TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ќе пеам додека ме држи грлото

Вест - 17.11.2013

Сакам сите да ве запаметам, рече хрватската рок ѕвезда Џибони на завчерашниот концерт во Спортскиот центар "Борис Трајковски" и тргна да се шета низ трибините за да биде што поблиску до неговата ...

Петар ја побара Албена за жена на концертот на Џибони

МКД - 17.11.2013

Еден од поинтересните моменти на концерот беше кога во мигот додека Џибони ја изведуваше „Цесарица", Петар ја побара за жена неговата девојка Албина. Со благослов од Џибони, младите наздравија со ...

ВИДЕО: Џибони, Албина и Петар

Утрински - 17.11.2013

Најромантичен дел од концертот беше кога едно момче клекна на колена и ја запроси својата девојка „Во публиката има една девојка со руса коса и најубава насмевка на светот.

Џибони ја воодушеви македонската публика

МКД - 17.11.2013

„Либар", „Тајна вештина", „Људи звери", „Цесарица", „Темпера", „Опрости", се само дел од репертоарот што им го подготви на скопјани познатиот хрватски музичар Златан Стипишиќ-Џибони, чиј концерт се ...

Ја запроси девојката на концертот на Џибони во Скопје (видео)

Хитпортал - 17.11.2013

Н а концертот кој Џибони го одржа во СЦ „Борис Трајковски“, публиката освен што имаше можност да ужива во неговите големи хитови, беше сведок и на еден убав романтичен настан.

Запросување на концертот на Џибони

Рингераја - 17.11.2013

Во еден момент момчето се качи на сцена и додека Џибони ја изведуваше песната Цесарица, тој ја побара раката на својата девојка за жена Петар ја побара раката на својата девојка Албина, со звуците на ...

Запросување на концертот на Џибони

А1 On - 17.11.2013

Пред крајот на концертот на хрватскиот пеjач Џибони во Скопје, младиот Петар со прстен и две чаши вино ја побара својата девојка Албина да му биде доживотен партнер.

ФОТО: Скопјанка запросена на концертот на Џибони

БркајРабота - 17.11.2013

Скопјанката Албина вчера веројатно била најсреќната девојка на светот, бидејќи нејзиното момче Петар ја побара за жена. За ситуацијата да биде уште поромантична тој одбрал и вистински момент тоа да ...

Џибони синоќа го затресе СРЦ „Борис Трајковски“

Н.Македонија - 17.11.2013

Познатиот балкански музичар Златан Стипишиќ-Џибони синоќа одржа концерт, каков што долго не се случил во преполната сала на СРЦ „Борис Трајковски“ Од почетокот на неговиот настап, кој беше обоен со ...

Романтично запросување на концертот на Џибони

Црнобело - 17.11.2013

Пред крајот на концертот на хрватскиот пеjач Џибони, додека траеше песната „Цесарица” младиот Петар со прстен и две чаши Стоби вино ја побара својата девојка Албина да му биде доживотен партнер во ...

ГАЛЕРИЈА Романтично запросување на концертот на Џибони

+инфо - 17.11.2013

Пред крајот на концертот на хрватскиот пеjач Џибони, додека траеше песната „Цесарица“ младиот Петар со прстен и две чаши „Стоби“ вино ја побара својата девојка Албина да му биде доживотна партнерка ...

Романтично запросување на концертот на Џибони

Канал5 - 17.11.2013

Во максимално романтичен амбиент Петар со малку трема и помош од Џибони ги изговори зборовите „Албина ќе се омажиш ли за мене” која пресреќна одговори со „ДА”.

НА концертот на Џибони и редовното романтичмо запросување

Локално - 17.11.2013

Очекувано одличен концерт на хрватскиот Џибони. Како дел од тој амбиент во скопската арена Борис Трајковски и концертните запросувања Како што тоа оди на конецртите на Џибонни, младиот Петар влезе во ...

Романтично запросување на концертот на Џибони

Сител - 17.11.2013

Пред крајот на концертот на хрватскиот пеjач Џибони, додека траеше песната “Цесарица” младиот Петар со прстен и две чаши Стоби вино ја побара својата девојка Албина да му биде доживотен партнер во ...

Скопјанка запросена на концертот на Џибони (Видео/Фото)

МК News - 17.11.2013

Скопјанката Албина вечерва е изгледа најсреќната девојка на светот, бидејќи нејзиното момче Петар вечерва ја побара за жена, пренесува Телеграф. За ситуацијата да биде уште поромантична тој одбрал и ...

