TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барса рутински против Мајорка (2-4)

Екипа - 11.11.2012

Лидерот во шпанскиот шампионат, екипата на Барселона рутински славеше нова победа во 11. коло од Примера дивизијата, овој пат на гостувањето против Мајорка со 2-4.

Барса повторно во својот стил (Видео)

Спортманиа - 11.11.2012

Поразот во Лигата на Шампионите од Селтик, не остави белег во тимот на Барселона во Примерата. Екипата на Тито Виланова го оствари десетиот триумф во првите единаесет кола.

Меси го собори рекордот на Пеле!

СуперСпорт - 11.11.2012

Фудбалерот на Барселона го собори рекордот на поранешниот бразилски интернационалец Пеле којшто во текот на една календарска година постигна 75 голови.

Меси го престигна Пеле, во потера по Герд Милер

Макфакс - 11.11.2012

Со двата погодока во победата на Барселона против Реал Мајорка од 4:2, еден од најдобрите фудбалери на светот аргентинската ѕвезда Лионел Меси го мина својот најголем критичар бразилската легенда ...

Дрогба: Меси и Роналдо се чудовишта

МКД - 10.11.2012

Легендата на Челси и херојот од мајската европска круна на лондонскиот премиерлигаш, Дидие Дрогба изјави дека главните два кандидати за „златната топка“, Лео Меси (Барселона) и Кристијано Роналдо ...

10-тка за Меси Џуниор

СуперСпорт - 10.11.2012

Откако доби дресови со број 10 од Барселона и аргентинскиот клуб Њуелс, и аргентинската фудбалска федерација му додели дрес на новородениот син на Лео Меси, Тиаго.

Дрогба: Роналдо и Меси ги променија статистичките поими

Спорт Денес - 10.11.2012

Легендата на Челси, Дрогба не сакаше да открие за кого гласал на изборот за најдобар фудбалер на светот. Нема да ви откријам за кого гласав, нека остане тоа танја, секако дека е или Роналдо или Меси, ...

Фото: „Десетката“ за синот на Меси

Пулс24 - 10.11.2012

Синот на Лионел Меси веќе доби дрес со бројот 10 од аргентинската фудбалска репрезентација. Тиаго веќе доби дрес од Барселона со бројот 10, а фудбалската асоцијација на Аргентина не сакаше да се ...

Синот на Меси – толку мал, а веќе навивач

Курир - 09.11.2012

Наследникот на Лионел Меси, Тиаго Меси стана најмладиот член на навивачкиот клуб на аргентинскиот тим Њуелс Олд Бојс, бидејќи со само шест дена доби членска книшка.

ФОТО: Синот на Меси во дрес, што да биде ако не фудбалер!

БезПардон - 09.11.2012

Тиаго Меси, наследникот на аргентинскиот фудбалски волшебник, Лионел Меси стана најмладиот член на навивачкиот клуб на аргентинскиот тим Њуелс Олд Бојс и со само шест дена доби членска книшка.

Меси и Роналдо ги добија новите копачки

Mnogoo - 08.11.2012

Роналдо побудалува кога го споредуваат со Меси.Но еден без друг неможат кога се работи за копачките.Двајцата ги сменија копачките и добија специјални изданија.

Меси го посвети голот на своето синче

Спорт Денес - 08.11.2012

Лео Меси постигна утешен гол за Барселона на мечот против Селтик каде беше поразен со 2-1. Аргентинецот овој гол му го посвети на својот неодамна роден син Тијаго, така што го стави палецот во уста.

Росарио пушти во продажба дрес со името на синот на Меси!

СуперСпорт - 08.11.2012

Лидерот во Аргентина, Њуелс Олд Бојс на оригинален начин ја покажа желбата во своите редови еден ден да го види синот на Лионел Меси, Тијаго, иако детето е родено во Октомври.

Изморен сум од споредбите со Лео Меси

Вечер - 08.11.2012

Фудбалерот на Реал (М) Кристијано Роналдо изјави дека е изморен од ривалството и постојаното споредување со Аргентинецот Лионел Меси.

Ни Роналдо ни Меси неможат ова да го направат(видео)

Mnogoo - 07.11.2012

Го воодушевии Дедо Мраз!Финскиот голман кој се школувал во Америка сеуште бара клуб,триковите на Ју Тјуб дефинитивно ќе му помогнат.На триковите кои гги изведува можат да му позавидат и Лионел Меси и ...

Меси откри: Роналдо беше мојот идол!

