TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев во Швајцарија: Вклучете се, заедно да и помогнеме на Македонија

Утрински - 16.11.2014

Делегација на СДСМ предводена од лидерот Зоран Заев синоќа одржа трибина на тема „Иднината на Македонија“ во Локарно, Швајцарија. На трибината ја повика дијаспората заедно да и помогнат на Македонија.

Заев бара поддршка од дијаспората во Швајцарија

Фактор - 16.11.2014

Деновиве лидерот на опозицијата Зоран Заев е во тирдневна посета на Швајцарија. На тамошните иселеници на синоќешната трибина тој ги повикал иселениците заедно да се вклучат и да и помогнат на Макеоднија.

Дијаспората ги поддржа политиките на СДСМ

+инфо - 16.11.2014

Вклучете се, заедно да и помогнеме на Македонија, повика претседателот на СДСМ, Зоран Заев на синоќешната трибина со иселениците во Локарно, Швајцарија, на тема „Иднината на Македонија“ на која присуствуваа околу 1.000 граѓани од дијаспората.

Заев од Швајцарија: Пред нас се најсериозните предизвици

Н.Македонија - 16.11.2014

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на дебатата во Швајцарија, на тема “Иднината на Македонија“ на која присуствуваа околу 1000 граѓани од дијаспората , изјави дека неговата партија е пред еден од најсериозните предизвици досега - Прво да ја вратиме ...

Силна поддршка од дијаспората за политиките на СДСМ

Sky - 16.11.2014

Соопштение од Трибината “Иднината на Македонија“ во Локарно, Швајцарија, на делегација на СДСМ, предводена од претседателот Зоран Заев со дијаспората од Македонија - ИНТЕГРАЛЕН ТЕКСТ ОД СООПШТЕНИЕТО НА СДСМ: - Вклучете се, заедно да и помогнеме на ...

Заев од Швајцарија: Не попуштаме додека не го вратиме достоинството на граѓаните

Либертас - 16.11.2014

-Вклучете се, заедно да и помогнеме на Македонија, повика претседателот на СДСМ, Зоран Заев на синоќешната трибина со иселениците во Локарно, Швајцарија. На дебатата, во салата Крусал, на тема “Иднината на Македонија“ присуствуваа околу 1000 граѓани ...

Заев во Швајцарија на средби со иселениците

Макфакс - 16.11.2014

Вклучете се, заедно да и помогнеме на Македонија, повика претседателот на СДСМ, Зоран Заев на синоќешната трибина со иселениците во Локарно, Швајцарија. На дебатата, во салата Крусал, на тема “Иднината на Македонија“ присуствувале околу 1000 граѓани ...

Заев ќе лови гласови од Швајцарија

Вечер - 16.11.2014

За спорот со Грција рече дека ставот на СДСМ е јасен пред јавноста, дека прашањето мора да се реши единствено преку широк општествен и политички консензус. -Вклучете се, заедно да и помогнеме на Македонија, повика претседателот на СДСМ, Зоран Заев ...

Зоран Заев оствари повеќе средби во Локарно

А1 On - 15.11.2014

Делегација на СДСМ, предводена од претседателот Зоран Заев престојува во неколкудневна посета на Швајцарија. Денеска, во рамки на посетата, претседателот Заев оствари средба и со градоначалничката на општина Локарно, Карла Специали.

Делегација на СДСМ во посета на Швајцарија

Утрински - 14.11.2014

Делегација на СДСМ, предводена од претседателот на партијата, Зоран Заев престојува во неколкудневна посета на Швајцарија. Од партијата соопштија дека во рамки на посетата, Заев се сретнал со градоначалничката на општина Локарно, Карла Специали.

Може ли „бомбата“ на Заев да предизвика политички земјотрес?

Р.С.Европа - 14.11.2014

Дел од експертите мислат дека изјавата на Заев е меч со две острици која може да и предизвика штета на опозицијата, доколку пласираните информации ја немаат таа тежина. По последната афера за криминал во врвот на власта што ја обелодени лидерот на ...

Заев на средби со нашите иселеници во Швајцарија

+инфо - 14.11.2014

Делегација на СДСМ, предводена од лидерот Зоран Заев престојува во неколкудневна посета на Швајцарија, а денеска Заев оствари средба и со градоначалничката на општина Локарно, Карла Специали, соопшти СДСМ.

