TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маркињос: Нејмар во ПСЖ? Не е невозможно

СуперСпорт - 16.11.2014

Бразилскиот репрезентативец и фудбалер на ПСЖ, Маркињос верува дека Нејмар во блиска иднина би можел да стане негов соиграч. “Нејмар во ПСЖ? Се е можно, ако клубот така сака. Сопствениците на ПСЖ сакаат да освојуваат титули.

„Пукна тиквата“ во „селекао“

Оn.net - 16.11.2014

Тиаго Силва јавно го искажа своето незадовоство од одлуката на селекторот Дунга, на него да му биде одземена капитенската лента. Фудбалерот на ПСЖ го загуби и првотимскиот статус во репрезентацијата, а за нов капитен на „селекао“ е именуван Нејмар.

И Нејмар покрај Меси до 2020

Gool.mk - 16.11.2014

Нејмар ќе биде новиот фудбалер кого Барса ќе продолжи до 2020 во своите планови. Единствено Меси сега засега ја има таа постојана континуираност на продолжување и веќе е дел од проектот до 2020.

Нејмар (пак) се игра на тренинг(ВИДЕО)

Спорт365 - 16.11.2014

Бразил се поигра со Турција, а Нејмар се поигрува на тренинзите! Очигледно, атмосферата со Дунга сега е многу подобра отколку со Сколари, што се гледа на секој чекор. Погледнете кои трикови напаѓачот на Барселона им ги „продаде“ на соиграчите и ...

Тијаго Силва бесен на Нејмар за капитенската лента

Спорт365 - 16.11.2014

Непријатна изјава на бразилскиот дефанзивец. Бразилскиот дефанзивец Тијаго Силва беше капитен на ПСЖ и бразилската селекција, но по доаѓањето на Дунга за нов капитен беше назначен Нејмар. Силва е бесен поради ваквата одлука и како главна причина го ...

(Видео) Дриблингот на Вилијан ги збуни Турците

Дерби - 13.11.2014

Бразил беше убедлив на пријателскиот натпревар против Турција на кој Нејмар со два гола ја предводеше својата селекција. Еден од моментите кои вреди да се издвојат од овој дуел е дриблингот на Вилијан со кој Бразилецот неверојатно лесно мина покрај ...

Турците со овации ја поздравија фудбалската магија на Нејмар

Дерби - 13.11.2014

Бразил со убедливи 4:0 успеа да слави на гостувањето во Турција, а најверните фанови од оваа земја уште еднаш докажаа дека фудбалот е игра во која пред се треба да се има респект и кон противникот.

Бразил убедлив против Турција, Аргентина ја совлада Хрватска

Утрински - 13.11.2014

Предводени од Нејмар, фудбалерите на Бразил забележаа рутинска победа синоќа на гостувањето во Истанбул против Турција со 4:0. Ѕвездата на Барселона ја започна и ја заврши серијата на „кариоките“ кои не му дозволија на противникот да се понадева на ...

Видео: Бразилска „маѓија“ на мал простор

Спортски - 13.11.2014

Репрезентацијата на Бразил синоќа во Истанбул во пријателски натпревар ја прегази Турција со 4:0, а натпреварот го одбележаа Нејмар и Вилијам. Натпреварот изболуваше со прекрасни потези и мајстории, како и што доликува на Бразилците, но потегот на ...

Дунга: Бараме начин да се опоравивме од Мундијалот

СуперСпорт - 13.11.2014

Селекторот на фудбалската репрезентација на Бразил Карлос Дунга изјави дека не може да го промени минатото и дека ќе проба да ја врати самодовербата на екипата после лошите резултати на Мундијалот.

Нејмар: Играм во животна форма, а овој стадион засекогаш ќе остане во моето срце

СуперСпорт - 13.11.2014

Напаѓачот на Бразил уште еденаш беше херој на својата репрезентација, овој пат во Инстанбул против Турвија, а неговиот одличен настап во кои постигна два гола и асистираше во победата од 4:0 создаде нови меѓусебни симпатии помеѓу ѕвездите на ...