Спортски - 07.11.2012

Најдобриот фудбалер на денешнината, аргентинската мегаѕвезда Лионел Меси го откри својот идол – Роналдо. „Роналдо беше мојот идол“, изјави Лионел Меси.

Фото: Роналдо и Меси имаат нови копачки

Спортски - 07.11.2012

Кристиано Роналдо фотографијата од своите нови копачки веќе ја објави на Фејсбук, додека Лионел Меси промоција на новите копачки ќе направи вечерва против Селтик.

Кој има поубави копачки? (фото)

ЗаЗабава - 07.11.2012

Кристијано Роналдо на Фејсбук објави фотографија од своите нови копачки, додека Лионел Меси своите ќе ги сефтоса вечерва против Селтик. "Ова се моите нови Најк копачки.

Меси: Роналдо е мојот идол

СуперСпорт - 07.11.2012

Најдобриот фудбалер на денешницата конечно се изјасни за тоа кој е негов идол. За Меси нема дилеми, според него најдобар фудбалер е Роналдо.

Меси го откри својот идол: Роналдо е мојот јунак!

+инфо - 07.11.2012

Најдобриот фудбалер на денешнината, аргентинската мегаѕвезда Лионел Меси го откри својот идол – Роналдо. Не станува збор за Кристијано, секако, туку за бразилскиот напаѓач, кој за асот на Барса ...

Меси: Роналдо е мојот херој

Вечер - 07.11.2012

Ѕвездата на репрезентацијата на Аргентина и на шпанскиот гигант Барселона Лионел Меси не чекаше многу за да му возврати со комплименти на 36-годишниот Бразилец Роналдо, кој се откажа од фудбалот во ...

Меси: Роналдо беше мојот херој

Точка - 07.11.2012

,,Сакав да гледам фудбалери како Зидан, Роналдињо и Ривалдо, но Роналдо беше најдобриот напаѓач кој сум го гледал некогаш’’ – изјави Лео Меси.

Новите копачки на Меси и Роналдо

Точка - 07.11.2012

Најдобрите фудбалери треба да ја имаат и најдобрата опрема. Роналдо своите нови копачки ги објави на Фејсбук, додека Меси вечерва против Селтик ќе игра со новите F50.

Меси: Роналдо е најдобриот фудбалер кој некогаш сум го гледал!

Курир - 07.11.2012

За првата виолина во каталонскиот состав, Аргентинецот Лионел Меси, голем дел од фудбалската јавност тврди дека е најдобриот играч во историјата на планетарно популарната игра.

Шумуликоски VS. Меси

Таратур - 07.11.2012

Споредба Шумуликовски – Меси: 1. Шумуликоски никогаш нема промашено пенал, Меси има. 2. Шумуликоски има 80 настапи за Македонија, Меси нема. 3.

Синот на Роналдо е постар од синот на Меси колку што Роналдо е постар од Меси!

Курир - 07.11.2012

Упорните и падантни статистичари уште еднаш пресметаа и не почестија со куриозитет кој повторно ја тестира нашата верба во случајности.

Меси: Уживав кога ги гледав Зидан, Роналдињо, Ривалдо, но Роналдо беше најдобар

Пулс24 - 07.11.2012

Лионел Меси даде интересна изјава во јавноста каде вели дека му се восхитува на Роналдо, но не на Кристиано Роналдо, туку на оној „вистинскиот“ бразилецот Роналдо. „Роналдо е мојот јунак.

Малиот Меси стана член на "лепрозните"

Вест - 06.11.2012

Иако роден пред само неколку дена, синот на Лео Меси веќе беше зачленет во навивачка група. Тоа не го стори асот на Барселона лично, туку малиот Тијаго во своите редови го примија навивачите на Њуелс ...

Роналдо: Меси и Мурињо моментно се најдобри на светот

МКД - 06.11.2012

Поранешната голема бразилска ѕвезда Роналдо, трикратниот носител на престижната награда за играч на годината, изјави дека Аргентинецот Лионел Меси и португалскиот стратег Жозе Мурињо се без ...

И скромниот Меси знае да удри

СуперСпорт - 06.11.2012

Најдобриот играч на денешницата, Аргентинецот Лионел Меси, којшто е познат по својата добрина, коректност и скромност на натпреварот против Селта Виго го удри дефанзивецот на оваа екипа Вила без ...

Видео: Меси во досега невидено издание!

Спортски - 06.11.2012

Лео Меси пред неколку дена стана татко и истата вечер настапи на натпреварот против Селта, каде покажа дека е нервозен повеќе од вообичаено и направи потег апсолутно не типичен за него, или за ...

