TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски во Штип сечеше лента на 7 објекти

24 Вести - 17.11.2013

Штип повеќе не е центар од кој се гледа неразвиеноста во Источна Македонија. Тој е центар на Источна Македонија и од него тргнува развојот на овој дел на Македонија, истакна премиерот Никола Груевски.

Пуштен во употреба патот М6 до езерото Мантово

Алфа - 17.11.2013

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски, директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Љупчо Георгиевски и градоначалникот на општина Штип Илчо Захариев денеска го ...

Пуштен во употреба патот М6 до езерото Мантово

А1 On - 17.11.2013

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски, директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Љупчо Георгиевски и градоначалникот на општина Штип Илчо Захариев денеска го ...

Груевски: Во февруари стартува изградбата на новиот автопат и новата клиничка болница во Штип

А1 On - 17.11.2013

„Оваа влада отпочна повеќе стратешки проекти во Штип. Еден од нив е и изградбата на новиот автопат Штип-Скопје, чија изградба стартува во февруари, а во исто време ќе започне и изградбата на нова ...

Во февруари почнува изградбата на автопатот и новата болница во Штип

Алфа - 17.11.2013

Свечено пуштен во употреба новиот асфалтиран пат до вештачката акумалација Мантово. Овој пат во должина од 4500 метри ќе ги поврзува општините Конче и Штип, а спортските рекреативци ќе можат почесто ...

Од февруари ќе се гради автопатот Штип-Скопје

Н.Македонија - 17.11.2013

Новиот автопат Штип-Скопје, ќе почне да се гради во февруари и ќе се вика „Гоце Делчев“ - Ние за Штип веќе не разговараме како за град кој што е помалку развиен, велиме дека тој е центар на Источна ...

Груевски: Штип е центар на Источна Македонија

+инфо - 17.11.2013

Новиот автопат Штип-Скопје, чија изградба ќе почне во февруари, ќе се вика „Гоце Делчев“, најави премиерот Никола Груевски при денешната посета на Штип, каде што беше пуштен во употреба новиот пат ...

Пуштен во употреба патот М6 до езерото Мантово

Канал5 - 17.11.2013

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски, директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Љупчо Георгиевски и градоначалникот на општина Штип Илчо Захариев денеска го ...

Пуштен во употреба патот М6 до езерото Мантово

Сител - 17.11.2013

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски, директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Љупчо Георгиевски и градоначалникот на општина Штип Илчо Захариев денеска го ...

Груевски во Штип: Овој регион е важен за владата

Канал5 - 17.11.2013

На 23 Февруари наредната година стартува градбата на автопатот Скопје-Миладиновци-Штип,а ден порано и автопатот Скопје- Кичево Охрид, најави денеска во Штип премиерот Никола Груевски.

Груевски: Во Штип и Источна Македонија се вложува и ќе се вложува

Сител - 17.11.2013

Премиерот Никола Груевски денеска во Штип одговарајќи на новинарско прашање дали најавените инвестиции за Штип и источниот дел на Македонија значат надминување на епитетот „еден од најнеразвиените ...

Груевски: Штип е центар на Источна Македонија

Локално - 17.11.2013

Новиот автопат Штип-Скопје, чија изградба ќе почне во февруари, ќе се вика „Гоце Делчев“, најави премиерот Никола Груевски при денешната посета на Штип, каде што беше пуштен во употреба новиот пат ...

Патот М6 до Мантово ќе го заживее штипскиот регион

Телеграф - 17.11.2013

Првпат во својата историја лакавичкиот регион има асфалтиран и нормален пат, како што личи и каков што заслужуваат граѓаните, нагласи премиерот Груевски.

ГРУЕВСКИ: Во Штип и Источна Македонија се вложува и ќе се вложува

Телеграф - 17.11.2013

Премиерот најави дека новиот автопат Штип – Миладиновци ќе се вика „Гоце Делчев“ Премиерот Никола Груевски денеска во Штип одговарајќи на новинарско прашање дали најавените инвестиции за Штип и ...