Роналдо и Меси се „мали деца“ за Нејмар

СуперСпорт - 13.11.2014

Ако го погледнете бројот на постигнати гола на бразилскиот напаѓач во текот на неговата досегашна кариера и тоа да го споредиме со голгетерските достигнувања на двајцата најдобри играчи на планетата во овој момент, ќе се увериме дека е далеку пред ...

Преубавата Патриша – сега и нејзе ја поврзуваат со Нејмар!

Топки - 13.11.2014

После повеќенеделните шпекулации околу наводните врски на Нејмар, во прв план излезе уште една – Патриша Јордан, на која се сеќаваме уште од Мундијалот. Ако во сето тоа има вистина, се прашуваме како ли сето ова го постигнува ...

Турските навивачи најлоши во Европа? Нејмар не би се сложил со вас…

Топки - 13.11.2014

Бразил ја победи Турција во Истанбул, а Нејмар е поздравен како шампион, иако постигна два гола и така им зададе голем удар на домаќините. Вистина, пријателски натпревар е виден во Истанбул, кој би можел некогаш да им се лути на Бразилците, дури и ...

Нејмар: Играм во животна форма, а овој стадион ќе остане во моето срце!

Топки - 13.11.2014

Напаѓачот Нејмар уште еднаш беше јунак на Бразил, овој пат во Истанбул против Турција, а неговиот одличен настап во кој двапати беше стрелец и еднаш асистираше во победата од 4:0 створи меѓусебна симпатија помеѓу ѕвездите на Барселона и турските ...

Бразил убедлив против Турција, Аргентина минималнo ја победи

Локално - 13.11.2014

Предводени од Нејмар, фудбалерите на Бразил забележаа рутинска победа синоќа на гостувањето во Истанбул против Турција со 4:0. Ѕвездата на Барселона ја започна и ја заврши серијата на „кариоките“ кои не му дозволија на противникот да се понадева на ...

Бразил убедлив против Турција, Аргентина славеше минимално над Хрватска

Идивиди - 13.11.2014

Предводени од Нејмар, фудбалерите на Бразил забележаа рутинска победа синоќа на гостувањето во Истанбул против Турција со 4:0. Ѕвездата на Барселона ја започна и ја заврши серијата на „кариоките“ кои не му дозволија на противникот да се понадева на ...

Победничкото селфи на „Кариоките“

Идивиди - 13.11.2014

Ѕвездата на „кариоките“, Нејмар на својот Instagram профил го сподели победничкото селфи со фановите по синоќешниот пријателски натпревар против репрезентацијата на Турција во Истамбул. Избраниците на селекторот Дунга со 4-0 ја совладаа Турција, а ...

Бразил убедлив против Турција, Аргентина славеше минимална победа над Хрватска

+инфо - 13.11.2014

Предводени од Нејмар, фудбалерите на Бразил забележаа рутинска победа синоќа на гостувањето во Истанбул против Турција со 4:0. Ѕвездата на Барселона ја започна и ја заврши серијата на „кариоките“ кои не му дозволија на противникот да се понадева на ...

Бразил убедлив против Турција, Аргентина славеше минимална победа над Хрватска

Канал5 - 13.11.2014

Предводени од Нејмар, фудбалерите на Бразил забележаа рутинска победа синоќа на гостувањето во Истанбул против Турција со 4:0. Ѕвездата на Барселона ја започна и ја заврши серијата на „кариоките“ кои не му дозволија на противникот да се понадева на ...

Видео: Бразилска „маѓија“ на мал простор

Таратур - 13.11.2014

Репрезентацијата на Бразил синоќа во Истанбул во пријателски натпревар ја прегази Турција со 4:0, а натпреварот го одбележаа Нејмар и Вилијам. Натпреварот изболуваше со прекрасни потези и мајстории, како и што доликува на Бразилците, но потегот на ...

Бразилска прошетка низ Истанбул

Pixel.mk - 13.11.2014

Селекцијата на последниот домаќин на Мундијалот без многу проблеми ги преслуша Турците среде Истанбул, славејќи на крајот со конечни 4:0. Веќе на полувремето Бразил имаше предност од 3:0 по голот на Нејмар, автоголот на Семих Каја и погодокот на ...

