден да се одигра на 14 ...

Македонија без Пандев, Новески, Попов и Ристиќ против Словенија

+инфо - 05.11.2012

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Чедомир Јаневски го објави списокот на репрезентативци за пријателскиот дуел против Словенија, кој ќе се одигра во Скопје на 14 ноември (18 ч.).

Јаневски го освежува националниот тим

Сител - 05.11.2012

Селекторот на најдобрата Македонска репрезентација Чедомир Јаневски го објави списокот на фудбалери за пријателскиот натпревар со “А“ селекцијата на Словенија .

Јаневски го објави списокот за пријателската со Словенија

Кирилица - 05.11.2012

Јаневски го објави списокот за пријателската со Словенија Дваесет фудбалери повика селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Чедомир Јаневски, за претстојниот пријателски натпревар со ...

Јаневски го објави списокот за натпреварот против Словенија

МРТ - 05.11.2012

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Чедомир Јаневски денеска го објави списокот на играчи за пријателскиот натпревар со селекцијата на Словенија кој е предвиден да се одигра на 14 ...

Јаневски со тројца дебитанти и без Пандев и Новески на контролката против Словенија

Канал5 - 05.11.2012

Чеде Јаневски го објави списокот на фудбалери за пријателскиот натпревар со Словенија во Скопје на 14-ти ноември. Во составот на репрезентацијата не се наоѓаат капитенот Горан Пандев и неговиот ...

Јаховиќ замена за Пандев

Вечер - 05.11.2012

ТРОЈЦА НОВАЦИ НА СПИСОКОТ НА МАКЕДОНИЈА ЗА ТЕСТОТ СО СЛОВЕНИЈА Освен напаѓачот на Цирих, довербата на селектор за прв пат ја добија и Цикарски (Вардар) и Блажевски (Хоризонт) Селекторот на ...

Попов и Ристиќ „избришани“, а го нема ниту Пандев

Курир - 05.11.2012

Селекторот на најдобрата Македонска репрезентација Чедомир Јаневски го објави списокот на фудбалери за пријателскиот натпревар со “А“ селекцијата на Словенија .

Јаневски го објави списокот со фудбалери за мечот со Словенија

Press24 - 05.11.2012

Јаневски одлучи позитивно да одговори на барањата на Наполи и Мајнц и да ги ослободи од обврските Горан Пандев и Николче Новески, додека поради нивното однесување непосредно пред квалифиакцискиот меч ...

Македонија ќе ја напаѓа Словенија без Пандев

Нетпрес - 05.11.2012

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Чедомир Јаневски го објави списокот на репрезентативци кои ќе бидат во комбинација за пријателскиот натпревар против селекцијата на Словенија ...

Јаневски со тројца дебитанти против Словенија

Таратур - 05.11.2012

Дваесет фудбалери повика селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Чедомир Јаневски, за претстојниот пријателски натпревар со Словенија.

Јаневски го објави списокот, ќе го „испроба“ Јаховиќ од Цирих

Пулс24 - 05.11.2012

Адис Јаховиќ (Цирих), Дејан Блажевски (Турново) и Мите Цикарски (Вардар) се новите играчи кои се повикани во репрезентацијата за пријателскиот натпревар со Словенија што нашата селекција го игра на ...

Јаневски повика тројца дебитанти за мечот со Словенија

Макфакс - 05.11.2012

Дваесет фудбалери повика селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Чедомир Јаневски, за претстојниот пријателски натпревар со Словенија.

Објавен списокот за натпреварот против Словенија

Денешен - 05.11.2012

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Чедомир Јаневски денеска го објави списокот на играчи за пријателскиот натпревар со селекцијата на Словенија кој е предвиден да се одигра на 14 ...