TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонската одбрана и подари три бода на Словачка

24 Вести - 16.11.2014

Грешките во одбраната беа причина македонската фудбалска репрезентација да го загуби синоќешниот натпревар со Словачка и покрај тоа што „црвено-жолтите“ во поголемиот дел од средбата беа подобар противник и создадоа повеќе шанси за гол.

Македонската одбрана ѝ подари три бода на Словачка

Алсат-М - 16.11.2014

Грешките во одбраната беа причина македонската фудбалска репрезентација да го загуби синоќешниот натпревар со Словачка и покрај тоа што „црвено-жолтите“ во поголемиот дел од средбата беа подобар противник и создадоа повеќе шанси за гол.

Одбраната на Македонија и подари победа на Словачка

Кајгана - 16.11.2014

Фудбалската репрезентација на Македонија загуби од Словачка со 0:2, во квалификациите за пласман на Европското првенство. Со третиот пораз во четвртиот квалификациски меч Македонија остана на три бода, додека Словаците со максимални четири победи се ...

Македонија немоќна против Словачка

Хитпортал - 16.11.2014

И ако доминиравме на теренот со подобра игра, на крајот го загубивме мечот. Најдобрата македонска фудбалска репрезентациј на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје беше немоќна против селекцијата на Словачка, во рамките на четвртото коло од ...

Репрезентацијата немоќна протв просечната Словачка

Топки - 16.11.2014

Со два гола во 13 минути фудбалската репрезентација на Словачка стигна до лесна победа над Македонија со 2-0 во квалификацискиот меч за Европското првенство во Франција 2016 година, кој вечерва се одигра на арената „Филип Втори“, со што само ни ...

Македонската одбрана и подари три бода на Словачка

+инфо - 16.11.2014

Грешките во одбраната беа причина македонската фудбалска репрезентација да го загуби синоќешниот натпревар со Словачка и покрај тоа што „црвено-жолтите“ во поголемиот дел од средбата беа подобар противник и создадоа повеќе шанси за гол.

Македонската одбрана и подари три бода на Словачка

А1 On - 16.11.2014

Грешките во одбраната беа причина македонската фудбалска репрезентација да го загуби синоќешниот натпревар со Словачка и покрај тоа што „црвено-жолтите“ во поголемиот дел од средбата беа подобар противник и создадоа повеќе шанси за гол.

Ѓуровски: Без самодоверба не може да се оствари победа

Н.Македонија - 16.11.2014

Фудбалската репрезентација на Македонија беше поразена од Словачка со 0-2, во натпреварот од квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2016 година, одигран вечерва на националната арена „Филип Втори“ Гостите славеа со головите на Јурај Куцка во ...

Македонската одбрана и подари три бода на Словачка

Канал5 - 16.11.2014

Грешките во одбраната беа причина македонската фудбалска репрезентација да го загуби синоќешниот натпревар со Словачка и покрај тоа што „црвено-жолтите“ во поголемиот дел од средбата беа подобар противник и создадоа повеќе шанси за гол.

Квалификации за ЕП:Словачка преку Македонија до 4-та победа

Сител - 16.11.2014

Лошата игра во одбраната и неискористените шанси во вториот дел завршија со нова рутинска победа за Словачка, 5-та во вкупно 7-те дуели со Македонија. Кучка и Немц уште во првиот дел ја завршија работата за гостите кои тешко ствараа шанси но знаеја ...

Македонската репрезентација доживеа пораз од Словачка

Пулс24 - 16.11.2014

Словачка е силна репрезентација и тоа го потврди со добра игра по првото полувреме против Македонија, а лидерот во Ц групата умешно ги користи грешките во одбраната на домаќините и победи со 2-0.

Лошата одбрана и подари победа на Словачка (ВИДЕО)

24Фудбал - 15.11.2014

Лесно примаме голови, тешко даваме, уште еднаш на дело се покажа оваа карактеристика на Македонија која се провлекува со години наназад. Словачка се радуваше на нова победа против Македонија, и станавме стален пациоен на оваа земја, нови три бода за ...

Квалификации ЗА ЕП: трет пораз на македонската селекција

Телма - 15.11.2014

Фудбалерите на Словачка извојуваа победа од 2-0 над Македонија во меч од 4.коо на група Ц од квалифиациите за ЕП во Франција. После две грешки во дефанзивниот ред на нашата репрезнетцаија,Јурај Куцка во 25-тата и Адам Немец во 38.