ВИДЕО: Еве како Петар ја запроси Албина на концертот на Џибони

Сител - 17.11.2013

На вчерашниот концерт на Џибони во Скопје се случи еден романтичен настан. Петар ја направи Албина најсреќна девојка на ...

Вие бакнувајте се, а јас ќе пеам!

Вечер - 17.11.2013

"И чиним праву ствар, не спомињем те ја, језик прегризем да не бих опсовао, да не бих опсовао овај живот што га дијелим на пола", беа стиховите со кои Џибони го отвори затсиноќешниот концерт којшто ...

Видео од запросувањето на концертот на Џибони!

Вечер - 17.11.2013

На вчерашниот концерт на Џибони во Скопје се случи еден романтичен настан. Петар ја направи Албина најсреќна девојка на ...

ЈА ЗАПРОСИ НА КОНЦЕРТ НА ЏИБОНИ: Албина е најсреќната девојка!

Телеграф - 17.11.2013

Во еден момент момчето се качи на сцена и додека Џибони ја изведуваше песната „Цесарица“, тој го постави судбинското прашање Скопјанката Албина вечерва е изгледа најсреќната девојка на светот, ...

ФОТО: Скопјанка запросена на концертот на Џибони

Курир - 17.11.2013

Скопјанката Албина вечерва е изгледа најсреќната девојка на светот, бидејќи нејзиното момче Петар вечерва ја побара за жена, пренесува Телеграф. За ситуацијата да биде уште поромантична тој одбрал и ...

По четири години пауза, неверојатен концерт на Џибони во Скопје (галерија)

Република - 17.11.2013

Џибони по четири годишна пауза, синоќа приреди неверојатен концерт за македонската публика, на кој гости беа неколку познати музички имиња од нашата естрада.

Запросување на концертот на Џибони: Петар ја побара Албина за сопруга

Република - 17.11.2013

Пред крајот на концертот на хрватскиот пеjач Џибони, додека траеше песната „Цесарица” младиот Петар ја побара својата девојка Албина да му биде доживотен партнер во добро и зло до крајот на животот.

ФОТО: Романтично запросување на концертот на Џибони

За Се - 17.11.2013

Скопјанката Албина вечерва е изгледа најсреќната девојка на светот, бидејќи нејзиното момче Петар вечерва ја побара за жена, пренесува Телеграф. За ситуацијата да биде уште поромантична тој одбрал и ...

Романтично запросување на концертот на Џибони во скопје

Во Бело - 17.11.2013

Во моментите кога Џибони ја изведуваше "Цесарица" едно моче се качи на сцената и заедно ја повикаа од публика Албина, а таа изненадена не ни знаеше што се спрема.

Судбоносно “да“ и романтичното запросување на концертот на Џибони

Популарно - 17.11.2013

Концертот на хрватскиот пеjач Џибони во саботата вечер во Скопје беше одбележан со романтична случка, кога момче се качи на бината и ја запроси својата девојка.

Го пробавте ли новото вино: Џибони доби „Мерло“ со своја етикета

Република - 17.11.2013

Најновото вино е со етикета на Џибони. За добредојде на кантавторот, винаријата Стоби му подари вино Мерло со етикета на која беше отпечатен ликот на Џибони.

Романтично запросување на концертот на Џибони

Хајд Парк - 17.11.2013

Концертот на хрватскиот пеjач Џибони во саботата вечер во Скопје беше одбележан со романтична случка, кога момче се качи на бината и ја запроси својата девојка.

Романтично запросување на концертот на Џибони

Portal - 17.11.2013

Концертот на хрватскиот пеjач Џибони во саботата вечер во Скопје беше одбележан со романтична случка, кога момче се качи на бината и ја запроси својата девојка.

Џибони: по моите концерти се зачнати 14 деца, а моите деца-во тишина, зошто секогаш имам музика во главата!

Република - 17.11.2013

Неодамна во едно интервју Џибони рече дека според неговите информации од луѓето кои му се јавувале, по неговите концерти биле зачнати 14 деца. Кога ние го прашавме на која музика тој ги зачнал ...

ФОТО: Џибони доби македонско вино со своја етикета

За Се - 17.11.2013

Непосредно пред големиот концерт кој се одржи вечервечер на 16ти ноември во Скопје, Џибони заедно со членовите на тимот со кој допатува, одбра да ужива во македонските вино, специјалитети и друштво ...