„Ил Феномено“: Меси и Мурињо се најдобрите во светот!

Спортски - 06.11.2012

Поранешниот бразилски репрезентативец и трикратен освојувач на титулата најдобар фудбалер на годината, Роналдо, смета дека овогодинешната „Златна топка“ треба да му припадне на Меси.

Нов неспортски потег на Меси (видео)

365 - 06.11.2012

Најдобриот фудбалер на планетава, Лионел Меси, момчето кое важи за едно од најкоректните на теренот и изминатиов викенд го привлече вниманието на медиумите.

Гетце би гласал за Меси

Спорт Денес - 06.11.2012

Ѕвездата на Борусија Дортмунд, Марио Гетце верува дека Лео Меси заслужи по четврт пат да ја освои Златната топка. Фудбалерот на Барселона во претходните две години лесно ја доби оваа награда, но оваа ...

За кого би гласал Роналдо?

Спорт Денес - 06.11.2012

Поранешниот најдобар фудбалер на светот Бразилецот Роналдо откри за кој би гласал. Најдобар играч е Меси, и понатаму одлучуваат головите, тој парви и неверојатни работи на тренот.

Меси: Роналдо е јунакот на моето детство

А1 On - 06.11.2012

Фудбалерот на Барселона Лионел Меси возврати на комплиментите од Бразилецот Роналдо, кој неодамна изјави дека ќе му го дал својот глас во изборот на најдобар играч во светот.

Меси: Роналдо ми беше инспирација

Спортманиа - 06.11.2012

Лионел Меси откри дека уживал додека гледал некои од најталентираните фудбалери во чии потези уживал, но посебна инспирација му бил Бразилецот Роналдо.

Меси не постигна гол против Селта, па бесот го истури врз Џонатан Вила

Канал5 - 06.11.2012

Лионел Меси во јавноста негува имиџ на мирно, повлечено и скромно момче – со еден збор совршенство во однос на карактерот кој еден фудбалер треба да го поседува.

Меси: Роналдо беше мојот идол

Сител - 06.11.2012

Аргентинскиот напаѓач на Барселона Лионел Меси , кој се смета за најдобар фудбалер во светот во моментов, откри дека поранешната бразилска ѕвезда Роналдо бил "неговиот херој" во интервјуто за ...

Кристијано Роналдо и "лепрозните" му се поклонија на синот на Меси

Вечер - 06.11.2012

ПРВЕНЕЦОТ НА АРГЕНТИНЕЦОТ ДОБИВА СВОИ ПРИВРЗАНИЦИ Иако е стар само четири дена, Тијаго Меси, синот на најдобриот светски фудбалер Лионел Меси, веќе стана член на навивачката група на Њувелс Олд Бојс.

Бразилецот Роналдо: Меси и Мурињо се моментално најдобрите на светот

Точка - 06.11.2012

Поранешниот бразилски репрезентативец и трикратен освојувач на титулата најдобар фудбалер на годината, Роналдо, смета дека овогодинешниот Балон ‘Д Ор треба да му припадне на Меси.

Видео: Меси во досега невидено издание!

Таратур - 06.11.2012

Лео Меси пред неколку дена стана татко и истата вечер настапи на натпреварот против Селта, каде покажа дека е нервозен повеќе од вообичаено и направи потег апсолутно не типичен за него, или за ...

Роналдо. Искрено

Оn.net - 05.11.2012

Ривалството помеѓу Кристијано Роналдо и Лионел Меси, според многумина двајцата најдобри фудбалери на светот, привлекува доста внимание последниве неколку години.

Роналдо: Го почитувам Меси но не сме пријатели

24Фудбал - 05.11.2012

Често се пишува за големото ривалство помеѓу Португалецот и Аргентинецот, но Кристијано Роналдо вели дека нема никаков проблем со Лео Меси.

Видео: Неспортски потег од „светецот“ Меси

Екипа - 05.11.2012

Најдобриот фудбалер на планетава, Лионел Меси, момчето кое важи за едно од најкоректните на теренот и изминатиов викенд го привлече вниманието на медиумите.

Роналдо: Не сум пријател со Меси, но не сме ниту во „војна“

МКД - 05.11.2012

Португалскиот ас на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо изјави дека има чисто професионален однос со неговиот ривал Лионел Меси, ѕвездата на Барселона, но демантираше дека меѓу нив има отворени прашања и ...

Карикатура на денот: Меси и својот син

СуперСпорт - 05.11.2012

Лео Меси, моментално најдобриот фудбалер на планетата заедно со својот новороден син ...

