TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најлошото нешто што можете да го направите во текот на сексот

Скопје инфо - 15.11.2015

Се додека мажот и жената се забавуваат за време на сексот и уживаат во тоа нема ништо лошо, но има ситуации кои не треба да се прават за време на сексот. 1. Да се досадувате Едно од уживањата кои сексот ги носи е тоа што можете да уживате заедно со ...

И после мажите биле лоши – Ова е најновиот женски секс тренд

Вистина.мк - 15.11.2015

Сексот за една ноќ станува минато. Сè повеќе жени уживаат во незадолжителниот секс, но сè помал број од нив сакаат да го признаат тоа. Овој тип на на секс таканаречен “Half night stand”, поточно „секс за половина ноќ“, од 2011 година станува сè ...

Женски фрази кои значат „Сакам секс!“

Среќа.mk - 15.11.2015

Мажите несомнено сакаат жени кои преземаат иницијатива, па дури и кога станува збор за самиот чин на секс. Следниве неколку реченици недвосмислено говорат дека таа сака секс. „Многу ми недостасуваше“ Доколку поради склоп на околности не сте се ...

И после мажите биле лоши – Ова е најновиот женски секс тренд

Во Штип - 15.11.2015

Овој тип на на секс таканаречен “Half night stand”, поточно „секс за половина ноќ“, од 2011 година станува сè попопуларен меѓу жените. Имено, она според кое овој вид на акција се разликува од „култниот“ секс за една ноќ е тоа што во станот на ...

Секс за смирување: 10 причини кои ќе ве натераат да водите љубов, а не војна

Кафе пауза - 14.11.2015

Љубовните кавги се слатки маки – викање, зборови кажани во афект и уште милион нешта на кои ќе се сетите кога ќе се спомнат караници со партнерот. Сепак, она што е најубаво кај нив е тоа што после тоа можете да се смирите преку секс, а подобро ...

Најголемата лага за сексот

Скопје инфо - 14.11.2015

Докажано е дека тврдењето дека сексот е добра замена за вежбање всушност е само мит… Најновите студии покажуваат дека секој просечен секс трае шест минути при што се трошат околу 21 калорија.

Секс за смирување: 10 причини кои ќе ве натераат да водите љубов, а не војна

Во Штип - 14.11.2015

Љубовните кавги се слатки маки – викање, зборови кажани во афект и уште милион нешта на кои ќе се сетите кога ќе се спомнат караници со партнерот. Сепак, она што е најубаво кај нив е тоа што после тоа можете да се смирите преку секс, а подобро ...

Даден одговорот на едно од најфрапантните прашања: Дали сексот влијае на среќата?

Кафе пауза - 13.11.2015

Активниот сексуален живот и честиот секс најмногу се поврзуваат со количината на среќа која луѓето ја чувствуваат, меѓутоа истражувањето спроведено на универзитетот во Питсбург покажало дека тоа не секогаш е така.

Како да ја натерате да моли за повеќе секс?

БркајРабота - 13.11.2015

Голем дела од припадничките на понежниот пол првиот секс го сметаат за показател дали врската ќе успее или не. Еве во што треба да бидете добри за да ја задржите девојката: Вистинско време за секс Истражувањето покажало дека жените сакаат секс со ...

Редовен секс – добро здравје

Мама365 - 13.11.2015

Ако сакате да го зајакнете имунитетот, да ги намалите масните наслаги околу стомакот и да го ублажите стресот упатете се кон теретаната, фитнес салата или пак би можеле да си легнете во кревет заедно со својот партнер.

Тајните на женскиот оргазам

Runway - 13.11.2015

Многу истражувања се обидуваат да ги откријат тајните на женскиот оргазам. Меѓутоа, тоа и понатаму претставува мистерија. Иако голем број на експерти работеле на темата „женски оргазам“ научниците сметаат дека женското сексуално задоволство е ...

Времињата се сменија: Новиот тренд во сексот кај жените ги плаши мажите

За Се - 13.11.2015

Новиот секс тренд во светот на жените, нема да ви дозволи ниту цела вечер со неа. “Half night stand”, поточно „секс за половина ноќ“, од 2011 година станува сè попопуларен меѓу жените. Имено, она според кое овој вид на акција се разликува од ...

