TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Игокеа ја шокираше Звезда, Цедевита лесно против Олимпија

СуперСпорт - 15.11.2015

Денес се одиграа 2 натпревари во АБА лигата. Звезда само после 3 дена од победата во Минхен беше поразена од Игокеа во Пионир, а Цедевита лесно ја победи Унион Олимпија. Актуелниот шампион го доживеа вториот пораз оваа сезона во АБА лигата.

Шок во Пионир: Звезда потклекна пред Игокеа

SportMedia - 15.11.2015

Ништо не навестуваше таков исход по првата четвртина која "црвено-белите" ја добија со 27-18, но водеа и со 18-4, а често пати во првото полувреме имаа и двоцифрена предност. Игокеа постојано се враќаше во игра, но најмногу што успеа да се доближи ...

МЗТ Скопје гостува во Подгорица

Алфа - 14.11.2015

Во меч од 10-тото коло во кошаркарската АБА лига, македонскиот првак МЗТ Скопје вечерва се среќава со Будуќност. По двата последователни порази во Јадранската лига во соочувањата со Крка и Црвена Звезда, МЗТ Скопје е пред нов предизвик.

Пипан: Во Подгорица ќе одиме да изненадиме

Дневник - 14.11.2015

По дуелот во Скопје со Црвена звезда, шампионот во регионалната кошаркарска АБА-лига, МЗТ Скопје, вечерва (21) во Подгорица ќе му излезе на мегдан на Будуќност. Ова ќе биде уште еден тежок испит за скопјани во регионалното друштво.

Црвена звезда: Кој го прикрива обидот за убиство во Скопје?

Екипа - 12.11.2015

Раководството на Црвена звезда денеска преку соопштение се огласи за немилите сцени во Скопје пред мечот МЗТ Скопје – Црвена звезда, кога пет навивачи на „црвено-белите“ беа нападнати во македонскиот главен град, здобивајќи се со сериозни повреди.

Евролига: Една од последните шанси на Црвена Звезда во Минхен (ВИДЕО)

Спорт365 - 12.11.2015

Кошаркарите на Црвена Звезда вечерва од 20:45 часот ќе го игра мечот од петтото коло во Евролигата со минхенски Баерн. Српскиот гигант има само една победа над Стразбур на стартот, после тоа нареди три порази и може да се каже дека во Германија ќе ...

Црвена Звезда со право прашува: Кој во Македонија се обидува да го „забошоти“ нападот на навивачите?

Спортклуб - 12.11.2015

По повод бруталниот напад на навивачи на Црвена Звезда во Скопје пред неколку дена, кошаркарскиот клуб Црвена Звезда јавно ги прашува луѓето кои ја водат Македонија, зошто се случи ваков инцидент, и зошто упорно се обидуваат да го прикријат овој ...

Српски „Телеграф“: Навивачи на Црвена Звезда избодени во Скопје! (ФОТО)

Денешен - 11.11.2015

Навивачи на Црвена Звезда вчеравечер, по завршувањето на мечот меѓу МЗТ и српскиот клуб во рамките на АБА-лигата, биле избодени во центарот на Скопје, објави српски „Телеграф“, а како потврда има и ексклузивни фотографии од нападнатите фанови.

Фото: Навивачи на Црвена звезда избодени во центарот на Скопје!

Вечер - 11.11.2015

Навивачи на белградскиот кошаркарски клуб Црвена звезда, бил избоден во центарот на Скопје, по завршувањето на мечот меѓу МЗТ и српскиот клуб во рамките на АБА-лигата, јави српски „Телеграф", а како потврда има и ексклузивни фотографии од ...

Пипан: Со толку многу грешки не се победува Црвена звезда

Утрински - 10.11.2015

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром Алеш Пипан на прес-конференцијата по натпреварот со Црвена звезда рече дека причини за поразот (66:71) има многу, но не треба да се тагува и побара неговите играчи да се фокусираат на следните предизвици.

АБА: Црвена Звезда го победи МЗТ Скопје Аеродром

Хитпортал - 10.11.2015

Македонскиот кошаркарски шампион го претрпе петтиот пораз (втор по ред) во АБА лигата. Вчера пред скоро полната сала МЗТ Скопје Аеродром загуби од српскиот состав на Црвена Звезда со 66:71.