Ја побараа за жена на концертот на Џибони (видео)

Убавина и Здравје - 17.11.2013

Петар ја направи Албина за момент најсреќната жена на светот. ...

Романтично запросување на концертот на Џибони

RadioMk - 17.11.2013

Пред крајот на концертот на хрватскиот пеjач Џибони , додека траеше песната „Цесарица“, младиот Петар со прстен и две чаши Стоби вино ја побара својата девојка Албина да му биде доживотен партнер во ...

Видео: Романтично запросување на концертот на Џибони во Скопје

Скопје инфо - 17.11.2013

На вчерашниот концерт на Џибони во Скопје се случи еден романтичен настан. Петар ја направи Албина најсреќна девојка на светот! ...

ВИДЕО: Како изгледаше запросувањето на концертот на Џибони

За Се - 17.11.2013

Погледнете како изгледаше запросувањето на концертот на Џибони, пред речиси 10 000 луѓе. Идната невеста од возбуда за малку ќе се спружеше на сцената.

Романтично запросување на концертот на Џибони

Макфакс - 17.11.2013

Концертот на хрватскиот пеjач Џибони во саботата вечер во Скопје беше одбележан со романтична случка, кога момче се качи на бината и ја запроси својата девојка.

Петар ја побара раката на Албина на концертот на Џибони

Inpress - 17.11.2013

Скопје, 17. ноември 2013 (ИНПРЕС) Пред крајот на концертот на хрватскиот пеjач Џибони, додека траеше песната „Цесарица” младиот Петар ја побара својата девојка Албина да му биде доживотен партнер во ...

Запросување на концерот на Џибони

Lider - 17.11.2013

Момче јавно ја запроси својата девојка на синоќешниот концерт на Џибони во спортскиот центар Борис Трајковски. Албина е девојката која пред фановите на хрватската звезда го кажа судбоносното ДА.

Џибони за 24 Вести - Емоциите ги изразувам преку песните

24 Вести - 16.11.2013

Златан Стипишиќ Џибони, балканската музичка ѕвезда вечерва во арената Борис Трајковски како дел од европската турнеја ќе одржи концерт по повод промовирањето на новиот албум, отпеан на англиски јазик ...

Џибони вечер пред македонската публика

Cooltura - 16.11.2013

Сплитскиот кантавтор доаѓа во Скопје во придружба на 10 музичари, но и специјалните гости најавени за овој концерт: македонскиот легендарен гитарист Влатко Стефановски и импресивната вокалистка ...

Џибони доби македонско вино со своја етикета

The Men - 16.11.2013

Непосредно пред големиот концерт кој ќе го одржи вечерва на 16ти ноември во Скопје, Џибони заедно со членовите на тимот со кој допатува, одбра да ужива во македонските вино, специјалитети и друштво ...

ГАЛЕРИЈА: Џибони доби македонско вино со своја етикета

Сител - 16.11.2013

Непосредно пред големиот концерт кој ќе го одржи вечерва на 16ти ноември во Скопје, Џибони заедно со членовите на тимот со кој допатува, одбра да ужива во македонските вино, специјалитети и друштво ...

Џибони доби македонско вино со своја етикета

Канал5 - 16.11.2013

„Повеќе пати сум доаѓал во Македонија, но посетата на едно вакво скриено богатство како што е ресторанот на Винарија Стоби е вистинско доживување на една земја и култура.

Џибони доби македонско вино со своја етикета

Локално - 16.11.2013

„Повеќе пати сум доаѓал во Македонија, но посетата на едно вакво скриено богатство како што е ресторанот на Винарија Стоби е вистинско доживување на една земја и култура.

Џибони доби македонско вино со своја етикета

еМагазин - 16.11.2013

Непосредно пред големиот концерт кој ќе го одржи вечерва во Скопје, Џибони заедно со членовите на тимот со кој допатува, одбра да ужива во македонските вино, специјалитети и друштво во луксузниот ...

Ламбе заедно на сцена со сплитскиот шармер Џибони

Тера - 16.11.2013

После победата на овогодинешното издание на скопскиот фестивал,со песната Ќе те чекам јас, Ламбе Алабаковски вечер е специјален гостин на концертот на Џибони, кој ќе се одржи во арената Борис ...

Неповторливиот Џибони вечерва во Скопје

RadioMk - 16.11.2013

На голема радост на бројните фанови, еден од најпопуларните пејачи во регионов Џибони, вечерва (сабота, 16-ти ноември 2013) ќе одржи голем концерт во арената „Борис Трајковски“ во Скопје.

