TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пандев и другарите по нова победа

Спорт - 15.11.2009

* "Една од моите долгогодишни желби беше со националниот тим да играм во мојот роден град. Еве денеска против Канада таа желба ќе ми се исполни и се надевам ...

Видео: Македонија - Канада

Спорт Денес - 15.11.2009

Погледнете ги погодоците од пријателскиот натпревар кој Македонската репрезентација го доби со 3:0 против Канада во ...

Струмица среќна за "црвено-жолтите"

Вечер - 15.11.2009

На средбата беа досудени четири пенали, Канаѓаните не ги искористија двата, додека Пандев двапати беше успешен од белата точка за убедлива победа, што ја ...

Македонија ја совлада Канада со 3:0

А1 - 14.11.2009

Нашата фудбалска репрезентација успеа да ја совлада репрезентацијата на Канада во пријателскиот натпревар кој се одигра во Струмица со 3:0.

Најава: Македонија - Канада

Мак.Фудбал - 14.11.2009

Се ближи крајот на уште една (неуспешна) фудбалска година за Македонија која ќе биде затворена со два пријателски натпревари. Првиот е против Канада.

Македонија - Канада 3:0

Мак.Фудбал - 14.11.2009

Македонија славеше со 3-0 против Канада во пријателскиот напревар одигран денеска во Струмица. По втор пат во историјата Македонија одигра меч на стадионот ...

Македонија со 3-0 славеше над Канада

24Фудбал - 14.11.2009

Нашите репрезентативци со убедлива игра стигнаа до победа од 3-0 над селекцијата на Канада, во натпревар на кој беа дусудени дури четири пенали На натпреварот ...

Во еден глас се најавува победа

Вест - 14.11.2009

"Да играв против Реал Мадрид, поубаво ќе се чувствував. По девет години ова ќе ми биде првиот настап пред моите верни струмичани и чувствувам мала доза на ...

На победа во премиерата во Струмица

Утрински - 14.11.2009

Македонија сериозно му приоѓа на денешниот предизвик наречен Канада. Пријателскиот меч со гостинот од Северна Америка ќе стартува во 13 часот на стадионот ...

Најава, Македонија - Канада

Спорт Денес - 14.11.2009

Пред нас се уште два репрезентативни натпревари, последни оваа година, првиот против Канада во Струмица, а вториот нагости кај Иран.

Преку Канада ќе градиме фудбалски авторитет

Н.Македонија - 14.11.2009

Новата интерконтинентална пресметка е шанса за влез во серија победи во овој едногодишен подготвителен период до новиот квалификациски циклус, но и шанса за ...

Македонија - Канада 3:0

Спорт Денес - 14.11.2009

Нашата фудбалска репрезентација успеа да ја совлада репрезентацијата на Канада во пријаталскиот натпревар кој се одигра во Струмица со 3:0.

Македонија-Канада 3:0

Алсат-М - 14.11.2009

Македонската фудбалска репрезентација во сабота на пријателски натпревар во Струмица ја совлада репрезентацијата на Канада со 3 спрема 0.

Македонија - Канада 3:0

Алфа - 14.11.2009

Македонската фудбалска репрезентација во пријателскиот меч против Канада што се одигра во Струмица забележа победа од 3:0.

Македонија ја пречекува Канада во пријателски фудбалски натпревар

Сител - 14.11.2009

Попладнево во Струмица на стадионот „Младост“ со почеток од 13 часот ќе се одигра пријателскиот натпревар меѓу Македонија и Канада.

Македонија - Канада 3:0

Сител - 14.11.2009

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев двапати од пенал постигна голови за македонската репрезентација во дуелот со Канада.

Македонија-Канада 3:0

Макфакс - 14.11.2009

Маја Поповска 14 ноември 2009 Скопје Македонската фудбалска репрезентација во сабота на пријателски натпревар во Струмица ја совлада репрезентацијата на Канада ...

Тројка во мрежата на Канада

Inpress - 14.11.2009

Струмица, 14. ноември (ИНПРЕС) Македонската фудбалска репрезентација, во пријателски натпревар со убедливи 3:0 ја совлада репрезентацијата на Канада.