АБА: Дреновац во тимот на колото, Љубичиќ во Топ 5 асистенти

Хитпортал - 10.11.2015

Ѓорѓе Дреновац (МЗТ) е избран во најдобрата петорка на колото со вкупен индекс 22. Против „црвено-белите“ имаше 19 поени (5/9 од игра, 55.6%), 1/1 за три поени, 100%), 6/6 од слободните фрлања, 100%), додаде пет скока, по една украдена и загубена ...

Дреновац во петорката на колото, Љубичиќ меѓу најдобрите асистенти

Дерби - 10.11.2015

Македонскиот претставник во АБА лигата, МЗТ Скопје и даде силен отпор на Црвена Звезда во пресметката од 9. коло во регионалното натпреварување. Сепак „металците“ на крајот загубија со 71:66, а како мала утеха може да им биде тоа што имаат двајца ...

Српски „Телеграф“: Навивачи на Црвена Звезда избодени во Скопје!

Екипа - 10.11.2015

Навивачи на Црвена Звезда вчеравечер, по завршувањето на мечот меѓу МЗТ и српскиот клуб во рамките на АБА-лигата, биле избодени во центарот на Скопје, објави српски „Телеграф“, а како потврда има и ексклузивни фотографии од нападнатите фанови.

Навивачи на Црвена звезда избодени по натпреварот со МЗТ! (ФОТО)

МКД - 10.11.2015

Група Албанци во центарот на Скопје нападнале навивачи на Црвена звезда по натпреварот против МЗТ Скопје, пренесува српски „Телеграф“. Неколку навивачи на Црвена звезда биле избодени по завршувањето на мечот против МЗТ Скопје кој се играше синоќа.

МЗТ загуби од Црвена Ѕвезда

Кајгана - 10.11.2015

Кошаркарите на МЗТ го забележаа првиот пораз на домашен терен во новата сезона, во АБА лигата. Во последниот меч од деветтото коло МЗТ загуби од Црвена ѕвезда со 66:71. МЗТ и Црвена Ѕвезда одиграа просечен натпревар, а на крајот пресуди искуството ...

МЗТ Скопје Аеродром загуби од Црвена звезда

+инфо - 10.11.2015

МЗТ Скопје го претрпе првиот пораз на домашен терен сезонава во АБА лигата. Во меч од 9. коло загуби во пресметката со Црвена звезда со резултат 66:71. Српскиот евролигаш го контролираше мечот во сите 40 минути, освен во еден период во последната ...

Пипан: Со толку многу грешки не се победува Црвена звезда

Идивиди - 10.11.2015

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром Алеш Пипан на прес-конференцијата по натпреварот со Црвена звезда рече дека причини за поразот (66:71) има многу, но не треба да се тагува и побара неговите играчи да се фокусираат на следните предизвици.

Пипан: Со толку многу грешки не се победува Црвена звезда

+инфо - 10.11.2015

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром Алеш Пипан на прес-конференцијата по натпреварот со Црвена звезда рече дека причини за поразот (66:71) има многу, но не треба да се тагува и побара неговите играчи да се фокусираат на следните предизвици.

Дреновац во ТОП 5 на деветтото коло од АБА лигата

+инфо - 10.11.2015

Кошаркарот на МЗТ Скопје Аеродром, Ѓорѓе Дреновац, со собрани 22 индексни поени обезбеди место во најдобрата петорка на 9.коло од регионалната АБА лига. Дреновац на дуелот со Црвена Звезда вчеравечер во поразот на МЗТ Скопје учествуваше со 19 поени ...

Звезда остана да „свети“ над небото на „Јане Сандански“

Идивиди - 10.11.2015

Имаа силна желба кошаркарите од Аеродром да ја „симнат“ европската Црвена Звезда, но не успеаа во тој нивни обид. За првпат во оваа сезона се поразени пред својата публика, која за првпат по (по)долго време дојде „во живо“ да ги види оние за кои ...

Дреновац во ТОП 5 на 9. коло од АБА лигата

А1 On - 10.11.2015

Кошаркарот на МЗТ Скопје Аеродром, Ѓорѓе Дреновац, со собрани 22 индексни поени обезбеди место во најдобрата петорка на 9.коло од регионалната АБА лига. Дреновац на дуелот со Црвена Звезда вчеравечер во поразот на МЗТ Скопје учествуваше со 19 поени ...