(Видео) „кариоките“ танцуваат под водство на Дунга

Спортклуб - 13.11.2014

Репрезентацијата на Бразил убедливо ја совлада Турција во пријателски натпревар во Истанбол со 4:0. Во тимот на Дунга, повторно бриљираше Нејмар, кој постигна одново два гола и стигна до бројката 48 постигнати голови на 61 натпревар за „кариоките“.

Бразил убедлив против Турција, Аргентина славеше минимална победа над Хрватска

А1 On - 13.11.2014

Предводени од Нејмар, фудбалерите на Бразил забележаа рутинска победа синоќа на гостувањето во Истанбул против Турција со 4:0. Ѕвездата на Барселона ја започна и ја заврши серијата на „кариоките“ кои не му дозволија на противникот да се понадева на ...

Нејмар беше толку добар што и турците го скандираа неговото име (ВИДЕО)

Спорт365 - 13.11.2014

Бразилскиот ас доби признание и од турските фанови. Бразилскиот ас Нејмар беше еден од најдобрите поединци на пријателскиот дуел кој неговата селекција го играше против Турција и кој ,,кариоките’’ го добија со резултат 4:0.

Дунга со пофални зборови за Нејмар

Спортклуб - 13.11.2014

Селекторот на Бразил, Карлос Дунга испрати пофални зборови на адреса на фудбалерот на Барселона Нејмар, но вели дека за добрата игра на „кариоките“ е најзаслужен тимскиот дух. Од Светското првенство па наваму, Бразил сврза пет победи, а последната ...

Роналдо и Меси не му се ниту до колена - Нејмар јуриша кон рекордот на Пеле

Спортклуб - 13.11.2014

Бразилскиот репрезентативец и член на Барселона, Нејмар, игра далеку подобро за разлика од минатата сезона, а со неговите голгетерски достигнувања и со оглед на неговата возраст, тој е далеку пред најдобрите двајца фудбалери на планетата.

Кариока гол-шоу на Бразил со Турција, Вилијан „крши“ кичми со дриблинг (видео)

Република - 13.11.2014

Бразил приреди вистински фудбалски фестивал од одлични потези и голови против Турција, а за кариока шоу се погрижија со 4 погодоци. Нејмар со два гола, Вилијан со еден и Каја со автогол му донесоа на Бразил победа од 4-0 во пријателски меч.

Мајсторијата на Вилијан (Видео)

Шеталиште - 13.11.2014

Репрезентацијата на Бразил синоќа во Истанбул во пријателски натпревар ја совлада Турција, убедливо со 4:0. Еден од најзаслужните за победата на „кариоките“ беше играчот на Челзи Вилијан кој го постигна третиот гол на натпреварот.

Ќе го стигне ли Пеле?

Шеталиште - 13.11.2014

Во синоќешниот пријателски натпревар против Турција, Нејмар постигна два гола што беа негов 41. и 42. гол за репрезентацијата на Бразил. Иако му неостигаат уште многу голови за да го стигне Пеле на врвот од листата на најдобри стрелци на ...

Бразил убедлив против Турција

Lider - 13.11.2014

Предводени од Нејмар, фудбалерите на Бразил забележаа рутинска победа синоќа на гостувањето во Истанбул против Турција со 4:0. Ѕвездата на Барселона ја започна и ја заврши серијата на „кариоките“ кои не му дозволија на противникот да се понадева на ...

Бразилците си поиграа со Турција

Екипа - 12.11.2014

Фудбалската репрезентација на Бразил продолжува со одлични изданија на пријателските натпревари откако на клупата се врати Карлос Дунга. „Кариоките“ ја совладаа на гости Турција со 0-4, беа надмоќни во секој поглед, а резултатот го отвори Нејмар со ...

Дунга: Не можам да го сменам минатото

Кајгана - 12.11.2014

Селекторот на фудбалската репрезентација на Бразил, Карлос Дунга, рекол дека не може да го смени минатото и дека се обидува да им ја врати самодовербата на фудбалерите по дебаклот на Светското првенство.

Нејмар шоу во Истанбул - 4:0 за Бразил

ЗаЗабава - 12.11.2014

Екипата на Бразил забележа убедлива победа на пријателскиот меч против Турција откако во Истанбул славеше со убедливи 0-4. Главен предводник на „кариоките“ на овој натпревар беше ѕвездата на Барселона, Нејмар кој постигна два погодоци во 20. и 60.