Како да ја натерате да моли за повеќе секс?

think.mk - 13.11.2015

Еве во што треба да бидете добри за да ја задржите девојката: Вистинско време за секс Истражувањето покажало дека жените сакаат секс со некого дури после осмиот состанок. Како да знаете дека дошло вистинското време ? Жената секогаш дава зелено ...

Разбудете ја страста: Како да го освежите својот сексуален живот?

Шеталиште - 13.11.2015

Идејата дека не можете да имате секс кога ќе ви падне на памет, прави да го посакувате партнерот уште повеќе и тоа ја зајакнува меѓусебната поврзаност, а најдобро е тројно да го зголемите времето на апстиненција.

Kако да доживеете 2 оргазми за време на 1 секс

За Се - 13.11.2015

ДВОЈНO ЗАДОВОЛСТВО: Еве како да доживеете 2 оргазми за време на 1 секс Сексот може да биде многу повеќе интересен отколку што мислите. Ако се потрудите малку повеќе и го следите вистинскиот совет, можете да доживеете и двоен оргазам.

Те оставам затоа што не доживеав оргазам!

Вечер - 13.11.2015

Имено, она според кое овој вид на акција се разликува од „култниот" секс за една ноќ е тоа што во станот на непознатиот маж никако не се дочекува утрото. Меѓутоа, главната фора лежи во клучната причина поради која жените заминуваат.

Ќе се изненадите колку придобивки има од бавниот секс!

Вистина.мк - 13.11.2015

Во добра форма сте и силен сте? Кога станува збор за секс можете силно и брзо да ја задоволите вашата девојка, баш како што таа сака. Но, има еден проблем. Не е баш тој начинот на којшто таа сака да има секс.

Е ова е лош љубовник!

Вечер - 13.11.2015

Мачо став, од полн со самодоверба и поглед кој ве соблекува во движење – се ова може да го поседува мажот кој всушност не знае како да ја третира жената и да ја заведе на вистински начин. Повеќето мажи обично знаат каде се наоѓа клиторисот и како ...

Тајните на женскиот оргазам!

Вистина.мк - 13.11.2015

Многу истражувања се обидуваат да ги откријат тајните на женскиот оргазам. Меѓутоа, тоа и понатаму претставува мистерија. Иако голем број на експерти работеле на темата „женски оргазам“ научниците сметаат дека женското сексуално задоволство е ...

Најголемата грешка што ја прават луѓето во сексот после разводот

Боза - 13.11.2015

Со години сте имале секс само со својот сопруг. Можеби толку долго сте биле во брак што веќе имате и возрасни деца. Кога се работи за сексот, сигурно сте ги научиле на основните правила. Но можно е токму вие да не се придржувате до нив со новиот ...

СЕКС: Правете и ги овие пет работи и излудете ја!

Вистина.мк - 13.11.2015

Универзитет во Индијана спровел една од најголемите студии во последните 20 години кои се занимаваат со прашањето секс. Машките учесници во анкетата на овој Универзитет во 85% од случаите одговориле дека нивните партнерки доживеале оргазам за време ...

Со "ресет" до нов жар во љубовниот живот

ЗаЗабава - 12.11.2015

Дали знаете дека апстиненцијата од секс е најдоброто нешто што може да ја оживее вашата долга врска или брак и да внесе нова димензија во вашиот сексуален живот? Се разбира тука не станува збор за избегнување на сексуални односи поради заладување ...

Изложба на Симона Манчева во Музеј на град Скопје

Cooltura - 12.11.2015

Вечерва, 12 ноември (четврток) во 20 часот во Отвореното графичко студио при Музеј на град Скопје ќе се отвори самостојна изложба на Симона Манчева насловена „Секси шоп“... Проектот „Секс Шоп“ претставува замислување на една ваква ситуација во која ...

Новиот тренд кој брзо ги освојува љубителите на незадолжителниот секс: Секс за пола вечер

Кафе пауза - 12.11.2015

На сите им е познат терминот „секс за една вечер“, а многу од луѓето и го искусиле. Но, во последно време, младите сѐ почесто имаат „секс за пола вечер“ уште познат како „half night stand“. Еве за што станува збор.