Пипан: Со толку многу грешки не се победува Црвена звезда

А1 On - 10.11.2015

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром Алеш Пипан на прес-конференцијата по натпреварот со Црвена звезда рече дека причини за поразот (66:71) има многу, но не треба да се тагува и побара неговите играчи да се фокусираат на следните предизвици.

Српските медиуми „грмат“: Навивачи на Црвена Звезда нападнати и избодени во Скопје

Спортклуб - 10.11.2015

Српски „Телеграф“ денеска излезе со ексклузивни информации и фотографии според кои се тврди дека навивачи на Црвена Звезда биле нападнати по натпреварот со македонскиот шампион МЗТ Скопје.

МЗТ ја намачи Црвена Звезда во "Јане Сандански"

Точка - 10.11.2015

МЗТ Скопје одигра крајно мотивирано и без никаков респект кон актуелниот шампион Црвена Зведа, но сепак на крајот ниту тоа не се покажа како доволно да се избегне првиот пораз на домашен терен во АБА лигата.

Пипан: Со толку многу грешки не се победува Црвена звезда

Канал5 - 10.11.2015

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром Алеш Пипан на прес-конференцијата по натпреварот со Црвена звезда рече дека причини за поразот (66:71) има многу, но не треба да се тагува и побара неговите играчи да се фокусираат на следните предизвици.

Дреновац во ТОП 5 на деветтото коло од АБА лигата

Канал5 - 10.11.2015

Кошаркарот на МЗТ Скопје Аеродром, Ѓорѓе Дреновац, со собрани 22 индексни поени обезбеди место во најдобрата петорка на 9.коло од регионалната АБА лига. Дреновац на дуелот со Црвена Звезда вчеравечер во поразот на МЗТ Скопје учествуваше со 19 поени ...

АБА лига: Дреновац во ТОП 5 на колото

Сител - 10.11.2015

Кошаркарот на МЗТ Скопје Аеродром, Ѓорѓе Дреновац, со собрани 22 индексни поени обезбеди место во најдобрата петорка на 9.коло од регионалната АБА лига. Дреновац на дуелот со Црвена Звезда вчеравечер во поразот на МЗТ Скопје учествуваше со 19 поени ...

Пипан: Решавачки беше вториот период

Сител - 10.11.2015

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром Алеш Пипан на прес-конференцијата по натпреварот со Црвена звезда рече дека причини за поразот (66:71) има многу, но не треба да се тагува и побара неговите играчи да се фокусираат на следните предизвици.

МЗТ Скопје даде силен отпор, но бодовите заминаа за Белград

Шеталиште - 10.11.2015

Кошаркарите на МЗТ Скопје го забележаа првиот пораз на домашен терен во новата сезона, во АБА лигата. Во понеделникот, во последниот меч од деветтото коло МЗТ загуби од Црвена ѕвезда со 66:71.

Дреновец во петорката на колото

Вечер - 10.11.2015

Кошаркарот на МЗТ Скопје, Ѓорѓе Дреновац, со одличната партија против Црвена звезда доби место во најдобрата петорка на деветтото коло во АБА-лигата. И покрај поразот на „металците" на домашен терен. тој доби индивидуално признание за својот настап.

Пипан: Главите горе, Будуќност е пред нас

Дневник - 10.11.2015

МЗТ Скопје Аеродром го претрпе првиот пораз на домашен терен сезонава во регионалната кошаркарска АБА-лига, од актуелниот првак во ова натпреварување Црвена звезда (66-71). Во меч од 9. коло српскиот евролигаш ги контролира настаните на паркетот во ...

Пипан: Со толку многу грешки не се победува Црвена звезда

Курир - 10.11.2015

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром Алеш Пипан на прес-конференцијата по натпреварот со Црвена звезда рече дека причини за поразот (66:71) има многу, но не треба да се тагува и побара неговите играчи да се фокусираат на следните предизвици, јавува МИА.

Навивачи на Црвена Звезда избодени во Скопје (фото)

Република - 10.11.2015

Навивачи на белградска Црвена Звезда вчеравечер, по завршувањето на кошаркарскиот мечот меѓу МЗТ и српскиот клуб во рамките на АБА-лигата, биле избодени во центарот на Скопје, објави српски „Телеграф“.

ФОТО: Навивачи на Црвена Ѕвезда избодени во Скопје по мечот против МЗТ

Press24 - 10.11.2015

Група Албанци во центарот на Скопје нападнале навивачи на Црвена ѕвезда по натпреварот против МЗТ Скопје, пренесува српски „Телеграф“ Неколку навивачи на Црвена звезда биле избодени по завршувањето на мечот против МЗТ Скопје кој се играше синоќа.