Заев: Груевски не коментира на изјавите оти знае колку му е валкано владеењето

Нова ТВ - 13.11.2014

„Немаме намера да отстапиме. Ова не се 5 теми за опозицијата да стане власт. Овие се 5 теми коишто мораат да гарантираат слобода и демократија во Македонија, коишто мора да ја гарантираат на крајот слободно изразената волја на граѓаните, што е врв ...

Заев: Зошто Груевски молчи за „бомбата“

Утрински - 13.11.2014

„Не случајно најавуваме аргументи и докази со кои ќе може да се стопираат диктатурата и автократското владеење“, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на трибината на опозицијата во Крива Паланка, на која присуствуваа и лидерите на НСДП, Тито Петковски, ...

Заев: Чесен премиер ќе речеше – Извади ги доказите за „бомбата“!

Фокус - 13.11.2014

Во која земја го има тоа, претседателот на опозицијата толку силно да ја фрли ракавицата, а го нема премиерот никаде, прашува Заев Чесен премиер, без тегови на душата излегува и вели: Ајде Заев, кажувај кои се доказите. Вади ги на маса.

Од Kрива Паланка, Заев на трибина во Локарно

Дневник - 13.11.2014

Од Битола, Штип, Kрива Паланка, па во Швајцарија - највисокото раководство на СДСМ се сели во Локарно, на голема трибина во дијаспората. Подготовките се веќе во тек, а покани за присуство за в сабота попладне во швајцарскиот град се пуштени и на ...

Заев од Крива Паланка: „Бомбите“ на Заев се аргументи и докази

Локално - 13.11.2014

– „Бомбите“ на Заев, како што деновиве се зборува во јавноста, се аргументи и докази што се сублимат на опсежна анализа на многу структури на опозицијата. Но, тоа мора да го направиме на највнимателен начин за доброто на граѓаните и да не биде на ...

ЗАЕВ ОД КРИВА ПАЛАНКА: Со „бомбата“ мора внимателно

Телеграф - 13.11.2014

Тоа го правиме за да го подготвиме народот, да најавиме дека доаѓа многу важен период за Македонија, рече лидерот на СДСМ на синоќешната трибина Не случајно најавуваме аргументи и докази со кои ќе може да се стопираат диктатурата и автократското ...

Дел од кандидатите на СДСМ бараат од Заев да се договори со власта и да престане со помпезните најави за „БОМБИ“

Алфа - 13.11.2014

„Доста е со помпезните најави за некаква „бомба“. Ние сме разочарани од вашето раководење, седнете на маса со власта и договорете се. „Доста е со помпезните најави за некаква „бомба“. Ние сме разочарани од вашето раководење, седнете на маса со ...

Заев: СДСМ нема намера да отстапи од своите барањa

Тера - 13.11.2014

СДСМ нема намера да отстапи од своите барања, а тоа се теми коишто мораат да гарантираат слобода и демократија во Македонија, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев во средата на трибина во Крива Паланка. Немаме намера да отстапиме.

(ВИДЕО) Заев: Чесен премиер ќе речеше- извади ги доказите!

Бриф - 13.11.2014

Дел од говорот на Зоран Заев, претседател на СДСМ на трибина во Крива Паланка: Немаме намера да отстапиме. Ова не се 5 теми за опозицијата да стане власт. Овие се 5 теми коишто мораат да гарантираат слобода и демократија во Македонија, коишто мора ...

(ВИДЕО) Заев: Чесен премиер ќе речеше – извади ги доказите

А1 On - 13.11.2014

Немаме намера да отстапиме. Ова не се 5 теми за опозицијата да стане власт. Овие се 5 теми коишто мораат да гарантираат слобода и демократија во Македонија, коишто мора да ја гарантираат на крајот слободно изразена волја на граѓаните, што е врв во ...

Заев од Крива Паланка: „Бомбите“ на Заев се аргументи и докази

+инфо - 13.11.2014

Не случајно најавуваме аргументи и докази со кои ќе може да се стопира диктатурата и автократското владеење и дивеење на власта на Груевски. Тоа го правиме за да го подготвиме народот, да најавиме дека доаѓа многу важен период за ...