Џибони доби македонско вино со своја етикета

Portal - 16.11.2013

Непосредно пред големиот концерт кој ќе го одржи вечерва на 16-ти ноември во Скопје, Џибони заедно со членовите на тимот со кој допатува, одбра да ужива во македонските вина, специјалитети и друштво ...

Џибони доби македонско вино со своја етикета

Хајд Парк - 16.11.2013

Непосредно пред големиот концерт кој ќе го одржи вечерва на 16ти ноември во Скопје, Џибони заедно со членовите на тимот со кој допатува, одбра да ужива во македонските вино, специјалитети и друштво ...

Џибони доби македонско вино со своја етикета

RadioMk - 16.11.2013

Непосредно пред големиот концерт кој ќе го одржи вечерва на 16-ти ноември во Скопје, Џибони заедно со членовите на тимот со кој допатува, одбра да ужива во македонските вино, специјалитети и друштво ...

ФОТО: Џибони доби македонско вино со своја етикета

Курир - 16.11.2013

Непосредно пред големиот концерт кој ќе го одржи вечерва на 16ти ноември во Скопје, Џибони заедно со членовите на тимот со кој допатува, одбра да ужива во македонските вино, специјалитети и друштво ...

Вечерва концерт на Џибони во арената „Борис Трајковски“

Турлитава - 16.11.2013

Еден од најпопуларните пејачи во регионов, Џибони вечерва ќе одржи голем концерт во арената „Борис Трајковски“ во Скопје. Почетокот е закажан во 21часот, а вратите на арената ќе бидат отворени за ...

Џибони доби македонско вино со своја етикета

Макфакс - 16.11.2013

Непосредно пред големиот концерт кој ќе го одржи вечерва на 16ти ноември во Скопје, Џибони заедно со членовите на тимот со кој допатува, одбра да ужива во македонските вино, специјалитети и друштво ...

Џибони вечерва пред скопјани

Денешен - 16.11.2013

Еден од најпопуларните пејачи во регионов, Џибони вечерва ќе одржи голем концерт во арената „Борис Трајковски“ во Скопје. Почетокот е закажан во 21часот, а вратите на арената ќе бидат отворени за ...

Неповторливиот Џибони конечно со концерт во Скопје

Црнобело - 15.11.2013

На голема радост на бројните фанови, еден од најпопуларните пејачи во регионов Џибони, утре (сабота, 16 ноември 2013) ќе одржи голем концерт во арената „Борис Трајковски“ во Скопје.

Неповторливиот ЏИБОНИ конечно со концерт во Скопје

Хитпортал - 15.11.2013

Н а голема радост на бројните фанови, еден од најпопуларните пејачи во регионов Џибони, утре (сабота, 16 ноември 2013) ќе одржи голем концерт во арената „Борис Трајковски“ во Скопје.

Џибони на ручек во винаријата Стоби

Н.Македонија - 15.11.2013

Во пријатна атмосфера , со по некоја чашка сортно вино, популарниот хрватски пејач Џибони ручаше во познатата винарија Стоби Тој попладнево слета на аеродромот Александар Велики и веднаш се упати кон ...

Неповторливиот ЏИБОНИ конечно со концерт во Скопје

Точка - 15.11.2013

На голема радост на бројните фанови, еден од најпопуларните пејачи во регионов Џибони, утре (сабота, 16 ноември 2013) ќе одржи голем концерт во арената "Борис Трајковски" во Скопје.

СÈ Е СПРЕМНО ЗА ЏИБОНИ: Утре голем спектакл

Телеграф - 15.11.2013

Неповторливиот сплитски кантавтор доаѓа во Скопје во придружба на 10 музичари и специјалните гости најавени за овој концерт На голема радост на многубројните фанови, еден од најпопуларните пејачи во ...

Ламбе Алабаковски гостин на концертот на Џибони

Cooltura - 13.11.2013

Ламбе е поканет за гостин на концертот од „План Б“, од неодамна негова матична продуцентска куќа. Ламбе и приватно е обожавател на музиката на Џибони, а по подолга пауза од македонската музичка сцена ...

Џибони: Имам публика со 'рбет и со вкус

Црнобело - 13.11.2013

Хрватската ѕвезда Џибони е музичар што секогаш ја остава својата душа на сцената без разлика каде настапува. Ветува дека на македонската публика ќе понуди квалитетен концерт, кој ќе се одржи на 16 ...