Шумуликоски дебитира како капитен

Спорт - 13.11.2009

*"Кај мене мотивот на секој меч е ист и секогаш се надевам на успех. Така ќе биде и утре против Канада...

Победа за престиж и за ранг листата на ФИФА

Вест - 13.11.2009

- Слаби противници нема и од секого може да се научи нешто. Најважно за нас е на овие два престојни натпревари со Канада и Иран да видиме до каде сме.

Пандев шпиц или полушпиц, единствена дилема за Јонуз

Утрински - 13.11.2009

„Ќе ја форсираме нашата игра. Системот не го менуваме, само ќе инсистирам на побрза и поедноставна игра“, порача селекторот Мирсад Јонуз, вчера од Струмица, во ...

Канада голема фудбалска непознаница

Н.Македонија - 13.11.2009

Утрешниот противник не го знаеме, но ние одиме да победиме и да покажеме напредок во играта е ставот на избраниците на Мирсад Јонуз во пресрет на дуелот во ...

Во Нов Дојран завршија подготовките на Македонската фудбалска репрезетација

Канал5 - 13.11.2009

.Македонската фудбалска репрезентација со денешниот тренинг во Нов Дојран ги заврши кратките подготовки пред утрешниот пријателски дуел со селекцијата на ...

Да се врзат две победи

Вечер - 13.11.2009

Селекторот Јонуз и неговите избраници посакуваат да продолжат со успех во подготвителниот период за новиот квалификациски циклус Пријателските натпревари ...

Македонските фудбалери добро подготвени

А1 - 13.11.2009

Македонската фудбалска репрезентација во топ форма пред саботниот дуел со Канада. По четирите тренинзи во изминатите три дена, селекторот Мирсад Јонуз е полн ...

Спорт - И од Канада може нешто да се научи

Време - 12.11.2009

Најдобрите македонски фудбалери в сабота во Струмица ќе имаат нов тест на можностите, како дел од подготовките на националниот тим во пресрет на новиот ...

Секој дуел е за нас важен!

Спорт - 12.11.2009

* "Продолжувајќи го почнатото од Катар, веќе мора континуирано да го градиме победничкиот менталитет.

Репрезентативците атакуваат на победа против Канада

Спортнет - 12.11.2009

Фудбалска репрезентацијја на Македонија ги одработува подготовките за пријателските средби со Канада и Иран.

Илчо Наумоски под посебен третман

Вест - 12.11.2009

Со исклучок на Илчо Наумоски, кој работеше под посебен третман, македонската фудбалска репрезентација со утринскиот тренинг на игралиштето во Турново комплетна ...

Секој дуел е за нас важен!

Идивиди - 12.11.2009

Нема помалку или повеќе значаен собир или натпревар кога станува збор за националниот дрес. Низ оваа девиза нашите репрезентативци вчера во Струмица го ...

Дисциплина, добра атмосфера и правилен однос кон државниот грб

Сител - 12.11.2009

Секој репрезентативец треба да сфати дека мора да мисли само на националниот дрес. Да се заборави на она што се прави во матичните клубови и да се биде целосно ...

Сениорите по реванш, младите за сефте

Вечер - 12.11.2009

Избраниците на Јонуз ги привршуваат подготовките за утрешниот дуел со Канада во Струмица, а надежите (21 г.) денеска и гостуваат на Литванија во Каунас (17 ч.

Фудбалерите продолжуваат со подготовки

А1 - 11.11.2009

Сениорската фудбалска репрезентација на Македонија денеска во Струмица ги продолжува подготовките за пријателската средба со Канада која се игра во сабота.

Спорт - Будење на спомените

Време - 11.11.2009

За првпат од осамостојувањето на Македонија, Струмица ќе ги пречека најдобрите македонски фудбалери кои ќе се обидат да победат и во вториот пријателски ...

Пандев: "Посакувам триумф пред сограѓаните"

Спорт - 11.11.2009

* "Се надевам ќе реализираме победа во Струмица. Знам дека лошо влијае на мојата форма неиграњето за Лацио, меѓутоа подготвен сум максимално да им помогнам на ...