ВИДЕО Заев: Каде е Груевски да рече - вади ги доказите на маса?

+инфо - 13.11.2014

Без разлика дали ќе се отворат преговори со власта или не, овие денови ги гледате сензибилитетите на реакциите на Парламентот. Без разлика дали ќе се отворат преговори помеѓу власта и опозицијата, вистината на граѓаните никој нема право да им ја ...

ВИДЕО Заев го запали "фитилот" - "бомбата" ќе одекне наскоро?

Sky - 13.11.2014

Дел од говорот на Зоран Заев, претседател на СДСМ на трибина во Крива Паланка: Немаме намера да отстапиме. Ова не се 5 теми за опозицијата да стане власт. Овие се 5 теми коишто мораат да гарантираат слобода и демократија во Македонија, коишто мора ...

(ВИДЕО) Заев: Чесен премиер ќе речеше – извади ги доказите!

Либертас - 13.11.2014

Дел од говорот на Зоран Заев, претседател на СДСМ на трибина во Крива Паланка: Немаме намера да отстапиме. Ова не се 5 теми за опозицијата да стане власт. Овие се 5 теми коишто мораат да гарантираат слобода и демократија во Македонија, коишто мора ...

Видео: Заев, нов толкуач на Библијата

Нетпрес - 13.11.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во текот на вчерашната трибина во Крива Паланка пред граѓаните изнесе една библиска изрека која никој досега на ја слушнал. -И уште една има. Вели вака, библиска е, јас сум верник, Да се родиш Македонец е благослов, да ...

ВИДЕО: Заев ја препејува Библијата

Курир - 13.11.2014

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во текот на вчерашната трибина во Крива Паланка пред граѓаните изнесе една библиска изрека која никој досега на ја слушнал. -И уште една има. Вели вака, библиска е, јас сум верник, Да се родиш Македонец е благослов, да ...

Заев: Мора внимателно со „бомбата"

Вечер - 13.11.2014

Тоа мора да го направиме на највнимателен начин за доброто на граѓаните и да не биде на штета на државата. Не случајно најавуваме аргументи и докази со кои ќе може да се стопира диктатурата и автократското владеење и дивеење на власта на Груевски.

Заев: СДСМ нема намера да отстапи од своите барањa

Макфакс - 13.11.2014

СДСМ нема намера да отстапи од своите барања, а тоа се теми коишто мораат да гарантираат слобода и демократија во Македонија, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев во средата на трибина во Крива Паланка. Немаме намера да отстапиме.

ВИДЕО: Заев измисли нова библиска изрека

Денешен - 13.11.2014

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во текот на вчерашната трибина во Крива Паланка пред граѓаните изнесе една библиска изрека која никој досега на ја слушнал. -И уште една има. Вели вака, библиска е, јас сум верник, Да се родиш Македонец е благослов, ...

Заев: Мора внимателно со „бомбата“

Maxim - 13.11.2014

Не случајно најавуваме аргументи и докази со кои ќе може да се стопира диктатурата и автократското владеење и дивеење на власта на Груевски. Тоа го правиме за да го подготвиме народот, да најавиме дека доаѓа многу важен период за ...

Жерновски: Чекајќи ги бомбите на Заев, власта сама се бомбардира

+инфо - 12.11.2014

Подготвени сме да одиме до крај, никакви притисоци нема да не поколебаат во финалната цел, а тоа е Груевски да си замине за доброто на Македонија, порача на трибината во Крива Паланка лидерот на ЛДП, Андреј Жерновски.

Жерновски: Чекајќи ги бомбите на Заев, власта сама се бомбардира

А1 On - 12.11.2014

Подготвени сме да одиме до крај, никакви притисоци нема да не поколебаат во финалната цел, а тоа е Груевски да си замине за доброто на Македонија, порача на трибината во Крива Планака лидерот на ЛДП Андреј Жерновски.

Откриена бомбата на Заев

Panika.be - 11.11.2014

Паника.бе најде фотографија од најавената бомба на Зоран Заев. Се шпекулира дека е од домашно производство и дека се подготвувала во строго затворен круг под бурно око на само неколку блиски експерти.