Роналдо: Меси не ми е пријател

Спорт Денес - 05.11.2012

Фудбалерот на Реал Мадрид во интервју за американските медиуми зборуваше за својот однос со Меси. Роналдо го почитува Аргентинецот, но призна дека не се пријатели.

Роналдо: Немам проблем да играм заедно со Меси

Спортски - 05.11.2012

Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, изјави дека го почитува Лионел Меси и дека има само професионален однос, но не и пријателски.

Неспортски потег на Меси(видео)

Mnogoo - 05.11.2012

Покрај тоа што Барселона победи на натпреварот против Селта со 3-1,овој натпревар го одбележи и неспортското однесување на Меси.Лионел Меси очајно посакуваше со гол против Селта да го прослави ...

(ВИДЕО) Роналдо: Го почитувам Меси, ама не сме пријатели!

+инфо - 05.11.2012

Португалскиот ас Кристијано Роналдо во најновото интервју открива детали околу односот со неговиот најголем ривал, аргентинската ѕвезда Лионел Меси.

ВИДЕО: Неспортски потег на Меси! За вакво нешто Роналдо би бил распнат!

+инфо - 05.11.2012

Аргентинскиот ас Лионел Меси очајно посакуваше со гол против Селта да го прослави раѓањето на својот наследник Тиаго, но не успеа во тоа па беше видно нервозен и исфрустриран.

Роналдо: Меси не ми е пријател

Сител - 05.11.2012

Долга е сагата и приказната за односите на релација Роналдо-Меси, но фудбалерот на Реал Мадрид изјави дека го почитува напаѓачот на лутиот ривал Барселона но дека не се дружи со него.

Роналдо: Меси не ми е пријател

Либертас - 05.11.2012

Португалскиот ас Кристијано Роналдо во најновото интервју открива детали околу односот со неговиот најголем ривал, аргентинската ѕвезда Лионел Меси.

Тијаго на копачките на Меси

Вечер - 05.11.2012

Во петокот Лионел Меси стана татко, а неговиот првенец го носи името Тијаго. Иако доби дозвола да не игра во саботата против Селта, сепак Лео се појави на теренот.

Роналдо: Со Меси не сме пријатели

Вечер - 05.11.2012

Ѕвездите на Реал (Мадрид) и на Барселона, Кристијано Роналдо и Лионел Меси, се сметаа за најдобри фудбалери на денешницата, но Португалецот истакна дека тие двајцата имаат стриктен професионален, а ...

Од Меси не можевме да очекуваме вакво нешто

Точка - 05.11.2012

Лео Меси беше спречен во еден негов продор кон голот на Селта, а погледнете како изреагира аргентинецот на тоа. Лео Меси го удри во грбот противничкиот играч, секако дека не беше некој сериозен ...

Фото: Што пишува на копачките на Меси?

Пулс24 - 05.11.2012

Погледнете што пишува на копачките на аргентинскиот интернационалец во редовите на тимот на Барселона. Секако, тоа е името на неговиот син што се роди пред некој ден, ...

ФОТО: Меси носи копачки „Тиаго“

Курир - 05.11.2012

Пред некој ден Лионел Меси стана татко. Му се роди син, а неговото име е Тиаго. Иако доби дозвола да не биде дел од тимот против Селта во саботата, сепак Меси одлучи да се појави на теренот.

Роналдо: Немам проблем да играм заедно со Меси

Таратур - 05.11.2012

Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, изјави дека го почитува Лионел Меси и дека има само професионален однос, но не и пријателски.

ВИДЕО: Е, ова не сме го очекувале од Меси

Курир - 05.11.2012

На дуелот против Селта, Лионел Меси на моменти беше нервозен, веројатно поради фактот што не можеше да постигне гол. Еден ден откако стана татко Лионел Меси настапи на дуелот против Селта.

ВИДЕО: Нешто што не очекувате да го видите од Меси

Press24 - 05.11.2012

Познат по фер плејот, Меси сепак по некогаш знае да ...

ВИДЕО: Нервозниот Меси тепа кога не може да даде гол

БезПардон - 05.11.2012

Аргетинецот Лионел Меси во петокот стана за првпат татко, а веќе во саботата се најде во составот на Барселона во дуелот против Селта Виго.

Роналдо: Не сум пријател со Меси

Макфакс - 05.11.2012

Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, изјавил дека го почитува Лионел Меси, но дека не другарува со него. „Меси е извонреден фудбалер и со него имам професионален однос, исто каков што имам ...