Фудбалските репрезентативци примени од претседателот на државата

Утрински - 11.11.2009

Македонската фудбалска репрезентација вчера ги започна подготовките за пријателските мечеви со Канада и Иран со ручек во резиденцијата на претседателот на ...

Пандев: Чест ми е што ќе играм во Струмица

Н.Македонија - 11.11.2009

Треба да одиграме како на минатите неколку средбии да се обидемеда ги израдуваме моите сограѓани, кои наполнозаслужија да говидат А-тимотво живо - Горан Пандев ...

Пандев: Сакам да ја израдувам Струмица

Спортски - 11.11.2009

Македонската фудбалска репрезентација веќе втор ден се подготвува за престојниот пријателски дуел со Канада кој ќе се одигра во сабота во Струмица.

Пандев: „Ќе дадам се од себе да победиме“

Спорт Денес - 11.11.2009

Македонската фудбалска експедиција по престојот во Скопје денеска ги продолжи подготовките пред мечевите со Канада и Иран во Струмица.

Репрезентативците ги стартуваат подготовките за Канада

А1 - 10.11.2009

Македонската фудбалска репрезентација денес го има својот собир пред натпреварот со Канада кој се игра во сабота во Струмица.

Фудбалерите бараат позитивни промени против Канада и Иран

А1 - 10.11.2009

Новиот циклус квалификации стартува во септември идната година, но Македонската фудбалска репрезентација уште сега мора да бара позитивни промени.

Фудбалската репрезентација ги започнува подготовките за контролите со Канада и Иран

Спортнет - 10.11.2009

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија ги започнува подготовките за пријателските мечеви со Канада во Струмица на 14 ноември и четири дена подоцна ...

Спорт - Фудбалерите без Хари на ручек кај претседателот

Време - 10.11.2009

Свечениот прием кај претседателот на државата Ѓорѓе Иванов ќе го означи почетокот на подготовките на фудбалската репрезентација на Македонија за пријателските ...

Од Водно тргнуваат подготовките за Канада и Иран

Спорт - 10.11.2009

* Првата прозивка на репрезентативците денеска ќе биде преку заедничкиот ручек со претседателот на РМ, Ѓорги Иванов, во неговата резиденција на Водно, по што ...

Јонуз ќе ги поправа реализацијата и играта од прекини

Н.Македонија - 10.11.2009

Македонските фудбалски репрезентативци денеска се собираат пред двата пријателски меча со Канада (сабота) и со Иран (идната среда), а селекторот Мирсад Јонуз ...

Ќе се скенира формата на репрезентативците

Идивиди - 10.11.2009

Претстојните пријателски натпревари со Канада и Иран за селекторот на македонската фудбалска репрезентација Мирсад Јонуз се добра можност да ја види формата на ...

Натпреварите со Канада и Иран добредојдени за скенирање на формата

Кирилица - 10.11.2009

Претстојните пријателски натпревари со Канада и Иран за селекторот на македонската фудбалска репрезентација Мирсад Јонуз се добра можност да ја види формата на ...

За Јонуз натпреварите со Канада и Иран се добредојдени за скенирање на формата на репрезентативците

Сител - 10.11.2009

Претстојните пријателски натпревари со Канада и Иран за селекторот на македонската фудбалска репрезентација Мирсад Јонуз се добра можност да ја види формата на ...

Сите играчи на рендген

Вечер - 10.11.2009

Добро е што во овој период имаме вакви средби по што ќе формираме потесен круг на играчи во зависност од тоа дали се стандардни во своите клубови, вели ...

Фудбалерите ги започнаа подготовките

Inpress - 10.11.2009

Скопје, 10. ноември (ИНПРЕС) Македонската фудбалска репрезентација денес ќе го има првиот собир, пред најавените пријателски натпревари со репрезентациите на ...

Спорт - Македонија ќе вежба победи и на гости

Време - 09.11.2009

Селекторот Мирсад Јонуз може да биде задоволен со формата во која се наоѓаат повеќето репрезентативци.

Репрезентативците со костуми на ручек кај претседателот Иванов

Вечер - 09.11.2009

Веднаш по ова "црвено-жолтите" ќе заминат за Струмица каде ќе тренираат до средбата со Канаѓаните на 14 ноември на стадионот Младост (13 ч.