Дреновац во ТОП 5 на деветтото коло од АБА лигата

Lider - 10.11.2015

Кошаркарот на МЗТ Скопје Аеродром, Ѓорѓе Дреновац, со собрани 22 индексни поени обезбеди место во најдобрата петорка на 9.коло од регионалната АБА лига. Дреновац на дуелот со Црвена Звезда вчеравечер во поразот на МЗТ Скопје учествуваше со 19 поени ...

Пипан: Со толку многу грешки не се победува Црвена звезда

Lider - 10.11.2015

Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром Алеш Пипан на прес-конференцијата по натпреварот со Црвена звезда рече дека причини за поразот (66:71) има многу, но не треба да се тагува и побара неговите играчи да се фокусираат на следните предизвици.

Пипан: Со толку многу грешки не се победува Црвена звезда

Канал 77 - 10.11.2015

Причини за поразот (66:71) има многу, но не треба да се тагува, а играчите треба да се фокусираат на следните предизвици – ова го изјави тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Алеш Пипан на прес-конференцијата по натпреварот со Црвена звезда.

АБА лига: МЗТ Скопје ја пречекува Црвена звезда

Телма - 09.11.2015

Во последниот натпревар од 9.коло на регионалната кошаркарска АБА лига, македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром ја пречекува Црвена звезда. - Ни доаѓа евролигашка екипа која е предводена од одличен тренер.

МЗТ Скопје немаше сили за изненадување против ц.звезда

Телма - 09.11.2015

МЗТ Скопје загуби од Црвена Звезда 66:71 но не разочара, македонскиот шампион натпреварот го загуби со очајна игра во вториот период кој црвено-белите го реализираа со 20:9. МЗТ имаше многу загубени топки во текот на натпреварот , првиот период ...

АБА: МЗТ Скопје по втората победа во дуелите со Црвена Звезда

Хитпортал - 09.11.2015

Македонскиот претставник во регионалната АБА лига, МЗТ Скопје Аеродорм вечерва од 18 часот е домаќин на шампионот Црвена Звезда. Со дербито во Јане Сандански вечерва финишира 9 коло во регионалната АБА лига.

МЗТ ја намачи Црвена Звезда во „Јане Сандански“

Дерби - 09.11.2015

МЗТ Скопје одигра крајно мотивирано и без никаков респект кон актуелниот шампион Црвена Зведа, но сепак на крајот ниту тоа не се покажа како доволно да се избегне првиот пораз на домашен терен во АБА лигата.

АБА: МЗТ поразен од Звезда

Утрински - 09.11.2015

МЗТ Скопје го претрпе првиот пораз на домашен терен сезонава во АБА лигата. Во меч од 9. коло загуби во пресметката со Црвена звезда со резултат 66:71. Српскиот евролигаш го контролираше мечот во сите 40 минути, освен во еден период во последната ...

АБА: Црвена Звезда е следна жртва во гнездото на „штрковите“?

Екипа - 09.11.2015

По поразот од Крка во Словенија, МЗТ Скопје ќе го пречека актуелниот првак во регионалната АБА лига, Црвена Звезда со надеж дека повторно ќе се врати во победничкиот колосек. Евролигашот ќе атакува на трета победа на гости без капитенот Лука ...

МЗТ одигра машки, но немаше сили за сензација против Црвена звезда

Екипа - 09.11.2015

МЗТ Скопје го претрпе првиот пораз на домашен терен сезонава, откако македонскиот првак и покрај храбрата игра не успеа да приреди изненадување во пресметката со Црвена звезда (66-71). Српскиот евролигаш се покажа како преголем залак, го ...

Радоњиќ: Во Скопје секогаш играме неизвесни натпревари

Екипа - 09.11.2015

Шефот на стручниот штаб на Црвена звезда, Дејан Радоњиќ, ја истакна важноста на вечерашниот триумф над МЗТ Скопје, во период во кој „црвено-црните“ се соочуваат со сериозни проблеми како на играчки, така и на резултатски план.

Пипан: Не треба да бидеме тажни, ќе имаме многу победи…

Екипа - 09.11.2015

Шефот на стручниот штаб на МЗТ Скопје, Алеш Пипан, ги пофали своите избраници за добрата игра против Црвена звезда, која за жал беше недоволна за да се совлада шампионот во АБА-лигата. „ Пред се би и честитал на Црвена звезда на победата.