КАРЛОС ДУНГА: Не можеме да го менуваме минатото

Телеграф - 12.11.2014

Селекторот на Бразил се обидува да ја врати самодовербата на репрезентацијата по лошиот резултат на Светското првенство Бразил ова лето беше домаќин на Мундијалот, во полуфиналето загуби од Германија со 1:7, а во мечот за третото место од Холандија ...

Нејмар ја среди Турција (ВИДЕО)

Телеграф - 12.11.2014

Бразил славеше со 4:0, а играчот на Барселона беше лидер со два гола и асистенција Фудбалерот на Барселона, Нејмар имаше одлична вечер со својата репрезентација на пријателскиот натпревар против Турција.

Турците немоќни – Нејмар и дружината „танцуваа“ во Истанбул (ВИДЕО)

Спорт365 - 12.11.2014

Бразил со новиот селектор Карлос Дунга ја продолжија серијата победи во пријателските средби. Нејмар и дружината на гостински терен ја совладаа Турција со 4:0. Првиот погодок беше дело токму на капитенот Нејмар во 20-тата минута, а само четири ...

Бразил со лекција за Турците, два голови на Нејмар (видео)

Tip.com.mk - 12.11.2014

Во еден пријателски фудбалски натпревар сениорската репрезентација на Бразил како гостин убедливо ја совлада селекцијата на Турција со резултат 4:0. “Кариоките“ ги решија сите дилеми околу победникот уште во првото полувреме, по асистенцијата на ...

ВИДЕО: Нејмар доби лекција од Филипе Луиз

Курир - 12.11.2014

Откако од Атлетико Мадрид се пресели во Челзи и откако Бразил доби нов селектор, дефанзивецот Филипе Луиз има можност да покаже што знае и во националниот дрес. На тренингот на репрезентацијата на Бразил 29-годишниот фудбалер на Челзи се ...

Дунга: Не можам да го сменам минатото

Макфакс - 12.11.2014

Селекторот на фудбалската репрезентација на Бразил, Карлос Дунга, рекол дека не може да го смени минатото и дека се обидува да им ја врати самодовербата на фудбалерите по дебаклот на Светското првенство.

Филипе Луиш го понижи Нејмар

Дерби - 11.11.2014

Репрезентацијата на Бразил интернационална пауза ќе ја искорсти за да одигра две пријателски средби со селекциите на Турција и Австрија. Бразилците се наоѓаат во добра форма, забележаа четири победи во низа (Колумбија, Еквадор, Аргентина, Јапонија) ...

Видео: Фелипе Луис го понижи Нејмар на тренингот на Бразил

The Men - 11.11.2014

Навикнати сме да гледаме како Нејмар си поигрува со своите противници било да се работи за официјален натпревар или за некој тренинг. Но овој пат дефанзивецот на Челзи, Фелипе Луис си поигра со напаѓачот на Барселона на тренингот на бразилската ...

Тиаго Силва: Германците ни оставија белег за цел живот

Локално - 11.11.2014

Капитенот на бразилската фудбалска репрезентација, Тиаго Силва смета дека тој и неговите сонародници тешко ќе можат да ги излекуваат лузните кои им ги остави Бундестимот на Мундијалот 2014.

Фелипе Луиз му одржa предавање на Нејмар

Оff.net - 11.11.2014

Тренингот на Бразил беше прилика, бекот на Челси да му покаже на Нејмар дека не се само напаѓачите технички добро ...

Фелипе Луиз го прати по семки Нејмар (ВИДЕО)

SportMedia - 11.11.2014

Бразилскиот бек од Челси, Фелипе Луиз му продаде неколку типични бразилски трикови на суперталентираниот Нејмар на тренингот на „кариоките“, откако двајцата одиграа „еден на еден“. Луиз прво не му дозволи на Нејмар да го помине, а потоа со два трика ...

Нејмар надигран од бек (Видео)

Шеталиште - 11.11.2014

Репрезентацијата на Бразил утре во пријателски натпревар се среќава со Турција. На тренингот на Бразилците секогаш е забавно. Овој пат, левиот бек Фелипе Луис ја надигра првата ѕвезда на репрезнетацијата, ...