Со „ресет“ до неверојатен секс

Орбис - 12.11.2015

Дали знаете дека апстиненцијата од секс е најдоброто нешто што може да ја оживее вашата долга врска или брак и да внесе нова димензија во вашиот сексуален живот? Се разбира тука не станува збор за избегнување на сексуални односи поради заладување ...

Со „ресет“ до неверојатен секс

Идивиди - 12.11.2015

Дали знаете дека апстиненцијата од секс е најдоброто нешто што може да ја оживее вашата долга врска или брак и да внесе нова димензија во вашиот сексуален живот? Се разбира тука не станува збор за избегнување на сексуални односи поради заладување ...

И после мажите биле лоши – Ова е најновиот женски секс тренд

Точка - 12.11.2015

Сексот за една ноќ станува минато. Сè повеќе жени уживаат во незадолжителниот секс, но сè помал број од нив сакаат да го признаат тоа. Овој тип на на секс таканаречен "Half night stand", поточно „секс за половина ноќ“, од 2011 година станува сè ...

Со “ресет” до нов жар во љубовниот живот

Среќа.mk - 12.11.2015

Дали знаете дека апстиненцијата од секс е најдоброто нешто што може да ја оживее вашата долга врска или брак и да внесе нова димензија во вашиот сексуален живот? Се разбира тука не станува збор за избегнување на сексуални односи поради заладување ...

Работи за сексот кои мал дел од жените ги знаат

Боза - 12.11.2015

Мажите се поедноставни кога станува збор за тоа како функционираат сексуално, што ги возбудува и како доживуваат оргазам. Но затоа жените, од друга страна, се многу покомплексни и мистериозни – затоа толку истражувања се токму на оваа тема.

Колку секс е нормално да се има?

Fox.mk - 12.11.2015

Без оглед на тоа дали сте во врска или брак, сигурно барем еднаш во животот сте се запрашале колку секс е нормално?! Еднаш дневно, еднаш во неделата, еднаш во месецот?! Точен или најправилен одговор на ова секогаш присутно прашање едноставно нема ...

Сексот за една вечер е најдобар лек против...

ЗаЗабава - 11.11.2015

Добри вести! Сексот за една вечер е исклучително полезен за машката, но и женската самодоверба, докажа истражувањето направено во универзитет во Њујорк. Претходно се веруваше дека случајниот полов контакт може само да демотивира и во долгорочен план ...

Што се случува со умот и телото кога одеднаш ќе останете без секс?

Кафе пауза - 11.11.2015

Раскинување, работа, патувања… Постојат многу причини поради кои вашиот сексуален живот може да застане, на кратко или долго. Но, дали сте знаеле дека ненадејното отсуство на сексот може да влијае врз вашето здравје? Погледнете ги следниве 5 начини ...

[Интервју] Изложба Sex Shop: Луѓето користат секс играчки, но се срамат да признаат

Радио МОФ - 11.11.2015

Изложбата Sex Shop, која ќе се одржи утре (12.11) во 20 ч. во Отвореното графичко студио на Музеј на Град Скопје, е обид да се дестигматизира користењето на секс играчки и тие да се претстават како предмети од нашето секојдневие.

Што се лекува со сексот

Lady - 11.11.2015

Ако мислите дека од сексот добивате само задоволство и ништо повеќе, жестоко се лажете. Сексуалната активност влијае добро на имунитетот и корисна е за здравјето. Ајде да видиме какви проблеми можат да се излечат со сексот. 1.

Колку е важен сексот во врската?

Runway - 11.11.2015

Се повеќе може да чуеме изјави како „Раскинавме бидејки таа беше фригидна“ или пак „Тој не ме задоволуваше во кревет“. На прв поглед изгледа апсурдно да се прекине врска поради ваков или онаков секс, но кога подобро ќе размислиме јасно ни е дека ...

За сексот да зборуваме

Оn.net - 11.11.2015

Благодарение на истражувањето преку апликацијата Kindara (ја користат повеќе од 500.000 жени), може многу да се научи за сексуалниот живот на луѓето. Што ја убива желбата за секс кај жената? Причина број 1 - стрес.

Не би поверувале: Најдобро време за секс е...

Сител - 11.11.2015

И додека некои луѓе велат дека најдобар начин за расонување е чаша кафе, доктор Деби Хербеник има друго решение. Всушност, доколку ја прашате кое е најдоброто време за секс, би ви одговорила наутро.