Словачка ги казни грешките на македонската одбрана

Дерби - 15.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација не разочара со својата игра, но грешките во одбраната и овозможија на Словачка да ги освои трите бода (0:2) во натпревар од квалификациите за ЕП 2016 кој се играше вечерва во Скопје.

Словаците: Скопје има величествен стадион, кој е на погрешно место и во погрешно време

Екипа - 15.11.2014

Претставувајќи ја нашата национална арена „Филип Втори“ на која вечерва ќе се игра квалификацискиот натпревар меѓу Македонија и Словачка, словачките медиуми ја потенцираат величественоста но и и неискористеноста на нашиот најголем стадион.

Ништо ново: Одбраната и подари победа на Словачка (0-2)

Екипа - 15.11.2014

Повторно поради сопствената неенергичност, деконцентрација и лежерност македонската репрезентација запишува пораз на еден квалификациски дуел, овој пат од Словачка со 0-2 (0-2) на арената „Филип Втори“ во 4.коло од квалификациите за ЕП 2016.

ФОТО: Словачка си замина од „Филип Втори“ со три бода

Утрински - 15.11.2014

Македонија беше совладана со 2:0 од лидерот на табелата во нашата група Македонската фудбалска репрезентација го забележа и третиот пораз во четвртиот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство во Франција 2016.

И Словачка ја испративме со три бода (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 15.11.2014

Лошите интервенции во одбраната ја чинеа македонската репрезентација нов пораз. Им станавме чест пациент на Словаците кои продолжуваат со перфектната серија во квалификациите. ...

Добра игра и убедлив пораз

Оn.net - 15.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација го доживеаа и третиот пораз во кавлификациите за претстојното европско првенство. Вечерва на „Филип Втори“ во Скопје, Македонија е совладана од Словачка со 2:0.

Македонската одбрана ѝ подари три бода на Словачка (ВИДЕО)

МКД - 15.11.2014

Две грешки во одбраната за победа од 2-0 на Словачка на Филип Втори Арената, натпреварот беше решен во првото полувреме, Македонија пропушти неколку убави шанси за поволен резултат. Лесно примаме голови, тешко даваме, уште еднаш на дело се покажа ...

Словачка без проблеми против Македонија

Локално - 15.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација во Скопје загуби од селекцијата на Словачка, во дуел од четвртото коло од групата Ц во квалификациите за пласман на ЕП 2016-та во Франција. За “рисовите“ ова беше трет пораз во овој квалификациски циклус.

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП: Словачка победнички и низ Скопје

Телеграф - 15.11.2014

Серијата на Словаците трае и понатаму. Победија и вечерва во Скопје со 0:2. Македонија заслужи барем да постигне погодок, ама гредите го спасуваа лидерот во групата МАКЕДОНИЈА – СЛОВАЧКА 0:2 Национална Арена „Филип Втори“ во Скопје. Гледачи: 9.000.

Словачките новинари одушевени од „Филип Втори“

А1 On - 15.11.2014

Претставниците на словачките медиуми кои се наоѓаат во Скопје, во пресрет на вечерашниот дуел на нивната репрезентација со Македонија во своите извештаи ја изразија својата одушевеност од убавината на Националната арена „Филип Втори“, но истовремено ...

Словачките новинари одушевени од „Филип Втори“

Канал5 - 15.11.2014

Претставниците на словачките медиуми кои се наоѓаат во Скопје, во пресрет на вечерашниот дуел на нивната репрезентација со Македонија во своите извештаи ја изразија својата одушевеност од убавината на Националната арена „Филип Втори“, но истовремено ...

СЛОВАЦИТЕ СЕ ВОСХИТЕНИ ОД ФИЛИП ВТОРИ, НО И ГО жАЛАТ: ГРАНДИОЗЕН, А НЕИСКОРИСТЕН СТАДИОН!

Спортклуб - 15.11.2014

Во услови кога во македонската репрезентација нема ниедна вистинска европска ѕвезда за вечерашниот натпревар против Словачка, тамошните медиуми се импресионирани од стадионот на кој се игра мечот - Филип Втори.

Македонија кога ѝ дава гол на Словачка – не губи!

SportMedia - 15.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација има лоша традиција против Словачка во досегашната историја и тоа во шест квалификациски мечеви, затоа што ниту еднаш не ја победиле досега и имаме само две ремија и четири порази.

Словаците го „освоија“ Водно, пред битката на „Филип Втори“ (ФОТО)

SportMedia - 15.11.2014

Словачките навивачи вчеравечер и дадоа поддршка на својата селекција на единствениот тренинг, а денеска сончевото и убаво време во Скопје го искористија да се качат на врвот на Водно. Таму се подготвуваа за вечерашниот меч, нормално очекувајќи ...