МЗТ Скопје за прв пат загуби во „Јане Сандански“

МКД - 09.11.2015

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром не успеа да ја продолжи низата без пораз на домашен паркет во АБА литата откако вечерва во „Јане Сандански" загуби до Црвена Звезда со 71:66.

Дреновац во петорката на колото во АБА

Екипа - 09.11.2015

Кошаркарот на МЗТ Скопје, Ѓорѓе Дреновац, со одличната партија против Црвена Звезда доби место во најдобрата петорка на деветтото коло во АБА-лигата. И покрај поразот на „металците” на домашен терен од Црвена Звезда, тој сепак доби индивидуално ...

Евролигашки предизвик за МЗТ

Идивиди - 09.11.2015

Македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром не знае за пораз на свој терен сезонава, а неговата серија ќе биде ставена на тежок тест вечерва бидејќи во „Јане Сандански“ гостува Црвена Звезда, најдобриот и најскап тим на просторите на земјите кои имаат ...

МЗТ Скопје Аеродром домаќин на Црвена звезда

А1 On - 09.11.2015

Во последниот натпревар од 9. коло на регионалната кошаркарска АБА лига, македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром ја пречекува Црвена звезда. – Ни доаѓа евролигашка екипа која е предводена од одличен тренер.

АБА: МЗТ Скопје по втората победа во дуелите со Црвена Звезда

Спорт365 - 09.11.2015

Македонскиот претставник во регионалната АБА лига, МЗТ Скопје Аеродорм вечерва од 18 часот е домаќин на шампионот Црвена Звезда. Со дербито во Јане Сандански вечерва финишира 9 коло во регионалната АБА лига.

МЗТ Скопје Аеродром домаќин на Црвена звезда

+инфо - 09.11.2015

Во последниот натпревар од 9.коло на регионалната кошаркарска АБА лига, македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром ја пречекува Црвена звезда. - Ни доаѓа евролигашка екипа која е предводена од одличен тренер.

Шампионот преживеа во Скопје

Оn.net - 09.11.2015

МЗТ Скопје претрпе пораз на домашен терен во 9. коло од регионалната јадранска лига, во дуелот со актуелниот шампион Црвена звезда. „Црвено-белите“ сосема заслужено победија со 66:71 , но никако не може да се резимира дека во Скопје тие поминаа ...

АБА: Црвена Звезда слави победа против МЗТ Скопје Аеродром

Спорт365 - 09.11.2015

Македонскиот кошаркарски шампион го претрпе петтиот пораз (втор по ред) во АБА лигата. Вечерва пред скоро полната сала МЗТ Скопје Аеродром загуби од српскиот состав на Црвена Звезда со 66:71.

МЗТ и се спротистави на евролигашката Звезда - „Штрковите“ во храбра битка поразени од новиот лидер

Спортклуб - 09.11.2015

Екипата на МЗТ Скопје одигра храбар натпревар против екипата на Црвена Звезда во денешниот натпревар во рамките на АБА лигата. Нашиот шампион одигра „машки“ против евролигашкиот состав, но на крајот сепак мораше да ја честита победата на гостите од ...

Мала утеха за поразот: Дреновац избори место во петорката на колото во АБА-лигата!

SportMedia - 09.11.2015

Српскиот бек средбата ја заврши со 19 постигнати поени и пет скока односно со 22 индексни поени, кои му беа доволно за да се најде меѓу најдобрите во рундата која заврши денеска. Во друштво на Дреновац се најде и неговиот вечерашен ривал, Стефан ...

МЗТ Скопје Аеродром загуби од Црвена звезда

А1 On - 09.11.2015

МЗТ Скопје го претрпе првиот пораз на домашен терен сезонава во АБА лигата. Во меч од 9. коло загуби во пресметката со Црвена звезда со резултат 66:71. Српскиот евролигаш го контролираше мечот во сите 40 минути, освен во еден период во последната ...

АБА: Дреновац во тимот на колото, Љубичиќ во Топ 5 асистенти

Спорт365 - 09.11.2015

Петти пораз на македонскиот кошаркарски шампион во регионалната АБА лига.. Во последниот натпревар од 9. коло МЗТ Скопје Аеродром на домашен терен во СЦ “Јане Сандански“ загуби од бранителот на титулата Црвена Звезда со 66:71.