Лош љубовник: Ваквиот маж не знае да ја задоволи жената

Точка - 11.11.2015

Повеќето мажи обично знаат каде се наоѓа клиторисот и како изгледа. За жал, многумина сè уште не се сигурни за што служи... Мачо став, од полн со самодоверба и поглед кој ве соблекува во движење – сè ова може да го поседува мажот кој всушност не ...

Сексот за една вечер е најдобриот лек против...

think.mk - 11.11.2015

Претходно се веруваше дека случајниот полов контакт може само да демотивира и во долгорочен план да доведе до депресија. Во тоа веруваа секс експертите, но научниците од Њујорк имаат друга и теорија како и докази.

10 страшни работи за мажите кои плаќаат за секс

Вистина.мк - 11.11.2015

Не секогаш станува збор за мажи кои неможат да заведат жена и да имаат бесплатен секс, напротив голем дел од нив имаат редовен сексуален живот. Еве уште 10 факти кои не сте ги знаеле за мажите кои барем еднаш платиле за секс.

Колку е важен сексот во врската?

Вистина.мк - 11.11.2015

Се повеќе може да чуеме изјави како „Раскинавме бидејки таа беше фригидна“ или пак „Тој не ме задоволуваше во кревет“. На прв поглед изгледа апсурдно да се прекине врска поради ваков или онаков секс, но кога подобро ќе размислиме јасно ни е дека ...

Немојте да го штедите, покажете му се што знаете!

Вистина.мк - 11.11.2015

Ако сакате да го видите партнерот доста возбуден во креветот, немојте да се воздржувате, бидете вистинска бомба. Пред првиот секс со новиот партнер, жените се посветени на разубавување, и верувале или не, во просек трошат шест часа на средување, ...

Колку секс е предуслов за среќа?!

Вечер - 11.11.2015

Испитувањата покажале дека жените кои имале секс три или четири пати во месецот се несреќни во бракот, додека оние кои имале секс најмалку 11 пати во еден месец се задоволни и од бракот и од сопругот.

Изложба на Симона Манчева во Музеј на Град Скопје

Република - 11.11.2015

На 12 ноември (четврток) во 20 часот во Отвореното графичко студио при Музеј на град Скопје ќе се отвори самостојна изложба на Симона Манчева насловена Секси шоп Сексусалните играчки се предмети и помагала кои луѓето ги користат во сексот – кога се ...

ВНИМАВАЈТЕ: Овие грешки по сексот можат да ви ја расипат врската

Убавина и Здравје - 10.11.2015

Ова се фаталните грешки што паровите најчесто ги прават по интимниот однос, а кои набргу ќе го фрлат во сенка доживеаното страсно искуство… Туширање по секс Заедничкото туширање и бавната масажа може да биде одличен вовед и предигра, но туширањето ...

Факти за сексуалниот живот на жените што можеби не сте ги знаеле

Кајгана - 10.11.2015

​Мажите се поедноставни кога станува збор за тоа како функционираат сексуално, што ги возбудува и како доживуваат оргазам. Но затоа жените, од друга страна, се многу покомплексни и мистериозни - затоа толку истражувања се токму на оваа тема.

Работи за сексот кои мал дел од жените ги знаат

think.mk - 10.11.2015

Но затоа жените, од друга страна, се многу покомплексни и мистериозни - затоа толку истражувања се токму на оваа тема. Подолу почитајте интересни факти за сексуалниот живот на жените што најверојатно не сте ги знаеле.

10 страшни работи за мажите кои плаќаат за секс

think.mk - 10.11.2015

Не секогаш станува збор за мажи кои неможат да заведат жена и да имаат бесплатен секс, напротив голем дел од нив имаат редовен сексуален живот. Еве уште 10 факти кои не сте ги знаеле за мажите кои барем еднаш платиле за секс.

Откријте кои денови таа најмногу копнее по секс

Република - 10.11.2015

На пазарот се достапни многу апликации кои може да им помогнат да го следат циклусот, да го зачинат сексуалниот живот, но и да ги остварат своите секси фантазии, пренесува „Експрес“. Апликациите кои го следат женскиот циклус и плодните денови, како ...

Еве како да доживеете два оргазми во исто време!