И покрај сите пехови: Одиме напаѓачки на триумф против Словачка!

SportMedia - 15.11.2014

Без еден од најдобрите играчи, со стандардниот напаѓач и десниот дек избркани од тимот, македонската фудбалска репрезентација вечерва (20.45ч.), „Филип Втори“) ќе треба да ѝ се спротивстави на најдобрата селекција во нашата квалификациска група, ...

Навивачко шоу на Словаците во центарот на Скопје (ВИДЕО)

SportMedia - 15.11.2014

Словачката фудбалска репрезентација вечерва на „Филип Втори“ ќе има солидна подршка од трибините, бидејќи денеска во Скопје допатуваа неколку стотина навивачи. Навивачите на Словачка попладнево беа главни во центарот на Скопје, а како наближува ...

(Фотогалерија) словаците го „окупираа“ Скопје

Спортклуб - 15.11.2014

Словачките навивачи пристигнаа во Скопје за да им дадат поддршка на своите репрезентативци во квалификацискиот натпревар против Македонија кој ќе се одигра вечерва на „Филип Втори“. Репрезентативците на Словачка ќе имаат солидна поддршка вечерва на ...

Може ли Македонија да ја победи Словачка?

Канал5 - 15.11.2014

Денеска македонската репрезентација од 20:45 на арената „Филип Втори“, игра против селекцијата на Словачка, во рамките од 4. коло од квалификациите за Европското првенство во Франција. На оваа тема во вестите на Канал5, Бранко Казаковски разговараше ...

Состави: Ѓуровски без страв, Македонија ќе ја напаѓа Словачка

Спортклуб - 15.11.2014

Во 20:45 часот на Националната арена „Филип Втори“ ќе се одигра натпреварот помеѓу Македонија и Словачка во квалификациите за ЕП во Франција 2016. Селекторот на нашата репрезентација Бошко Ѓуровски без страв против противникот, ќе играме офанзивно, ...

Словаците со две шанси до три бода на Филип Втори

Оff.net - 15.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација го претрпе третиот пораз во квалификациите за ЕП 2016, вкупно петти од Словачка во досегашните седум меѓусебни дуели. Со головите на Адам Немец и Јурај Кучка, Словачка и натаму е на прво место во групата со ...

Словачка има одлична поддршка на „Филип Втори“ (фото)

Спортклуб - 15.11.2014

По првите 45 минути, репрезентацијата на Словачка има водство од 0:2 против Македонија на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје. Словачка има одлична поддршка и од трибините, каде има околу 200 Словаци.

Македонската одбрана за 13 минути ѝ подари победа на Словачка (ВИДЕО)

SportMedia - 15.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација имаше само 20 минути сила да и се спротивстави на Словачка, актуелниот лидер во квалификациската група, но две грешки на одбраната буквално и подарија два гола на противникот и три бода од овој меч.

Навивачите на Словачка славеа на „Филип Втори“ уште во првото полувреме (ФОТО)

Спорт365 - 15.11.2014

Словаците имаат за што да се радуваат Најдобрата македонска фудбалска репрезентација на домашен терен на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје уште во првото полувреме губи со 0-2 од селекцијата на Словачка, во рамките на четвртото коло од ...

Пирок горд на Адеми на „Филип Втори“, словаците се изнавикаа

Tip.com.mk - 15.11.2014

Можеби не навиваат, но жители од Пирок го следат мечот на Македонската фудбалска репрезентација против Словачка. Малата група сместена на „јужна“ со транспарент му дава подршка на Аријан Адеми.

Македонија нема капацитет ни за бараж: За три месеци потрошивме уште едни квалификации! (ФОТО)

SportMedia - 15.11.2014

Со два гола во 13 минути фудбалската репрезентација на Словачка стигна до лесна победа над Македонија со 2-0 во квалификацискиот меч за Европското првенство во Франција 2016 година, кој вечерва се одигра на арената „Филип Втори“, со што само ни ...

Македонија едноставно нема среќа, на прагот уште еден квалификациски дебакл

Спортклуб - 15.11.2014

Македонската фудбалска репрезентација го забележа и третиот пораз во четвртиот натпревар од квалификаиите за пласман на Европското првенство во Франција 2016. година. Словачката репрезентација покажа зошто во моментов е лидер на табелата во нашата ...

Македонија немоќна против Словачка (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Спорт365 - 15.11.2014

Иако доминиравме на теренот со подобра игра, на крајот го загубивме мечот Најдобрата македонска фудбалска репрезентациј на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје беше немоќна против селекцијата на Словачка, во рамките на четвртото коло од ...