МЗТ Скопје Аеродром домаќин на Црвена звезда

Канал5 - 09.11.2015

Во последниот натпревар од 9.коло на регионалната кошаркарска АБА лига, македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром ја пречекува Црвена звезда. - Ни доаѓа евролигашка екипа која е предводена од одличен тренер.

АБА лига: МЗТ Скопје ја пречекува Ц.Звезда

Сител - 09.11.2015

Во последниот натпревар од 9.коло на регионалната кошаркарска АБА лига, македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром ја пречекува Црвена звезда. - Ни доаѓа евролигашка екипа која е предводена од одличен тренер.

АБА лига: МЗТ Скопје Аеродром поразен од шампионот Црвена Звезда

Сител - 09.11.2015

Кошаркарите на МЗТ Скопје не успеаја да постигна нова победа на домашен терен откако вечерва загубија во СЦ „Јане Сандански“ од шампионот на АБА лигата Црвена Звезда со 66:71 (20:20; 09:20; 16:14, 21:17).

МЗТ Скопје Аеродром загуби од Црвена звезда

Канал5 - 09.11.2015

МЗТ Скопје го претрпе првиот пораз на домашен терен сезонава во АБА лигата. Во меч од 9. коло загуби во пресметката со Црвена звезда со резултат 66:71. Српскиот евролигаш го контролираше мечот во сите 40 минути, освен во еден период во последната ...

АБА шампионот доаѓа во Скопје

Шеталиште - 09.11.2015

Кошаркарите на МЗТ Скопје вечерва против екипата на Црвена Звезда од 18:00 часот ќе го одиграат последниот меч од 9 коло во АБА лигата. Дуелот се игра во СЦ „Јане Сандански“, а белградските „црвено-бели“, овој пат во улога на шампиони доаѓаат како ...

МЗТ Скопје со пораз од Црвена звезда на домашен терен

Локално - 09.11.2015

МЗТ Скопје го претрпе првиот пораз на домашен терен сезонава во АБА лигата. Во меч од 9. коло загуби во пресметката со Црвена звезда со резултат 66:71. Српскиот евролигаш го контролираше мечот во сите 40 минути, освен во еден период во последната ...

Евролигашки предизвик за МЗТ

Спорт - 09.11.2015

Македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром не знае за пораз на свој терен сезонава, а неговата серија ќе биде ставена на тежок тест вечерва бидејќи во „Јане Сандански“ гостува Црвена Звезда, најдобриот и најскап тим на просторите на земјите кои имаат ...

МЗТ загуби од Ц.ѕвезда

Макфакс - 09.11.2015

Кошаркарите на МЗТ го забележаа првиот пораз на домашен терен во новата сезона, во АБА лигата. Во понеделникот, во последниот меч од деветтото коло МЗТ загуби од Црвена ѕвезда со 66:71. МЗТ и Црвена ѕвезда одиграа просечен натпревар, а на крајот ...

МЗТ Скопје го препоти шампионот во АБА лига

Вечер - 09.11.2015

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром, прикажа одлична игра во 9. коло од Регионалната АБА лига, против бранителот на титулата Црвена звезда, но не успеа да му го земе скалпот на тимот од Белград.

МЗТ одигра машки, но немаше сили за сензација против Црвена звезда

Република - 09.11.2015

МЗТ Скопје го претрпе првиот пораз на домашен терен сезонава, откако македонскиот првак и покрај храбрата игра не успеа да приреди изненадување во пресметката со Црвена звезда (66-71). Српскиот евролигаш се покажа како преголем залак, го ...

МЗТ Скопје Аеродром домаќин на Црвена Звезда

Lider - 09.11.2015

Во последниот натпревар од 9.коло на регионалната кошаркарска АБА лига, македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром ја пречекува Црвена звезда. – Ни доаѓа евролигашка екипа која е предводена од одличен тренер.

АБА: МЗТ Скопје по втората победа во дуелите со Црвена Звезда

Канал 77 - 09.11.2015

Македонскиот претставник во регионалната АБА лига, МЗТ Скопје Аеродорм вечерва од 18 часот е домаќин на шампионот Црвена Звезда , пишува порталот Спорт365. Со дербито во Јане Сандански вечерва финишира 9 коло во регионалната АБА лига.