Вечер - 10.11.2015

Дами, прочитајте кои се начините за да доживеете клиторисен и вагинален оргазам во исто време. Доколку имате среќа, досега веќе сте имале многу клиторисни оргазми, а можеби и некои вагинални (G-точка) оргазми.

Факти за сексуалниот живот на жените што можеби не сте ги знаеле

Среќа.mk - 10.11.2015

Мажите се поедноставни кога станува збор за тоа како функционираат сексуално, што ги возбудува и како доживуваат оргазам. Но затоа жените, од друга страна, се многу покомплексни и мистериозни – затоа толку истражувања се токму на оваа тема.

Грешки кои паровите ги прават после секс

Нетпрес - 10.11.2015

Замислете ситуација: вашиот партнер и вие опиени од страст, го доживувате најдобриот секс досега, а веднаш по чинот, тој се врти на другата страна, ја става раката под перница и додека да трепнете го слушате како ‘рчи… Секако, тоа не нејдобрата ...

Дознајте ги придобивките од бавното водење љубов

Во Штип - 10.11.2015

Научете повеќе за бавниот секс и ќе сфатите нешто што жените го знаат веќе со години – бавниот секс е подобар. Зошто таа сака бавно? Само затоа што таа е влажна, тоа не значи дека таа е близу до оргазам .

Партнерот игра голема улога после спонтан абортус

Мама365 - 09.11.2015

Многу жени избегнуваат да бидат сами со партнерот по загубата на плодот. Колку и да сакаат да бидат поврзани со партнерот, тоа не сакаат да го постигнат преку сексот. Договорете се со партнерката дека ќе поминете заедничко време, при што нема да ...

Апликација го открива денот во месецот кога жената најмногу сака секс

+инфо - 09.11.2015

Новите апликации на смартфоните нудат увид во тоа „што сакаат жените“. Денес кога жените ќе посакаат добар секс, да забременат или да ја избегнат бременоста, тие го имаат својот најдобар пријател - смартфонот.

5 урбани легенди поврзани со сексот кои се покажале како вистинити

Црнобело - 09.11.2015

Светот е преполн со урбани легенди кои можат да бидат страшни, мистериозни, па дури и смешни. Сепак, тие се само легенди, па затоа не можат да бидат вистинити, нели? Но, постојат и урбани легенди кои се всушност вистинити.

Како да му покажете дека сакате орален секс

Попара - 09.11.2015

Кога мажот сака орален секс, што е, всушност, многу често, ништо не го спречува тоа да го побара од вас. Зошто тогаш на жените им е многу потешко? Соберете храброст и низ некој од овие начини кажете му на партнерот што сакате.

Астро: Овие знаци се зависни од секс, а еден од нив е посебно незаситен и буквално подготвен на сè!

Точка - 09.11.2015

Сите ние го сакаме сексот, но во зодијакот има и такви кои што едноставно не можат без "креветски активности". Запознајте ги. Овен Да, овојпат се работи за вистински, тешки зависници. Краткиот период без секс (говориме за ден или два) ги фрла во ...

Еве како да доживеете два оргазми во исто време!

Точка - 09.11.2015

Дами, прочитајте кои се начините за да доживеете клиторисен и вагинален оргазам во исто време. Доколку имате среќа, досега веќе сте имале многу клиторисни оргазми, а можеби и некои вагинални (G-точка) оргазми.

Мажи внимание! Ако го направите ова во кревет, жените за една минута ќе…

Вистина.мк - 09.11.2015

На жените во просек им треба од 10-20 минути да доживеат оргазам. Ако за ова време ништо не се случи, време е да се запрашате што не е во ред. Прво, на жената во сексот треба да и се посветите.

Апликација го открива денот во месецот кога жената најмногу сака секс

Fox.mk - 09.11.2015

Новите апликации на смартфоните нудат увид во тоа „што сакаат жените“. Денес кога жените ќе посакаат добар секс, да забременат или да ја избегнат бременоста, тие го имаат својот најдобар пријател – смартфонот.

Овие хороскопски знаци се зависни од секс, А еден од нив е посебно незаситен И буквално подготвен на сè!

Среќа.mk - 09.11.2015

Овен Да, овојпат се работи за вистински, тешки зависници. Краткиот период без секс (говориме за ден или два) ги фрла во нервоза. А потоа стануваат агресивни кон околината, па подобро би било и да ги избегнувате.