Словачките новинари: Величествена е градбата на „Филип Втори“, но во погрешно време

Република - 15.11.2014

Претставниците на словачките медиуми кои се наоѓаат во Скопје, во пресрет на вечерашниот дуел на нивната репрезентација со Македонија во своите извештаи ја изразија својата одушевеност од убавината на Националната арена „Филип Втори“, но истовремено ...

Словаците за „Филип Втори“: Величествена градба во погрешно време

Курир - 15.11.2014

Медиумите од Словачка пишуваат за величественоста, но и и неискористеноста на нашиот најголем стадион, во пресрет на мечот меѓу нивната селекција и нашите фудбалери. -Прекрасна, монументална и величествена е градбата на „Филип Втори“.

Македонија ја пречекува Словачка (видео)

Република - 15.11.2014

Атмосфера на плоштадот Македонија пред фудбалскиот меч Македонија- Словачка. Група навивачи очигледно во одлична атмосфера го чекаа моментот да се упатат кон стадионот, а место за собирање им беше Фонтаната Воин на коњ.

Словаците лесно ги казнија грешките во одбраната, Македонија има два гола негатива

Република - 15.11.2014

Словачка е силна репрезентација и тоа го потврди со добра игра по првото полувреме против Македонија, а лидерот во Ц групата умешно ги користи грешките во одбраната на домаќините и води со 2-0.

Ни замина возот за Франција, Словачка ја победи Македонија со 2-0

Република - 15.11.2014

Македонија претрпе нов, трет пораз во квалификацискиот циклус за пласман на Еп 2016, а се чини ни замина и последниот воз за Франција за пат на континенталниот шампионат за две години. Словачка вечерва не не надигра во Скопје, но сепак не победи со ...

Словачка останува нерешлива енигма за Македонија

Курир - 15.11.2014

Репрезентацијата на Македонија доживеа пораз на домашен терен од Словачка со 2:0, која собра 12 бодови од четири меча и се наоѓа на првото место на табелата во квалификациите за ЕП 2016. Куцка во 25-тата и Немец во 38-та минута и пресудија на нашата ...

Словачките новинари одушевени од „Филип Втори“

Денешен - 15.11.2014

Претставниците на словачките медиуми кои се наоѓаат во Скопје, во пресрет на вечерашниот дуел на нивната репрезентација со Македонија во своите извештаи ја изразија својата одушевеност од убавината на Националната арена „Филип Втори“, но истовремено ...

Одбраната и подари победа на Словачка

Макфакс - 15.11.2014

Фудбалската репрезентација на Македонија загуби од Словачка со 0:2, во квалификациите за пласман на Европското првенство. Со третиот пораз во четвртиот квалификациски меч Македонија остана на три бода, додека Словаците со максимални четири победи се ...

Словачките новинари одушевени од „Филип Втори“

Lider - 15.11.2014

Претставниците на словачките медиуми кои се наоѓаат во Скопје, во пресрет на вечерашниот дуел на нивната репрезентација со Македонија во своите извештаи ја изразија својата одушевеност од убавината на Националната арена „Филип Втори“, но истовремено ...

Македонија поразена од Словачка

Lider - 15.11.2014

Нов трет пораз на фудбалската репрезенентација на Македонија во квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во 2016. Репрезентацијата на Словачка, вечерва на Арената Филип Втори во Скопје издвојува победа со 2:0 и со победата над ...

Традиционално немало многу голови, се одвојува само еден меч (видео)

Tip.com.mk - 14.11.2014

Македонија и Словачка по трет пат во квалификациски циклус ќе ги одмерат силите в сабота во групата Ц за пласман на Европското првенство 2016 год. во Франција на Националната Арена “Филип Втори“ во Скопје (20:45 ч.

Ова е наше време (видео)

Спорт365 - 13.11.2014

Музичката ѕвезда ќе има настап на полувремето од мечот во сабота. Најдобрата македонска фудбалска репрезентација во сабота со почеток од 20,45 часот на домашен терен на „Националната Арена Филип Втори“ во Скопје ја пречекува селекцијата на Словачка, ...

Словачка нема пораз? Па, време е...

Спорт - 13.11.2014

„Тоа што играме против селекција која и натаму е без пораз во групата и ги има сите победи треба да биде дополнителен мотив за нас. Со поддршка на публиката ние да бидеме тие што ќе ги сопреме“, вели Мирко Ивановски Следниот предизвик за ...