TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поплавите во Виетнам однесоа 28 жртви

24 Вести - 17.11.2013

Во поплавите во Виетнам загинаа најмалку 28 луѓе, девет се водат за исчезнати, а евакуирани се 80.000, соопштија тамошните медиуми. Поплавите се последица на поројните дождови кои ги погодија ...

Поројни дождови предизвикаа поплави во Ријад

24 Вести - 17.11.2013

Саудиските власти ги затворија денеска училиштата и универзитетите во престолнината Ријад како последица на поплавите, предизвикани од поројните дождови.

Најмалку 28 мртви во поплавите во Виетнам

Р.С.Европа - 17.11.2013

Во поплавите кои од петокот го зафатија Виетнам загинаа најмалку 28 лица, девет се исчезнати, а речиси 80.000 се раселени. Државните медиуми соопштија дека водостојот на поплавите го помина нивото од ...

Дождови го поплавија Ријад

Телма - 17.11.2013

Саудиските власти ги затворија денеска училиштата и универзитетите во престолнината Ријад како последица на поплавите, предизвикани од поројните дождови.

Поплавите во Виетнам однесоа 28 жртви

А1 On - 17.11.2013

Во поплавите во Виетнам загинаа најмалку 28 луѓе, девет се водат за исчезнати, а евакуирани се 80.000, соопштија тамошните медиуми. Поплавите се последица на поројните дождови кои ги погодија ...

ФОТО: Поројни дождови предизвикаа поплави во Ријад, затворени училишта и универзитети

А1 On - 17.11.2013

Саудиските власти ги затворија денеска училиштата и универзитетите во престолнината Ријад како последица на поплавите, предизвикани од поројните дождови.

Поплавите во Виетнам однесоа 28 жртви

Алфа - 17.11.2013

Во поплавите во Виетнам загинаа најмалку 28 луѓе, девет се водат за исчезнати, а евакуирани се 80.000, соопштија тамошните медиуми. Поплавите се последица на поројните дождови кои ги погодија ...

Поплави во Ријад, затворени училишта и универзитети

Алсат-М - 17.11.2013

Саудиските власти ги затворија денеска училиштата и универзитетите во престолнината Ријад како последица на поплавите, предизвикани од поројните дождови.

Поплавите во Виетнам однесоа 28 жртви

+инфо - 17.11.2013

Во поплавите во Виетнам загинаа најмалку 28 луѓе, девет се водат за исчезнати, а евакуирани се 80.000, соопштија тамошните медиуми. Поплавите се последица на поројните дождови кои ги погодија ...

Поројни дождови предизвикаа поплави во Ријад, затворени училишта и универзитети

+инфо - 17.11.2013

Саудиските власти ги затворија денеска училиштата и универзитетите во престолнината Ријад како последица на поплавите, предизвикани од поројните дождови.

Поплавите во Виетнам однесоа 28 жртви

Сител - 17.11.2013

Во поплавите во Виетнам загинаа најмалку 28 луѓе, девет се водат за исчезнати, а евакуирани се 80.000, соопштија тамошните медиуми. Поплавите се последица на поројните дождови кои ги погодија ...

28 загинати во поплавите во Виетнам

Локално - 17.11.2013

Најмалку 28 лица загинаа како резултат на поплавите предизвикани од поројните дождови, поплавувајќи ги централните региони на Виетнам. Над 80 00 лица ги напуштиле своите родни места.

Србите прегласуваат за локалните избори на Косово

МРТ - 17.11.2013

По хаотичниот прв круг, Србите во Косовска Митровица повторно гласаат на локалните избори. На 3. ноември повеќето Срби се воздржаа од гласање, а изборите минаа со заплашувања и кршење на кутиите во ...

Поплавите во Виетнам однесоа 28 жртви

Вечер - 17.11.2013

Во поплавите во Виетнам загинаа најмалку 28 луѓе, девет се водат за исчезнати, а евакуирани се 80.000, соопштија тамошните медиуми. Поплавите се последица на поројните дождови што ги погодија ...

Поплавите во Виетнам однесоа 28 жртви

Бриф - 17.11.2013

Во поплавите во Виетнам загинаа најмалку 28 луѓе, девет се водат за исчезнати, а евакуирани се 80.000, соопштија тамошните медиуми. Поплавите се последица на поројните дождови кои ги погодија ...

ВИЕТНАМ: Во поплавите загинаа 28 луѓе

Телеграф - 17.11.2013

Поплавите се последица на поројните дождови кои ги погодија централните области на земјата Во поплавите во Виетнам загинаа најмалку 28 луѓе, девет се водат за исчезнати, а евакуирани се 80.000, ...