И Ламбе гостин на Џибони во Скопје

Н.Македонија - 13.11.2013

Поп-пејачот Ламбе Алабаковски ќе биде вториот македонски гостин на концертот на Џибони, кој ќе се одржи в сабота во арената „Борис Трајковски“ Освен него, на сцената ќе биде и гитаристот Влатко ...

Ламбе Алабаковски гостин на големиот концерт на ЏИБОНИ

RadioMk - 13.11.2013

По долгогодишно чекање, познатиот сплитски пејач конечно доаѓа во нашиот главен град! Еден од најпопуларните пејачи на регионалната музичка сцена Златан Стипишиќ ЏИБОНИ ќе настапи во Скопје на 16-ти ...

Ламбе Алабакоски гостин на концертот на Џибони во Скопје

Lider - 13.11.2013

Специјален гостин на концертот што хрватската поп ѕвезда Џибони (Златан Стипишиќ) ќе го одржи в сабота во 21 часот во Арената “Борис Трајковски“, ќе биде македонскиот пејач Ламбе Алабакоски.

Ламбе Алабаковски гостин на големиот концерт на Џибони

Хитпортал - 12.11.2013

П о долгогодишно чекање познатиот сплитски пејач конечно доаѓа во нашиот главен град! Еден од најпопуларните пејачи на регионалната музичка сцена Златан Стипишиќ ЏИБОНИ ќе настапи во Скопје на 16ти ...

Ламбе гостин на Џибони

MMM.com.mk - 12.11.2013

По долгогодишно чекање познатиот сплитски пејач конечно доаѓа во нашиот главен град! Еден од најпопуларните пејачи на регионалната музичка сцена Златан Стипишиќ Џибони ќе настапи во Скопје на 16ти ...

Џибони:„Имам публика со ‘рбет и со вкус“

Хитпортал - 12.11.2013

Х рватската ѕвезда Златан Стипишиќ – Џибони е музичар што секогаш ја остава својата душа на сцената без разлика каде настапува. Ветува дека на македонската публика ќе и понуди квалитетен концерт, кој ...

Ламбе гостин на концертот на Џибони

Кирилица - 12.11.2013

Еден од најпопуларните пејачи на регионалната музичка сцена Златан Стипишиќ Џибони ќе настапи во Скопје на 16 ноември. Џибони во неколку наврати изјави дека на македонската публика и ветува посебен ...

Ламбе ќе биде гостин на концертот на Џибони

Вечер - 12.11.2013

На концертот на Џибони, што ќе се одржи во сабота со почеток во 21 часот во арената "Борис Трајковски", специјален гостин ќе биде Ламбе Алабакоски. Покрај Ламбе, на големата сцена покрај Златан ...

Ламбе Алабаковски гостин на големиот концерт на ЏИБОНИ

Точка - 12.11.2013

По долгогодишно чекање познатиот сплитски пејач конечно доаѓа во нашиот главен град! Еден од најпопуларните пејачи на регионалната музичка сцена Златан Стипишиќ ЏИБОНИ ќе настапи во Скопје на 16-ти ...

Ламбе гостин на големиот концерт на Џибони во Скопје

Скопје инфо - 12.11.2013

По долгогодишно чекање познатиот сплитски пејач конечно доаѓа во нашиот главен град! Еден од најпопуларните пејачи на регионалната музичка сцена Златан Стипишиќ ЏИБОНИ ќе настапи во Скопје на 16ти ...

И Ламбе гостин на концертот на Џибони

Inpress - 12.11.2013

Скопје, 12. ноември 2013 (ИНПРЕС) Златан Стипишиќ ЏИБОНИ ќе настапи во Скопје на 16 - ти ноември, а кон листата на музички гости се додава уште едно име.

Интервју со Џибони

Кајгана - 11.11.2013

Амбасадор на добра волја на УНИЦЕФ, хеви-металец од бендот "Осми путник", автор на романтичната "Цесарица" на Оливер Драгоевиќ, татко на трите деца Тања (25), Рандо (14) и Лоренцо (7), сето ова е ...

Ексклузивно VIP дружење со Џибони

MMM.com.mk - 11.11.2013

Непосредно пред големиот концерт кој балканската музичка легенда ЏИБОНИ ќе го одржи во Скопје на 16ти ноември, во арената „Борис Трајковски“, најголемите фанови на еден од најголемите музички ...