Автопатот Штип-Скопје ќе се вика Гоце Делчев

еМагазин - 17.11.2013

Од февруари следната година ќе почне да се гради новиот автопат Штип-Скопје, најави премиерот Никола Груевски. „Значајно е што на почетокот од следната година ќе започне изградбата на автопатот ...

Груевски го пушти во употреба патот М6 до езерото Мантово

Press24 - 17.11.2013

Премиерот Никола Груевски денеска заедно со директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Љупчо Георгиевски и градоначалникот на општина Штип Илчо Захариев, го пушти во употреба новиот пат од ...

Пуштен нов пат до езерото Мантово

Курир - 17.11.2013

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски, директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Љупчо Георгиевски и градоначалникот на општина Штип Илчо Захариев денеска го ...

Во Штип и Источна Македонија се вложува и ќе се вложува

Курир - 17.11.2013

Премиерот Никола Груевски денеска во Штип одговарајќи на новинарско прашање дали најавените инвестиции за Штип и источниот дел на Македонија значат надминување на епитетот „еден од најнеразвиените ...

Во Штип и Источна Македонија се вложува и ќе се вложува

Нетпрес - 17.11.2013

Премиерот Никола Груевски денеска во Штип одговарајќи на новинарско прашање дали најавените инвестиции за Штип и источниот дел на Македонија значат надминување на епитетот „еден од најнеразвиените ...

Груевски промовираше неколку проекти во Штип

Portal - 17.11.2013

Премиерот Никола Груевски во неделата престојуваше во Штип, заедно со неколку министри и пратеници, при што беа промовира неколку проекти од значење на општината.

Груевски сечеше црвени ленти во Штип (ГАЛЕРИЈА)

Sky - 17.11.2013

„Оваа влада отпочна повеќе стратешки проекти во Штип. Еден од нив е и изградбата на новиот автопат Штип-Скопје, чија изградба стартува во февруари, а во исто време ќе започне и изградбата на нова ...

Груевски промовираше неколку проекти во Штип

Макфакс - 17.11.2013

Премиерот Никола Груевски во неделата престојуваше во Штип, заедно со неколку министри и пратеници, при што беа промовира неколку проекти од значење на општината.

Во Штип и Источна Македонија се вложува и ќе се вложува, потенцира Груевски

Lider - 17.11.2013

Премиерот Никола Груевски денеска во Штип одговарајќи на новинарско прашање дали најавените инвестиции за Штип и источниот дел на Македонија значат надминување на епитетот „еден од најнеразвиените ...

Пуштен во употреба патот М6 до езерото Мантово

Lider - 17.11.2013

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски, директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Љупчо Георгиевски и градоначалникот на општина Штип Илчо Захариев денеска го ...

Груевски: Во Штип и Источна Македонија се вложува и ќе се вложува

Денешен - 17.11.2013

Премиерот Никола Груевски денеска во Штип одговарајќи на новинарско прашање дали најавените инвестиции за Штип и источниот дел на Македонија значат надминување на епитетот „еден од најнеразвиените ...

Груевски: Во Штип и Источна Македонија се вложува и ќе се вложува

Економски - 17.11.2013

Премиерот Никола Груевски денеска во Штип одговарајќи на новинарско прашање дали најавените инвестиции за Штип и источниот дел на Македонија значат надминување на епитетот „еден од најнеразвиените ...

Милијарда евра за патишта, претстои вистинска градежна експанзија

Сител - 15.11.2013

Градежниот сектор пред вистинска експанзија. Само во наредните две години во патната инфраструктура ќе бидат инвестирани над една милијарда евра. Од коморите велат дека најголемиот дел од компаниите ...

Новите патишта за зголемен број на инвестиции

Сител - 13.11.2013

Изградбата на патната инфраструктура ќе придонесе кон засилен економски и социјален раст. Експертите за Сител велат подолг период не е инвестирано во нови делници.

Кај Пресека ќе се гради најдолгиот тунел во Македонија

Lider - 12.11.2013

Љупчо Георгиевски, директор на Јавното претпријатие за државни патишта, во интервју за МИА говори за новите проекти на ЈП. Кои се активностите што Агенцијата за државни патишта ќе ги преземе во ...