Поројни дождови предизвикаа поплави во Ријад, затворени училишта и универзитети

Бриф - 17.11.2013

Саудиските власти ги затворија денеска училиштата и универзитетите во престолнината Ријад како последица на поплавите, предизвикани од поројните дождови.

Виетнам: Најмалку 28 лица загинаа, а девет се прогласени за исчезнати

Нетпрес - 17.11.2013

Поплавите во Виетнам зедоа најмалку 28 жртви, а девет лица се прогласени за исчезнати, за време на поплавите што го зафатија цнтралниот дел на Виетнам, пренесе „Ројтерс“.

Виетнам: Поплавите однесоа 28 жртви

Курир - 17.11.2013

Во поплавите во Виетнам загинаа најмалку 28 луѓе, девет се водат за исчезнати, а евакуирани се 80.000, соопштија тамошните медиуми. Поплавите се последица на поројните дождови кои ги погодија ...

Во поплавите во Виетнам загинаа 28 лица

Press24 - 17.11.2013

Во поплавите кои го зафатија Виетнам загинаа повеќе од 28 лица, а девет сеуште се водат како изчезнати. Поради поплавите кои се последица на поројните дождови се евакуирано 80.000 лица, а патиштата ...

28 лица загинаа во поплавите во Виетнам

Inpress - 17.11.2013

Ханој, 17. ноември 2013 (ИНПРЕС) Најмалку 28 лица загинаа како резултат на поплавите предизвикани од поројните дождови во централните региони на Виетнам.

Најмалку шест загинати во поплавите во Виетнам

24 Вести - 16.11.2013

Најмалку шест лица загинаа, а 20 илјади останаа без покрив над главата во поплавите, што оваа недела го зафатија централниот дел на Виетнам. Поплавите беа предизвикани од поројните дождови во неколку ...

Најмалку шест лица загинаа во поплавите во Виетнам

БркајРабота - 16.11.2013

Најмалку шест лица загинаа, а 20 илјади останаа без покрив над главата во поплавите, што оваа недела го зафатија централниот дел на Виетнам. Поплавите беа предизвикани од поројните дождови во неколку ...

Најмалку шест лица загинаа во поплавите во Виетнам

А1 On - 16.11.2013

Најмалку шест лица загинаа, а 20 илјади останаа без покрив над главата во поплавите, што оваа недела го зафатија централниот дел на Виетнам. Поплавите беа предизвикани од поројните дождови во неколку ...

Најмалку шест лица загинаа во поплавите во Виетнам

Алфа - 16.11.2013

Најмалку шест лица загинаа, а 20 илјади останаа без покрив над главата во поплавите, што оваа недела го зафатија централниот дел на Виетнам. Поплавите беа предизвикани од поројните дождови во неколку ...

Виетнам: Пет жртви, 70.000 евакуирани поради поплави

А1 On - 16.11.2013

Најмалку пет лица загинаа, а повеќе од 70.000 ги напуштиле своите куќи во централниот дел на Виетнам, поради поплави и одрони предизвикани од обилните дождови, пренесуваат државните медиуми.

Најмалку шест лица загинаа во поплавите во Виетнам

+инфо - 16.11.2013

Најмалку шест лица загинаа, а 20 илјади останаа без покрив над главата во поплавите, што оваа недела го зафатија централниот дел на Виетнам. Поплавите беа предизвикани од поројните дождови во неколку ...

Шестмина загинати во Витенам од поплави предизвикани од Хаијан

Либертас - 16.11.2013

Најмалку 6 лица загинаа, а 20 илјади останаа без покрив над главата во поплавите, кои оваа недела го зафатија централниот дел на Виетнам. Поплавите беа предизвикани од поројните дождови во неколку ...

Најмалку шест лица загинаа во поплавите во Виетнам

Сител - 16.11.2013

Најмалку шест лица загинаа, а 20 илјади останаа без покрив над главата во поплавите, што оваа недела го зафатија централниот дел на Виетнам. Поплавите беа предизвикани од поројните дождови во неколку ...

Шест лица загинаа во поплавите во Виетнам

Точка - 16.11.2013

Шест лица загинаа, а тројца се прогласени за исчезнати за време на поплавите што го зафатија централниот дел на Виетнам, објавија локалните власти, цитирани од "АФП".

Најмалку шест лица загинаа во поплавите во Виетнам

Курир - 16.11.2013

Најмалку шест лица загинаа, а 20 илјади останаа без покрив над главата во поплавите, што оваа недела го зафатија централниот дел на Виетнам. Поплавите беа предизвикани од поројните дождови во неколку ...

Во поплави во Виетнам загинаа шест лица

Press24 - 16.11.2013

Во поплавите кои го зафатија централниот дел на Виетнам, загинаа најмалце шест лица, а повеќе од 20 илјада останаа без покрив. Поплавите биле предизвикани од поројните дождови во неколку централни ...

Шест лица загинаа во поплавите во Виетнам

Нетпрес - 16.11.2013

Шест лица загинаа, а тројца се прогласени за исчезнати за време на поплавите што го зафатија цнтралниот дел на Виетнам, објавија локалните власти, цитирани од „АФП“.

Најмалку шест загинати во поплави во Виетнам

Portal - 16.11.2013

Големи поплави го погодија деновиве централниот дел на Виетнам, при што најмалку шест лица ги загубија животите, а над 20.000 се евакуирани. Обилните дождови предизвикаа поплави во покраината Кванг ...

Педесет и една година од поплавата, денес

Grad.sk - 16.11.2013

Познат ви е датумот? Пред 51 година на денешен ден, Вардар го поплави Скопје, оштетувајќи околу 5000 куќи. Инаку , во Скопје и Скопската котлина биле регистрирани вонредно големи поплави уште во 1895 ...

Најмалку шест загинати во поплави во Виетнам

Макфакс - 16.11.2013

Големи поплави го погодија деновиве централниот дел на Виетнам, при што најмалку шест лица ги загубија животите, а над 20.000 се евакуирани. Обилните дождови предизвикаа поплави во покраината Кванг ...

Поплавите однесоа шест животни во Виетнам

Maxim - 16.11.2013

Во поплавите кои го зафатија централниот дел на Виетнам, загинаа најмалце шест лица, а повеќе од 20 илјада останаа без покрив. Поплавите биле предизвикани од поројните дождови во неколку централни ...

Поројни дождови во Грција поплавија цели области на земјата

24 Вести - 12.11.2013

Поројните дождови кои вчера ја зафатија цела Грција поплавија цели региони на земјата, а неколку пристаништа се привремено затворени. Дождовите беа најобилни во главниот град каде многу улици се уште ...

Поројни дождови во Грција поплавија цели области

А1 On - 12.11.2013

Поројните дождови кои вчера ја зафатија цела Грција поплавија цели региони на земјата, а неколку пристаништа се привремено затворени. Дождовите беа најобилни во главниот град каде многу улици се уште ...

Поројни дождови во Грција поплавија цели области на земјата

Н.Македонија - 12.11.2013

Поројните дождови кои вчера ја зафатија цела Грција поплавија цели региони на земјата, а неколку пристаништа се привремено затворени, јави дописникот на МИА од Атина Дождовите беа најобилни во ...

Поројни дождови во Грција поплавија цели области

+инфо - 12.11.2013

Поројните дождови кои вчера ја зафатија цела Грција поплавија цели региони на земјата, а неколку пристаништа се привремено затворени, јави дописникот на МИА од Атина.

Поројни дождови во Грција поплавија цели области на земјата

Сител - 12.11.2013

Поројните дождови кои вчера ја зафатија цела Грција поплавија цели региони на земјата, а неколку пристаништа се привремено затворени. Дождовите беа најобилни во главниот град каде многу улици се уште ...

ГРЦИЈА: Поројни дождови поплавија цели области

Телеграф - 12.11.2013

Дождовите беа најобилни во главниот град каде што многу улици сè уште се под вода Поројните дождови што вчера ја зафатија цела Грција поплавија цели региони на земјата , а неколку пристаништа се ...

Грција под вода

Press24 - 12.11.2013

Големо невреме вчера ја зафати Грција. Поројните дождови беа најобилни во Атина каде многу улици се уште се под вода. Поплавени се приземја на некои згради и куќи, како и повеќе продавници.

Затворени пристаништа во Грција поради поројните дождови

Курир - 12.11.2013

Поројните дождови кои вчера ја зафатија цела Грција поплавија цели региони на земјата, а неколку пристаништа се привремено затворени, јави дописникот на МИА од Атина.

Поројни дождови во Грција поплавија цели области на земјата

Денешен - 12.11.2013

Поројните дождови кои вчера ја зафатија цела Грција поплавија цели региони на земјата, а неколку пристаништа се привремено затворени. Дождовите беа најобилни во главниот град каде многу улици се уште ...

Големо невреме ја зафати Грција

Maxim - 12.11.2013

Грција синоќа беше зафатена од големо невреме и поројни дождови. Во Атина каде дождовите беа најпоројни многу улици сеуште се под вода. Поплавени се приземја на некои згради и куќи, како и повеќе ...